De Bruyne niet akkoord: "Daar ligt het niet aan"

door
De Bruyne niet akkoord:

De Rode Duivels weten wat ze moeten doen: met drie goals verschil winnen van Oekraïne als ze alsnog het behoud in de Nations League veilig willen stellen. Kevin De Bruyne sprak zopas met de media. Wat had de smaakmaker te vertellen?

LEES OOK: Vanaken zekerheid op WK? “Had al eerder kunnen zijn”

De Bruyne wil nog niet lager spelen

België verloor met 3-1 van Oekraïne in Murcia. Vooral de tweede helft was ver onder de maat. De Bruyne beseft dat het in zijn voormalige thuisbasis, de Cegeka Arena in Genk, heel wat beter zal moeten bij de Belgen.

Sommigen halen aan De Bruyne misschien als een spelverdeler op de '6' zou moeten spelen, ook bij Manchester City. De Bruyne is het daar niet mee eens. Hij wil aanvallend zijn steentje bijdragen bij de nationale ploeg.

"Ikzelf voelde me ook goed tegen Oekraïne. Ik heb hard gewerkt, gedaan wat ik moest doen. Ook wat ik kon doen. Ik vind niet dat ik al lager op het veld moet spelen. Er is ook steun voor de aanval nodig", zei de spelverdeler van de Rode Duivels.

Geen mentaliteitsprobleem

Als het even minder gaat en de resultaten vallen tegen, wordt in het voetbal het woord 'mentaliteit' snel misbruikt. Romelu Lukaku had het wél over een mentaal probleem bij deze ploeg. De kopjes gaan te snel naar beneden bij een tegenslag. Inzake drive etc. zit het volgens KDB wel goed.

"Mentaliteit is een woord dat gebruikt wordt als je het verlies niet kunt verklaren. Voetbal is een sport van fouten. Ook voor de tegenstander. Ik vond het geen mentaliteitskwestie, het was een kwestie van fouten. Het ontbrak ons wat aan vertrouwen", zei KDB.

Hij sprak ook over zijn vroege wissel. "Ik had met de trainer vooraf afgesproken dat ik maar 70 minuten zou spelen omwille van de dreiging van de gele kaart. Tielemans had toen ook al geel gekregen en was geschorst voor zondag."

Gaat België de klus klaren?

Meest recent

'Antwerp all-in: Gheysens geeft Overmars groen licht'

Antwerp vreest om Gyrano Kerk, Vincent Janssen en Zeno Van den Bosch gratis te verliezen, maar zij ...

133
133
'Kink in de kabel: recorddeal Club Brugge valt in duigen'

Afgelopen zomer rinkelde de kassa als nooit tevoren bij Club Brugge, waar een aantal goudhaantjes ...

210
210
'Antwerp verrast en houdt speler wél aan boord'

Edit article ...

107
107
'STVV haalt opgelucht adem: smaakmaker niet weg'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

99
99
'Anderlecht onderhandelt: transfer Fredberg vertrekt'

Bij RSC Anderlecht willen ze heel wat spelers van de hand gaan doen deze mercato. Mogelijk gaat een ...

267
267
Zulte Waregem krijgt twee enorme dompers te verwerken

Zulte Waregem kent een goed seizoen in de Jupiler Pro League. Essevee verloor zijn laatste match van ...

60
60
'Na AA Gent volgende JPL-topclub in de markt voor Yow'

Griffin Yow is bezig aan zijn laatste weken/maanden in België. De Amerikaanse aanvallende ...

143
143
Anderlecht wil twee keer toeslaan in één pittig dossier

De tijd begint stilaan te dringen bij Anderlecht. Vanaf heden kunnen een aantal spelers zoals Yari ...

472
472
Cercle Brugge baalt: dan toch geen miljoenendeal?

Cercle Brugge is een vereniging die alle jaren voor meerdere miljoenen euro’s moet verkopen. ...

146
146
‘Anderlecht ruikt stunttransfer: ex-JPL-ster met megaloon'

Alsof er één ding is waar Anderlecht géén zin in heeft, dan is het nog ...

295
295
KRC Genk verrast compleet met terugkeer oude bekende

Verrassend nieuws uit Genk. Daar gaan de Limburgers twee wissels doorvoeren bij de A-ploeg en bij ...

501
501
Transfer Benteke: deze negen opties werden niets

Christian Benteke tekende bij Al-Wahda. Daar zal hij de laatste jaren van zijn loopbaan doorbrengen ...

185
185
Romano kondigt volgende 'stunttransfer' Union SG aan

Union SG gaat eerstdaags een volgende speler voorstellen. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano ...

104
104
Felle kritiek van Dedecker zet vrouwenvoetbal in brand

Traditiegetrouw blikt Het Nieuwsblad aan het einde van het jaar terug met een uitgebreid interview ...

171
171
'Alarmerende geluiden omtrent Victor Boniface'

Victor Boniface was een sensatie in de Jupiler Pro League. De aanvaller deed het zeer goed en ...

152
152
'AA Gent vergroot opties: verrassende aanwinst in zicht'

AA Gent is op zoek naar versterking, maar ze moeten ook spelers van de hand gaan doen. Er duikt een ...

417
417
'Westerlo schakelt door: sensatie trekt naar de Kempen'

KVC Westerlo schakelt een versnelling hoger op de transfermarkt. Ze halen weldra een speler weg bij ...

73
73
'Pech voor Anderlecht: Renard vist achter het net'

RSC Anderlecht gaat een drukke wintermercato tegemoet, zowel op uitgaand als inkomend vlak. ...

195
195
'Overmars draait overuren: Antwerp op zucht van topdeals'

Antwerp stevent af op een leegloop van jewelste, want op de Bosuil lopen volgende zomer een resem ...

758
758
'Club Brugge loopt blauwtje: knaltransfer van de baan?'

Mits een exit van Joel Ordonez lijkt vers bloed achterin evenmin een overbodige luxe voor Club ...

680
680
'Done deal: Westerlo bezorgt Anderlecht fikse kater'

Met de doorbraak van Nathan De Cat doet Neerpede zijn reputatie als kweekvijver van talent weer alle ...

369
369
'Grote kuis bij Antwerp: Overmars hakt knopen door'

Antwerp gaat tijdens de wintermercato op zoek naar vers bloed, maar Marc Overmars moet zich ook ...

617
617
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

196
196
‘Stem Guardiola zindert: Anderlecht-samenwerking lonkt’

Pep Guardiola is nu al een legende bij Manchester City. De Spaanse oefenmeester zette de club ...

426
426
‘Update monsterdeal Ordonez: Club kruist vingers’

Joel Ordonez stond afgelopen zomer al dicht bij een knaltransfer naar Olympique Marseille, maar ...

650
650

Meer sportnieuws