Pocognoli waarschuwt Club Brugge en KRC Genk

112 stemmen
Pocognoli waarschuwt Club Brugge en KRC Genk

Union SG neemt het vanavond op tegen RSC Anderlecht. Een zege van de bekerwinnaar zou Club Brugge en Union SG stevig onder druk zetten en USG alvast een van de winnaars van het weekend maken. Maar eerst moet Paars-Wit dus voor de bijl in het Dudenpark.

LEES OOK: Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Union SG met vertrouwen tegen RSCA

Sébastien Pocognoli pakte met Union SG een 4 op 6 tegen Anderlecht. Union SG scoorde twee keer, Anderlecht geen enkele keer. Pocognoli weet dat Union SG bij een overwinning een goede zaak kan doen.

"Als ons resultaat gunstig is, kunnen we inderdaad druk zetten. Ik denk echter dat er niemand écht een voordeel haalt uit de kalender. Alle matchen in de play-offs zijn echter moeilijk. Maar het is wel zo dat je dan op zondag met een ander gevoel naar hun match kan kijken”, vertelde hij op zijn perspraatje. 

Union was twee keer de betere ploeg in de reguliere competitie. In het Dudenpark werd het 0-0, maar toen verdienden ze meer. Pocognoli ziet zeker kansen tegen RSCA, dat toch met angst naar Union zal afzakken.

4 op 6 in de competitie 

"Thuis speelden we écht goed. En toen zaten we nog in die overgang. We legden er de basis voor onze speelstijl. Het bleef toen 0-0, maar we verdienden te winnen. En in Anderlecht wonnen we met 0-2. De derby, dat blijft iets speciaal”, vertelde hij daarover.

Union SG telt acht punten meer dan Anderlecht. Als RSCA verliest, is de derde plaats al zo goed als zeker weg. Bij een nederlaag van Union moet het naar onder kijken en lijkt het zijn titelambities te kunnen opbergen.

Gaat USG kampioen spelen?

Meest recent

Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

17
17
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

3
3
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: Club Brugge legt prijs vast'

Club Brugge is inmiddels weer aan het trainen, maar verschillende internationals moeten nog ...

106
106
'Openda zet stapje terug: transfergevecht met vier clubs'

Loïs Openda zal ongetwijfeld met een wrang gevoel kijken naar de prestaties van de Rode Duivels ...

45
45
Duivels-vedetten krijgen waarschuwing: "Wie je ook bent ..."

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

283
283
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat los, toptransfer Moreira'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

184
184
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Chelsea & Barça'

Terwijl het bij het eerste elftal voorlopig nog altijd wachten blijft op vers bloed, blijkt Club ...

100
100
Garcia houdt adem in: 3 afwezigen bij Rode Duivels

Na de rollercoaster tegen Senegal nemen de Rode Duivels het dinsdag om 2 uur alweer op tegen de ...

199
199
'Club Brugge in lastig parket: korting op Tresoldi?'

Tot dusver vertrok enkel Aleksandar Stankovic, maar dat straks nog meer smaakmakers de kassa zullen ...

357
357
'De Cat verlaat Anderlecht: laatste match al gespeeld'

Of de Duitsers diep genoeg in de buidel willen tasten valt nog af te wachten, maar indien het van ...

365
365
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

88
88
Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Wouter Vandenhaute zou samen met Toby Alderweireld en nog andere mensen Royal Antwerp FC willen ...

442
442
'KV Mechelen wint jackpot: miljoenensom een feit'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

152
152
De Cuyper en Duivels willen meer: "WK nog niet geslaagd"

De Rode Duivels spelen in de achtste finales tegen de Verenigde Staten. Dat belooft weer een ...

52
52
Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

560
560
'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking op verschillende posities. Daarnaast zoekt het ...

296
296
Tielemans ruikt toptransfer na straffe WK-stunt

Youri Tielemans heeft op het WK gedaan wat topclubs graag zien: opstaan wanneer alles verkeerd ...

276
276
België-VS: Pochettino spreekt straffe taal over Duivels

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

504
504
Alle 1/8ste finales op een rij: met België en twéé grote krakers

De kaarten zijn een tweede keer geschud op het WK 2026. Zaterdagnacht werden de laatste duels in de ...

200
200
Kaapverdië doet Messi en co flink schrikken, ook Colombia door

Op het wereldkampioenschap 2026 zijn de laatste matchen in de 1/16de finales achter de rug. ...

99
99
De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

110
110
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

83
83
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

58
58
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

266
266
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

108
108

Meer sportnieuws