Antwerp FC ondersteboven: ’stunttransfer’ gaat compleet fout

door
Antwerp FC ondersteboven: ’stunttransfer’ gaat compleet fout

Rosen Bozhinov, de veelbelovende Bulgaarse verdediger die Antwerp FC vorig jaar binnenhaalde als 'stunttransfer', heeft zich tot nu toe niet kunnen bewijzen. Na een moeizame aanpassing in het team en weinig speeltijd, kreeg hij een kans in de basis, maar stelde zwaar teleur tijdens een 5-1 nederlaag tegen Union SG. Zijn prestaties werden door de media scherp bekritiseerd, waarbij hij werd gezien als het symbool van de individuele fouten bij de club.

‘Stunttransfer’: Antwerp FC was Anderlecht, Porto en Man City te snel af

Rosen Bozhinov was vorige zomer een van de meest gewilde namen op de transfermarkt. De 19-jarige verdediger van CSKA 1948 en Bulgaarse jeugdinternational werd beschouwd als een van de grootste talenten van zijn land.

Anderlecht toonde interesse, terwijl Manchester City hem wilde aantrekken om hem vervolgens onder te brengen bij hun satellietclub Palermo. Ook FC Porto en enkele Nederlandse clubs volgden hem op de voet.

Antwerp FC had Bozhinov eveneens hoog op de verlanglijst staan na meerdere scoutingsbezoeken aan het einde van vorig seizoen. De Great Old haalde zijn slag thuis en in juni ondertekende de jonge Bulgaar een vierjarig contract op de Bosuil.

Bozhinov in de problemen bij Antwerp FC

Rosen Bozhinov is een linksvoetige centrale verdediger die geroemd wordt om zijn fysieke kracht en groeipotentieel. Antwerp FC haalde hem met het oog op de toekomst en gaf hem de tijd om zich aan te passen aan zijn nieuwe omgeving.

In de defensie moest hij de concurrentie aangaan met Zeno Van den Bosch en Toby Alderweireld. Bozhinov moest echter maar liefst 15 wedstrijden wachten op zijn basisdebuut voor de Great Old. De voorbije maanden waren dan ook allesbehalve makkelijk voor hem.

Hij moest wennen aan een nieuw land, een andere competitie, een nieuwe ploeg, een nieuwe trainer en een andere taal. Veel speeltijd kreeg hij niet—behalve in oefenwedstrijden of sporadisch bij de Young Reds. Volgens Gazet van Antwerpen had hij ook op training soms moeite om zich door te zetten.

Van de bank naar de basis en weer terug

Tegen KV Kortrijk kreeg Rosen Bozhinov zijn eerste basisplaats van het seizoen vanwege de afwezigheid van Toby Alderweireld. Voor de rust hield de jonge Bulgaar zich prima staande in de driemansdefensie, maar in de tweede helft raakte hij in de problemen.

“Hij hielp de ploeg en toonde dat we op hem kunnen bouwen”, analyseerde toenmalig coach Jonas De Roeck. Een week later ontbrak Alderweireld opnieuw, en werd verwacht dat Bozhinov weer in de basis zou starten tegen Dender.

Toch koos De Roeck ervoor om hem op de bank te laten en schakelde hij over naar een viermansverdediging met Jelle Bataille, Ayrton Costa, Zeno Van den Bosch en Kobe Corbanie. Het signaal was duidelijk: Bozhinov was nog niet helemaal klaar voor het grote werk.

Nieuwe kans verkwanseld

Op de eerste speeldag van de play-offs kreeg Rosen Bozhinov opnieuw een basisplaats als vervanger van Toby Alderweireld, maar hij stelde zwaar teleur. De Bulgaar lag mee aan de basis van zowel de 2-0 als de 3-1 in de zware 5-1 nederlaag tegen Union SG.

Na een tweede gele kaart kon hij vroegtijdig gaan douchen. Yanko Beekman, clubwatcher voor Het Laatste Nieuws, omschreef Bozhinov als het symbool van de individuele fouten bij Antwerp FC. “Een Gouden Schoen is groot om te vullen, maar deze poging deed wel erg veel pijn aan de ogen.”

Gazet van Antwerpen oordeelde dat Bozhinov zijn kans om Alderweireld te vervangen had verkwanseld. Met een 3 op 10 was de krant nog mild in haar beoordeling: “Een 2 had ook perfect gekund.”

JOUW MENING TELT:
Zal Bozhinov nog slagen bij Antwerp?

Meest recent

'Miljoenenstrijd barst los: Tottenham klopt aan bij Club'

Voorlopig beleefde Club Brugge KV een redelijk rustige zomermercato, maar daar komt ongetwijfeld nog ...

