Besnik Hasi alweer weg? “Anderlecht graaft eigen graf”

door
Besnik Hasi alweer weg? “Anderlecht graaft eigen graf”

Besnik Hasi werd aangesteld als hoofdtrainer en vervanger van de ontslagen David Hubert bij RSC Anderlecht. Paars-Wit startte onder Hasi echter met een nul op negen in de Champions Play-Offs. De supporters beginnen al ferm te morren.

De keuzes achter de schermen worden in vraag gesteld. Het beleid van Wouter Vandenhaute en zelfs voorzitter Marc Coucke liggen zwaar onder vuur. Tijdens de podcast Complètement Foot van RTBF waren analisten Alexandre Teklak en Guillame Gillet snoeihard.

LEES OOK: 'Diepgaand probleem Anderlecht: bizarre trainersoplossing'

Hasi alweer weg?

Volgens Teklak heeft Anderlecht zichzelf in de voet geschoten met de aanstelling van Hasi. "De trainer moet zijn rol spelen. Hij moet de spelers wakker maken. Maar er is nog geen sprake van het Hasi-effect. RSC Anderlecht heeft Hasi vooral binnengehaald voor de finale van de Beker van België, maar ze zijn hun eigen graf aan het graven. Hij moet zich aan iets simpels houden zodat dit team kan functioneren."

Volgens Teklak zal Anderlecht op deze manier geen kans maken in de bekerfinale tegen Club Brugge op 4 mei. Paars-Wit zit in desastreuze vorm terwijl Blauw-Zwart weer volop titelfavoriet is geworden na de overwinning tegen KRC Genk. Als Hasi geen succes haalt in de beker zal hij mogelijk snel weer vertrekken uit het Lotto Park. “Als het zo doorgaat zal het niet lukken voor Anderlecht in de bekerfinale. Het team zal nog flink moeten werken.”

Eenvoudig systeem

Ex-speler Gillet vindt dat Anderlecht een eenvoudiger systeem moet hanteren. "Dit is het moment om terug te keren naar iets eenvoudigers. Union SG begreep onmiddellijk aan het begin van de wedstrijd waar te spelen en waar de fouten af te dwingen. Anderlecht zou terug kunnen gaan naar een 4-4-2 om Dolberg meer te steunen. De bekerfinale start door vertrouwen te winnen en het huidige systeem is te riskant. We moeten het vertrouwen en de eenvoud terugwinnen.”

Vind jij dat Anderlecht met Hasi een foute keuze heeft gemaakt?

Meest recent

'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

44
44
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

45
45
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

65
65
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

100
100
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

136
136
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

49
49
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

169
169
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

63
63
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

78
78
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

414
414
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

372
372
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

817
817
Lichtpunt bij KRC Genk: Hayen vindt nieuwe smaakmaker

De kans dat KRC Genk de top zes gaat halen, wordt met de week kleiner. Het speelde 1-1 tegen Cercle ...

279
279
Westerlo pakt uit met volgende ingaande transfer

KVC Westerlo is zeer actief deze mercato. De Kemphanen hebben alweer een buitenlandse transfer ...

41
41
Hasi: "Dat gaat mogelijk nog gebeuren op de transfermarkt"

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie spelers en liet er vijf gaan. Mogen we nog wat verwachten in ...

442
442
'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Union greep in de Champions League net naast de knock-outfase, maar in eigen land doet de ...

258
258
'Totale uitverkoop bij Club Brugge: trio mag beschikken'

Hoewel enkele sterkhouders nog steeds aan de mouw worden getrokken lijkt Club Brugge tijdens de ...

1014
1014
Hoogspanning in Sclessin: RSCA-fans maken statement

Net nu er weer bezoekende fans  toegestaan zijn in de immer beladen Clasico balanceren zowel ...

337
337
'Club Brugge strikt winger, goudhaantjes vertrekken'

Om de torenhoge ambities waar te moeten zoekt Club Brugge in het slot van de wintermercato vooral ...

392
392
'De Mil drukt stempel: AA Gent polst oude bekende'

AA Gent trapt straks speeldag 23 op gang op het veld van La Louvière, maar achter de schermen ...

219
219
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

108
108
'Club Brugge all-in: Mourinho stuurt bestuur wandelen'

In de late uurtjes van de wintermercato was Club Brugge sowieso nog op zoek naar versterking, maar ...

663
663
'Hasi buiten': Anderlecht-trainer bijt van zich af

Uitgerekend nu de crisis om de hoek loert na een schamele twee op 12 gaat RSC Anderlecht zondag op ...

273
273
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

127
127
Leko doet boekje open over toptransfer Schjelderup

Club Brugge wil zich op de wintermercato nog flink versterken. Andreas Schjelderup is hét ...

583
583

Meer sportnieuws