Thorsten Fink schenkt klare wijn over toekomst KRC Genk

door
Thorsten Fink schenkt klare wijn over toekomst KRC Genk

Thorsten Fink maakt dit seizoen indruk met KRC Genk. De Duitse oefenmeester kwam over van Sint-Truiden VV en loodste de club naar de leidersplaats in de Jupiler Pro League. Ook in de Champions Play-Offs ziet het er goed uit voor de Limburgers. 

De topper tegen Club Brugge zal van levensbelang zijn. KRC Genk kan met een driepunter zeven punten uitlopen op de landskampioen, maar Blauw-Zwart kan ook tot op één punt naderen. Fink sprak met Sporza vlak voor de belangrijke wedstrijd.

LEES OOK: Géén Anderlecht: Duranville legt opvallende keuze uit

Grote stap richting titel

Fink beseft het belang van de match tegen Club Brugge. "Als we winnen is de kloof 7 punten, maar daarmee is de titel nog niet binnen. Het zou wel een mooie stap zijn. We weten dat Club heel goed is, maar wij hebben hierna ook nog onze thuiswedstrijd tegen Club in het verschiet. We willen winnen, maar we rekenen er niet op. We gaan alvast niet spelen voor een punt, we gaan ons offensief spel niet verloochenen."

Volgens de Duitse oefenmeester is er bitter weinig verschil tussen de twee Belgische topclkubs. "Ik zie weinig verschil. Het ligt allemaal dicht bij elkaar, in alle linies. Achteraan zijn we allebei sterk. In doel hebben zij een topkeeper, wij met Penders een potentiële topkeeper. Op het middenveld moeten we niet onderdoen. Voorin hebben wij met Tolu een topspits en zij misschien doeltreffendere wingers."

Toekomstplannen Fink

Fink won eerder al met FC Basel de titel in Zwitserland, maar kampioen spelen met KRC Genk zou nóg specialer zijn. "Dat denk ik wel. In Bazel was alles top: de club, de omkadering, de spelers. Ik werkte er met de jonge Granit Xhaka en Xherdan Shaqiri. Maar de titel werd er ook altijd verwacht. Hier niet."

Als laatste was Fink ook zo klaar als een klontje over zijn toekomst bij de club. "Dat is het plan, ja. Maar voetbal is business, je weet nooit wat er gebeurt of welke club zich kan aanmelden. Op dit moment is het doel om te blijven, ik ben heel gelukkig hier en ik weet wat ik hier heb.”

Vind jij Thorsten Fink een topcoach?

Meest recent

Anderlecht uitgefloten aan rust: 'opvolger Hasi' al genoemd

Na de recente 1 op 9 wou RSC Anderlecht zo snel mogelijk aanknopen met een overwinning in de Jupiler ...

73
73
Straffe beelden: Stromae zet Lotto Park in vuur en vlam

RSC Anderlecht heeft op sportief vlak allerminst een succesvolle periode achter de rug. Maar qua ...

24
24
Barça leider na pareltje Yamal, extra ademruimte Van Persie

FC Barcelona heeft de macht terug gegrepen in de Spaanse Primera Division. De Catalanen wonnen met ...

10
10
'Club Brugge all-in: tweede duurste aanwinst uit clubgeschiedenis'

Met Félix Lemaréchal heeft Club Brugge zijn eerste aanwinst van de mercato ...

437
437
SK Beveren wint na tumult in slotfase, Vanderhaeghe baalt

SK Beveren blijft door de competitie razen in de Challenger Pro League. Op de Freethiel boekte de ...

93
93
Onwaarschijnlijk: Racing Genk faalt na knotsgekke slotfase

Racing Genk blijft krasselen in de eigen competitie. De Limburgers leken lange tijd op weg naar een ...

263
263
Anderlecht-Dender: Hasi verbaast met debutant in basiself

RSC Anderlecht liet de voorbije matchen dure steken vallen in de Jupiler Pro League en bleef tijdens ...

129
129
Cruciale zeges Chelsea en Villa, CDK wéér van belang

Charles De Ketelaere is goed aan het nieuwe kalenderjaar begonnen in de Serie A. Zondag was de Rode ...

20
20
"Héél slecht" - Janssen houdt zich niet in na 0 op 6

De goede sfeer na de opflakkering vlak voor nieuwjaar, is inmiddels weer gaan liggen bij Antwerp FC. ...

163
163
Club dokt fors voor Lemaréchal: exacte transfersom bekend

Club Brugge heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zaterdag werd de komst van ...

466
466
Hommeles bij Antwerp: harde kern pakt Paul Gheysens aan

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen. Na de nederlaag van vorig weekend ...

299
299
'Xabi Alonso staat voor sensationele nieuwe trainersjob'

Amper een half seizoen na zijn komst, werd Xabi Alonso alweer bedankt voor bewezen diensten als ...

145
145
Winnend Charleroi legt pijnpunten Antwerp genadeloos bloot

Wat een week moest worden van revanche, draaide voor Antwerp uit op een nieuwe ontgoocheling. Na de ...

105
105
Hayen maakt statement met basiself, Vanzeir op de bank

KRC Genk boekte donderdag in Utrecht zijn eerste zege onder coach Nicky Hayen. Die goede lijn wil ...

65
65
Drama op Bosuil: noodlot slaat toe bij Van Helden

Rein Van Helden heeft een week van uitersten achter de rug. De verdediger rondde zijn transfer van ...

169
169
Enorme verrassing in JPL: "Grote bos bloemen in zijn reet"

De Jupiler Pro League is inmiddels weer aanbeland aan de 22ste speeldag. Een aantal clubs zullen ...

430
430
Union gered voor VAR: Mazzu haalt messcherp uit

Union SG heeft niet bepaald het beste weekend achter de rug. Terwijl de eerste achtervolgers telkens ...

156
156
Grote schlemiel bij verliezend Bayern: Kompany reageert

Bayern München heeft zaterdagnamiddag een kruis moeten maken over een ongeslagen seizoen in de ...

99
99
Club vol voor flankaanvaller: JPL-sensatie naar Brugge?

Met middenvelder Félix Lemaréchal wist Club Brugge KV zaterdag zijn eerste ...

658
658
'Hasi grijpt in: twee grote slachtoffers in basiself'

Na twee opeenvolgende nederlagen in de competitie, wil RSC Anderlecht zo snel mogelijk aankopen met ...

556
556
Drie wissels bij Antwerp: aanwinst meteen in basis

Antwerp FC werd vorig weekend stevig met de voeten op de grond gezet door FCV Dender. En zondag ...

52
52
De Mil laat zich gelden: sterkhouders klappen uit de biecht

KAA Gent is sterk aan de laatste rechte lijn van de reguliere competitie begonnen. Na de mooie ...

614
614
TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge laat zich gaan, optater Kompany'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

281
281
'Fredberg strikt ex-sterkhouder van Anderlecht'

Jesper Fredberg werkte twee jaar voor RSC Anderlecht. De Deen bezorgde RSCA nét geen titel en ...

195
195
STVV vindt wéér parel: Vrancken onder de indruk

STVV won met 1-2 van La Louvière en liep zo twee punten in op leider Union SG. De Truienaars ...

198
198

Meer sportnieuws