'AS Roma kiest trainer en verrast vriend en vijand'

door
'AS Roma kiest trainer en verrast vriend en vijand'

AS Roma is zeer goed bezig en dat dankt het aan Claudio Ranieri. Hij hielp de ploeg er weer bovenop en de Romeinen strijden zo nog mee voor een Champions League-ticket. Na het seizoen gaat de ervaren coach wel op pensioen. Ondertussen zou de nieuwe trainer al gekozen zijn.

LEES OOK: 'De Bruyne zet Napoli op scherp met verbluffende reünie'

Pioli opvolger Ranieri

AS Roma blijft de Italiaanse trainers trouw, want Stefano Pioli zou de nieuwe trainer worden volgens lokale media. Hij was in het verleden nog aan de slag bij AC Milan, waar zijn passage toch hoogst wisselvallig was. Jaren geleden sprak Pioli zelfs met RSC Anderlecht, mede dankzij het netwerk van makelaars dat toen rondom Herman Van Holsbeeck circuleerde.

Pioli krijgt dus weer een mooie uitdaging voorgeschoteld. Nochtans deden de afgelopen dagen nog drie andere namen de ronde. Zij grijpen dus echter naast de begeerde job in de Serie A.

Vieira, Sarri en Montella

Zo was Patrick Vieira een optie. Hij was al coach van de U19 van Manchester City, New York City FC, OGC Nice, Crystal Palace, Strasbourg en sinds november is hij werkzaam bij Genoa. Een andere kandidaat was Vincenzo Montella, de huidige bondscoach van Turkije. Hij was in het verleden nog topspits bij AS Roma en was er veertien jaar geleden al enkele maanden trainer.

De laatste kandidaat die naast de job greep, is Maurizio Sarri. De Italiaan leverde ooit prachtig werk bij Napoli, dat toen een van de leukste ploegen in Europa was. Nadien ging het minder goed bij Chelsea en Juventus. Pikant detail: hij was tot een jaar geleden trainer van Lazio, dé grote stadsrivaal.

AS Roma zou dus echter voor Pioli hebben gekozen. Die werkte eerder al samen met Alexis Saelemaekers bij AC Milan. Die stuurde hem weg richting Bologna. Gaat dat ook gevolgen hebben voor de toekomst van de Rode Duivel bij AS Roma?

Goede keuze van AS Roma?

Meest recent

'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

50
50
Man Utd raast door en bezorgt topclub grote zorgen

Manchester United is de laatste weken sterk bezig, Tottenham tankte vorige week vertrouwen tegen ...

43
43
Wereldtop ruikt kans: Godts op weg naar megatransfer

Bij Ajax hebben ze heel wat Belgen in de selectie zitten. Dé grote uitblinker van dienst is ...

27
27
Marc Coucke zet alles op alles met megalomaan plan

Wie Marc Coucke zegt, zegt ambitie op groot formaat. De ondernemer die nooit tevreden lijkt met ...

94
94
Hayen hint nadrukkelijk: transfer niet uitgesloten

KRC Genk moet morgen winnen van RSC Anderlecht. Als dat niet gebeurt, lijken ze stilaan toch een ...

75
75
Gouden transferzet OHL? Mazzu in de wolken

OH Leuven is al jaren een zeer grijze ploeg. Waarnemers vinden dat er veel kwaliteit in de ploeg is, ...

29
29
Peter Verbeke keihard voor zichzelf: "Dat was een fout"

Peter Verbeke werkt bij AA Gent, Club Brugge en RSC Anderlecht. Bij die laatste club kende hij zeer ...

101
101
Tegenvaller of niet: Hubert blijft overtuigd

Bij Union SG spelen ze dit weekend tegen La Louvière. David Hubert moet wel een aantal ...

14
14
Anderlecht in paniekmodus: toch nog de markt op?

RSC Anderlecht blijft hardleers. We halen al een jaar aan dat Paars-Wit een tekort aan ...

341
341
FC Barcelona dropt bom in Europees voetbal

De afgelopen jaren is er veel veranderd in het wereldvoetbal. FC Barcelona probeerde iets in gang te ...

137
137
Vandenbroeck voert druk op: D-day voor Zulte Waregem

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen FCV Dender. Een match die ze maar best kunnen winnen. ...

44
44
'Koophonger Man City niet gestild: 80 miljoen euro'

Manchester City kende vele jaren amper concurrentie in Engeland. Maar de club is een nieuwe weg ...

45
45
TRANSFERUURTJE: Wereldtop bij Club, Barça met knaltransfer

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

105
105
Stijnen briest na Patro-drama: “Ben er niet goed van”

Patro Eisden speelde 4-4 gelijk tegen Jong Genk in de Challenger Pro League. De club van Stijn ...

232
232
‘Club moet vol aan de bak: dubbel vertrek ligt al vast’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in Europa. In de competitie loopt het minder, maar de ...

330
330
Boskamp genadeloos voor Anderlecht: “Haal hem terug”

RSC Anderlecht zit in een desastreuze periode. Paars-Wit nam afscheid van Besnik Hasi en ging ...

574
574
KV Mechelen wil Antwerp ferme steek uitdelen

KV Mechelen en Royal Antwerp FC bekampen elkaar in een belangrijk rechtstreeks duel voor een plek in ...

255
255
Plots scherpe kritiek op Kompany: crisis bij Bayern

Het Bayern München van Vincent Kompany leek dit seizoen ongenaakbaar in de Bundesliga, maar ...

238
238
Beerschot-fans morren: sportieve baas slaat terug

Beerschot zag afgelopen wintermercato enkele sterkhouders vertrekken. De Antwerpse club wil zo snel ...

210
210
Vanderbiest legt veto op: geen vertrek bij KV

KV Mechelen is bezig aan een goed seizoen. Het voetbal is niet oogstrelend, maar de Maneblussers ...

157
157
Genk ruikt megadeal: transfer boven 20 miljoen

KRC Genk verkocht Hyun-Gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. Dat is een zeer pittige prijs voor ...

503
503
'Alarm bij Club Brugge: Arsenal en Chelsea op de stoep'

Club Brugge lijkt komende zomer een leegloop tegemoet te gaan. Heel wat basispionnen gaan de club ...

297
297
'Bom bij Club Brugge: sterspeler botst met Madou'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier nazinderen. Een ...

1109
1109
‘Anderlecht beeft: in handen van Europese supermacht?’

Dat debat sleept al langer aan bij Anderlecht, maar het raakt net aan de kern van de ambitie. Want ...

640
640
Westerlo weggespeeld door STVV: Charai reageert hard

KVC Westerlo was geen partij voor een oppermachtig STVV. Het werd 0-4 in de Kempen. Uiteraard waren ...

82
82

Meer sportnieuws