Hasi ziet probleem: “Als coach heb je dat liever anders"

door
Hasi ziet probleem: “Als coach heb je dat liever anders

RSC Anderlecht weet wat het vanavond moet doen op het veld van Union SG: winnen. Besnik Hasi ziet ook dat hij niet in de beste omstandigheden kan werken. Er zijn veel blessures en héél wat spelers lijken in de zomer te vertrekken. Is dat nefast voor de mindset?

Heel wat spelers van Anderlecht worden gelinkt aan een vertrek. De toekomst is onzeker voor bepaalde jongens en sommigen weten al zeker dat ze volgend jaar niet meer in Brussel zullen spelen. Dat is wellicht het geval voor een aantal basisspelers.

Onzekerheid bij spelers

Adryelson en Leander Dendoncker hebben veel te dure aankoopopties. Samuel Edozie keert ook terug naar zijn club. Besnik Hasi vindt dat zeker niet handig. “Je zou liever hebben dat de focus op de club ligt. De club is daar mee bezig, niet ik."

Hasi kreeg ook vragen over zijn opstelling en of er achteraan wel genoeg voetballend vermogen is. Al is het daar niet handig dat iemand als Jan-Carlo Simic tegen zijn voet speelt aan de linkerzijde van die driemansdefensie.

"Ik ga niet met vijf achteraan spelen, dat staat vast. Wij spelen met drie achteraan om meer voetbal in de ploeg te brengen. Met Killian Sardella, Moussa N’Diaye en Jan Vertonghen missen we achteraan veel voetballend vermogen", vertelde hij.

Niet aanpassen tegen Union SG

"Of onze huidige verdedigers opbouwend sterk genoeg zijn? Wij moeten ruimte creëren zodat ze ook kunnen uitvoetballen. We spelen altijd met vier spelers achteraan plus een zes, al hebben we niet echt een pure zes", zei Hasi toch wel opvallend. Leander Dendoncker speelde in zijn vorige periode in Brussel nochtans doorlopend als zes, in functie van spelers als Sofiane Hanni en Youri Tielemans.

Tegen Union SG zal RSCA top moeten zijn. “We zullen daar het beste Anderlecht moeten zien om iets te rapen. Union heeft een heel complete ploeg. Of we iets gaan aanpassen? Anderlecht moet altijd van zijn eigen kracht uitgaan.”

POLL: Is er te veel onzekerheid bij RSCA?

Meest recent

Anderlecht grijpt in: nieuwe sportieve baas, Vandenhaute zet stap terug

Daags na de verloren bekerfinale, heeft RSC Anderlecht drastisch ingegrepen. De Brusselaars besloten ...

10
10
Pijnlijk: Skov Olsen op deze plek in top 10 Bundesliga-flops

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat spelers te lanceren richting de Europese competities. ...

35
35
'Bayern in actie: Kompany klopt op tafel voor toptransfer'

Bayern München verzekerde zich afgelopen weekend van de Duitse landstitel. Zaterdag zal het de ...

19
19
'Club Brugge en AA Gent bikkelen om sensatietransfer'

In de Slag om Vlaanderen bleek Club Brugge de afgelopen weken te sterk, maar op de transfermarkt ...

154
154
'De Condé heeft beet: steunpilaar verlengt contract in Genk'

Tolu Arokodare en Zakaria El Ouahdi dreigen onhoudbaar te worden, maar voor het overige hoopt KRC ...

70
70
Club Brugge vs Union: Hasi stelt één team gerust

In theorie kan RSC Anderlecht nog opschuiven naar de derde plaats, al zou dat dan louter nog voor de ...

277
277
AA Gent-Antwerp: stevige puzzel voor de coaches

Terwijl de titelrace het leeuwendeel van de aandacht opeist is ook de strijd om de vijfde plaats ...

83
83
Done deal: Club Brugge draait KRC Genk stevige loer

Het einde van het seizoen nadert met rasse schreden, en dus komt ook de zomermercato alsmaar ...

453
453
Hasi spreekt klare taal: 'Anderlecht dumpt winteraanwinst'

Na zijn invalbeurt in de verloren bekerfinale kan RSC Anderlecht straks alweer geen beroep doen ...

406
406
'Karetsas out: Fink hakt cruciale knoop door bij KRC Genk'

De vijfde landstitel lijkt momenteel ver weg, maar mathematisch kan het nog voor KRC Genk. Zondag ...

233
233
Hayen speelt open kaart: Club Brugge-duo in de lappenmand?

Na de fraaie Europese campagne sleepte Club Brugge met de beker nu ook een eerste prijs in de wacht. ...

390
390
Hasi vloekt: einde seizoen voor revelatie Anderlecht

Nadat het tevergeefs all-in ging voor de beker staat er de komende weken nog maar weinig op het spel ...

406
406
KAA Gent glundert: 'Fofana op weg naar monstermove'

Malick Fofana droeg in het verleden het shirt van KAA Gent, maar de buitenspeler maakt dit seizoen ...

149
149
Onrust bij Cercle: De Wulf stuit op opvallend obstakel

Morgen omstreeks 18u weten we of de Kanaries of de Vereniging nog één 'do or die' ...

91
91
“Bayat staat op hetzelfde niveau als Vincent Mannaert”

Sporting Charleroi lijkt goed op weg om de Europe Play-Offs te winnen. Europees voetbal is nog lang ...

60
60
John van den Brom woest: “Als oud vuil aan de kant!”

John van den Brom heeft in België een verleden als hoofdtrainer bij RSC Anderlecht en KRC Genk, ...

98
98
Lionel Messi achterna: Lamine Yamal verrast iedereen

Lamine Yamal is nog maar 17 jaar, maar de Spaanse buitenspeler is al één van de ...

48
48
Ulderink schenkt klare wijn over terugkeer Alderweireld

Net zoals Jan Vertonghen kampt ook Toby Alderweireld tegen het einde van zijn carrière met ...

106
106
Het is zover! Xabi Alonso kondigt groot transfernieuws aan

Het zat er al een tijdje aan te komen, maar Xabi Alonso heeft officieel afscheid genomen van Bayer ...

114
114
Bekerfinale bezorgt Anderlecht enorme Vertonghen-klap

Jan Vertonghen kampt al heel het seizoen met blessureleed bij RSC Anderlecht. De voormalige Rode ...

275
275

Meer sportnieuws