Garcia zet spelers op scherp: "Dat verwacht ik nu wél"

99 stemmen
Garcia zet spelers op scherp:

Rudi Garcia kende een ronduit povere opener met de Rode Duivels. De 3-1 in Murcia tegen Oekraïne kwam best hard aan. Zondag zal het anders moeten in Genk. Wat had de bondscoach te zeggen naar aanleiding van deze partij?

LEES OOK: UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Finale voor de Rode Duivels

Garcia weet dat het een stuk beter zal moeten als de Belgen ook nog maar een kans willen maken om Oekraïne alsnog af te houden voor een plaatst in de hoogste reeks van de Nations League. De Belgen bakten er weinig tot niets van in de heenmatch. 

"Onze eerste helft was redelijk goed, we hadden controle. Na rust verloren we meer duels en na de tegengoal hadden we geen reactie in huis. Zondag verwacht ik wél die reactie. We moeten leren uit zulke momenten. Ook na een fout moeten we beseffen dat we dat als ploeg kunnen rechtzetten. Want dit Oekraïne kunnen we aan. Maar zo’n twaalf minuten van black-out moeten we natuurlijk vermijden in de toekomst", aldus Garcia op zijn persbabbel.

Lukaku, De Bruyne en Courtois

Garcia voerde de druk ook nog wat verder op. "Het wordt zondag hier in Genk een finale voor ons", probeerde hij zijn spelers duidelijk op scherp te zetten. België speelt voor een vol huis en de coach hoopt op heel veel sfeer in de Cegeka Arena. "Het is aan mij om opnieuw vertrouwen in de ploeg te krijgen. Onze fans kunnen morgen een belangrijke rol spelen."

Tot slot voerde hij de druk ook op voor Courtois, De Bruyne en Lukaku. "De rol van de leiders wordt belangrijk. Ook voor hen is dit een grote afspraak. We hebben niet veel tijd voor de terugmatch, maar het moet volstaan om meer te kunnen brengen, zowel in verdedigend als aanvallend opzicht."

Gaat België zich herpakken tegen Oekraïne?

Meest recent

Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

5
5
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

61
61
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

84
84
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

144
144
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

82
82
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

84
84
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

149
149
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

101
101
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

45
45
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

460
460
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

77
77
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

39
39
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

229
229
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

98
98
Hayen waarschuwt nu al voor volgend seizoen

KRC Genk moet vandaag winnen op het veld van OH Leuven. Daarnaast moeten ze hopen op een misstap van ...

179
179
Club Brugge plant héél mooi afscheid: "Hij speelt"

Club Brugge speelt zondag een galamatch tegen AA Gent. Het viert zijn 20ste titel en Noa Lang en ...

422
422
'Anderlecht drukt stevig door voor eerste zomertransfer'

RSC Anderlecht heeft nood aan versterking, dat is duidelijk. De Brusselaars gaan zich al snel moeten ...

358
358
Anderlecht en KRC Genk slaan toe met nieuwe contracten

RSC Anderlecht heeft op Neerpede heel veel talent rondlopen en de club is volop bezig met de ...

95
95
Union SG neemt na zes jaar afscheid van boegbeeld

Bij Union SG gaan er deze zomer weer heel wat spelers de club verlaten. De Brusselaars nemen in de ...

62
62
Profvoetballer vh Jaar: één topfavoriet, vier grote outsiders

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

194
194
Vanaken blijft domineren: "Hij is top 3 aller tijden in JPL"

Met zijn zevende landstitel op zak, heeft Hans Vanaken zijn stempel op Club Brugge nog wat steviger ...

180
180
'Liverpool dokt monsterlijk bedrag voor erfgenaam Salah'

Zondag belooft het weer een emotionele avond te worden op Anfield. Liverpool FC neemt dan officieel ...

66
66
'Sibierski wrijft zich in de handen na transferwending RSCA'

Antoine Sibierski is de man die er tijdens de komende weken voor moet zorgen dat RSC Anderlecht ...

456
456
Eerste titelaanwinst? 'Club vol voor nieuwe aanvaller'

Bij Club Brugge lopen de festiviteiten na het behalen van de 20ste landstitel nog volop. Maar ...

346
346
TRANSFERUURTJE: 'Exodus Anderlecht, kampioen verlaat Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

327
327

Meer sportnieuws