Nederland mag dromen: "Héél mooie generatie"

door
Nederland mag dromen:

Nederland speelde twee sterke wedstrijden tegen Spanje en wist na 180 minuten gelijke tred te houden. Spanje was beter in het nemen van strafschoppen. Achteraf was Xavi Simons lovend over de prestatie én het potentieel van de ploeg.

LEES OOK: Van Gaal doet Nederland daveren met schokkende onthulling

Veel potentie bij Oranje

"Hier leer je van. Natuurlijk hebben we een mooie wedstrijd gespeeld, maar het is teleurstellend dat we niet hebben gewonnen. Dit hoort bij het voetbal, highs and lows. Er komt een mooie generatie aan voor het Nederlands elftal, in combinatie met de ervaren spelers", zei hij bij de NOS.

Simons is voorlopig invaller. "Ik probeer mijn ding te doen en weet wat ik kan brengen. Ik had in deze twee wedstrijden een andere rol en dat moet je accepteren. Hopelijk kan ik in de toekomst veel goeie momenten brengen in het Nederlands elftal. Nee, dat was niet moeilijk om te accepteren. Ik ben blij dat Justin Kluivert het goed doet bij zijn club. Zo ben ik als persoon. Als de trainer beslist dat ik daar moet staan, dan zal ik dat doen."

Veel spelers bij topclubs

Kluivert mocht starten. "Ik ben enorm trots om twee keer te mogen spelen en dan ook nog twee keer in de basis", zei Kluivert zelf bij ESPN. "Dat is een eer en iets waar ik over heb gedroomd. Ik heb positieve ervaringen gehad en kijk ernaar uit om die vaker te hebben. Nu ga ik naar de club om me daar te laten zien, zodat ik het de bondscoach volgende keer weer moeilijk maak."

Nederland heeft ondertussen een straffe selectie. Ze hebben spelers bij de allergrootste clubs ter wereld. Zo lopen er jongens rond die bij Liverpool, Arsenal, Tottenham, Juventus, Bayern München, FC Barcelona, Manchester United, Manchester City en nog meer mooie clubs spelen. Daarnaast zijn er ook spelers die op weg zijn naar de Europese top.

Is er een Gouden Generatie bij Oranje?

Meest recent

Sabbe en Mechele juichen: "We schrokken ons wel bijna dood"

Club Brugge won met 4-1 van AS Monaco. Bij de Bruggelingen stond de defensie ook weer pal. De ...

16
16
Finale klap: DAZN houdt JPL tot laatste snik in zijn greep

De Jupiler Pro League zit muurvast in DAZN’s model van verplichte bundels en exclusiviteit. ...

39
39
Degryse geniet van Brugs fenomeen: "Heer en meester"

Club Brugge heeft heel veel indruk gemaakt tegen AS Monaco. Ze wonnen na een ware demonstratie met ...

108
108
AS Monaco-coach is snoeihard na Brugse vernedering

AS Monaco kwam héél bleek voor de dag tegen Club Brugge. De Belgische bekerwinnaar was ...

75
75
Van Persie geniet van Belgische topclub: "Echt goed"

Wat een eerste speeldag van de Belgische clubs in de Champions League. Union SG en Club Brugge ...

160
160
Vanderhaeghe legt vinger op de wonde: 'grote RSCA-blunder'

RSC Anderlecht moet de komende week twee keer winnen: tegen Royal Antwerp FC en AA Gent in eigen ...

227
227
Schokgolf in Europa: dit verandert alles voor Club Brugge

Club Brugge zet met een dominante zege tegen AS Monaco een nieuwe Europese standaard neer. Dit is ...

378
378
Club Brugge verovert Europa: dit zegt de internationale pers

Club Brugge maakte bijzonder veel indruk tegen AS Monaco. Ze wisten de Fransen met 4-1 te verslaan ...

497
497
Duivelse De Bruyne-wissel: Conte legt uit

Napoli verloor kansloos van Manchester City. De Engelsen speelden meer dan een uur met een man ...

113
113
Hayen looft uitblinker: "Een voorbeeld voor iedereen"

Club Brugge overklaste AS Monaco en won met 4-1. Dat was nog zeer gevleid voor de Franse club. ...

118
118
Simic verrast: "Anderlecht ook vergevorderd met hen"

RSC Anderlecht verkocht Jan-Carlo Simic aan Al-Ittihad. Een transfer die héél erg ...

193
193
Club Brugge houdt hart nu al vast: "Als zij vertrekken…"

Club Brugge maakte weer heel veel indruk tegen AS Monaco. Blauw-Zwart blijft een centrale as hebben ...

396
396
Vanaken benoemt verrassende Bruggeling: "Hij was uitstekend"

Hans Vanaken heeft donderdagavond andermaal indruk gemaakt op het allerhoogste niveau. Na de ...

440
440
Hayen komt met statement na bizar Onyedika-incident

Club Brugge heeft donderdag tegen AS Monaco andermaal voor een memorabele Champions League-avond ...

361
361
"Meesterwerk" - kranten delen 10 op 10 uit aan Club-held

In navolging van Union SG heeft ook Club Brugge serieus indruk gemaakt tijdens de openingsspeeldag ...

297
297
UCL: Doku en co verbrodden terugkeer KDB, Barça wint nipt

Kevin De Bruyne heeft een terugkeer in mineur beleefd op het veld van Manchester City. De Rode ...

82
82
Forbs gelooft ogen niet bij Club-ploegmaat: "Fenomeen!"

Met een 4-1-overwinning tegen AS Monaco heeft Club Brugge meteen de toon gezet bij de start van zijn ...

672
672
L'Equipe lyrisch voor Club: drie spelers met 8 op 10

Club Brugge KV heeft op de openingsspeeldag van de League Phase in de Champions League meteen stevig ...

738
738
Nieuwe grote doorbraak: DAZN vindt akkoord in Vlaanderen

Daags voor de achtste speeldag in de Jupiler Pro League, is een nieuwe doorbraak bereikt in de soap ...

1321
1321
Enorme domper: comeback De Bruyne eindigt met pijnlijke wissel

In de Champions League keerde Kevin De Bruyne met SSC Napoli donderdagavond terug naar zijn ...

292
292
Smet op Club-show: Hayen grijpt in, uitbrander aan zijlijn

Club Brugge heeft een fenomenale start van zijn Champions League-campagne genomen. De Belgische ...

693
693
Vanaken speelt Monaco aan flarden: héél Europa wordt gek

Club Brugge KV is donderdagavond als een wervelwind aan de League Phase van de Champions League ...

537
537
Wat een demonstratie! Club maakt brandhout van Monaco

Club Brugge is op ronduit indrukwekkende wijze aan zijn campagne in de League Phase van de ...

222
222
Sneijder maakt brandhout van Godts: "Met zijn kwaliteiten ..."

De Nederlandse clubs zijn tegenvallend aan de League Phase van de Champions League. Na de nederlaag ...

100
100
Union slaat Nederland met verstomming: "Beter elftal dan PSV"

Union SG is dinsdag als een wervelwind begonnen aan zijn eerste Champions League-campagne en haalde ...

289
289

Meer sportnieuws