56
56
'Exit Simons: Westerlo heeft opvolger helemaal beet'

Bij Westerlo blijft het zeer onrustig. Nadat ze vorig seizoen drie trainers versleten, kenden ze ...

123
123
Club wrijft zich in handen: Tresoldi van goudwaarde op EK

Bij Club Brugge richten ze dezer dagen opvallend vaak hun vizier op de Duitse tweede klasse. Met ...

219
219
PSG maakt na CL ook op WK voor clubs fors statement

Een tweetal weken geleden schreef Paris Saint-Germain nog de Champions League op haar palmares. Het ...

65
65
'Anderlecht mag aanwinst definitief van lijstje schrappen'

Er zal deze zomer nog maar eens zeer veel bewegen bij Anderlecht. De vele verschuivingen in de ...

100
100
Kompany is nu al enthousiast: "Wordt een speciale match"

Voor Bayern München is het WK voor clubs begonnen met een spectaculaire zege. De troepen van ...

73
73
'Anderlecht heeft beet: target heeft laatste match gespeeld'

Het zijn drukke tijden voor Olivier Renard. De sportief directeur zal deze zomer heel wat ...

696
696
Nieuwe Denkey? Cercle-spits schittert op prestigieus toernooi

Cercle Brugge blikt terug op een lastig seizoen, waarin het uiteindelijk maar op het nippertje ...

119
119
'Geraerts neemt meteen oude bekende mee naar nieuwe club'

De voorbije weken werd er hard getrokken aan de mouw van Karel Geraerts, die klaar was om weer aan ...

154
154
'Blunder Belgische topclubs: transfer van 40 miljoen'

De Belgische topploegen hebben de afgelopen jaren toch een aantal pareltjes laten schieten. Zo zijn ...

345
345
Zit het écht fout bij de jeugd van Anderlecht?

We lazen vandaag in La Dernière Heure dat RSC Anderlecht meer mentaliteit moet tonen in de ...

446
446
'Knapste voetbalster' ter wereld laat Instagram ontploffen

Het vrouwenvoetbal zit de afgelopen jaren flink in de lift. Het niveau wordt hoger en er zijn meer ...

228
228
Bayern wint met dubbele cijfers, Müller schrijft geschiedens

Op het WK voor clubs stond vanavond de tweede match op het programma. Het Bayern München van ...

253
253
Nmecha bezorgt Anderlecht dubbele transferdomper

Bij RSC Anderlcecht gaat er heel veel gebeuren. De Brusselaars gaan wellicht een aantal topspelers ...

375
375
Antwerp-fans duidelijk: "Haal hem als nieuwe coach"

Royal Antwerp FC is allerminst klaar voor de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De club heeft na ...

975
975
"Hij wil liefst weg" - extra vertrekker bij Anderlecht

Binnen een week wordt bij RSC Anderlecht de voorbereiding op het komende seizoen ingezet. Maar de ...

526
526
'Barça heeft buik vol: spraakmakende transfer Ter Stegen'

Marc-André Ter Stegen was jarenlang de vaste nummer één bij FC Barcelona. Maar ...

155
155
Club strikt ruwe diamant: kenners verrast na transfer

Club Brugge hield het tot dusver behoorlijk rustig op de zomerse transfermarkt. Al haalde de ...

1468
1468
'Afscheid met prijs: Son maakt verrassende transfer'

Tottenham Hotspur FC won afgelopen seizoen de Europa League en pakte zo zijn eerste prijs in ...

305
305
KVM lanceert transferoffensief: "Vier à vijf aanwinsten nabij"

Verschillende ploegen uit de Jupiler Pro League beginnen komende week al aan de voorbereiding op het ...

633
633
'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over vertrek Tzolis'

De landstitel zat er uiteindelijk niet in, voorts heeft Club Brugge een sterk seizoen achter de ...

998
998
Sensationele wending: Marc Brys nieuwe coach Ronaldo?

Marc Brys werkte de voorbije jaren in helse omstandigheden als bondscoach van Kameroen. Maar ...

189
189
'Anderlecht-vertrek Dolberg: voorwaarden zijn bekend'

Op de Raad van Bestuur werd afgelopen dinsdag beslist dat RSC Anderlecht extra middelen zal ...

799
799
'Liverpool niet te houden: derde topaanwinst vlak na Wirtz'

Liverpool FC verzekerde zich afgelopen seizoen van zijn 20ste landstitel, in de komende jaargang wil ...

140
140
België zet zich schrap: Wullaert bereidt zich voor op grootste strijd

Binnenkort staat er voor de Red Flames een uiterst belangrijk tornooi op het programma. Vanaf begin ...

92
92

Meer sportnieuws