Thorsten Fink schenkt klare wijn over toekomst KRC Genk

648 stemmen
Thorsten Fink schenkt klare wijn over toekomst KRC Genk

Thorsten Fink maakt dit seizoen indruk met KRC Genk. De Duitse oefenmeester kwam over van Sint-Truiden VV en loodste de club naar de leidersplaats in de Jupiler Pro League. Ook in de Champions Play-Offs ziet het er goed uit voor de Limburgers. 

De topper tegen Club Brugge zal van levensbelang zijn. KRC Genk kan met een driepunter zeven punten uitlopen op de landskampioen, maar Blauw-Zwart kan ook tot op één punt naderen. Fink sprak met Sporza vlak voor de belangrijke wedstrijd.

LEES OOK: STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Grote stap richting titel

Fink beseft het belang van de match tegen Club Brugge. "Als we winnen is de kloof 7 punten, maar daarmee is de titel nog niet binnen. Het zou wel een mooie stap zijn. We weten dat Club heel goed is, maar wij hebben hierna ook nog onze thuiswedstrijd tegen Club in het verschiet. We willen winnen, maar we rekenen er niet op. We gaan alvast niet spelen voor een punt, we gaan ons offensief spel niet verloochenen."

Volgens de Duitse oefenmeester is er bitter weinig verschil tussen de twee Belgische topclkubs. "Ik zie weinig verschil. Het ligt allemaal dicht bij elkaar, in alle linies. Achteraan zijn we allebei sterk. In doel hebben zij een topkeeper, wij met Penders een potentiële topkeeper. Op het middenveld moeten we niet onderdoen. Voorin hebben wij met Tolu een topspits en zij misschien doeltreffendere wingers."

Toekomstplannen Fink

Fink won eerder al met FC Basel de titel in Zwitserland, maar kampioen spelen met KRC Genk zou nóg specialer zijn. "Dat denk ik wel. In Bazel was alles top: de club, de omkadering, de spelers. Ik werkte er met de jonge Granit Xhaka en Xherdan Shaqiri. Maar de titel werd er ook altijd verwacht. Hier niet."

Als laatste was Fink ook zo klaar als een klontje over zijn toekomst bij de club. "Dat is het plan, ja. Maar voetbal is business, je weet nooit wat er gebeurt of welke club zich kan aanmelden. Op dit moment is het doel om te blijven, ik ben heel gelukkig hier en ik weet wat ik hier heb.”

Vind jij Thorsten Fink een topcoach?

Meest recent

Van Bommel-bom bij Anderlecht: ‘Bel maar'

Bij Anderlecht valt opnieuw de naam van Mark van Bommel. Dat gebeurde vroeger ook al, maar deze keer ...

64
64
'Kampioenenploeg breekt: Club verliest eerste sterkhouder'

Club Brugge mag zondag zijn kersvers landstitel nog eens vieren voor zijn eigen thuissupporters. ...

51
51
'Harde hand Sibierski: negental de deur gewezen bij RSCA'

RSC Anderlecht sluit zondagavond zijn seizoen af met een derby op het veld van Union SG. Achter de ...

128
128
Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

80
80
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

60
60
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

413
413
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

169
169
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

366
366
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

342
342
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

154
154
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

658
658
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

208
208
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

566
566
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

150
150
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

785
785
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

261
261
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

913
913
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

540
540
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

212
212
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

393
393
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1455
1455
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

506
506
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

340
340
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

511
511
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

422
422

Meer sportnieuws