‘Club Brugge gaat als een raket: nieuwe spits op komst’

door
‘Club Brugge gaat als een raket: nieuwe spits op komst’

Club Brugge bereidt zich voor op een mogelijk vertrek van Ferran Jutgla en heeft 6,5 miljoen euro geboden op Amady Camara, de 19-jarige Malinese spits van Sturm Graz. Camara staat bekend om zijn explosieve snelheid en techniek, al moet hij nog groeien in efficiëntie en scorend vermogen. Ondanks zijn beperkte doelpuntenproductie wordt hij gezien als een groot talent, met interesse van clubs als Atalanta en Fiorentina.

LEES OOK: Kalender Play-Offs: groot voordeel Club in volle titelstrijd

6,5 miljoen voor jong talent

Club Brugge houdt rekening met het vertrek van Ferran Jutgla en tast momenteel voorzichtig de markt af naar een nieuwe nummer 9, met het mogelijke vertrek van de Spanjaard in het achterhoofd.

Blauw-Zwart zou alvast een bod van 6,5 miljoen euro hebben gedaan voor Amady Camara, de Malinese spits van Sturm Graz. De 19-jarige ligt goed in de markt want ook FC Midtjylland, Atalanta, Fiorentina en Genoa volgen hem van dichtbij.

Dévy Rigaux staat bekend om vroeg aan zijn huiswerk te beginnen en Club Brugge hoopt de concurrentie af te schudden door nu al een bod uit te brengen op Camara. De Malinese international kwam dit seizoen in actie in de Champions League tegen Club Brugge.

Camara maakt indruk bij Sturm Graz

Sturm Graz zag vorige winter Mika Biereth vertrekken naar AS Monaco en Amady Camara is zijn gedoodverfde opvolger. “Als een raket, zo kun je zowel Camara's speelstijl als zijn start bij Sturm omschrijven”, schreef de Oostenrijkse tak van 90 min.

Camara is meestal een invaller bij Graz, maar hij toont veel potentieel tijdens zijn invalbeurten. “Camara is precies het type spits waar Graz de laatste jaren zo dol op is en waar internationaal veel vraag naar is.”

Camara is uitzonderlijk snel en hij brengt een grote mate van diepgang in zijn spel. Hij onderscheidt zich niet alleen door zijn snelheid, maar ook door zijn spel in balbezit. 

Met de bal aan zijn voeten is hij nog sneller en dankzij zijn dynamiek en behendigheid kan hij meerdere tegenstanders tegelijk laten staan. Voor zijn leeftijd is hij fysiek gezien erg goed ontwikkeld, waardoor hij de bal goed kan vasthouden en passen aan zijn teamgenoten, zelfs als de tegenstander veel druk uitoefent.

Potentieel, maar nog geen afwerker

Amady Camara is echter geen goaltjesdief. In 44 wedstrijden voor Sturm Graz scoorde hij nog maar 2 doelpunten. De 19-jarige is nog niet in staat om zijn vaardigheden op een efficiënte manier in te zetten en om te zetten in statistieken.

Momenteel slaagt hij er niet in om vaak genoeg in veelbelovende posities te komen voor het doel. Als hij dan toch op een gevaarlijke positie verschijnt, blijkt hij niet nauwkeurig te zijn.

“Als jonge speler moet hij natuurlijk nog veel leren, maar hij heeft een grote toekomst bij Sturm”, zei Otar Kiteishvili, ploegmaat bij Sturm Graz, over Camara.

“Op de training is hij soms echt ongelooflijk”, vertelde de Georgiër, “Hij is sterk in één-op-één situaties, heeft snelheid, de nodige aanwezigheid, is goed met de bal en begrijpt de situaties.”

Christian Ilzer, ex-coach van Sturm Graz en nu actief bij TSG Hoffenheim, zei dat de Oostenrijkse club nog veel plezier aan Camara zal beleven.

Club Brugge moet Camara halen

Meest recent

'Openda-drama deint uit: drastische beslissing Juventus'

De Rode Duivels blazen dinsdag verzamelen in Tubeke in aanloop naar hun stage in de VS. Voor een ...

5
5
Groot gemis: "Hij is samen met Tzolis beste speler in JPL"

De kaarten zijn geschud in de Jupiler Pro League, de plekjes in de verschillende Play-Offs zijn ...

