Club Brugge rekent op gigantische troef tegen KRC Genk

633
Club Brugge rekent op gigantische troef tegen KRC Genk

Club Brugge en KRC Genk bekampen elkaar op zondag in een rechtstreekse titelwedstrijd. De Limburgers zijn de leiders, maar de landskampioen volgt op vier punten. Tegenover Sporza analyseerden Club Brugge-iconen Gert Verheyen en Franky Van der Elst de topper.

KRC Genk kan met een driepunter een grote stap richting de titel zetten. Union SG is er dan ook nog, maar Blauw-Zwart wordt dan op zeven punten gezet. Aan de andere kant kan Club Brugge met drie punten ferm in de nek hijgen van Thorsten Fink en consorten.

LEES OOK: Degryse pakt uit met opvallend beeld: fans reageren massaal

Gigantische troef 

Terwijl KRC Genk wel over een topschutter zoals Tolu Arokodare kan beschikken ziet Verheyen dan weer een enorm voordeel op het middenveld van Club Brugge. "Zo heeft Genk geen Hans Vanaken. Karetsas is zeker ook een goeie 10 of goeie spelmaker, maar hij is nog geen Hans Vanaken. Op een aantal posities kan je het dus afwegen en zeggen: die is beter. Maar in zijn geheel vind ik niet dat je kan zeggen dat één veel meer kwaliteit heeft dan een andere." 

Toch blijft het middenveld volgens Verheyen een gigantische troef van de landskampioen. "Alleen kan je wel zeggen dat de driehoek van Club (Onyedika, Jashari, Vanaken) gewoon beter is dan het middenveld van Genk. Dat wil niet zeggen dat Genk geen goed middenveld heeft, maar ... Dat is te vergelijken met de spitspositie bij Genk. Zoals ik die bij hen beter vind, vind ik de driehoek bij Club nog beter."

Ervaring en kalmte

Volgens Van der Elst zal de ervaring van Club Brugge ook de doorslag kunnen geven. Nicky Hayen en zijn manschappen stonden dit seizoen al vaak onder druk in de Champions League. "Dat zie je ook aan de matchen van Club, hé. Ze hebben toch een bepaald basisniveau dat ze in de meeste matchen - en zeker in de toppers - wel halen."

Ook al liet Club Brugge het vaak na de belangrijke Europese toppers vervolgens afweten in de eigen competitie. Nu gaat het om de knikkers. "Zoals in de tweede helft tegen Antwerp, maar het basisniveau van Club ligt wel op het niveau van de Champions League. Dat zijn wedstrijden die ze net wat meer gewend zijn om te spelen dan Genk”, aldus Van der Elst.

Vind jij dat het middenveld van Club Brugge beter is dan het middenveld van KRC Genk?

Meest recent

Duivels krijgen nieuw gelaat: "Zo lang hij maar speelt"

De Rode Duivels hebben een goede start gemaakt onder bondscoach Mark van Bommel. Het geleverde spel ...

42
42
Portugese rel escaleert compleet: schokkende beslissing Ronaldo

Op zijn 41ste haalt Cristiano Ronaldo opnieuw de internationale headlines tijdens de ...

62
62
Zien! Kunststukje Tresoldi doet Duitse monden openvallen

Club Brugge zag tijdens de huidige interland-periode een waslijst aan internationals uitzwermen. En ...

69
69
'Real maakt keepersplan op: sensationele troonopvolger Courtois'

Thibaut Courtois bewees in de eerste weken van het seizoen dat hij nog steeds een doelman van ...

90
90
Nieuw wapen Anderlecht: opvallende naam imponeert op fandag

Door de XXL-interlandperiode ligt het clubvoetbal uitzonderlijk lang stil. Toch konden de supporters ...

250
250
Wissel bij Duivels: "Onbegrijpelijk als hij in basis start"

De Rode Duivels kruisen vrijdagavond in Luik de degens met Turkije. Hoewel er voldoende ...

812
812
Portugal op stelten: woeste Ronaldo dropt bom op Instagram

Het Portugese voetbal, en bij uitbreiding de hele natie, staat op stelten. Dat heeft alles te maken ...

183
183
Gevolgen na Frankrijk: nieuwe naam in selectie Duivels?

De eerste twee matchen van hun Nations League-campagne zitten erop, maar aanstaande vrijdag moeten ...

400
400
1/16de finale Croky Cup: Play Sports maakt zendschema bekend

Nog anderhalve week interland-voetbal en dat barst het seizoen weer helemaal los op clubniveau. Het ...

178
178
Duivels hebben nieuwe steunpilaar: "Komende tien jaar ..."

Verschillende Rode Duivels hebben punten gescoord tijdens het eerste tweeluik onder bondscoach Mark ...

204
204
"Geen vrolijke jongen"-Vandaag Inside gaat los op Van Gucht

Vandaag Inside heeft een heel opvallend oordeel geveld over Ruben Van Gucht. Tijdens een uitzending ...

35
35
Januzaj klaar voor comeback: kippenvel bij Anderlecht

Anderlecht haalde deze zomer elf nieuwe spelers, maar geen enkele Belg. Sportief directeur Antoine ...

865
865
Smaakmakers Club en Union schitteren bij hun nationale teams

Er wordt woensdag niet gevoetbald in de Nations League, maar dat betekent niet dat de voetbalwereld ...

124
124
'Ronaldo-bom helemaal ontploft: ster verlaat selectie'

Met een zes op zes tegen Wales en Noorwegen was de Nations League ogenschijnlijk perfect begonnen ...

146
146
Standard slaagt erin om groot talent langer vast te leggen

Standard blikt terug op een moeilijke periode, waarin de club bijna de afgrond in gereden werd door ...

73
73
Nieuwe wending in affaire-Ronaldo: bondscoach in zijn hemd

Omgaan met vedetten die op leeftijd raken, makkelijk is het niet. Denk maar aan de ophef die er in ...

67
67
Vlaamse regering grijpt hard in: voetbalfans zwaar getroffen

Voor miljoenen Vlaamse voetbalfans dreigt er de komende jaren iets te veranderen wat jarenlang ...

255
255
Rode Duivels vrijdag op Sclessin: dit is de reden

De Rode Duivels hebben weinig tijd om uit te rusten tussen hun wedstrijden in de Nations League. ...

155
155
Antwerp fronst wenkbrauwen na nieuws over bekermatch

Woensdag maakte de Pro League de kalender bekend voor de zestiende finales van de Croky Cup, die al ...

326
326
Laporta onthult: “Wilde hem tot elke prijs naar Barça halen”

Het is bij FC Barcelona alweer een zeer bewogen transferzomer geweest. De Spaanse kampioen pakte ...

68
68
Anderlecht verrast fans met opvallende gezichten

Bij Anderlecht hebben ze van de lange interlandbreak gebruik gemaakt om even op adem te komen. Na ...

218
218
KBVB meldt geweldige opsteker voor België-Turkije

De Rode Duivels zijn halfweg hun opdracht in deze extra lange interlandbreak. De nieuwe campagne in ...

209
209
Keita onthult ‘gemiste transfer’ en spreekt over Rode Duivels

Mark van Bommel heeft momenteel Roméo Lavia en Nicolas Raskin als de twee spelers voor de ...

71
71
Lommel SK rondde deal op vier minuten van de deadline af

PEC Zwolle beleefde een spectaculaire deadline day. De Nederlandse club leek de transferperiode al ...

46
46
'Geen Serie A, wel Championship voor Krépin Diatta'

De zomermercato is intussen al bijna een maand voorbij, maar verschillende grote namen zitten nog ...

46
46

Meer sportnieuws