Géén JPL, wél Deportivo: "Er was Belgische interesse"

door
Géén JPL, wél Deportivo:

De Belgische ploegen uit de Jupiler Pro League en Challenger Pro League speuren anno 2025 heel de wereld af naar de witte merel. Maar ze moeten soms niet ver zoeken: Nederland. Daar stond een aanvaller op de radar van Belgische clubs, maar het werd niets.

Zakaria Eddahchouri is een speler die een zeer opvallende winter kende. Hij verliet de Nederlandse tweedeklasser Telstar om aan de slag te gaan bij de voormalige Spaanse topclub Deportivo La Coruna, dat in de Spaanse tweede klasse uitkomt.

LEES OOK: 'Anderlecht hakt knoop door: nieuwe trainer voor de deur'

Interesse van Belgische clubs

"In de afgelopen jaren was er interesse van diverse clubs uit de Eredivisie en het buitenland. België, Kazachstan of Zuid-Korea, noem het maar op. In alle opzichten was Depor de perfecte stap, dit kon ik gewoon niet weigeren", vertelde hij aan Voetbalzone. 

In Nederland kende hij een zeer sterk seizoen met 17 goals in 23 matchen. In Spanje is hij degelijk begonnen met 2 treffers in 7 duels. "Ik heb een lekkere start achter de rug. Het is afgelopen winter razendsnel gegaan, maar ik voel me hier echt thuis. De club heeft mij goed opgevangen."

Terugkeren naar La Liga

Deportivo La Coruna is een grote club in Spanje, maar de afgelopen jaren zakten zij enorm terug.  Zakaria Bakkali speelde er ooit 24 matchen zonder ook maar een goal te scoren of assist uit te delen. Ze staan nu 12de in de rangschikking. Hét doel is om op terug te keren naar La Liga.

"De club is zich ervan bewust dat de weg omhoog gevonden moet worden. Daar zijn we nu mee bezig. Ik merk aan alles dat dit een club met veel potentieel is en om die reden wilde ik hier graag tekenen. De droom om terug te keren in LaLiga leeft hier enorm. Natuurlijk is dat ook een droom voor mij", vertelde hij nog.

Gemiste kans voor de Belgische clubs?

Meest recent

'Anderlecht hakt knoop door: nieuwe trainer voor de deur'

RSC Anderlecht plaatste zich donderdagavond tot ieders verbazing voor de finale van die Croky Cup. ...

9
9
Van Persie verklaart dé stunttransfer van het jaar in NL

Feyenoord kent een zeer moeizaam seizoen en zet alles op alles op de tweede plaats. Dat geeft recht ...

39
39
Cinel pakt uit met zeer gewaagde uitspraken

Cercle Brugge draait al een stuk beter dan enkele weken geleden, maar de situatie is nog altijd ...

72
72
PSG-voorzitter met grote ambities: "Naar de JPL!"

Nasser Al-Khelaïfi is voorzitter van PSG en hij was donderdag te gast in België. Daar ...

102
102
PSV én PSG onderuit, Pocognoli geniet met volle teugen

In de Bundesliga, Serie A, Eredivisie en Ligue 1 werd er vanavond ook gevoetbald. Zo mochten ze bij ...

39
39
KRC Genk (voorlopig) in top zes na felbevochten zege

KRC Genk stond er grote druk, want verliezen was vanavond uit den boze bij KV Mechelen. De ...

135
135
Patro viert feestje bij Club NXT na zege in spektakelduel

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee duels op het programma. Club NXT ontving het ...

59
59
Tresoldi geniet in JPL en ziet één straffe tegenstander

Club Brugge betaalde afgelopen zomer 6 miljoen euro om Nicolo Tresoldi aan te trekken. De speler ...

132
132
Still geeft update over alle ophef omtrent Bayat

Edward Still verliet na twee matchen als interim-trainer RSC Anderlecht voor Watford. Karim ...

68
68
De Mil verrast: "Wilde hem meenemen naar AA Gent"

Zaterdag staat er met Sporting Charleroi - AA Gent een zeer belangrijk duel voor een ticket in ...

115
115
Red Flames nemen na 65 caps afscheid van grote naam

De Belgian Red Flames hebben vandaag afscheid genomen van een van hun meest ervaren speelsters. Na ...

31
31
Leko klopt zichzelf op de borst: "Sinds ik er ben..."

Club Brugge moet dit weekend aan de bak tegen Cercle Brugge. Een Brugse derby, waarbij puntenverlies ...

150
150
Dan breekt de hel los: nachtmerriecoach naar Anderlecht?

Anderlecht jaagt op een nieuwe T1 en wil nog deze week knopen doorhakken. Maar één ...

572
572
Grote crisis bij Antwerp: Goots velt oordeel over toekomst

Royal Antwerp FC verloor kansloos met 0-4 van een zeer sterk RSC Anderlecht. De score was nog ...

175
175
'Club Brugge ruikt geld bij deal van 80 miljoen euro'

Club Brugge incasseerde de afgelopen honderden miljoenen euro’s via uitgaande transfers. De ...

512
512
Euvrard geeft toe: zomeraanwinst mag Standard al verlaten

Bij Standard kennen ze alweer een zeer moeilijk seizoen. Vincent Euvrard zal met zijn team moeten ...

91
91
Overname op til? Saudi-Arabië zorgt voor bommetje in JPL

Onze redactie kwam de afgelopen maanden met een aantal primeurs. Zo haalden we al een hele tijd ...

488
488
Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Het Belgische voetbal leeft al vele jaren boven zijn stand. Dankzij kapitaalsinjecties van de ...

135
135
Vanderbiest voert druk op: "Bij hén is het van moeten"

KV Mechelen kan vanavond een zeer goede zaak doen in de Jupiler Pro League. Ze nemen het in eigen ...

54
54
'KV Mechelen mist duo, Hayen hakt Genk-knopen door'

KV Mechelen krijgt straks KRC Genk over de vloer, een van de rechtstreekse concurrenten in de jacht ...

366
366
De Mil moet puzzelen: sterkhouders out bij AA Gent

KAA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Charleroi, een rechtstreekse concurrent voor de top zes. ...

142
142
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

285
285
Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg Club Brugge

Aanstaande woensdag komt Atlético Madrid op bezoek in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag ...

317
317
Schreuder naar Anderlecht: laatste struikelblok bekend

Na de straffe bekerzege tegen Antwerp gaan er hier en daar stemmen op om interimcoach ...

815
815
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

99
99

Meer sportnieuws