'Rode Duivels mogen halte schrappen op Belgische tour'

330 stemmen
'Rode Duivels mogen halte schrappen op Belgische tour'

Voor de Rode Duivels was 2024 een jaar om snel te vergeten, met tegenvallende campagnes op het EK en in de Nations League. Die leidden tot heel veel negativiteit rond de nationale ploeg en daarom gooide de voetbalbond het de voorbije maanden over een andere boeg.

Niet alleen werd Domenico Tedesco op straat gezet en kwam er met Rudi Garcia een nieuwe bondscoach, maar de KBVB kwam ook met een initiatief om de banden met de fans weer aan te halen. Daarom is het plan om dit jaar in verschillende stadions over het hele land te spelen.

LEES OOK: Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Rode Duivels trekken België rond voor thuismatchen

Zondag werd de terugwedstrijd tegen Oekraïne in de barrages van de Nations League alvast afgewerkt in Genk. In juni wordt de thuismatch tegen Wales in de kwalificaties voor het WK 2026 wel 'gewoon' in het Koning Boudewijnstadion gespeeld.

Voor de thuismatchen tegen Kazachstan, Noord-Macedonië en Liechtenstein in september, oktober en november zal er wellicht wel weer uitgeweken worden naar andere steden. Welke dat zullen worden, is nog niet duidelijk.

Sclessin lijkt geschrapt te mogen worden

Eén optie mag wel al geschrapt worden. Het was de bedoeling dat België-Liechtenstein op 18 november op Sclessin gespeeld zou worden, maar dat feestje gaat volgens Sudpresse uiteindelijk niet door.

Willy Demeyer, de burgemeester van Luik, zou roet in het eten gooien. Hij zou zijn veto stellen omdat de stad zich de beveiligingskosten voor de wedstrijd niet kan veroorloven. De Waalse minister van Sport probeert hem nog op andere gedachten te brengen, maar voorlopig ziet het ernaar uit dat de Duivels elders onderdak zullen moeten vinden.

Moet de burgemeester toch toestemming geven voor de partij?

Meest recent

Euvrard komt met groot nieuws over toekomst bij Standard

De kans lijkt alsmaar groter dat Standard straks voor de eerste keer sinds het seizoen 2020/21 nog ...

26
26
Tottenham moet blijven bibberen tot slotspeeldag

De strijd om het behoud in de Premier League zal pas op de slotspeeldag beslist worden. Tottenham ...

29
29
'Monaco shopt in JPL en beslist over Faes'

Voor AS Monaco eindigde het seizoen vorig weekend met een ontgoocheling. Het ging in zijn slotmatch ...

46
46
Standard grijpt de macht in PO2, Genk verliest weer punten

Standard heeft op de voorlaatste speeldag een grote stap gezet richting eindwinst in de Europe ...

138
138
Arsenal is kampioen: puntenverlies City beslist titelstrijd

Het doek is dinsdagavond gevallen over de Engelse titelstrijd. Arsenal heeft zich na maar liefst 22 ...

92
92
Burgess kent zijn sanctie na pikante uitspraken

Union moet in de komende dagen hopen op een mirakel om nog landskampioen te worden. Het mag zelf ...

168
168
Nieuwe coach Essevee verklaart verrassende keuze

Bij Zulte Waregem wilden ze na het verzekeren van het behoud zo snel mogelijk de trainersknoop voor ...

80
80
'Titanenstrijd los: 3 grootmachten melden zich voor Tzolis'

Donderdag kan Club Brugge met een zege tegen KV Mechelen de landstitel veroveren. Als dat lukt, zal ...

385
385
'WK én toptransfer voor Fernandez-Pardo'

Matias Fernandez-Pardo kent spannende weken. De aanvaller koos voor België en gaat mee naar het ...

109
109
'KV Mechelen realiseert toptransfer in Bundesliga'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen, dat ze hopen af te sluiten met een Europees ticket. De ...

235
235
‘Club Brugge in shock: Anderlecht jaagt op topdeal’

Anderlecht mikt op een opvallende zomertransfer, en dat zorgt voor grte nervositeit in Brugge. Club ...

735
735
Verhuurde JPL-spelers: spits sluit seizoen op mooie wijze af

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

20
20
Baseggio raadt Anderlecht deze JPL-toptransfer aan

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet, maar het is ook niet dat Antoine Sibierski van ...

532
532
'Antonio Conte dropt enorme bom bij Napoli'

Napoli kent een moeilijk seizoen. De Champions League-campagne was een grote flop en in de Serie A ...

115
115
Strijkt Romelu Lukaku plots neer in de Eredivisie?

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Elke fan van RSC Anderlecht hoopt op een mirakel, maar ...

254
254
'Club Brugge weigert monsterbod van 30 miljoen euro'

Club Brugge gaat komende zomer weer héél veel aanbiedingen krijgen. De toekomstige ...

850
850
Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

128
128
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'

Het is stilaan helaas een jaarlijkse traditie: de onophoudelijke trainerwals in de Jupiler Pro ...

226
226
Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

214
214
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

576
576
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

586
586
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

1011
1011
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

361
361
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

549
549
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

354
354

Meer sportnieuws