'Bom ontploft bij Anderlecht: Renard zorgde voor wrevel'

1135 stemmen
'Bom ontploft bij Anderlecht: Renard zorgde voor wrevel'

RSC Anderlecht is en blijft een club op drift. Een nieuw jaar en alweer een komen en gaan van mensen. David Hubert werd ontslagen en ook Henk Mariman stapte op. Wanneer komt het goed met de Brusselaars?

Wouter Vandenhaute heeft duidelijk moeite om de juiste mensen op cruciale plaatsen te zetten. Hubert was een piepjonge coach die moest instappen in een periode dat de club nog maar eens in brand stond. Geen leuke omgeving om als te starten.

LEES OOK: 'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

Wrevel tussen Renard en Hubert

De Standaard weet dat Olivier Renard en David Hubert niet bepaald de grootste vrienden waren. "Een oplopende spanning tussen Renard en Hubert over het transferbeleid en de sportieve keuzes op het veld tastte de sereniteit rond het team aan. De coach had niet langer het gevoel autonoom zijn keuzes te kunnen maken. Finaal volgde Wouter Vandenhaute het oordeel van zijn sportief directeur. Niet voor het eerst corrigeerde de Anderlecht-voorzitter een beslissing die hij zelf nog had genomen."

We haalden al aan dat de mercato van Olivier Renard géén groot succes was. Anders Dreyer en Francis Amuzu waren twee spelers die onder David Hubert vaak speelden. De ene had snelheid en diepgang, de andere was de tweede meest bepalende speler van Anderlecht. Blijkbaar zou Hubert geen voorstander zijn geweest van het laten gaan van die twee flankaanvallers.

Mariman ook al weg

Enkel Cesar Huerta kwam in de plaats en Hubert moest daardoor vaak met Nilson Angulo opdraven. Geen speler voor een Belgische topclub. Achteraan werd RSCA wel beter, maar versterkt kwam Paars-Wit dus niet uit de mercato. Een teken ook dat er geen géén geld was zonder te verkopen, wat onze redactie in de zomer al meermaals exclusief meedeelde.

Daarnaast stapte Henk Mariman op. Ook geen verrassing. Onze redactie haalde bij de nieuwe voorstelling van de structuur van Neerpede al aan dat Hemmersam, Verbeke en Mariman veel te veel hanen op een erf waren.

Het sportieve wanbeleid in Brussel blijft duren. De positie van Vandenhaute wordt zo steeds zwakker. Zonder bekerwinst en/of goede play-offs lijkt ook daar een stoel te gaan wankelen.

Gaat Renard met Hasi het tij keren?

Meest recent

Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

5
5
Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

109
109
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

497
497
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

66
66
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

405
405
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

46
46
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

73
73
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

107
107
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

79
79
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

122
122
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

314
314
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

628
628
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

246
246
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

448
448
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

374
374
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

211
211
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

94
94
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

93
93
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

158
158
Standard en Charleroi krijgen pittige straffen

Een deel van de fans van Standard en Sporting Charleroi maakten het vorig seizoen bont op Sclessin. ...

181
181
'Plotse transferwending omtrent Thorgan Hazard'

Bij RSC Anderlecht vonden ze geen akkoord met Thorgan Hazard. Beide partijen gingen uit elkaar. Het ...

362
362
Kanaté verklaart plots vertrek bij Anderlecht

RSC Anderlecht verhuurde vandaag Ibrahim Kanaté aan FC Kaiserslautern. De winger was een van ...

370
370
'KV Mechelen ruikt jackpot: Bundesliga-club meldt zich'

Bij KV Mechelen gaan er de komende weken nog de nodige spelers de club verlaten. Voor ...

298
298
Zulte Waregem komt met zeer groot transfernieuws

Zulte Waregem was tot op heden nog rustig op de transfermarkt. CEO Michiel Beeuwsaert gaf bij Het ...

528
528
Niets verloren? Zelfs zonder groepswinst mogen Duivels hopen

De verwachting was dat de Rode Duivels door de groepsfase van het WK zouden walsen, maar niets ...

152
152

Meer sportnieuws