Besnik Hasi alweer weg? “Anderlecht graaft eigen graf”

1306 stemmen
Besnik Hasi alweer weg? “Anderlecht graaft eigen graf”

Besnik Hasi werd aangesteld als hoofdtrainer en vervanger van de ontslagen David Hubert bij RSC Anderlecht. Paars-Wit startte onder Hasi echter met een nul op negen in de Champions Play-Offs. De supporters beginnen al ferm te morren.

De keuzes achter de schermen worden in vraag gesteld. Het beleid van Wouter Vandenhaute en zelfs voorzitter Marc Coucke liggen zwaar onder vuur. Tijdens de podcast Complètement Foot van RTBF waren analisten Alexandre Teklak en Guillame Gillet snoeihard.

LEES OOK: 'Klopp verrast en wil David Hubert binnenhalen'

Hasi alweer weg?

Volgens Teklak heeft Anderlecht zichzelf in de voet geschoten met de aanstelling van Hasi. "De trainer moet zijn rol spelen. Hij moet de spelers wakker maken. Maar er is nog geen sprake van het Hasi-effect. RSC Anderlecht heeft Hasi vooral binnengehaald voor de finale van de Beker van België, maar ze zijn hun eigen graf aan het graven. Hij moet zich aan iets simpels houden zodat dit team kan functioneren."

Volgens Teklak zal Anderlecht op deze manier geen kans maken in de bekerfinale tegen Club Brugge op 4 mei. Paars-Wit zit in desastreuze vorm terwijl Blauw-Zwart weer volop titelfavoriet is geworden na de overwinning tegen KRC Genk. Als Hasi geen succes haalt in de beker zal hij mogelijk snel weer vertrekken uit het Lotto Park. “Als het zo doorgaat zal het niet lukken voor Anderlecht in de bekerfinale. Het team zal nog flink moeten werken.”

Eenvoudig systeem

Ex-speler Gillet vindt dat Anderlecht een eenvoudiger systeem moet hanteren. "Dit is het moment om terug te keren naar iets eenvoudigers. Union SG begreep onmiddellijk aan het begin van de wedstrijd waar te spelen en waar de fouten af te dwingen. Anderlecht zou terug kunnen gaan naar een 4-4-2 om Dolberg meer te steunen. De bekerfinale start door vertrouwen te winnen en het huidige systeem is te riskant. We moeten het vertrouwen en de eenvoud terugwinnen.”

Vind jij dat Anderlecht met Hasi een foute keuze heeft gemaakt?

Meest recent

Vraagteken bij Rode Duivels: Defour ziet oplossing

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

0
0
'Rigaux wil stunten met Belgische toptransfer'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

33
33
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

36
36
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

63
63
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

249
249
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

96
96
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

65
65
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

260
260
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

177
177
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

63
63
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

489
489
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

189
189
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

147
147
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

439
439
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

215
215
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

305
305
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

424
424
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

773
773
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

316
316
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3718
3718
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

74
74
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

94
94
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

155
155
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

65
65
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

229
229

Meer sportnieuws