'Bom ontploft bij Anderlecht: Renard zorgde voor wrevel'

1135 stemmen
'Bom ontploft bij Anderlecht: Renard zorgde voor wrevel'

RSC Anderlecht is en blijft een club op drift. Een nieuw jaar en alweer een komen en gaan van mensen. David Hubert werd ontslagen en ook Henk Mariman stapte op. Wanneer komt het goed met de Brusselaars?

Wouter Vandenhaute heeft duidelijk moeite om de juiste mensen op cruciale plaatsen te zetten. Hubert was een piepjonge coach die moest instappen in een periode dat de club nog maar eens in brand stond. Geen leuke omgeving om als te starten.

LEES OOK: Marc Coucke en Jan Vertonghen bundelen plots de krachten

Wrevel tussen Renard en Hubert

De Standaard weet dat Olivier Renard en David Hubert niet bepaald de grootste vrienden waren. "Een oplopende spanning tussen Renard en Hubert over het transferbeleid en de sportieve keuzes op het veld tastte de sereniteit rond het team aan. De coach had niet langer het gevoel autonoom zijn keuzes te kunnen maken. Finaal volgde Wouter Vandenhaute het oordeel van zijn sportief directeur. Niet voor het eerst corrigeerde de Anderlecht-voorzitter een beslissing die hij zelf nog had genomen."

We haalden al aan dat de mercato van Olivier Renard géén groot succes was. Anders Dreyer en Francis Amuzu waren twee spelers die onder David Hubert vaak speelden. De ene had snelheid en diepgang, de andere was de tweede meest bepalende speler van Anderlecht. Blijkbaar zou Hubert geen voorstander zijn geweest van het laten gaan van die twee flankaanvallers.

Mariman ook al weg

Enkel Cesar Huerta kwam in de plaats en Hubert moest daardoor vaak met Nilson Angulo opdraven. Geen speler voor een Belgische topclub. Achteraan werd RSCA wel beter, maar versterkt kwam Paars-Wit dus niet uit de mercato. Een teken ook dat er geen géén geld was zonder te verkopen, wat onze redactie in de zomer al meermaals exclusief meedeelde.

Daarnaast stapte Henk Mariman op. Ook geen verrassing. Onze redactie haalde bij de nieuwe voorstelling van de structuur van Neerpede al aan dat Hemmersam, Verbeke en Mariman veel te veel hanen op een erf waren.

Het sportieve wanbeleid in Brussel blijft duren. De positie van Vandenhaute wordt zo steeds zwakker. Zonder bekerwinst en/of goede play-offs lijkt ook daar een stoel te gaan wankelen.

Gaat Renard met Hasi het tij keren?

Meest recent

'Miljoenentransfer kaatst af: Club gooit roer meteen om'

Club Brugge is nog lang niet klaar met zijn huiswerk op de zomermercato. Door één ...

47
47
POLL⎜Spanje of Argentinië: wie wordt wereldkampioen?

De finalisten van het WK 2026 zijn bekend. Daags na Spanje wist ook titelverdediger Argentinië ...

134
134
Argentinië in WK-finale! Engeland kraakt na enorme comeback

De finale van het WK 2026 wordt aanstaande zondag betwist door Spanje en Argentinië. De ...

72
72
Fransen met grond gelijk gemaakt: drietal krijgt volle laag

Frankrijk heeft zijn status als topfavoriet voor de wereldtitel niet kunnen verzilveren. Les Bleus ...

75
75
Joos tikt Garcia op vingers: 'grove fout in WK-selectie'

De KBVB zal zich deze maand nog buigen over de toekomst van Rudi Garcia. Qua resultaten valt de ...

334
334
Plan-A binnen: Standard presenteert vijfde zomeraanwinst

Standard toont zich bijzonder gretig tijdens de huidige transferperiode. Zo werd woensdagavond ...

91
91
Anderlecht wint generale repetitie: bizarre rode kaart-fase

RSC Anderlecht heeft vertrouwen getankt in zijn laatste oefenwedstrijd van de voorbereiding. Achter ...

542
542
'Diego Moreira naar topploeg: spectaculaire transfersom'

In navolging van het WK komen verschillende Rode Duivels in aanmerking voor een transfer. Onder meer ...

254
254
'Club haalt portefeuille boven: miljoenen voor sleuteltransfer'

Club Brugge begint stilaan onder stoom te raken op de transfermarkt. Met de Zwitsers Cheveyo Tsawa, ...

712
712
Marc Coucke en Jan Vertonghen bundelen plots de krachten

Marc Coucke zit in volle voorbereiding van het nieuwe seizoen bij Anderlecht. De trouwe fans van ...

78
78
Van Bommel en Mannaert: onderlinge vete laait weer op

Mark van Bommel werd al drie keer gepasseerd in dossiers waarin Vincent Mannaert een belangrijke ...

371
371
'Standard slaat wéér toe en vindt vervanger Teuma'

Standard beleefde al een zeer actieve transferzomer. De Rouches willen komend seizoen meestrijden ...

95
95
'Antwerp laat fans nog wat langer in spanning'

Het zijn spannende dagen voor de supporters van Antwerp, want de toekomst van hun club moet stilaan ...

337
337
Nu ook definitief: Trossard heeft lucratieve transfer beet

De uitschakeling in de kwartfinale van het WK betekende voor de Rode Duivels dat ze nu tijd hebben ...

22
22
Emotioneel afscheid bij Anderlecht: "CEO van mijn leven"

Opvallend nieuws uit Neerpede. Niet een speler of trainer, maar een bekend gezicht achter de ...

184
184
'Arteta meteen zwaar onder indruk: Tzolis scoort punten'

Club Brugge was de voorbije dagen al zeer actief op de transfermarkt, want na Cheveyo Tsawa streken ...

257
257
'Zeer straffe transferwending rond Openda op komst'

Nu het WK voor hen voorbij is, vinden heel wat Rode Duivels een nieuwe club. Dat geldt ook voor ...

65
65
'Dender-speler na degradatie naar landskampioen'

Voor FCV Dender kwam er afgelopen seizoen na twee jaar een einde aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

53
53
Pro League kondigt héél wat nieuwe regels aan

Binnen een tweetal weken gaat het nieuwe Belgische voetbalseizoen van start met de Supercup tussen ...

194
194
Vertrek Karetsas en Adedeji-Sternberg: De Condé spreekt

Bij KRC Genk zullen ze de voorbije weken toch even geschrokken zijn toen Nicky Hayen plots op weg ...

554
554
'Transferbom bij Bayern: Olise dringt aan op vertrek'

Vincent Kompany pakte vorig seizoen met Bayern München op overtuigende wijze de dubbel, maar ...

376
376
Rooney: "Hij is de beste speler op het WK"

Nog drie matchen en het WK is voorbij. Een halve finale, een troostfinale en de finale. Wayne Rooney ...

116
116
'Anderlecht kent prijs vanuit Nederland: weldra bod?'

RSC Anderlecht heeft nog héél veel werk om een ploeg samen te stellen die top drie ...

655
655
'Manchester City en Lommel SK op weg naar nieuwe deals'

Manchester City en Lommel SK hebben dezelfde eigenaar met The City Football Group. Door de promotie ...

75
75
Sibierski wil na Nga Kana nieuwe slag slaan bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft geleerd uit de fouten van het verleden. De Brusselaars wisten Joshua Nga Kana ...

445
445

Meer sportnieuws