‘Club Brugge gaat als een raket: nieuwe spits op komst’

door
‘Club Brugge gaat als een raket: nieuwe spits op komst’

Club Brugge bereidt zich voor op een mogelijk vertrek van Ferran Jutgla en heeft 6,5 miljoen euro geboden op Amady Camara, de 19-jarige Malinese spits van Sturm Graz. Camara staat bekend om zijn explosieve snelheid en techniek, al moet hij nog groeien in efficiëntie en scorend vermogen. Ondanks zijn beperkte doelpuntenproductie wordt hij gezien als een groot talent, met interesse van clubs als Atalanta en Fiorentina.

LEES OOK: 'IJskoude exit dreigt: Club Brugge laat geen traan om Hayen'

6,5 miljoen voor jong talent

Club Brugge houdt rekening met het vertrek van Ferran Jutgla en tast momenteel voorzichtig de markt af naar een nieuwe nummer 9, met het mogelijke vertrek van de Spanjaard in het achterhoofd.

Blauw-Zwart zou alvast een bod van 6,5 miljoen euro hebben gedaan voor Amady Camara, de Malinese spits van Sturm Graz. De 19-jarige ligt goed in de markt want ook FC Midtjylland, Atalanta, Fiorentina en Genoa volgen hem van dichtbij.

Dévy Rigaux staat bekend om vroeg aan zijn huiswerk te beginnen en Club Brugge hoopt de concurrentie af te schudden door nu al een bod uit te brengen op Camara. De Malinese international kwam dit seizoen in actie in de Champions League tegen Club Brugge.

Camara maakt indruk bij Sturm Graz

Sturm Graz zag vorige winter Mika Biereth vertrekken naar AS Monaco en Amady Camara is zijn gedoodverfde opvolger. “Als een raket, zo kun je zowel Camara's speelstijl als zijn start bij Sturm omschrijven”, schreef de Oostenrijkse tak van 90 min.

Camara is meestal een invaller bij Graz, maar hij toont veel potentieel tijdens zijn invalbeurten. “Camara is precies het type spits waar Graz de laatste jaren zo dol op is en waar internationaal veel vraag naar is.”

Camara is uitzonderlijk snel en hij brengt een grote mate van diepgang in zijn spel. Hij onderscheidt zich niet alleen door zijn snelheid, maar ook door zijn spel in balbezit. 

Met de bal aan zijn voeten is hij nog sneller en dankzij zijn dynamiek en behendigheid kan hij meerdere tegenstanders tegelijk laten staan. Voor zijn leeftijd is hij fysiek gezien erg goed ontwikkeld, waardoor hij de bal goed kan vasthouden en passen aan zijn teamgenoten, zelfs als de tegenstander veel druk uitoefent.

Potentieel, maar nog geen afwerker

Amady Camara is echter geen goaltjesdief. In 44 wedstrijden voor Sturm Graz scoorde hij nog maar 2 doelpunten. De 19-jarige is nog niet in staat om zijn vaardigheden op een efficiënte manier in te zetten en om te zetten in statistieken.

Momenteel slaagt hij er niet in om vaak genoeg in veelbelovende posities te komen voor het doel. Als hij dan toch op een gevaarlijke positie verschijnt, blijkt hij niet nauwkeurig te zijn.

“Als jonge speler moet hij natuurlijk nog veel leren, maar hij heeft een grote toekomst bij Sturm”, zei Otar Kiteishvili, ploegmaat bij Sturm Graz, over Camara.

“Op de training is hij soms echt ongelooflijk”, vertelde de Georgiër, “Hij is sterk in één-op-één situaties, heeft snelheid, de nodige aanwezigheid, is goed met de bal en begrijpt de situaties.”

Christian Ilzer, ex-coach van Sturm Graz en nu actief bij TSG Hoffenheim, zei dat de Oostenrijkse club nog veel plezier aan Camara zal beleven.

Club Brugge moet Camara halen

Meest recent

'Ajax zet alles op alles voor ex-sterspeler uit JPL'

Bij Ajax wisten ze na een 6 op 6 terug voor wat rust in de tent te zorgen. De Amsterdammers willen ...

1
1
'KRC Genk neemt beslissing over toekomst van Fink'

KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie kansloos met 3-0 van Royal Antwerp FC. Nochtans hadden ...

