Jonge Duivels dwingen kwalificatie af voor EK én WK

813 stemmen
Jonge Duivels dwingen kwalificatie af voor EK én WK

De Rode Duivels mogen dan wel een moeilijke periode beleven met een moeizame overgang naar een nieuwe generatie, er zit tenminste wel voldoende talent aan te komen. Dat blijkt ook tijdens deze interlandperiode, waarin de U17 voor een knappe prestatie gezorgd hebben.

Zij vertoeven dezer dagen in Polen voor de tweede kwalificatieronde voor het EK, waarin ze onderverdeeld werden in een poule met het gastland, Ierland en IJsland. Zaterdag namen ze het op tegen dat laatste land.

LEES OOK: De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Belgische U17 kloppen IJsland

De jonge Duivels wisten die wedstrijd ook winnend af te sluiten. Ze haalden het uiteindelijk met 2-1, nadat alle doelpunten in de tweede helft vielen. Kort na rust bracht Genk-talent De Wannemacker de Belgen op voorsprong.

De IJslanders kwamen wel nog langszij via Arnarsson, maar acht minuten voor tijd bezorgde Nathan De Cat, die al eens mocht invallen in de hoofdmacht van Anderlecht, ons land alsnog de drie punten. 

Kwalificatie voor EK én WK is binnen

Door die overwinning mogen de jonge Duivels ook dubbel vieren. Ze zijn immers na twee wedstrijden al zeker van groepswinst. Met een zes op zes pronken ze drie punten voor Ierland, dat eerder al geklopt werd en daardoor ons land niet meer kan passeren.

Dat betekent dat de U17 meteen ook zeker zijn van kwalificatie voor het EK én het WK. Dat eerste toernooi wordt in mei gespeeld in Albanië, voor het WK mogen de Belgische talenten in november naar Qatar.

Kan België snel weer een topland worden?

Meest recent

Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

0
0
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

5
5
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

69
69
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

76
76
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

62
62
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

51
51
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

247
247
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

198
198
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

109
109
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

90
90
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

69
69
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

25
25
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

131
131
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

170
170
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

34
34
'Rode Duivels nemen bijzondere maatregelen voor Egypte'

De start van het WK van de Rode Duivels komt stilaan zeer dichtbij. Maandag begint ook voor hen het ...

111
111
'Leko baalt: ook leegloop in staf Club Brugge'

Club Brugge gaat een zeer bewogen zomer tegemoet. Nadat het dit seizoen kampioen werd en weer de ...

330
330
'Cercle verrast en haalt ex-speler Union terug naar JPL'

Cercle Brugge beleefde alweer een moeilijk seizoen, maar verzekerde in de Relegation Play-Off alsnog ...

350
350
'AA Gent wil transferslag slaan in Duitsland'

AA Gent pakte dit seizoen op de valreep nog een Europees ticket, maar dat betekent wel dat ze deze ...

230
230
'Lewandowski krijgt Belgische spitsbroeder na straffe transfer'

Het wereldkampioenschap moet hij vanuit de zetel volgen. Toch zou Robert Lewandowski wel eens snel ...

69
69
Rik Verheye verrast iedereen met opmerkelijke liefdesbom

Na een woelige periode, waarin zijn naam maandenlang onderwerp van gesprek bleef, lijkt het leven ...

73
73
The Last Dance: na WK afscheid van vier Rode Duivels?

Thibaut Courtois windt er geen doekjes om. De doelman liet deze week verstaan dat hij na het WK 2026 ...

152
152
Recordtransfer Tzolis op koers: insider heeft cruciaal nieuws

Met een geweldige campagne in de Play-Offs loodste Christos Tzolis Club Brugge naar zijn 20ste ...

282
282
Collectieve ergernis op WK: "Hopelijk trekt FIFA het niet door"

Het wereldkampioenschap draait stilaan op toerental. Zaterdagavond en zondagnacht/ochtend staan ...

209
209
"Puur voetbal" - Alderweireld verklaart liefde voor één Duivel

Nog twee keer slapen en de Rode Duivels beginnen aan hun campagne op het wereldkampioenschap. Egypte ...

98
98

Meer sportnieuws