‘Club Brugge gaat als een raket: nieuwe spits op komst’

door
‘Club Brugge gaat als een raket: nieuwe spits op komst’

Club Brugge bereidt zich voor op een mogelijk vertrek van Ferran Jutgla en heeft 6,5 miljoen euro geboden op Amady Camara, de 19-jarige Malinese spits van Sturm Graz. Camara staat bekend om zijn explosieve snelheid en techniek, al moet hij nog groeien in efficiëntie en scorend vermogen. Ondanks zijn beperkte doelpuntenproductie wordt hij gezien als een groot talent, met interesse van clubs als Atalanta en Fiorentina.

LEES OOK: Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

6,5 miljoen voor jong talent

Club Brugge houdt rekening met het vertrek van Ferran Jutgla en tast momenteel voorzichtig de markt af naar een nieuwe nummer 9, met het mogelijke vertrek van de Spanjaard in het achterhoofd.

Blauw-Zwart zou alvast een bod van 6,5 miljoen euro hebben gedaan voor Amady Camara, de Malinese spits van Sturm Graz. De 19-jarige ligt goed in de markt want ook FC Midtjylland, Atalanta, Fiorentina en Genoa volgen hem van dichtbij.

Dévy Rigaux staat bekend om vroeg aan zijn huiswerk te beginnen en Club Brugge hoopt de concurrentie af te schudden door nu al een bod uit te brengen op Camara. De Malinese international kwam dit seizoen in actie in de Champions League tegen Club Brugge.

Camara maakt indruk bij Sturm Graz

Sturm Graz zag vorige winter Mika Biereth vertrekken naar AS Monaco en Amady Camara is zijn gedoodverfde opvolger. “Als een raket, zo kun je zowel Camara's speelstijl als zijn start bij Sturm omschrijven”, schreef de Oostenrijkse tak van 90 min.

Camara is meestal een invaller bij Graz, maar hij toont veel potentieel tijdens zijn invalbeurten. “Camara is precies het type spits waar Graz de laatste jaren zo dol op is en waar internationaal veel vraag naar is.”

Camara is uitzonderlijk snel en hij brengt een grote mate van diepgang in zijn spel. Hij onderscheidt zich niet alleen door zijn snelheid, maar ook door zijn spel in balbezit. 

Met de bal aan zijn voeten is hij nog sneller en dankzij zijn dynamiek en behendigheid kan hij meerdere tegenstanders tegelijk laten staan. Voor zijn leeftijd is hij fysiek gezien erg goed ontwikkeld, waardoor hij de bal goed kan vasthouden en passen aan zijn teamgenoten, zelfs als de tegenstander veel druk uitoefent.

Potentieel, maar nog geen afwerker

Amady Camara is echter geen goaltjesdief. In 44 wedstrijden voor Sturm Graz scoorde hij nog maar 2 doelpunten. De 19-jarige is nog niet in staat om zijn vaardigheden op een efficiënte manier in te zetten en om te zetten in statistieken.

Momenteel slaagt hij er niet in om vaak genoeg in veelbelovende posities te komen voor het doel. Als hij dan toch op een gevaarlijke positie verschijnt, blijkt hij niet nauwkeurig te zijn.

“Als jonge speler moet hij natuurlijk nog veel leren, maar hij heeft een grote toekomst bij Sturm”, zei Otar Kiteishvili, ploegmaat bij Sturm Graz, over Camara.

“Op de training is hij soms echt ongelooflijk”, vertelde de Georgiër, “Hij is sterk in één-op-één situaties, heeft snelheid, de nodige aanwezigheid, is goed met de bal en begrijpt de situaties.”

Christian Ilzer, ex-coach van Sturm Graz en nu actief bij TSG Hoffenheim, zei dat de Oostenrijkse club nog veel plezier aan Camara zal beleven.

Club Brugge moet Camara halen

Meest recent

Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

40
40
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

21
21
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

23
23
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

30
30
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

89
89
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

60
60
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

16
16
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

156
156
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

193
193
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

47
47
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

113
113
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

352
352
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

58
58
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

261
261
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

214
214
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

84
84
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

35
35
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

76
76
Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

208
208
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

105
105
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

83
83
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

135
135
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

410
410
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

41
41
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

169
169

Meer sportnieuws