'AS Roma kiest trainer en verrast vriend en vijand'

door
'AS Roma kiest trainer en verrast vriend en vijand'

AS Roma is zeer goed bezig en dat dankt het aan Claudio Ranieri. Hij hielp de ploeg er weer bovenop en de Romeinen strijden zo nog mee voor een Champions League-ticket. Na het seizoen gaat de ervaren coach wel op pensioen. Ondertussen zou de nieuwe trainer al gekozen zijn.

LEES OOK: De Bruyne eindelijk weer voetballer: zo reageert Italiaanse pers

Pioli opvolger Ranieri

AS Roma blijft de Italiaanse trainers trouw, want Stefano Pioli zou de nieuwe trainer worden volgens lokale media. Hij was in het verleden nog aan de slag bij AC Milan, waar zijn passage toch hoogst wisselvallig was. Jaren geleden sprak Pioli zelfs met RSC Anderlecht, mede dankzij het netwerk van makelaars dat toen rondom Herman Van Holsbeeck circuleerde.

Pioli krijgt dus weer een mooie uitdaging voorgeschoteld. Nochtans deden de afgelopen dagen nog drie andere namen de ronde. Zij grijpen dus echter naast de begeerde job in de Serie A.

Vieira, Sarri en Montella

Zo was Patrick Vieira een optie. Hij was al coach van de U19 van Manchester City, New York City FC, OGC Nice, Crystal Palace, Strasbourg en sinds november is hij werkzaam bij Genoa. Een andere kandidaat was Vincenzo Montella, de huidige bondscoach van Turkije. Hij was in het verleden nog topspits bij AS Roma en was er veertien jaar geleden al enkele maanden trainer.

De laatste kandidaat die naast de job greep, is Maurizio Sarri. De Italiaan leverde ooit prachtig werk bij Napoli, dat toen een van de leukste ploegen in Europa was. Nadien ging het minder goed bij Chelsea en Juventus. Pikant detail: hij was tot een jaar geleden trainer van Lazio, dé grote stadsrivaal.

AS Roma zou dus echter voor Pioli hebben gekozen. Die werkte eerder al samen met Alexis Saelemaekers bij AC Milan. Die stuurde hem weg richting Bologna. Gaat dat ook gevolgen hebben voor de toekomst van de Rode Duivel bij AS Roma?

Goede keuze van AS Roma?

Meest recent

Stankovic schenkt klare wijn over transfer naar Inter

Club Brugge gaat in de zomer een resem sterkhouders verliezen, dat staat nu al vast. Blauw-Zwart ...

148
148
Euvrard zwaar onder de indruk van drie spelers Zulte Waregem

Standard neemt het morgenavond aan de Gaverbeek op tege Zulte Waregem. De Rouches hebben maar ...

42
42
Taravel verklaart deze grote metamorfose bij Anderlecht

Kan RSC Anderlecht nog eens punten rapen in Brugge? De match tegen Club Brugge is cruciaal om te ...

92
92
Leko waarschuwt Anderlecht: Paars-Wit 'vreest'

Club Brugge neemt het morgen in eigen huis op tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit wist er voor het ...

193
193
KRC Genk hoopt mee: "Ik wil mee naar het WK"

Bij KRC Genk draaien ze een zeer wisselvallig seizoen. Nicky Hayen kreeg dat er ook nog niet ...

39
39
Arsenal door in FA Cup: grote zorgen om Trossard

Arsenal speelde om 13u15 zijn partij in de FA Cup tegen Mansfield Town. De Gunners hadden het knap ...

17
17
Van der Elst ‘tipt’ JPL-topclubs: "Klaar voor volgende stap"

Bij KVC Westerlo hopen ze elke mercato een uitgaande miljoenentransfer af te ronden. In januari ...

34
34
Boskamp opent frontale aanval op Donald Trump

Voormalig publiekslieveling Johan Boskamp is de laatste maanden minder op televisie te zien. De ...

63
63
Kljestan verrast: "Anderlecht had hem moeten houden"

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een cruciale fase. Als ze nog echt willen meedoen voor de top drie, ...

131
131
Hoe KRC Genk dankzij Union SG zijn lesje heeft geleerd

KRC Genk staat voor een zeer moeilijke verplaatsing naar Union SG. De Limburgers lopen daar een oude ...

70
70
'Jackpot KRC Genk in zicht: extra WK-ganger in de maak'

KRC Genk lijkt komende zomer opnieuw te gaan cashen op verschillende spelers. Eén van de ...

89
89
Gentse natrap op Leko: "Dan hoor je hier misschien niet thuis"

Mathematisch is nog steeds heel wat mogelijk, maar AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' ...

157
157
Anderlecht lacht tanden bloot: "Híj́ is de beste speler in JPL"

Een kleine maand geleden lag RSC Anderlecht nog tegen de touwen en was de crisis bij de ...

186
186
"Dan maakt niemand kans" - zware titelclaim bij Club Brugge

Het einde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League is in zicht, de titelstrijd in de ...

212
212
Marc Coucke bakt het bruin: 'Helse uitdaging wacht'

Ondernemer, voetbalbaas en showman: Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de aandacht moet ...

52
52
TRANSFERUURTJE: 'Kassa rinkelt in Gent, zware dreun Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

237
237
Antwerp-lichtpuntje blijft strijdvaardig na teleurstelling

Play-Off 1 lijkt wel heel erg ver voor Royal Antwerp FC na het gelijkspel tegen La Louvière. ...

59
59
Conte schept duidelijkheid over De Bruyne én Lukaku

Kevin De Bruyne maakte eindelijk zijn rentree bij Napoli na een slepende blessure. Ook Romelu Lukaku ...

44
44
Proto verrast met open sollicitatie bij Anderlecht

Silvio Proto is momenteel assistent van Jeremy Taravel bij RSC Anderlecht. De voormalige doelman ...

257
257
Tresoldi eerlijk over concurrentiestrijd bij Club Brugge

Nicolo Tresoldi is dit seizoen volledig ontploft bij Club Brugge. De aanvaller scoort aan de lopende ...

161
161
Kouyaté verbaast iedereen met uitspraken na Antwerp-zeperd

Royal Antwerp FC heeft de kansen op een plek in de top 6 helemaal om zeep geholpen. The Great Old ...

172
172
Pocognoli geeft criticasters lik op stuk: Frankrijk keert kar

Sebastien Pocognoli kende een desastreuze start bij AS Monaco en er werd meteen al over een ...

117
117
Niet Vanaken, Bertaccini ziet beste JPL-speler bij Club

Club Brugge is de grote favoriet voor het duel met RSC Anderlecht. Adriano Bertaccini hoopt in de ...

269
269
Kompany verliest geduld met media na Bayern-zege

Bayern München won makkelijk met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. De titel kan Bayern ...

276
276
Proto bijt terug naar Renard na uitval over Anderlecht

Olivier Renard haalde enkele weken geleden zeer hard uit naar RSC Anderlecht, nadat hij er werd ...

229
229

Meer sportnieuws