JPL-bekenden bezorgen Duivelse concurrenten droomstart

door
JPL-bekenden bezorgen Duivelse concurrenten droomstart

De Rode Duivels moeten zondag vol aan de bak om het behoud in de Nations League te verzekeren, maar zaterdagavond werd er ook al afgetrapt in hun kwalificatiegroep voor het WK 2026. Hun twee voornaamste concurrenten namen daarin meteen een droomstart.

Liechtenstein - Noord-Macedonië 0-3

In de namiddag wist Noord-Macedonië al een vlotte zege te pakken op het veld van Liechtenstein. De voetbaldwerg ging met 0-3 voor de bijl. Halfweg hadden de Macedoniërs al hun schaapjes op het droge dankzij twee bekenden van de Jupiler Pro League.

De score werd al vroeg geopend door Aleksandar Trajkovski, die in het verleden nog uitkwam voor Zulte Waregem en KV Mechelen. Vlak voor rust zorgde STVV-verdediger Musliu voor de 0-2. In de slotfase zette Miovski nog de kers op de taart met een derde goal.

Wales - Kazachstan 3-1

Zaterdagavond wist vervolgens ook Wales de drie punten te pakken. Zij hadden het iets lastiger met Kazachstan, maar haalden het uiteindelijk toch met 3-1. De Welshmen begonnen nochtans uitstekend met een vroege openingsgoal van James.

Kort na het halfuur kreeg Kazachstan echter een penalty, die werd omgezet door Tagybergen. Daardoor werd de rust gehaald met een gelijke stand, maar die bleef in de tweede helft niet lang staan. Davies zorgde al snel voor een nieuw voorsprong voor Wales. In de slotminuut nam Matondo (ex-Cercle) vervolgens nog de laatste twijfels weg met de 3-1.

Zullen de Rode Duivels hun kwalificatiegroep winnen?

Meest recent

Beerschot speurt rond: Messoudi geeft transferupdate

Beerschot kende een dramatisch einde van 2025 met een 0 op 12. De Kielse Ratten moeten zich ...

4
4
'Club Brugge baalt: parel ontbolstert bij Anderlecht'

De fans van RSC Anderlecht moeten zich geen zorgen maken, want de komende jaren gaat er weer heel ...

100
100
Vanzeir geeft dé reden voor transfer naar Cercle Brugge

Cercle Brugge pakte uit met een grote transfer. Ze huren Dante Vanzeir van AA Gent. Het zou wel eens ...

63
63
Spetterende onthulling Van Gucht: "Van alle kanten komen ze"

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

73
73
Bassette heeft transfer naar echte traditieclub beet

Norman Bassette en Cyril Ngonge zouden wel eens een transfer kunnen versieren deze mercato. De twee ...

18
18
Vergeten grote JPL-namen: actief van Tsjechië tot Marokko

De afgelopen jaren trokken heel wat Belgen naar opvallende bestemmingen. Ook een aantal ex-Rode ...

103
103
'Persoonlijk akkoord: tweede Anderlecht-transfer in zicht'

RSC Anderlecht nam afgelopen maandag afscheid van Cedric Hatenboer, die een half seizoen aan Telstar ...

241
241
'Nieuwe coach United: onderhandelingen al opgestart'

Manchester United heeft andermaal van trainer gewisseld. Afgelopen maandag werd immers afscheid ...

61
61
Nieuwe keepersrotatie bij Club? Jackers doet boekje open

Club Brugge hoopt bij de start van de tweede seizoenshelft enkele geblesseerde spelers te ...

258
258
Genk-fan Luca Brecel opent onverwacht nieuwe sportdeur

Hij verraste vriend en vijand al meer dan eens met zijn keuzes. Net wanneer je denkt dat Luca Brecel ...

45
45
WK-selectie Rode Duivels: enorme verrassing op tafel

Het kalenderjaar 2026 is aangebroken, het aftellen naar het wereldkampioenschap is nu ook echt ...

591
591
‘Club Brugge davert: ‘GO’ voor 10M-winterdeal’

Bij Club Brugge ligt een duur winterdossier klaar. Geen glamour, geen grote naam, wel een stevige ...

378
378
'City heeft beet: 75 miljoen voor eerste bom van 2026'

In de Engelse Premier League wil Manchester City woensdagavond tegen Brighton and Hove Albion zijn ...

63
63
Nieuwe wending: toch géén Gouden Schoen voor Club Brugge?

Komende zondag wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. De voorbije dagen werd vooral Club ...

478
478
'Pech voor Hayen: sterkhouder sowieso weg bij Genk'

Ook KRC Genk is gearriveerd op Spaanse bodem om een winterstage af te werken. Maar de kans is groot ...

225
225
Hazard doet Anderlecht schrikken: vertrek in de maak?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer. Paars-Wit wil zich immers ...

397
397
'Bekende goalgetter keert terug naar België'

De wintermercato is volop aan de gang en heel wat Belgische clubs zoeken versterking. Een profiel ...

586
586
Spits biedt zich aan bij Anderlecht: "Ik ben klaar"

Anderlecht hoopt zich deze winter op verschillende posities te versterken. Besnik Hasi zou onder ...

538
538
Genk trekt nieuw blik talent open: 5 jonkies mogen zich tonen

Ze vertrokken wat later dan de meeste andere eersteklassers, maar dinsdag reisde ook KRC Genk af ...

216
216
'Buitenkansje voor Belgische clubs (met hulp Mogi Bayat?)'

De wintermercato is nooit de makkelijkste periode om echte aanwinsten te vinden, maar vrijwel elke ...

93
93
'Anderlecht hakt knoop definitief door over Duranville'

Het is voorlopig nog wachten op de eerste winteraanwinst van Anderlecht. Het staat in ieder geval ...

322
322
Zulte Waregem stuurt pion na halfjaar al door

Zulte Waregem beleefde een eerste seizoenshelft met pieken en dalen. Dat blijkt ook uit hun plaats ...

122
122
'Anderlecht pakt groots uit met contract van vijf jaar'

Bij Anderlecht belooft het nog een zeer drukke wintermercato te worden. Die staat niet alleen in het ...

564
564
'Man Utd verbaast vriend en vijand met nieuwe coach'

Manchester United ging deze week over tot drastische actie. Na een 1-1-gelijkspel tegen Leeds en ...

192
192
'Cercle verbaast met megatransfer van 9 miljoen'

Cercle Brugge stelde dinsdag met Dante Vanzeir een bekende naam voor als nieuwste offensieve ...

231
231

Meer sportnieuws