Opvallend: Anderlecht bereikt overeenkomst met ... Kana

door
Opvallend: Anderlecht bereikt overeenkomst met ... Kana

In Youth We Trust is niet langer het credo in het Lotto Park, waar Anderlecht niettemin blijft inzetten op producten van eigen kweek. Zo schotelden de Brusselaars zopas alweer een beloftevolle tiener uit de eigen stal zijn eerste profcontract voor.

Uiteraard kan niet elke ruwe diamant uit Neerpede doorbreken bij de Paars-Witte hoofdmacht. Marco Kana leek even op de goede weg, maar gaandeweg verdween de inmiddels 22-jarige middenvelder annex verdediger compleet uit beeld. Tegenwoordig vertoeft hij zelfs opnieuw bij de RSCA Futures.

LEES OOK: Renard en Borguet slaan toe: Anderlecht kraait victorie

Anderlecht legt Kana vast

Een jaar voor zijn overeenkomst afloopt heeft Kana, die in totaal 58 keer in actie kwam voor Anderlecht, dan ook geen toekomst meer bij de recordkampioen. Dan hoopt zijn broer Joël na een omweg bij OHL meer succes te boeken. Hij ligt voortaan tot medio 2028 vast, klinkt het op de officiële kanalen.

"Joël Kana (18) heeft zijn eerste profcontract getekend. De jonge middenvelder, die ook als centrale verdediger en rechtsachter uit de voeten kan, maakte dit seizoen zijn debuut bij de RSCA Futures tegen RWDM", luidt het onder andere. Kana stond toen samen met zijn oudere broer tussen de lijnen.

Herkansing voor Marco?

"Mijn profdebuut maken en dit moment kunnen delen met mijn broer is een enorme trots. De ultieme droom is natuurlijk om met Marco bij de A-ploeg te spelen", vertelde hij toen achteraf. Of het zover zal komen valt dus te betwijfelen, maar Tim Borguet gelooft alleszins in de jongste telg zijn kwaliteiten.

"Joël is een echte Kana: zijn discipline en mentaliteit, zowel op als naast het veld, getuigen van een voorbeeldig professionalisme. Hij is een solide, toegewijde en hardwerkende verdediger. Het is nu aan hem om een volgende stap te zetten en zijn volledige potentieel te tonen", aldus de Chief Academy.

Wie is de beste Kana?

Meest recent

'Strijd om Keita helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

In oktober 2023 maakte Mandela Keita nog zijn debuut voor de Rode Duivels, maar voorlopig is het bij ...

11
11
'Club ziet kansen op komst toptalent stijgen'

Club Brugge heeft deze wintermercato voorlopig nog niet toegeslaan, maar achter de schermen worden ...

80
80
'Bounida maakt in de zomer absolute droomtransfer'

Het heeft langer geduurd dan velen verwacht hadden, maar dit seizoen is Rayane Bounida eindelijk ...

51
51
Onrust rond Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt de stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

208
208
Toch opsteker voor Gent: "Daarover mogen we positief zijn"

Voor AA Gent is donderdagavond een einde gekomen aan het bekeravontuur. Het sneuvelde in de ...

67
67
Anderlecht davert: Coosemans op scherp

Het rommelt bij Anderlecht, en dit keer gaat het recht naar de kern. Colin Coosemans voelt zich ...

163
163
'Union trekt transferles en start onderhandelingen op'

Union was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt. Het liet Sofiane Boufal vertrekken ...

29
29
'Anderlecht doet geschiedenis herleven met nieuwe deal'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de halve finale van de beker en hoopt dat het daarmee ...

262
262
‘Guardiola wil sleutelpion van Club Brugge wegplukken’

Het is nog wachten op de eerste aanwinst van de winter bij Club Brugge. Aan uitgaande zijde beweegt ...

310
310
Ontsnapt aan rood? Zo oordeelt Kana zelf over fase

Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaatst voor de halve finale van de beker na een nipte zege ...

225
225
Anderlecht bevoordeeld? Hasi en De Mil bikkelen over dé fase

RSC Anderlecht is goed aan zijn tweede seizoenshelft begonnen. Paars-Wit plaatste zich donderdag ten ...

348
348
Romano bevestigt Club-transfer, 'geheime trip' Van den Bosch

De tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League staat in de startblokken. Maar ondertussen zijn de ...

195
195
Milan-Belgen vieren, Barça bekert verder na hemelse assist

Aan de top van de Italiaanse Serie A blijven de twee clubs uit Milaan mekaar amper iets toegeven. AC ...

58
58
Analisten geloven ogen niet bij sleutelmoment Anderlecht-Gent

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van KAA Gent voor de halve finales van de beker, ...

512
512
Met dank aan arbitrage: Anderlecht voorbij Gent naar halve finales

De halve finalisten in de Croky Cup zijn gekend. Zo heeft ook RSC Anderlecht zich donderdag ...

481
481
'Sensatie! Barça én Real zetten zinnen op Jonge Duivel'

Nu de zogenaamde 'Gouden Generatie' stilaan is uitgedoofd, is het aantal Belgen aan de absolute top ...

178
178
'Totaalakkoord bereikt: tweede wintertransfer Club Brugge'

Bij Club Brugge blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de wintermercato. ...

361
361
Volgende vertrekker bij Gent, leegloop Westerlo blijft duren

Vrijdagavond is het zover, dan trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterstop weer op ...

106
106
Bekergelukje voor Anderlecht? Hein fileert strafschopfase

In de Croky Cup stond donderdagavond de laatste kwartfinale op het programma. Het werd een ...

710
710
Standard pakt uit: eerste aanwinst binnen, stunttransfer nabij

Standard heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zoals verwacht kondigden de Rouches ...

145
145
Bizar beeld: Anderlecht-Gent met vertraging van start

Donderdagavond strijden RSC Anderlecht en KAA Gent om het laatste ticket voor de halve finales van ...

145
145
‘Club Brugge zwicht: winterknaller roept grote vragen op’

Club Brugge twijfelt niet langer en zet door. Maar net die eerste winterknaller roept intern vragen ...

423
423
Verrassing in basiself Anderlecht, één wissel bij AA Gent

Donderdagavond wordt het laatste ticket voor de halve finales van de Croky Cup uitgedeeld. Daarvoor ...

133
133
'Eerste transfereis Klopp bij Real: sterspeler moet buiten'

Na het ontslag van Xabi Alonso besloot Real Madrid om beloften-coach Alvaro Arbeloa aan te stellen ...

603
603
Leko maakt selectie bekend: grote opsteker Club Brugge

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de beker, maar veel tijd om die wonden te ...

642
642

Meer sportnieuws