'Bom ontploft bij Anderlecht: Renard zorgde voor wrevel'

1135
'Bom ontploft bij Anderlecht: Renard zorgde voor wrevel'

RSC Anderlecht is en blijft een club op drift. Een nieuw jaar en alweer een komen en gaan van mensen. David Hubert werd ontslagen en ook Henk Mariman stapte op. Wanneer komt het goed met de Brusselaars?

Wouter Vandenhaute heeft duidelijk moeite om de juiste mensen op cruciale plaatsen te zetten. Hubert was een piepjonge coach die moest instappen in een periode dat de club nog maar eens in brand stond. Geen leuke omgeving om als te starten.

LEES OOK: Boskamp verwoest RSCA: “Ik zie maar één huilend kind en dat is…”

Wrevel tussen Renard en Hubert

De Standaard weet dat Olivier Renard en David Hubert niet bepaald de grootste vrienden waren. "Een oplopende spanning tussen Renard en Hubert over het transferbeleid en de sportieve keuzes op het veld tastte de sereniteit rond het team aan. De coach had niet langer het gevoel autonoom zijn keuzes te kunnen maken. Finaal volgde Wouter Vandenhaute het oordeel van zijn sportief directeur. Niet voor het eerst corrigeerde de Anderlecht-voorzitter een beslissing die hij zelf nog had genomen."

We haalden al aan dat de mercato van Olivier Renard géén groot succes was. Anders Dreyer en Francis Amuzu waren twee spelers die onder David Hubert vaak speelden. De ene had snelheid en diepgang, de andere was de tweede meest bepalende speler van Anderlecht. Blijkbaar zou Hubert geen voorstander zijn geweest van het laten gaan van die twee flankaanvallers.

Mariman ook al weg

Enkel Cesar Huerta kwam in de plaats en Hubert moest daardoor vaak met Nilson Angulo opdraven. Geen speler voor een Belgische topclub. Achteraan werd RSCA wel beter, maar versterkt kwam Paars-Wit dus niet uit de mercato. Een teken ook dat er geen géén geld was zonder te verkopen, wat onze redactie in de zomer al meermaals exclusief meedeelde.

Daarnaast stapte Henk Mariman op. Ook geen verrassing. Onze redactie haalde bij de nieuwe voorstelling van de structuur van Neerpede al aan dat Hemmersam, Verbeke en Mariman veel te veel hanen op een erf waren.

Het sportieve wanbeleid in Brussel blijft duren. De positie van Vandenhaute wordt zo steeds zwakker. Zonder bekerwinst en/of goede play-offs lijkt ook daar een stoel te gaan wankelen.

Gaat Renard met Hasi het tij keren?

Meest recent

'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

12
12
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

4
4
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

69
69
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

86
86
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

69
69
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

69
69
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

295
295
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

101
101
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

75
75
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

85
85
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

27
27
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

71
71
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

273
273
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

39
39
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

51
51
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

22
22
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

112
112
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

58
58
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

218
218
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

76
76
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

211
211
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

30
30
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

88
88
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

1055
1055
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

54
54

Meer sportnieuws