Gillet voorspelt sensationele wending in titelstrijd

door
Gillet voorspelt sensationele wending in titelstrijd

Na de derde speeldag in de Champions' Play-Off ligt de titelstrijd meer dan ooit helemaal open. Dat heeft alles te maken met het feit dat leider Genk zondag in de slotfase nog onderuit ging op Club Brugge, dat dankzij een late penalty van De Cuyper met 1-0 won.

Daardoor wordt het verschil tussen de twee rivalen herleid tot één schamel puntje, met nog zeven speeldagen voor de boeg. Het kan dus nog alle kanten uit, maar niet alleen Club wreef zich in de handen na de wending van vorig weekend.

LEES OOK: 'Vossen-rel ontploft na pijnlijke stilte Vandenbroeck'

Hét seizoen van Union?

Ook Union profiteerde immers mee. De Brusselaars zetten zonder franjes Anderlecht opzij en pakten zo ook alweer hun derde overwinning op een rij. Daarmee naderen ze ook tot op drie punten van de leider. Bovendien is er volgend weekend Genk-Union.

Guillaume Gillet acht Union in de Cegeka Arena zeker niet kansloos. "Ze mogen meer dan ooit geloven in de titel", stelt hij zelfs bij RTBF. "Bravo voor hen, na wat ze de voorbije jaren allemaal meegemaakt hebben. Dit is misschien wel hun seizoen."

Gillet ziet verschil met vorige jaren

De voorbije drie jaar gaf Union de titel nog op dramatische wijze weg. Twee keer begonnen ze als leider aan de play-offs, om telkens nog gepasseerd te worden door Club Brugge. Tussendoor moesten ze ook nog een titel laten aan Antwerp, nadat Union tot minuut 89 van de slotmatch virtueel kampioen geweest was.

"Voor één keer zijn ze goed aan de play-offs begonnen", ziet Gillet echter een verschil. "Het zou paradoxaal zijn als Union eens niet als leider begint, maar het seizoen wel eindigt met een apotheose."

Zal Union dit seizoen nog kampioen worden?

Meest recent

Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

0
0
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

32
32
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

16
16
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

156
156
'Club Brugge en co grijpen naast sensatie uit 1B'

De Challenger Pro League blijkt alsmaar meer een uitstekende kweekvijver voor talent voor de Jupiler ...

61
61
Buitenkansje voor Standard? "Ik zou het niet doen"

Standard vierde Kerstmis als de nummer zes in het klassement en dat was toch een verrassing. De ...

88
88
TRANSFERUURTJE: 'Broos naar Belgische topclub, sensationele comeback Origi'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

170
170
Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

RSC Anderlecht ziet dit seizoen een nieuwe Nilson Angulo opstaan. De buitenspeler leek onder Brian ...

119
119
Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge en ook dit seizoen is hij ...

100
100
'Vossen-rel ontploft na pijnlijke stilte Vandenbroeck'

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De ervaren aanvaller was de ...

322
322
Pech voor Jonge Duivels: "Ik heb België altijd afgewezen"

De Rode Duivels hebben de voorbije jaren een stevige verjongingskuur ondergaan en er lijkt nog heel ...

100
100
Drie floptransfers bij Union? Hubert geeft uitleg

Union moest de voorbije maanden weer volop aan de bak om verschillende sterkhouders te vertrekken. ...

78
78
'Onverwachte toptransfer voor Mike Trésor'

In de laatste weken kwam Mike Trésor plots weer een beetje aan de oppervlakte bij Burnley. ...

158
158
Van Damme spreekt open en bloot: 'Wereld viel op zijn kop'

Er was een tijd dat Joachim Van Damme moeiteloos meedraaide op het hoogste niveau. KV Mechelen, ...

149
149
'Club bibbert: nieuwe ontwikkeling rond sterkhouder'

Club Brugge hoopt vrijdag in Genk om 2025 toch af te kunnen sluiten met een positieve noot, na ...

431
431
'Strijd om Karetsas: deze 4 clubs aan de leiding'

2026 zal ongetwijfeld ook het jaar worden waarin Konstantinos Karetsas een toptransfer zal maken. ...

585
585
Smaakmaker alsnog weg bij Zulte Waregem?

Voor Zulte Waregem lag er een mooi geschenk onder de kerstboom. De club wist woensdagavond immers ...

302
302
Karl Vannieuwkerke grijpt naar keel: 'Zwaarste gevecht ooit'

Wie Karl Vannieuwkerke enkel kent als VRT-anker of sportpresentator, ziet maar een deel van het ...

391
391
Smaakmaker Anderlecht: "Interesse van Liverpool?"

Bij RSC Anderlecht moet er in 2026 voor tientallen miljoenen euro's verkocht worden om de rekening ...

335
335
'Origi-stunttransfer: 2 clubs in België in de running'

België snakt naar een Divock Origi-comeback. Alleen: iedereen roept “doen”, tot ...

1356
1356
'Antwerp incasseert stevige transferdomper'

Bij Royal Antwerp FC verkochten ze de afgelopen jaren voor heel wat geld. De Great Old wist onder ...

386
386
Van Jutgla tot Fujita: hoe vergaat het deze ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

200
200
JPL-clubs dromen: deze megadeals liggen voor het grijpen

Bij onderzoeksbureau CIES berekenen ze via bepaalde data de potentiële transferwaardes van de ...

185
185
Hasi zoekt oplossing: krijgt 'floptransfer' toch een kans?

RSC Anderlecht neemt het vrijdag op tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars willen een opnieuw ...

194
194
Van De Cuyper tot Sadiki: hoe vergaat het de ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

165
165

Meer sportnieuws