Opvallend: Anderlecht bereikt overeenkomst met ... Kana

door
Opvallend: Anderlecht bereikt overeenkomst met ... Kana

In Youth We Trust is niet langer het credo in het Lotto Park, waar Anderlecht niettemin blijft inzetten op producten van eigen kweek. Zo schotelden de Brusselaars zopas alweer een beloftevolle tiener uit de eigen stal zijn eerste profcontract voor.

Uiteraard kan niet elke ruwe diamant uit Neerpede doorbreken bij de Paars-Witte hoofdmacht. Marco Kana leek even op de goede weg, maar gaandeweg verdween de inmiddels 22-jarige middenvelder annex verdediger compleet uit beeld. Tegenwoordig vertoeft hij zelfs opnieuw bij de RSCA Futures.

LEES OOK: Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

Anderlecht legt Kana vast

Een jaar voor zijn overeenkomst afloopt heeft Kana, die in totaal 58 keer in actie kwam voor Anderlecht, dan ook geen toekomst meer bij de recordkampioen. Dan hoopt zijn broer Joël na een omweg bij OHL meer succes te boeken. Hij ligt voortaan tot medio 2028 vast, klinkt het op de officiële kanalen.

"Joël Kana (18) heeft zijn eerste profcontract getekend. De jonge middenvelder, die ook als centrale verdediger en rechtsachter uit de voeten kan, maakte dit seizoen zijn debuut bij de RSCA Futures tegen RWDM", luidt het onder andere. Kana stond toen samen met zijn oudere broer tussen de lijnen.

Herkansing voor Marco?

"Mijn profdebuut maken en dit moment kunnen delen met mijn broer is een enorme trots. De ultieme droom is natuurlijk om met Marco bij de A-ploeg te spelen", vertelde hij toen achteraf. Of het zover zal komen valt dus te betwijfelen, maar Tim Borguet gelooft alleszins in de jongste telg zijn kwaliteiten.

"Joël is een echte Kana: zijn discipline en mentaliteit, zowel op als naast het veld, getuigen van een voorbeeldig professionalisme. Hij is een solide, toegewijde en hardwerkende verdediger. Het is nu aan hem om een volgende stap te zetten en zijn volledige potentieel te tonen", aldus de Chief Academy.

Wie is de beste Kana?

Meest recent

Beerschot neemt afscheid: spits verlaat het Kiel

Bij Beerschot vonden er al wat wissels plaats deze transferperiode. De Kielse Ratten hebben nog een ...

3
3
Lang krijgt klets om de oren: "Probleem ligt bij hem zelf"

Amper een half seizoen na zijn aankomst, is Noa Lang alweer vertrokken bij SSC Napoli. De ...

13
13
‘Onyedika ontploft: Club Brugge neemt brutale beslissing’

Bij Club Brugge is het plots oorlog rond Raphael Onyedika. De Nigeriaan duwt richting de uitgang, ...

329
329
'Mercato Anderlecht niet voorbij: Renard vol voor derde aanwinst'

RSC Anderlecht heeft een drukke transferweek achter de rug. Zowel aan de inkomende als de uitgaande ...

186
186
Hel breekt los op Sclessin: brute details supportersbestorming

Standard incasseerde vrijdagavond andermaal een optater en verloor met zware 0-4-cijfers van KAA ...

126
126
'Genk schiet wakker op mercato: versterking Hayen onderweg'

KRC Genk heeft donderdag eindelijk nog eens een wedstrijd kunnen winnen en plaatste zich zo ook voor ...

253
253
'Club gaat compleet los: bom geld voor dríé aanwinsten'

Nog een dikke week te gaan en de winterse transferperiode zit er alweer op. Maar nog heel wat ...

551
551
Toptransfer Antwerp: "Een interessant profiel"

Royal Antwerp FC kende tot op heden nog een rustige mercato. Nochtans kan de ploeg de nodige ...

236
236
Bom ontploft bij Standard: fans dringen kleedkamer binnen

Het is Crisis met een grote C bij Standard. Ze verloren met 0-4 van AA Gent en de top zes lijkt ...

280
280
'Pocognoli klopt aan voor toptransfer bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht willen ze dolgraag een aantal spelers van de hand doen. De loonmassa moet naar ...

332
332
Uitgerekend Kanga vernedert Standard in eigen huis

In de Jupiler Pro League stond er met Standard - AA Gent een topper voor de top zes op het ...

156
156
KRC Genk trots: beste rapport in vele jaren

Het ging na de zege bij FC Utrecht vooral over de fans van KRC Genk. Maar de Limburgers zorgden wel ...

132
132
Hubert deelt gigantische tegenvaller Union SG mee

Union SG speelde verdienstelijk tegen Bayern München, maar verloor er met 2-0. De Brusselaars ...

80
80
'Dortmund wil zomerse slag slaan bij Genk én Club'

Borussia Dortmund is een club die heel aandachtig scout in de Jupiler Pro League. De Duitsers hebben ...

255
255
Leko krijgt volle laag: "Gelukkig dat hij AA Gent verliet"

Ivan Leko vertrok als een dief in de nacht bij AA Gent om voor Club Brugge te kenen. Ondertussen ...

283
283
Patro en Lokeren ronden alweer onderlinge transfer af

Sporting Lokeren en Patro Eisden maakten vorige week de transfer van Radja Nainggolan bekend. De ...

59
59
KRC Genk riskeert zware straf: club onderneemt stappen

Racing Genk won met 0-2 van FC Utrecht, maar het ging vooral over de rellen met de fans. CEO Luc ...

447
447
Vrancken heeft zeer groot transfernieuws bij STVV

Het is toch een drukke mercato bij STVV. Wouter Vrancken zag al drie spelers naar Stayen komen en er ...

348
348
'Club Brugge ruikt bloed: toptransfer aan stuntprijs'

Club Brugge heeft een winterkans geroken en ze willen toeslaan. Ze kunnen een toptransfer aan ...

548
548
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

95
95
FCV Dender strikt smaakmaker uit Challenger Pro League

Er werden vanavond twee transfers officieel afgerond in de Jupiler Pro League. FCV Dender en La ...

50
50
'Anderlecht vindt akkoord: Stroeykens weigert voorstel'

Bij RSC Anderlecht mag er nog het een en ander verwacht worden deze transferperiode. De Brusselaars ...

474
474
OHL laat spits gaan, JPL-club hapt meteen

Oud-Heverlee Leuven heeft vandaag een speler gratis de club laten verlaten. Even later tekende die ...

63
63
'Club Brugge loopt blauwtje: toptransfer van de baan'

Vers bloed achterin is misschien evenmin een overbodige luxe, maar Club Brugge blijkt momenteel toch ...

518
518
De Mil klopt op tafel: vijf voor twaalf bij AA Gent

AA Gent boekte zondag een deugddoende zege tegen RSC Anderlecht. De kop is er dus af voor Rik De ...

160
160

Meer sportnieuws