Gillet voorspelt sensationele wending in titelstrijd

door
Gillet voorspelt sensationele wending in titelstrijd

Na de derde speeldag in de Champions' Play-Off ligt de titelstrijd meer dan ooit helemaal open. Dat heeft alles te maken met het feit dat leider Genk zondag in de slotfase nog onderuit ging op Club Brugge, dat dankzij een late penalty van De Cuyper met 1-0 won.

Daardoor wordt het verschil tussen de twee rivalen herleid tot één schamel puntje, met nog zeven speeldagen voor de boeg. Het kan dus nog alle kanten uit, maar niet alleen Club wreef zich in de handen na de wending van vorig weekend.

LEES OOK: Leko dumpt Club Brugge-pion genadeloos: ‘Onberekenbaar’

Hét seizoen van Union?

Ook Union profiteerde immers mee. De Brusselaars zetten zonder franjes Anderlecht opzij en pakten zo ook alweer hun derde overwinning op een rij. Daarmee naderen ze ook tot op drie punten van de leider. Bovendien is er volgend weekend Genk-Union.

Guillaume Gillet acht Union in de Cegeka Arena zeker niet kansloos. "Ze mogen meer dan ooit geloven in de titel", stelt hij zelfs bij RTBF. "Bravo voor hen, na wat ze de voorbije jaren allemaal meegemaakt hebben. Dit is misschien wel hun seizoen."

Gillet ziet verschil met vorige jaren

De voorbije drie jaar gaf Union de titel nog op dramatische wijze weg. Twee keer begonnen ze als leider aan de play-offs, om telkens nog gepasseerd te worden door Club Brugge. Tussendoor moesten ze ook nog een titel laten aan Antwerp, nadat Union tot minuut 89 van de slotmatch virtueel kampioen geweest was.

"Voor één keer zijn ze goed aan de play-offs begonnen", ziet Gillet echter een verschil. "Het zou paradoxaal zijn als Union eens niet als leider begint, maar het seizoen wel eindigt met een apotheose."

Zal Union dit seizoen nog kampioen worden?

Meest recent

Leko dumpt Club Brugge-pion genadeloos: ‘Onberekenbaar’

Club Brugge moet achtervolgen in de titelstrijd na de nederlaag op Union SG. Coach Ivan Leko stuitte ...

37
37
'Pro League schrikt: hervorming op de schop na wending'

De competitiehervorming blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de verankering van U23-clubs deed ...

130
130
‘Forbs krijgt klappen bij Club: streep door knaltransfer'

Carlos Forbs was een paar maanden geleden nog een sensatie bij Club Brugge. De buitenspeler ...

83
83
Rosenior woedend op Lavia en co, opsteker De Cuyper

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense topclub verloor met 3-0 op het veld van ...

30
30
Erg verrassende Duivel komt boven water: ‘Garcia kijkt’

Het WK 2026 komt dichterbij en het is tijd voor de Belgische opties om volledig op stoom te komen. ...

35
35
Leysen ontloopt rode kaart: “Dit zei de ref tegen mij”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Westerlo. Een dubbelslag van Nacho ...

34
34
'Bliksemtransfer Club Brugge reëel: droomploeg meldt zich'

Club Brugge dreigt na het seizoen afscheid te moeten nemen van verschillende sterkhouders. Namen als ...

172
172
Anderlecht komt met groot nieuws over bekerfinale

RSC Anderlecht wil zich in de komende weken verzekeren van een plek in de top vier van de Champions' ...

300
300
Hayen niet te spreken: "Dát ontgoochelt me het meest"

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

121
121
Dag Allemaal: Liefdesdrama rond Van Gucht escaleert

Er hangt opnieuw iets in de lucht rond Ruben Van Gucht. Dag Allemaal pakt uit met een dossier dat ...

82
82
'Club Brugge in actie: JPL-duel om nieuwe middenvelder'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het inhalen van Union SG in de titelstrijd. Maar achter ...

201
201
"Als ik sterke man Anderlecht was ..." - Radja geeft ideale trainer

Ongeacht de uitkomst van de bekerfinale en Champions' Play-Offs, worden in het tussenseizoen weer de ...

446
446
‘Onbegrijpelijk: Vermeeren versiert toptransfer na 3 flops’

Arthur Vermeeren lijkt, ondanks drie mislukte passages op rij, opnieuw op weg naar een verrassende ...

343
343
'Gemiste kans topclubs: JPL-smaakmaker richting Bundesliga'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

110
110
DAZN dropt 'strategisch' bommetje: grote gevolgen voetbalkijker

Het Belgische profvoetbal zal ook volgend seizoen te zien zijn bij DAZN. Dat maakten advocaten van ...

365
365
'Rumoer bij Club Brugge: Leko helemaal klaar met één speler'

Club Brugge moet zich woensdagavond op eigen veld tegen KV Mechelen herpakken na de dure nederlaag ...

419
419
Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

119
119
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

26
26
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

92
92
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

86
86
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

119
119
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

190
190
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

189
189
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

209
209

Meer sportnieuws