Hoe Anderlecht, AA Gent én Antwerp de bal missloegen

176 stemmen
Hoe Anderlecht, AA Gent én Antwerp de bal missloegen

In het Belgisch voetbal gaat er héél veel mis. Het begint vaak aan de top van de piramide, waar beleidsbepalers vaak paniekvoetbal spelen. Zelden nemen ze zelf hun verantwoordelijkheid. Onder meer bij RSC Anderlecht, Royal Antwerp FC en AA Gent moeten ze de hand in eigen boezem steken.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: Grote kuis in JPL, Courtois weg bij Real?

Riemer de beste bij Anderlecht

Bij Anderlecht ontsloegen ze Brian Riemer en David Hubert. Besnik Hasi is al de derde coach. Degene die de beste resultaten op de mat legde was... Riemer. Hij werkte negen matchen af dit seizoen en had een gemiddelde van 2 punten per match. 

Hubert deed in 33 matchen als definitieve hoofdtrainer een stuk minder goed met gemiddeld 1,7 punten. Hasi startte met een 0 op 6. RSCA werd op geen enkel moment beter van de trainerswissels. Paniekvoetbal dat niet rendeerde. Vandenhaute was de roerganger achter het vertrek, Renard achter dat van Hubert. 

Ulderink en Milicevic niet beter

Bij Antwerp ontsloegen ze Jonas De Roeck. De Great Old heeft grote ambities, maar geen grootse kern. Europees voetbal halen zou een stuntje zijn. Toch werd De Roeck bedankt voor bewezen diensten. Hij werd het slachtoffer van een slechte wintermercato, waar met Jacob Ondrejka een belangrijke aanvallende pion (waar er al geen weelde was) vertrok. De nieuwkomers zijn geen meerwaarde gebleken. Andries Ulderink werd door Marc Overmars aangesteld. De Roeck haalde gemiddeld 1,67 punten per matchen in 33 partijen, Ulderink zit na vier duels aan 0,25 met 1 op 12.... Het schokeffect is er niet.

AA Gent zette Wouter Vrancken op straat. Er was veel kritiek op hem, ook vanwege de fans, maar AA Gent was wel op weg naar een van zijn betere seizoenen van de afgelopen jaren. Europees degelijk en de groepsfase overleefd, in de competitie maakten ze onder zijn bewind nog steeds kans op de Champions' Play-Offs, wat onder Hein Vanhaezebrouck niet lukte in diens tweede ambtstermijn.

Maar Vrancken werd ontslagen, Danijel Milicevic werd aangesteld. Net zoals bij Hubert kreeg hij meteen lof omdat de eerste weken goed waren. Maar wonderen bestaan niet. AA Gent brak zijn contract al open, maar nam toch een risico. Milicevic presteert immers minder goed dan zijn voorganger. Zijn teller staat voorlopig op gemiddeld 1,33 punten per match (12 duels), Vrancken tikte af op 1,67 in 36 matchen. 

Uiteraard moeten we rekening houden met de tegenstanders die ze hebben gehad, zo zijn Hasi, Milicevic en Ulderink al bezig in de Play-Offs. Het is echter duidelijk dat er weinig beterschap is gekomen nadat Anderlecht, AA Gent en Antwerp hun trainer ontsloegen. Dezelfde pijnpunten zijn er nog steeds. Wonderdokters bestaan dan ook niet...

CR

🚀

Moeten clubs meer geduld hebben met hun coach?

Meest recent

Vandenbempt looft Bruggeling: "Op 1 bij de Gouden Schoen"

Club Brugge wordt kampioen, dat is duidelijk. Blauw-Zwart maakte héél veel indruk in ...

44
44
Anderlecht heeft beet en sluit nieuw contract af

RSC Anderlecht is bij de eerste ploeg al jaren op de dool, maar gelukkig is er Neerpede. Daar zijn ...

54
54
Roméo Lavia moet nieuwe opdoffer slikken

Rudi Garcia stelde vrijdag heel wat potentiële Rode Duivels teleur bij het bekend maken van ...

