Besnik Hasi alweer weg? “Anderlecht graaft eigen graf”

door
Besnik Hasi alweer weg? “Anderlecht graaft eigen graf”

Besnik Hasi werd aangesteld als hoofdtrainer en vervanger van de ontslagen David Hubert bij RSC Anderlecht. Paars-Wit startte onder Hasi echter met een nul op negen in de Champions Play-Offs. De supporters beginnen al ferm te morren.

De keuzes achter de schermen worden in vraag gesteld. Het beleid van Wouter Vandenhaute en zelfs voorzitter Marc Coucke liggen zwaar onder vuur. Tijdens de podcast Complètement Foot van RTBF waren analisten Alexandre Teklak en Guillame Gillet snoeihard.

LEES OOK: Onrust over David: Hubert brengt eerste update

Hasi alweer weg?

Volgens Teklak heeft Anderlecht zichzelf in de voet geschoten met de aanstelling van Hasi. "De trainer moet zijn rol spelen. Hij moet de spelers wakker maken. Maar er is nog geen sprake van het Hasi-effect. RSC Anderlecht heeft Hasi vooral binnengehaald voor de finale van de Beker van België, maar ze zijn hun eigen graf aan het graven. Hij moet zich aan iets simpels houden zodat dit team kan functioneren."

Volgens Teklak zal Anderlecht op deze manier geen kans maken in de bekerfinale tegen Club Brugge op 4 mei. Paars-Wit zit in desastreuze vorm terwijl Blauw-Zwart weer volop titelfavoriet is geworden na de overwinning tegen KRC Genk. Als Hasi geen succes haalt in de beker zal hij mogelijk snel weer vertrekken uit het Lotto Park. “Als het zo doorgaat zal het niet lukken voor Anderlecht in de bekerfinale. Het team zal nog flink moeten werken.”

Eenvoudig systeem

Ex-speler Gillet vindt dat Anderlecht een eenvoudiger systeem moet hanteren. "Dit is het moment om terug te keren naar iets eenvoudigers. Union SG begreep onmiddellijk aan het begin van de wedstrijd waar te spelen en waar de fouten af te dwingen. Anderlecht zou terug kunnen gaan naar een 4-4-2 om Dolberg meer te steunen. De bekerfinale start door vertrouwen te winnen en het huidige systeem is te riskant. We moeten het vertrouwen en de eenvoud terugwinnen.”

Vind jij dat Anderlecht met Hasi een foute keuze heeft gemaakt?

Meest recent

Sensatie in Atlético-Club Brugge: "50 miljoen euro!"

Club Brugge begon om 18u45 aan zijn match tegen Atlético Madrid. De Bruggelingen speelden 3-3 ...

80
80
'Standard wil cashen: smaakmaker ontploft'

Bij Standard kennen ze al jarenlang heel veel miserie, op en naast het veld. Sportief en financieel ...

39
39
Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

9
9
Club-coach Leko legt keuzes Vetlesen en Diakhon uit

Club Brugge neemt het in de terugwedstrijd van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

27
27
Lukebakio in de clinch met Prestianni: racismerel escaleert

De racismerel tussen Vinicius Junior van Real Madrid en Benfica-speler Gianluca Prestianni blijft ...

39
39
‘Nieuwe sportieve baas Anderlecht: positieve gesprekken’

RSC Anderlecht is druk bezig om de zaken achter de schermen op orde te stellen. Paars-Wit zoekt een ...

176
176
De 11 namen: Leko verrast met vervanger Onyedika

Club Brugge heeft om 18u45 een afspraak met de geschiedenis. Na het 3-3 gelijkspel in Jan Breydel ...

156
156
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

De reguliere competitie nadert zijn finale ontknoping, en dus staan de zenuwen alsmaar meer ...

76
76
'Geen weg terug: Anderlecht hakt trainersknoop door'

Behoudens een verrassing zit Jérémy Taravel ook volgende week tegen OH Leuven nog in ...

311
311
Verheyen tipt Leko: Club Brugge all-in tegen Atlético?

Binnen twee uur begint Club Brugge eraan tegen Atlético Madrid. Om een ticket voor de achtste ...

109
109
'Anderlecht verbrandt vingers: Hazard op hete kolen'

Met hangen en wurgen zette RSC Anderlecht zondag tegen Zulte Waregem een serieuze stap richting de ...

200
200
Union incasseert uppercut: einde seizoen voor sterkhouder?

Union liet zich zaterdag niet onder druk zetten door de zeges van eerste achtervolgers STVV en Club ...

104
104
Hakimi in vieze papieren: verkrachtingszaak ontplooit

Achraf Hakimi wordt gezien als één van de beste rechtsbacks ter wereld. De Marokkaanse ...

89
89
Courtois slaat op tafel: Mourinho én UEFA afgemaakt

De return tussen Real Madrid en Benfica belooft extra scherp te zijn. In de heenwedstrijd was er de ...

74
74
Routinier mee naar WK? Rode Duivel maakt hattrick

Wie gaat mee naar het WK 2026? Daar wordt maanden voor het mondiale landentornooi al over gesproken. ...

63
63
Standard en Antwerp horen verdict na stopzetting

De wedstrijd tussen Standard Luik en Royal Antwerp FC werd op maandag 20 oktober onderbroken bij een ...

249
249
Simeone spreekt Leko resoluut tegen: messen zijn geslepen

Club Brugge kijkt dinsdagavond Atlético Madrid recht in de ogen namens de Champions League. ...

133
133
De Bruyne komt met belangrijke update: WK in gevaar?

Kevin De Bruyne ligt al een tijdje in de lappenmand. De Belgische supporters houden alvast hun hart ...

126
126
Ajax kruipt uit de put en deelt straffe cijfers

Ajax kende heel donkere jaren. PSV nam sportief de fakkel over en financieel was het ook ...

38
38
Courtois investeert in Belgische club: twee clubs genoemd

Thibaut Courtois investeerde onlangs in de Franse club Le Mans. Ondertussen raakte ook bekend dat ...

368
368
KRC Genk heeft prijs: rechtsachter tekent contract

KRC Genk is een club waar jeugddoorstroming zeer belangrijk is. De Limburgers blijven inzetten op de ...

168
168
Diego Moreira haalt ferm uit na glansrol: ex-club afgemaakt

Diego Moreira speelde afgelopen speeldag in de Ligue 1 een geweldige wedstrijd. De Rode Duivel was ...

46
46
Hoeveel kans heeft Club tegen Atlético? Opta velt oordeel

Club Brugge neemt het dinsdagavond op tegen Atlético Madrid in de terugwedstrijd van de ...

87
87
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht bibbert, Club dumpt genadeloos’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

440
440
Herman Brusselmans ontsnapt opnieuw aan veroordeling

In de rechtbank van Gent keek Herman Brusselmans vandaag opnieuw de justitie in de ogen, in een zaak ...

49
49

Meer sportnieuws