De Bruyne praat over 'gevoelige' aanvoerdersband én toekomst

433 stemmen
De Bruyne praat over 'gevoelige' aanvoerdersband én toekomst

Kevin De Bruyne schoof vandaag aan om te praten een dag voor de match met de Rode Duivels tegen Oekraïne. KDB kreeg er vragen over de aanvoerdersband en ook over zijn toekomst. De Bruyne reageerde op zijn manier.

LEES OOK: Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

De Bruyne aanvoerder in Genk

Er was al veel ophef omtrent de aanvoerdersband. Domenico Tedesco pakte dat niet bepaald handig aan. Rudi Garcia wil eerst de groep wat leren kennen en zal dan een beslissing nemen. Het zal wellicht gaan tussen Lukaku en De Bruyne, die de band mochten dragen na deze interlandperiode.

De Bruyne hecht er weinig belang aan. "Goh, het is leuk om je land als kapitein te vertegenwoordigen. Maar geen probleem als dat niet zo is. Mijn rol verandert daar niet in. Er is al genoeg gedoe geweest voor niks. (glimlacht) De trainer heeft zijn keuzes gemaakt voor deze week en dat is oké. Hij wil zien hoe iedereen zich gedraagt in de groep en dan kan hij een beslissing maken wanneer dat nodig is."

Toekomst onduidelijk

De Bruyne nam het ook op voor Garcia. "Het is niet makkelijk voor de trainer. Hij kon nog niet veel tactisch doen want hij heeft nog maar weinig tijd gehad. Hij heeft al wel wat richtlijnen gegeven. Maar we hebben niet genoeg gedaan. Dat zal wel verbeteren. De trainer heeft tijd nodig."

En dan was er nog de vraag van vele miljoenen euro's. Waar speelt De Bruyne volgend seizoen? Hij heeft een aflopend contract en achter de schermen klinken steeds meer geluiden dat hij Saudi-Arabië of de Verenigde Staten zal trekken.

"Wat ik volgend seizoen ga doen? Voetballen", zei De Bruyne op zijn gekende droge wijze. Zo blijft de vraag nog even in de lucht hangen.

🚀

Wie moet de aanvoerder zijn van de Rode Duivels?

Meest recent

'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

77
77
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

52
52
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

329
329
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

145
145
Vanaken deelt pakkend statement voor cruciaal WK-duel

De sfeer rond de Rode Duivels is de voorbije dagen stevig omgeslagen. Waar België met hoge ...

364
364
Aanvoerder Tielemans in vraag gesteld: “Beter hij captain"

Bondscoach Rudi Garcia stelde Youri Tielemans een tijdje geleden aan als de vaste aanvoerder van de ...

104
104
“Rudi Garcia manipuleert posivitisme bij Rode Duivels”

De Rode Duivels zijn op zoek naar een houvast op het WK. Een sterke prestatie om zich aan op te ...

34
34
'Standard pakt uit met opvallende pion: ex-Anderlecht'

Standard Luik wil zo snel mogelijk weer bij de Belgische top horen. De Rouches hebben het volste ...

105
105
Club kijkt jaloers toe: waanzinnig nieuw stadion Man Utd

Club Brugge probeert al jarenlang een nieuw stadion op poten te zetten, maar dat dossier sleept nog ...

117
117
Tielemans doet boekje open over Garcia én Vanaken

Net zoals het WK 2022 in Qatar loopt het niet van een leien dakje in de Verenigde Staten, Mexico en ...

536
536
‘Club slaat toe: Leko heeft gewenste aanwinst beet’

Club Brugge is de transfermarkt aan het afspeuren op zoek naar gerichte versterkingen, zeker met het ...

434
434
Rudi Garcia met rug tegen de muur: “Lachertje van WK”

Het is van moeten voor de Rode Duivels. Wat een gemakkelijke groep werd verwacht, draait voorlopig ...

191
191
‘Zomerse toptransfer lonkt plots voor Wout Faes’

Wout Faes werd niet geselecteerd voor het WK 2026 en lijkt in de bovenste schuif te liggen bij ...

60
60
'Charleroi staat op het punt knaltransfer af te ronden'

Sporting Charleroi wist vorig seizoen Europees voetbal over de streep te trekken, maar dat was dit ...

33
33
Ruben Van Gucht stapt in project dat niemand zag aankomen

Ruben Van Gucht heeft zijn volgers op sociale media compleet verrast met een aankondiging die ...

42
42
Tielemans slaat hard terug op WK-kritiek Rode Duivels

De Rode Duivels krijgen de wind van voren na Egypte en Iran. Met een twee op zes zoekt België ...

161
161
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt dubbel uit, Club schrikt’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

574
574
Garcia afgemaakt: twee alarmerende WK-vaststellingen

De Rode Duivels staan op een derde plek in de groepsfase na een 1-1 tegen Egypte en een 0-0 tegen ...

214
214
Cercle Brugge is genadeloos: speler definitief weg

Cercle Brugge is volop bezig met de kern samen te stellen voor volgend seizoen. Groen-Zwart zoekt ...

99
99
Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen

Royal Antwerp FC begint zich te roeren op de zomermercato. The Great Old zal ook volgend seizoen ...

179
179
Heerlijk! Noren nemen WK over met schitterende viering

Noorwegen werd vooraf getipt als outsider op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada en ...

45
45
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

748
748
Tielemans spreekt duidelijke taal over sfeer Rode Duivels

De Rode Duivels speelden twee keer gelijk op het WK en moeten nu uithalen tegen Nieuw-Zeeland. De ...

129
129
Ngoy reageert aangeslagen na rode kaart tegen Iran

De Rode Duivels moeten nog vol aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. Na het gelijkspel tegen Egypte en ...

144
144
Julian Alvarez laat WK daveren met heuse transferbom

Titelverdediger Argentinië heeft zich maandag geplaatst voor de volgende ronde van het WK na ...

107
107

Meer sportnieuws