Belgische topclub in verval: "2025 is een horrorjaar"

833 stemmen
Belgische topclub in verval:

RSC Anderlecht krijgt terecht veel kritiek voor het wanbeleid en de prestaties van dit seizoen, maar bij Royal Antwerp FC gaat het ondertussen ook al ruim een jaar zeer slecht. De Great Old presteert te zwak. Peter Vandenbempt is scherp bij Sporza.

LEES OOK: Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

Antwerp in neerwaartse spiraal

Paul Gheysens deed aan financiële doping voor de club. Dat leverde de titel, de beker en Champions League-deelname op, maar dat was kunstmatig. Door de problemen bij zijn bedrijf, kan hij niet meer zomaar investeren in Antwerp. De stap die ze terug moeten zetten is té groot.

Antwerp was vorig jaar 6de en staat daar nu ook. Die terugval is te groot voor een Belgische topclub. Antwerp zette wel al stappen voorwaarts met de nakende nieuwe tribune en investeringen in de jeugdopleiding, maar momenteel is de eerste ploeg een goede subtopper. Dat zou niet mogen.

Winnen in Anderlecht

"Voor Antwerp is 2025 op zijn beurt een horrorjaar aan het worden. Twaalf maanden geleden zaten ze al in hetzelfde schuitje, maar toen was er de bekerfinale om het moraal van de troepen hoog te houden. Nu is die thuisnederlaag tegen Gent er net bovenop gekomen", aldus Vandenbempt. 

"De toestand is toch gewoon ernstig. Er is een nieuwe trainer gekomen, maar die heeft maar één punt in vijf wedstrijden gepakt. Dat is toch niet bemoedigend", verklaart hij terecht.

Antwerp moét komende speeldag winnen op het veld van RSC Anderlecht. Of tenminste niet verliezen. Bij een nederlaag lijkt het dan al onmogelijk, gezien de kwaliteiten en vorm van de ploeg, om een Europees ticket te bemachtigen. Er een tweede jaar op rij naast grijpen zou een blamage zijn.

Gaat Antwerp de rug rechten tegen RSCA?

Meest recent

Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

99
99
Domper Duitsland: smaakmaker mogelijk out voor WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kwam vandaag met ...

25
25
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

26
26
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

84
84
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

78
78
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

64
64
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

113
113
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

45
45
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

146
146
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

120
120
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

22
22
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

164
164
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

374
374
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

243
243
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

72
72
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

779
779
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

494
494
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

525
525
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

381
381
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

694
694
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

342
342
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

528
528
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

139
139
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

2198
2198
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

189
189

Meer sportnieuws