‘Club Brugge gaat als een raket: nieuwe spits op komst’

1230 stemmen
‘Club Brugge gaat als een raket: nieuwe spits op komst’

Club Brugge bereidt zich voor op een mogelijk vertrek van Ferran Jutgla en heeft 6,5 miljoen euro geboden op Amady Camara, de 19-jarige Malinese spits van Sturm Graz. Camara staat bekend om zijn explosieve snelheid en techniek, al moet hij nog groeien in efficiëntie en scorend vermogen. Ondanks zijn beperkte doelpuntenproductie wordt hij gezien als een groot talent, met interesse van clubs als Atalanta en Fiorentina.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Bom in Premier League, exodus Club Brugge'

6,5 miljoen voor jong talent

Club Brugge houdt rekening met het vertrek van Ferran Jutgla en tast momenteel voorzichtig de markt af naar een nieuwe nummer 9, met het mogelijke vertrek van de Spanjaard in het achterhoofd.

Blauw-Zwart zou alvast een bod van 6,5 miljoen euro hebben gedaan voor Amady Camara, de Malinese spits van Sturm Graz. De 19-jarige ligt goed in de markt want ook FC Midtjylland, Atalanta, Fiorentina en Genoa volgen hem van dichtbij.

Dévy Rigaux staat bekend om vroeg aan zijn huiswerk te beginnen en Club Brugge hoopt de concurrentie af te schudden door nu al een bod uit te brengen op Camara. De Malinese international kwam dit seizoen in actie in de Champions League tegen Club Brugge.

Camara maakt indruk bij Sturm Graz

Sturm Graz zag vorige winter Mika Biereth vertrekken naar AS Monaco en Amady Camara is zijn gedoodverfde opvolger. “Als een raket, zo kun je zowel Camara's speelstijl als zijn start bij Sturm omschrijven”, schreef de Oostenrijkse tak van 90 min.

Camara is meestal een invaller bij Graz, maar hij toont veel potentieel tijdens zijn invalbeurten. “Camara is precies het type spits waar Graz de laatste jaren zo dol op is en waar internationaal veel vraag naar is.”

Camara is uitzonderlijk snel en hij brengt een grote mate van diepgang in zijn spel. Hij onderscheidt zich niet alleen door zijn snelheid, maar ook door zijn spel in balbezit. 

Met de bal aan zijn voeten is hij nog sneller en dankzij zijn dynamiek en behendigheid kan hij meerdere tegenstanders tegelijk laten staan. Voor zijn leeftijd is hij fysiek gezien erg goed ontwikkeld, waardoor hij de bal goed kan vasthouden en passen aan zijn teamgenoten, zelfs als de tegenstander veel druk uitoefent.

Potentieel, maar nog geen afwerker

Amady Camara is echter geen goaltjesdief. In 44 wedstrijden voor Sturm Graz scoorde hij nog maar 2 doelpunten. De 19-jarige is nog niet in staat om zijn vaardigheden op een efficiënte manier in te zetten en om te zetten in statistieken.

Momenteel slaagt hij er niet in om vaak genoeg in veelbelovende posities te komen voor het doel. Als hij dan toch op een gevaarlijke positie verschijnt, blijkt hij niet nauwkeurig te zijn.

“Als jonge speler moet hij natuurlijk nog veel leren, maar hij heeft een grote toekomst bij Sturm”, zei Otar Kiteishvili, ploegmaat bij Sturm Graz, over Camara.

“Op de training is hij soms echt ongelooflijk”, vertelde de Georgiër, “Hij is sterk in één-op-één situaties, heeft snelheid, de nodige aanwezigheid, is goed met de bal en begrijpt de situaties.”

Christian Ilzer, ex-coach van Sturm Graz en nu actief bij TSG Hoffenheim, zei dat de Oostenrijkse club nog veel plezier aan Camara zal beleven.

Club Brugge moet Camara halen

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Bom in Premier League, exodus Club Brugge'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

14
14
'Onyedika out: Club Brugge richt pijlen op vervanger'

Op inkomend gebied haalde Club Brugge met Yann Sommer, Cheveyo Tsawa en Andrej Vasovic al drie ...

45
45
Hoe Donald Trump vanavond voor een groot WK-dilemma staat

Vanavond wacht ongetwijfeld een zinderende finale tussen Spanje en Argentinië, het absolute ...

