Geloof Anderlecht volledig weg: ‘Extreme make-over...’

492 stemmen
Geloof Anderlecht volledig weg: ‘Extreme make-over...’

RSC Anderlecht zit weer in zak en as. De Champions Play-Offs gaan desastreus met een nul op negen. Besnik Hasi kan zijn stempel niet drukken na het ontslag van David Hubert en ook achter de schermen rommelt het.

Anderlecht veranderde de sportieve structuur alweer en na de slechte sportieve resultaten beginnen de fans ook nog maar eens te morren op beleidsbepalers Marc Coucke en Wouter Vandenhaute. Het Nieuwsblad stelt dat er véél moet veranderen.

LEES OOK: 'Klopp verrast en wil David Hubert binnenhalen'

Extreme make-over

De fans zien het erg somber in bij Anderlecht. ‘Een bijkomend probleem is dat het geloof bij de achterban (momenteel) helemaal weg is. Anderlecht zit dit seizoen al aan 14 (!) competitienederlagen. Wat zou het dan Club Brugge verslaan op de Heizel in die Cup Final? De paars-witte aanhang beseft dat deze ploeg voor volgend seizoen een extreme make-over nodig heeft.’

Verschillende sterkhouders dreigen te vertrekken en ook over Hasi is er veel onzekerheid. ‘Wat kun je in de toekomst nog doen met Vazquez, Dendoncker, Adryelson, Verschaeren, Hazard, Rits, Foket…Wat zal er met coach Besnik Hasi gebeuren als die de doelstelling - bekerwinst/Europees voetbal - niet haalt? Welke versterkingen zullen er komen als er geen mooi Europees ticket wordt gepakt.’

Pijnlijke nederlaag

De 2-0 nederlaag tegen Union SG was extra pijnlijk door het feit dat Anderlecht-jeugdproducten Sadiki en El Hadj na afloop met de geel-blauwe vlag stonden te zwaaien. Een extra slag in het gezicht over het falende beleid van de afgelopen jaren. Terwijl er bij Union SG telkens wél succes wordt gehaald met een volledig nieuwe selectie, blijft Anderlecht op de sukkel.

Moet Anderlecht de selectie compleet vernieuwen komende zomer?

Meest recent

"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

35
35
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

61
61
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

209
209
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

76
76
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

80
80
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

143
143
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

177
177
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

192
192
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

62
62
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

149
149
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

290
290
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

375
375
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

82
82
Zwaar dilemma Garcia: "Dat duo mag blijven staan"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

538
538
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

78
78
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

450
450
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

645
645
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

249
249
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

305
305
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

102
102
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

928
928
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

496
496
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

154
154
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

461
461
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

614
614

Meer sportnieuws