Besnik Hasi alweer weg? “Anderlecht graaft eigen graf”

door
Besnik Hasi alweer weg? “Anderlecht graaft eigen graf”

Besnik Hasi werd aangesteld als hoofdtrainer en vervanger van de ontslagen David Hubert bij RSC Anderlecht. Paars-Wit startte onder Hasi echter met een nul op negen in de Champions Play-Offs. De supporters beginnen al ferm te morren.

De keuzes achter de schermen worden in vraag gesteld. Het beleid van Wouter Vandenhaute en zelfs voorzitter Marc Coucke liggen zwaar onder vuur. Tijdens de podcast Complètement Foot van RTBF waren analisten Alexandre Teklak en Guillame Gillet snoeihard.

LEES OOK: Carte blanche voor Coucke: Hasi & Renard weg bij RSCA?

Hasi alweer weg?

Volgens Teklak heeft Anderlecht zichzelf in de voet geschoten met de aanstelling van Hasi. "De trainer moet zijn rol spelen. Hij moet de spelers wakker maken. Maar er is nog geen sprake van het Hasi-effect. RSC Anderlecht heeft Hasi vooral binnengehaald voor de finale van de Beker van België, maar ze zijn hun eigen graf aan het graven. Hij moet zich aan iets simpels houden zodat dit team kan functioneren."

Volgens Teklak zal Anderlecht op deze manier geen kans maken in de bekerfinale tegen Club Brugge op 4 mei. Paars-Wit zit in desastreuze vorm terwijl Blauw-Zwart weer volop titelfavoriet is geworden na de overwinning tegen KRC Genk. Als Hasi geen succes haalt in de beker zal hij mogelijk snel weer vertrekken uit het Lotto Park. “Als het zo doorgaat zal het niet lukken voor Anderlecht in de bekerfinale. Het team zal nog flink moeten werken.”

Eenvoudig systeem

Ex-speler Gillet vindt dat Anderlecht een eenvoudiger systeem moet hanteren. "Dit is het moment om terug te keren naar iets eenvoudigers. Union SG begreep onmiddellijk aan het begin van de wedstrijd waar te spelen en waar de fouten af te dwingen. Anderlecht zou terug kunnen gaan naar een 4-4-2 om Dolberg meer te steunen. De bekerfinale start door vertrouwen te winnen en het huidige systeem is te riskant. We moeten het vertrouwen en de eenvoud terugwinnen.”

Vind jij dat Anderlecht met Hasi een foute keuze heeft gemaakt?

Meest recent

Weergaloos Union SG verovert Europa: "Strafste in 5 jaar"

Union SG blijft verbazen in België en ook in Europa. De Brusselaars maakten vanavond hun debuut ...

39
39
Union knalt Champions League in met wonderavond in Eindhoven

Union verbaasde vanavond Europa, zichzelf en voetbalminnend België. De landskampioen gooide de ...

45
45
Sterkhouder Anderlecht: "Dacht aan zomerse transfer"

Bij RSC Anderlecht hoopten ze deze zomer de nodige uitgaande transfers af te ronden, maar dat lukte ...

36
36
Vermeeren neemt gigantische gok: JPL-clubs liggen op de loer

Arthur Vermeeren brak helemaal door onder Mark van Bommel, een coach die zelf internationale top was ...

89
89
Heisa rond schorsing Degreef: bizarre wending

Veel heisa, maar geen zware sanctie: de schorsing van Tristan Degreef (2 + 1) ligt onderaan de ...

92
92
Sensationeel Union SG: PSV nu al in de touwen?

Union SG trok vanavond naar Eindhoven waar ze hun eerste duel in de Champions League afwerkten tegen ...

44
44
'Anderlecht weigerde smaakmaker KRC Genk'

RSC Anderlecht deed de afgelopen jaren heel wat transfers met ondertussen ook heel wat verschillende ...

169
169
Vandenbempt met gigantische lof: "Lammens al verder dan…’"

Manchester United haalde Senne Lammens weg bij Royal Antwerp FC en betaalde daar stevig voor: 21 ...

109
109
Club Brugge haalt transferslag thuis: meer details bekend

Club Brugge heeft een erg drukke zomer achter de rug, al bleven met Raphael Onyedika en Joel ...

172
172
Voetbalbond maakt refs speeldag 8 én inhaalduels bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al speeldag acht op het programma, terwijl er ook een ...

85
85
Fink incasseert opdoffer: wissel van de wacht in Genk?

Terwijl de start van de Champions League alle aandacht opeist moet KRC Genk woensdag aan de bak ...

158
158
De 11 namen: Union op volle sterkte voor CL-debuut

Union begint dinsdag aan haar eerste avontuur in de Champions League met een bezoekje aan PSV. ...

39
39
Anderlecht krijgt goed en slecht nieuws voor toppers

Europees voetbal staat niet meer op het programma, maar in de competitie volgen de topmatchen elkaar ...

256
256
Club Brugge dropt bommetje: Ordonez verlengt contract

De kassa rinkelde afgelopen zomer als nooit tevoren bij Club Brugge, dat tal van sterkhouders zag ...

366
366
'Club Brugge hakt knoop door: meubelstuk mag beschikken'

Nicky Hayen verdedigt vurig de beurtrol tussen de palen bij Club Brugge, terwijl er in de ...

1229
1229
Lies Vandenberghe doet harten smelten bij VTM-fans

Eén van de grootste powerkoppels in medialand? Dat zijn ongetwijfeld VTM-collega's Lies ...

260
260
Hoefkens zet Nederland op stelten: “Kotsmisselijk en triest”

Carl Hoefkens heeft een verleden in België als trainer bij onder meer Club Brugge en Standard ...

157
157
Real stampt tegen schenen met nieuwe klacht bij FIFA

Real Madrid won afgelopen speeldag nipt van Real Sociedad. Dankzij een magistrale Kylian ...

120
120
Twee Belgen sturen ferme boodschap naar Garcia

Bondscoach Rudi Garcia heeft veel keuze bij de Belgische nationale ploeg. Naast de ervaren namen ...

124
124
Met de kus van Modric: Saelemaekers grote hit in Milaan

De toekomst van Alexis Saelemaekers werd afgelopen zomer uitvoerig besproken. Verschillende clubs ...

131
131
‘Nasleep horrorbotsing De Cuyper: groot nieuws Lavia’

Maxim De Cuyper maakte afgelopen zomer de overstap van Club Brugge naar Brighton. In de Premier ...

215
215
‘Standard vreest Club Brugge: dubbele uppercut Euvrard’

Standard Luik is aan een nieuw hoofdstuk bezig onder Vincent Euvrard. De vervanger van Mircea Rednic ...

271
271
Kompany clasht weer met Bayern-icoon: “Slaat nergens op!”

Vincent Kompany is met Bayern München perfect aan de Bundesliga begonnen, maar de ambities van ...

235
235
Rode Duivels schrikken na drastische ingreep FIFA

De interlandperiodes komen vaak onder vuur te liggen. De spelers vinden dat de kalender al bomvol ...

247
247
Grote verrassing: databureau voorspelt kansen Club én Union

De League Phase van de Champions League staat voor de deur. Dinsdagavond neemt Union SG het in zijn ...

203
203

Meer sportnieuws