'Club Brugge katapulteert naar 20 miljoen-toptransfer'

1107
'Club Brugge katapulteert naar 20 miljoen-toptransfer'

Club Brugge weigerde afgelopen zomer nog een bod van Galatasaray op Raphael Onyedika, in de hoop dat sterke prestaties in de Champions League zijn marktwaarde zouden opkrikken. Die strategie lijkt nu zijn vruchten af te werpen: Onyedika speelde overtuigend en wekte de interesse van verschillende Europese topclubs. De middenvelder, die recent van makelaar veranderde, mikt op een toptransfer deze zomer. De oorspronkelijke vraagprijs van 20 miljoen euro lijkt intussen slechts een vertrekpunt.

LEES OOK: Van der Elst ziet groot probleem ontstaan bij Club Brugge

Katapulteren naar toptransfer

Vorige zomer stond Club Brugge open voor een verkoop van Raphael Onyedika, maar geen enkele club was bereid de gevraagde 20 miljoen euro neer te tellen.

Galatasaray deed na het verstrijken van de Belgische transferdeadline nog een bod, en volgens Tomas Taecke, clubwatcher bij Het Laatste Nieuws, had Onyedika de stap naar Istanbul bijna gezet.

Toch besloot Club Brugge hem niet te verkopen, met het idee dat een sterke Champions League-campagne hem kon katapulteren naar een toptransfer richting een van de G5-competities.

“Die gaan ze na dit seizoen niet kunnen houden”

Raphael Onyedika’s indrukwekkende optredens in de Champions League zullen ongetwijfeld de aandacht van Europese topclubs hebben getrokken.

Hij speelde met zoveel overtuiging dat Hein Vanhaezebrouck hem “outstanding en groots” noemde. “Die gaan ze na dit seizoen niet kunnen houden. Hij was heel sterk, en dat heeft heel Europa gezien,” voegde Vanhaezebrouck eraan toe.

Ook Tom Boudeweel van Sporza benadrukte hoe gelukkig Club Brugge mag zijn dat Onyedika nog steeds op Jan Breydel speelt.

20 miljoen wordt bodemprijs

De naam van Raphael Onyedika prijkt intussen op tal van scoutingslijstjes, en de aanvankelijke minimumvraagprijs van 20 miljoen euro – volgens Transfermarkt.com momenteel ook zijn marktwaarde – lijkt plots een koopje.

Tijdens de afgelopen wintermercato slaagde Club Brugge erin om de kern intact te houden, wat gezien de vele interesse een huzarenstuk was.

Clubs uit de Premier League probeerden Onyedika nog los te weken, maar hij werd tijdens de mercato op de hoogte gebracht dat een vertrek in de winter uitgesloten was.

Onyedika mikt op zomertransfer

Club Brugge wilde daarmee onrust vermijden – wat overigens met succes is gelukt. Bij blauw-zwart zijn ze er namelijk van overtuigd dat die aanpak de beste is om aan het einde van het seizoen opnieuw mee te strijden voor de prijzen.

Volgens Valerie Van Avermaet, clubwatcher voor Het Nieuwsblad, gaat de naam van Raphael Onyedika al een heel seizoen lang Europa rond.

De Nigeriaan veranderde begin dit jaar nog van makelaar en sloot zich aan bij het grote internationale bureau Stellar, met het oog op een zomertransfer naar het buitenland.

Zal Onyedika meer dan 20 miljoen opbrengen?

Meest recent

KV Mechelen-spelers vellen oordeel over ontslag Vanderbiest

Het rommelt bij KV Mechelen. Malinwa was vorig seizoen nog de grote revelatie van de Jupiler Pro ...

5
5
'Ongeziene trainerswending bij Lukaku: gesprekken gelekt'

Na het 1-1 gelijkspel van Fenerbahçe tegen AS Roma in de Champions League nam hoofdtrainer ...

23
23
Van der Elst ziet groot probleem ontstaan bij Club Brugge

Club Brugge staat mee bovenin het klassement, maar overtuigend is het nog niet. In de Champions ...

55
55
De Condé over knaltransfer: “Zag ik totaal niet aankomen”

KRC Genk heeft er een drukke zomermercato opzitten. De club zag onder meer Konstantinos Karetsas ...