44
44
'Cercle wrijft zich in handen: transferstrijd helemaal los'

Cercle Brugge blikt alweer terug op een moeilijk seizoen, waarin het pas in de Relegation Play-Off ...

35
35
Vrancken lacht tanden bloot na vraag over toekomst

STVV moest zaterdag wel vrede nemen met een gelijkspel tegen AA Gent, maar dat kon de pret op Stayen ...

96
96
'Exit Rigaux: Club kiest voor verrassende vervanging'

Club Brugge staat voor een nieuwe landstitel, maar ook voor grote veranderingen. Zowel op als naast ...

298
298
Real Madrid kondigt vertrek van icoon aan

Voor Real Madrid eindigt het seizoen volgend weekend met een thuiswedstrijd tegen Athletic Bilbao. ...

56
56
'Club davert op grondvesten: vertrek in kannen en kruiken'

Club Brugge zette zondagavond een enorme stap richting de landstitel door Union met 5-0 te ...

393
393
Courtois verbaast en koopt zich bij nieuwe club in

Thibaut Courtois haalt op zijn 34ste nog steeds een bijzonder hoog niveau. De doelman van Real ...

87
87
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

262
262
'Hubert na pandoering plots op de wip bij Union'

Union is op enkele dagen tijd van de hemel naar de hel gegaan. Donderdag pakte het nog de Croky Cup ...

452
452
Wansmakelijke Lukaku-taferelen bij titelviering Inter

Inter speelde zondag zijn laatste thuiswedstrijd van het seizoen en dat ging gepaard met een groot ...

127
127
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht kan cashen, Club heeft beet'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

339
339
Llansana haalt ferm uit na KV Mechelen: “Heel het seizoen al”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen KV Mechelen. Paars-Wit moet nog vol aan ...

421
421
Degryse briest: “Ontzettend jammer voor Belgisch voetbal”

Club Brugge is op weg naar een nieuwe landstitel. Na een tweestrijd met Union SG in de Champions ...

505
505
Ophef na Club-Union: opvallend gebaar veroorzaakt storm

Club Brugge heeft de topper van Union SG overtuigend gewonnen. Aan het einde van de wedstrijd stond ...

875
875
Epolo onder de indruk: "Zij horen thuis in PO 1"

Standard speelde 0-0 in eigen huis tegen Racing Genk. Een gemiste kans voor de Luikenaars. Ibe ...

206
206
Fans keren RSCA de rug toe: De Cat en Taravel reageren

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen, waardoor ze nog steeds vierde staan. De Brusselaars ...

366
366
El Ouahdi vol vertrouwen: “Dan komt het in orde”

KRC Genk speelde 0-0 op het veld van Standard. Een belangrijk punt, want de Limburgers hebben nu ...

119
119
'JPL lonkt voor Nederlandse doelpuntenmachine'

Heel veel Belgische clubs gaan op zoek naar een nieuwe spits. In Nederland loopt één ...

244
244
'Wéér jackpot voor Club Brugge: miljoenen lonken'

Club Brugge verkocht Antonio Nusa voor 21 miljoen euro aan RB Leipzig. Het is de verwachting dat de ...

504
504
'Charleroi droomt van absolute monstertransfer'

Bij Sporting Charleroi zullen er in de zomer topspelers de club verlaten. Ze hopen één ...

61
61
Auwch! Club maakt Union extra belachelijk na pandoering

Club Brugge heeft zondag een aanzienlijke claim op de landstitel gelegd. In een rechtstreeks duel ...

487
487
'Genk vindt nieuwe steunpilaar: ervaren kracht naar uitgang'

KRC Genk blijft op koers om de Europe Play-Offs te winnen. De Limburgers hielden zaterdag stand op ...

360
360
'Lewandowski zwaait af in tranen: spectaculaire opvolger'

De emoties liepen zondagavond even hoog op in Camp Nou. Met tranen in de ogen nam Robert Lewandowski ...

240
240

Meer sportnieuws