Eden Hazard verduidelijkt zijn nieuwe rol bij Rode Duivels

door
Eden Hazard verduidelijkt zijn nieuwe rol bij Rode Duivels

De Rode Duivels namen in 2025 een nieuwe start, met ook een nieuwe bondscoach. Domenico Tedesco werd ontslagen en in zijn plaats kwam Rudi Garcia. Die haalde prompt enkele grote namen opnieuw bij de selectie.

De Fransman wist immers Thibaut Courtois te overtuigen om zich weer beschikbaar te stellen, maar kwam bij zijn aanstelling ook nog met ander opmerkelijk nieuws. Zo gaf hij aan dat ook Eden Hazard weer een rol zou gaan spelen bij de Rode Duivels.

LEES OOK: 'Rode Duivels grijpen nu toch weer naast toptalent'

Hazard speelt 'grote broer' bij Rode Duivels

Wat die rol precies zou gaan zijn, was tot dusver echter nog niet duidelijk. Wel dook Hazard in maart al op toen de Rode Duivels in Spanje hun heenwedstrijd tegen Oekraïne afwerkten. Nu geeft hij ook wat meer uitleg wat hij daar deed.

"Laat ons zeggen dat mijn rol die is van 'grote broer' die de groep kent", vertelt hij aan RTBF. "Ik heb nog met veel van die jongens op het veld gestaan en ik ken de coach en zijn staff van bij Lille. Ik zal er soms eens bij zijn, we zullen nog zien hoe vaak. Ik zal deel uitmaken van het avontuur, zonder er elke dag bij te zijn."

Geen trek in vaste rol

Een vaste rol als assistent wil Hazard niet opnemen. "Ik ga op tactisch vlak niets bijdragen", lacht hij. "Als Rudi Garcia me gevraagd had om elke dag bij de staff te zijn, dan had ik neen gezegd. Dat is niet waar ik zin in heb. Het idee is om af en toe eens met de groep mee te reizen."

Hazard zal dus wellicht vooral fungeren als een soort motivator en verbindingsfiguur tussen Garcia en de spelers. Hij kan ook de jongere spelers wat op hun gemak stellen en zo de Rode Duivels helpen op weg naar het WK 2026.

Zal de aanwezigheid van Hazard een troef zijn?

Meest recent

Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

64
64
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

37
37
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

19
19
De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

62
62
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

35
35
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

207
207
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

28
28
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

45
45
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

158
158
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

55
55
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

75
75
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

395
395
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

226
226
Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

81
81
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

105
105
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

334
334
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

69
69
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

34
34
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

16
16
Antwerp schept duidelijkheid rond Nozawa

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

172
172
Vandenbroeck zorgt voor transfersurprise

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

225
225
'Deze transfer zou KV Mechelen doen ontploffen'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

205
205
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

928
928
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

179
179
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

49
49

Meer sportnieuws