Eden Hazard verduidelijkt zijn nieuwe rol bij Rode Duivels

door
Eden Hazard verduidelijkt zijn nieuwe rol bij Rode Duivels

De Rode Duivels namen in 2025 een nieuwe start, met ook een nieuwe bondscoach. Domenico Tedesco werd ontslagen en in zijn plaats kwam Rudi Garcia. Die haalde prompt enkele grote namen opnieuw bij de selectie.

De Fransman wist immers Thibaut Courtois te overtuigen om zich weer beschikbaar te stellen, maar kwam bij zijn aanstelling ook nog met ander opmerkelijk nieuws. Zo gaf hij aan dat ook Eden Hazard weer een rol zou gaan spelen bij de Rode Duivels.

LEES OOK: Eden Hazard reageert op keiharde kritiek van Kroos

Hazard speelt 'grote broer' bij Rode Duivels

Wat die rol precies zou gaan zijn, was tot dusver echter nog niet duidelijk. Wel dook Hazard in maart al op toen de Rode Duivels in Spanje hun heenwedstrijd tegen Oekraïne afwerkten. Nu geeft hij ook wat meer uitleg wat hij daar deed.

"Laat ons zeggen dat mijn rol die is van 'grote broer' die de groep kent", vertelt hij aan RTBF. "Ik heb nog met veel van die jongens op het veld gestaan en ik ken de coach en zijn staff van bij Lille. Ik zal er soms eens bij zijn, we zullen nog zien hoe vaak. Ik zal deel uitmaken van het avontuur, zonder er elke dag bij te zijn."

Geen trek in vaste rol

Een vaste rol als assistent wil Hazard niet opnemen. "Ik ga op tactisch vlak niets bijdragen", lacht hij. "Als Rudi Garcia me gevraagd had om elke dag bij de staff te zijn, dan had ik neen gezegd. Dat is niet waar ik zin in heb. Het idee is om af en toe eens met de groep mee te reizen."

Hazard zal dus wellicht vooral fungeren als een soort motivator en verbindingsfiguur tussen Garcia en de spelers. Hij kan ook de jongere spelers wat op hun gemak stellen en zo de Rode Duivels helpen op weg naar het WK 2026.

Zal de aanwezigheid van Hazard een troef zijn?

Meest recent

'Antwerp all-in: Gheysens geeft Overmars groen licht'

Antwerp vreest om Gyrano Kerk, Vincent Janssen en Zeno Van den Bosch gratis te verliezen, maar zij ...

139
139
'Kink in de kabel: recorddeal Club Brugge valt in duigen'

Afgelopen zomer rinkelde de kassa als nooit tevoren bij Club Brugge, waar een aantal goudhaantjes ...

214
214
'Antwerp verrast en houdt speler wél aan boord'

Edit article ...

107
107
'STVV haalt opgelucht adem: smaakmaker niet weg'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

99
99
'Anderlecht onderhandelt: transfer Fredberg vertrekt'

Bij RSC Anderlecht willen ze heel wat spelers van de hand gaan doen deze mercato. Mogelijk gaat een ...

270
270
Zulte Waregem krijgt twee enorme dompers te verwerken

Zulte Waregem kent een goed seizoen in de Jupiler Pro League. Essevee verloor zijn laatste match van ...

62
62
'Na AA Gent volgende JPL-topclub in de markt voor Yow'

Griffin Yow is bezig aan zijn laatste weken/maanden in België. De Amerikaanse aanvallende ...

143
143
Anderlecht wil twee keer toeslaan in één pittig dossier

De tijd begint stilaan te dringen bij Anderlecht. Vanaf heden kunnen een aantal spelers zoals Yari ...

473
473
Cercle Brugge baalt: dan toch geen miljoenendeal?

Cercle Brugge is een vereniging die alle jaren voor meerdere miljoenen euro’s moet verkopen. ...

147
147
‘Anderlecht ruikt stunttransfer: ex-JPL-ster met megaloon'

Alsof er één ding is waar Anderlecht géén zin in heeft, dan is het nog ...

295
295
KRC Genk verrast compleet met terugkeer oude bekende

Verrassend nieuws uit Genk. Daar gaan de Limburgers twee wissels doorvoeren bij de A-ploeg en bij ...

503
503
Transfer Benteke: deze negen opties werden niets

Christian Benteke tekende bij Al-Wahda. Daar zal hij de laatste jaren van zijn loopbaan doorbrengen ...

186
186
Romano kondigt volgende 'stunttransfer' Union SG aan

Union SG gaat eerstdaags een volgende speler voorstellen. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano ...

104
104
Felle kritiek van Dedecker zet vrouwenvoetbal in brand

Traditiegetrouw blikt Het Nieuwsblad aan het einde van het jaar terug met een uitgebreid interview ...

171
171
'Alarmerende geluiden omtrent Victor Boniface'

Victor Boniface was een sensatie in de Jupiler Pro League. De aanvaller deed het zeer goed en ...

154
154
'AA Gent vergroot opties: verrassende aanwinst in zicht'

AA Gent is op zoek naar versterking, maar ze moeten ook spelers van de hand gaan doen. Er duikt een ...

419
419
'Westerlo schakelt door: sensatie trekt naar de Kempen'

KVC Westerlo schakelt een versnelling hoger op de transfermarkt. Ze halen weldra een speler weg bij ...

73
73
'Pech voor Anderlecht: Renard vist achter het net'

RSC Anderlecht gaat een drukke wintermercato tegemoet, zowel op uitgaand als inkomend vlak. ...

196
196
'Overmars draait overuren: Antwerp op zucht van topdeals'

Antwerp stevent af op een leegloop van jewelste, want op de Bosuil lopen volgende zomer een resem ...

762
762
'Club Brugge loopt blauwtje: knaltransfer van de baan?'

Mits een exit van Joel Ordonez lijkt vers bloed achterin evenmin een overbodige luxe voor Club ...

680
680
'Done deal: Westerlo bezorgt Anderlecht fikse kater'

Met de doorbraak van Nathan De Cat doet Neerpede zijn reputatie als kweekvijver van talent weer alle ...

369
369
'Grote kuis bij Antwerp: Overmars hakt knopen door'

Antwerp gaat tijdens de wintermercato op zoek naar vers bloed, maar Marc Overmars moet zich ook ...

618
618
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

196
196
‘Stem Guardiola zindert: Anderlecht-samenwerking lonkt’

Pep Guardiola is nu al een legende bij Manchester City. De Spaanse oefenmeester zette de club ...

426
426
‘Update monsterdeal Ordonez: Club kruist vingers’

Joel Ordonez stond afgelopen zomer al dicht bij een knaltransfer naar Olympique Marseille, maar ...

651
651

Meer sportnieuws