70
70
Overzicht Europa: record Kompany, eindelijk prijs Arsenal?

De eerste interland-break van het seizoen is begonnen, de clubs kunnen even tot rust komen in ...

58
58
Mokerslag Anderlecht: zo reageert Coucke op Cercle-fiasco

RSC Anderlecht heeft de reguliere competitie in de Jupiler Pro League afgesloten met een pijnlijke ...

294
294
"Ongelooflijk" - Garcia wild van 'genie' bij Rode Duivels

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

120
120
'Eerste zomeraanwinst: Standard op zucht van JPL-uitblinker'

Standard zal in de komende weken via de Europe Play-Offs alsnog trachten om een Europees ticket af ...

158
158
Drama rond Lukaku ontploft: Conte grijpt genadeloos in

Het signaal van Conte kon bijna niet harder zijn voor Romelu Lukaku. Terwijl Napoli blijft winnen, ...

125
125
'Hayen zet orde op zaken: eerste slachtoffer in vizier'

KRC Genk heeft een absolute rotweek achter de rug. Daags na de Europese uitschakeling in Freiburg, ...

263
263
Hommeles bij Duivels: ophef rond één naam in selectie

De Rode Duivels reizen eerstdaags naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage op het WK ...

291
291
Nieuwe TD op komst: Anderlecht dropt belangrijke hint

Nu het seizoen even onderbroken wordt door de nationale ploegen, hebben de clubs tijd om zich te ...

296
296
Kalender Play-Offs: groot voordeel Club in volle titelstrijd

In de komende dagen zijn de nationale ploegen aan zet, vervolgens barst de titelstrijd in de ...

751
751
Hoofdrolspelers vellen verdict over kalender Play-Offs

Na de interlandbreak is het money time in de Jupiler Pro League, waar de reguliere competitie dan ...

269
269
'1B-revelatie dropt hint: RSCA, Union, Gent of Club?'

De titelstrijd lijkt straks opnieuw een tweekoppige race tussen Union en Club Brugge te worden, al ...

355
355
Opvallende afwezige bij Club Brugge: veto van Leko?

Club Brugge sloot de reguliere competitie zondag af met een klinkende zege tegen KV Mechelen. ...

436
436
Anderlecht in alle staten: Taravel laat koppen rollen

Het ticket voor de Champions' Play-Offs kwam nooit écht in gevaar, maar op de slotspeeldag ...

547
547
Alderweireld zorgt voor vuurwerk in opvallend debat

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve carrière enorm geliefd in de voetbalwereld. ...

51
51
Italianen wrijven zich in de ogen: verbluffende vaststelling De Bruyne

Kevin De Bruyne werkte afgelopen vrijdag tegen Cagliari zijn eerste volledige wedstrijd af sinds ...

111
111
Anderlecht spoelt kater door: Bornauw waarschuwt Club Brugge

RSC Anderlecht sloot zondagavond de reguliere competitie af met een pijnlijke slipper in eigen huis ...

361
361
'Flick steekt duim omhoog: eerste zomertransfer Barça'

FC Barcelona gaat na de interland-break op jacht naar de Spaanse titel én de eindzege in de ...

79
79
Gevecht om Gouden Stier: Anderlecht kwelduivel Club Brugge

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Na de interland-break barst de voorlopig laatste ...

338
338
Gezichtsverlies bij Anderlecht: "Ronduit onvergeeflijk"

RSC Anderlecht heeft de interland-break allerminst met een goed gevoel kunnen inzetten. De ...

262
262
‘Club deelt mokerslag uit: Leko furieus door transferdeal'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato, maar botst daarbij stevig op Ivan Leko. Een ...

645
645
'Club Brugge laat oogje vallen op steunpilaar KV Mechelen'

Met een 4-1 nederlaag denderde KV Mechelen zondag tegen Club Brugge van zijn roze welk. Nu het voor ...

418
418
Anderlecht historisch slecht: harde cijfers voor Taravel

Een scenaro waar vooraf haast niemand rekening mee hield, hing even toch in de lucht: KRC Genk en AA ...

176
176
Lardot evalueert Belgische arbitrage: "Een punt op 10?"

Zondag werd in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie afgerond. Ook nu ...

225
225

Meer sportnieuws