Twijfels KRC Genk over Fink: “Kritiek doemt weer op”

1020 stemmen
Twijfels KRC Genk over Fink: “Kritiek doemt weer op”

Thorsten Fink lag in het begin van zijn periode bij KRC Genk al onder vuur door zijn voorzichtige aanpak en volgens Peter Vandenbempt is dat na Club Brugge weer het geval. De Duitser paste zijn tactiek aan en kreeg het deksel op de neus.

Club Brugge won uiteindelijk met het kleinste verschil. KRC Genk is nog steeds de competitieleider, maar de Limburgers hebben slechts twee punten bonus. Vandenbempt gaf zijn ongezouten mening tegenover Sporza.

LEES OOK: Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

In de bres voor Fink

Vandenbempt sprong in de bres voor Fink. “Vier maanden geleden kreeg Genk-trainer Fink nog kritiek voor zijn te voorzichtige aanpak tegen Club en die geluiden doemen hier en daar weer op, maar ik ben het daar niet helemaal mee eens. Uit zijn keuzes zou je dat opnieuw kunnen afleiden – Steuckers was al geblesseerd en hij zette hét talent Karetsas toch op de bank –, maar anders dan vier maanden geleden begon Genk allerminst afwachtend. Het toonde druk naar voren, initiatief en bij 0-0 begon hij niet defensief te wisselen.”

Vervolgens nam Club Brugge de touwtjes wel in handen. “Maar goed, zijn ploeg werd gaandeweg wel gewoon achteruitgeduwd. Ze hadden te veel balverlies en moesten te vaak kansen incasseren. Genk heeft uiteindelijk dus de wet van de sterkste moeten ondergaan. Op het veld komt dan automatisch de reflex om de 0-0 te bewaren, want dat zou toch een goede zaak geweest zijn, maar het heeft zichzelf eigenlijk weinig te verwijten.”

Communicatieproblemen

Toch was Vandenbempt ook kritisch voor Fink. “Bij de communicatie van de trainer kun je wel enkele bedenkingen hebben. Dat je de penalty in vraag stelt terwijl er eigenlijk twee fouten werden begaan, is hoogst ongelukkig voor iemand die voor aanvang van de play-offs nog begrip had gevraagd voor de scheidsrechters. Hij deed het voor alle duidelijkheid zeer beschaafd, maar zo creëer je toch weer wat twijfel en een bepaalde sfeer.”

Ook was de Duitser té lovend over Club Brugge. “En het is misschien ook hoog tijd om niet steeds zo te benadrukken wat voor een geweldige ploeg Club Brugge is, en wie ze allemaal wel al niet geklopt hebben in de Champions League. Daar help je je eigen ploeg niet mee vooruit. De realiteit is dat Genk eigenlijk nog twee punten bonus heeft, Club thuis nog mag ontvangen en in de beker toonde het al dat het Club in grote problemen kan brengen…”

Is Thorsten Fink nog steeds de juiste hoofdtrainer voor KRC Genk?

Meest recent

'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

34
34
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

32
32
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

60
60
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

43
43
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

17
17
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

47
47
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

67
67
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

56
56
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

135
135
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

262
262
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

923
923
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

209
209
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

100
100
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

203
203
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

107
107
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

296
296
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

111
111
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

581
581
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

588
588
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

436
436
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

1024
1024
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

246
246
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

306
306
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

486
486
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

61
61

Meer sportnieuws