Emotionele getuigenis raakt Tom Waes: "Zoek de fout op deze foto"

door
Emotionele getuigenis raakt Tom Waes:

Het interview dat Tom Waes gaf ,bij Karl Vannieuwkerke in Vive le Vélo, blijft nazinderen. Naar aanleiding van de Ronde van Vlaanderen nodigt Vannieuwkerke elke dag een paar centrale gasten uit, maandag stond de aflevering voor een groot stuk in het teken van de 'alcoholbiecht' van Waes. Dat zorgde voor heel wat gemengde reacties.

LEES OOK: Ruben Van Gucht maakt korte metten met Ine Beyen

Mixed feelings na publieke biecht

Vannieuwkerke vatte de koe meteen bij de hoorns en begon de uitzending maandag door Waes het vuur stevig aan de schenen te leggen.

De man van kaskrakers als Reizen en Kamp Waes brak zichtbaar. In een emotioneel betoog toonde hij heel wat schuldinzicht en vooral ook een groot gevoel van schaamte.

Dergelijke 'openbare biecht' roept uiteraard gemengde reacties op. Heel wat mensen vonden het een 'moedige' getuigenis, al was het er uiteraard eentje die noodzakelijk was na het leed dat hij veroorzaakt had.

Moedige getuigenis

Vooral de ouders/familieleden/vrienden van mensen die iemand verloren in het verkeer (door een chauffeur onder invloed) reageerden elk op hun eigen manier: sommigen onder hen waren enorm kwaad, anderen hoopten dat het iets 'positief' kon voortbrengen.

Gisteren in De Afspraak op Canvas was Kris Dekens te gast, de mama van Hannelore die in 2023 om het leven kwam toen een chaffeur, onder invloed van heroïne, voor een verschrikkelijke aanrijding zorgde. Opvallend genoeg kwam het gezin Tom Waes in Indonesië vorige zomer nog tegen en gingen ze samen op de foto. Na het ongeval kroop Kris in haar pen en schreef ze Waes een brief: "Zoek de fout op deze foto...", zo klonk het meteen hard.

Het gezin had nadien contact met Waes, die zelfs op bezoek kwam. Iets waar positief op gereageerd werd. "Jij bent een bekend figuur naar wie veel mensen opkijken, misschien kan je dit ongeval gebruiken om mee te helpen aan een mentaliteitsverandering?", zo deelde de familie haar gevoelens aan het VRT-gezicht.  "Hij gaf aan dat hij dat graag wil doen. Hoe hij dat concreet zal aanpakken is hij nog aan het bekijken. Er zullen wel ideeën ontstaan en dan zal er hopelijk verder gevolg aan gegeven worden."  Zo klonk het in een moedige getuigenis.

🔥 Wat iedereen nu leest

Boskamp verrast met een geheim dat hij al jaren draagt
Boskamp verrast met een geheim dat hij al jaren draagt
'Ronaldo verrast met transfergebaar richting Real Madrid'
'Ronaldo verrast met transfergebaar richting Real Madrid'

Maakte Tom Waes een goede keuze met zijn TV-optreden?

Meest recent

'Kompany wijst 'man van 51 miljoen' onverbiddelijk de deur'

Ook bij FC Bayern München zit de vakantieperiode erop, Vincent Kompany en zijn troepen hebben ...

65
65
Zwarte avond Belgisch voetbal: Charleroi krijgt doodsteek in slotminuut

Voor Sporting Charleroi zit het Europese avontuur er al na twee wedstrijden op. De Carolo's ...

165
165
Anderlecht met grond gelijk gemaakt: "Schaamte ver voorbij!"

Het seizoen van RSC Anderlecht is amper drie wedstrijden ver of de eerste grote tegenvaller is al ...

260
260
Wat een afgang! Anderlecht sneuvelt in voorrondes Europa League

RSC Anderlecht is na één voorronde al uitgeschakeld voor de League Phase van de Europa ...

522
522
Genk krijgt fikse opsteker voor clash met Antwerp

KRC Genk speelde afgelopen weekend een sterke match op het veld van Club Brugge, maar verloor ...

