Rapport Rode Duivels: 4 Belgen scoren véél punten

559 stemmen
Rapport Rode Duivels: 4 Belgen scoren véél punten

De Rode Duivels wonnen met 3-0 van Oekraïne. Daardoor blijven ze in de A-divisie in de Nations League, maar dat is bijzaak. Vooral de prestatie geeft de burger moed. Er zijn een aantal spelers die zich heel erg hebben getoond aan bondscoach Rudi Garcia.

LEES OOK: Garcia heeft luxeprobleem: drie Duivels voor één plek

De Cuyper en Vanaken

Het was opvallend dat Maxim De Cuyper zondagavond niet startte. De linksachter blonk weliswaar niet uit in Murcia en allicht wou Garcia met Timothy Castagne meer defensieve zekerheid inbouwen in de rug van Jérémy Doku. Maar aanvallend draagt De Cuyper zoveel meer bij. Hij viel bijzonder gretig in in Genk en was bepalend. Zijn enthousiasme, drang naar voren en goal bewezen dat hij altijd in de basis hoort te staan. Bij de Rode Duivels is er momenteel geen betere linksachter.

België heeft er weer een middenvelder bij, wat een weelde in die linie! Zeno Debast is geen verdedigende middenvelder, dat ze daar in Portugal hem toch vooral verder blijven kneden als centrale verdediger. Nicolas Raskin is dat wél. Hij heeft die verbetenheid die de Belgische fans graag zien. Hij was enorm sterk als breker, positioneel stond hij goed én zijn passing was ook degelijk tot goed. Een ontdekking van de bondscoach op internationaal niveau.

Raskin en Saelemaekers

Hans Vanaken is terug Rode Duivel. De metronoom van Club Brugge was outstanding tegen Oekraïne. We denken niet dat een middenveld Vanaken-De Bruyne zal werken tegen toplanden, maar tegen ploegen waar België het spel moet maken... Dan kan je de Gouden Schoen héél erg goed gebruiken. Youri Tielemans heeft er een héél zware concurrent bij. Vanaken is back. Opduiken in de box, slimme en voorwaartse passing, rust aan de bal... Vanaken bracht het allemaal in de Cegeka Arena.

Alexis Saelemaekers is nog zo een speler die compleet werd genegeerd door Domenico Tedesco. De speler van AS Roma kan de Dries Mertens van deze Rode Duivels worden. Er gebeurt altijd iéts als de ex-speler van Anderlecht invalt. In de twee matchen viel hij scherp en goed in. Saelemaekers moet altijd bij de selectie zitten, dat is duidelijk.

Conclusie: De Cuyper, Raskin, Vanaken en Saelemaekers toonden zich deze interlandperiode. Uiteraard kunnen we daar De Bruyne en Lukaku aan toevoegen, maar zij hebben al genoeg status opgebouwd. Garcia zal tevreden zijn dat een aantal spelers een nieuwe start hebben genomen. Dat smaakt naar meer.

CR

Moet Saelemaekers altijd opgeroepen worden?

Meest recent

Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

14
14
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

16
16
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

16
16
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

62
62
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

51
51
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

64
64
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

52
52
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

78
78
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

26
26
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

81
81
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

138
138
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

214
214
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

491
491
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

62
62
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

170
170
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

427
427
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

840
840
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

120
120
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

354
354
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

173
173
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

685
685
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

589
589
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

20
20
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

176
176
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

370
370

Meer sportnieuws