Hoe Anderlecht, AA Gent én Antwerp de bal missloegen

door
Hoe Anderlecht, AA Gent én Antwerp de bal missloegen

In het Belgisch voetbal gaat er héél veel mis. Het begint vaak aan de top van de piramide, waar beleidsbepalers vaak paniekvoetbal spelen. Zelden nemen ze zelf hun verantwoordelijkheid. Onder meer bij RSC Anderlecht, Royal Antwerp FC en AA Gent moeten ze de hand in eigen boezem steken.

LEES OOK: Peperdure flop Anderlecht: pijnlijke details onthuld

Riemer de beste bij Anderlecht

Bij Anderlecht ontsloegen ze Brian Riemer en David Hubert. Besnik Hasi is al de derde coach. Degene die de beste resultaten op de mat legde was... Riemer. Hij werkte negen matchen af dit seizoen en had een gemiddelde van 2 punten per match. 

Hubert deed in 33 matchen als definitieve hoofdtrainer een stuk minder goed met gemiddeld 1,7 punten. Hasi startte met een 0 op 6. RSCA werd op geen enkel moment beter van de trainerswissels. Paniekvoetbal dat niet rendeerde. Vandenhaute was de roerganger achter het vertrek, Renard achter dat van Hubert. 

Ulderink en Milicevic niet beter

Bij Antwerp ontsloegen ze Jonas De Roeck. De Great Old heeft grote ambities, maar geen grootse kern. Europees voetbal halen zou een stuntje zijn. Toch werd De Roeck bedankt voor bewezen diensten. Hij werd het slachtoffer van een slechte wintermercato, waar met Jacob Ondrejka een belangrijke aanvallende pion (waar er al geen weelde was) vertrok. De nieuwkomers zijn geen meerwaarde gebleken. Andries Ulderink werd door Marc Overmars aangesteld. De Roeck haalde gemiddeld 1,67 punten per matchen in 33 partijen, Ulderink zit na vier duels aan 0,25 met 1 op 12.... Het schokeffect is er niet.

AA Gent zette Wouter Vrancken op straat. Er was veel kritiek op hem, ook vanwege de fans, maar AA Gent was wel op weg naar een van zijn betere seizoenen van de afgelopen jaren. Europees degelijk en de groepsfase overleefd, in de competitie maakten ze onder zijn bewind nog steeds kans op de Champions' Play-Offs, wat onder Hein Vanhaezebrouck niet lukte in diens tweede ambtstermijn.

Maar Vrancken werd ontslagen, Danijel Milicevic werd aangesteld. Net zoals bij Hubert kreeg hij meteen lof omdat de eerste weken goed waren. Maar wonderen bestaan niet. AA Gent brak zijn contract al open, maar nam toch een risico. Milicevic presteert immers minder goed dan zijn voorganger. Zijn teller staat voorlopig op gemiddeld 1,33 punten per match (12 duels), Vrancken tikte af op 1,67 in 36 matchen. 

Uiteraard moeten we rekening houden met de tegenstanders die ze hebben gehad, zo zijn Hasi, Milicevic en Ulderink al bezig in de Play-Offs. Het is echter duidelijk dat er weinig beterschap is gekomen nadat Anderlecht, AA Gent en Antwerp hun trainer ontsloegen. Dezelfde pijnpunten zijn er nog steeds. Wonderdokters bestaan dan ook niet...

CR

Moeten clubs meer geduld hebben met hun coach?

Meest recent

Alderweireld tipt Garcia: "Dat moet defensie op WK zijn"

De Rode Duivels beginnen zaterdagavond helemaal aan hun voorbereiding op het WK. De eerste ...

16
16
Ito bezorgt Japan knappe zege, Canada wendt domper af

De Rode Duivels komen om 20u30 pas in actie, maar eerder op de avond kwamen ook enkele andere ...

6
6
'Monsterbod geweigerd: Club Brugge verrast'

Club Brugge weigerde in de winter een monsterbod en koos toen voor sportieve rust midden in de ...

