Club Brugge rekent op gigantische troef tegen KRC Genk

door
Club Brugge rekent op gigantische troef tegen KRC Genk

Club Brugge en KRC Genk bekampen elkaar op zondag in een rechtstreekse titelwedstrijd. De Limburgers zijn de leiders, maar de landskampioen volgt op vier punten. Tegenover Sporza analyseerden Club Brugge-iconen Gert Verheyen en Franky Van der Elst de topper.

KRC Genk kan met een driepunter een grote stap richting de titel zetten. Union SG is er dan ook nog, maar Blauw-Zwart wordt dan op zeven punten gezet. Aan de andere kant kan Club Brugge met drie punten ferm in de nek hijgen van Thorsten Fink en consorten.

Gigantische troef 

Terwijl KRC Genk wel over een topschutter zoals Tolu Arokodare kan beschikken ziet Verheyen dan weer een enorm voordeel op het middenveld van Club Brugge. "Zo heeft Genk geen Hans Vanaken. Karetsas is zeker ook een goeie 10 of goeie spelmaker, maar hij is nog geen Hans Vanaken. Op een aantal posities kan je het dus afwegen en zeggen: die is beter. Maar in zijn geheel vind ik niet dat je kan zeggen dat één veel meer kwaliteit heeft dan een andere." 

Toch blijft het middenveld volgens Verheyen een gigantische troef van de landskampioen. "Alleen kan je wel zeggen dat de driehoek van Club (Onyedika, Jashari, Vanaken) gewoon beter is dan het middenveld van Genk. Dat wil niet zeggen dat Genk geen goed middenveld heeft, maar ... Dat is te vergelijken met de spitspositie bij Genk. Zoals ik die bij hen beter vind, vind ik de driehoek bij Club nog beter."

Ervaring en kalmte

Volgens Van der Elst zal de ervaring van Club Brugge ook de doorslag kunnen geven. Nicky Hayen en zijn manschappen stonden dit seizoen al vaak onder druk in de Champions League. "Dat zie je ook aan de matchen van Club, hé. Ze hebben toch een bepaald basisniveau dat ze in de meeste matchen - en zeker in de toppers - wel halen."

Ook al liet Club Brugge het vaak na de belangrijke Europese toppers vervolgens afweten in de eigen competitie. Nu gaat het om de knikkers. "Zoals in de tweede helft tegen Antwerp, maar het basisniveau van Club ligt wel op het niveau van de Champions League. Dat zijn wedstrijden die ze net wat meer gewend zijn om te spelen dan Genk”, aldus Van der Elst.

POLL: Vind jij dat het middenveld van Club Brugge beter is dan het middenveld van KRC Genk?

Meest recent

Collectieve geeuw in Anderlecht-Antwerp: "Deprimerende ploeg"

De vierde speeldag in de Champions' Play-Offs werd zondagmiddag op gang getrapt door RSC Anderlecht ...

52
52
'Real Madrid offert goudhaantje op voor nieuwe coach'

Real Madrid sneuvelde afgelopen woensdag op pijnlijke wijze uit de Champions League. Sindsdien wordt ...

41
41
Cercle zit niet stil: middenvelder tekent tot medio 2026

Cercle Brugge strijdt momenteel nog volop voor het behoud in de Jupiler Pro League. Maar ondertussen ...

14
14
'Droomscenario Club: transfersom de lucht in gekatapulteerd'

Club Brugge wil het seizoen in schoonheid afsluiten en mikt op zowel de landstitel als de Belgische ...

329
329
Hasi verbaast met aanvalslinie, Antwerp met Praet en co

RSC Anderlecht en Antwerp zijn voorlopig puntenloos in de Champions' Play-Offs, maar daar komt ...

82
82
'Lichten op groen: Nico Williams naar Europese topploeg'

De zomerse mercato komt met de dag dichter en een pak ploegen zijn nu al druk in de weer met het ...

77
77
TRANSFERUURTJE: 'Uitsluitsel Dendoncker, Atlético klopt aan bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

148
148
Gentse zomerknaller? Smaakmaker onthult toekomstplannen

De zomertransferperiode komt stilletjes dichterbij. Verschillende Jupiler Pro League-smaakmakers ...

149
149
Noa Lang laat fans watertanden met nieuwe Club Brugge-flirt

Noa Lang was een publiekslieveling bij Club Brugge, maar dit seizoen maakt hij het mooie weer bij ...

443
443
Peter Vandenbempt brengt prachtige liefdesboodschap

Peter Vandenbempt is al jarenlang één van de meest geliefde commentatoren bij het ...

74
74
Gegeerde Noah Sadiki gooit alle transferkaarten op tafel

Noah Sadiki maakte de overstap van RSC Anderlecht naar Union SG en groeide uit tot een smaakmaker ...

28
28
'Hasi incasseert ferme dompers en verrast met basiself'

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Royal Antwerp FC. Beide clubs kunnen een driepunter ...

238
238
Senne Lammens verbaast met uitspraken over De Roeck

Jonas De Roeck werd een tijdje geleden ontslagen bij Royal Antwerp FC. Andries Ulderink zorgt ...

190
190
Britse pers uit zijn dak over Tielemans én Onana

Aston Villa heeft de Champions League-teleurstelling tegen PSG goed verwerkt in de Premier League. ...

85
85
'AC Milan klopt aan voor topdeal met Antwerp'

In de zomer zal er een uittocht plaatsvinden bij Royal Antwerp FC. Heel wat sterkhouders gaan de ...

381
381
"De fans van Standard zijn te gefrustreerd"

Standard speelde 1-1 tegen KVC Westerlo. Zo zitten de Rouches al 24! matchen op rij zonder een zege ...

123
123
Het goede voorbeeld? Anderlecht pakt bekerzege in 'Clásico'

De finale van de Croky Cup nadert nu echt met rasse schreden voor Club Brugge en Anderlecht. ...

124
124
'Verrassende wending in transferdossier Dendoncker'

Bij RSC Anderlecht gaan ze een heel drukke zomermercato tegemoet. Heel wat spelers beseffen dat ze ...

922
922
Toptransfer Lammens: "Die ploegen blijven mij wel volgen"

Royal Antwerp FC moet deze zomer weer flink gaan verkoppen. De loonmassa moet naar beneden, tekorten ...

99
99
Ajax en PSV balen: geen hoofdprijs voor twee 'smaakmakers'

Ajax speelt dit jaar kampioen, ondanks het feit dat PSV de beste selectie heeft. Opvallend: beide ...

45
45

Meer sportnieuws