Emotionele getuigenis raakt Tom Waes: "Zoek de fout op deze foto"

door
Emotionele getuigenis raakt Tom Waes:

Het interview dat Tom Waes gaf ,bij Karl Vannieuwkerke in Vive le Vélo, blijft nazinderen. Naar aanleiding van de Ronde van Vlaanderen nodigt Vannieuwkerke elke dag een paar centrale gasten uit, maandag stond de aflevering voor een groot stuk in het teken van de 'alcoholbiecht' van Waes. Dat zorgde voor heel wat gemengde reacties.

LEES OOK: Deschacht en Karl Vannieuwkerke clashen zwaar

Mixed feelings na publieke biecht

Vannieuwkerke vatte de koe meteen bij de hoorns en begon de uitzending maandag door Waes het vuur stevig aan de schenen te leggen.

De man van kaskrakers als Reizen en Kamp Waes brak zichtbaar. In een emotioneel betoog toonde hij heel wat schuldinzicht en vooral ook een groot gevoel van schaamte.

Dergelijke 'openbare biecht' roept uiteraard gemengde reacties op. Heel wat mensen vonden het een 'moedige' getuigenis, al was het er uiteraard eentje die noodzakelijk was na het leed dat hij veroorzaakt had.

Moedige getuigenis

Vooral de ouders/familieleden/vrienden van mensen die iemand verloren in het verkeer (door een chauffeur onder invloed) reageerden elk op hun eigen manier: sommigen onder hen waren enorm kwaad, anderen hoopten dat het iets 'positief' kon voortbrengen.

Gisteren in De Afspraak op Canvas was Kris Dekens te gast, de mama van Hannelore die in 2023 om het leven kwam toen een chaffeur, onder invloed van heroïne, voor een verschrikkelijke aanrijding zorgde. Opvallend genoeg kwam het gezin Tom Waes in Indonesië vorige zomer nog tegen en gingen ze samen op de foto. Na het ongeval kroop Kris in haar pen en schreef ze Waes een brief: "Zoek de fout op deze foto...", zo klonk het meteen hard.

Het gezin had nadien contact met Waes, die zelfs op bezoek kwam. Iets waar positief op gereageerd werd. "Jij bent een bekend figuur naar wie veel mensen opkijken, misschien kan je dit ongeval gebruiken om mee te helpen aan een mentaliteitsverandering?", zo deelde de familie haar gevoelens aan het VRT-gezicht.  "Hij gaf aan dat hij dat graag wil doen. Hoe hij dat concreet zal aanpakken is hij nog aan het bekijken. Er zullen wel ideeën ontstaan en dan zal er hopelijk verder gevolg aan gegeven worden."  Zo klonk het in een moedige getuigenis.

Maakte Tom Waes een goede keuze met zijn TV-optreden?

Meest recent

PSV niet gerust: Bosz velt zijn oordeel over Union

Deze week wordt de league phase van de Champions League op gang getrapt. De eerste wedstrijden ...

1
1
'Loodzware opdracht Lukaku bij terugkeer bij Anderlecht'

Anderlecht moest zondag vrede nemen met een gelijkspel tegen KRC Genk. Eén van de ...

43
43
Geruststellend nieuws: Homawoo reageert na horrorbotsing

Standard slaagde er afgelopen weekend opnieuw niet in om zijn wedstrijd te winnen. Het moest deze ...

19
19
'Real Madrid heeft al mega vervanger voor Vinicius Jr'

Real Madrid hield zich al bij al nog vrij rustig op de transfermarkt deze zomer. Het bleef bij vier ...

43
43
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Bayern, Renard spreekt over transfers'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

185
185
Hommeles bij Antwerp: fans genegeerd en interne ruzie

Royal Antwerp FC ging met de billen bloot tegen KAA Gent en blijft in de Jupiler Pro League na een ...

440
440
Doku verbaast na glansrol: onthulling slaat in als bom

Jérémy Doku liet zich van zijn beste kant zien bij Manchester City. In de stadsderby ...

142
142
Degryse maakt brandhout van Genk-goudhaantje: “Irritant!”

Een veelbesproken speeldag van de Jupiler Pro League is afgerond. Er vielen enkele rode kaarten en ...

465
465
Deschacht en Karl Vannieuwkerke clashen zwaar

Karl Vannieuwkerke is nog steeds één van de meest populaire schermgezichten bij de ...

244
244
Nieuw fenomeen bij KRC Genk: "Ronduit indrukwekkend"

We haalden al verschillende keren aan dat Head of Football Dimitri De Condé misschien wel de ...

300
300
Genk met frustraties na RSCA: Fink legt vinger op de wonde

KRC Genk speelde niet goed genoeg tegen RSC Anderlecht. Ze speelden ruim een uur met een man meer, ...

224
224
Vandenbempt begrijpt niéts van Club: "Volstrekt overbodig"

Bij Club Brugge likken ze hun wonden na een povere 1 op 6 tegen AA Gent en La Louvière. ...

345
345
Amorim breekt stilte: pijnlijke bekentenis doet schrikken

Manchester United was 25 jaar geleden nog de beste club ter wereld, maar anno 2025 zijn ze niet meer ...

174
174
Onder vuur: Renard breekt stilzwijgen met droomscenario

Olivier Renard kreeg de nodige kritiek voor zijn toch wel wisselvallige zomermercato. De sportieve ...

509
509
Degryse fileert Club-bestuur: “Hoelang lachen ze nog?"

Club Brugge is pover begonnen aan het seizoen in de Jupiler Pro League. Ze verloren terecht met 1-0 ...

500
500
3 op 10 - RSCA-speler krijgt keiharde veeg uit de pan

RSC Anderlecht is er andermaal niet in geslaagd de volle buit te pakken in een topwedstrijd in eigen ...

374
374
Bal aan het rollen: tweede grote doorbraak in DAZN-soap?

Na maanden van onderhandelingen werd afgelopen weekend een eerste groot akkoord bereikt omtrent de ...

1674
1674
Tzolis op bank gezet: Hayen onthult de echte reden

Na amper zes competitieduels is de tweede nederlaag van Club Brugge in de eigen Jupiler Pro League ...

382
382
Samoise moet zélf ingrijpen na VAR-fase: "Bizarre situatie"

AA Gent pakte zondagmiddag een fraaie overwinning en haalde het met 1-2 op het veld van Antwerp FC. ...

157
157
El Ouahdi verkoopt messcherpe sneer aan Anderlecht

KRC Genk is er zondagavond niet in geslaagd om het tweede luik van het seizoen met een overwinning ...

407
407
Jackers stort in: Club riskeert groot drama

Het bestuur pusht, Jackers kraakt: twee momenten en het huis staat in brand. Achter de storm zit een ...

697
697
Engeland in shock na waanzinnig optreden Doku

Na een aarzelende start van de competitie heeft Manchester City zondagavond nog eens indruk gemaakt ...

540
540
Anderlecht genaaid door arbitrage? Ex-ref antwoordt Hasi

RSC Anderlecht speelde zondagavond een meer dan degelijke wedstrijd, maar bleef uiteindelijk op een ...

1226
1226
Afgang met zware gevolgen: eerste slachtoffer bij Club

Club Brugge heeft allerminst een geslaagde aanloop naar het Champions League-duel tegen AS ...

921
921
Vrancken trekt belangrijke les uit afstraffing

Na zeven wedstrijden is STVV zijn ongeslagen status kwijt. De Kanaries gingen zondagavond pijnlijk ...

127
127

Meer sportnieuws