'AS Roma kiest trainer en verrast vriend en vijand'

door
'AS Roma kiest trainer en verrast vriend en vijand'

AS Roma is zeer goed bezig en dat dankt het aan Claudio Ranieri. Hij hielp de ploeg er weer bovenop en de Romeinen strijden zo nog mee voor een Champions League-ticket. Na het seizoen gaat de ervaren coach wel op pensioen. Ondertussen zou de nieuwe trainer al gekozen zijn.

LEES OOK: Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Pioli opvolger Ranieri

AS Roma blijft de Italiaanse trainers trouw, want Stefano Pioli zou de nieuwe trainer worden volgens lokale media. Hij was in het verleden nog aan de slag bij AC Milan, waar zijn passage toch hoogst wisselvallig was. Jaren geleden sprak Pioli zelfs met RSC Anderlecht, mede dankzij het netwerk van makelaars dat toen rondom Herman Van Holsbeeck circuleerde.

Pioli krijgt dus weer een mooie uitdaging voorgeschoteld. Nochtans deden de afgelopen dagen nog drie andere namen de ronde. Zij grijpen dus echter naast de begeerde job in de Serie A.

Vieira, Sarri en Montella

Zo was Patrick Vieira een optie. Hij was al coach van de U19 van Manchester City, New York City FC, OGC Nice, Crystal Palace, Strasbourg en sinds november is hij werkzaam bij Genoa. Een andere kandidaat was Vincenzo Montella, de huidige bondscoach van Turkije. Hij was in het verleden nog topspits bij AS Roma en was er veertien jaar geleden al enkele maanden trainer.

De laatste kandidaat die naast de job greep, is Maurizio Sarri. De Italiaan leverde ooit prachtig werk bij Napoli, dat toen een van de leukste ploegen in Europa was. Nadien ging het minder goed bij Chelsea en Juventus. Pikant detail: hij was tot een jaar geleden trainer van Lazio, dé grote stadsrivaal.

AS Roma zou dus echter voor Pioli hebben gekozen. Die werkte eerder al samen met Alexis Saelemaekers bij AC Milan. Die stuurde hem weg richting Bologna. Gaat dat ook gevolgen hebben voor de toekomst van de Rode Duivel bij AS Roma?

Goede keuze van AS Roma?

Meest recent

Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

44
44
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

13
13
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

113
113
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

182
182
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

550
550
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

106
106
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

35
35
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

328
328
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

90
90
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

544
544
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

522
522
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

404
404
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

54
54
'Genk pusht voor coach: contact met topkandidaat gelegd'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

1035
1035
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

292
292
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

444
444
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

82
82
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

1214
1214
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

115
115
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doe zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

225
225
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

355
355
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

124
124
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

478
478
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

369
369
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

86
86

Meer sportnieuws