Eden Hazard verduidelijkt zijn nieuwe rol bij Rode Duivels

359
Eden Hazard verduidelijkt zijn nieuwe rol bij Rode Duivels

De Rode Duivels namen in 2025 een nieuwe start, met ook een nieuwe bondscoach. Domenico Tedesco werd ontslagen en in zijn plaats kwam Rudi Garcia. Die haalde prompt enkele grote namen opnieuw bij de selectie.

De Fransman wist immers Thibaut Courtois te overtuigen om zich weer beschikbaar te stellen, maar kwam bij zijn aanstelling ook nog met ander opmerkelijk nieuws. Zo gaf hij aan dat ook Eden Hazard weer een rol zou gaan spelen bij de Rode Duivels.

LEES OOK: Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Hazard speelt 'grote broer' bij Rode Duivels

Wat die rol precies zou gaan zijn, was tot dusver echter nog niet duidelijk. Wel dook Hazard in maart al op toen de Rode Duivels in Spanje hun heenwedstrijd tegen Oekraïne afwerkten. Nu geeft hij ook wat meer uitleg wat hij daar deed.

"Laat ons zeggen dat mijn rol die is van 'grote broer' die de groep kent", vertelt hij aan RTBF. "Ik heb nog met veel van die jongens op het veld gestaan en ik ken de coach en zijn staff van bij Lille. Ik zal er soms eens bij zijn, we zullen nog zien hoe vaak. Ik zal deel uitmaken van het avontuur, zonder er elke dag bij te zijn."

Geen trek in vaste rol

Een vaste rol als assistent wil Hazard niet opnemen. "Ik ga op tactisch vlak niets bijdragen", lacht hij. "Als Rudi Garcia me gevraagd had om elke dag bij de staff te zijn, dan had ik neen gezegd. Dat is niet waar ik zin in heb. Het idee is om af en toe eens met de groep mee te reizen."

Hazard zal dus wellicht vooral fungeren als een soort motivator en verbindingsfiguur tussen Garcia en de spelers. Hij kan ook de jongere spelers wat op hun gemak stellen en zo de Rode Duivels helpen op weg naar het WK 2026.

Zal de aanwezigheid van Hazard een troef zijn?

Meest recent

Coosemans niet euforisch: "Dat is de volgende stap"

RSC Anderlecht kende een zeer goede week. Na zeges tegen KVC Westerlo en RB Salzburg pakten ze ook ...

18
18
Vanaken woedend na Club-RSCA: "Schaf die VAR af"

Club Brugge en RSC Anderlecht deelden de punten in het Jan Breydelstadion. Het werd 1-1 na een al ...

194
194
Club Brugge en Anderlecht delen de punten na matige topper

Club Brugge werkte namiddag de topper tegen RSC Anderlecht af. Het werd zeker niet de meest ...

82
82
Weer geen zege voor Napoli: exit Allegri?

Napoli speelde namiddag de topper in eigen huis tegen Lazio. Een match die ze maar beter konden ...

8
8
Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Club Brugge en RSC Anderlecht begonnen om 13u30 aan de topper in het Jan Breydelstadion. De eerste ...

158
158
Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

8
8
Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

43
43
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

190
190
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

127
127
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

115
115
Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

230
230
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

112
112
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

49
49
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

125
125
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

376
376
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

103
103
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

47
47
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

272
272
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

490
490
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

110
110
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

120
120
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

184
184
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

91
91
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

292
292
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

391
391

Meer sportnieuws