Union SG stoomt door: "Wat de vorige jaren niet lukte..."

76 stemmen
Union SG stoomt door:

Union SG stoomt rustig door. Het pakte 9 op 9 en ook RSC Anderlecht kon weinig uitrichten in het Dudenpark. De Brusselaars wonnen met 2-0 en zetten Club Brugge en KRC Genk onder druk. De titel is meer en meer een ambitie.

LEES OOK: Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union SG praat niet over de titel

Union SG scoorde 10! keer in drie matchen en incasseerde er 0. Tegen Anderlecht, dat al jaren sterretjes ziet tegen Union SG, kenden ze wel hun moeilijkste match van de drie. Het was strijden tegen de buren, maar de zege smaakte zo extra lekker.

Anthony Moris wil nog niet over de titel praten. “Onze ambitie? We bekijken het gewoon wedstrijd per wedstrijd, en dan zien we wel. Er zijn twee ploegen nog beter geklasseerd dan ons. Genk heeft voorlopig alles in handen, en Club is er ook nog. Over de titel praten, zou nu misplaatst zijn. We zullen zien wat er zondag in de topper gebeurt, en vanaf dan moeten we al focussen op onze wedstrijd tegen Genk", zei hij aan Het Nieuwsblad.

Volgende week wacht KRC Genk. Dat gaat een héél belangrijk duel worden. "We gaan alleszins naar daar vol vertrouwen, en we willen een ander gelaat tonen dan tijdens onze nederlaag in de reguliere competitie", zei hij. 

Genk en Club Brugge

"Het is zeker een belangrijke match, maar beslissend zou ik het nog niet noemen. Het enige wat we kunnen doen is al onze wedstrijden proberen winnen, te beginnen met volgende week. We zetten Genk alleszins al onder druk door nu te winnen, dus wie weet wat het verschil nog is volgende week.”

Trainer Sébastien Pocognoli legt de druk ook bij de anderen. "Wij gaan door zonder druk en volgende week wordt het een hele belangrijke wedstrijd. Sterker nog, de komende weken moeten we het opnemen tegen de topploegen uit de competitie. We moeten proberen iets te brengen wat de vorige jaren niet is gelukt. Samen met de staf moeten we rust in de groep brengen."

Gaat USG kampioen spelen?

Meest recent

"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

13
13
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

23
23
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

157
157
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

54
54
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

64
64
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

132
132
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

166
166
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

173
173
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

59
59
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

141
141
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

284
284
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

358
358
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

77
77
Zwaar dilemma Garcia: "Dat duo mag blijven staan"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

534
534
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

73
73
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

435
435
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

634
634
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

245
245
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

300
300
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

100
100
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

910
910
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

492
492
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

150
150
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

458
458
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

608
608

Meer sportnieuws