Rapport Rode Duivels: 4 Belgen scoren véél punten

559
Rapport Rode Duivels: 4 Belgen scoren véél punten

De Rode Duivels wonnen met 3-0 van Oekraïne. Daardoor blijven ze in de A-divisie in de Nations League, maar dat is bijzaak. Vooral de prestatie geeft de burger moed. Er zijn een aantal spelers die zich heel erg hebben getoond aan bondscoach Rudi Garcia.

LEES OOK: 'Rangers lacht aanbieding voor Raskin weg'

De Cuyper en Vanaken

Het was opvallend dat Maxim De Cuyper zondagavond niet startte. De linksachter blonk weliswaar niet uit in Murcia en allicht wou Garcia met Timothy Castagne meer defensieve zekerheid inbouwen in de rug van Jérémy Doku. Maar aanvallend draagt De Cuyper zoveel meer bij. Hij viel bijzonder gretig in in Genk en was bepalend. Zijn enthousiasme, drang naar voren en goal bewezen dat hij altijd in de basis hoort te staan. Bij de Rode Duivels is er momenteel geen betere linksachter.

België heeft er weer een middenvelder bij, wat een weelde in die linie! Zeno Debast is geen verdedigende middenvelder, dat ze daar in Portugal hem toch vooral verder blijven kneden als centrale verdediger. Nicolas Raskin is dat wél. Hij heeft die verbetenheid die de Belgische fans graag zien. Hij was enorm sterk als breker, positioneel stond hij goed én zijn passing was ook degelijk tot goed. Een ontdekking van de bondscoach op internationaal niveau.

Raskin en Saelemaekers

Hans Vanaken is terug Rode Duivel. De metronoom van Club Brugge was outstanding tegen Oekraïne. We denken niet dat een middenveld Vanaken-De Bruyne zal werken tegen toplanden, maar tegen ploegen waar België het spel moet maken... Dan kan je de Gouden Schoen héél erg goed gebruiken. Youri Tielemans heeft er een héél zware concurrent bij. Vanaken is back. Opduiken in de box, slimme en voorwaartse passing, rust aan de bal... Vanaken bracht het allemaal in de Cegeka Arena.

Alexis Saelemaekers is nog zo een speler die compleet werd genegeerd door Domenico Tedesco. De speler van AS Roma kan de Dries Mertens van deze Rode Duivels worden. Er gebeurt altijd iéts als de ex-speler van Anderlecht invalt. In de twee matchen viel hij scherp en goed in. Saelemaekers moet altijd bij de selectie zitten, dat is duidelijk.

Conclusie: De Cuyper, Raskin, Vanaken en Saelemaekers toonden zich deze interlandperiode. Uiteraard kunnen we daar De Bruyne en Lukaku aan toevoegen, maar zij hebben al genoeg status opgebouwd. Garcia zal tevreden zijn dat een aantal spelers een nieuwe start hebben genomen. Dat smaakt naar meer.

CR

Moet Saelemaekers altijd opgeroepen worden?

Meest recent

Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

2
2
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

1
1
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

5
5
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

76
76
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

36
36
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

70
70
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

54
54
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

75
75
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

65
65
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

283
283
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

54
54
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

56
56
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

287
287
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

264
264
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

214
214
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

169
169
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

109
109
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

194
194
HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard Luik kent een wisselvallige periode en de Rouches vinden maar geen aansluiting bij de ...

202
202
Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

255
255
Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Eric Gerets is een icoon van PSV en woensdagavond neemt Club Brugge het op tegen de Nederlandse ...

123
123
Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

143
143
Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Treurig nieuws: voormalige Rode Duivel Toni Brogno is op 53-jarige leeftijd overleden, dat werd ...

0
0
Bosz roept oorlogstaal voor Club: “Ook voor landsbelang”

Club Brugge moet woensdag op bezoek bij PSV namens de League Phase van de Champions League. Coach ...

221
221
‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

172
172

Meer sportnieuws