'Bom ontploft bij Anderlecht: Renard zorgde voor wrevel'

door
'Bom ontploft bij Anderlecht: Renard zorgde voor wrevel'

RSC Anderlecht is en blijft een club op drift. Een nieuw jaar en alweer een komen en gaan van mensen. David Hubert werd ontslagen en ook Henk Mariman stapte op. Wanneer komt het goed met de Brusselaars?

Wouter Vandenhaute heeft duidelijk moeite om de juiste mensen op cruciale plaatsen te zetten. Hubert was een piepjonge coach die moest instappen in een periode dat de club nog maar eens in brand stond. Geen leuke omgeving om als te starten.

LEES OOK: Hoe Club Brugge de basisploeg van Taravel heeft gevormd

Wrevel tussen Renard en Hubert

De Standaard weet dat Olivier Renard en David Hubert niet bepaald de grootste vrienden waren. "Een oplopende spanning tussen Renard en Hubert over het transferbeleid en de sportieve keuzes op het veld tastte de sereniteit rond het team aan. De coach had niet langer het gevoel autonoom zijn keuzes te kunnen maken. Finaal volgde Wouter Vandenhaute het oordeel van zijn sportief directeur. Niet voor het eerst corrigeerde de Anderlecht-voorzitter een beslissing die hij zelf nog had genomen."

We haalden al aan dat de mercato van Olivier Renard géén groot succes was. Anders Dreyer en Francis Amuzu waren twee spelers die onder David Hubert vaak speelden. De ene had snelheid en diepgang, de andere was de tweede meest bepalende speler van Anderlecht. Blijkbaar zou Hubert geen voorstander zijn geweest van het laten gaan van die twee flankaanvallers.

Mariman ook al weg

Enkel Cesar Huerta kwam in de plaats en Hubert moest daardoor vaak met Nilson Angulo opdraven. Geen speler voor een Belgische topclub. Achteraan werd RSCA wel beter, maar versterkt kwam Paars-Wit dus niet uit de mercato. Een teken ook dat er geen géén geld was zonder te verkopen, wat onze redactie in de zomer al meermaals exclusief meedeelde.

Daarnaast stapte Henk Mariman op. Ook geen verrassing. Onze redactie haalde bij de nieuwe voorstelling van de structuur van Neerpede al aan dat Hemmersam, Verbeke en Mariman veel te veel hanen op een erf waren.

Het sportieve wanbeleid in Brussel blijft duren. De positie van Vandenhaute wordt zo steeds zwakker. Zonder bekerwinst en/of goede play-offs lijkt ook daar een stoel te gaan wankelen.

Gaat Renard met Hasi het tij keren?

Meest recent

'Maat is vol: RSCA-titularis speelt plek definitief kwijt'

RSC Anderlecht krijgt zondagavond het bezoek van AA Gent. De algemene verwachting is dat coach ...

59
59
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern contacteert steraanvaller'

Bayern München heeft zaterdagavond geschiedenis geschreven. Tijdens de vlotte zege op St. Pauli ...

90
90
Leko dropt hint: essentiële wissel in basiself Club?

Club Brugge wist zaterdagavond de volle buit te pakken na een erg moeizame wedstrijd op het veld van ...

78
78
KV Mechelen - Union: Vanderbiest en Hubert wisselen één keer

Union SG is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen, maar moet zondagmiddag wel bevestigen op ...

18
18
Hayen klopt op tafel bij Genk: "Gaan er alles aan doen"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

204
204
'City steekt zomermercato in de fik met topmiddenvelder'

Manchester City maakt zich op voor Premier League-toppers die de Engelse titelstrijd in een ...

61
61
TU: 'Gepeperde transfersom Vermeeren, Club vindt aanvaller'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

191
191
KV Kortrijk promoveert naar JPL: transfervuurwerk op komst

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer te zien zijn in de Jupiler Pro League. De Kerels waren zeker ...

219
219
Sebaoui briest na STVV – Club Brugge: ploegmakkers afgemaakt

STVV stond op voorsprong in de eerste helft tegen Club Brugge. De Kanaries speelden een sterke ...

125
125
Uitblinker Godts spreekt over zomerse knaltransfer

Mika Godts behoorde bij Ajax weer tot de uitblinkers. De buitenspeler was goed voor een doelpunt, ...

42
42
Vetlesen zet Club Brugge op scherp: “Assholes…”

Het zag er na 45 minuten op Stayen niet goed uit voor Club Brugge. Blauw-Zwart stond op achterstand ...

205
205
Union Berlin pakt uit met primeur: eerste vrouwelijke T1

Union Berlin staat in de Bundesliga op een elfde plek, op zeven punten van de degradatiestreep. De ...

40
40
Valentine gooit bom rond Van Gucht: Charlotte slaat terug

De liefdesperikelen rond Ruben Van Gucht hebben een nieuwe, opvallende wending genomen. In een ...

101
101
Vanderbiest waarschuwt Club Brugge & co

KV Mechelen pakte vorige week een punt tegen AA Gent. Dat was oververdiend. Vandaag nemen de ...

251
251
Westerlo kietelt KRC Genk: spelers spreken ambitie uit

Waar sommigen misschien hadden verwacht dat Royal Antwerp FC of Standard het KRC Genk nog moeilijk ...

106
106
Paniek in amateur: 'Racismerel beslist kampioenschap'

In de amateurreeksen is het stilaan ook 'money time'. Toch lijkt er in één van die ...

92
92
Vanaken verrast: lof voor opvallende pion

Club Brugge kroop door het oog van de naald tegen STVV. De Kanaries verdienden meer dan een ...

191
191
Kompany schrijft geschiedenis: ongeloof bij iedereen

Bayern München is onstopbaar, zo lijkt het wel. Ze wonnen met 0-5 van St. Pauli en dat met een ...

111
111
Leko velt oordeel over Sabbe, Forbs én Diakhon

Club Brugge won bijzonder gevleid met 1-2 op het veld van STVV. De Truienaars kregen de beste ...

392
392
Vrancken over dé fase: "Heb hier minder problemen mee"

STVV speelde een beresterke partij tegen Club Brugge. De Limburgers verdienden zeker een punt, maar ...

157
157
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

350
350
Bayern staat perplex na ongenadige ingreep van Kompany

Bij Bayern drukt Vincent Kompany niet alleen op het veld zijn stempel door. Ook in de kleedkamer ...

281
281
KRC Genk mikt hoog: absolute droomtransfer op komst

KRC Genk hoopt via Play-Off 2 een Europees ticket te bemachtigen. De Limburgers moeten jaarlijks ...

505
505
Anderlecht aan zet: Bornauw voert gesprekken op

Olivier Renard had kritiek op Jesper Fredberg omwille van het ‘laten liggen’ van enkele ...

252
252
‘Transferstrijd Vermeeren barst los: 30 miljoen euro’

Arthur Vermeeren krijgt amper tot geen kansen meer bij Olympique Marseille. Het ziet er dan ook naar ...

223
223

Meer sportnieuws