‘Club Brugge gaat als een raket: nieuwe spits op komst’

door
‘Club Brugge gaat als een raket: nieuwe spits op komst’

Club Brugge bereidt zich voor op een mogelijk vertrek van Ferran Jutgla en heeft 6,5 miljoen euro geboden op Amady Camara, de 19-jarige Malinese spits van Sturm Graz. Camara staat bekend om zijn explosieve snelheid en techniek, al moet hij nog groeien in efficiëntie en scorend vermogen. Ondanks zijn beperkte doelpuntenproductie wordt hij gezien als een groot talent, met interesse van clubs als Atalanta en Fiorentina.

LEES OOK: 'Grootmacht twijfelt plots: recorddeal Club in gevaar'

6,5 miljoen voor jong talent

Club Brugge houdt rekening met het vertrek van Ferran Jutgla en tast momenteel voorzichtig de markt af naar een nieuwe nummer 9, met het mogelijke vertrek van de Spanjaard in het achterhoofd.

Blauw-Zwart zou alvast een bod van 6,5 miljoen euro hebben gedaan voor Amady Camara, de Malinese spits van Sturm Graz. De 19-jarige ligt goed in de markt want ook FC Midtjylland, Atalanta, Fiorentina en Genoa volgen hem van dichtbij.

Dévy Rigaux staat bekend om vroeg aan zijn huiswerk te beginnen en Club Brugge hoopt de concurrentie af te schudden door nu al een bod uit te brengen op Camara. De Malinese international kwam dit seizoen in actie in de Champions League tegen Club Brugge.

Camara maakt indruk bij Sturm Graz

Sturm Graz zag vorige winter Mika Biereth vertrekken naar AS Monaco en Amady Camara is zijn gedoodverfde opvolger. “Als een raket, zo kun je zowel Camara's speelstijl als zijn start bij Sturm omschrijven”, schreef de Oostenrijkse tak van 90 min.

Camara is meestal een invaller bij Graz, maar hij toont veel potentieel tijdens zijn invalbeurten. “Camara is precies het type spits waar Graz de laatste jaren zo dol op is en waar internationaal veel vraag naar is.”

Camara is uitzonderlijk snel en hij brengt een grote mate van diepgang in zijn spel. Hij onderscheidt zich niet alleen door zijn snelheid, maar ook door zijn spel in balbezit. 

Met de bal aan zijn voeten is hij nog sneller en dankzij zijn dynamiek en behendigheid kan hij meerdere tegenstanders tegelijk laten staan. Voor zijn leeftijd is hij fysiek gezien erg goed ontwikkeld, waardoor hij de bal goed kan vasthouden en passen aan zijn teamgenoten, zelfs als de tegenstander veel druk uitoefent.

Potentieel, maar nog geen afwerker

Amady Camara is echter geen goaltjesdief. In 44 wedstrijden voor Sturm Graz scoorde hij nog maar 2 doelpunten. De 19-jarige is nog niet in staat om zijn vaardigheden op een efficiënte manier in te zetten en om te zetten in statistieken.

Momenteel slaagt hij er niet in om vaak genoeg in veelbelovende posities te komen voor het doel. Als hij dan toch op een gevaarlijke positie verschijnt, blijkt hij niet nauwkeurig te zijn.

“Als jonge speler moet hij natuurlijk nog veel leren, maar hij heeft een grote toekomst bij Sturm”, zei Otar Kiteishvili, ploegmaat bij Sturm Graz, over Camara.

“Op de training is hij soms echt ongelooflijk”, vertelde de Georgiër, “Hij is sterk in één-op-één situaties, heeft snelheid, de nodige aanwezigheid, is goed met de bal en begrijpt de situaties.”

Christian Ilzer, ex-coach van Sturm Graz en nu actief bij TSG Hoffenheim, zei dat de Oostenrijkse club nog veel plezier aan Camara zal beleven.

Club Brugge moet Camara halen

Meest recent

Ex-Rode Duivel Mike Verstraeten deelt verschrikkelijk nieuws

In de jaren '80 en '90 was Mike Verstraeten één van de meest gevreesde verdedigers op ...

