Nederland mag dromen: "Héél mooie generatie"

door
Nederland mag dromen:

Nederland speelde twee sterke wedstrijden tegen Spanje en wist na 180 minuten gelijke tred te houden. Spanje was beter in het nemen van strafschoppen. Achteraf was Xavi Simons lovend over de prestatie én het potentieel van de ploeg.

LEES OOK: Jan Boskamp laat iedereen slikken: "Het is allemaal weg"

Veel potentie bij Oranje

"Hier leer je van. Natuurlijk hebben we een mooie wedstrijd gespeeld, maar het is teleurstellend dat we niet hebben gewonnen. Dit hoort bij het voetbal, highs and lows. Er komt een mooie generatie aan voor het Nederlands elftal, in combinatie met de ervaren spelers", zei hij bij de NOS.

Simons is voorlopig invaller. "Ik probeer mijn ding te doen en weet wat ik kan brengen. Ik had in deze twee wedstrijden een andere rol en dat moet je accepteren. Hopelijk kan ik in de toekomst veel goeie momenten brengen in het Nederlands elftal. Nee, dat was niet moeilijk om te accepteren. Ik ben blij dat Justin Kluivert het goed doet bij zijn club. Zo ben ik als persoon. Als de trainer beslist dat ik daar moet staan, dan zal ik dat doen."

Veel spelers bij topclubs

Kluivert mocht starten. "Ik ben enorm trots om twee keer te mogen spelen en dan ook nog twee keer in de basis", zei Kluivert zelf bij ESPN. "Dat is een eer en iets waar ik over heb gedroomd. Ik heb positieve ervaringen gehad en kijk ernaar uit om die vaker te hebben. Nu ga ik naar de club om me daar te laten zien, zodat ik het de bondscoach volgende keer weer moeilijk maak."

Nederland heeft ondertussen een straffe selectie. Ze hebben spelers bij de allergrootste clubs ter wereld. Zo lopen er jongens rond die bij Liverpool, Arsenal, Tottenham, Juventus, Bayern München, FC Barcelona, Manchester United, Manchester City en nog meer mooie clubs spelen. Daarnaast zijn er ook spelers die op weg zijn naar de Europese top.

Is er een Gouden Generatie bij Oranje?

Meest recent

PSV ontdekt nieuwe Belg: "Zoveel mogelijk meepikken"

De voorbije weken kampten ze bij PSV met een stevige blessurecrisis. Dat had echter ook tot gevolg ...

3
3
Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Zaterdagavond stonden er nog drie wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. Daarin ...

38
38
'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Bij Anderlecht was het alweer een drukke transferperiode. En ook in de zomer lijkt er weer heel wat ...

146
146
Harde woorden bij Charleroi na einde fraaie reeks

Charleroi was de laatste weken bezig aan een zeer straffe reeks en was in 2026 nog altijd ...

23
23
Chelsea-coach verschaft update over rentree Lavia

Al jarenlang geldt Roméo Lavia als misschien wel hét grootste talent van het Belgische ...

28
28
'Raskin op weg naar knaltransfer voor een prikje'

De titelstrijd in Schotland belooft de komende maanden nog zeer spannend te worden. Het verrassende ...

75
75
Tienkoppig Cercle stunt en stopt straffe reeks Charleroi

Charleroi was de voorbije weken aan een zeer straffe reeks bezig. Nadat het zes veelal topmatchen ...

61
61
Riemer zijn hart gebroken: RSCA-lieveling verdwijnt

Brian Riemer was de laatste trainer die het best goed deed in Anderlecht. Hij werd door een ...

152
152
Cercle Brugge cashte opnieuw: derde duurste ooit

Cercle Brugge kende een zeer stevige wintermercato. De Bruggelingen lieten heel veel miljoenen ...

101
101
Van der Elst fronst: eerste keuze van Still verrast

Edward Still nam over na het ontslag van Besnik Hasi. Zijn eerste match ging meteen al niet goed: ...

119
119
'FC Barcelona duwt door: megadeal lijkt beslist'

FC Barcelona is bezig aan een goed seizoen. Ze kunnen nog de titel en de Champions League winnen. De ...

79
79
'Spoedoverleg bij Anderlecht: stuntnaam duikt op'

De klok tikt bij Anderlecht in de zoektocht naar een nieuwe hoofdcoach. Een piste-Thorsten Fink viel ...

547
547
'Bitsige strijd tussen Standard en Charleroi barst los'

Standard en Sporting Charleroi zijn twee ploegen die knokken voor een plaats in de top zes in de ...

44
44
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

280
280
Beslissende Trossard zet Arsenal op stevige titelkoers

In de Premier League stonden er om 16u maar liefst vijf wedstrijden op het programma. Arsenal was de ...

29
29
Zulte Waregem gaat compleet uit zijn dak na late treffer

Om 16u was er toch de nodige spanning aan de Gaverbeek. Zulte Waregem gaf FCV Dender partij en dat ...

100
100
Dortmund zet Kompany & co zeer zwaar onder druk

Gaat het alsnog spannend worden in de Bundesliga? Borussia Dortmund staat op zes punten van Bayern ...

41
41
Euvrard ziet probleem bij Standard: coach voert druk stevig op

Standard won vorige week gevleid van RSC Anderlecht. Het was een zege die héél veel ...

93
93
Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

82
82
Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Vincent Kompany weet wat hij dit weekend moet doen met Bayern: winnen. Na de 1 op 6 staat er druk op ...

58
58
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

500
500
Man Utd raast door en bezorgt topclub grote zorgen

Manchester United is de laatste weken sterk bezig, Tottenham tankte vorige week vertrouwen tegen ...

123
123
Wereldtop ruikt kans: Godts op weg naar megatransfer

Bij Ajax hebben ze heel wat Belgen in de selectie zitten. Dé grote uitblinker van dienst is ...

75
75
Marc Coucke zet alles op alles met megalomaan plan

Wie Marc Coucke zegt, zegt ambitie op groot formaat. De ondernemer die nooit tevreden lijkt met ...

252
252
Hayen hint nadrukkelijk: transfer niet uitgesloten

KRC Genk moet morgen winnen van RSC Anderlecht. Als dat niet gebeurt, lijken ze stilaan toch een ...

172
172

Meer sportnieuws