Club Brugge rekent op gigantische troef tegen KRC Genk

633 stemmen
Club Brugge rekent op gigantische troef tegen KRC Genk

Club Brugge en KRC Genk bekampen elkaar op zondag in een rechtstreekse titelwedstrijd. De Limburgers zijn de leiders, maar de landskampioen volgt op vier punten. Tegenover Sporza analyseerden Club Brugge-iconen Gert Verheyen en Franky Van der Elst de topper.

KRC Genk kan met een driepunter een grote stap richting de titel zetten. Union SG is er dan ook nog, maar Blauw-Zwart wordt dan op zeven punten gezet. Aan de andere kant kan Club Brugge met drie punten ferm in de nek hijgen van Thorsten Fink en consorten.

LEES OOK: Van der Elst onthult grote spijt Duivels: “Ik schaam me”

Gigantische troef 

Terwijl KRC Genk wel over een topschutter zoals Tolu Arokodare kan beschikken ziet Verheyen dan weer een enorm voordeel op het middenveld van Club Brugge. "Zo heeft Genk geen Hans Vanaken. Karetsas is zeker ook een goeie 10 of goeie spelmaker, maar hij is nog geen Hans Vanaken. Op een aantal posities kan je het dus afwegen en zeggen: die is beter. Maar in zijn geheel vind ik niet dat je kan zeggen dat één veel meer kwaliteit heeft dan een andere." 

Toch blijft het middenveld volgens Verheyen een gigantische troef van de landskampioen. "Alleen kan je wel zeggen dat de driehoek van Club (Onyedika, Jashari, Vanaken) gewoon beter is dan het middenveld van Genk. Dat wil niet zeggen dat Genk geen goed middenveld heeft, maar ... Dat is te vergelijken met de spitspositie bij Genk. Zoals ik die bij hen beter vind, vind ik de driehoek bij Club nog beter."

Ervaring en kalmte

Volgens Van der Elst zal de ervaring van Club Brugge ook de doorslag kunnen geven. Nicky Hayen en zijn manschappen stonden dit seizoen al vaak onder druk in de Champions League. "Dat zie je ook aan de matchen van Club, hé. Ze hebben toch een bepaald basisniveau dat ze in de meeste matchen - en zeker in de toppers - wel halen."

Ook al liet Club Brugge het vaak na de belangrijke Europese toppers vervolgens afweten in de eigen competitie. Nu gaat het om de knikkers. "Zoals in de tweede helft tegen Antwerp, maar het basisniveau van Club ligt wel op het niveau van de Champions League. Dat zijn wedstrijden die ze net wat meer gewend zijn om te spelen dan Genk”, aldus Van der Elst.

Vind jij dat het middenveld van Club Brugge beter is dan het middenveld van KRC Genk?

Meest recent

Belgische U17 geen Europees kampioen na penaltythriller

De U17 van België speelden vanavond de finale van het EK tegen Italië. Konden de jonge ...

21
21
Christian Eriksen zakt in elkaar: match gestaakt

Denemarken en Oekraïne speelden vanavond een oefenmatch tegen elkaar, maar de partij is ...

0
0
Coucke-verzet loopt uit de hand: Anderlecht slaat keihard terug

Hoewel de voorbereiding op het nieuwe seizoen pas eind deze maand van start gaat, blijft het ...

274
274
''Laat me gaan': Club Brugge-speler eist vertrek'

Club Brugge dreigt een toekomstige topspeler kwijt te spelen. FC Barcelona duwt door en de speler ...

810
810
'Arsenal verzilvert titel: nieuwe smaakmaker naar Emirates'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

35
35
'Versterking Anderlecht: Sibierski lonkt naar eigen land'

Sportief directeur Antoine Sibierski is momenteel druk in de weer bij RSC Anderlecht. Zo is hij ...

326
326
"Dé openbaring" - Vandenbempt smult van verrassende Duivel

De Rode Duivels hebben een uitstekende indruk achtergelaten in hun laatste voorbereidingswedstrijd ...

98
98
Drastische beslissing Rigaux: Van Persie op straat gezet

Na jarenlange trouwe dienst bij Club Brugge, trok Dévy Rigaux naar Feyenoord om er de nieuwe ...

261
261
Uittocht Club Brugge: volgende drie vertrekkers staan klaar

Simon Mignolet. Dani van den Heuvel. Aleksandar Stankovic. Club Brugge zag inmiddels al drie spelers ...

496
496
Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

133
133
'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Met de komst van Anthony Gordon, die voor zo'n 70 à 80 miljoen euro overkwam van Newcastle ...

109
109
De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

264
264
'Club zet zich schrap: Barça geeft transferdeal niet op'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

189
189
'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Bij Real Madrid wordt zondag voorzittersverkiezing gehouden, de exit polls voorspellen echter dat ...

188
188
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

242
242
'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Op zijn eerste WK wordt het nog minstens 4 jaar wachten, maar Konstantinos Karetsas staat toch voor ...

663
663
Anderlecht-protest escaleert: privé-villa Coucke geviseerd

Het seizoen mag dan wel voorbij zijn, de onvrede bij de achterban van RSC Anderlecht is dat ...

495
495
"Basisplaats kwijt" - grote verliezer na oefencampagne Duivels

De Rode Duivels kunnen maandag met een goed gemoed afreizen naar de Verenigde Staten. Met drie zeges ...

550
550
'Kompany compleet verloren: Bayern wil peperdure PL-ster'

Terwijl een groot deel van zijn spelers zich momenteel voorbereiden op het WK, geniet Vincent ...

243
243
Courtois onthult plannen bij Genk: "Niet gewoon geld leggen"

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

292
292
'Club schrikt zich hoedje: drastische wending Stankovic'

Club Brugge heeft afgelopen week afscheid genomen van één van zijn kampioenenmakers. ...

849
849
Mechele of Theate in basis? Albert geeft duidelijke voorkeur

Maandag steken de Rode Duivels de Atlantische Oceaan over richting het WK-basiskamp in Seattle. Op ...

708
708
'PSG laat Europa slikken: supertalent naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

238
238
Hazard spreekt zich uit: België dé WK-verrassing?

De Rode Duivels hebben zaterdag indruk gemaakt tijdens hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. Voor de ...

160
160
Buitenlands ontzag: "België gaat veel mensen verrassen op WK"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

266
266

Meer sportnieuws