Twijfels KRC Genk over Fink: “Kritiek doemt weer op”

door
Twijfels KRC Genk over Fink: “Kritiek doemt weer op”

Thorsten Fink lag in het begin van zijn periode bij KRC Genk al onder vuur door zijn voorzichtige aanpak en volgens Peter Vandenbempt is dat na Club Brugge weer het geval. De Duitser paste zijn tactiek aan en kreeg het deksel op de neus.

Club Brugge won uiteindelijk met het kleinste verschil. KRC Genk is nog steeds de competitieleider, maar de Limburgers hebben slechts twee punten bonus. Vandenbempt gaf zijn ongezouten mening tegenover Sporza.

LEES OOK: Smets open over ontslag Fink: onthulling over Hayen

In de bres voor Fink

Vandenbempt sprong in de bres voor Fink. “Vier maanden geleden kreeg Genk-trainer Fink nog kritiek voor zijn te voorzichtige aanpak tegen Club en die geluiden doemen hier en daar weer op, maar ik ben het daar niet helemaal mee eens. Uit zijn keuzes zou je dat opnieuw kunnen afleiden – Steuckers was al geblesseerd en hij zette hét talent Karetsas toch op de bank –, maar anders dan vier maanden geleden begon Genk allerminst afwachtend. Het toonde druk naar voren, initiatief en bij 0-0 begon hij niet defensief te wisselen.”

Vervolgens nam Club Brugge de touwtjes wel in handen. “Maar goed, zijn ploeg werd gaandeweg wel gewoon achteruitgeduwd. Ze hadden te veel balverlies en moesten te vaak kansen incasseren. Genk heeft uiteindelijk dus de wet van de sterkste moeten ondergaan. Op het veld komt dan automatisch de reflex om de 0-0 te bewaren, want dat zou toch een goede zaak geweest zijn, maar het heeft zichzelf eigenlijk weinig te verwijten.”

Communicatieproblemen

Toch was Vandenbempt ook kritisch voor Fink. “Bij de communicatie van de trainer kun je wel enkele bedenkingen hebben. Dat je de penalty in vraag stelt terwijl er eigenlijk twee fouten werden begaan, is hoogst ongelukkig voor iemand die voor aanvang van de play-offs nog begrip had gevraagd voor de scheidsrechters. Hij deed het voor alle duidelijkheid zeer beschaafd, maar zo creëer je toch weer wat twijfel en een bepaalde sfeer.”

Ook was de Duitser té lovend over Club Brugge. “En het is misschien ook hoog tijd om niet steeds zo te benadrukken wat voor een geweldige ploeg Club Brugge is, en wie ze allemaal wel al niet geklopt hebben in de Champions League. Daar help je je eigen ploeg niet mee vooruit. De realiteit is dat Genk eigenlijk nog twee punten bonus heeft, Club thuis nog mag ontvangen en in de beker toonde het al dat het Club in grote problemen kan brengen…”

Is Thorsten Fink nog steeds de juiste hoofdtrainer voor KRC Genk?

Meest recent

Snoeihard oordeel bij KRC Genk: “Mag niet meer spelen”

KRC Genk won met 1-3 op het veld van Dinamo Zagreb, maar in de terugwedstrijd van de Europa League ...

8
8
Muja onthult succesformule STVV: ambitie is duidelijk

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

8
8
Het leven na Anderlecht: “Onrechtvaardig voor Vandenhaute”

Wouter Vandenhaute vond zes maanden geleden tijd om zijn ontslag aan te bieden bij RSC Anderlecht na ...

80
80
Nieuwe WK-ramp: gaststad dreigt zich terug te trekken

Het is nog een paar maanden wachten tot het WK 2026 losbarst, maar de problemen stapelen zich nu al ...

47
47
Ilaimaharitra emotioneel: enorm drama voor Standard-pion

Standard Luik speelde vrijdagavond 1-1 gelijk tegen laagvlieger La Louvière. De Rouches ...

