Eden Hazard verduidelijkt zijn nieuwe rol bij Rode Duivels

359
Eden Hazard verduidelijkt zijn nieuwe rol bij Rode Duivels

De Rode Duivels namen in 2025 een nieuwe start, met ook een nieuwe bondscoach. Domenico Tedesco werd ontslagen en in zijn plaats kwam Rudi Garcia. Die haalde prompt enkele grote namen opnieuw bij de selectie.

De Fransman wist immers Thibaut Courtois te overtuigen om zich weer beschikbaar te stellen, maar kwam bij zijn aanstelling ook nog met ander opmerkelijk nieuws. Zo gaf hij aan dat ook Eden Hazard weer een rol zou gaan spelen bij de Rode Duivels.

LEES OOK: Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Hazard speelt 'grote broer' bij Rode Duivels

Wat die rol precies zou gaan zijn, was tot dusver echter nog niet duidelijk. Wel dook Hazard in maart al op toen de Rode Duivels in Spanje hun heenwedstrijd tegen Oekraïne afwerkten. Nu geeft hij ook wat meer uitleg wat hij daar deed.

"Laat ons zeggen dat mijn rol die is van 'grote broer' die de groep kent", vertelt hij aan RTBF. "Ik heb nog met veel van die jongens op het veld gestaan en ik ken de coach en zijn staff van bij Lille. Ik zal er soms eens bij zijn, we zullen nog zien hoe vaak. Ik zal deel uitmaken van het avontuur, zonder er elke dag bij te zijn."

Geen trek in vaste rol

Een vaste rol als assistent wil Hazard niet opnemen. "Ik ga op tactisch vlak niets bijdragen", lacht hij. "Als Rudi Garcia me gevraagd had om elke dag bij de staff te zijn, dan had ik neen gezegd. Dat is niet waar ik zin in heb. Het idee is om af en toe eens met de groep mee te reizen."

Hazard zal dus wellicht vooral fungeren als een soort motivator en verbindingsfiguur tussen Garcia en de spelers. Hij kan ook de jongere spelers wat op hun gemak stellen en zo de Rode Duivels helpen op weg naar het WK 2026.

Zal de aanwezigheid van Hazard een troef zijn?

Meest recent

Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

20
20
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

36
36
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

34
34
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

22
22
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

104
104
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

76
76
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

45
45
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

51
51
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

23
23
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

15
15
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

217
217
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

65
65
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

119
119
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

93
93
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

107
107
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

94
94
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

327
327
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

64
64
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

70
70
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

344
344
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

304
304
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

238
238
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

192
192
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

119
119
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

209
209

Meer sportnieuws