'Club Brugge katapulteert naar 20 miljoen-toptransfer'

1107 stemmen
'Club Brugge katapulteert naar 20 miljoen-toptransfer'

Club Brugge weigerde afgelopen zomer nog een bod van Galatasaray op Raphael Onyedika, in de hoop dat sterke prestaties in de Champions League zijn marktwaarde zouden opkrikken. Die strategie lijkt nu zijn vruchten af te werpen: Onyedika speelde overtuigend en wekte de interesse van verschillende Europese topclubs. De middenvelder, die recent van makelaar veranderde, mikt op een toptransfer deze zomer. De oorspronkelijke vraagprijs van 20 miljoen euro lijkt intussen slechts een vertrekpunt.

LEES OOK: 'Witte rook in Brugge: details Onyedika-deal bekend'

Katapulteren naar toptransfer

Vorige zomer stond Club Brugge open voor een verkoop van Raphael Onyedika, maar geen enkele club was bereid de gevraagde 20 miljoen euro neer te tellen.

Galatasaray deed na het verstrijken van de Belgische transferdeadline nog een bod, en volgens Tomas Taecke, clubwatcher bij Het Laatste Nieuws, had Onyedika de stap naar Istanbul bijna gezet.

Toch besloot Club Brugge hem niet te verkopen, met het idee dat een sterke Champions League-campagne hem kon katapulteren naar een toptransfer richting een van de G5-competities.

“Die gaan ze na dit seizoen niet kunnen houden”

Raphael Onyedika’s indrukwekkende optredens in de Champions League zullen ongetwijfeld de aandacht van Europese topclubs hebben getrokken.

Hij speelde met zoveel overtuiging dat Hein Vanhaezebrouck hem “outstanding en groots” noemde. “Die gaan ze na dit seizoen niet kunnen houden. Hij was heel sterk, en dat heeft heel Europa gezien,” voegde Vanhaezebrouck eraan toe.

Ook Tom Boudeweel van Sporza benadrukte hoe gelukkig Club Brugge mag zijn dat Onyedika nog steeds op Jan Breydel speelt.

20 miljoen wordt bodemprijs

De naam van Raphael Onyedika prijkt intussen op tal van scoutingslijstjes, en de aanvankelijke minimumvraagprijs van 20 miljoen euro – volgens Transfermarkt.com momenteel ook zijn marktwaarde – lijkt plots een koopje.

Tijdens de afgelopen wintermercato slaagde Club Brugge erin om de kern intact te houden, wat gezien de vele interesse een huzarenstuk was.

Clubs uit de Premier League probeerden Onyedika nog los te weken, maar hij werd tijdens de mercato op de hoogte gebracht dat een vertrek in de winter uitgesloten was.

Onyedika mikt op zomertransfer

Club Brugge wilde daarmee onrust vermijden – wat overigens met succes is gelukt. Bij blauw-zwart zijn ze er namelijk van overtuigd dat die aanpak de beste is om aan het einde van het seizoen opnieuw mee te strijden voor de prijzen.

Volgens Valerie Van Avermaet, clubwatcher voor Het Nieuwsblad, gaat de naam van Raphael Onyedika al een heel seizoen lang Europa rond.

De Nigeriaan veranderde begin dit jaar nog van makelaar en sloot zich aan bij het grote internationale bureau Stellar, met het oog op een zomertransfer naar het buitenland.

Zal Onyedika meer dan 20 miljoen opbrengen?

Meest recent

Antwerp heeft beet: transfer ervaren Belg is een feit

Royal Antwerp FC heeft vandaag eindelijk weten toe te slaan op de transfermarkt. De Great Old maakte ...

10
10
'AA Gent vreest miljoenenbod op publiekslieveling'

Gaat AA Gent een van zijn meest geliefde spelers verliezen de komende maand? Het zou zomaar kunnen. ...

49
49
'Anderlecht deelde Standard stevige transfertik uit'

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie nieuwe spelers in huis, nummer vier is onderweg. Bij ...

203
203
'Lommel SK beslist: drie transfers op til'

Lommel SK mag stilaan in gang schieten inzake nieuwe spelers. De Limburgers bleven voorlopig nog ...

