Ook Anderlecht kan zegereeks van Union niet afstoppen

door
Ook Anderlecht kan zegereeks van Union niet afstoppen

Net als in de vorige twee weekends voert Union de druk op Genk en Club Brugge op. De Brusselaars wonnen ook hun derde wedstrijd in de Champions' Play-Off, want deze keer ging Anderlecht voor de bijl. In een flauwe derby ging Paars-Wit met 2-0 onderuit, waardoor het achterblijft met nul op negen.

Besnik Hasi hield opvallend genoeg vast aan hetzelfde recept als tegen Genk, maar ook deze keer pakte de mayonaise niet. Ook Union bakte er dit keer echter weinig van en dat leverde een weinig verheffend kijkstuk op.

LEES OOK: 'Union zet zich schrap: Italianen vol voor sterkhouder'

Union het efficiëntst in matige partij

De kansen waren dan ook op zijn best schaars, maar vlak voor rust kwam Union wel op voorsprong. Na balverlies van Thorgan Hazard - net als vorige week - konden ze snel omschakelen en uiteindelijk werkte Promise David af.

Ondanks het doelpunt bracht de tweede helft geen verandering in het spelbeeld. Het bleef wachten op gevaar, ook omdat Fuseini en David het niet goed uitspeelden na een slechte uittrap. Maar in de slotfase viel alsnog de 2-0.

Druk op Genk en Club verhoogd

Uitgerekend Anouar Ait El Hadj deed tegen de club van zijn jeugd de boeken helemaal toe. Daarmee was Union helemaal zegezeker, waardoor het opnieuw over Club Brugge naar de tweede plaats springt.

Met zondag Genk-Club kunnen ze bovendien een geweldige zaak doen in de titelstrijd. Anderlecht moet dan weer bang achterom kijken, want de winnaar van Antwerp-AA Gent kan hen bijhalen in de rangschikking.

Kan dit Union nog kampioen worden?

Meest recent

'Club troeft Anderlecht af: miljoenenaanwinst op komst'

Na een vrij wisselvallige eerste helft van het seizoen, wil Club Brugge KV tijdens de wintermercato ...

15
15
Kompany verovert Europa: spectaculaire uitspraak Micah Richards

Verschillende Belgische protagonisten uit de voetbalwereld kunnen terugblikken op een geslaagd 2025. ...

50
50
'Club bibbert en beeft: steunpilaar kiest nieuwe ploeg'

Club Brugge vat de komende mercato aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord te houden. ...

201
201
Anderlecht vangt jackpot: Renard & Hasi kopen krediet

De voorbije drie jaar leek hij gedoemd om in de categorie miscasts te belanden, maar samen met ...

160
160
'Genk-Club Brugge: Hayen & Leko hakken knopen door'

Op tweede kerstdag wordt de laatste speeldag van het jaar ingezet. De opvallendste affiche is ...

293
293
Harde cijfers tonen aan: Belgisch voetbal in verval

Naar jaarlijkse gewoonte verliet afgelopen zomer heel wat talent de Belgische velden. Doorgaans ...

105
105
Club Brugge versus Anderlecht: transferoorlog barst los

Vrede op aarde allemaal goed en wel, de voorbije weken had de Jupiler Pro League toch meer weg van ...

196
196
Hazard verbaast vriend en vijand met toekomstplannen

Na een fraaie reeks van 16 op 21 hoopt RSC Anderlecht het jaar vrijdag tegen Charleroi in schoonheid ...

218
218
Kerstmis in de JPL: het verlanglijstje van elke club

De komende dagen staan de laatste matchen van het jaar nog op het programma, maar op Kerstmis ...

155
155
'Raskin mag kruis maken over knaltransfer'

Voor Nicolas Raskin was 2025 het jaar van de grote doorbraak bij de Rode Duivels. De 24-jarige ...

63
63
Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Elk seizoen moet Union weer opnieuw beginnen, maar elk seizoen slaagt de landskampioen er toch weer ...

170
170
'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

169
169
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

46
46
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

596
596
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

96
96
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

520
520
'Club Brugge en co grijpen naast sensatie uit 1B'

De Challenger Pro League blijkt alsmaar meer een uitstekende kweekvijver voor talent voor de Jupiler ...

216
216
Buitenkansje voor Standard? "Ik zou het niet doen"

Standard vierde Kerstmis als de nummer zes in het klassement en dat was toch een verrassing. De ...

234
234
TRANSFERUURTJE: 'Broos naar Belgische topclub, sensationele comeback Origi'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

333
333
Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

RSC Anderlecht ziet dit seizoen een nieuwe Nilson Angulo opstaan. De buitenspeler leek onder Brian ...

197
197
Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge en ook dit seizoen is hij ...

145
145
'Vossen-rel ontploft na pijnlijke stilte Vandenbroeck'

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De ervaren aanvaller was de ...

725
725
Pech voor Jonge Duivels: "Ik heb België altijd afgewezen"

De Rode Duivels hebben de voorbije jaren een stevige verjongingskuur ondergaan en er lijkt nog heel ...

124
124
Drie floptransfers bij Union? Hubert geeft uitleg

Union moest de voorbije maanden weer volop aan de bak om verschillende sterkhouders te vertrekken. ...

99
99
'Onverwachte toptransfer voor Mike Trésor'

In de laatste weken kwam Mike Trésor plots weer een beetje aan de oppervlakte bij Burnley. ...

252
252

Meer sportnieuws