Thorsten Fink schenkt klare wijn over toekomst KRC Genk

door
Thorsten Fink schenkt klare wijn over toekomst KRC Genk

Thorsten Fink maakt dit seizoen indruk met KRC Genk. De Duitse oefenmeester kwam over van Sint-Truiden VV en loodste de club naar de leidersplaats in de Jupiler Pro League. Ook in de Champions Play-Offs ziet het er goed uit voor de Limburgers. 

De topper tegen Club Brugge zal van levensbelang zijn. KRC Genk kan met een driepunter zeven punten uitlopen op de landskampioen, maar Blauw-Zwart kan ook tot op één punt naderen. Fink sprak met Sporza vlak voor de belangrijke wedstrijd.

LEES OOK: ‘KAA Gent, Standard en STVV strijden om knaltransfer’

Grote stap richting titel

Fink beseft het belang van de match tegen Club Brugge. "Als we winnen is de kloof 7 punten, maar daarmee is de titel nog niet binnen. Het zou wel een mooie stap zijn. We weten dat Club heel goed is, maar wij hebben hierna ook nog onze thuiswedstrijd tegen Club in het verschiet. We willen winnen, maar we rekenen er niet op. We gaan alvast niet spelen voor een punt, we gaan ons offensief spel niet verloochenen."

Volgens de Duitse oefenmeester is er bitter weinig verschil tussen de twee Belgische topclkubs. "Ik zie weinig verschil. Het ligt allemaal dicht bij elkaar, in alle linies. Achteraan zijn we allebei sterk. In doel hebben zij een topkeeper, wij met Penders een potentiële topkeeper. Op het middenveld moeten we niet onderdoen. Voorin hebben wij met Tolu een topspits en zij misschien doeltreffendere wingers."

Toekomstplannen Fink

Fink won eerder al met FC Basel de titel in Zwitserland, maar kampioen spelen met KRC Genk zou nóg specialer zijn. "Dat denk ik wel. In Bazel was alles top: de club, de omkadering, de spelers. Ik werkte er met de jonge Granit Xhaka en Xherdan Shaqiri. Maar de titel werd er ook altijd verwacht. Hier niet."

Als laatste was Fink ook zo klaar als een klontje over zijn toekomst bij de club. "Dat is het plan, ja. Maar voetbal is business, je weet nooit wat er gebeurt of welke club zich kan aanmelden. Op dit moment is het doel om te blijven, ik ben heel gelukkig hier en ik weet wat ik hier heb.”

Vind jij Thorsten Fink een topcoach?

Meest recent

Bayat over RSCA-gerucht: "Renard was ook compleet verrast"

RSC Anderlecht is op zoek naar versterking, maar moet eerst de kern afslanken. Er doken al heel wat ...

5
5
‘Anderlecht slaat toe: JPL-toptransfer hangt in de lucht’

Anderlecht kijkt al vooruit, ook in het doel. Colin Coosemans doet het uitstekend, maar paars-wit ...

139
139
Volgende vertrekker bij AA Gent: "Er met hoofd niet meer bij"

Bij AA Gent moet er zoals bij de meeste clubs, zeker door de DAZN-saga, eerst verkocht worden ...

74
74
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Royal Antwerp FC mikken al een hele tijd meer en meer op de eigen jeugd. De Great Old heeft een ...

30
30
'Tielemans ontvangt bijzonder straf transfervoorstel'

Youri Tielemans is bezig aan een goed seizoen bij Aston Villa. De club gaat voluit voor een stunt en ...

115
115
Dennis (ex-Club) duikt plots op bij deze verrassende club

Emmanuel Dennis leek op weg naar een heel mooie carrière, maar de Nigeriaanse aanvaller kent ...

81
81
Cercle Brugge strikt volgende buitenlandse parel

Cercle Brugge haalt wel vaker jong talent naar Brugge. De Bruggelingen gaan met Alan Minda zo een ...

73
73
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

134
134
'Hasi houdt adem in: sterkhouders weg bij Anderlecht?'

Mads Kikkenborg mag pas weg wanneer RSC Anderlecht een nieuwe doelman te pakken heeft, maar voor het ...

375
375
'Furo zorgt voor plottwist van jewelste bij Club Brugge'

Als een donderslag bij heldere hemel staat Club Brugge op het punt om afscheid te nemen van Kaye ...

558
558
“Van alle kanten komen ze”: Van Gucht doet boekje open

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

318
318
Familiedrama Beckham escaleert: zoon trekt harde lijn

Wat ooit een droomfamilie leek rond een voetbalicoon is nu pure reality drama. In het huis van David ...

172
172
Witte rook bij AA Gent: Gandelman laat kassa rinkelen

Eerder geraakte reeds bekend dat AA Gent op het punt stond om afscheid te nemen van Omri Gandelman, ...

136
136
'Transferbom bij Club Brugge: tiener levert jackpot op'

Club Brugge dacht om in januari iedereen aan boord te houden, maar één goudhaantje ...

484
484
‘KAA Gent, Standard en STVV strijden om knaltransfer’

De wintermercato is officieel geopend en soms kijken de Belgische elkaar recht in de ogen. Dat is ...

470
470
‘Weer naar de top? Europese grootmacht wil Carrasco’

Yannick Carrasco was jarenlang actief op het allerhoogste niveau in Europa bij clubs zoals ...

126
126
Saintfiet haalt stevig uit naar Belgische clubs

Tom Saintfiet is momenteel actief als bondscoach van Mali op de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer ...

140
140
‘Standard draait kar volledig in transferdossier’

Standard Luik wil de selectie voor de tweede seizoenshelft versterken. De Rouches zijn ambitieus, ...

132
132
‘KV Mechelen wil wéér shoppen in eigen land’

De Belgische clubs zijn volop de wintermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Ook KV ...

126
126
Genk verliest spektakelstuk, KAA Gent wint zakelijk

De Belgische clubs zijn op winterstage ter voorbereiding van de tweede seizoenshelft na de break. ...

213
213
'Club Brugge trekt streep door transferdeal'

Bij Club Brugge maakten ze er de voorbije weken geen geheim van dat ze zich tijdens deze ...

524
524
KV Mechelen wrijft zich in handen met extra offensieve troef

KV Mechelen was één van de revelaties van de eerste seizoenshelft in de Jupiler Pro ...

263
263
'Club wil Union en co aftroeven voor JPL-goudhaantje'

Club Brugge zoekt dezer dagen in de zoektocht naar versterking doorgaans zijn heil in het ...

419
419
'Rode Duivels krijgen grote opsteker voor WK'

Voor de Rode Duivels is het al aftellen naar juni, wanneer ze hun beste beentje kunnen voorzetten op ...

217
217
Defour geeft grote hint over terugkeer als trainer

Verschillende ex-Rode Duivels stapten de voorbije jaren al in het trainersvak, al bleven ze daar ...

138
138

Meer sportnieuws