'AS Roma kiest trainer en verrast vriend en vijand'

door
'AS Roma kiest trainer en verrast vriend en vijand'

AS Roma is zeer goed bezig en dat dankt het aan Claudio Ranieri. Hij hielp de ploeg er weer bovenop en de Romeinen strijden zo nog mee voor een Champions League-ticket. Na het seizoen gaat de ervaren coach wel op pensioen. Ondertussen zou de nieuwe trainer al gekozen zijn.

LEES OOK: 'Sprookjestransfer Luka Modric vlak na WK'

Pioli opvolger Ranieri

AS Roma blijft de Italiaanse trainers trouw, want Stefano Pioli zou de nieuwe trainer worden volgens lokale media. Hij was in het verleden nog aan de slag bij AC Milan, waar zijn passage toch hoogst wisselvallig was. Jaren geleden sprak Pioli zelfs met RSC Anderlecht, mede dankzij het netwerk van makelaars dat toen rondom Herman Van Holsbeeck circuleerde.

Pioli krijgt dus weer een mooie uitdaging voorgeschoteld. Nochtans deden de afgelopen dagen nog drie andere namen de ronde. Zij grijpen dus echter naast de begeerde job in de Serie A.

Vieira, Sarri en Montella

Zo was Patrick Vieira een optie. Hij was al coach van de U19 van Manchester City, New York City FC, OGC Nice, Crystal Palace, Strasbourg en sinds november is hij werkzaam bij Genoa. Een andere kandidaat was Vincenzo Montella, de huidige bondscoach van Turkije. Hij was in het verleden nog topspits bij AS Roma en was er veertien jaar geleden al enkele maanden trainer.

De laatste kandidaat die naast de job greep, is Maurizio Sarri. De Italiaan leverde ooit prachtig werk bij Napoli, dat toen een van de leukste ploegen in Europa was. Nadien ging het minder goed bij Chelsea en Juventus. Pikant detail: hij was tot een jaar geleden trainer van Lazio, dé grote stadsrivaal.

AS Roma zou dus echter voor Pioli hebben gekozen. Die werkte eerder al samen met Alexis Saelemaekers bij AC Milan. Die stuurde hem weg richting Bologna. Gaat dat ook gevolgen hebben voor de toekomst van de Rode Duivel bij AS Roma?

Goede keuze van AS Roma?

Meest recent

Titelstatement Barça na hattrick Yamal, Liverpool haalt uit

In de Spaanse titelstrijd heeft FC Barcelona zaterdag een statement gemaakt. De La Liga-koploper won ...

6
6
AFAS-stadion ontploft! Raman grote held in 95ste minuut

In de strijd om de tickets voor de Champions' Play-Offs heeft KV Mechelen zaterdagnamiddag een ...

73
73
Schorsingen in JPL: wie staat er allemaal op scherp?

Met nog maar vier speeldagen te gaan is de laatste rechte lijn richting de play-offs ingezet. Nu het ...

55
55
Antwerp-STVV: Oosting en Vrancken hakken knopen door

Antwerp krijgt straks STVV over de vloer op de Bosuil. Het stamnummer één heeft ...

54
54
Mysterie rond Coucke groeit na opvallend moment in Monaco

Marc Coucke doorstond de laatste weken een nieuwe Paars-Witte storm in het Lotto Park. De ...

197
197
Toptransfer bij Union SG en weldra Rode Duivel?

Bij Union SG hebben ze een aantal spelers in de rangen die op termijn een stap hogerop gaan zetten. ...

48
48
Vanderbiest doet stevige 'transferoproep' aan eigen bestuur

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en mag nog steeds heel hard dromen van een plaats in Play-Off ...

57
57
'Anderlecht dacht aan héél pikante transfer bij Union'

RSC Anderlecht koos afgelopen zomer vooral voor kwantiteit in plaats van kwaliteit. De Brusselaars ...

107
107
Euvrard trekt pijnlijke conclusie na nieuwe tegenslag

Bij Standard blijft het stroef draaien. De Luikenaars hebben te weinig kwaliteit om het spel zelf te ...

50
50
Eden Hazard verrast met Jupiler Pro League-bekentenis

Eden Hazard kende een prachtige carrière bij Lille OSC, Chelsea en de Rode Duivels. Het ...

198
198
Plots weelde bij Anderlecht, maar is dat wel écht zo?

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen OH Leuven. De Brusselaars willen die match winnen, ...

218
218
Van FC Barcelona naar winkelbediende: "Veel problemen"

Een tijd geleden kwamen er foto's naar buiten van Jérémy Mathieu die in een ...

43
43
Taravel scoort punten: dit is hét verschil met Hasi

RSC Anderlecht ontsloeg weken geleden Besnik Hasi. Jérémy Taravel is momenteel nog ...

136
136
Martinez geeft dé reden voor oproepen van Ronaldo

Roberto Martinez bezorgde België zijn beste positie ooit op een WK en won met Portugal de ...

50
50
'Groot vraagteken bij Anderlecht: nieuwe naam in elftal Taravel'

Na de deugddoende overwinning van vorig weekend op Zulte Waregem, wil RSC Anderlecht zaterdag op ...

201
201
Afhaker in strijd om Play-Off I? "Competitie verloopt bizar"

De 27ste speeldag van de reguliere competitie is op gang getrapt, de strijd om de drie laatste ...

86
86
Lammens schokt United-kleedkamer: ploegmakker gaat los

Na zijn sterke prestatie van afgelopen maandag tegen Everton FC, werd Senne Lammens langs alle ...

314
314
'Recordtransfer Genk: AC Milan klopt aan in Cegeka Arena'

KRC Genk wist de voorbije jaren een pak miljoenen te verdienen aan de verkoop van zijn smaakmakers. ...

331
331
Boskamp krabbelt langzaam recht: van zorgen naar hoop

Jan Boskamp heeft de voorbije maanden een bijzonder zware periode doorgemaakt. De Nederlander kampte ...

20
20
'Plannetje Club gelekt: grote pineut na dubbeltransfer'

Nu de Champions League-campagne erop zit, wordt het programma van Club Brugge een pak minder zwaar. ...

497
497
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop Club en Genk, nieuwe aanvaller RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

258
258
"Heel moeilijk om slikken"-VRT dumpt Van Gucht voor WK

Ruben Van Gucht is al jaren het vertrouwde gezicht van de sportredactie wanneer het over de Rode ...

142
142
Snoeihard oordeel bij KRC Genk: “Mag niet meer spelen”

KRC Genk won met 1-3 op het veld van Dinamo Zagreb, maar in de terugwedstrijd van de Europa League ...

530
530
Muja onthult succesformule STVV: ambitie is duidelijk

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

48
48
Het leven na Anderlecht: “Onrechtvaardig voor Vandenhaute”

Wouter Vandenhaute vond zes maanden geleden tijd om zijn ontslag aan te bieden bij RSC Anderlecht na ...

278
278

Meer sportnieuws