Garcia zet spelers op scherp: "Dat verwacht ik nu wél"

door
Garcia zet spelers op scherp:

Rudi Garcia kende een ronduit povere opener met de Rode Duivels. De 3-1 in Murcia tegen Oekraïne kwam best hard aan. Zondag zal het anders moeten in Genk. Wat had de bondscoach te zeggen naar aanleiding van deze partij?

LEES OOK: Ommekeer Rode Duivel: verrassing naar het WK?

Finale voor de Rode Duivels

Garcia weet dat het een stuk beter zal moeten als de Belgen ook nog maar een kans willen maken om Oekraïne alsnog af te houden voor een plaatst in de hoogste reeks van de Nations League. De Belgen bakten er weinig tot niets van in de heenmatch. 

"Onze eerste helft was redelijk goed, we hadden controle. Na rust verloren we meer duels en na de tegengoal hadden we geen reactie in huis. Zondag verwacht ik wél die reactie. We moeten leren uit zulke momenten. Ook na een fout moeten we beseffen dat we dat als ploeg kunnen rechtzetten. Want dit Oekraïne kunnen we aan. Maar zo’n twaalf minuten van black-out moeten we natuurlijk vermijden in de toekomst", aldus Garcia op zijn persbabbel.

Lukaku, De Bruyne en Courtois

Garcia voerde de druk ook nog wat verder op. "Het wordt zondag hier in Genk een finale voor ons", probeerde hij zijn spelers duidelijk op scherp te zetten. België speelt voor een vol huis en de coach hoopt op heel veel sfeer in de Cegeka Arena. "Het is aan mij om opnieuw vertrouwen in de ploeg te krijgen. Onze fans kunnen morgen een belangrijke rol spelen."

Tot slot voerde hij de druk ook op voor Courtois, De Bruyne en Lukaku. "De rol van de leiders wordt belangrijk. Ook voor hen is dit een grote afspraak. We hebben niet veel tijd voor de terugmatch, maar het moet volstaan om meer te kunnen brengen, zowel in verdedigend als aanvallend opzicht."

Gaat België zich herpakken tegen Oekraïne?

Meest recent

Droomdebuut gaat in rook op: Leko geeft hét sleutelmoment

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

81
81
"Met verkoudheid naar huis" - Club-titularis krijgt 3 op 10

Club Brugge heeft woensdagavond zijn vierde nederlaag van de Champions League-campagne geleden. ...

245
245
UCL: Job Alonso in gevaar na foutje Courtois, Napoli in nesten

Manchester City heeft woensdagavond dé topper van zesde speeldag in de Champions League ...

52
52
Géén Leko-effect: Arsenal genadeloos voorbij Club Brugge

Ivan Leko heeft daags na zijn aanstelling als hoofdcoach niet kunnen stunten met Club Brugge. In de ...

78
78
Ai ai Thibaut! Courtois maakt peperdure fout tegen City

De zesde speeldag van de League Phase in de Champions League leverde weer enkele fraaie affiches op. ...

59
59
Hommeles bij Club Brugge: supporters viseren bestuur

In de League Phase van de Champions League kreeg Club Brugge woensdag het bezoek van de ongeslagen ...

508
508
Club achtervolgt ondanks goede helft: sterkhouder plots zondebok

In de Champions League stond Club Brugge woensdagavond voor een loodzware uitdaging. Zo kwam de tot ...

111
111
'Kompany op puntje van stoel: transferbesluit Kane valt'

Bayern München legde woensdagavond ook Sporting CP over de knie in de Champions League. Harry ...

177
177
Optater Leko: Club slikt koude douche vlak voor Arsenal

Ivan Leko maakt woensdagavond voor de tweede keer in zijn carrière zijn debuut als hoofdcoach ...

187
187
UCL: Ajax buigt nieuwe afgang om, slechte zaak Belgische clubs

In de Champions League heeft Ajax eindelijk zijn eerste punten beet. Na onder meer een doelpunt van ...

56
56
'Fink speelt met vuur: tactische fout met zware gevolgen'

KRC Genk zal zich donderdagavond tegen FC Midtjylland moeten herpakken. De Limburgers kregen zondag ...

426
426
'Club Brugge blaast mercato op met eerste winterknaller'

Bij Club Brugge hunkert iedereen naar die ene wintertransfer die het hele seizoen doet kantelen, ...

425
425
Leko zorgt niet voor verrassingen, Arsenal spaart sterspeler

Club Brugge staat om 21u opnieuw voor een loodzware opdracht in de Champions League. In zijn zesde ...

110
110
Ajax-coach zet Bounida op strafbank in Champions League

De voorbije weken beleefde Rayane Bounida zijn grote doorbraak bij Ajax. Het 19-jarige toptalent was ...

59
59
De Mil geeft meteen ambities bij AA Gent prijs

Het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge sloeg bij AA Gent maandag in als een bom, maar de ...

247
247
De Condé gooit transferplannen Genk op tafel

Voor KRC Genk loopt het seizoen voorlopig niet zoals verhoopt. Vorig seizoen waren de Limburgers nog ...

568
568
'Union glundert: David neemt straffe transferbeslissing'

Bijna was Promise David dinsdag opnieuw de held van Union in de Champions League. Hij kwam in de ...

106
106
Baro haalt keihard uit naar Club: "Over mijn lijk"

Het is al een woelige week geweest in de Belgische voetbalwereld. Maandag dropte Club Brugge een bom ...

734
734
Club NXT blijft stunten en klopt Arsenal na thriller

Club Brugge wacht woensdagavond een loodzware opdracht in de Champions League tegen Arsenal. Punten ...

160
160
AA Gent heeft De Mil beet: contractduur bekend

AA Gent kreeg maandag een mokerslag te verwerken met het plotse vertrek van Ivan Leko. De Kroaat ...

329
329
'Anderlecht grijpt naast komst van toptalent'

Anderlecht zal zich in januari vrijwel zeker gaan roeren op de transfermarkt. Daarbij zal sportief ...

143
143
Mannaert: "Het is wellicht hun laatste eindtoernooi"

Iedereen bij de Rode Duivels kijkt nu al uit naar het WK 2026. De Belgen willen de wereld nog eens ...

175
175
STVV komt met prachtige actie voor voorzitter Meekers

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar enkele maanden geleden kreeg de club alarmerend ...

0
0
'Anderlecht baalt: Ajax gaat met parel aan de haal'

Bij RSC Anderlecht loopt er tussen de U15 en U18 héél veel talent rond. Bepaalde ...

401
401
De Condé zet spelers op hun plaats na lek uit kleedkamer

Bij KRC Genk doen ze het zeer goed in Europa, waar ze tegen FC Midtjylland een volgende topzaak ...

586
586

Meer sportnieuws