Volgend Club-goudhaantje staat al klaar: ‘Nieuwe Fadiga’

door
Volgend Club-goudhaantje staat al klaar: ‘Nieuwe Fadiga’

Club Brugge heeft zich de afgelopen seizoenen op de jeugd gefocust en dat begint nu zijn vruchten af te werpen. Club NXT presteert sterk in de Challenger Pro League en verschillende talenten maakten de stap naar de A-kern. Met Nicky Hayen heeft Blauw-Zwart ook de ideale hoofdtrainer in huis.

Hayen kent Club NXT en de talenten van Club Brugge maar al te goed. Dit seizoen zijn jeugdproducten Maxim De Cuyper, Joaquin Seys, Kyriani Sabbe en Chemsdine Talbi belangrijke pionnen van Hayen. Het Nieuwsblad schuift alvast een volgende parel naar voren.

LEES OOK: CL-zorgen Club Brugge: Hayen doet schietgebedje

Goudhaantje op komst

Jesse Bisiwu was afgelopen speeldag belangrijk voor Club NXT tegen FC Luik. De 17-jarige flankspeler scoorde voor het eerst, en dan nog met het hoofd. “Koppen is niet bepaald mijn specialiteit, maar ik ben daarop al een tijdje aan het oefenen met Dirk Laleman, onze performance coach, en blijkbaar helpt het. Ik was alvast heel blij met mijn kopbalgoal.”

De ambities van Bisiwu zijn duidelijk. “Ik viel laat in tegen FC Luik, maar ik wilde graag iets tonen. We hebben onze doelen al bereikt, maar dit is een mentaal sterke ploeg en we kunnen onze grenzen verleggen. Zelfs met tien man bleven we tegen FC Luik voor de zege gaan. Iedereen wil zich graag tonen in de hoop vroeg of laat door te breken in de eerste ploeg.”

Nieuwe Khalilou Fadiga

Bisiwu maakte in 2020 de overstap van OHL naar Club Brugge. HNB maakte een profielschets op. ‘Omwille van zijn uitzonderlijke techniek en onvoorspelbare individuele acties haalde Blauw-Zwart Jesse Bisiwu vijf jaar geleden weg bij OHL. Toen al zag iedereen dat hij uitzonderlijk begaafd was.’

‘De wendbare Bisiwu was altijd als eerste bij de bal en is vooral op de korte afstanden razendsnel, met of zonder bal. Een type zoals Khalilou Fadiga destijds. In balbezit is de jonge winger een zegen voor een ploeg, maar in balverlies heb je minder aan hem en heeft hij de neiging om te blijven staan.’

Moet Club Brugge zich op de jeugdopleiding blijven focussen?

Meest recent

Voetbalbond maakt refs speeldag 8 én inhaalduels bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al speeldag acht op het programma, terwijl er ook een ...

0
0
Fink incasseert opdoffer: wissel van de wacht in Genk?

Terwijl de start van de Champions League alle aandacht opeist moet KRC Genk woensdag aan de bak ...

36
36
De 11 namen: Union op volle sterkte voor CL-debuut

Union begint dinsdag aan haar eerste avontuur in de Champions League met een bezoekje aan PSV. ...

31
31
Anderlecht krijgt goed en slecht nieuws voor toppers

Europees voetbal staat niet meer op het programma, maar in de competitie volgen de topmatchen elkaar ...

153
153
Club Brugge dropt bommetje: Ordonez verlengt contract

De kassa rinkelde afgelopen zomer als nooit tevoren bij Club Brugge, dat tal van sterkhouders zag ...

276
276
'Club Brugge hakt knoop door: meubelstuk mag beschikken'

Nicky Hayen verdedigt vurig de beurtrol tussen de palen bij Club Brugge, terwijl er in de ...

774
774
Lies Vandenberghe doet harten smelten bij VTM-fans

Eén van de grootste powerkoppels in medialand? Dat zijn ongetwijfeld VTM-collega's Lies ...

239
239
Hoefkens zet Nederland op stelten: “Kotsmisselijk en triest”

Carl Hoefkens heeft een verleden in België als trainer bij onder meer Club Brugge en Standard ...

137
137
Real stampt tegen schenen met nieuwe klacht bij FIFA

Real Madrid won afgelopen speeldag nipt van Real Sociedad. Dankzij een magistrale Kylian ...

104
104
Twee Belgen sturen ferme boodschap naar Garcia

Bondscoach Rudi Garcia heeft veel keuze bij de Belgische nationale ploeg. Naast de ervaren namen ...

112
112
Met de kus van Modric: Saelemaekers grote hit in Milaan

De toekomst van Alexis Saelemaekers werd afgelopen zomer uitvoerig besproken. Verschillende clubs ...

113
113
‘Nasleep horrorbotsing De Cuyper: groot nieuws Lavia’

Maxim De Cuyper maakte afgelopen zomer de overstap van Club Brugge naar Brighton. In de Premier ...

195
195
‘Standard vreest Club Brugge: dubbele uppercut Euvrard’

Standard Luik is aan een nieuw hoofdstuk bezig onder Vincent Euvrard. De vervanger van Mircea Rednic ...

250
250
Kompany clasht weer met Bayern-icoon: “Slaat nergens op!”

Vincent Kompany is met Bayern München perfect aan de Bundesliga begonnen, maar de ambities van ...

200
200
Rode Duivels schrikken na drastische ingreep FIFA

De interlandperiodes komen vaak onder vuur te liggen. De spelers vinden dat de kalender al bomvol ...

229
229
Grote verrassing: databureau voorspelt kansen Club én Union

De League Phase van de Champions League staat voor de deur. Dinsdagavond neemt Union SG het in zijn ...

193
193
Genk troeft buitenland af: oude bekende keert terug

KRC Genk greep de afgelopen seizoenen naast de titel in de Jupiler Pro League, maar dit seizoen zijn ...

184
184
'Anderlecht vloekt: zware schorsing Degreef bekend'

Tristan Degreef pakte al vroeg rood tegen KRC Genk afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. De ...

516
516
TRANSFERUURTJE: ‘Club Brugge shockeert, vijf Anderlecht-dossiers’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

604
604
Van Bommel snoeihard: pijnlijke woorden voor eigen zoon

Union SG neemt het dinsdagavond op tegen Union SG in de Champions League. De Brusselse club maakt ...

113
113
CL-zorgen Club Brugge: Hayen doet schietgebedje

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen AS Monaco. Blauw-Zwart hoopt de doelen van ...

318
318
Extra troef Rode Duivels: nieuw wapen Doku ontdekt

Jérémy Doku is al jaren een gevestigde naam in de Belgische nationale ploeg. Bij ...

106
106
HVH ziet grote JPL-revelatie: “Kopie van Emile Mpenza”

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen onderweg en de analisten kunnen al een eerste beeld ...

196
196
Anderlecht reageert voor het eerst op vertrek Vandenhaute

RSC Anderlecht zit in een moeilijke periode. Paars-Wit werd vroegtijdig uitgeschakeld in Europa en ...

484
484
Bliksemvertrek Christian Burgess naar Saudi-Arabië?

Christian Burgess is een icoon van Union SG. De aanvoerder ligt momenteel in de lappenmand en de ...

293
293

Meer sportnieuws