'Club Brugge katapulteert naar 20 miljoen-toptransfer'

1107
'Club Brugge katapulteert naar 20 miljoen-toptransfer'

Club Brugge weigerde afgelopen zomer nog een bod van Galatasaray op Raphael Onyedika, in de hoop dat sterke prestaties in de Champions League zijn marktwaarde zouden opkrikken. Die strategie lijkt nu zijn vruchten af te werpen: Onyedika speelde overtuigend en wekte de interesse van verschillende Europese topclubs. De middenvelder, die recent van makelaar veranderde, mikt op een toptransfer deze zomer. De oorspronkelijke vraagprijs van 20 miljoen euro lijkt intussen slechts een vertrekpunt.

LEES OOK: In extremis domper voor AA Gent; Leko kiest type-ploeg

Katapulteren naar toptransfer

Vorige zomer stond Club Brugge open voor een verkoop van Raphael Onyedika, maar geen enkele club was bereid de gevraagde 20 miljoen euro neer te tellen.

Galatasaray deed na het verstrijken van de Belgische transferdeadline nog een bod, en volgens Tomas Taecke, clubwatcher bij Het Laatste Nieuws, had Onyedika de stap naar Istanbul bijna gezet.

Toch besloot Club Brugge hem niet te verkopen, met het idee dat een sterke Champions League-campagne hem kon katapulteren naar een toptransfer richting een van de G5-competities.

“Die gaan ze na dit seizoen niet kunnen houden”

Raphael Onyedika’s indrukwekkende optredens in de Champions League zullen ongetwijfeld de aandacht van Europese topclubs hebben getrokken.

Hij speelde met zoveel overtuiging dat Hein Vanhaezebrouck hem “outstanding en groots” noemde. “Die gaan ze na dit seizoen niet kunnen houden. Hij was heel sterk, en dat heeft heel Europa gezien,” voegde Vanhaezebrouck eraan toe.

Ook Tom Boudeweel van Sporza benadrukte hoe gelukkig Club Brugge mag zijn dat Onyedika nog steeds op Jan Breydel speelt.

20 miljoen wordt bodemprijs

De naam van Raphael Onyedika prijkt intussen op tal van scoutingslijstjes, en de aanvankelijke minimumvraagprijs van 20 miljoen euro – volgens Transfermarkt.com momenteel ook zijn marktwaarde – lijkt plots een koopje.

Tijdens de afgelopen wintermercato slaagde Club Brugge erin om de kern intact te houden, wat gezien de vele interesse een huzarenstuk was.

Clubs uit de Premier League probeerden Onyedika nog los te weken, maar hij werd tijdens de mercato op de hoogte gebracht dat een vertrek in de winter uitgesloten was.

Onyedika mikt op zomertransfer

Club Brugge wilde daarmee onrust vermijden – wat overigens met succes is gelukt. Bij blauw-zwart zijn ze er namelijk van overtuigd dat die aanpak de beste is om aan het einde van het seizoen opnieuw mee te strijden voor de prijzen.

Volgens Valerie Van Avermaet, clubwatcher voor Het Nieuwsblad, gaat de naam van Raphael Onyedika al een heel seizoen lang Europa rond.

De Nigeriaan veranderde begin dit jaar nog van makelaar en sloot zich aan bij het grote internationale bureau Stellar, met het oog op een zomertransfer naar het buitenland.

Zal Onyedika meer dan 20 miljoen opbrengen?

Meest recent

'Doorbraak nabij: Antwerp speelt smaakmaker kwijt'

Antwerp FC krijgt zondagnamiddag het bezoek van STVV. Maar coach Marvin Compper zal dan geen beroep ...

23
23
'Spectaculaire transferontknoping Noa Lang in de maak'

Galatasaray heeft zondag groots uitgepakt met de komst van Rafael Leao. Hierdoor is een terugkeer ...

26
26
Deschacht onthult: geheim bleef jarenlang verborgen

Olivier Deschacht stond jarenlang bekend als één van de boegbeelden van Anderlecht, ...