199
199
'Klopp reikt Liverpool opvolger Salah op schoteltje aan'

Liverpool FC kondigde deze week aan dat Mohamed Salah na het seizoen vertrekt op Anfield. De Engelse ...

43
43
Basiself Duivels bekend: Garcia voorziet één grote verrassing

De Rode Duivels werken zaterdagavond in het Mercedes Benz-stadium te Atlanta een oefenwedstrijd af ...

170
170
Jonge Duivels U17 mogen na spektakelstuk naar WK én EK

Voor de Rode Duivels staat er in de komende dagen weinig op het spel, want zij spelen slechts twee ...

63
63
Club vs Union: Joos ziet belangrijk voordeel in titelstrijd

Na de interlandbreak is het tijd voor de laatste editie van de play-offs in de Jupiler Pro League. ...

56
56
'Kompany wil Man City enorme transferhak zetten'

De voorbije weken laaiden de geruchten weer op over een mogelijk vertrek van Vincent Kompany naar ...

51
51
Garcia kondigt opmerkelijk experiment aan bij Duivels

De Rode Duivels staan om 20u30 tegenover de Verenigde Staten. Het is de eerste oefenpartij die ze ...

95
95
U19: Tien Jonge Duivels doen geweldige zaak voor EK

Heel wat Belgische jeugdteams proberen in de komende dagen om een EK-ticket af te dwingen. De U19 ...

76
76
'Club eraan voor de moeite: transferplan Stankovic bekend'

Club Brugge staat voor alweer een zeer bewogen transferzomer. Net als een jaar geleden zal het weer ...

143
143
'PSV ziet kersverse Jonge Duivel naar België trekken'

Bij PSV lijken er weer enkele Belgen aan het doorbreken te zijn. Er wordt veel verwacht van de ...

126
126
'Geen Duivels, wel knaltransfer voor Mandela Keita'

De Rode Duivels nemen het om 20u30 op tegen de Verenigde Staten. Dat zal met enkele nieuwe namen in ...

76
76
'Club Brugge beeft: eerste topploeg in actie voor Tresoldi'

Club Brugge dreigt zijn speerpunt Nicolo Tresoldi al na amper één seizoen kwijt te ...

246
246
Extra boost Cercle: publiekslieveling blijft aan boord

Cercle Brugge wil zich in de Relegation Play-Offs zo snel mogelijk verzekeren van het behoud. Na de ...

69
69
'Deal van 9 miljoen: Premier League gek van JPL-revelatie'

De Jupiler Pro League zal ook komende zomer weer verschillende spelers voor de nodige miljoenen zien ...

84
84
Gent doet Pro League daveren: bom onder competitiehervorming

De Jupiler Pro League staat aan de vooravond van de laatste editie van de Play-Offs. Voorlopig toch ...

530
530
Duivels dilemma: man in vorm of ervaren Mechele in basis?

De Rode Duivels werken zaterdagavond in Atlanta een oefenwedstrijd af tegen de Verenigde Staten. ...

181
181
'Barça onder druk: eerste zomertransfer staat op klappen'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

102
102
'Vertrek Karetsas krijgt vorm: Genks clubrecord verpulverd'

Ondanks de tegenvallende prestaties van de voorbije maanden, is KRC Genk op weg om serieus te cashen ...

531
531
Mignolet-dossier bereikt kookpunt: de drie opties voor Club

De sportieve leiding van Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet. Verschillende sterkhouders ...

759
759
'Kompany en co hard: international zonder pardon doorgestuurd'

Ook bij Bayern München wordt van de interland-break gebruik gemaakt om de krijtijnen voor ...

98
98
TRANSFERUURTJE: 'Barça lonkt naar Duivel, smaakmaker weg bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

147
147
Witsel duidelijk over speelkansen onder Garcia

Axel Witsel was jarenlang een vaste pion van de Gouden Generatie bij de Rode Duivels. Op zijn 37e ...

53
53
Garcia speelt open kaart over penibele situatie Lukaku

Romelu Lukaku werd opgenomen in de selectie van de Rode Duivels, maar gaf al meteen verstek. De ...

70
70

Meer sportnieuws