'Club Brugge katapulteert naar 20 miljoen-toptransfer'

door
'Club Brugge katapulteert naar 20 miljoen-toptransfer'

Club Brugge weigerde afgelopen zomer nog een bod van Galatasaray op Raphael Onyedika, in de hoop dat sterke prestaties in de Champions League zijn marktwaarde zouden opkrikken. Die strategie lijkt nu zijn vruchten af te werpen: Onyedika speelde overtuigend en wekte de interesse van verschillende Europese topclubs. De middenvelder, die recent van makelaar veranderde, mikt op een toptransfer deze zomer. De oorspronkelijke vraagprijs van 20 miljoen euro lijkt intussen slechts een vertrekpunt.

LEES OOK: 'Leko houdt adem in: transfersoap bij Club Brugge?'

Katapulteren naar toptransfer

Vorige zomer stond Club Brugge open voor een verkoop van Raphael Onyedika, maar geen enkele club was bereid de gevraagde 20 miljoen euro neer te tellen.

Galatasaray deed na het verstrijken van de Belgische transferdeadline nog een bod, en volgens Tomas Taecke, clubwatcher bij Het Laatste Nieuws, had Onyedika de stap naar Istanbul bijna gezet.

Toch besloot Club Brugge hem niet te verkopen, met het idee dat een sterke Champions League-campagne hem kon katapulteren naar een toptransfer richting een van de G5-competities.

“Die gaan ze na dit seizoen niet kunnen houden”

Raphael Onyedika’s indrukwekkende optredens in de Champions League zullen ongetwijfeld de aandacht van Europese topclubs hebben getrokken.

Hij speelde met zoveel overtuiging dat Hein Vanhaezebrouck hem “outstanding en groots” noemde. “Die gaan ze na dit seizoen niet kunnen houden. Hij was heel sterk, en dat heeft heel Europa gezien,” voegde Vanhaezebrouck eraan toe.

Ook Tom Boudeweel van Sporza benadrukte hoe gelukkig Club Brugge mag zijn dat Onyedika nog steeds op Jan Breydel speelt.

20 miljoen wordt bodemprijs

De naam van Raphael Onyedika prijkt intussen op tal van scoutingslijstjes, en de aanvankelijke minimumvraagprijs van 20 miljoen euro – volgens Transfermarkt.com momenteel ook zijn marktwaarde – lijkt plots een koopje.

Tijdens de afgelopen wintermercato slaagde Club Brugge erin om de kern intact te houden, wat gezien de vele interesse een huzarenstuk was.

Clubs uit de Premier League probeerden Onyedika nog los te weken, maar hij werd tijdens de mercato op de hoogte gebracht dat een vertrek in de winter uitgesloten was.

Onyedika mikt op zomertransfer

Club Brugge wilde daarmee onrust vermijden – wat overigens met succes is gelukt. Bij blauw-zwart zijn ze er namelijk van overtuigd dat die aanpak de beste is om aan het einde van het seizoen opnieuw mee te strijden voor de prijzen.

Volgens Valerie Van Avermaet, clubwatcher voor Het Nieuwsblad, gaat de naam van Raphael Onyedika al een heel seizoen lang Europa rond.

De Nigeriaan veranderde begin dit jaar nog van makelaar en sloot zich aan bij het grote internationale bureau Stellar, met het oog op een zomertransfer naar het buitenland.

Zal Onyedika meer dan 20 miljoen opbrengen?

Meest recent

Stand UEL: Genk mag blijven dromen van 1/8ste finales

Nog één speeldag te gaan en de League Phase van de Europa League zit erop. Hoog tijd ...

11
11
Genk door in Europa League na uiterst tumultueuze avond

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind november weer kunnen winnen. In de Europa League klopte het ...

46
46
'Club Brugge de waanzin voorbij: transfersom van 48 miljoen'

Als het van de clubleiding afhangt, houdt Club Brugge zijn sterkhouders tijdens de huidige ...