24
24
'Anderlecht pakt groots uit: duurste transfer in 10 jaar'

RSC Anderlecht is goed aan het seizoen begonnen, desondanks wil de recordkampioen vlak voor het ...

312
312
In extremis domper voor AA Gent; Leko kiest type-ploeg

In de Jupiler Pro League staat zondagmiddag een echte klassieker op het menu. Zo kruisen rivalen AA ...

169
169
'Tijd tikt voor El Ouahdi: transferdossier nadert climax'

KRC Genk heeft de rust binnen de club voorlopig weer doen terugkeren. Een weekje na de instorting op ...

327
327
TRANSFERUURTJE: 'KRC Genk gaat hard, wending Saelemaekers'

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

333
333
Theate rondt verrassende terugkeer helemaal af

Verschillende Rode Duivels lijken in de komende dagen nog van club te kunnen gaan wisselen. Met ...

13
13
'Fofana is kieskeurig en stuurt deze club wandelen'

Zaterdagavond was Malick Fofana nog invaller bij Olympique Lyon in het 1-1-gelijkspel tegen Le ...

62
62
Euvrard speelt open kaart: "Hij wil Standard verlaten"

Standard heeft zijn start dit seizoen niet gemist. Het ging zaterdag winnen op het veld van OH ...

174
174
Genk verliest goudhaantje en raakt af van overbodige pion

KRC Genk is nog druk in de weer met heel wat dossiers in het slot van deze transferperiode. Zowel ...

342
342
Chelsea slaat weer toe: Penders krijgt loodzware concurrent

De laatste dagen van de transferperiode brengen altijd nog enkele verrassende deals met zich mee en ...

76
76
'Fernandez-Pardo heeft droomtransfer alsnog beet'

Het is in het slot van de zomermercato is voor verschillende Rode Duivels nog bang afwachten of ze ...

206
206
Neemt Union SG een gigantisch risico?

Union SG liet Promise David vertrekken naar Brighton & Hove Albion. De Brusselaars gaan geen ...

139
139
'Club Brugge heeft beet en is Leverkusen te snel af'

Club Brugge is klaar met zijn transferhuiswerk voor de eerste ploeg. Dat wil niet zeggen dat ...

1041
1041
Saudi Pro League: deze bekende namen (en-ex-JPL) zijn er actief

Saudi-Arabië is al jaren een land dat met héél veel geld smijt om spelers aan te ...

63
63
Marc Coucke is het spuugzat: "Een heel groot probleem!"

Marc Coucke staat doorgaans bekend als een goedlachse en eerder rustige ondernemer, maar die kalmte ...

396
396
Smaakmaker STVV zet laatste stap: toptransfer in 2027

Bij STVV deden ze de afgelopen jaren zeer goede transfers. Eén van hen is nu al gegeerd, maar ...

94
94
Vorig jaar geviseerd, nu absolute sterkhouder bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze er een zeer goede Europese kwalificatie opzitten. Ze wisten overtuigend ...

428
428
‘Anderlecht gaat plots los: WK-transfer van 10 miljoen’

Anderlecht mikt hoog en heeft een opvallende WK-ganger in het vizier. De 25-jarige Ghanees beleefde ...

713
713
Anderlecht met toptransfer? “Beste speler in de competitie”

RSC Anderlecht investeerde al bijna 20 miljoen euro in nieuwe spelers. De tot op heden laatste ...

1265
1265
Club Brugge-lieveling in dubio: laatste seizoen bij Blauw-Zwart?

Bij Club Brugge mag er niemand meer weg van de spelers die regelmatig of vaak spelen. Eén ...

455
455
Anderlecht vindt leider: eerste op blad bij Bruno

Bij RSC Anderlecht kennen ze een goede start van het seizoen, al moeten ze wel punten rapen tegen ...

422
422
De Cat reageert na teleurstellend Bundesliga-debuut

Dit weekend werd ook het seizoen in de Bundesliga op gang getrapt en daarbij was het ook uitkijken ...

485
485
'Witte rook: Genk heeft belangrijke aanwinst beet'

Voor KRC Genk zijn de laatste dagen van de zomerse transferperiode nog behoorlijk druk. De ...

289
289

Meer sportnieuws