57
57
Enorme verslagenheid: voetbalwereld reageert op heengaan De Boeck

Bij aanvang van alweer een drukke Europese week, is het Belgische voetbal getroffen door een drama. ...

0
0
Oosting wild van Antwerp-verrassing: "Een openbaring!"

Een tweetal weken geleden was de bodem bereikt bij Antwerp FC, momenteel is de Great Old weer ...

59
59
'Actie bij Anderlecht: twee toptransfers voor titelboost'

RSC Anderlecht heeft zondag gezichtsverlies geleden met een zware 4-0-nederlaag op het veld van KVC ...

181
181
Pijnlijke afgang Real: Spaanse pers pakt Courtois onder de loep

Real Madrid heeft zondag een pijnlijke avond beleefd in La Liga. De Koninklijke verloor, na onder ...

52
52
Belgisch voetbal in diepe rouw: Glen De Boeck plots overleden

Het Belgische voetbal werd maandagochtend opgeschrikt door bijzonder triest nieuws. Voormalig Rode ...

442
442
'IJskoude exit dreigt: Club Brugge laat geen traan om Hayen'

Aan de buitenkant oogt alles nog rustig bij Nicky Hayen. Maar binnen de club groeit het gevoel dat ...

572
572
Union zwaar bevoordeeld? Oud-ref velt keihard verdict

Leider Union SG heeft voor het tweede weekend op rij puntenverlies geleden en beet zaterdag zijn ...

169
169
'Club moddert aan: bestuur grijpt in op transfermarkt'

Wie gehoopt had dat de bekerzege in Leuven de ommekeer zou inleiden bij Club Brugge, kwam zaterdag ...

401
401
"Catastrofe" - analisten vermorzelen 'zwakke schakel' Anderlecht

Wat opnieuw een mooi weekend moest worden, is uitgedraaid op een behoorlijk drama voor RSC ...

242
242
Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

193
193
Vandenbroeck ziet manco bij Essevee: "Dat miste ik"

De zegeloze reeks van Zulte Waregem is zondagavond nog wat langer geworden. De West-Vlamingen konden ...

87
87
Real beleeft rampavond met nederlaag en 2 rode kaarten

Thibaut Courtois heeft zondagavond geen heldenrol kunnen opeisen bij Real Madrid. De Rode Duivel kon ...

80
80
Napoli wint kraker en grijpt weer de macht in Serie A

De titelstrijd in de Serie A blijft dit seizoen razend spannend. Zondagavond heeft titelverdediger ...

48
48
Harde woorden bij Genk: "Er stond geen ploeg op het veld"

KRC Genk leek in een betere periode te zitten, maar heeft op enkele dagen tijd twee stevige ...

220
220
Mazzu baalt hard: "Twee verloren punten voor ons"

OH Leuven heeft zondag de kans laten liggen om een uitstekende zaak te doen in het klassement. Het ...

34
34
Stevige waarschuwing Duivels: "Wij gaan voor eerste plaats"

De Rode Duivels ontdekten de voorbije dagen hun parcours op het WK van volgende zomer. In de ...

180
180
Antwerp kan plots dromen: "Dan is er veel mogelijk"

Twee weken geleden leek Antwerp nog dood en begraven, maar sindsdien is de Great Old weer helemaal ...

229
229
Pijnlijke remise: OHL & Essevee blijven in zelfde bedje ziek

OHL en Zulte Waregem blijven opnieuw met een zure nasmaak achter. Beide ploegen snakten naar een ...

47
47
Charai verklaart hoe plan tegen Anderlecht werkte

KVC Westerlo gaf voetballes aan RSC Anderlecht. Het werd een ouderwetse pot voetbal in 't Kuipje, ...

131
131
Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

De Bosuil ademde zondagavond pure nostalgie en nieuw elan. De heropening van de mythische Tribune 2 ...

220
220
Vanderbiest lacht, De Mil baalt: "Geen recht van spreken"

KV Mechelen deed een goede zaak door met 1-0 te winnen van Sporting Charleroi. De Zebra's baalden, ...

136
136
Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

In Nederland maken ze zich klaar voor het WK 2026. Oranje zit in een groep met Japan, Tunesië ...

82
82
'JPL-topclubs krijgen buitenkans bij ‘Chelsea-imperium''

Chelsea en Straatsburg hebben dezelfde eigenaars. Het is er een komen en gaan van spelers. Misschien ...

161
161

Meer sportnieuws