Nederland mag dromen: "Héél mooie generatie"

door
Nederland mag dromen:

Nederland speelde twee sterke wedstrijden tegen Spanje en wist na 180 minuten gelijke tred te houden. Spanje was beter in het nemen van strafschoppen. Achteraf was Xavi Simons lovend over de prestatie én het potentieel van de ploeg.

LEES OOK: WK-drama voor Oranje: "Ik ben er kapot van"

Veel potentie bij Oranje

"Hier leer je van. Natuurlijk hebben we een mooie wedstrijd gespeeld, maar het is teleurstellend dat we niet hebben gewonnen. Dit hoort bij het voetbal, highs and lows. Er komt een mooie generatie aan voor het Nederlands elftal, in combinatie met de ervaren spelers", zei hij bij de NOS.

Simons is voorlopig invaller. "Ik probeer mijn ding te doen en weet wat ik kan brengen. Ik had in deze twee wedstrijden een andere rol en dat moet je accepteren. Hopelijk kan ik in de toekomst veel goeie momenten brengen in het Nederlands elftal. Nee, dat was niet moeilijk om te accepteren. Ik ben blij dat Justin Kluivert het goed doet bij zijn club. Zo ben ik als persoon. Als de trainer beslist dat ik daar moet staan, dan zal ik dat doen."

Veel spelers bij topclubs

Kluivert mocht starten. "Ik ben enorm trots om twee keer te mogen spelen en dan ook nog twee keer in de basis", zei Kluivert zelf bij ESPN. "Dat is een eer en iets waar ik over heb gedroomd. Ik heb positieve ervaringen gehad en kijk ernaar uit om die vaker te hebben. Nu ga ik naar de club om me daar te laten zien, zodat ik het de bondscoach volgende keer weer moeilijk maak."

Nederland heeft ondertussen een straffe selectie. Ze hebben spelers bij de allergrootste clubs ter wereld. Zo lopen er jongens rond die bij Liverpool, Arsenal, Tottenham, Juventus, Bayern München, FC Barcelona, Manchester United, Manchester City en nog meer mooie clubs spelen. Daarnaast zijn er ook spelers die op weg zijn naar de Europese top.

Is er een Gouden Generatie bij Oranje?

Meest recent

Kranten pakken Anderlecht-schlemiel keihard aan

Anderlecht is zondagavond tegen zijn derde nederlaag op rij aangelopen. Na de verliespartijen tegen ...

17
17
Tzolis slaat terug na kritiek: "Er werden dingen gezegd..."

Club Brugge zou zondag de titelstrijd weleens naar zich toe getrokken te kunnen hebben. Het neemt op ...

39
39
Kana en Hazard zien ondanks kansloze nederlaag lichtpunt

Anderlecht is er zondag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen tegen Club Brugge. Het ging met ...

66
66
Stand Champions' Play-Offs: Club binnen twee speeldagen kampioen?

Na zes speeldagen heeft de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League een nieuwe koploper. Club ...

196
196
Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

Het is een zege voor de statistieken, maar Dender heeft toch wat vertrouwen getankt vanavond. De ...

19
19
"Onwaarschijnlijke non-match" - Vandenbempt spaart Anderlecht-schlemiel niet

RSC Anderlecht heeft zondagavond andermaal een flinke dreun geïncasserd in de Champions' ...

258
258
Titelstrijd kantelt: Club Brugge heerst in Lotto Park

Amper drie speeldagen na de pijnlijke nederlaag in het Dudenpark is Club Brugge weer springlevend. ...

236
236
Grote uitblinker bij KVM: Vanderbiest deelt compliment uit

Het heeft uiteindelijk zes speeldagen geduurd, maar de eerste zege ooit van KV Mechelen in de ...

63
63
Janse-bom ontploft: Ajax zet Club Brugge voor schut

Club Brugge ziet in Dies Janse een ideale versterking voor achterin, maar in Nederland klinkt een ...

156
156
Anderlecht-fans pakken Laforge fors aan: "Paljas!"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagavond gericht op het Lotto Park. Daar kon Club Brugge ...

332
332
Keepersvloek slaat weer toe: Jackers afgevoerd op brancard

In de Champions' Play-Offs was het zondagavond uitkijken naar de clash tussen RSC Anderlecht en Club ...

121
121
"Beschaamd, belachelijk" - Antwerp likt wonden na afgang

Antwerp FC had de laatste weken een knappe reeks neergezet in de Europe Play-Offs. Maar zondag werd ...

91
91
United klopt Liverpool: Lammens ontsnapt na gruwelijke blunder

Manchester United maakt komend seizoen zijn wederoptreden in de Champions League. Door de resultaten ...

60
60
De Mil snoeihard: "Dan kan je niet voor AA Gent spelen"

AA Gent dreigt opnieuw het kneusje te worden in de Champions' Play-Offs. Met nog slechts vier ...

192
192
Ketchupfles ontploft: Standard vernedert Antwerp op Bosuil

Na een knotsgekke wedstrijd heeft Standard vandaag de vloer aangeveegd met Antwerp. In het eerste ...

138
138
Taravel dropt verrassing in basiself, Leko maakt statement

Staat er zondagavond een nieuwe ploeg aan de leiding in de Champions' Play-Offs? Die kans is ...

125
125
Pijnlijke middag Milan-Belgen, ook Lille-Duivels vloeken

Ook in de grote Europese competities is de ontknoping volop aan de gaan. In Italië ...

17
17
Kleedkamer Genk davert: Hayen zet spelers hard op hun plaats

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk opnieuw een bijzonder slechte zaak gedaan. De Limburgers ...

353
353
Verwittiging Club voor Anderlecht: "Dan krijgen ze probleem"

Club Brugge kan zondagavond een gouden zaak doen in de titelstrijd. Door de nederlaag van Union SG ...

289
289
'Real maakt schoon schip: volgend slachtoffer bekend'

Real Madrid stevent af op een seizoen zonder grote prijzen en dat blijft niet zonder gevolgen. Zo is ...

125
125
"Slaat alle verbeelding" - zware gevolgen na uithaal Burgess?

Christian Burgess heeft zaterdagavond heel wat ophef veroorzaakt. Na de peperdure nederlaag op het ...

603
603
KVM pakt eerste zege ooit in PO I: AA Gent rode lantaarn

KV Mechelen heeft zijn eerste overwinning ooit geboekt in de Champions' Play-Offs. Malinwa kwam ...

84
84
Opstellingen: Antwerp slikt mokerslag vlak voor Standard

Antwerp FC leek op sterven na dood in de Europe Play-Offs. Maar de Great Old heeft zich met een 9 op ...

93
93
Opvolger Ordoñez: 'Club Brugge gaat Europese strijd aan'

Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke transferzomer. Blauw-Zwart is op weg om te ...

228
228
AA Gent met grond gelijk gemaakt: zondebok krijgt volle laag

In de Champions' Play-Offs kruisten de twee laatste ploegen uit het klassement zondagmiddag de ...

259
259

Meer sportnieuws