120
120
Cercle Brugge maakt nog een uitgaande transfer bekend

Cercle Brugge heeft alsnog een speler laten vertrekken. De Bruggelingen maakten bekend dat ze een ...

12
12
Boskamp snoeihard: "Ik riep hem niet meer op voor België"

De Rode Duivels spelen binnen enkele weken maar liefst vier matchen in de ronduit overbodige Nations ...

179
179
Anderlecht met grote domper: sterkhouder weken out?

RSC Anderlecht pakte de broodnodige drie punten bij KV Mechelen. Dat was het goede nieuws voor de ...

251
251
Adedeji-soap: De Condé zet Club Brugge fors op zijn plaats

Club Brugge spendeerde afgelopen zomer de nodige miljoenen aan nieuw spelersmateriaal, maar kon niet ...

453
453
'Monstertransfer Pacho: Engelsen reserveren fortuin'

De Jupiler Pro League wist de voorbije seizoenen heel wat jongens te lanceren richting de Europese ...

181
181
Vraagteken Vanaken: grote verrassing in Brugse basiself?

Voorlopig staat nog een groot vraagteken achter zijn naam. Maar de kans is reëel dat Club ...

231
231
Anderlecht spartelt naar zege: kranten zien nieuwe steunpilaar

RSC Anderlecht heeft vrijdagavond zijn derde competitiezege geboekt. Op het veld van KV Mechelen ...

464
464
‘Van Bommel zwicht voor Doku: WK-uitblinker vliegt eruit’

Jérémy Doku is nog altijd niet wedstrijdfit. Toch wacht Mark van Bommel straks een nog ...

556
556
'Club houdt hart vast: laatste maanden voor publiekslieveling'

Club Brugge wist in de zomermercato opnieuw een pak miljoenen op te halen met de verkoop van ...

499
499
Compper met opvallende reactie: "Dat lijkt misschien vreemd"

Royal Antwerp FC moet dit weekend aan de bak tegen Club Brugge. De Great Old heeft er een paar ...

101
101
Bruno velt oordeel over nipte zege van Anderlecht

RSC Anderlecht wist na het puntenverlies tegen KRC Genk weer aan te knopen met een zege tegen KV ...

482
482
Omobamidele: "Dit maakt op het einde het verschil"

RSC Anderlecht won met 0-1 van KV Mechelen. Het was voetbaltechnisch een bijzonder matige pot ...

198
198
Matig Anderlecht pakt zege na zeer povere pot voetbal

In de Jupiler Pro League openden KV Mechelen en RSC Anderlecht vanavond de zesde speeldag. Beide ...

147
147
Kompany lyrisch over topspeler: "Hij is een artiest"

Vincent Kompany is een adept van aanvallend voetbal. Dat was zo bij RSC Anderlecht, Burnley en zeker ...

73
73
KV Kortrijk onder druk: Jonckheere ziet oorzaken voor zwakke start

KV Kortrijk is het seizoen begonnen met een nul op vijftien. Het belooft een moeilijk seizoen te ...

137
137
Beerschot en Dender zetten titelambities kracht bij

Om 20u stonden er twee matchen op het programma in de Challenger Pro League. Er was de beladen ...

105
105
RSCA op voorsprong, fans willen één speler in de ploeg

KV Mechelen en RSC Anderlecht begonnen om 20u45 aan hun zesde competitiepartij van het seizoen. De ...

213
213
Thorup looft nieuwkomer: "Was alvast veelbelovend"

KRC Genk pakte vorige week een punt op het veld van RSC Anderlecht, wat al bij al toch gevleid was. ...

156
156
Vertrek in de maak bij Anderlecht: "In januari transfer"

Bij RSC Anderlecht zitten ze nog met een aantal overbodige spelers. Antoine Sibierski hoopt hen in ...

284
284
Wat met El Hadj bij Union SG? Hubert speelt open kaart

Anouar Ait El Hadj aasde de afgelopen transferpriode op een vertrek bij Union SG. Hij voelde zich ...

157
157
‘Leko gooit Club Brugge-speler per direct uit zijn elftal’

Ivan Leko heeft na de Europese opener meteen hard ingegrepen bij Club Brugge. Een speler die enkele ...

860
860

Meer sportnieuws