Twijfels KRC Genk over Fink: “Kritiek doemt weer op”

1020 stemmen
Twijfels KRC Genk over Fink: “Kritiek doemt weer op”

Thorsten Fink lag in het begin van zijn periode bij KRC Genk al onder vuur door zijn voorzichtige aanpak en volgens Peter Vandenbempt is dat na Club Brugge weer het geval. De Duitser paste zijn tactiek aan en kreeg het deksel op de neus.

Club Brugge won uiteindelijk met het kleinste verschil. KRC Genk is nog steeds de competitieleider, maar de Limburgers hebben slechts twee punten bonus. Vandenbempt gaf zijn ongezouten mening tegenover Sporza.

LEES OOK: Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

In de bres voor Fink

Vandenbempt sprong in de bres voor Fink. “Vier maanden geleden kreeg Genk-trainer Fink nog kritiek voor zijn te voorzichtige aanpak tegen Club en die geluiden doemen hier en daar weer op, maar ik ben het daar niet helemaal mee eens. Uit zijn keuzes zou je dat opnieuw kunnen afleiden – Steuckers was al geblesseerd en hij zette hét talent Karetsas toch op de bank –, maar anders dan vier maanden geleden begon Genk allerminst afwachtend. Het toonde druk naar voren, initiatief en bij 0-0 begon hij niet defensief te wisselen.”

Vervolgens nam Club Brugge de touwtjes wel in handen. “Maar goed, zijn ploeg werd gaandeweg wel gewoon achteruitgeduwd. Ze hadden te veel balverlies en moesten te vaak kansen incasseren. Genk heeft uiteindelijk dus de wet van de sterkste moeten ondergaan. Op het veld komt dan automatisch de reflex om de 0-0 te bewaren, want dat zou toch een goede zaak geweest zijn, maar het heeft zichzelf eigenlijk weinig te verwijten.”

Communicatieproblemen

Toch was Vandenbempt ook kritisch voor Fink. “Bij de communicatie van de trainer kun je wel enkele bedenkingen hebben. Dat je de penalty in vraag stelt terwijl er eigenlijk twee fouten werden begaan, is hoogst ongelukkig voor iemand die voor aanvang van de play-offs nog begrip had gevraagd voor de scheidsrechters. Hij deed het voor alle duidelijkheid zeer beschaafd, maar zo creëer je toch weer wat twijfel en een bepaalde sfeer.”

Ook was de Duitser té lovend over Club Brugge. “En het is misschien ook hoog tijd om niet steeds zo te benadrukken wat voor een geweldige ploeg Club Brugge is, en wie ze allemaal wel al niet geklopt hebben in de Champions League. Daar help je je eigen ploeg niet mee vooruit. De realiteit is dat Genk eigenlijk nog twee punten bonus heeft, Club thuis nog mag ontvangen en in de beker toonde het al dat het Club in grote problemen kan brengen…”

Is Thorsten Fink nog steeds de juiste hoofdtrainer voor KRC Genk?

Meest recent

'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

35
35
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

9
9
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

4
4
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

28
28
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

56
56
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

161
161
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

554
554
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

88
88
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

182
182
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

144
144
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

130
130
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

246
246
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

39
39
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

41
41
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

156
156
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

489
489
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

236
236
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

215
215
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

140
140
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

88
88
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

456
456
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

339
339
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

147
147
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

140
140
WK-speech gaat viraal: Van der Bruggen haalt zwaar uit

Het WK heeft al voor enkele opvallende momenten gezorgd. Bij Tunesië werd bondscoach Lamouchi ...

27
27

Meer sportnieuws