43
43
Bom in Noorwegen: groot matchfixingschandaal

Terwijl Bodo/Glimt vriend en vijand verrast in de Champions League is er in Noorwegen een bom van ...

52
52
Sweeney verrast iedereen met voetbalskills bij... Sporting CP

Sydney Sweeney is één van de bekendste Amerikaanse actrices van het moment. Overal ...

14
14
Union SG kraait victorie: "Genk geloofde niet in mij"

Bij Union SG hebben ze een oog voor talent. Spelers die vooral in hun spelstijl furore zouden kunnen ...

147
147
Antwerp speurt rond: smaakmaker STVV in beeld?

Royal Antwerp FC haalde in januari Rein Van Helden weg bij STVV. Dat gebeurde dankzij een clausule ...

175
175
Taravel zorgt voor grote koerswijziging: "Wij zijn Anderlecht!"

RSC Anderlecht zal ook dit seizoen geen landskampioen spelen. Daarvoor werd de kern het afgelopen ...

240
240
Standard nekt zichzelf: "Eigenlijk is het een schande"

Standard blijft dit seizoen bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Afgelopen weekend werd een ...

91
91
'Barça hoest miljoenen op: eerste zomertransfer binnen'

FC Barcelona staat zaterdagnamiddag voor een belangrijke afspraak in La Liga. De Catalanen willen ...

74
74
Het knalt bij Club Brugge: Leko kegelt speler eruit

Bij Club Brugge is de boodschap plots keihard. Ivan Leko heeft een duidelijke keuze gemaakt en dat ...

437
437
Gecontesteerde scheidsrechter voor Genk-Gent: De Mil reageert

De strijd om de drie resterende tickets voor de Champions' Play-Offs loopt volop en dit weekend ...

261
261
'Taravel grijpt in: groot slachtoffer in basisploeg'

RSC Anderlecht krijgt zaterdagavond het bezoek van OH Leuven. Indien Paars-Wit de drie punten thuis ...

328
328
'Club Brugge maakt balans op: tweetal de uitgang gewezen'

Club Brugge heeft deze week de Champions League met opgeheven hoofd verlaten. Blauw-Zwart kan zich ...

552
552
Mazzu verrast: plots heel ander Anderlecht

OH Leuven is de laatste weken zeker niet onaardig bezig. Vorig week verloren ze nog nipt van Club ...

298
298
‘Svilar grof wild: AS Roma krijgt héél pikant voorstel

Mile Svilar is een van de beste keepers in de Serie A. De doelman van AS Roma zou de club in de ...

55
55
Plat verklapt: "Daarom spelen we graag voor Beerschot"

Beerschot vecht met KV Kortrijk, Lommel SK, Patro Eisden en RFC Luik voor de tweede plaats in de ...

98
98
Standard doet slechte zaak na draak van een wedstrijd

Standard en La Louvière namen het vanavond op tegen elkaar. Een zeer belangrijke partij voor ...

102
102
KRC Genk evenaart record: De Condé wil méér

We haalden gisteren aan dat KRC Genk zijn strafste Europese campagne ooit is aan het afwerken. Head ...

205
205
Bosz looft Belgische diamant: "Een zeer goede zaak"

Bij PSV hebben ze een geweldige geschiedenis inzake Belgische spelers. Eric Gerets, Luc Nilis, Timmy ...

66
66
Club Brugge is gewaarschuwd: "Zo gaan we niet spelen"

Sporting Charleroi speelt dit weekend in eigen huis tegen Club Brugge. Als ze nog een kans willen ...

261
261
"Van Ajax naar Anderlecht? Dat moet hij direct doen!"

RSC Anderlecht is op zoek naar een sportief directeur die dicht bij het eerste elftal staat en niet ...

423
423
Groot schandaal in Challenger Pro League: "Illegale praktijken"

Het voetbal is al vele jaren de weg kwijt. De verhalen van ‘opvallende’ figuren die in ...

356
356

Meer sportnieuws