Géén JPL, wél Deportivo: "Er was Belgische interesse"

door
Géén JPL, wél Deportivo:

De Belgische ploegen uit de Jupiler Pro League en Challenger Pro League speuren anno 2025 heel de wereld af naar de witte merel. Maar ze moeten soms niet ver zoeken: Nederland. Daar stond een aanvaller op de radar van Belgische clubs, maar het werd niets.

Zakaria Eddahchouri is een speler die een zeer opvallende winter kende. Hij verliet de Nederlandse tweedeklasser Telstar om aan de slag te gaan bij de voormalige Spaanse topclub Deportivo La Coruna, dat in de Spaanse tweede klasse uitkomt.

LEES OOK: Kerstdrama Samoise: Gent maakt loodzwaar verdict bekend

Interesse van Belgische clubs

"In de afgelopen jaren was er interesse van diverse clubs uit de Eredivisie en het buitenland. België, Kazachstan of Zuid-Korea, noem het maar op. In alle opzichten was Depor de perfecte stap, dit kon ik gewoon niet weigeren", vertelde hij aan Voetbalzone. 

In Nederland kende hij een zeer sterk seizoen met 17 goals in 23 matchen. In Spanje is hij degelijk begonnen met 2 treffers in 7 duels. "Ik heb een lekkere start achter de rug. Het is afgelopen winter razendsnel gegaan, maar ik voel me hier echt thuis. De club heeft mij goed opgevangen."

Terugkeren naar La Liga

Deportivo La Coruna is een grote club in Spanje, maar de afgelopen jaren zakten zij enorm terug.  Zakaria Bakkali speelde er ooit 24 matchen zonder ook maar een goal te scoren of assist uit te delen. Ze staan nu 12de in de rangschikking. Hét doel is om op terug te keren naar La Liga.

"De club is zich ervan bewust dat de weg omhoog gevonden moet worden. Daar zijn we nu mee bezig. Ik merk aan alles dat dit een club met veel potentieel is en om die reden wilde ik hier graag tekenen. De droom om terug te keren in LaLiga leeft hier enorm. Natuurlijk is dat ook een droom voor mij", vertelde hij nog.

Gemiste kans voor de Belgische clubs?

Meest recent

Patrick Goots voorspelt: droomscenario Antwerp in 2026?

Antwerp FC heeft zijn laatste wedstrijd van 2026 al winnend afgesloten en haalde dankzij een ...

30
30
Kerstdrama Samoise: Gent maakt loodzwaar verdict bekend

De kerstspeeldag in de Jupiler Pro League is uitgedraaide op een waar drama voor Matisse Samoise. ...

105
105
'Vuurwerk op wintermercato: eerste toptransfer vóór 1 januari'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

211
211
TRANSFERUURTJE: 'Eerste vertrekker Club, Kompany-magie in München'

De wintermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

255
255
Hommeles bij Union SG: “Hallucinant en onrealistisch”

Union SG sluit 2025 af als de leider van de Jupiler Pro League. De Brusselse club werd vorig seizoen ...

143
143
Lammens op handen gedragen: ook Schmeichel verrast

Senne Lammens heeft zijn transfer van Royal Antwerp FC naar Manchester United goed verteerd. De ...

242
242
Tom Waes gebroken: schaamte, schuld en publieke afrekening

Het leven van Antwerp-fan Tom Waes was het afgelopen jaar een fysieke en emotionele rollercoaster. ...

81
81
‘Jackpot rinkelt: strijd om Union-sterkhouder barst los’

Union SG sloot de afgelopen jaren heel wat straffe deals en een volgende is alvast op komst. Nu de ...

103
103
Degryse schrikt van grote revelatie in JPL: “Bizar!”

Het jaar 2025 zit er bijna op en Marc Degryse maakte de balans op tegenover Het Laatste Nieuws. Voor ...

259
259
De Mil brengt update over zware blessure Samoise

KAA Gent won met 2-0 van Westerlo, maar het uitvallen van Matisse Samoise was een domper op de ...

253
253
AA Gent ziet eindelijk het licht: "Na lang wachten..."

AA Gent sloot een slecht 2025 alsnog af met een zege tegen KVC Westerlo. In 2026 zullen de Buffalo's ...

94
94
‘Koude douche Vormer: Club Brugge-comeback valt in duigen’

Ruud Vormer heeft zijn leven mooi opgebouwd in Knokke: gezin dichtbij, zonen in de jeugd en zelf ...

591
591
Slaan Belgische topclubs weldra toe bij OH Leuven?

In 2026 zullen er in België weer heel wat transfers afgerond worden. Zo is Tobe Leysen een ...

238
238
Vrancken weet niet wat hij ziet: "Magnifique!"

STVV is ongetwijfeld dé revelatie van dit seizoen. De Truienaars staan bijzonder knap derde ...

110
110
Marc Coucke verrast met groot geheim: "Pure leugens!"

Marc Coucke kende weer razend drukke maanden. De ondernemer was uiteraard betrokken bij zijn talloze ...

208
208
Euvrard laat Standard-fans nu al watertanden

Standard sloot 2025 af met een thuisnederlaag tegen STVV. De Rouches staan wel nog zesde in de ...

246
246
‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Anderlecht-fans smeken om een stevige versterking in de wintermercato, maar Paars-Wit kan zich geen ...

387
387
Degryse sneert naar bestuur Anderlecht en Club Brugge

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League ligt dit seizoen niet hoog. Weinig goed voetbal, ...

617
617
Stevige uithaal van Oosting richting team

Royal Antwerp FC won met 2-1 van Zulte Waregem. Dat was een zeer gevleide overwinning. Trainer ...

274
274
''Droomdeal' tussen Anderlecht en Manchester United'

Bij RSC Anderlecht wisten ze de afgelopen jaren heel wat spelers richting topcompetities te loodsen. ...

546
546
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

107
107
Hasi en Renard voor allesbeslissend moment bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor volledig terecht met 1-2 van Sporting Charleroi. Alweer een povere prestatie ...

406
406
Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

280
280
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

255
255
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

101
101

Meer sportnieuws