Belgische topclub in verval: "2025 is een horrorjaar"

833 stemmen
Belgische topclub in verval:

RSC Anderlecht krijgt terecht veel kritiek voor het wanbeleid en de prestaties van dit seizoen, maar bij Royal Antwerp FC gaat het ondertussen ook al ruim een jaar zeer slecht. De Great Old presteert te zwak. Peter Vandenbempt is scherp bij Sporza.

LEES OOK: Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

Antwerp in neerwaartse spiraal

Paul Gheysens deed aan financiële doping voor de club. Dat leverde de titel, de beker en Champions League-deelname op, maar dat was kunstmatig. Door de problemen bij zijn bedrijf, kan hij niet meer zomaar investeren in Antwerp. De stap die ze terug moeten zetten is té groot.

Antwerp was vorig jaar 6de en staat daar nu ook. Die terugval is te groot voor een Belgische topclub. Antwerp zette wel al stappen voorwaarts met de nakende nieuwe tribune en investeringen in de jeugdopleiding, maar momenteel is de eerste ploeg een goede subtopper. Dat zou niet mogen.

Winnen in Anderlecht

"Voor Antwerp is 2025 op zijn beurt een horrorjaar aan het worden. Twaalf maanden geleden zaten ze al in hetzelfde schuitje, maar toen was er de bekerfinale om het moraal van de troepen hoog te houden. Nu is die thuisnederlaag tegen Gent er net bovenop gekomen", aldus Vandenbempt. 

"De toestand is toch gewoon ernstig. Er is een nieuwe trainer gekomen, maar die heeft maar één punt in vijf wedstrijden gepakt. Dat is toch niet bemoedigend", verklaart hij terecht.

Antwerp moét komende speeldag winnen op het veld van RSC Anderlecht. Of tenminste niet verliezen. Bij een nederlaag lijkt het dan al onmogelijk, gezien de kwaliteiten en vorm van de ploeg, om een Europees ticket te bemachtigen. Er een tweede jaar op rij naast grijpen zou een blamage zijn.

🚀 Royal Antwerp FC-fans lezen nu:

Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen
Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen
228

Gaat Antwerp de rug rechten tegen RSCA?

Meest recent

Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

45
45
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

49
49
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

26
26
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

33
33
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

283
283
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

98
98
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

629
629
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

82
82
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

44
44
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

78
78
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

68
68
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

166
166
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

317
317
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

283
283
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

493
493
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

901
901
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

143
143
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

870
870
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

214
214
Vanaken deelt pakkend statement voor cruciaal WK-duel

De sfeer rond de Rode Duivels is de voorbije dagen stevig omgeslagen. Waar België met hoge ...

661
661
Aanvoerder Tielemans in vraag gesteld: “Beter hij captain"

Bondscoach Rudi Garcia stelde Youri Tielemans een tijdje geleden aan als de vaste aanvoerder van de ...

232
232
“Rudi Garcia manipuleert posivitisme bij Rode Duivels”

De Rode Duivels zijn op zoek naar een houvast op het WK. Een sterke prestatie om zich aan op te ...

66
66
'Standard pakt uit met opvallende pion: ex-Anderlecht'

Standard Luik wil zo snel mogelijk weer bij de Belgische top horen. De Rouches hebben het volste ...

197
197
Club kijkt jaloers toe: waanzinnig nieuw stadion Man Utd

Club Brugge probeert al jarenlang een nieuw stadion op poten te zetten, maar dat dossier sleept nog ...

172
172
Tielemans doet boekje open over Garcia én Vanaken

Net zoals het WK 2022 in Qatar loopt het niet van een leien dakje in de Verenigde Staten, Mexico en ...

1252
1252

Meer sportnieuws