'Club Brugge katapulteert naar 20 miljoen-toptransfer'

door
'Club Brugge katapulteert naar 20 miljoen-toptransfer'

Club Brugge weigerde afgelopen zomer nog een bod van Galatasaray op Raphael Onyedika, in de hoop dat sterke prestaties in de Champions League zijn marktwaarde zouden opkrikken. Die strategie lijkt nu zijn vruchten af te werpen: Onyedika speelde overtuigend en wekte de interesse van verschillende Europese topclubs. De middenvelder, die recent van makelaar veranderde, mikt op een toptransfer deze zomer. De oorspronkelijke vraagprijs van 20 miljoen euro lijkt intussen slechts een vertrekpunt.

LEES OOK: Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Katapulteren naar toptransfer

Vorige zomer stond Club Brugge open voor een verkoop van Raphael Onyedika, maar geen enkele club was bereid de gevraagde 20 miljoen euro neer te tellen.

Galatasaray deed na het verstrijken van de Belgische transferdeadline nog een bod, en volgens Tomas Taecke, clubwatcher bij Het Laatste Nieuws, had Onyedika de stap naar Istanbul bijna gezet.

Toch besloot Club Brugge hem niet te verkopen, met het idee dat een sterke Champions League-campagne hem kon katapulteren naar een toptransfer richting een van de G5-competities.

“Die gaan ze na dit seizoen niet kunnen houden”

Raphael Onyedika’s indrukwekkende optredens in de Champions League zullen ongetwijfeld de aandacht van Europese topclubs hebben getrokken.

Hij speelde met zoveel overtuiging dat Hein Vanhaezebrouck hem “outstanding en groots” noemde. “Die gaan ze na dit seizoen niet kunnen houden. Hij was heel sterk, en dat heeft heel Europa gezien,” voegde Vanhaezebrouck eraan toe.

Ook Tom Boudeweel van Sporza benadrukte hoe gelukkig Club Brugge mag zijn dat Onyedika nog steeds op Jan Breydel speelt.

20 miljoen wordt bodemprijs

De naam van Raphael Onyedika prijkt intussen op tal van scoutingslijstjes, en de aanvankelijke minimumvraagprijs van 20 miljoen euro – volgens Transfermarkt.com momenteel ook zijn marktwaarde – lijkt plots een koopje.

Tijdens de afgelopen wintermercato slaagde Club Brugge erin om de kern intact te houden, wat gezien de vele interesse een huzarenstuk was.

Clubs uit de Premier League probeerden Onyedika nog los te weken, maar hij werd tijdens de mercato op de hoogte gebracht dat een vertrek in de winter uitgesloten was.

Onyedika mikt op zomertransfer

Club Brugge wilde daarmee onrust vermijden – wat overigens met succes is gelukt. Bij blauw-zwart zijn ze er namelijk van overtuigd dat die aanpak de beste is om aan het einde van het seizoen opnieuw mee te strijden voor de prijzen.

Volgens Valerie Van Avermaet, clubwatcher voor Het Nieuwsblad, gaat de naam van Raphael Onyedika al een heel seizoen lang Europa rond.

De Nigeriaan veranderde begin dit jaar nog van makelaar en sloot zich aan bij het grote internationale bureau Stellar, met het oog op een zomertransfer naar het buitenland.

Zal Onyedika meer dan 20 miljoen opbrengen?

Meest recent

Intern gevecht Anderlecht: Deschacht voorspelt vuurwerk

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend een zwakke wedstrijd, maar won uiteindelijk wel met 3-1 van ...

51
51
Halve finales UEL/UECL bekend: ontdek de grote favorieten

Ook in de Europa en Conference League zijn de kaarten geschud. Donderdagavond werden in de twee ...

32
32
Club houdt 'grote joker' klaar in titelgevecht met Union

Zondagavond is het zover, dan kruisen de twee grote titelkandidaten de degens met mekaar in de ...

219
219
UEL/UECL: mooie avond voor Belgen, één grote verrassing

In de Europa en Conference League zijn de tickets voor de halve finales uitgedeeld. Met Youri ...

64
64
Ideale WK-basiself Duivels: Albert dumpt dríé grote namen

Nog minder dan twee maanden te gaan en het WK van de Rode Duivels gaat van start. Op maandag 15 juni ...

169
169
Club Brugge wrijft zich in handen met 'nieuwe Karetsas'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge spelers richting de Europese topcompetities te ...

168
168
Slotspeeldag Challenger Pro League: dit staat op het spel

Vrijdagavond wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League ...

67
67
Afkeer voor Anderlecht? Vanderbiest spreekt eerlijke taal

In de Champions' Play-Offs staat zaterdagavond een interessante duel op het programma. Zo strijden ...

173
173
Titelgevecht barst los: hét verschil tussen Union en Club

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

509
509
Furieus Barça legt wéér klacht neer na UCL-uitschakeling

FC Barcelona sneuvelde dinsdagavond uit de Champions League ondanks een 1-2-zege op het veld van ...

114
114
UEL/UECL: Nederlands verhaal over, Genk-killer stuift door

De eerste halve finalisten in de Europa en Conference League zijn bekend. Zo wist SC Freiburg na KRC ...

62
62
Antwerp op kruispunt: drastische beslissing in PO's?

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

571
571
Lukaku verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Romelu Lukaku dreigt in Italië opnieuw het middelpunt te worden van een transferstorm. Door de ...

393
393
AA Gent stoomt door: aanvaller tekent tot 2029

AA Gent strijdt momenteel nog volop in de Champions' Play-Offs voor een Europees ticket. Ondertussen ...

29
29
Blikvangers PO's: nieuwe leiders én degradatie-beslissing?

De derde speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur en het belooft weer ...

72
72
Eddy Merckx bezorgt voetbalfans enorme krop in de keel

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De wielerlegende kreeg te maken met tal van ...

96
96
'Eerste zomertransfer Club Brugge: contract van vijf jaar'

Club Brugge zal er in de komende weken alles aan doen om de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis ...

551
551
Kop rolt bij Real: eerste slachtoffer na Bayern-drama'

Real Madrid zal ook dit seizoen de Champions League niet winnen. De recordhouder werd woensdag uit ...

441
441
'Club Benzema greep ondanks miljoenenbod naast RSCA-pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze het seizoen nog goed te eindigen. Paars-Wit wil nog voor de derde plaats ...

157
157
Cercle Brugge slaat toe met drie contractverlengingen

Cercle Brugge kent een zeer rustig einde van het seizoen nu het behoud zeker is. De Bruggelingen ...

47
47
KRC Genk raast door met volgend contract

Bij KRC Genk blijven ze werk maken van de toekomst. De Limburgers willen ook de komende jaren ...

126
126
'AA Gent bereikt akkoord: toptransfer in de maak'

Na een magere één op zes hoopt AA Gent zijn blazoen in de play-offs op te schonen ...

128
128
'Goudmijn voor Club Brugge: succesformule ontleed'

De sportieve hoogconjunctuur bij Club Brugge gaat al jaren hand in hand gepaard met een alsmaar ...

419
419
Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Volgende week staat de eerste midweekspeeldag van de play-offs op het programma, maar eerst moet ...

310
310
'Anderlecht kruist vingers: winst op trio flops?'

RSC Anderlecht gaat straks andermaal een drukke zomer tegemoet. Vooral op uitgaand vlak ligt er ...

399
399

Meer sportnieuws