STVV vangt wéér bot: "Hij zal niet de coach worden"

door
STVV vangt wéér bot:

STVV speelde paniekvoetbal van de zuiverste soort na de 0-3 tegen KV Kortrijk. Felice Mazzu werd ontslagen en ondertussen zoeken ze een nieuwe coach. Maar die zoektocht loopt zoals verwacht bijzonder moeilijk.

LEES OOK: 'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Geen Grosjean

Jonas De Roeck, Wouter Vrancken en Bernd Hollerbach weigerden. Het Belang van Limburg weet dat Marc Grosjean naast Hernan Losada ook een piste was. Maar beiden gaan het ook niet worden.

Frédéric De Meyer is nu interimtrainer en werkte met die laatste twee samen. "Grosjean is 66 jaar en staat op zijn leeftijd niet meer te springen voor een job in het voetbal, dat weet ik. Met Losada had ik de voorbije dagen bewust geen rechtstreeks contact. Hij wordt het niet, hoorde ik? Dat is tussen hem en de clubleiding. Ik wacht af, ik ga ervan uit dat mijn interimjob voor een heel korte termijn is en dat we volgende week een nieuwe T1 hebben", zei hij aan Het Belang van Limburg.

Zoektocht verloopt moeilijk

Het is geen verrassing dat veel trainers afhaken. Dat komt onder meer omdat er weinig te winnen valt. STVV in de Jupiler Pro League houden is geen grootse prestatie met deze kern en als er toch een degradatie zou volgen, dan is dat niet goed voor een carrière van een coach. Bovendien is er eigenlijk geen tijd om bepaalde zaken in de ploeg te slijpen.

Mazzu werd ontslagen na de 0-3 tegen KV Kortrijk. Nochtans boekte hij voordien drie zeges in vier matchen. De resultaten onder Mazzu waren gemiddeld goed voor een tiende tot elfde plaats. Alleen was de start van het seizoen onder Christian Lattanzio met een 3 op 18 dramatisch. Daardoor was er geen marge meer en dat nekte de Kanaries.

Gaat STVV een Belgische trainer aanstellen?

Meest recent

'Club gaat los op mercato: twee topaanwinsten, twee vertrekkers'

De spelers van Club Brugge genieten momenteel van een welverdiende verlofperiode na een bijzonder ...

20
20
Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department ...

76
76
Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

136
136
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

414
414
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

551
551
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

330
330
Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

99
99
Onverwachte kampioen? Vanhaezebrouck voorspelt titelstrijd

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

312
312
Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

264
264
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

237
237
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

579
579
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

333
333
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

659
659
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

660
660
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

764
764
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

148
148
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

582
582
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

1395
1395
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

778
778
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

244
244
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

477
477
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

393
393
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

661
661
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

1052
1052
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

367
367

Meer sportnieuws