'Rode Duivels mogen halte schrappen op Belgische tour'

330 stemmen
'Rode Duivels mogen halte schrappen op Belgische tour'

Voor de Rode Duivels was 2024 een jaar om snel te vergeten, met tegenvallende campagnes op het EK en in de Nations League. Die leidden tot heel veel negativiteit rond de nationale ploeg en daarom gooide de voetbalbond het de voorbije maanden over een andere boeg.

Niet alleen werd Domenico Tedesco op straat gezet en kwam er met Rudi Garcia een nieuwe bondscoach, maar de KBVB kwam ook met een initiatief om de banden met de fans weer aan te halen. Daarom is het plan om dit jaar in verschillende stadions over het hele land te spelen.

LEES OOK: Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rode Duivels trekken België rond voor thuismatchen

Zondag werd de terugwedstrijd tegen Oekraïne in de barrages van de Nations League alvast afgewerkt in Genk. In juni wordt de thuismatch tegen Wales in de kwalificaties voor het WK 2026 wel 'gewoon' in het Koning Boudewijnstadion gespeeld.

Voor de thuismatchen tegen Kazachstan, Noord-Macedonië en Liechtenstein in september, oktober en november zal er wellicht wel weer uitgeweken worden naar andere steden. Welke dat zullen worden, is nog niet duidelijk.

Sclessin lijkt geschrapt te mogen worden

Eén optie mag wel al geschrapt worden. Het was de bedoeling dat België-Liechtenstein op 18 november op Sclessin gespeeld zou worden, maar dat feestje gaat volgens Sudpresse uiteindelijk niet door.

Willy Demeyer, de burgemeester van Luik, zou roet in het eten gooien. Hij zou zijn veto stellen omdat de stad zich de beveiligingskosten voor de wedstrijd niet kan veroorloven. De Waalse minister van Sport probeert hem nog op andere gedachten te brengen, maar voorlopig ziet het ernaar uit dat de Duivels elders onderdak zullen moeten vinden.

Moet de burgemeester toch toestemming geven voor de partij?

Meest recent

'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

7
7
Oranje-international krijgt dramatisch nieuws te verwerken

Oranje maakte indruk in de groepsfase met vlotte zeges tegen Tunesië en vooral Zweden. Het won ...

0
0
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

8
8
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

511
511
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

13
13
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

19
19
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

46
46
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

236
236
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

96
96
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

115
115
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

47
47
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

74
74
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

53
53
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

50
50
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

211
211
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

135
135
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

114
114
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

36
36
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

282
282
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

182
182
Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

62
62
'West Ham United verrast met Belgische transfer'

West Ham United zou op het punt staan om op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aan ...

22
22
Viktor Verhulst onthult groot geheim Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht is nog steeds 'the talk of the town'. De veelzijdige presentator en DJ is zowat ...

48
48
Belgische transfers: verrassende deals in Duitsland en Hongarije

Er beweegt stilaan heel veel op de transfermarkt. Er zijn een aantal Belgen die onderdak hebben ...

36
36
'Kuyt polst naar ex-speler Beerschot, JPL grootste kans'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

92
92

Meer sportnieuws