Eden Hazard verduidelijkt zijn nieuwe rol bij Rode Duivels

door
Eden Hazard verduidelijkt zijn nieuwe rol bij Rode Duivels

De Rode Duivels namen in 2025 een nieuwe start, met ook een nieuwe bondscoach. Domenico Tedesco werd ontslagen en in zijn plaats kwam Rudi Garcia. Die haalde prompt enkele grote namen opnieuw bij de selectie.

De Fransman wist immers Thibaut Courtois te overtuigen om zich weer beschikbaar te stellen, maar kwam bij zijn aanstelling ook nog met ander opmerkelijk nieuws. Zo gaf hij aan dat ook Eden Hazard weer een rol zou gaan spelen bij de Rode Duivels.

LEES OOK: Eden Hazard heeft één enorme spijt in carrière

Hazard speelt 'grote broer' bij Rode Duivels

Wat die rol precies zou gaan zijn, was tot dusver echter nog niet duidelijk. Wel dook Hazard in maart al op toen de Rode Duivels in Spanje hun heenwedstrijd tegen Oekraïne afwerkten. Nu geeft hij ook wat meer uitleg wat hij daar deed.

"Laat ons zeggen dat mijn rol die is van 'grote broer' die de groep kent", vertelt hij aan RTBF. "Ik heb nog met veel van die jongens op het veld gestaan en ik ken de coach en zijn staff van bij Lille. Ik zal er soms eens bij zijn, we zullen nog zien hoe vaak. Ik zal deel uitmaken van het avontuur, zonder er elke dag bij te zijn."

Geen trek in vaste rol

Een vaste rol als assistent wil Hazard niet opnemen. "Ik ga op tactisch vlak niets bijdragen", lacht hij. "Als Rudi Garcia me gevraagd had om elke dag bij de staff te zijn, dan had ik neen gezegd. Dat is niet waar ik zin in heb. Het idee is om af en toe eens met de groep mee te reizen."

Hazard zal dus wellicht vooral fungeren als een soort motivator en verbindingsfiguur tussen Garcia en de spelers. Hij kan ook de jongere spelers wat op hun gemak stellen en zo de Rode Duivels helpen op weg naar het WK 2026.

Zal de aanwezigheid van Hazard een troef zijn?

Meest recent

DAZN pakt uit met geste: slotspeeldag gratis op TV

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

52
52
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

44
44
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

157
157
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

215
215
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

87
87
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

173
173
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

150
150
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

198
198
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

113
113
Minachting bij Anderlecht: "Precies alsof ze kampioen zijn"

De partij tussen KV Mechelen en Anderlecht kende zondagavond een sensationele ontknoping. De ...

364
364
Nieuwe titel voor Union: Albert stelt één voorwaarde

De strijd om de titel belooft in de play-offs nog zeer spannend te worden. STVV verloor vorig ...

155
155
Verrast KV Mechelen compleet met 'ultieme bekroning'?

In de allerlaatste editie van de Champions' Play-Off maakt KV Mechelen eindelijk voor de eerste keer ...

137
137
Godts heeft zeer straf Eredivisie-record in vizier

Ajax heeft zich vorig weekend herpakt in de Eredivisie. De nieuwe trainerwissel, waarbij Fred Grim ...

65
65
Frank Boeckx kookt: "Ik heb dat totaal niet meer"

Frank Boeckx is tegenwoordig een alom gevraagde analist. De voormalige doelman duikt op bij tal van ...

69
69
'Kompany zorgt voor grote wrevel in Duitsland'

Bayern München is bezig aan een geweldig seizoen. Het domineert de Bundesliga, walst door de ...

150
150
Pijnlijke conclusie Genk: "Dan stonden ze in top zes"

De strijd om het laatste ticket voor de Champions' Play-Off wordt op de slotspeeldag van de ...

254
254
Enorme blunder Vandevoordt: Teammaats in de bres

Deze week zal Rudi Garcia zijn selectie bekendmaken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

68
68
Taravel brengt RSCA duidelijke boodschap na eerste nederlaag

Anderlecht bevestigde vorige week het vertrouwen in Jérémy Taravel. De interimaris mag ...

403
403
Niemand in Europa doet beter: KVM mag uitblinker danken

In de voorbije vijftien jaar greep KV Mechelen meermaals naast de top zes, maar in de allerlaatste ...

243
243
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

182
182
'NAC hakt knoop door over ontslag Hoefkens'

Carl Hoefkens oogstte vorig seizoen nog lof door NAC Breda na een onverwachte promotie in de ...

107
107
TRANSFERUURTJE: 'Arsenal wil shoppen bij Club, waanzin bij Spurs'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

295
295
Vandenbempt kijkt ogen uit: “Onverwacht succes in JPL”

De plekjes werden afgelopen speeldag uitgedeeld. KV Mechelen wist tegen RSC Anderlecht een plek in ...

183
183
Antwerp zoekt jackpot: drie spelers richting knaltransfer?

Royal Antwerp FC kent een teleurstellend seizoen. The Great Old kan Play-Off 1 vergeten en dat ...

440
440

Meer sportnieuws