Hasi ziet lichtpunt: "Hij speelt zonder stress"

219 stemmen
Hasi ziet lichtpunt:

RSC Anderlecht zit nog maar eens in een crisis. De hoeveelste al? Na vier nederlagen in vijf matchen is dat simpelweg een feit. Tegen Union SG was er wel een lichtpunt bij de Brusselaars.

LEES OOK: 'Bayern haakt af: droomscenario voor De Cat?'

Goede invalbeurt van De Cat

Bij Anderlecht mocht Nathan De Cat voor de tweede week op rij invallen. Majeed Ashimeru werd pas de derde middenvelder die mocht invallen na matige prestaties tegen Club Brugge en KRC Genk. Besnik Hasi had lof voor de jonkie.

"Nathan speelt zonder stress. Hij zal nog heel belangrijk worden voor de club, maar er is geen sprake van om alle druk op de schouders van deze 16-jarige jongen te leggen. Ik weet dat Youri Tielemans ook 16 was, maar we hebben het over een ander tijdperk”, zei hij.

Weldra in de basis?

De speler zelf sprak ook na de match. “Het was niet makkelijk vanavond. Persoonlijk was het een mooi moment, maar de ploeg slaagde er niet in om echt te reageren. Ik heb geprobeerd om snelheid in het spel te brengen, maar ik moet op veel vlakken nog verbeteren."

Hasi doet het goed om alle druk weg te nemen bij De Cat. Sommigen vinden het geen goed idee om hem nu te brengen, maar dat is misschien niet correct. Niémand verwacht dat De Cat Anderlecht bij de hand gaat nemen en door de crisis bij Anderlecht zullen de fans hem nog meer gaan aprreciëren.

De Cat lijkt samen met Théo Leoni de belangrijkste invaller te worden op het middenveld. Leander Dendoncker en Yari Verschaeren lijken zekerheden. Wie weet kan iemand als De Cat mogelijk profiteren van de mindere vorm van Thorgan Hazard en volgende week starten, waardoor Verschaeren een rij opschuift?

Moet De Cat de volgende match starten?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

68
68
'Tedesco haalt vergeten Rode Duivel naar nieuwe club'

Sinds hij begin 2025 opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels zat Domenico Tedesco ...

2
2
El Ouahdi kan opgelucht ademhalen: drama vermeden

Zakaria El Ouahdi is één van de vele spelers die er de laatste jaren voor kozen om ...

11
11
Moreira stuurt Garcia boodschap: "Daar speel ik liefst"

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test voor het WK. Dan nemen ze het in het Koning ...

22
22
'Antwerp blijft gaan: volgende tiener op komst'

Antwerp moet voor volgend seizoen heel wat spelers zien te vervangen. De middelen zijn daarvoor ...

41
41
"Coucke buiten": fans Anderlecht roeren zich opnieuw

De fans van RSC Anderlecht zijn het beu. De vele wissels sinds Marc Coucke de club overnam hebben ...

130
130
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Roemeen, Club keert terug voor target'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

95
95
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

108
108
Croonen geeft volgende straffe plannen van KRC Genk prijs

KRC Genk maakte de terugkeer van Thibaut Courtois bekend. CEO Peter Croonen en de doelman van Real ...

149
149
Vanaken: "Als hij terugkeert naar Anderlecht, zou mooi zijn"

Hans Vanaken sprak vandaag de media toe. Zaterdag spelen de Belgen tegen Tunesië en de ...

503
503
Trainer en transfers: Bornauw komt met update

Het blijft voorlopig nog een mysterie hoe Anderlecht er volgend seizoen uit zal zien. Het enige dat ...

267
267
'Strijd om Openda is los: 3 clubs doen bod'

Vier jaar lang maakte hij altijd deel uit van de selectie van de Rode Duivels, maar voor het WK viel ...

131
131
Anderlecht lanceert nieuw thuisshirt met fraaie film

Anderlecht kwam enkele dagen geleden met groot nieuws. Na zeven seizoenen werd de samenwerking met ...

149
149
'Wilmots in actie: transferplannen Standard bekend'

Bij Standard belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. Sportief directeur Marc Wilmots ...

113
113
Kandidaat-voorzitter Real kondigt Haaland aan: City steigert

Het wordt maar niet rustig bij Real Madrid. Een tijdje geleden kondigde Florentino Perez op een ...

150
150
‘Ontslag? Oosting slaat razendsnel terug’

Bij Antwerp zijn ze deze zomer nog maar eens op zoek naar een nieuwe trainer. Twee speeldagen voor ...

134
134
Lommel SK begint seizoen met gigantische tegenvaller

Lommel SK vierde onlangs nog groot feest nadat ze zich wisten te verzekeren van promotie naar de ...

53
53
'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Cercle Brugge moest de afgelopen dagen een aantal knopen doorhakken omtrent enkele spelers. Onder ...

374
374
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

217
217
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

239
239
Stijnen en Raes gooien grote naam uit basiself Duivels

De Rode Duivels bereiden zich deze week voor met wedstrijden tegen Kroatië en Tunesië. Het ...

385
385
Vanaken zorgt voor ommekeer die niemand zag aankomen

Hans Vanaken leek opnieuw veroordeeld tot een rol als bankzitter bij de Rode Duivels. Maar tegen ...

531
531
'STVV grijpt naast absolute toptransfer'

STVV gaat deze zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De club gaat dus ook heel wat ...

112
112
Club Brugge vreest transferstorm rond zeven spelers

Club Brugge gaat een heel drukke zomer tegemoet. We haalden al aan dat drie spelers toch een keuze ...

310
310
Courtois zet toon bij Genk: iedereen gewaarschuwd

Thibaut Courtois keert terug naar KRC Genk. Dat gebeurde met zijn holding NXTPLAY. De doelman van ...

181
181
Anderlecht lacht en treurt met WK-selectie

RSC Anderlecht zag Ilay Camara alsnog afhaken voor het WK. Hij zit dan toch niet in de selectie. Een ...

298
298

Meer sportnieuws