'Bom ontploft bij Anderlecht: Renard zorgde voor wrevel'

1135 stemmen
'Bom ontploft bij Anderlecht: Renard zorgde voor wrevel'

RSC Anderlecht is en blijft een club op drift. Een nieuw jaar en alweer een komen en gaan van mensen. David Hubert werd ontslagen en ook Henk Mariman stapte op. Wanneer komt het goed met de Brusselaars?

Wouter Vandenhaute heeft duidelijk moeite om de juiste mensen op cruciale plaatsen te zetten. Hubert was een piepjonge coach die moest instappen in een periode dat de club nog maar eens in brand stond. Geen leuke omgeving om als te starten.

LEES OOK: 'Klopp verrast en wil David Hubert binnenhalen'

Wrevel tussen Renard en Hubert

De Standaard weet dat Olivier Renard en David Hubert niet bepaald de grootste vrienden waren. "Een oplopende spanning tussen Renard en Hubert over het transferbeleid en de sportieve keuzes op het veld tastte de sereniteit rond het team aan. De coach had niet langer het gevoel autonoom zijn keuzes te kunnen maken. Finaal volgde Wouter Vandenhaute het oordeel van zijn sportief directeur. Niet voor het eerst corrigeerde de Anderlecht-voorzitter een beslissing die hij zelf nog had genomen."

We haalden al aan dat de mercato van Olivier Renard géén groot succes was. Anders Dreyer en Francis Amuzu waren twee spelers die onder David Hubert vaak speelden. De ene had snelheid en diepgang, de andere was de tweede meest bepalende speler van Anderlecht. Blijkbaar zou Hubert geen voorstander zijn geweest van het laten gaan van die twee flankaanvallers.

Mariman ook al weg

Enkel Cesar Huerta kwam in de plaats en Hubert moest daardoor vaak met Nilson Angulo opdraven. Geen speler voor een Belgische topclub. Achteraan werd RSCA wel beter, maar versterkt kwam Paars-Wit dus niet uit de mercato. Een teken ook dat er geen géén geld was zonder te verkopen, wat onze redactie in de zomer al meermaals exclusief meedeelde.

Daarnaast stapte Henk Mariman op. Ook geen verrassing. Onze redactie haalde bij de nieuwe voorstelling van de structuur van Neerpede al aan dat Hemmersam, Verbeke en Mariman veel te veel hanen op een erf waren.

Het sportieve wanbeleid in Brussel blijft duren. De positie van Vandenhaute wordt zo steeds zwakker. Zonder bekerwinst en/of goede play-offs lijkt ook daar een stoel te gaan wankelen.

Gaat Renard met Hasi het tij keren?

Meest recent

Meunier doet fans dromen: "Kunnen wereldkampioen worden"

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

5
5
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

48
48
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

56
56
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

34
34
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

62
62
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

127
127
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

86
86
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

187
187
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

351
351
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

250
250
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

150
150
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

24
24
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

28
28
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

119
119
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

27
27
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

150
150
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

161
161
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

735
735
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

211
211
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

125
125
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

67
67
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

416
416
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

357
357
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

879
879
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

153
153

Meer sportnieuws