0
0
Ophef bij VRT: Van Gucht deelt onverwachte tik uit

Ruben Van Gucht heeft onlangs zelf de speculatie rond zijn toekomst flink aangewakkerd. Met een ...

4
4
Na 6 jaar wachten: “Onwerkelijk” voor Duivel

De Rode Duivels spelen in de komende dagen oefeninterlands tegen de Verenigde Staten en Mexico. Het ...

18
18
‘Sensatie rond Onana: verrassende club meldt zich’

Zaterdagavond beginnen de Rode Duivels aan hun voorbereiding op het WK met een oefeninterland tegen ...

27
27
Zomerse toptransfer? De Ketelaere verrast met uitspraak

De Rode Duivels zijn deze week naar de Verenigde Staten afgereisd zonder Romelu Lukaku en dat ...

37
37
Slagveld bij Licentiecommissie: 11 clubs moeten vrezen

De lente is aangebroken en dat betekent voor Belgische voetbalclubs dat het tijd is om hun dossiers ...

189
189
'Grootmacht twijfelt plots: recorddeal Club in gevaar'

De kans is reëel dat Club Brugge komende zomer opnieuw het Belgische transferrecord zal ...

156
156
Met groeten van Mbappé: Frankrijk klopt Brazilië in oefenclash

Deze week staan heel wat interessante oefenduels op het programma met oog op het WK van komende ...

46
46
WK-barrages: Italië en Denemarken op koers, Polen ontsnapt

Donderdagavond werd de eerste ronde van de Europese WK-barrages afgewerkt. Daarbij kon Italië ...

115
115
'Topkandidaat bij City: Kompany beslist over Bayern-vertrek'

Vincent Kompany levert momenteel uitstekend werk af als hoofdtrainer van Bayern München. Toch ...

231
231
Tresoldi verklapt opvallend detail over Club-transfer

Club Brugge wil in de komende weken absoluut de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. ...

308
308
Garcia lacht tanden bloot na eerste groepstraining in VS

De Rode Duivels vertoeven momenteel op Amerikaanse bodem voor een stage. Aanstaande zaterdag werken ...

117
117
Titelfavorieten afgewogen: "Het momentum ligt bij hun"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

126
126
'Transferklepper Barça: steraanvaller naar Camp Nou'

FC Barcelona wil in de komende weken serieus oogsten met Robert Lewandowski als aanvallend ...

180
180
De Cat naar Bayern München? 'Sleutelrol Kompany onthuld'

In de komende dagen hoopt hij zijn grote debuut als Rode Duivel te maken, ondertussen wordt ook al ...

327
327
Interlands: Turkije op zucht van WK, noodscenario Standard

Donderdag staan verschillende WK-barragewedstrijden op het programma. Daarnaast wordt er ook in de ...

75
75
‘Club Brugge blaast mercato op: 9M voor eerste zomerknaller’

Club Brugge wil deze zomer vroeg en hard toeslaan op de transfermarkt. Blauw-Zwart volgt een jonge ...

416
416
'Garcia keihard: deze spelers mogen WK op buik schrijven'

De Rode Duivels zijn geland op Amerikaanse bodem waar ze de komende dagen een stage en twee ...

301
301
Oosting jubelt: Antwerp krijgt er belangrijk wapen bij

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

405
405
'Opvolger Courtois: nieuwe nummer één Duivels staat vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

505
505
Transfervoorwaarden bekend: huurling terug naar Anderlecht?

RSC Anderlecht blijft op zoek naar een nieuwe sportief directeur. De Brusselaars willen dan ook een ...

406
406
'Erfgenaam Salah: imposante verlanglijst Liverpool gelekt'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

123
123
Titeldruk neem toe: "Schande als zij geen kampioen worden"

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

526
526
'Wit konijn Garcia: verrassende vervanger Lukaku?'

Nadat eerder al Thibaut Courtois moest afhaken, gaf nu ook Romelu Lukaku verstek bij de Rode ...

275
275
Leven na Gheysens: toekomst Antwerp oogt rooskleurig

De voorbije maanden is er veel inkt gevloeid over Antwerp. Niet alleen omwille van de ondermaatse ...

799
799

Meer sportnieuws