Hoe Anderlecht, AA Gent én Antwerp de bal missloegen

176
Hoe Anderlecht, AA Gent én Antwerp de bal missloegen

In het Belgisch voetbal gaat er héél veel mis. Het begint vaak aan de top van de piramide, waar beleidsbepalers vaak paniekvoetbal spelen. Zelden nemen ze zelf hun verantwoordelijkheid. Onder meer bij RSC Anderlecht, Royal Antwerp FC en AA Gent moeten ze de hand in eigen boezem steken.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Riemer de beste bij Anderlecht

Bij Anderlecht ontsloegen ze Brian Riemer en David Hubert. Besnik Hasi is al de derde coach. Degene die de beste resultaten op de mat legde was... Riemer. Hij werkte negen matchen af dit seizoen en had een gemiddelde van 2 punten per match. 

Hubert deed in 33 matchen als definitieve hoofdtrainer een stuk minder goed met gemiddeld 1,7 punten. Hasi startte met een 0 op 6. RSCA werd op geen enkel moment beter van de trainerswissels. Paniekvoetbal dat niet rendeerde. Vandenhaute was de roerganger achter het vertrek, Renard achter dat van Hubert. 

Ulderink en Milicevic niet beter

Bij Antwerp ontsloegen ze Jonas De Roeck. De Great Old heeft grote ambities, maar geen grootse kern. Europees voetbal halen zou een stuntje zijn. Toch werd De Roeck bedankt voor bewezen diensten. Hij werd het slachtoffer van een slechte wintermercato, waar met Jacob Ondrejka een belangrijke aanvallende pion (waar er al geen weelde was) vertrok. De nieuwkomers zijn geen meerwaarde gebleken. Andries Ulderink werd door Marc Overmars aangesteld. De Roeck haalde gemiddeld 1,67 punten per matchen in 33 partijen, Ulderink zit na vier duels aan 0,25 met 1 op 12.... Het schokeffect is er niet.

AA Gent zette Wouter Vrancken op straat. Er was veel kritiek op hem, ook vanwege de fans, maar AA Gent was wel op weg naar een van zijn betere seizoenen van de afgelopen jaren. Europees degelijk en de groepsfase overleefd, in de competitie maakten ze onder zijn bewind nog steeds kans op de Champions' Play-Offs, wat onder Hein Vanhaezebrouck niet lukte in diens tweede ambtstermijn.

Maar Vrancken werd ontslagen, Danijel Milicevic werd aangesteld. Net zoals bij Hubert kreeg hij meteen lof omdat de eerste weken goed waren. Maar wonderen bestaan niet. AA Gent brak zijn contract al open, maar nam toch een risico. Milicevic presteert immers minder goed dan zijn voorganger. Zijn teller staat voorlopig op gemiddeld 1,33 punten per match (12 duels), Vrancken tikte af op 1,67 in 36 matchen. 

Uiteraard moeten we rekening houden met de tegenstanders die ze hebben gehad, zo zijn Hasi, Milicevic en Ulderink al bezig in de Play-Offs. Het is echter duidelijk dat er weinig beterschap is gekomen nadat Anderlecht, AA Gent en Antwerp hun trainer ontsloegen. Dezelfde pijnpunten zijn er nog steeds. Wonderdokters bestaan dan ook niet...

CR

Moeten clubs meer geduld hebben met hun coach?

Meest recent

Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Op het einde van deze week zal Mark van Bommel bekend maken op welke Rode Duivels hij rekent voor de ...

7
7
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

214
214
Tresoldi gelooft zijn oren niet na domper: "Wie dan?!"

Halfweg de league phase lijkt Club Brugge al zo goed als zeker dat het zal overwinteren in de ...

57
57
Sterkhouder Union dringt openlijk aan op transfer

Union zag de voorbije jaren in de zomer telkens weer een pak sterkhouders vertrekken. Dat was ook ...

24
24
Mechele gelooft ploegmaat niet: "Hij is een cheat code"

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde overwinning op een rij in de Champions League gepakt. ...

85
85
Mechelen lijkt eindelijk vertrokken: "Dat doet extra deugd"

Er werd woensdagavond niet alleen in de Champions League gevoetbald. In de Jupiler Pro League stond ...

33
33
Leko in de wolken: "Dit was casino-voetbal, pure fun"

Club Brugge blijft maar door de Champions League razen. Blauw-Zwart pakte woensdagavond al zijn ...

130
130
Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

200
200
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

390
390
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

223
223
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

232
232
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

56
56
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

293
293
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

138
138
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

43
43
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

30
30
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

46
46
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

37
37
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

116
116
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

106
106
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

60
60
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

41
41
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

27
27
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

40
40

Meer sportnieuws