254
254
UEL: Pijnlijke avond Belgische keepers, Lille in de penarie

In de Europa League werd donderdagavond de voorlaatste speeldag van de League Phase afgewerkt. De ...

35
35
Schokkende details incidenten Utrecht-Genk: "Nog nooit meegemaakt"

In de Europa League ging KRC Genk donderdagavond op bezoek bij FC Utrecht. Maar de match moest bijna ...

503
503
Zulte Waregem slaat toe: aanwinst tekent tot 2028

Zulte Waregem heeft de selectie van coach Sven Vandenbroeck verder versterkt. Zo kondigde Essevee ...

62
62
'Genk opent gesprekken voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk wil donderdagavond in Utrecht zijn eerste overwinning sinds eind november boeken. ...

134
134
Utrecht-Genk uitgesteld: peperspray ingezet, uitfans niet meer binnen

In de Europa League kruist KRC Genk donderdagavond de degens met FC Utrecht. Maar de aftrap van dat ...

818
818
Straffe transfer Dzeko, United laat grote naam gaan

De winterse transferperiode nadert stilaan zijn climax, maar er wordt nog lustig van club gewisseld. ...

83
83
UEL: Feyenoord bezweert crisis, Tielemans klopt Tedesco

Donderdag wordt de voorlaatste speeldag van de League Phase in de Europa League afgewerkt. Tijdens ...

33
33
Hayen zoekt eerste zege: grote verrassing in basiself

KRC Genk zoekt nog steeds naar zijn eerste overwinning onder hoofdcoach Nicky Hayen. Die hoopt het ...

57
57
'Anderlecht ontploft: winterknaller schiet naar 30 miljoen’

Anderlecht heeft deze week geïnformeerd naar een 19-jarige flankaanvaller uit Spanje. En net nu ...

566
566
'Man United wild van JPL-chouchou: droomtransfer in zicht'

De Jupiler Pro League vormde afgelopen zomer andermaal een ideale springplank voor verschillende ...

395
395
'Drie wintertransfers: Club haalt miljoenenkanon boven'

Club Brugge is stilaan onder stoom aan het komen op de winterse transfermarkt. Blauw-Zwart ...

1225
1225
KVM met rug tegen muur gezet: steunpilaar dropt transfereis

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

368
368
Handtekeningen gezet: Duranville verrast met nieuwe club

Julien Duranville zag zijn carrière de voorbije maanden helemaal in het slop belandden. Maar ...

43
43
Pijnlijke details Noa Lang-aftocht: opvallende rol Lukaku

Amper een half seizoen na zijn komst, staat Noa Lang alweer op punt om SSC Napoli te verlaten. ...

206
206
'Mooie comeback bij Anderlecht: contractvoorstel op tafel'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

501
501
'Leko houdt adem in: transfersoap bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt de kern in januari te versterken, maar Ivan Leko dreigt ook nog enkele ...

337
337
'Kindermans hakt knoop door: Anderlecht of Antwerp?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, waar Luis Vazquez en Mads Kikkenborg werden ingeruild voor ...

882
882
Horrortrip in Kazachstan: Club-supporters achter tralies

Club Brugge werd dinsdagnamiddag door ruim 500 fans aangemoedigd in het verre en ijskoude ...

245
245
'Club Brugge heeft beet: groen licht voor toptarget'

De beloofde versterking bleef tot dusver achterwege, maar stilaan lijkt Club Brugge ontwaakt uit ...

649
649
'Anderlecht en AA Gent lopen blauwtje bij dure vogel'

Ook in deze wintermercato komen de Belgische topploegen geregeld in mekaars vaarwater terecht. Na ...

107
107
Leko vloekt: voetbalbond maakt schorsing Ordonez bekend

In de Champions League blijft Club Brugge in de running voor de knock-outfase, maar ook in eigen ...

628
628
Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk?

KRC Genk moet de knop snel omdraaien na de nederlaag tegen Zulte Waregem, want in de Europa League ...

408
408

Meer sportnieuws