Opvallend: Anderlecht bereikt overeenkomst met ... Kana

door
Opvallend: Anderlecht bereikt overeenkomst met ... Kana

In Youth We Trust is niet langer het credo in het Lotto Park, waar Anderlecht niettemin blijft inzetten op producten van eigen kweek. Zo schotelden de Brusselaars zopas alweer een beloftevolle tiener uit de eigen stal zijn eerste profcontract voor.

Uiteraard kan niet elke ruwe diamant uit Neerpede doorbreken bij de Paars-Witte hoofdmacht. Marco Kana leek even op de goede weg, maar gaandeweg verdween de inmiddels 22-jarige middenvelder annex verdediger compleet uit beeld. Tegenwoordig vertoeft hij zelfs opnieuw bij de RSCA Futures.

LEES OOK: Verschueren kondigt volgende 'transfer' aan: "Kindermans?"

Anderlecht legt Kana vast

Een jaar voor zijn overeenkomst afloopt heeft Kana, die in totaal 58 keer in actie kwam voor Anderlecht, dan ook geen toekomst meer bij de recordkampioen. Dan hoopt zijn broer Joël na een omweg bij OHL meer succes te boeken. Hij ligt voortaan tot medio 2028 vast, klinkt het op de officiële kanalen.

"Joël Kana (18) heeft zijn eerste profcontract getekend. De jonge middenvelder, die ook als centrale verdediger en rechtsachter uit de voeten kan, maakte dit seizoen zijn debuut bij de RSCA Futures tegen RWDM", luidt het onder andere. Kana stond toen samen met zijn oudere broer tussen de lijnen.

Herkansing voor Marco?

"Mijn profdebuut maken en dit moment kunnen delen met mijn broer is een enorme trots. De ultieme droom is natuurlijk om met Marco bij de A-ploeg te spelen", vertelde hij toen achteraf. Of het zover zal komen valt dus te betwijfelen, maar Tim Borguet gelooft alleszins in de jongste telg zijn kwaliteiten.

"Joël is een echte Kana: zijn discipline en mentaliteit, zowel op als naast het veld, getuigen van een voorbeeldig professionalisme. Hij is een solide, toegewijde en hardwerkende verdediger. Het is nu aan hem om een volgende stap te zetten en zijn volledige potentieel te tonen", aldus de Chief Academy.

Wie is de beste Kana?

Meest recent

'Antwerp all-in: Gheysens geeft Overmars groen licht'

Antwerp vreest om Gyrano Kerk, Vincent Janssen en Zeno Van den Bosch gratis te verliezen, maar zij ...

196
196
'Kink in de kabel: recorddeal Club Brugge valt in duigen'

Afgelopen zomer rinkelde de kassa als nooit tevoren bij Club Brugge, waar een aantal goudhaantjes ...

260
260
'Antwerp verrast en houdt speler wél aan boord'

Edit article ...

115
115
'STVV haalt opgelucht adem: smaakmaker niet weg'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

111
111
'Anderlecht onderhandelt: transfer Fredberg vertrekt'

Bij RSC Anderlecht willen ze heel wat spelers van de hand gaan doen deze mercato. Mogelijk gaat een ...

291
291
Zulte Waregem krijgt twee enorme dompers te verwerken

Zulte Waregem kent een goed seizoen in de Jupiler Pro League. Essevee verloor zijn laatste match van ...

70
70
'Na AA Gent volgende JPL-topclub in de markt voor Yow'

Griffin Yow is bezig aan zijn laatste weken/maanden in België. De Amerikaanse aanvallende ...

146
146
Anderlecht wil twee keer toeslaan in één pittig dossier

De tijd begint stilaan te dringen bij Anderlecht. Vanaf heden kunnen een aantal spelers zoals Yari ...

500
500
Cercle Brugge baalt: dan toch geen miljoenendeal?

Cercle Brugge is een vereniging die alle jaren voor meerdere miljoenen euro’s moet verkopen. ...

156
156
‘Anderlecht ruikt stunttransfer: ex-JPL-ster met megaloon'

Alsof er één ding is waar Anderlecht géén zin in heeft, dan is het nog ...

306
306
KRC Genk verrast compleet met terugkeer oude bekende

Verrassend nieuws uit Genk. Daar gaan de Limburgers twee wissels doorvoeren bij de A-ploeg en bij ...

524
524
Transfer Benteke: deze negen opties werden niets

Christian Benteke tekende bij Al-Wahda. Daar zal hij de laatste jaren van zijn loopbaan doorbrengen ...

194
194
Romano kondigt volgende 'stunttransfer' Union SG aan

Union SG gaat eerstdaags een volgende speler voorstellen. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano ...

107
107
Felle kritiek van Dedecker zet vrouwenvoetbal in brand

Traditiegetrouw blikt Het Nieuwsblad aan het einde van het jaar terug met een uitgebreid interview ...

177
177
'Alarmerende geluiden omtrent Victor Boniface'

Victor Boniface was een sensatie in de Jupiler Pro League. De aanvaller deed het zeer goed en ...

162
162
'AA Gent vergroot opties: verrassende aanwinst in zicht'

AA Gent is op zoek naar versterking, maar ze moeten ook spelers van de hand gaan doen. Er duikt een ...

430
430
'Westerlo schakelt door: sensatie trekt naar de Kempen'

KVC Westerlo schakelt een versnelling hoger op de transfermarkt. Ze halen weldra een speler weg bij ...

75
75
'Pech voor Anderlecht: Renard vist achter het net'

RSC Anderlecht gaat een drukke wintermercato tegemoet, zowel op uitgaand als inkomend vlak. ...

199
199
'Overmars draait overuren: Antwerp op zucht van topdeals'

Antwerp stevent af op een leegloop van jewelste, want op de Bosuil lopen volgende zomer een resem ...

784
784
'Club Brugge loopt blauwtje: knaltransfer van de baan?'

Mits een exit van Joel Ordonez lijkt vers bloed achterin evenmin een overbodige luxe voor Club ...

684
684
'Done deal: Westerlo bezorgt Anderlecht fikse kater'

Met de doorbraak van Nathan De Cat doet Neerpede zijn reputatie als kweekvijver van talent weer alle ...

373
373
'Grote kuis bij Antwerp: Overmars hakt knopen door'

Antwerp gaat tijdens de wintermercato op zoek naar vers bloed, maar Marc Overmars moet zich ook ...

622
622
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

197
197
‘Stem Guardiola zindert: Anderlecht-samenwerking lonkt’

Pep Guardiola is nu al een legende bij Manchester City. De Spaanse oefenmeester zette de club ...

439
439
‘Update monsterdeal Ordonez: Club kruist vingers’

Joel Ordonez stond afgelopen zomer al dicht bij een knaltransfer naar Olympique Marseille, maar ...

658
658

Meer sportnieuws