De Bruyne niet akkoord: "Daar ligt het niet aan"

468
De Bruyne niet akkoord:

De Rode Duivels weten wat ze moeten doen: met drie goals verschil winnen van Oekraïne als ze alsnog het behoud in de Nations League veilig willen stellen. Kevin De Bruyne sprak zopas met de media. Wat had de smaakmaker te vertellen?

LEES OOK: 'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

De Bruyne wil nog niet lager spelen

België verloor met 3-1 van Oekraïne in Murcia. Vooral de tweede helft was ver onder de maat. De Bruyne beseft dat het in zijn voormalige thuisbasis, de Cegeka Arena in Genk, heel wat beter zal moeten bij de Belgen.

Sommigen halen aan De Bruyne misschien als een spelverdeler op de '6' zou moeten spelen, ook bij Manchester City. De Bruyne is het daar niet mee eens. Hij wil aanvallend zijn steentje bijdragen bij de nationale ploeg.

"Ikzelf voelde me ook goed tegen Oekraïne. Ik heb hard gewerkt, gedaan wat ik moest doen. Ook wat ik kon doen. Ik vind niet dat ik al lager op het veld moet spelen. Er is ook steun voor de aanval nodig", zei de spelverdeler van de Rode Duivels.

Geen mentaliteitsprobleem

Als het even minder gaat en de resultaten vallen tegen, wordt in het voetbal het woord 'mentaliteit' snel misbruikt. Romelu Lukaku had het wél over een mentaal probleem bij deze ploeg. De kopjes gaan te snel naar beneden bij een tegenslag. Inzake drive etc. zit het volgens KDB wel goed.

"Mentaliteit is een woord dat gebruikt wordt als je het verlies niet kunt verklaren. Voetbal is een sport van fouten. Ook voor de tegenstander. Ik vond het geen mentaliteitskwestie, het was een kwestie van fouten. Het ontbrak ons wat aan vertrouwen", zei KDB.

Hij sprak ook over zijn vroege wissel. "Ik had met de trainer vooraf afgesproken dat ik maar 70 minuten zou spelen omwille van de dreiging van de gele kaart. Tielemans had toen ook al geel gekregen en was geschorst voor zondag."

Gaat België de klus klaren?

Meest recent

Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

1
1
Charlotte Van Looy in relatiecrisis: Van Gucht in zak en as

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

3
3
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

27
27
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

14
14
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

29
29
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

22
22
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

119
119
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

31
31
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

56
56
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

172
172
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

105
105
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

65
65
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

195
195
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

176
176
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

31
31
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

244
244
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

136
136
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

222
222
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

233
233
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

293
293
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

245
245
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

323
323
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

493
493
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

228
228
Leko hakt knopen door: opstelling Club Brugge al bekend

Club Brugge vertoeft momenteel in Eindhoven, waar het na de fraaie zeges tegen Inter en Lens nu ook ...

212
212

Meer sportnieuws