Garcia zet spelers op scherp: "Dat verwacht ik nu wél"

99 stemmen
Garcia zet spelers op scherp:

Rudi Garcia kende een ronduit povere opener met de Rode Duivels. De 3-1 in Murcia tegen Oekraïne kwam best hard aan. Zondag zal het anders moeten in Genk. Wat had de bondscoach te zeggen naar aanleiding van deze partij?

LEES OOK: Garcia-favoriet verknalt het: niemand zag deze bom aankomen

Finale voor de Rode Duivels

Garcia weet dat het een stuk beter zal moeten als de Belgen ook nog maar een kans willen maken om Oekraïne alsnog af te houden voor een plaatst in de hoogste reeks van de Nations League. De Belgen bakten er weinig tot niets van in de heenmatch. 

"Onze eerste helft was redelijk goed, we hadden controle. Na rust verloren we meer duels en na de tegengoal hadden we geen reactie in huis. Zondag verwacht ik wél die reactie. We moeten leren uit zulke momenten. Ook na een fout moeten we beseffen dat we dat als ploeg kunnen rechtzetten. Want dit Oekraïne kunnen we aan. Maar zo’n twaalf minuten van black-out moeten we natuurlijk vermijden in de toekomst", aldus Garcia op zijn persbabbel.

Lukaku, De Bruyne en Courtois

Garcia voerde de druk ook nog wat verder op. "Het wordt zondag hier in Genk een finale voor ons", probeerde hij zijn spelers duidelijk op scherp te zetten. België speelt voor een vol huis en de coach hoopt op heel veel sfeer in de Cegeka Arena. "Het is aan mij om opnieuw vertrouwen in de ploeg te krijgen. Onze fans kunnen morgen een belangrijke rol spelen."

Tot slot voerde hij de druk ook op voor Courtois, De Bruyne en Lukaku. "De rol van de leiders wordt belangrijk. Ook voor hen is dit een grote afspraak. We hebben niet veel tijd voor de terugmatch, maar het moet volstaan om meer te kunnen brengen, zowel in verdedigend als aanvallend opzicht."

Gaat België zich herpakken tegen Oekraïne?

Meest recent

Mourinho gaat hard: Real slaat wéér enorme transferslag

Real Madrid is aan een nieuw hoofdstuk begonnen onder José Mourinho en president Florentino ...

23
23
'Ruben Van Gucht slaat bloedmooie Russische aan de haak'

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

34
34
Lommel laat verdediger vertrekken, PSV-Belg naar Duitsland

De transfermolen begint stilaan op volle toeren te draaien in binnen- en buitenland. Er valt ...

8
8
'KRC Genk schrikt: Real meldt zich voor goudhaantje'

KRC Genk blijft van seizoen tot seizoen wisselvallig presteren en greep in de voorbije maanden ...

58
58
AA Gent verrast compleet met aanwinst uit eerste nationale

AA Gent was de voorbije dagen al druk in de weer op de transfermarkt. Het strikte Christian Burgess ...

48
48
'AA Gent schrikt: vertrek Delorge alsmaar concreter'

AA Gent hoopt zich deze zomer te kunnen versterken om zo volgend seizoen weer dichter bij de top van ...

97
97
'Dender plukt wéér assistent weg bij Club als nieuwe T1'

Club Brugge krijgt de laatste jaren veel lof voor zijn jeugdopleiding, maar het leidt tegenwoordig ...

75
75
Henry maakt Cristiano Ronaldo af: "Luister goed mensen..."

Portugal speelde 1-1 tegen Congo. Het was op voorhand al duidelijk dat Congo een zware tegenstander ...

221
221
'Liverpool slaat toe met Spaanse WK-ganger'

Liverpool blikt terug op een zeer ontgoochelend seizoen. Het kon de verwachtingen niet inlossen na ...

27
27
Zetterberg geeft Anderlecht flinke waarschuwing

RSC Anderlecht moet binnen een maand al stevig aan de bak in de voorrondes van de Europa League. Dan ...

129
129
'Thomas Kaminski staat voor verrassende terugkeer'

Wat breng de nabije toekomst voor Thomas Kaminski? De Belgische doelman wordt in het buitenland ...

85
85
AA Gent zorgt voor absolute recordtransfer

AA Gent haalde Josué Vergara naar de Planet Group Arena. De Buffalo’s halen hem voor de ...

202
202
Helemaal omgeslagen: Club Brugge verrast met Sels-wending

Club Brugge leek Matz Sels stilaan te moeten vergeten, maar achter de schermen heeft het dossier ...

1097
1097
'JPL-clubs lonken naar ex-smaakmaker Beerschot'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

95
95
Nieuw vraagteken bij Rode Duivels: vervanging op komst?

België heeft al lange tijd een probleem. Zonder Romelu Lukaku scoort het te moeilijk. Dat bleek ...

273
273
Harde kern RSCA roert zich weer: Coucke gebeten hond

RSC Anderlecht begint vrijdag aan het nieuwe seizoen. De spelers leggen dan medische proeven af. ...

372
372
Ghana en Colombia knokken zich naar WK-zeges

Deze ochtend stonden er op het WK twee matchen op het programma. Ghana moest aan de bak tegen ...

29
29
Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

58
58
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

332
332
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

159
159
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

423
423
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

317
317
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

492
492
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

513
513
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

261
261

Meer sportnieuws