Twijfels KRC Genk over Fink: “Kritiek doemt weer op”

1020 stemmen
Twijfels KRC Genk over Fink: “Kritiek doemt weer op”

Thorsten Fink lag in het begin van zijn periode bij KRC Genk al onder vuur door zijn voorzichtige aanpak en volgens Peter Vandenbempt is dat na Club Brugge weer het geval. De Duitser paste zijn tactiek aan en kreeg het deksel op de neus.

Club Brugge won uiteindelijk met het kleinste verschil. KRC Genk is nog steeds de competitieleider, maar de Limburgers hebben slechts twee punten bonus. Vandenbempt gaf zijn ongezouten mening tegenover Sporza.

LEES OOK: Peter Vandenbempt laat tranen rollen: "Het laatste woord..."

In de bres voor Fink

Vandenbempt sprong in de bres voor Fink. “Vier maanden geleden kreeg Genk-trainer Fink nog kritiek voor zijn te voorzichtige aanpak tegen Club en die geluiden doemen hier en daar weer op, maar ik ben het daar niet helemaal mee eens. Uit zijn keuzes zou je dat opnieuw kunnen afleiden – Steuckers was al geblesseerd en hij zette hét talent Karetsas toch op de bank –, maar anders dan vier maanden geleden begon Genk allerminst afwachtend. Het toonde druk naar voren, initiatief en bij 0-0 begon hij niet defensief te wisselen.”

Vervolgens nam Club Brugge de touwtjes wel in handen. “Maar goed, zijn ploeg werd gaandeweg wel gewoon achteruitgeduwd. Ze hadden te veel balverlies en moesten te vaak kansen incasseren. Genk heeft uiteindelijk dus de wet van de sterkste moeten ondergaan. Op het veld komt dan automatisch de reflex om de 0-0 te bewaren, want dat zou toch een goede zaak geweest zijn, maar het heeft zichzelf eigenlijk weinig te verwijten.”

Communicatieproblemen

Toch was Vandenbempt ook kritisch voor Fink. “Bij de communicatie van de trainer kun je wel enkele bedenkingen hebben. Dat je de penalty in vraag stelt terwijl er eigenlijk twee fouten werden begaan, is hoogst ongelukkig voor iemand die voor aanvang van de play-offs nog begrip had gevraagd voor de scheidsrechters. Hij deed het voor alle duidelijkheid zeer beschaafd, maar zo creëer je toch weer wat twijfel en een bepaalde sfeer.”

Ook was de Duitser té lovend over Club Brugge. “En het is misschien ook hoog tijd om niet steeds zo te benadrukken wat voor een geweldige ploeg Club Brugge is, en wie ze allemaal wel al niet geklopt hebben in de Champions League. Daar help je je eigen ploeg niet mee vooruit. De realiteit is dat Genk eigenlijk nog twee punten bonus heeft, Club thuis nog mag ontvangen en in de beker toonde het al dat het Club in grote problemen kan brengen…”

Is Thorsten Fink nog steeds de juiste hoofdtrainer voor KRC Genk?

Meest recent

Bruno maakt indruk: Sibierski moet volgen

Vitor Bruno laat tot op heden een goede indruk achter. Nog meer omdat de Portugese trainer voorlopig ...

44
44
KV Mechelen vindt akkoord en regelt 'Hollandse' transfer

KV Mechelen en zusterclub Helmond Sport hebben een volgende onderlinge transfer afgerond. De ...

19
19
Club-aanwinst imponeert: "Geweldig hem hier te hebben"

Club Brugge wil ook komend seizoen weer op meerdere fronten successen boeken. En dus werden deze ...

149
149
Westerlo heeft beet en stelt zevende aanwinst voor

KVC Westerlo is de meest bedrijvige Belgische club op de transfermarkt. De Kemphanen zagen eerst een ...

12
12
'Sibierski vloekt: lucratieve transfer niet aan de orde'

RSC Anderlecht wil zich in de resterende weken van de transferperiode nog verder versterken. ...

