Hoe Anderlecht, AA Gent én Antwerp de bal missloegen

176 stemmen
Hoe Anderlecht, AA Gent én Antwerp de bal missloegen

In het Belgisch voetbal gaat er héél veel mis. Het begint vaak aan de top van de piramide, waar beleidsbepalers vaak paniekvoetbal spelen. Zelden nemen ze zelf hun verantwoordelijkheid. Onder meer bij RSC Anderlecht, Royal Antwerp FC en AA Gent moeten ze de hand in eigen boezem steken.

LEES OOK: 'Plotse transferwending omtrent Thorgan Hazard'

Riemer de beste bij Anderlecht

Bij Anderlecht ontsloegen ze Brian Riemer en David Hubert. Besnik Hasi is al de derde coach. Degene die de beste resultaten op de mat legde was... Riemer. Hij werkte negen matchen af dit seizoen en had een gemiddelde van 2 punten per match. 

Hubert deed in 33 matchen als definitieve hoofdtrainer een stuk minder goed met gemiddeld 1,7 punten. Hasi startte met een 0 op 6. RSCA werd op geen enkel moment beter van de trainerswissels. Paniekvoetbal dat niet rendeerde. Vandenhaute was de roerganger achter het vertrek, Renard achter dat van Hubert. 

Ulderink en Milicevic niet beter

Bij Antwerp ontsloegen ze Jonas De Roeck. De Great Old heeft grote ambities, maar geen grootse kern. Europees voetbal halen zou een stuntje zijn. Toch werd De Roeck bedankt voor bewezen diensten. Hij werd het slachtoffer van een slechte wintermercato, waar met Jacob Ondrejka een belangrijke aanvallende pion (waar er al geen weelde was) vertrok. De nieuwkomers zijn geen meerwaarde gebleken. Andries Ulderink werd door Marc Overmars aangesteld. De Roeck haalde gemiddeld 1,67 punten per matchen in 33 partijen, Ulderink zit na vier duels aan 0,25 met 1 op 12.... Het schokeffect is er niet.

AA Gent zette Wouter Vrancken op straat. Er was veel kritiek op hem, ook vanwege de fans, maar AA Gent was wel op weg naar een van zijn betere seizoenen van de afgelopen jaren. Europees degelijk en de groepsfase overleefd, in de competitie maakten ze onder zijn bewind nog steeds kans op de Champions' Play-Offs, wat onder Hein Vanhaezebrouck niet lukte in diens tweede ambtstermijn.

Maar Vrancken werd ontslagen, Danijel Milicevic werd aangesteld. Net zoals bij Hubert kreeg hij meteen lof omdat de eerste weken goed waren. Maar wonderen bestaan niet. AA Gent brak zijn contract al open, maar nam toch een risico. Milicevic presteert immers minder goed dan zijn voorganger. Zijn teller staat voorlopig op gemiddeld 1,33 punten per match (12 duels), Vrancken tikte af op 1,67 in 36 matchen. 

Uiteraard moeten we rekening houden met de tegenstanders die ze hebben gehad, zo zijn Hasi, Milicevic en Ulderink al bezig in de Play-Offs. Het is echter duidelijk dat er weinig beterschap is gekomen nadat Anderlecht, AA Gent en Antwerp hun trainer ontsloegen. Dezelfde pijnpunten zijn er nog steeds. Wonderdokters bestaan dan ook niet...

CR

🚀

Moeten clubs meer geduld hebben met hun coach?

Meest recent

Duivels extra onder druk voor Nieuw-Zeeland: “Hallucinant”

De Rode Duivels nemen het zaterdagochtend op tegen Nieuw-Zeeland. Met twee punten uit twee ...

0
0
‘Knopen doorgehakt: pakt Club Brugge uit met Sels?’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman. Simon Mignolet stopt en Dani van den Heuvel ...

140
140
Beveren jubelt: sterspeler blijft alsnog aan boord

SK Beveren veroverde vorig seizoen tot ieders verbazing met grote overmacht de titel in 1B en mag ...

20
20
Vandenbempt waarschuwt Garcia: "Zou enorme fout zijn"

De Rode Duivels staan voor hun match van de waarheid. Tegen Nieuw-Zeeland moeten ze nog alle zeilen ...

100
100
Sporting Hasselt slaat zeer fraaie Belgische dubbelslag

Het wordt komend seizoen in de Challenger Pro League uitkijken naar welke meerwaarde Sporting ...

48
48
Kiki Vanrafelghem doet fans smullen met bloedheet spektakel

Hij werkte intussen zijn eerste volledige seizoen af bij KV Mechelen en liet meermaals zien waarom ...

51
51
'Man City haalt keihard uit met deal van 135 miljoen'

Bij Manchester City beginnen ze deze zomer aan een nieuw tijdperk na het vertrek van Pep Guardiola. ...

35
35
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

23
23
Rode Duivels krijgen zware uppercut vlak voor groepsfinale

De Rode Duivels staan voor hun groepsfinale al met de rug tegen de muur. En vlak voor de beslissende ...

311
311
'KV Mechelen laat goalgetter rijpen, nieuwe keeper Westerlo'

Nu de meeste eersteklassers weer begonnen zijn aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen, willen ze ...

33
33
De Cat en Lukaku bij Anderlecht? Dit zegt Vitor Bruno

Na alweer een tegenvallend seizoen hoopt Anderlecht straks eindelijk weer de aansluiting te maken ...

165
165
Mechele benoemt Duivels probleem: "Dat was wake-upcall"

Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd zijn de Rode Duivels aan zet in hun laatste groepswedstrijd op ...

70
70
'Union krijgt zeer pikante vraagprijs te horen'

Union was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

56
56
Club Brugge ruikt dubbele stuntdeal na plotse wending

Club Brugge staat op het punt om te verrassen op de transfermarkt. Er ligt een dubbele stunt op ...

324
324
'Shoppinglijstje Sibierski uitgebreid na forse domper'

Bij Anderlecht lijken ze eindelijk klaar om helemaal aan hun zomermercato te beginnen. Met Vitor ...

414
414
Doku, Lukaku, Vanaken: Garcia brengt verrassende update

Zaterdagochtend staan de Rode Duivels voor hun match van de waarheid op dit WK. Tegen Nieuw-Zeeland ...

461
461
Oranje boekt weer vlotte zege, Japan en Zweden ook door

In de nacht van donderdag op vrijdag viel ook in groep F nog de beslissing. Oranje verzekerde zich ...

58
58
Turkije redt zijn eer nog, Australië mogelijk tegen Duivels

Vrijdagochtend werd ook nog de slotspeeldag in groep D op het WK afgewerkt. Daarin heeft Turkije ...

76
76
Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

116
116
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

99
99
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

401
401
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

294
294
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

64
64
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

541
541
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

232
232

Meer sportnieuws