32
32
'Opvolger Salah: sterspeler geeft Liverpool jawoord'

Na het een jaar geleden al lustig met miljoenen smeet, is Liverpool FC niet van plan om deze zomer ...

65
65
'Anderlecht pakt uit: 5 miljoen voor 'Club Brugge-target''

RSC Anderlecht haalde deze zomer al versterking voor de defensie en het middenveld in huis. Op de ...

818
818
Infantino gaat grove stap te ver: géén België op WK 2030?

Gianni Infantino blijft het bijzonder bruin bakken. De omstrenden FIFA-voorzitter flirt naar ...

763
763
'Grens van 300 mil doorbroken: nieuwe transferraket Spurs'

Tottenham Hotspur wil de dramatische resultaten van vorig seizoen zo snel mogelijk doorspoelen. En ...

124
124
'PSG wil De Ketelaere: Enrique slaat de deur keihard dicht'

Charles De Ketelaere wordt nadrukkelijk aan PSG gelinkt, maar achter die interesse schuilt een ...

426
426
Club Brugge haalt vierde aanwinst: één groot slachtoffer

Club Brugge haalde tot dusver een drietal aanwinsten voor de A-kern in huis. Daar lijkt eerstdaags ...

833
833
Genk voorbij magische grens: Karetsas-prijs loopt verder op

Na een transfersoap van enkele weken tijd, is dan toch een akkoord gevonden omtrent Konstaninos ...

531
531
'Antwerp compleet los: nieuwe trainer, víér versterkingen'

Antwerp FC kende een moeizaam tussenseizoen tot dusver. Door de bestuurlijke perikelen liepen alle ...

764
764
'Sibierski lang niet klaar: drie extra aanwinsten Anderlecht'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de levensbelangrijke terugwedstrijd tegen Hammarby IF. ...

642
642
Geen Champions League voor Vrancken na nieuwe zeperd

Wouter Vrancken maakte deze zomer een opmerkelijke overstap, want na een boerenjaar verruilde hij ...

542
542
Einde van tijdperk? Neuer geeft grote toekomsthint

Bij Bayern München willen ze in het komende seizoen nog beter doen dan de Duitse dubbel en ...

124
124
'Doorbraak op Mambourg met straf Titraoui-plan'

Charleroi opent binnen een tiental dagen zijn seizoen met een thuiswedstrijd tegen OH Leuven. Het ...

32
32
OHL in lastige papieren: "We moeten spelers verkopen"

OH Leuven neemt dit seizoen een frisse start. De technische staf werd opnieuw grondig vernieuwd, ...

271
271
Hayen doet straffe uitspraak over Club Brugge

Nicky Hayen kreeg deze zomer een verrassende nieuwe uitdaging voorgeschoteld. Ondanks een ...

755
755
'Tweede kandidaat-trainer bij Antwerp bekend'

De tijd dringt stilaan voor Antwerp om een nieuwe trainer te vinden. Binnen minder dan twee weken ...

192
192
'Charleroi nadert op één na duurste transfer ooit'

Charleroi hoopt komend seizoen weer aan te kunnen sluiten bij de subtop na een minder jaar. De ...

30
30
'Fernandez-Pardo ontketent forse transfersoap'

Matias Fernandez-Pardo was deze zomer de verrassing in de WK-selectie van de Rode Duivels. De ...

180
180
'Antwerp nadert nieuwe coach: 2 kandidaten over'

Bij Antwerp lijken ze eindelijk aan hun huiswerk voor deze zomer begonnen te zijn. De club was ...

344
344
'Hoefkens klopt voor transfer aan bij Anderlecht'

Gaat er nog een speler vertrekken bij RSC Anderlecht? Die kans is zeker aanwezig. NAC Breda zou wel ...

295
295
'Reden afhaken Anderlecht bekend: énorme vraagprijs'

De zoektocht naar aanvallende versterking bij RSC Anderlecht verloopt heel moeizaam. Vitor Bruno ...

674
674
Massimo Bruno stopt, versterking voor Lokeren

De mercato komt stilaan op gang. Zo viel er nog wat officieel nieuws te bespeuren. Massimo Bruno ...

49
49

Meer sportnieuws