Twijfels KRC Genk over Fink: “Kritiek doemt weer op”

1020 stemmen
Twijfels KRC Genk over Fink: “Kritiek doemt weer op”

Thorsten Fink lag in het begin van zijn periode bij KRC Genk al onder vuur door zijn voorzichtige aanpak en volgens Peter Vandenbempt is dat na Club Brugge weer het geval. De Duitser paste zijn tactiek aan en kreeg het deksel op de neus.

Club Brugge won uiteindelijk met het kleinste verschil. KRC Genk is nog steeds de competitieleider, maar de Limburgers hebben slechts twee punten bonus. Vandenbempt gaf zijn ongezouten mening tegenover Sporza.

LEES OOK: Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

In de bres voor Fink

Vandenbempt sprong in de bres voor Fink. “Vier maanden geleden kreeg Genk-trainer Fink nog kritiek voor zijn te voorzichtige aanpak tegen Club en die geluiden doemen hier en daar weer op, maar ik ben het daar niet helemaal mee eens. Uit zijn keuzes zou je dat opnieuw kunnen afleiden – Steuckers was al geblesseerd en hij zette hét talent Karetsas toch op de bank –, maar anders dan vier maanden geleden begon Genk allerminst afwachtend. Het toonde druk naar voren, initiatief en bij 0-0 begon hij niet defensief te wisselen.”

Vervolgens nam Club Brugge de touwtjes wel in handen. “Maar goed, zijn ploeg werd gaandeweg wel gewoon achteruitgeduwd. Ze hadden te veel balverlies en moesten te vaak kansen incasseren. Genk heeft uiteindelijk dus de wet van de sterkste moeten ondergaan. Op het veld komt dan automatisch de reflex om de 0-0 te bewaren, want dat zou toch een goede zaak geweest zijn, maar het heeft zichzelf eigenlijk weinig te verwijten.”

Communicatieproblemen

Toch was Vandenbempt ook kritisch voor Fink. “Bij de communicatie van de trainer kun je wel enkele bedenkingen hebben. Dat je de penalty in vraag stelt terwijl er eigenlijk twee fouten werden begaan, is hoogst ongelukkig voor iemand die voor aanvang van de play-offs nog begrip had gevraagd voor de scheidsrechters. Hij deed het voor alle duidelijkheid zeer beschaafd, maar zo creëer je toch weer wat twijfel en een bepaalde sfeer.”

Ook was de Duitser té lovend over Club Brugge. “En het is misschien ook hoog tijd om niet steeds zo te benadrukken wat voor een geweldige ploeg Club Brugge is, en wie ze allemaal wel al niet geklopt hebben in de Champions League. Daar help je je eigen ploeg niet mee vooruit. De realiteit is dat Genk eigenlijk nog twee punten bonus heeft, Club thuis nog mag ontvangen en in de beker toonde het al dat het Club in grote problemen kan brengen…”

Is Thorsten Fink nog steeds de juiste hoofdtrainer voor KRC Genk?

Meest recent

Miljoenentransfer Tzolis: Romano geeft belangrijke update

Dat Christos Tzolis tijdens de zomermercato een nieuwe stap zal zetten, is inmiddels zo goed als ...

0
0
Engelsen vervloekt: nieuw incident in WK-voorbereiding

Engeland wordt over het algemeen beschouwd als één van de (schaduw)favorieten voor de ...

15
15
Mulder gaat los op Nederlandse TV: "Hij kan België wereldkampioen maken"

Het wachten is eindelijk voorbij: maandagavond beginnen de Rode Duivels aan hun WK-campagne. Maar ...

213
213
Vandenbempt haalt uit op WK: "Het is een schande!"

Op een wereldkampioenschap draait het meestal om doelpunten, tactiek en verrassende resultaten. Maar ...

37
37
'Kompany wordt geplezierd: Bayern op zucht van WK-starter'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

107
107
TRANSFERUURTJE: 'Union slaat wéér toe, JPL-transfer van 45 miljoen'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

220
220
Schotse fans veroveren nu al het WK: bier en kilts

Schotland wist zich te kwalificeren voor het WK en dat zal iedereen geweten hebben. De Schotse ...

32
32
Snoeiharde meningen over WK-shirts Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het maandag op tegen Egypte in de eerste groepswedstrijd van het WK. ...

61
61
Zlatan roemt nieuwe opvallende ‘outsider’ voor WK

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is losgebarsten. De eerst resultaten zijn binnen en ...

117
117
Infantino maakt Italië compleet belachelijk: fans in alle staten

Infantino krijgt een storm over zich heen na gevoelige uitspraken. De FIFA-baas liet zich ...

235
235
Japan wil schitteren met ex-STVV'er die grof wild is

Japan is al jaren een voetballand dat in de lift zit. Ze hebben heel wat goede spelers in de rangen ...

70
70
Verhaeghe sleurt Club Brugge zwaar de miserie in

Een gedurfde ingreep van Bart Verhaeghe zet de verhoudingen in de kleedkamer op scherp. De vraag is ...

770
770
'Stunt in de maak? PL-club wil Arsenal van Trossard beroven'

Leandro Trossard start maandag met België aan het WK. De Rode Duivel kan zich daar in de kijker ...

202
202
KRC Genk zet ambities kracht bij: nieuwe tendens merkbaar

KRC Genk haalde Jeppe Erenbjerg voor 5,5 miljoen euro weg bij Zulte Waregem. Het geeft de ambities ...

271
271
'Club Brugge verrast: miskoop krijgt nieuwe kans'

Club Brugge gaat best een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen hebben ook de knopen ...

421
421
Grote vrees bij Nederland: Oranje dé WK-flop?

Nederland start zijn WK met een partij tegen Japan, zeker geen land dat ze mogen onderschatten. ...

87
87
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans kijken op van spitsenbom

Anderlecht heeft een nieuw spitsendossier op tafel liggen. De spits op zich lijkt heel interessant, ...

525
525
Australië bezorgt Turkije meteen fikse WK-kater

Om 6u begonnen Australië en Turkije aan hun eerste match op het WK. Konden de Turken de ...

108
108
Garcia slaagt waar Tedesco grandioos in faalde

Rudi Garcia maakt zich op voor de start van het WK. De ervaren Franse trainer hoopt België ...

282
282
De Bruyne looft Duivel: "Hem nodig voor geweldig WK"

België neemt het maandagavond op tegen Egypte. De Rode Duivels hopen uiteraard meteen te openen ...

155
155
Vinicius redt Brazilië, Schotland aan de leiding

Afgelopen nacht stonden er twee duels op het programma op het WK. Brazilië en Marokko gaven ...

87
87
De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

294
294
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

31
31
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

88
88
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

71
71

Meer sportnieuws