Géén JPL, wél Deportivo: "Er was Belgische interesse"

door
Géén JPL, wél Deportivo:

De Belgische ploegen uit de Jupiler Pro League en Challenger Pro League speuren anno 2025 heel de wereld af naar de witte merel. Maar ze moeten soms niet ver zoeken: Nederland. Daar stond een aanvaller op de radar van Belgische clubs, maar het werd niets.

Zakaria Eddahchouri is een speler die een zeer opvallende winter kende. Hij verliet de Nederlandse tweedeklasser Telstar om aan de slag te gaan bij de voormalige Spaanse topclub Deportivo La Coruna, dat in de Spaanse tweede klasse uitkomt.

LEES OOK: Oorlog competitiehervorming: Vandenbempt roept grote vrees

Interesse van Belgische clubs

"In de afgelopen jaren was er interesse van diverse clubs uit de Eredivisie en het buitenland. België, Kazachstan of Zuid-Korea, noem het maar op. In alle opzichten was Depor de perfecte stap, dit kon ik gewoon niet weigeren", vertelde hij aan Voetbalzone. 

In Nederland kende hij een zeer sterk seizoen met 17 goals in 23 matchen. In Spanje is hij degelijk begonnen met 2 treffers in 7 duels. "Ik heb een lekkere start achter de rug. Het is afgelopen winter razendsnel gegaan, maar ik voel me hier echt thuis. De club heeft mij goed opgevangen."

Terugkeren naar La Liga

Deportivo La Coruna is een grote club in Spanje, maar de afgelopen jaren zakten zij enorm terug.  Zakaria Bakkali speelde er ooit 24 matchen zonder ook maar een goal te scoren of assist uit te delen. Ze staan nu 12de in de rangschikking. Hét doel is om op terug te keren naar La Liga.

"De club is zich ervan bewust dat de weg omhoog gevonden moet worden. Daar zijn we nu mee bezig. Ik merk aan alles dat dit een club met veel potentieel is en om die reden wilde ik hier graag tekenen. De droom om terug te keren in LaLiga leeft hier enorm. Natuurlijk is dat ook een droom voor mij", vertelde hij nog.

Gemiste kans voor de Belgische clubs?

Meest recent

Loting WK: Rode Duivels krijgen zeer gunstige loting

Vrijdag werd in de Amerikaanse hoofdstad Washington DC geloot voor de groepsfase van het WK van ...

55
55
AA Gent heeft beet: jeugdinternational tekent

AA Gent heeft de voorbije jaren stevig geïnvesteerd in zijn jonge talenten en dat begint ...

3
3
'AA Gent & KRC Genk neus aan neus op wintermercato'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug bengelen AA Gent en KRC Genk aan de ...

33
33
Mannaert & Garcia doen boekje open over droomloting WK

De ogen van de voetbalwereld zijn momenteel integraal op Washington gericht, waar zo dadelijk de ...

33
33
Oosting verschaft cruciale update uit ziekenboeg Antwerp

Bekerspektakel op de Bosuil woensdag, waar Antwerp na strafschoppen aan het langste eind trok tegen ...

71
71
'Transferbom in Anderlecht: Angulo grof wild in Engeland'

Donderdag in Genk sleepte RSC Anderlecht op de valreep verlengen uit de brand, waarna Thorgan Hazard ...

326
326
Hayen kiest selectie: goed & slecht nieuws bij Club Brugge

In de achtste finale van de Croky Cup boekte Club Brugge een krappe zege tegen OH Leuven, maar ook ...

177
177
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

132
132
Blessuregolf in Genk: Fink ontwaakt met fikse kater

Het bekeravontuur zit er al op voor KRC Genk, dat in de verlengingen zijn meerdere moest erkennen in ...

214
214
Hasi moet puzzelen: Anderlecht incasseert mokerslag

De trein van RSC Anderlecht dendert onverstoord verder. Nadat ze eerder al Club Brugge en Union ...

334
334
Jan Mulder ontploft online: "Het is een oorlogszone!"

Jan Mulder werd onlangs genadeloos aan de kant geschoven bij VTM, een afscheid dat wrang en plots ...

108
108
Oosting verstuurt scherpe waarschuwing bij Antwerp

Royal Antwerp FC tankte vertrouwen in de beker en in de competitie kijkt het komende speeldag KRC ...

313
313
Rode Duivel krijgt mokerslag: definitief streep door WK?

Rudi Garcia moet stilaan beginnen nadenken over zijn selectie voor het WK 2026. Vanavond staat de ...

66
66
Euvrard explodeert: kleedkameronthulling en ferm dreigement

Standard Luik hoopt snel weer de top 6 te bereiken, maar het loopt niet van een leien dakje bij de ...

198
198
DAZN maakt Pro League en CEO Parys compleet af

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder en houdt de gemoederen bezig. De Belgische ...

441
441
Turks gokschandaal barst los: 29 spelers gearresteerd

Er is een grootschalig gokschandaal in Turkije losgebarsten. Vorige maand kwam het nieuws al naar ...

158
158
‘Genk wil uitpakken op wintermercato: toptarget in vizier’

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Anderlecht won na verlengingen en de Limburgers dropen ...

288
288
Van der Heyden legt uit waarom hij Gent boven Anderlecht koos

AA Gent herpakte zich deze week met kwalificatie voor de kwartfinale van de beker, na enkele ...

142
142
'Kop rolt bij Lierse na transferdrama met KV Mechelen'

De voorbije dagen ontspon er zich een opvallende transfersoap. KV Mechelen plukte de veelbelovende ...

209
209
Extra optie voor Rode Duivels: "Dat zei Garcia me al"

Vrijdagavond wordt er in Washington DC geloot voor het WK en dan zullen de Rode Duivels dus ook ...

110
110
Spectaculaire terugkeer Vormer naar Club Brugge?

In de zomer van 2024 zette Ruud Vormer een punt achter een rijkgevulde spelerscarrière. De ...

1274
1274
Alweer zeer verontrustend nieuws over Roméo Lavia

Hij wordt al jaren gezien als dé toekomst van het middenveld van de Rode Duivels, maar op ...

106
106
'Club Brugge kan verrassende miljoenen vangen'

Club Brugge zal de komende maanden zijn handen vol hebben om een leegloop te voorkomen. Dankzij hun ...

254
254
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club concreet, Anderlecht krijgt nieuwe kans'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

375
375
Hrosovsky briest bij KRC Genk: “Daarom verliezen we”

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Na verlengingen trok RSC Anderlecht aan het langste eind. ...

368
368

Meer sportnieuws