Hoe Anderlecht, AA Gent én Antwerp de bal missloegen

door
Hoe Anderlecht, AA Gent én Antwerp de bal missloegen

In het Belgisch voetbal gaat er héél veel mis. Het begint vaak aan de top van de piramide, waar beleidsbepalers vaak paniekvoetbal spelen. Zelden nemen ze zelf hun verantwoordelijkheid. Onder meer bij RSC Anderlecht, Royal Antwerp FC en AA Gent moeten ze de hand in eigen boezem steken.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Riemer de beste bij Anderlecht

Bij Anderlecht ontsloegen ze Brian Riemer en David Hubert. Besnik Hasi is al de derde coach. Degene die de beste resultaten op de mat legde was... Riemer. Hij werkte negen matchen af dit seizoen en had een gemiddelde van 2 punten per match. 

Hubert deed in 33 matchen als definitieve hoofdtrainer een stuk minder goed met gemiddeld 1,7 punten. Hasi startte met een 0 op 6. RSCA werd op geen enkel moment beter van de trainerswissels. Paniekvoetbal dat niet rendeerde. Vandenhaute was de roerganger achter het vertrek, Renard achter dat van Hubert. 

Ulderink en Milicevic niet beter

Bij Antwerp ontsloegen ze Jonas De Roeck. De Great Old heeft grote ambities, maar geen grootse kern. Europees voetbal halen zou een stuntje zijn. Toch werd De Roeck bedankt voor bewezen diensten. Hij werd het slachtoffer van een slechte wintermercato, waar met Jacob Ondrejka een belangrijke aanvallende pion (waar er al geen weelde was) vertrok. De nieuwkomers zijn geen meerwaarde gebleken. Andries Ulderink werd door Marc Overmars aangesteld. De Roeck haalde gemiddeld 1,67 punten per matchen in 33 partijen, Ulderink zit na vier duels aan 0,25 met 1 op 12.... Het schokeffect is er niet.

AA Gent zette Wouter Vrancken op straat. Er was veel kritiek op hem, ook vanwege de fans, maar AA Gent was wel op weg naar een van zijn betere seizoenen van de afgelopen jaren. Europees degelijk en de groepsfase overleefd, in de competitie maakten ze onder zijn bewind nog steeds kans op de Champions' Play-Offs, wat onder Hein Vanhaezebrouck niet lukte in diens tweede ambtstermijn.

Maar Vrancken werd ontslagen, Danijel Milicevic werd aangesteld. Net zoals bij Hubert kreeg hij meteen lof omdat de eerste weken goed waren. Maar wonderen bestaan niet. AA Gent brak zijn contract al open, maar nam toch een risico. Milicevic presteert immers minder goed dan zijn voorganger. Zijn teller staat voorlopig op gemiddeld 1,33 punten per match (12 duels), Vrancken tikte af op 1,67 in 36 matchen. 

Uiteraard moeten we rekening houden met de tegenstanders die ze hebben gehad, zo zijn Hasi, Milicevic en Ulderink al bezig in de Play-Offs. Het is echter duidelijk dat er weinig beterschap is gekomen nadat Anderlecht, AA Gent en Antwerp hun trainer ontsloegen. Dezelfde pijnpunten zijn er nog steeds. Wonderdokters bestaan dan ook niet...

CR

Moeten clubs meer geduld hebben met hun coach?

Meest recent

Doku briest ondanks glansrol: Rode Duivel in zak en as

Manchester City kreeg een uppercut in de Premier League. The Cityzens speelden 3-3 gelijk tegen ...

2
2
Noa Lang baart opzien met Lil Kleine: grote verrassing

Noa Lang heeft een verleden bij Club Brugge, maar nu maakt de aanvaller het mooie weer bij ...

6
6
KV Mechelen schiet recht in de roos: toptransfer

KV Mechelen boekte afgelopen speeldag een eerste overwinning in de Champions Play-Offs. Malinwa mag ...

42
42
Rudi Garcia opgelet: Real komt met Courtois-statement

Thibaut Courtois ligt in de lappenmand bij Real Madrid, maar de doelman lijkt op de weg terug. Ook ...

38
38
Klacht tegen DAZN: misleidende advertentie voor fans

DAZN is al een tijdje gespreksonderwerp nummer 1 in België. De streamingdienst kwam afgelopen ...

151
151
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht strijdt met rivaal, Club incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

258
258
Ronny Deila in vieze papieren: seksuele intimidatie

Ronny Deila zit in vieze papieren. De voormalige trainer van Standard Luik en Club Brugge nam in ...

70
70
Oosting krimpt ineen bij Antwerp: fans zijn het beu

Royal Antwerp FC kreeg afgelopen speeldag een pak slaag van jewelste tegen rechtstreekse concurrent ...

130
130
‘Club Brugge gaat vol voor knaltransfer van 15 miljoen euro’

De zomertransfer komt dichterbij en de clubs zijn al op zoek naar opportuniteiten op de ...

289
289
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Standard'

RSC Anderlecht gaat wellicht een linksachter aantrekken. De Brusselaars worden steeds vaker in ...

143
143
'Bommetje bij Antwerp: vertrekken twee sterke mannen?'

Royal Antwerp FC is een club op drift. Eigenaar Paul Gheysens zal dringend knopen moeten doorhakken ...

304
304
Butera verlaat Ajax: hapt één van deze drie JPL-clubs?

Bij RSC Anderlecht lieten ze de afgelopen jaren enkel talenten vertrekken. Dat pakte soms verkeerd ...

131
131
'Rigaux grijpt in: intens gesprek met Club-sterkhouder'

Club Brugge heeft de titelstrijd in de Champions' Play-Offs helemaal naar zich toe getrokken. Dat ...

307
307
'Consequenties bij Genk: transferrevolutie in de maak'

Mathematisch gezien blijft nog alles mogelijk, maar KRC Genk heeft het zichzelf knap lastig gemaakt ...

303
303
Club zoekt flankaanvaller: buitenkansje bij landgenoot?

Club Brugge zal tijdens de zomerse transferperiode verschillende aanwinsten aantrekken. Op het ...

275
275
'Komst Sibierski maakt eerste 'slachtoffer' bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief verantwoordelijke beet. Maandag werd de Fransman Antoine ...

553
553
Discussie niet voorbij: fatale rode kaart Mac Allister onterecht?

Union SG heeft afgelopen weekend zijn koppositie in de Champions' Play-Offs te grabbel gegooid na ...

579
579
Boskamp laat fans achter met enorme brok in de keel

De afwezigheid van Jan Boskamp op televisie valt steeds meer op. De goedlachse Nederlander was ...

100
100
Doku steelt de show: Guardiola geeft straf compliment

Manchester City heeft maandagavond twee dure punten verspeeld in de Engelse titelstrijd. Aan ...

201
201
'Poppen aan het dansen bij Genk: De Condé ontploft in kleedkamer'

De Europe Play-Offs zijn dit seizoen erg aantrekkelijk, met vier speeldagen te gaan hebben liefst ...

541
541
‘Sibierski-bom barst: koppen rollen bij Anderlecht’

Anderlecht haalt met Antoine Sibierski niet alleen een nieuwe sportieve baas binnen, maar ook iemand ...

554
554
Vrancken vs. Burgess: directe trigger voor conflict onthuld

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

328
328
'Pro League Player of the Season': grote favoriet al bekend

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

269
269
Schipbreuk City: fenomenale Doku voorkomt nederlaag in 96ste

In de Engelse titelstrijd heeft Manchester City duur puntenverlies geleden. Ondanks een dominante ...

80
80
Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

292
292

Meer sportnieuws