131
131
'Bruno hakt knopen door: basisploeg Anderlecht bekend'

De start van het nieuwe seizoen nadert met rasse schreden voor RSC Anderlecht, dat donderdag al vol ...

211
211
'Club Brugge verbaast: sterkhouder weg aan spotprijs'

Club Brugge staat internationaal bekend als een ploeg die zijn huid doorgaans duur verkoopt aan de ...

280
280
Lionel Messi deelt WK-boodschap die niemand verwachtte

Enkele uren voor een wedstrijd die geschiedenis kan schrijven, kiest Lionel Messi niet voor ...

121
121
Nederland of Italië? Guardiola héél duidelijk over vacatures

Pep Guardiola zal voorlopig niét aan de slag als trainer. De succescoach, die de voorbije ...

86
86
Anderlecht nog een werf: Sibierski met grote bouwplannen

RSC Anderlecht haalde tot op heden al drie spelers in huis. Dat midden juli niet onaardig, maar er ...

436
436
'Patro wacht af: JPL-club deed (nog) geen bod'

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

149
149
Club Brugge sinds de machtsovername: ruim half miljard euro

Club Brugge is ondertussen bijna tien jaar de nummer één in België. Sindsdien ...

409
409
Tielemans in illuster Neerpede-lijstje van Anderlecht

RSC Anderlecht zag Youri Tielemans naar Manchester United verhuizen. Inzake naam nog steeds een ...

151
151
'RB Leipzig neemt transferbeslissing over Bakayoko'

Ruim een jaar geleden verliet Johan Bakayoko PSV voor ongeveer 20 miljoen euro om naar RB Leipzig te ...

46
46
Na AS Roma-akkoord: ijskoude douche voor Tresoldi

Nicolò Tresoldi heeft zijn jawoord gegeven aan AS Roma. Toch lijkt zijn droomtransfer plots ...

669
669
Genieten van Lionel Messi: de geniaalste voetballer ooit

Lionel Messi is de beste voetballer ooit. Daar bestaat geen twijfel meer over. De 39-jarige ...

43
43
Praet verklaart keuze: "Daarom koos ik voor KV Mechelen"

KV Mechelen pakte uit met een stevige stunttransfer door Dennis Praet aan te trekken. Hij tekende ...

133
133
De Meyer ziet werkpunt voor smaakmaker: "Nog beter"

STVV bereidt zich momenteel voor op het nieuwe seizoen. Het wordt een jaar waarin STVV Europees aan ...

33
33
Sensatie in Miami! Engeland pakt brons na spektakel met 10 goals

Engeland heeft beslag gelegd op de bronzen medaille op het WK 2026. In de troostfinale liepen de ...

150
150
'De Cat meteen genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Nathan De Cat heeft RSC Anderlecht verlaten. De middenvelder waagt zich op zijn 18de aan een nieuw ...

328
328
'Olise-nieuws schokt Kompany: Bayern maakt zich sterk'

Zijn WK werd er eentje met ups en downs, maar over het algemeen kan Michael Olise terugblikken op ...

175
175
Vandenhaute krijgt direct waarschuwing na Antwerp-overname

Antwerp FC kan beginnen aan een nieuw hoofdstuk. Vrijdagavond werd de overname van de Great Old ...

438
438
Vlaamse overheid grijpt in: groot nieuws voor voetbalkijkers

De soap ronde wedstrijdbeelden in het Belgische voetbal deden afgelopen seizoen heel wat stof ...

637
637
Troostfinale WK 26: Tuchel en Deschamps gooien ploeg overhoop

Engeland en Frankrijk grepen uiteindelijk net naast een plekje in de WK-finale, maar hun toernooi ...

44
44
Spectaculair gerucht: Noa Lang terug naar Club Brugge?

Club Brugge gaat eerstdaags het nationale transferrecord verbreken. Zo is Christos Tzolis goed op ...

1366
1366
'Dortmund verslikt zich: grote twist rond Karetsas'

KRC Genk bereidt zich momenteel voor op de competitieopener tegen Zulte Waregem. Of coach Jess ...

756
756
Ruben Van Gucht zorgt voor heel wat ophef in Gent

Waar hij de voorbije weken ook verschijnt, hij trekt meteen de aandacht. Op televisie, op sociale ...

149
149

Meer sportnieuws