Jonge Duivels dwingen kwalificatie af voor EK én WK

813 stemmen
Jonge Duivels dwingen kwalificatie af voor EK én WK

De Rode Duivels mogen dan wel een moeilijke periode beleven met een moeizame overgang naar een nieuwe generatie, er zit tenminste wel voldoende talent aan te komen. Dat blijkt ook tijdens deze interlandperiode, waarin de U17 voor een knappe prestatie gezorgd hebben.

Zij vertoeven dezer dagen in Polen voor de tweede kwalificatieronde voor het EK, waarin ze onderverdeeld werden in een poule met het gastland, Ierland en IJsland. Zaterdag namen ze het op tegen dat laatste land.

LEES OOK: De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Belgische U17 kloppen IJsland

De jonge Duivels wisten die wedstrijd ook winnend af te sluiten. Ze haalden het uiteindelijk met 2-1, nadat alle doelpunten in de tweede helft vielen. Kort na rust bracht Genk-talent De Wannemacker de Belgen op voorsprong.

De IJslanders kwamen wel nog langszij via Arnarsson, maar acht minuten voor tijd bezorgde Nathan De Cat, die al eens mocht invallen in de hoofdmacht van Anderlecht, ons land alsnog de drie punten. 

Kwalificatie voor EK én WK is binnen

Door die overwinning mogen de jonge Duivels ook dubbel vieren. Ze zijn immers na twee wedstrijden al zeker van groepswinst. Met een zes op zes pronken ze drie punten voor Ierland, dat eerder al geklopt werd en daardoor ons land niet meer kan passeren.

Dat betekent dat de U17 meteen ook zeker zijn van kwalificatie voor het EK én het WK. Dat eerste toernooi wordt in mei gespeeld in Albanië, voor het WK mogen de Belgische talenten in november naar Qatar.

Kan België snel weer een topland worden?

Meest recent

'Sibierski sluit deal: toptarget gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

94
94
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

67
67
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

39
39
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

38
38
WK-speech gaat viraal: Van der Bruggen haalt zwaar uit

Het WK heeft al voor enkele opvallende momenten gezorgd. Bij Tunesië werd bondscoach Lamouchi ...

9
9
Rigaux verblijdt Feyenoord met Belgische knaltransfer

Devy Rigaux trok de deur van Club Brugge achter zich dicht om een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

82
82
‘Anderlecht gaat plots voor absolute stunttransfer’

RSC Anderlecht wil weer hoog mikken en dat is ook te zien aan de transfergeruchten op de ...

369
369
Hans Vanaken zorgt voor totaal ongeloof bij VRT-gezicht

Op een WK waar de spotlights vooral naar de grote sterren gaan, kreeg Hans Vanaken onverwacht een ...

223
223
Ambitieus Standard plukt Club Brugge-pion officieel weg

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan. De Rouches willen weer ...

153
153
Borguet jubelt: Anderlecht pakt uit met nieuw toptalent

RSC Anderlecht staat bekend om de befaamde jeugdopleiding. Paars-Wit zet elk jaar vol in op de ...

168
168
Speciale gast voor De Bruyne en Lukaku tegen Iran

De tweede wedstrijd van het WK voor de Rode Duivels sluipt dichterbij. België speelde 1-1 ...

44
44
‘Hakimi voor de rechter: verkrachtingszaak ontploft’

Achraf Hakimi is één van de sterspelers van het Marokkaanse nationale elftal en een ...

89
89
‘Anderlecht komt op stoom: vier aanwinsten onderweg’

RSC Anderlecht is onder Antoine Sibierski aan een nieuw hoofdstuk begonnen. Paars-Wit hoopt deze ...

907
907
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt ferm uit, Club slikt dompers’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

486
486
'Club Brugge baalt en loopt nieuwe Nusa mis'

Club Brugge maakt er de laatste jaren een handelsmerk van om piepjonge buitenlandse toptalenten voor ...

208
208
Nainggolan spreekt straffe ambitie voor komend seizoen uit

Alsmaar meer Belgische clubs beginnen aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen. Dat is vooral het ...

69
69
KV Mechelen shopt bij Antwerp: "Ik moest zelf zoeken"

KV Mechelen was één van de aangename verrassingen van het afgelopen seizoen in de ...

298
298
Broos haalt stevig uit naar organisatie en Tsjechië

De groepsfase overleven zal moeilijk worden, maar sowieso moeten Hugo Broos en Zuid-Afrika het WK al ...

98
98
Cercle haalt bekende naam, Westerlo is sterkhouder kwijt

Door het WK zullen de echte toptransfers deze zomer mogelijk wat langer op zich laten wachten, maar ...

113
113
'Club strijdt met PSV om exotisch goudklompje'

Na het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord herschikte Club Brugge zijn sportieve cel, met ...

114
114
Antwerp-flop legt uit waarom het fout liep op Bosuil

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen ronduit een ontgoocheling, want het raakte eigenlijk nooit ...

195
195
Transfer tijdens WK? Raskin spreekt klare taal

Het WK en de transferzomer vallen samen en dat zorgt ervoor dat het voor clubs en spelers vaak ...

47
47
'Club wil wéér shoppen bij ex-team Jashari en Stankovic'

Club Brugge maakte de voorbije jaren grote indruk met zijn transferbeleid. Daarbij valt op dat het ...

165
165
Straf nieuws voor Rode Duivels: verlenging tot 2034

De Rode Duivels hopen op dit WK hoge ogen te gooien, maar met een gelijkspel tegen Egypte namen ze ...

41
41
Rode Duivels krijgen belangrijk nieuws over rentree Debast

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor hun tweede wedstrijd op dit WK, waarin ze zondag de ...

230
230

Meer sportnieuws