134
134
"Niet te accepteren" - Makelaar Lukaku dropt heuse transferbom

Romelu Lukaku geniet momenteel nog van vakantie na het WK, maar wordt weldra terug bij zijn club SSC ...

90
90
België kandidaat EK-winnaar? "Mark stapt niet zomaar in ..."

Slechts enkele dagen na het vertrek van Rudi Garcia, heeft België een nieuwe bondscoach beet. ...

147
147
'Kampioenenstrijd om De Ketelaere: transfersom al bepaald'

Ondanks een aarzelende start van het toernooi, mag Charles De Ketelaere terugblikken op een geslaagd ...

113
113
TRANSFERUURTJE: 'Records in Brugge en Genk, sensatie bij Real'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

230
230
'Tresoldi dropt bom: Club Brugge met rug tegen de muur'

De recordtransfer van Christos Tzolis naar Arsenal is nog maar net goed en wel achter de rug, of ...

624
624
'Done deal: Club Brugge haalt verloren zoon terug'

In de komende weken staat er zowel op inkomend als uitgaand vlak ongetwijfeld nog heel wat te ...

427
427
'Vandenhaute voert forcing: 5 toptargets voor Antwerp'

Antwerp is nu ook officieel in handen van het consortium rondom Wouter Vandenhaute, die in zijn ...

543
543
'Witte rook bij Club Brugge: steunpilaar neemt afscheid'

Tot dusver zag Club Brugge met Simon Mignolet, Aleksandar Stankovic en Christos Tzolis al drie ...

697
697
Alarm in Anderlecht: rode cijfers en onvrede op werkvloer

Sinds de aftocht van Wouter Vandenhaute, die inmiddels zijn intrede vierde bij Antwerp, waait ...

1006
1006
Ex-JPL speler Wesley Hoedt onderdeel van liefdesbom

Na een periode waarin zijn privéleven volop in de belangstelling stond, kiest voormalig ...

131
131
'Union SG vindt oplossing voor twee floptransfers'

Bij Union SG mogen er nog een aantal spelers de club verlaten. Mogelijk kan de Hongaarse club ...

84
84
'Anderlecht zet door en wil drie contracten openbreken'

Antoine Sibierski heeft nog heel veel werk. Tegen Hammarby werd duidelijk dat er nog veel ...

277
277
'Westerlo raast door en shopt in Denemarken'

KVC Westerlo kent een zeer drukke zomermercato. Nadat de Kemphanen al heel wat smaakmakers lieten ...

166
166
'Nieuwste Karetsas-wending: transfersom door het dak'

KRC Genk heeft zijn recordaanwinst beet. Voor spits Rafiu Durosinmi legden de Limburgers een ...

598
598
'Mourinho in zevende hemel: Real zet mercato in vuur en vlam'

Real Madrid begint komend seizoen aan een nieuw hoofdstuk onder José Mourinho. De Portugese ...

151
151
Van Bommel bondscoach: daverende verrassing in doel?

Mark van Bommel is officieel aangesteld als nieuwe bondscoach van België. En de Nederlander zal ...

1041
1041
Nieuw Anderlecht krijgt vorm: miljoenenaankoop in nesten

Terwijl coach Vitor Bruno en zijn manschappen zich momenteel voorbereiden op de levensbelangrijke ...

615
615
Pijnlijke waarheid achter keuze voor Van Bommel

Mark van Bommel moet de Rode Duivels naar het EK van 2028 leiden. De keuze van Vincent Mannaert zegt ...

223
223
'Club Brugge de waanzin voorbij: transfer van 50 miljoen'

Club Brugge heeft de duurste uitgaande transfer uit de geschiedenis van het Belgische clubvoetbal ...

1440
1440
'Zulte Waregem heeft beet en vindt nieuwe middenvelder'

Zulte Waregem kijkt vooral naar jonge buitenlandse spelers om de kern te versterken. Essevee staat ...

285
285

Meer sportnieuws