Belgische topclub in verval: "2025 is een horrorjaar"

door
Belgische topclub in verval:

RSC Anderlecht krijgt terecht veel kritiek voor het wanbeleid en de prestaties van dit seizoen, maar bij Royal Antwerp FC gaat het ondertussen ook al ruim een jaar zeer slecht. De Great Old presteert te zwak. Peter Vandenbempt is scherp bij Sporza.

LEES OOK: Vandenbempt verrast met uitspraken over Anderlecht

Antwerp in neerwaartse spiraal

Paul Gheysens deed aan financiële doping voor de club. Dat leverde de titel, de beker en Champions League-deelname op, maar dat was kunstmatig. Door de problemen bij zijn bedrijf, kan hij niet meer zomaar investeren in Antwerp. De stap die ze terug moeten zetten is té groot.

Antwerp was vorig jaar 6de en staat daar nu ook. Die terugval is te groot voor een Belgische topclub. Antwerp zette wel al stappen voorwaarts met de nakende nieuwe tribune en investeringen in de jeugdopleiding, maar momenteel is de eerste ploeg een goede subtopper. Dat zou niet mogen.

Winnen in Anderlecht

"Voor Antwerp is 2025 op zijn beurt een horrorjaar aan het worden. Twaalf maanden geleden zaten ze al in hetzelfde schuitje, maar toen was er de bekerfinale om het moraal van de troepen hoog te houden. Nu is die thuisnederlaag tegen Gent er net bovenop gekomen", aldus Vandenbempt. 

"De toestand is toch gewoon ernstig. Er is een nieuwe trainer gekomen, maar die heeft maar één punt in vijf wedstrijden gepakt. Dat is toch niet bemoedigend", verklaart hij terecht.

Antwerp moét komende speeldag winnen op het veld van RSC Anderlecht. Of tenminste niet verliezen. Bij een nederlaag lijkt het dan al onmogelijk, gezien de kwaliteiten en vorm van de ploeg, om een Europees ticket te bemachtigen. Er een tweede jaar op rij naast grijpen zou een blamage zijn.

Gaat Antwerp de rug rechten tegen RSCA?

Meest recent

'Leegloop bij Antwerp: Overmars laat toptalent gaan'

Antwerp leek even weer naar boven te mogen kijken, maar voorlopig blijkt het stamnummer ...

9
9
Coucke trapt na: zondebok Anderlecht krijgt volle laag

Het is meer dan ooit crisis bij RSC Anderlecht, en dus ziet het bestuur van de Brusselaars zich ...

190
190
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

149
149
Garcia trekt bleek weg: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Nog zo'n 122 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Als ...

72
72
Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

410
410
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

65
65
Leko krijgt cruciaal nieuws uit ziekenboeg Club Brugge

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

229
229
Hayen wijst spelers terecht: "Overvloedig op getraind"

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

244
244
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

480
480
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

716
716
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

681
681
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

331
331
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

44
44
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

283
283
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

533
533
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

342
342
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

328
328
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

171
171
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

247
247
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

355
355
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

713
713
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

213
213
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

386
386
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

2376
2376
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

266
266

Meer sportnieuws