Garcia zet spelers op scherp: "Dat verwacht ik nu wél"

99 stemmen
Garcia zet spelers op scherp:

Rudi Garcia kende een ronduit povere opener met de Rode Duivels. De 3-1 in Murcia tegen Oekraïne kwam best hard aan. Zondag zal het anders moeten in Genk. Wat had de bondscoach te zeggen naar aanleiding van deze partij?

LEES OOK: Garcia slaagt waar Tedesco grandioos in faalde

Finale voor de Rode Duivels

Garcia weet dat het een stuk beter zal moeten als de Belgen ook nog maar een kans willen maken om Oekraïne alsnog af te houden voor een plaatst in de hoogste reeks van de Nations League. De Belgen bakten er weinig tot niets van in de heenmatch. 

"Onze eerste helft was redelijk goed, we hadden controle. Na rust verloren we meer duels en na de tegengoal hadden we geen reactie in huis. Zondag verwacht ik wél die reactie. We moeten leren uit zulke momenten. Ook na een fout moeten we beseffen dat we dat als ploeg kunnen rechtzetten. Want dit Oekraïne kunnen we aan. Maar zo’n twaalf minuten van black-out moeten we natuurlijk vermijden in de toekomst", aldus Garcia op zijn persbabbel.

Lukaku, De Bruyne en Courtois

Garcia voerde de druk ook nog wat verder op. "Het wordt zondag hier in Genk een finale voor ons", probeerde hij zijn spelers duidelijk op scherp te zetten. België speelt voor een vol huis en de coach hoopt op heel veel sfeer in de Cegeka Arena. "Het is aan mij om opnieuw vertrouwen in de ploeg te krijgen. Onze fans kunnen morgen een belangrijke rol spelen."

Tot slot voerde hij de druk ook op voor Courtois, De Bruyne en Lukaku. "De rol van de leiders wordt belangrijk. Ook voor hen is dit een grote afspraak. We hebben niet veel tijd voor de terugmatch, maar het moet volstaan om meer te kunnen brengen, zowel in verdedigend als aanvallend opzicht."

Gaat België zich herpakken tegen Oekraïne?

Meest recent

'Kassa Anderlecht rinkelt: Huerta-doorbraak in zicht'

RSC Anderlecht is momenteel in afwachting van een nieuwe trainer, maar toont zich terwijl ook actief ...

137
137
Miljoenentransfer Tzolis: Romano geeft belangrijke update

Dat Christos Tzolis tijdens de zomermercato een nieuwe stap zal zetten, is inmiddels zo goed als ...

173
173
Engelsen vervloekt: nieuw incident in WK-voorbereiding

Engeland wordt over het algemeen beschouwd als één van de (schaduw)favorieten voor de ...

57
57
Mulder gaat los op Nederlandse TV: "Hij kan België wereldkampioen maken"

Het wachten is eindelijk voorbij: maandagavond beginnen de Rode Duivels aan hun WK-campagne. Maar ...

397
397
Vandenbempt haalt uit op WK: "Het is een schande!"

Op een wereldkampioenschap draait het meestal om doelpunten, tactiek en verrassende resultaten. Maar ...

75
75
'Kompany wordt geplezierd: Bayern op zucht van WK-starter'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

119
119
TRANSFERUURTJE: 'Union slaat wéér toe, JPL-transfer van 45 miljoen'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

287
287
Schotse fans veroveren nu al het WK: bier en kilts

Schotland wist zich te kwalificeren voor het WK en dat zal iedereen geweten hebben. De Schotse ...

40
40
Snoeiharde meningen over WK-shirts Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het maandag op tegen Egypte in de eerste groepswedstrijd van het WK. ...

78
78
Zlatan roemt nieuwe opvallende ‘outsider’ voor WK

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is losgebarsten. De eerst resultaten zijn binnen en ...

126
126
Infantino maakt Italië compleet belachelijk: fans in alle staten

Infantino krijgt een storm over zich heen na gevoelige uitspraken. De FIFA-baas liet zich ...

260
260
Japan wil schitteren met ex-STVV'er die grof wild is

Japan is al jaren een voetballand dat in de lift zit. Ze hebben heel wat goede spelers in de rangen ...

75
75
Verhaeghe sleurt Club Brugge zwaar de miserie in

Een gedurfde ingreep van Bart Verhaeghe zet de verhoudingen in de kleedkamer op scherp. De vraag is ...

810
810
'Stunt in de maak? PL-club wil Arsenal van Trossard beroven'

Leandro Trossard start maandag met België aan het WK. De Rode Duivel kan zich daar in de kijker ...

219
219
KRC Genk zet ambities kracht bij: nieuwe tendens merkbaar

KRC Genk haalde Jeppe Erenbjerg voor 5,5 miljoen euro weg bij Zulte Waregem. Het geeft de ambities ...

295
295
'Club Brugge verrast: miskoop krijgt nieuwe kans'

Club Brugge gaat best een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen hebben ook de knopen ...

443
443
Grote vrees bij Nederland: Oranje dé WK-flop?

Nederland start zijn WK met een partij tegen Japan, zeker geen land dat ze mogen onderschatten. ...

90
90
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans kijken op van spitsenbom

Anderlecht heeft een nieuw spitsendossier op tafel liggen. De spits op zich lijkt heel interessant, ...

551
551
Australië bezorgt Turkije meteen fikse WK-kater

Om 6u begonnen Australië en Turkije aan hun eerste match op het WK. Konden de Turken de ...

111
111
Garcia slaagt waar Tedesco grandioos in faalde

Rudi Garcia maakt zich op voor de start van het WK. De ervaren Franse trainer hoopt België ...

309
309
De Bruyne looft Duivel: "Hem nodig voor geweldig WK"

België neemt het maandagavond op tegen Egypte. De Rode Duivels hopen uiteraard meteen te openen ...

160
160
Vinicius redt Brazilië, Schotland aan de leiding

Afgelopen nacht stonden er twee duels op het programma op het WK. Brazilië en Marokko gaven ...

87
87
De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

311
311
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

31
31
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

90
90

Meer sportnieuws