Hasi ziet probleem: “Als coach heb je dat liever anders"

door
Hasi ziet probleem: “Als coach heb je dat liever anders

RSC Anderlecht weet wat het vanavond moet doen op het veld van Union SG: winnen. Besnik Hasi ziet ook dat hij niet in de beste omstandigheden kan werken. Er zijn veel blessures en héél wat spelers lijken in de zomer te vertrekken. Is dat nefast voor de mindset?

Heel wat spelers van Anderlecht worden gelinkt aan een vertrek. De toekomst is onzeker voor bepaalde jongens en sommigen weten al zeker dat ze volgend jaar niet meer in Brussel zullen spelen. Dat is wellicht het geval voor een aantal basisspelers.

LEES OOK: Hasi trekt van leer: "Dàt vroeg de club aan mij"

Onzekerheid bij spelers

Adryelson en Leander Dendoncker hebben veel te dure aankoopopties. Samuel Edozie keert ook terug naar zijn club. Besnik Hasi vindt dat zeker niet handig. “Je zou liever hebben dat de focus op de club ligt. De club is daar mee bezig, niet ik."

Hasi kreeg ook vragen over zijn opstelling en of er achteraan wel genoeg voetballend vermogen is. Al is het daar niet handig dat iemand als Jan-Carlo Simic tegen zijn voet speelt aan de linkerzijde van die driemansdefensie.

"Ik ga niet met vijf achteraan spelen, dat staat vast. Wij spelen met drie achteraan om meer voetbal in de ploeg te brengen. Met Killian Sardella, Moussa N’Diaye en Jan Vertonghen missen we achteraan veel voetballend vermogen", vertelde hij.

Niet aanpassen tegen Union SG

"Of onze huidige verdedigers opbouwend sterk genoeg zijn? Wij moeten ruimte creëren zodat ze ook kunnen uitvoetballen. We spelen altijd met vier spelers achteraan plus een zes, al hebben we niet echt een pure zes", zei Hasi toch wel opvallend. Leander Dendoncker speelde in zijn vorige periode in Brussel nochtans doorlopend als zes, in functie van spelers als Sofiane Hanni en Youri Tielemans.

Tegen Union SG zal RSCA top moeten zijn. “We zullen daar het beste Anderlecht moeten zien om iets te rapen. Union heeft een heel complete ploeg. Of we iets gaan aanpassen? Anderlecht moet altijd van zijn eigen kracht uitgaan.”

Is er te veel onzekerheid bij RSCA?

Meest recent

Vrancken is scherp na vreemde rode kaart voor STVV

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen, maar werd zaterdagavond weer een beetje met de voetjes ...

90
90
'Club Brugge legt prijskaartje Onyedika vast'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

297
297
Vlotte zeges Liverpool en Barça, ademruimte voor Pocognoli

Er kwamen zaterdagavond nog enkele Europese grootmachten in actie. Liverpool en FC Barcelona hebben ...

17
17
Charleroi zet straffe reeks voort en stuit opmars STVV

Charleroi blijft zijn straffe reeks van de laatste weken verderzetten. Ze pakken nu ook de scalp van ...

50
50
'Genk laat toptalent vertrekken: oorzaak bekend'

KRC Genk beleeft een zeer opmerkelijke mercato. Het versterkt zich voorlopig niet, maar laat wel ...

140
140
Woeste Kompany haalt uit naar refs na nieuw puntenverlies

Maandenlang was Bayern München onaantastbaar in de Bundesliga, maar plots lijkt het team van ...

126
126
Nainggolan weer beslissend, RWDM wint opnieuw

In de slotwedstrijden van zaterdagavond in de Challenger Pro League heeft Radja Nainggolan zich ...

82
82
PSG stuurt speler naar België, verrassende transfer Yaremchuk

De wintermercato is in zijn laatste dagen aanbeland. Ongetwijfeld zullen we daarin nog enkele ...

142
142
'Cercle pakt nog uit met Duitse jeugdinternational'

Cercle Brugge was de voorbije weken goed op dreef, maar kreeg zaterdag een pijnlijke 0-4 om de oren ...

62
62
'Club Brugge in shock: alsnog vertrek Onyedika?'

Voor Club Brugge belooft het slot van de wintermercato nog zeer druk te worden. Niet alleen hopen ze ...

402
402
Chelsea wint op de valreep, Bayern verliest weer punten

Bayern München en Vincent Kompany lijken plots in een dipje te zitten. Ze blijven achter met ...

21
21
Slotoffensief komt te laat: Essevee onderuit tegen Westerlo

Zulte Waregem heeft zaterdag een zeer slechte zaak gedaan. Het moet weer bang achterom kijken nadat ...

30
30
‘Real verraadt eigen coach: droomtrainer staat al klaar’

Real Madrid heeft z’n nieuwe T1 nog maar net aangesteld, maar het Bernabéu gelooft er ...

130
130
Vrancken geeft het 'geheim' van STVV-succes prijs

STVV is bijzonder sterk bezig en staat knap tweede in de Jupiler Pro League. Vanavond nemen ze het ...

30
30
'AA Gent deelt KRC Genk twee transfertikken uit'

In België is er al jaren een strijd om de beste talenten. AA Gent probeert ook steeds meer in ...

211
211
'Club Brugge baalt: parel trekt naar Europese top'

Club Brugge leeft momenteel op een wolk na de kwalificatie in de Champions League, maar ze gaan toch ...

766
766
Druk op Renard neemt toe: "Er werd toch flink gespendeerd"

Besnik Hasi krijgt voorlopig de volle laag, maar daarachter zal Olivier Renard toch stilaan ...

367
367
Vannieuwkerke verrast vriend en vijand met opvallende zet

Karl Vannieuwkerke is dit weekend te horen en te zien op het WK Veldrijden in het Nederlandse Hulst. ...

117
117
KRC Genk maakt transferdeal met FC Barcelona bekend

Een zeer opvallende transfer bij Racing Genk. Daar hebben ze vandaag een deal gesloten met FC ...

186
186
Clement komt met bijzonder straffe Premier League-uitspraak

Philippe Clement kende wisselend succes bij AS Monaco en Rangers FC. Hij trok nadien naar Norwich ...

97
97
Arsenal recht de rug, Leipzig haakt helemaal af

In de Bundesliga en Premier League stonden er namiddag een aantal matche op het programma. Kregen we ...

22
22
Antwerp houdt gezondheidswandeling bij Cercle Brugge

Royal Antwerp FC stond om 16u voor een aantal moeilijke verplaatsing naar Cercle Brugge. Al werd het ...

79
79
Kompany looft oude JPL-bekende: "Groot talent"

Bayern München hoopt vandaag weer de zege te pakken tegen Hamburger SV. Vincent Kompany kreeg ...

43
43
Vanhaezebrouck scherp voor De Mil: "Stel je je vragen bij"

Rik De Mil trok enkele weken geleden van Sporting Charleroi naar AA Gent. Bij de Carolo's doet Hans ...

255
255
Hasi trekt van leer: "Dàt vroeg de club aan mij"

Bij RSC Anderlecht staat er na de 5 op 18 veel druk op de ketel. Winnen bij Standard is nodig voor ...

257
257

Meer sportnieuws