'Rode Duivels mogen halte schrappen op Belgische tour'

door
'Rode Duivels mogen halte schrappen op Belgische tour'

Voor de Rode Duivels was 2024 een jaar om snel te vergeten, met tegenvallende campagnes op het EK en in de Nations League. Die leidden tot heel veel negativiteit rond de nationale ploeg en daarom gooide de voetbalbond het de voorbije maanden over een andere boeg.

Niet alleen werd Domenico Tedesco op straat gezet en kwam er met Rudi Garcia een nieuwe bondscoach, maar de KBVB kwam ook met een initiatief om de banden met de fans weer aan te halen. Daarom is het plan om dit jaar in verschillende stadions over het hele land te spelen.

LEES OOK: Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

Rode Duivels trekken België rond voor thuismatchen

Zondag werd de terugwedstrijd tegen Oekraïne in de barrages van de Nations League alvast afgewerkt in Genk. In juni wordt de thuismatch tegen Wales in de kwalificaties voor het WK 2026 wel 'gewoon' in het Koning Boudewijnstadion gespeeld.

Voor de thuismatchen tegen Kazachstan, Noord-Macedonië en Liechtenstein in september, oktober en november zal er wellicht wel weer uitgeweken worden naar andere steden. Welke dat zullen worden, is nog niet duidelijk.

Sclessin lijkt geschrapt te mogen worden

Eén optie mag wel al geschrapt worden. Het was de bedoeling dat België-Liechtenstein op 18 november op Sclessin gespeeld zou worden, maar dat feestje gaat volgens Sudpresse uiteindelijk niet door.

Willy Demeyer, de burgemeester van Luik, zou roet in het eten gooien. Hij zou zijn veto stellen omdat de stad zich de beveiligingskosten voor de wedstrijd niet kan veroorloven. De Waalse minister van Sport probeert hem nog op andere gedachten te brengen, maar voorlopig ziet het ernaar uit dat de Duivels elders onderdak zullen moeten vinden.

Moet de burgemeester toch toestemming geven voor de partij?

Meest recent

'Dure zaak' voor Club Brugge: plannen wintermercato

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League een ferme klap in het gezicht. Tegen ...

50
50
Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Naar goede gewoonte wordt tijdens de winterperiode de Afrika Cup afgewerkt. Op 21 december start het ...

24
24
Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

De loting voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De Rode ...

61
61
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

40
40
Anderlecht jubelt: geweldig duo sust supporters

Een tijdje geleden lag Besnik Hasi nog zwaar onder vuur bij RSC Anderlecht, maar door de sterke ...

109
109
Nieuwe twist in DAZN-affaire: cruciaal nieuws voor abonnees

Het Belgisch voetbal blijft voorlopig dan toch te bekijken via de app van DAZN. Maar ondertussen zit ...

561
561
Alderweireld klaar en duidelijk over titel Anderlecht

Na zestien speeldagen blijft Union SG het klassement aanvoeren, gevolgd door Club Brugge. Maar na de ...

147
147
HUMO publiceert enorme Mannaert-bom: heftig incident met RSCA-topman

Ongeveer een jaar geleden werd Vincent Mannaert aangeduid als nieuwe sportief directeur bij de KBVB. ...

420
420
Onthuld: de échte reden achter vreemde wissel Mignolet

De keeperskwestie die bij Club Brugge al een heel seizoen de gemoederen bedaard, is sinds afgelopen ...

292
292
'De Bruyne krijgt grote transferplannen Napoli te horen'

In de Italiaanse Serie A won SSC Napoli zondagavond de topper op het veld van AS Roma. Daags nadien ...

113
113
Straffe ontdekking bij Antwerp: "De nieuwe Vermeeren"

Amper een week nadat de bodem was bereikt, durft Antwerp FC opnieuw positief naar de nabije toekomst ...

227
227
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

151
151
Club Brugge davert: is dit de laatste druppel voor Hayen?

Nog geen maand geleden gold Nicky Hayen nog als de wondercoach van Club Brugge. Vandaag gaat het ...

469
469
Nieuwe uitdager voor titel? "Schrijf ons nog niet af"

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

390
390
'Sterke man Bayern heeft groot nieuws voor Kompany'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

175
175
'Club op de dool: grote gevolgen op transfermarkt'

Club Brugge verkeert momenteel in een behoorlijke dip. Van zijn laatste vier wedstrijden, verloor de ...

335
335
DAZN dropt nieuwe A-bom: 'faillissement verschillende clubs'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal blijft maar escaleren. Maandag raakte bekend ...

860
860
Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst luidt alarmbel

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

279
279
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

495
495
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

352
352
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

391
391
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

248
248
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

100
100
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

946
946
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

196
196

Meer sportnieuws