Belgische topclub in verval: "2025 is een horrorjaar"

door
Belgische topclub in verval:

RSC Anderlecht krijgt terecht veel kritiek voor het wanbeleid en de prestaties van dit seizoen, maar bij Royal Antwerp FC gaat het ondertussen ook al ruim een jaar zeer slecht. De Great Old presteert te zwak. Peter Vandenbempt is scherp bij Sporza.

LEES OOK: Revelatie in de Jupiler Pro League: "Hij verdient lof"

Antwerp in neerwaartse spiraal

Paul Gheysens deed aan financiële doping voor de club. Dat leverde de titel, de beker en Champions League-deelname op, maar dat was kunstmatig. Door de problemen bij zijn bedrijf, kan hij niet meer zomaar investeren in Antwerp. De stap die ze terug moeten zetten is té groot.

Antwerp was vorig jaar 6de en staat daar nu ook. Die terugval is te groot voor een Belgische topclub. Antwerp zette wel al stappen voorwaarts met de nakende nieuwe tribune en investeringen in de jeugdopleiding, maar momenteel is de eerste ploeg een goede subtopper. Dat zou niet mogen.

Winnen in Anderlecht

"Voor Antwerp is 2025 op zijn beurt een horrorjaar aan het worden. Twaalf maanden geleden zaten ze al in hetzelfde schuitje, maar toen was er de bekerfinale om het moraal van de troepen hoog te houden. Nu is die thuisnederlaag tegen Gent er net bovenop gekomen", aldus Vandenbempt. 

"De toestand is toch gewoon ernstig. Er is een nieuwe trainer gekomen, maar die heeft maar één punt in vijf wedstrijden gepakt. Dat is toch niet bemoedigend", verklaart hij terecht.

Antwerp moét komende speeldag winnen op het veld van RSC Anderlecht. Of tenminste niet verliezen. Bij een nederlaag lijkt het dan al onmogelijk, gezien de kwaliteiten en vorm van de ploeg, om een Europees ticket te bemachtigen. Er een tweede jaar op rij naast grijpen zou een blamage zijn.

Gaat Antwerp de rug rechten tegen RSCA?

Meest recent

Real in zak en as na nieuwe ferme tegenslag Courtois

Thibaut Courtois moest afgelopen interlandperiode al verstek geven bij de Rode Duivels en de doelman ...

10
10
Wout van Aert zorgt voor grote shock: Fan van deze club

Wout van Aert mocht dan wel zijn eerste aflevering van De Slimste Mens ter Wereld niet overleven, ...

5
5
Siquet briest bij Club Brugge: Anderlecht of buitenland?

Hugo Siquet werd met veel bombarie binnengehaald bij Club Brugge en de Rode Duivel had ook een grote ...

81
81
‘Standard grijpt in na deceptie: winterse toptransfers’

Standard Luik is met grote ambities aan het seizoen gestart, maar de Rouches staan voorlopig in de ...

57
57
Union schrikt: Hubert verrast enorm tegen Galatasaray

Union SG neemt het in de Champions League op tegen Galatasaray. De Turkse landskampioen is de grote ...

47
47
'Hommeles bij Anderlecht: miljoenenaankoop naar uitgang'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

186
186
Sporting-Club: 'Onverwachte naam in Brugse selectie'

Club Brugge reist dinsdagavond af naar Lissabon. Een dag later wordt daar namelijk het Champions ...

219
219
'Harde realiteit' bij Genk: "Worden ze niet vrolijk van"

De heenronde in de reguliere competitie zit erop en KRC Genk mag bij de teleurstellingen van het ...

162
162
Joos kijkt ogen uit bij Anderlecht: "Europese top én WK met Duivels"

RSC Anderlecht boekte afgelopen weekend zijn eerste uitzege sinds half augustus. Nochtans speelden ...

216
216
'Club Brugge grijpt in: topaanwinst in januari'

Halfweg de reguliere competitie staat Club Brugge netjes in het spoor van leider Union SG. Maar een ...

532
532
Opvallende optie voor Antwerp: JPL-coach naar Bosuil?

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

347
347
Eerste nederlaag Lammens: Engelse pers trekt harde conclusie

In de Engelse Premier League kreeg Manchester United maandag een flinke domper te verwerken. Ondanks ...

302
302
'Anderlecht in shock: Man City-topdeal in de maak'

Anderlecht ruikt een unieke kans: een 18-jarige goalgetter die in Engeland alles aan flarden schiet, ...

319
319
'Nieuwe coach Antwerp: Overmars spreekt met topkandidaat'

Antwerp FC staat in de komende weken voor een loodzwaar programma. De vraag is welke trainer dat ...

215
215
'WK-selectie Duivels: verrassende naam plots in de running'

Nu het WK-ticket definitief op zak is, kan bondscoach Rudi Garcia zich stilaan buigen over het ...

319
319
'Nieuwe transferstrategie Anderlecht: potentiële goudmijn'

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend geen goede wedstrijd op het veld van La Louvière, ...

278
278
Club doet gouden zet: bliksemvertrek voor topaanwinst?

In de Champions League gaat Club Brugge woensdagavond op bezoek bij Sporting CP. Voor de spelers ...

542
542
DAZN dropt hint: overeenkomst met Telenet in de maak?

De voorbije weken en maanden werd er druk gespeculeerd over de uitzendingen van de Jupiler en ...

607
607
'Antwerp lanceert winteroffensief: budget Overmars bekend'

Het hing al een tijdje in de lucht, maar de nederlaag tegen Dender betekende het nekschot voor Stef ...

409
409
Hayen houdt adem in: rampscenario voor Club Brugge?

Club Brugge boekte zaterdag een zuinige 1-0 zege tegen Charleroi. Veel tijd om te recupereren is er ...

562
562
'Renard vs. De Condé: transferoorlog tussen RSCA & Genk'

In de internationale jacht op talent belanden de Belgische topclubs geregeld in mekaars vaarwater. ...

344
344
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

372
372
Premier League-waanzin: ploegmaats op de vuist in volle match

In de Engelse Premier League stond maandagavond een interessant duel op het programma. Zo stond ...

85
85
Club slikt last-minute domper vlak voor Portugese trip

Deze week staat opnieuw Champions League-voetbal op het programma. De twee Belgische deelnemers Club ...

382
382
Sporting zet alles op alles: bekende 'spion' in tegen Club

De vierde speeldag in de League Phase van de Champions League komt er deze week aan. Club Brugge ...

311
311

Meer sportnieuws