Nederland mag dromen: "Héél mooie generatie"

door
Nederland mag dromen:

Nederland speelde twee sterke wedstrijden tegen Spanje en wist na 180 minuten gelijke tred te houden. Spanje was beter in het nemen van strafschoppen. Achteraf was Xavi Simons lovend over de prestatie én het potentieel van de ploeg.

LEES OOK: Noa Lang doet pittige onthulling over horrorblessure

Veel potentie bij Oranje

"Hier leer je van. Natuurlijk hebben we een mooie wedstrijd gespeeld, maar het is teleurstellend dat we niet hebben gewonnen. Dit hoort bij het voetbal, highs and lows. Er komt een mooie generatie aan voor het Nederlands elftal, in combinatie met de ervaren spelers", zei hij bij de NOS.

Simons is voorlopig invaller. "Ik probeer mijn ding te doen en weet wat ik kan brengen. Ik had in deze twee wedstrijden een andere rol en dat moet je accepteren. Hopelijk kan ik in de toekomst veel goeie momenten brengen in het Nederlands elftal. Nee, dat was niet moeilijk om te accepteren. Ik ben blij dat Justin Kluivert het goed doet bij zijn club. Zo ben ik als persoon. Als de trainer beslist dat ik daar moet staan, dan zal ik dat doen."

Veel spelers bij topclubs

Kluivert mocht starten. "Ik ben enorm trots om twee keer te mogen spelen en dan ook nog twee keer in de basis", zei Kluivert zelf bij ESPN. "Dat is een eer en iets waar ik over heb gedroomd. Ik heb positieve ervaringen gehad en kijk ernaar uit om die vaker te hebben. Nu ga ik naar de club om me daar te laten zien, zodat ik het de bondscoach volgende keer weer moeilijk maak."

Nederland heeft ondertussen een straffe selectie. Ze hebben spelers bij de allergrootste clubs ter wereld. Zo lopen er jongens rond die bij Liverpool, Arsenal, Tottenham, Juventus, Bayern München, FC Barcelona, Manchester United, Manchester City en nog meer mooie clubs spelen. Daarnaast zijn er ook spelers die op weg zijn naar de Europese top.

Is er een Gouden Generatie bij Oranje?

Meest recent

'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

15
15
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

13
13
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

30
30
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

121
121
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

46
46
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

172
172
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

67
67
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

133
133
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

119
119
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

214
214
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

484
484
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

112
112
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

232
232
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

56
56
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

188
188
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

91
91
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

142
142
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

310
310
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

278
278
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

140
140
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

319
319
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

238
238
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

247
247
Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Op voorzet van de pers liet Bart Verhaeghe zich ooit ontvallen dat hij van Club Brugge maar al te ...

893
893
Vandenhaute haalt gram: "Mooie erfenis bij Anderlecht"

RSC Anderlecht heeft alweer een turbulente campagne achter de rug, waarin onder andere trainer ...

282
282

Meer sportnieuws