Thorsten Fink schenkt klare wijn over toekomst KRC Genk

648 stemmen
Thorsten Fink schenkt klare wijn over toekomst KRC Genk

Thorsten Fink maakt dit seizoen indruk met KRC Genk. De Duitse oefenmeester kwam over van Sint-Truiden VV en loodste de club naar de leidersplaats in de Jupiler Pro League. Ook in de Champions Play-Offs ziet het er goed uit voor de Limburgers. 

De topper tegen Club Brugge zal van levensbelang zijn. KRC Genk kan met een driepunter zeven punten uitlopen op de landskampioen, maar Blauw-Zwart kan ook tot op één punt naderen. Fink sprak met Sporza vlak voor de belangrijke wedstrijd.

LEES OOK: 'Dure verdediger op radar Belgische clubs'

Grote stap richting titel

Fink beseft het belang van de match tegen Club Brugge. "Als we winnen is de kloof 7 punten, maar daarmee is de titel nog niet binnen. Het zou wel een mooie stap zijn. We weten dat Club heel goed is, maar wij hebben hierna ook nog onze thuiswedstrijd tegen Club in het verschiet. We willen winnen, maar we rekenen er niet op. We gaan alvast niet spelen voor een punt, we gaan ons offensief spel niet verloochenen."

Volgens de Duitse oefenmeester is er bitter weinig verschil tussen de twee Belgische topclkubs. "Ik zie weinig verschil. Het ligt allemaal dicht bij elkaar, in alle linies. Achteraan zijn we allebei sterk. In doel hebben zij een topkeeper, wij met Penders een potentiële topkeeper. Op het middenveld moeten we niet onderdoen. Voorin hebben wij met Tolu een topspits en zij misschien doeltreffendere wingers."

Toekomstplannen Fink

Fink won eerder al met FC Basel de titel in Zwitserland, maar kampioen spelen met KRC Genk zou nóg specialer zijn. "Dat denk ik wel. In Bazel was alles top: de club, de omkadering, de spelers. Ik werkte er met de jonge Granit Xhaka en Xherdan Shaqiri. Maar de titel werd er ook altijd verwacht. Hier niet."

Als laatste was Fink ook zo klaar als een klontje over zijn toekomst bij de club. "Dat is het plan, ja. Maar voetbal is business, je weet nooit wat er gebeurt of welke club zich kan aanmelden. Op dit moment is het doel om te blijven, ik ben heel gelukkig hier en ik weet wat ik hier heb.”

Vind jij Thorsten Fink een topcoach?

Meest recent

Mourinho gaat hard: Real slaat wéér enorme transferslag

Real Madrid is aan een nieuw hoofdstuk begonnen onder José Mourinho en president Florentino ...

23
23
'Ruben Van Gucht slaat bloedmooie Russische aan de haak'

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

34
34
Lommel laat verdediger vertrekken, PSV-Belg naar Duitsland

De transfermolen begint stilaan op volle toeren te draaien in binnen- en buitenland. Er valt ...

8
8
'KRC Genk schrikt: Real meldt zich voor goudhaantje'

KRC Genk blijft van seizoen tot seizoen wisselvallig presteren en greep in de voorbije maanden ...

59
59
AA Gent verrast compleet met aanwinst uit eerste nationale

AA Gent was de voorbije dagen al druk in de weer op de transfermarkt. Het strikte Christian Burgess ...

48
48
'AA Gent schrikt: vertrek Delorge alsmaar concreter'

AA Gent hoopt zich deze zomer te kunnen versterken om zo volgend seizoen weer dichter bij de top van ...

97
97
'Dender plukt wéér assistent weg bij Club als nieuwe T1'

Club Brugge krijgt de laatste jaren veel lof voor zijn jeugdopleiding, maar het leidt tegenwoordig ...

75
75
Henry maakt Cristiano Ronaldo af: "Luister goed mensen..."

Portugal speelde 1-1 tegen Congo. Het was op voorhand al duidelijk dat Congo een zware tegenstander ...

221
221
'Liverpool slaat toe met Spaanse WK-ganger'

Liverpool blikt terug op een zeer ontgoochelend seizoen. Het kon de verwachtingen niet inlossen na ...

27
27
Zetterberg geeft Anderlecht flinke waarschuwing

RSC Anderlecht moet binnen een maand al stevig aan de bak in de voorrondes van de Europa League. Dan ...

129
129
'Thomas Kaminski staat voor verrassende terugkeer'

Wat breng de nabije toekomst voor Thomas Kaminski? De Belgische doelman wordt in het buitenland ...

85
85
AA Gent zorgt voor absolute recordtransfer

AA Gent haalde Josué Vergara naar de Planet Group Arena. De Buffalo’s halen hem voor de ...

202
202
Helemaal omgeslagen: Club Brugge verrast met Sels-wending

Club Brugge leek Matz Sels stilaan te moeten vergeten, maar achter de schermen heeft het dossier ...

1098
1098
'JPL-clubs lonken naar ex-smaakmaker Beerschot'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

95
95
Nieuw vraagteken bij Rode Duivels: vervanging op komst?

België heeft al lange tijd een probleem. Zonder Romelu Lukaku scoort het te moeilijk. Dat bleek ...

273
273
Harde kern RSCA roert zich weer: Coucke gebeten hond

RSC Anderlecht begint vrijdag aan het nieuwe seizoen. De spelers leggen dan medische proeven af. ...

373
373
Ghana en Colombia knokken zich naar WK-zeges

Deze ochtend stonden er op het WK twee matchen op het programma. Ghana moest aan de bak tegen ...

29
29
Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

58
58
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

332
332
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

159
159
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

423
423
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

317
317
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

492
492
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

514
514
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

261
261

Meer sportnieuws