Opvallend: Anderlecht bereikt overeenkomst met ... Kana

door
Opvallend: Anderlecht bereikt overeenkomst met ... Kana

In Youth We Trust is niet langer het credo in het Lotto Park, waar Anderlecht niettemin blijft inzetten op producten van eigen kweek. Zo schotelden de Brusselaars zopas alweer een beloftevolle tiener uit de eigen stal zijn eerste profcontract voor.

Uiteraard kan niet elke ruwe diamant uit Neerpede doorbreken bij de Paars-Witte hoofdmacht. Marco Kana leek even op de goede weg, maar gaandeweg verdween de inmiddels 22-jarige middenvelder annex verdediger compleet uit beeld. Tegenwoordig vertoeft hij zelfs opnieuw bij de RSCA Futures.

LEES OOK: Verschueren kondigt volgende 'transfer' aan: "Kindermans?"

Anderlecht legt Kana vast

Een jaar voor zijn overeenkomst afloopt heeft Kana, die in totaal 58 keer in actie kwam voor Anderlecht, dan ook geen toekomst meer bij de recordkampioen. Dan hoopt zijn broer Joël na een omweg bij OHL meer succes te boeken. Hij ligt voortaan tot medio 2028 vast, klinkt het op de officiële kanalen.

"Joël Kana (18) heeft zijn eerste profcontract getekend. De jonge middenvelder, die ook als centrale verdediger en rechtsachter uit de voeten kan, maakte dit seizoen zijn debuut bij de RSCA Futures tegen RWDM", luidt het onder andere. Kana stond toen samen met zijn oudere broer tussen de lijnen.

Herkansing voor Marco?

"Mijn profdebuut maken en dit moment kunnen delen met mijn broer is een enorme trots. De ultieme droom is natuurlijk om met Marco bij de A-ploeg te spelen", vertelde hij toen achteraf. Of het zover zal komen valt dus te betwijfelen, maar Tim Borguet gelooft alleszins in de jongste telg zijn kwaliteiten.

"Joël is een echte Kana: zijn discipline en mentaliteit, zowel op als naast het veld, getuigen van een voorbeeldig professionalisme. Hij is een solide, toegewijde en hardwerkende verdediger. Het is nu aan hem om een volgende stap te zetten en zijn volledige potentieel te tonen", aldus de Chief Academy.

Wie is de beste Kana?

Meest recent

DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

77
77
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

20
20
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

26
26
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

183
183
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

283
283
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

258
258
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

371
371
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

611
611
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

693
693
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

34
34
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

452
452
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1162
1162
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

723
723
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

441
441
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1087
1087
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

129
129
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

220
220
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

152
152
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

15
15
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

236
236
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

661
661
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

439
439
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

40
40
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

908
908
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

1479
1479

Meer sportnieuws