169
169
'Transfergevecht om Rode Duivel: zware concurrentie Inter'

Internazionale gaf eind vorig seizoen de Italiaanse titel uit handen én verloor de finale van ...

69
69
Verlengen dankzij VAR: penalty in extra tijd nekt Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaatst voor de derde voorronde van de Europa League. Op ...

468
468
Vanderbiest waarschuwt Club Brugge: "Niets te verliezen"

Vrijdagavond wordt de tweede speeldag van de Jupiler Pro League op gang getrapt met een interessant ...

121
121
Promise David slaat terug: "Het is gewoon dom"

Promise David is moeizaam aan het nieuwe seizoen begonnen. Op het veld van Antwerp FC speelde de ...

110
110
"Is dit een grap?" - Anderlecht in penarie, tweetal krijgt volle laag

RSC Anderlecht wou zich donderdagavond verzekeren van een plekje in de derde voorronde van de Europa ...

341
341
'Ronaldo verrast met transfergebaar richting Real Madrid'

Cristiano Ronaldo besloot begin deze zomer om dan toch zijn contract bij Al-Nassr te verlengen. ...

161
161
Doorbraak Ordoñez nabij? 'Club Brugge vangt recordbedrag'

Club Brugge is goed op weg om opnieuw een sterkhouder kwijt te spelen. Zo heeft Joel ...

689
689
Vlucht met 2.1 miljoen volgers: hysterie bij transfer Osimhen

Na een transfersoap van enkele weken, staat de toekomst van Victor Osimhen dan toch vast. De ...

199
199
Transfer Ivanovic rond: details van recorddeal Union bekend

Union SG heeft andermaal een spits verkocht met een enorme winst. Zo treedt Franjo Ivanovic in de ...

147
147
Häcken-Anderlecht: Hasi dropt twee verrassingen in basiself

RSC Anderlecht staat donderdagavond voor zijn derde match van het seizoen en dat wordt meteen een ...

216
216
Hayen maakt selectie bekend: Club Brugge slikt bittere pil

Met zeges tegen Union en KRC Genk schoot Club Brugge vlot uit de startblokken. Nochtans draait de ...

726
726
Hasi hakt knopen door: typeploeg RSCA krijgt al vorm

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Zweden, waar het straks tegen BK Häcken een gunstige ...

270
270
Sportkoppel De Wolf & Guilliams verrast met moment

Voor Ortwin De Wolf was 2024–2025 een seizoen om nooit te vergeten. Niet alleen bevestigde hij ...

50
50
'Guardiola pikt bij Barcelona: gigantisch bedrag klaar'

Manchester City begon heel agressief aan de zomermercato, mede door het WK voor Clubs, maar ...

168
168
Hayen trekt van leer in soap Mignolet vs Jackers

Club Brugge trekt naar KV Mechelen, wat zeker geen makkelijke verplaatsing is. Nicky Hayen merkt ook ...

382
382
'STVV schakelt door: twee opties om Bertaccini te vervangen'

STVV mogen we stilaan toch een voorbeeldclub noemen voor de K11. De Kanaries verdienen al jaren zeer ...

630
630
'Plots miljoenenbod op tafel bij Anderlecht'

Olivier Renard en Tim Borguet moeten flink aan de bak. Er moet immers dringend verkocht worden, want ...

1118
1118
Hayen oordeelt over Ordonez-soap: verrassing op komst

Club Brugge speelt morgenavond in en tegen KV Mechelen. Blauw-Zwart trekt weer met heel wat zorgen ...

977
977
Explosieve mix bij RSCA: deze zwakte blijft terugkeren

RSC Anderlecht is een nieuwe weg ingeslagen. De woorden grinta, mentaliteit en vooral het ...

312
312
'Transferbom? Genk duikt op bij WK-revelatie'

KRC Genk was al actief op de transfermarkt, maar de Limburgers gaan zich wellicht nog versterken. De ...

448
448

Meer sportnieuws