Pocognoli waarschuwt Club Brugge en KRC Genk

112 stemmen
Pocognoli waarschuwt Club Brugge en KRC Genk

Union SG neemt het vanavond op tegen RSC Anderlecht. Een zege van de bekerwinnaar zou Club Brugge en Union SG stevig onder druk zetten en USG alvast een van de winnaars van het weekend maken. Maar eerst moet Paars-Wit dus voor de bijl in het Dudenpark.

LEES OOK: Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

Union SG met vertrouwen tegen RSCA

Sébastien Pocognoli pakte met Union SG een 4 op 6 tegen Anderlecht. Union SG scoorde twee keer, Anderlecht geen enkele keer. Pocognoli weet dat Union SG bij een overwinning een goede zaak kan doen.

"Als ons resultaat gunstig is, kunnen we inderdaad druk zetten. Ik denk echter dat er niemand écht een voordeel haalt uit de kalender. Alle matchen in de play-offs zijn echter moeilijk. Maar het is wel zo dat je dan op zondag met een ander gevoel naar hun match kan kijken”, vertelde hij op zijn perspraatje. 

Union was twee keer de betere ploeg in de reguliere competitie. In het Dudenpark werd het 0-0, maar toen verdienden ze meer. Pocognoli ziet zeker kansen tegen RSCA, dat toch met angst naar Union zal afzakken.

4 op 6 in de competitie 

"Thuis speelden we écht goed. En toen zaten we nog in die overgang. We legden er de basis voor onze speelstijl. Het bleef toen 0-0, maar we verdienden te winnen. En in Anderlecht wonnen we met 0-2. De derby, dat blijft iets speciaal”, vertelde hij daarover.

Union SG telt acht punten meer dan Anderlecht. Als RSCA verliest, is de derde plaats al zo goed als zeker weg. Bij een nederlaag van Union moet het naar onder kijken en lijkt het zijn titelambities te kunnen opbergen.

Gaat USG kampioen spelen?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

67
67
Trainer en transfers: Bornauw komt met update

Het blijft voorlopig nog een mysterie hoe Anderlecht er volgend seizoen uit zal zien. Het enige dat ...

34
34
'Strijd om Openda is los: 3 clubs doen bod'

Vier jaar lang maakte hij altijd deel uit van de selectie van de Rode Duivels, maar voor het WK viel ...

20
20
Anderlecht lanceert nieuw thuisshirt met fraaie film

Anderlecht kwam enkele dagen geleden met groot nieuws. Na zeven seizoenen werd de samenwerking met ...

66
66
'Wilmots in actie: transferplannen Standard bekend'

Bij Standard belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. Sportief directeur Marc Wilmots ...

47
47
Kandidaat-voorzitter Real kondigt Haaland aan: City steigert

Het wordt maar niet rustig bij Real Madrid. Een tijdje geleden kondigde Florentino Perez op een ...

87
87
‘Ontslag? Oosting slaat razendsnel terug’

Bij Antwerp zijn ze deze zomer nog maar eens op zoek naar een nieuwe trainer. Twee speeldagen voor ...

74
74
Lommel SK begint seizoen met gigantische tegenvaller

Lommel SK vierde onlangs nog groot feest nadat ze zich wisten te verzekeren van promotie naar de ...

41
41
'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Cercle Brugge moest de afgelopen dagen een aantal knopen doorhakken omtrent enkele spelers. Onder ...

227
227
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

165
165
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

178
178
Stijnen en Raes gooien grote naam uit basiself Duivels

De Rode Duivels bereiden zich deze week voor met wedstrijden tegen Kroatië en Tunesië. Het ...

300
300
Vanaken zorgt voor ommekeer die niemand zag aankomen

Hans Vanaken leek opnieuw veroordeeld tot een rol als bankzitter bij de Rode Duivels. Maar tegen ...

450
450
'STVV grijpt naast absolute toptransfer'

STVV gaat deze zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De club gaat dus ook heel wat ...

78
78
Club Brugge vreest transferstorm rond zeven spelers

Club Brugge gaat een heel drukke zomer tegemoet. We haalden al aan dat drie spelers toch een keuze ...

247
247
Courtois zet toon bij Genk: iedereen gewaarschuwd

Thibaut Courtois keert terug naar KRC Genk. Dat gebeurde met zijn holding NXTPLAY. De doelman van ...

155
155
Anderlecht lacht en treurt met WK-selectie

RSC Anderlecht zag Ilay Camara alsnog afhaken voor het WK. Hij zit dan toch niet in de selectie. Een ...

276
276
'Union SG scoort met ingaande topdeal van 5 miljoen euro'

Union SG zit niet stil op de transfermarkt. De Brusselaars zijn op weg om een tweede ingaande ...

153
153
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

453
453
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

201
201
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

157
157
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

311
311
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

135
135
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

261
261
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

787
787
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

155
155

Meer sportnieuws