Club Brugge rekent op gigantische troef tegen KRC Genk

633 stemmen
Club Brugge rekent op gigantische troef tegen KRC Genk

Club Brugge en KRC Genk bekampen elkaar op zondag in een rechtstreekse titelwedstrijd. De Limburgers zijn de leiders, maar de landskampioen volgt op vier punten. Tegenover Sporza analyseerden Club Brugge-iconen Gert Verheyen en Franky Van der Elst de topper.

KRC Genk kan met een driepunter een grote stap richting de titel zetten. Union SG is er dan ook nog, maar Blauw-Zwart wordt dan op zeven punten gezet. Aan de andere kant kan Club Brugge met drie punten ferm in de nek hijgen van Thorsten Fink en consorten.

LEES OOK: Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Gigantische troef 

Terwijl KRC Genk wel over een topschutter zoals Tolu Arokodare kan beschikken ziet Verheyen dan weer een enorm voordeel op het middenveld van Club Brugge. "Zo heeft Genk geen Hans Vanaken. Karetsas is zeker ook een goeie 10 of goeie spelmaker, maar hij is nog geen Hans Vanaken. Op een aantal posities kan je het dus afwegen en zeggen: die is beter. Maar in zijn geheel vind ik niet dat je kan zeggen dat één veel meer kwaliteit heeft dan een andere." 

Toch blijft het middenveld volgens Verheyen een gigantische troef van de landskampioen. "Alleen kan je wel zeggen dat de driehoek van Club (Onyedika, Jashari, Vanaken) gewoon beter is dan het middenveld van Genk. Dat wil niet zeggen dat Genk geen goed middenveld heeft, maar ... Dat is te vergelijken met de spitspositie bij Genk. Zoals ik die bij hen beter vind, vind ik de driehoek bij Club nog beter."

Ervaring en kalmte

Volgens Van der Elst zal de ervaring van Club Brugge ook de doorslag kunnen geven. Nicky Hayen en zijn manschappen stonden dit seizoen al vaak onder druk in de Champions League. "Dat zie je ook aan de matchen van Club, hé. Ze hebben toch een bepaald basisniveau dat ze in de meeste matchen - en zeker in de toppers - wel halen."

Ook al liet Club Brugge het vaak na de belangrijke Europese toppers vervolgens afweten in de eigen competitie. Nu gaat het om de knikkers. "Zoals in de tweede helft tegen Antwerp, maar het basisniveau van Club ligt wel op het niveau van de Champions League. Dat zijn wedstrijden die ze net wat meer gewend zijn om te spelen dan Genk”, aldus Van der Elst.

Vind jij dat het middenveld van Club Brugge beter is dan het middenveld van KRC Genk?

Meest recent

‘Carl Hoefkens op weg naar straffe JPL-terugkeer’

Carl Hoefkens zit in zak en as bij NAC. De Belgische oefenmeester heeft nog een doorlopende ...

30
30
Zulte stelt nieuwe T1 voor: toekomst Colpaert bekend

Zulte Waregem heeft een nieuwe hoofdtrainer te pakken. Het was al een tijdje bekend dat Steve ...

31
31
TRANSFERUURTJE: ‘Wending bij Club, jackpot voor Anderlecht’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

186
186
‘Ruud Vormer wil grote naam naar Knokke lokken’

Ruud Vormer heeft een nieuwe uitdaging als hoofdtrainer binnen. De Nederlander gaat aan de slag als ...

242
242
Seys in shock bij Club Brugge: “Zagen we niet aankomen”

De 5-0 zege van Club Brugge zindert nog ferm na. Blauw-Zwart heeft één hand op de ...

249
249
KV Kortrijk komt met transfernieuws na promotie

KV Kortrijk is volgend seizoen weer te zien in de Jupiler Pro League en de Kerels zijn volop bezig ...

106
106
Stijn Stijnen neemt plots afscheid van publiekslieveling

Patro Eisden liep promotie naar de Jupiler Pro League mis. De club van Stijn Stijnen verloor ...

61
61
'Club Brugge haalt groot gelijk: toekomst Leko op tafel'

Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart plukte ...

323
323
‘Zulte Waregem heeft beet: groen licht voor T1’

Zulte Waregem is volop bezig met volgend seizoen. Essevee zal weer in de Jupiler Pro League te zien ...

99
99
'City schakelt razendsnel: opvolger Guardiola tekent voor 3 jaar'

Terwijl de titelstrijd in de Premier League in volle ontknoping is, werd het Engelse voetbal ...

161
161
'Preud'homme krijgt loodzware transferopdracht bij Club'

Club Brugge staat op punt om 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen. Hij koos voor ...

416
416
'Alonso klopt op tafel: JPL-bekende eerste Chelsea-transfer'

Chelsea FC heeft een nieuwe coach gevonden. Zo besloten de Blues om hun sportieve lot in handen te ...

121
121
Union groter dan Anderlecht? Proto trekt fel van leer

Terwijl RSC Anderlecht de voorbije seizoenen steeds verder wegkwijnt, blijft Union SG hoge toppen ...

302
302
Gheysens onder druk: Antwerp-overname in stroomversnelling?

Antwerp FC heeft andermaal een tegenvallend seizoen achter de rug. Er is dan ook nood aan een ...

493
493
Vanaken ontploft online na totale vernedering van Union

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

278
278
'Sibierski grijpt in: nieuwe Anderlecht-coach in aantocht'

RSC Anderlecht strijdt nog volop voor een Europees ticket, maar de achterban kijkt vooral al ...

891
891
'Genk verstuurt Steuckers keiharde transferboodschap'

KRC Genk strijdt momenteel nog volop voor eindwinst in de Europe Play-Offs. Maar dat weerhoudt de ...

425
425
Transferclimax bij Club Brugge: witte rook rond topdeal

Bij Club Brugge is er witte rook rond een opvallende transfer. Blauw-Zwart heeft een Duitse ...

325
325
Duivels dilemma Garcia: "Hij móét starten op het WK"

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

308
308
Ancelotti pakt Neymar mee naar WK, Spaans alarm om Yamal

Binnen minder dan een maand barst het WK in alle hevigheid los. Momenteel worden dan ook volop ...

88
88
'Club Brugge perplex: totale transferwending Stankovic'

Club Brugge zal tijdens de zomermercato sowieso verschillende sterkhouders kwijtspelen. Ook een ...

616
616
Arsenal op zucht van titel: controverse na rode kaart-fase

Arsenal FC heeft maandagavond weer een grote stap richting de landstitel gezet. De Gunners wonnen op ...

99
99
Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

Club Brugge staat op het punt om Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord, met als gevolg de ...

310
310
'Code rood bij Antwerp: exit Jaecques & Haroun?'

Na een alweer teleurstellend seizoen is Antwerp aan bezinning toe. Komende zomer is er dan ook nog ...

299
299
'Witte rook bij Essevee: overeenkomst met nieuwe T1'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

351
351

Meer sportnieuws