Union nog kampioen? Moris velt oordeel

door
Union nog kampioen? Moris velt oordeel

Voor Union kon de Champions' Play-Off niet beter begonnen zijn. Het zette zaterdag ook Anderlecht opzij en pronkt zo met negen op negen. Een dag later kon het zich opnieuw in de handen wrijven, want het zag hoe Club Brugge het haalde in de topper tegen Genk.

Daardoor moeten de Brusselaars de tweede plaats wel opnieuw laten aan Blauw-Zwart, maar naderen ze ook tot op drie punten van de koppositie. Meer dan ooit profileren ze zich dus als een echte titelkandidaat.

LEES OOK: Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Union praat nog niet over titel

Al gaat Anthony Moris wel op de rem staan. "Dat we 9 op 9 pakken geeft ons uiteraard veel vertrouwen, maar we praten niet over de titel", aldus de aanvoerder bij Het Nieuwsblad. "Dat zou nu ongepast zijn. Momenteel is er nog Genk dat alles in handen heeft en ook Club doet volop mee. We concentreren ons telkens op de volgende wedstrijd, want in de play-offs kan het erg snel gaan."

Dat zal volgend weekend ongetwijfeld opnieuw blijken. Dan moet Union op bezoek bij Genk. Een nederlaag daar zet hen opnieuw op zes punten, maar bij winst komen ze wel naast de huidige leider. In het beste geval komen ze dan mee op kop, in het slechtste geval zullen ze op twee punten van Club Brugge volgen.

Revanche nemen in Genk

Enkele weken geleden ging Union wel nog onderuit in de Cegeka Arena. Op de slotspeeldag van de reguliere competitie verloren ze met 2-1 in Genk. Ze zullen dus iets recht te zetten hebben.

"We willen nu absoluut een ander gelaat tonen", bevestigt Moris ook. "Genk won toen verdiend, dus dat moet nu anders. Het zal allemaal stukken beter moeten, maar we trekken wel met vertrouwen naar daar."

Zal Union volgende week winnen in Genk?

Meest recent

Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

56
56
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

148
148
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

120
120
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

138
138
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

246
246
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

73
73
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

587
587
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

295
295
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

157
157
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

307
307
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

214
214
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

375
375
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

356
356
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

126
126
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

482
482
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

217
217
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

106
106
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

416
416
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

382
382
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

150
150
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

294
294
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

224
224
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

304
304
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

168
168

Meer sportnieuws