De Bruyne niet akkoord: "Daar ligt het niet aan"

door
De Bruyne niet akkoord:

De Rode Duivels weten wat ze moeten doen: met drie goals verschil winnen van Oekraïne als ze alsnog het behoud in de Nations League veilig willen stellen. Kevin De Bruyne sprak zopas met de media. Wat had de smaakmaker te vertellen?

LEES OOK: Amerikaanse club: "We waren zeer dicht bij komst De Bruyne"

De Bruyne wil nog niet lager spelen

België verloor met 3-1 van Oekraïne in Murcia. Vooral de tweede helft was ver onder de maat. De Bruyne beseft dat het in zijn voormalige thuisbasis, de Cegeka Arena in Genk, heel wat beter zal moeten bij de Belgen.

Sommigen halen aan De Bruyne misschien als een spelverdeler op de '6' zou moeten spelen, ook bij Manchester City. De Bruyne is het daar niet mee eens. Hij wil aanvallend zijn steentje bijdragen bij de nationale ploeg.

"Ikzelf voelde me ook goed tegen Oekraïne. Ik heb hard gewerkt, gedaan wat ik moest doen. Ook wat ik kon doen. Ik vind niet dat ik al lager op het veld moet spelen. Er is ook steun voor de aanval nodig", zei de spelverdeler van de Rode Duivels.

Geen mentaliteitsprobleem

Als het even minder gaat en de resultaten vallen tegen, wordt in het voetbal het woord 'mentaliteit' snel misbruikt. Romelu Lukaku had het wél over een mentaal probleem bij deze ploeg. De kopjes gaan te snel naar beneden bij een tegenslag. Inzake drive etc. zit het volgens KDB wel goed.

"Mentaliteit is een woord dat gebruikt wordt als je het verlies niet kunt verklaren. Voetbal is een sport van fouten. Ook voor de tegenstander. Ik vond het geen mentaliteitskwestie, het was een kwestie van fouten. Het ontbrak ons wat aan vertrouwen", zei KDB.

Hij sprak ook over zijn vroege wissel. "Ik had met de trainer vooraf afgesproken dat ik maar 70 minuten zou spelen omwille van de dreiging van de gele kaart. Tielemans had toen ook al geel gekregen en was geschorst voor zondag."

Gaat België de klus klaren?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

90
90
Standard maakt statement en zet KRC Genk zwaar onder druk

Standard kon tegen OH Leuven in eigen huis KRC Genk en Westerlo meteen onder druk zetten. De ...

10
10
STVV gaat voor het 'onmogelijke': Vrancken wil méér

Wouter Vrancken zal dit seizoen Trainer van het Jaar worden, dat staat nu al vast. Wat de coach met ...

33
33
'La Louvière verrast met ex-coach van Anderlecht'

La Louvière is plots een énorme duiventil aan het worden. Er vertrokken de afgelopen ...

53
53
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

48
48
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

96
96
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

190
190
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

15
15
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

326
326
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

652
652
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

130
130
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

20
20
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

77
77
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

87
87
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

105
105
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

458
458
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

271
271
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

131
131
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

113
113
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

422
422
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

603
603
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

326
326
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

140
140
‘Pedofilieschandaal barst los: PL-club schorst sterspeler'

Een nieuw schandaal in Engeland staat op het punt te ontploffen. Op sociale media circuleerden plots ...

108
108
‘Castagne in zak en as: toekomstplannen op tafel’

Timothy Castagne is al jaren een vaste pion in de selectie van de Rode Duivels. Ook onder bondscoach ...

85
85
Rik De Mil snoeihard voor drie KAA Gent-spelers

KAA Gent incasseerde afgelopen speeldag een mokerslag van rechtstreekse concurrent KV Mechelen. De ...

158
158

Meer sportnieuws