Nederland mag dromen: "Héél mooie generatie"

door
Nederland mag dromen:

Nederland speelde twee sterke wedstrijden tegen Spanje en wist na 180 minuten gelijke tred te houden. Spanje was beter in het nemen van strafschoppen. Achteraf was Xavi Simons lovend over de prestatie én het potentieel van de ploeg.

LEES OOK: Antwerp ziet droomreeks instorten tegen stuntend Dender

Veel potentie bij Oranje

"Hier leer je van. Natuurlijk hebben we een mooie wedstrijd gespeeld, maar het is teleurstellend dat we niet hebben gewonnen. Dit hoort bij het voetbal, highs and lows. Er komt een mooie generatie aan voor het Nederlands elftal, in combinatie met de ervaren spelers", zei hij bij de NOS.

Simons is voorlopig invaller. "Ik probeer mijn ding te doen en weet wat ik kan brengen. Ik had in deze twee wedstrijden een andere rol en dat moet je accepteren. Hopelijk kan ik in de toekomst veel goeie momenten brengen in het Nederlands elftal. Nee, dat was niet moeilijk om te accepteren. Ik ben blij dat Justin Kluivert het goed doet bij zijn club. Zo ben ik als persoon. Als de trainer beslist dat ik daar moet staan, dan zal ik dat doen."

Veel spelers bij topclubs

Kluivert mocht starten. "Ik ben enorm trots om twee keer te mogen spelen en dan ook nog twee keer in de basis", zei Kluivert zelf bij ESPN. "Dat is een eer en iets waar ik over heb gedroomd. Ik heb positieve ervaringen gehad en kijk ernaar uit om die vaker te hebben. Nu ga ik naar de club om me daar te laten zien, zodat ik het de bondscoach volgende keer weer moeilijk maak."

Nederland heeft ondertussen een straffe selectie. Ze hebben spelers bij de allergrootste clubs ter wereld. Zo lopen er jongens rond die bij Liverpool, Arsenal, Tottenham, Juventus, Bayern München, FC Barcelona, Manchester United, Manchester City en nog meer mooie clubs spelen. Daarnaast zijn er ook spelers die op weg zijn naar de Europese top.

Is er een Gouden Generatie bij Oranje?

Meest recent

Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Union keert vanuit München ongetwijfeld terug met een dubbel gevoel. In de Allianz Arena ...

8
8
'Anderlecht draaft verder: volgende verlenging in zicht'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

58
58
'Transferalarm in Brugge: Club weigert miljoenenbod'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Rpahael ...

155
155
Sterk Union houdt stand: Bayern-fans vervloeken één man

In de Champions League stond Union SG voor zijn op papier moeilijkste wedstrijd tot dusver. De ...

66
66
'Transferbommetje bij KVM: steunpilaar hamert op vertrek'

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

101
101
'Bondscoach pusht Club Brugge naar absolute topaanwinst'

Met de ruime zege op Kairat Almaty heeft Club Brugge de rust voorlopig doen terugkeren, maar extra ...

380
380
UCL: Atlético geplaatst, Club vloekt na goal in 94ste minuut

In de Champions League worden woensdag de resterende wedstrijden van de voorlaatste speeldag van de ...

105
105
Bayern - Union: Kompany toont geen greintje genade

In de Champions League staat landskampioen Union SG woensdag voor een loodzware opdracht. Zo wacht ...

74
74
Mechele toont grote liefde, warm gebaar raakt iedereen

Brandon Mechele blijft zijn status bij Club Brugge maar versterken. In de verre en ijskoude ...

171
171
Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Anderlecht dacht dat één dossier stilaan gesloten was, maar plots hangt er weer ...

369
369
Hayen stuurt Genk-spelers boodschap na nieuwe zeperd

Club Brugge deed dinsdagavond al een uitstekende zaak voor de Belgische coëfficiënt met ...

165
165
'De Busser versiert transfer naar Nederlandse grootmacht'

Tot enkele maanden geleden was Jari De Busser nog onbekend en onbemind, maar tegenwoordig is de ...

57
57
Romano bevestigt: Anderlecht ziet toptalent vertrekken

Anderlecht deed de voorbije dagen uitstekende zaken. Het liet met Mads Kikkenborg en Luis Vazquez ...

243
243
Westerlo heeft opvolger voor Rommens beet

Westerlo kent een bewogen wintermercato, want het zag de voorbije weken al de nodige smaakmakers ...

27
27
Stijn Stijnen doet het weer: zitting van 3 uur(!)

De voorbije jaren stond Stijn Stijnen meer dan eens in het oog van de storm. De knappe resultaten ...

235
235
Anderlecht pakt wéér uit: sterkhouder tekent bij

Het is de voorbije twee weken relatief stil gebleven bij Anderlecht, maar nu is het helemaal onder ...

211
211
'Deal beklonken: Duranville heeft nieuwe club beet'

De voorbije weken was duidelijk geworden dat Julien Duranville zou vertrekken bij Borussia Dortmund. ...

70
70
'Nieuwe Japanse sensatie en oude bekende terug naar JPL'

De winterse transferperiode loopt nog een tiental dagen en daarin zullen ongetwijfeld nog heel wat ...

167
167
'RSCA en AA Gent vallen van hun stoel na horen prijskaartje'

Anderlecht en AA Gent hebben zich deze winter al geroerd op de transfermarkt, zij het bij de ...

497
497
Zulte Waregem en La Louvière kondigen vertrekkers aan

Zulte Waregem en La Louvière zijn achter de schermen bezig met een aantal transfersdeals. ...

80
80
'Anderlecht en Antwerp lonken naar nieuwe parel'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC worden aan heel veel spelers gelinkt. Dat is logisch in een ...

149
149
'Engels op weg naar absolute stunttransfer'

Arne Engels kreeg geen kansen bij Club Brugge, maar nadien ging het zeer snel voor de middenvelder. ...

103
103
Hoe 'Kompany Ball' heel Europa laat verstommen

Vincent Kompany neemt het met Bayern München vanavond op tegen Union SG. De trainer is bezig ...

122
122
Renard 'on fire': vijfde winterdeal officieel afgerond

Olivier Renard kent een zeer drukke mercato bij RSC Anderlecht. De Brusselaars hebben vandaag ook de ...

384
384
Verhuurde JPL-spelers: één speler blijft indruk maken

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

122
122

Meer sportnieuws