'AS Roma kiest trainer en verrast vriend en vijand'

118 stemmen
'AS Roma kiest trainer en verrast vriend en vijand'

AS Roma is zeer goed bezig en dat dankt het aan Claudio Ranieri. Hij hielp de ploeg er weer bovenop en de Romeinen strijden zo nog mee voor een Champions League-ticket. Na het seizoen gaat de ervaren coach wel op pensioen. Ondertussen zou de nieuwe trainer al gekozen zijn.

LEES OOK: 'Raskin en Fofana maken surprise transfer’'

Pioli opvolger Ranieri

AS Roma blijft de Italiaanse trainers trouw, want Stefano Pioli zou de nieuwe trainer worden volgens lokale media. Hij was in het verleden nog aan de slag bij AC Milan, waar zijn passage toch hoogst wisselvallig was. Jaren geleden sprak Pioli zelfs met RSC Anderlecht, mede dankzij het netwerk van makelaars dat toen rondom Herman Van Holsbeeck circuleerde.

Pioli krijgt dus weer een mooie uitdaging voorgeschoteld. Nochtans deden de afgelopen dagen nog drie andere namen de ronde. Zij grijpen dus echter naast de begeerde job in de Serie A.

Vieira, Sarri en Montella

Zo was Patrick Vieira een optie. Hij was al coach van de U19 van Manchester City, New York City FC, OGC Nice, Crystal Palace, Strasbourg en sinds november is hij werkzaam bij Genoa. Een andere kandidaat was Vincenzo Montella, de huidige bondscoach van Turkije. Hij was in het verleden nog topspits bij AS Roma en was er veertien jaar geleden al enkele maanden trainer.

De laatste kandidaat die naast de job greep, is Maurizio Sarri. De Italiaan leverde ooit prachtig werk bij Napoli, dat toen een van de leukste ploegen in Europa was. Nadien ging het minder goed bij Chelsea en Juventus. Pikant detail: hij was tot een jaar geleden trainer van Lazio, dé grote stadsrivaal.

AS Roma zou dus echter voor Pioli hebben gekozen. Die werkte eerder al samen met Alexis Saelemaekers bij AC Milan. Die stuurde hem weg richting Bologna. Gaat dat ook gevolgen hebben voor de toekomst van de Rode Duivel bij AS Roma?

Goede keuze van AS Roma?

Meest recent

Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

38
38
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

136
136
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

595
595
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

73
73
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

139
139
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

44
44
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

58
58
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

29
29
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

142
142
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

164
164
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

22
22
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

146
146
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

25
25
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

286
286
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

246
246
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

374
374
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

185
185
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

107
107
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

160
160
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

831
831
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

506
506
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

364
364
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

39
39
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

265
265
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

48
48

Meer sportnieuws