Volgend Club-goudhaantje staat al klaar: ‘Nieuwe Fadiga’

798 stemmen
Volgend Club-goudhaantje staat al klaar: ‘Nieuwe Fadiga’

Club Brugge heeft zich de afgelopen seizoenen op de jeugd gefocust en dat begint nu zijn vruchten af te werpen. Club NXT presteert sterk in de Challenger Pro League en verschillende talenten maakten de stap naar de A-kern. Met Nicky Hayen heeft Blauw-Zwart ook de ideale hoofdtrainer in huis.

Hayen kent Club NXT en de talenten van Club Brugge maar al te goed. Dit seizoen zijn jeugdproducten Maxim De Cuyper, Joaquin Seys, Kyriani Sabbe en Chemsdine Talbi belangrijke pionnen van Hayen. Het Nieuwsblad schuift alvast een volgende parel naar voren.

LEES OOK: 'Club onvermurwbaar: Barça plooit aan onderhandelingstafel'

Goudhaantje op komst

Jesse Bisiwu was afgelopen speeldag belangrijk voor Club NXT tegen FC Luik. De 17-jarige flankspeler scoorde voor het eerst, en dan nog met het hoofd. “Koppen is niet bepaald mijn specialiteit, maar ik ben daarop al een tijdje aan het oefenen met Dirk Laleman, onze performance coach, en blijkbaar helpt het. Ik was alvast heel blij met mijn kopbalgoal.”

De ambities van Bisiwu zijn duidelijk. “Ik viel laat in tegen FC Luik, maar ik wilde graag iets tonen. We hebben onze doelen al bereikt, maar dit is een mentaal sterke ploeg en we kunnen onze grenzen verleggen. Zelfs met tien man bleven we tegen FC Luik voor de zege gaan. Iedereen wil zich graag tonen in de hoop vroeg of laat door te breken in de eerste ploeg.”

Nieuwe Khalilou Fadiga

Bisiwu maakte in 2020 de overstap van OHL naar Club Brugge. HNB maakte een profielschets op. ‘Omwille van zijn uitzonderlijke techniek en onvoorspelbare individuele acties haalde Blauw-Zwart Jesse Bisiwu vijf jaar geleden weg bij OHL. Toen al zag iedereen dat hij uitzonderlijk begaafd was.’

‘De wendbare Bisiwu was altijd als eerste bij de bal en is vooral op de korte afstanden razendsnel, met of zonder bal. Een type zoals Khalilou Fadiga destijds. In balbezit is de jonge winger een zegen voor een ploeg, maar in balverlies heb je minder aan hem en heeft hij de neiging om te blijven staan.’

Moet Club Brugge zich op de jeugdopleiding blijven focussen?

Meest recent

Domper Duitsland: smaakmaker mogelijk out voor WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kwam vandaag met ...

9
9
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

7
7
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

42
42
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

46
46
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

42
42
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

80
80
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

34
34
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

118
118
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

90
90
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

18
18
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

143
143
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

333
333
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

214
214
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

66
66
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

689
689
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

466
466
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

465
465
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

351
351
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

646
646
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

324
324
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

482
482
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

132
132
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

2097
2097
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

179
179
Onverwachte comeback ervaren Rode Duivel op komst?

Christian Kabasele (35) speelde al acht jaar geen interland voor de Rode Duivels meer, maar de ...

268
268

Meer sportnieuws