Antwerp zet JPL op stelten met ‘horrortransfer’

1361
Antwerp zet JPL op stelten met ‘horrortransfer’

Antwerp FC versterkt zich transfervrij met Daam Foulon, een harde klap voor KV Mechelen. De linksachter, wiens contract afloopt, kiest voor een hoger salaris en tekengeld bij Antwerp en wordt mogelijk de vervanger van Olivier Deman. Mechelen probeerde Foulon te behouden met een sterk contractvoorstel, maar kon niet opboksen tegen zijn financiële en sportieve ambities. Het scenario herhaalt zich daarmee voor Malinwa, dat eerder al Gaëtan Coucke zonder transfersom zag vertrekken, iets wat de club net wilde vermijden.

Foulon casht tekengeld en hoger salaris

Antwerp FC heeft een akkoord bereikt met Daam Foulon om volgend seizoen naar de Bosuil te verhuizen. De linksachter beschikte over een aflopend contract bij KV Mechelen, waar hij een vaste waarde en basisspeler was.

Foulon is de derde speler van Malinwa die straks de overstap maakt naar Antwerp. Ook Yannick Thoelen (34) en Geoffry Hairemans (33) tekenden een overeenkomst voor het volgende seizoen.

Antwerp betaalt dus geen transfersom voor Foulon, die wellicht de vervanger wordt van Olivier Deman. Die wordt momenteel zonder aankoopoptie gehuurd van Werder Bremen. Deman zou Antwerp enkele miljoenen euro’s kosten, waardoor Foulon een interessantere optie is.

Zelf kan hij als vrije speler een mooi tekengeld opstrijken en meer verdienen dan bij KV, al primeren zijn sportieve ambities.

Antwerp maakt horrorscenario voor KVM waar

Daam Foulon besliste al een tijdje geleden dat hij zijn in juni aflopende contract bij KV Mechelen niet zou verlengen. Na twee seizoenen in Mechelen voelt hij zich opnieuw klaar voor een stap hogerop.

Naar verluidt wilde Foulon niet bijtekenen tegen de voorwaarden die de club hem voorstelde, een scenario dat Malinwa nochtans absoluut wilde vermijden. Hij beleeft opnieuw een sterk seizoen en wilde die goede prestaties komende zomer verzilveren.

Sportief manager Tim Matthys liet eerder al optekenen dat Foulon “een salaris wil dat wij niet kunnen betalen.” Binnen Mechelen was er altijd weinig hoop dat hij zou bijtekenen.

Begin dit seizoen verklaarde Matthys in Het Nieuwsblad dat de club verschillende inspanningen had gedaan om zijn contract open te breken en dat er zelfs een “zeer sterk” voorstel op tafel lag.

“Een scenario zoals bij Gaëtan Coucke - die na lang proberen gratis vertrok - wil ik niet meer”, aldus Matthys. Toch kwam dat horrorscenario uiteindelijk opnieuw uit.

Loopwonder en publiekslieveling: zoals De Laet en Bataille

Daam Foulon kan zowel in een viermansdefensie als als wingback spelen. De 25-jarige valt op door zijn offensieve kwaliteiten en zijn indrukwekkende fysieke paraatheid.

Hij is een strijder die op karakter altijd nog iets extra kan brengen. Naar eigen zeggen ligt 50 procent van zijn kwaliteiten in zijn agressiviteit. “Ons loopwonder, dat met zijn intense manier van spelen een enorme meerwaarde biedt”, zei ploegmaat Toon Raemaekers eerder dit seizoen.

Het is dan ook geen toeval dat Foulon een publiekslieveling is bij Mechelen en vorig seizoen werd verkozen tot Kakker van het Seizoen.

“Wat dat betreft is hij de ideale back om de straks opnieuw gevulde Tribune 2 op te zwepen, als linkerflankversie van Ritchie De Laet”, aldus Het Nieuwsblad.

“Foulon is onze Bataille. Hij gaat en blijft gaan, zonder poespas. Een heerlijke speler. Ik ben er echt verliefd op”, zei Evert Winkelmans in Gazet van Antwerpen.

Foulon trekt de goede lijn van vorig seizoen door en is belangrijk voor Malinwa. Het kan dan ook geen toeval zijn dat Mechelen dit seizoen geen enkele van de tien wedstrijden zonder Foulon - die een tijdje out was - wist te winnen.

Analist Patrick Goots benadrukte zijn présence en fysieke capaciteiten. “Wel vijfhonderd keer per wedstrijd loopt hij zijn flank op en af”, zei Goots in Gazet van Antwerpen.

Foulon is een aanwinst voor Antwerp

Meest recent

Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Eric Gerets is een icoon van PSV en woensdagavond neemt Club Brugge het op tegen de Nederlandse ...

9
9
Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

16
16
Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Treurig nieuws: voormalige Rode Duivel Toni Brogno is op 53-jarige leeftijd overleden, dat werd ...

0
0
Bosz roept oorlogstaal voor Club: “Ook voor landsbelang”

Club Brugge moet woensdag op bezoek bij PSV namens de League Phase van de Champions League. Coach ...

80
80
‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

67
67
TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

174
174
Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

169
169
Lavia naar absolute wereldtop? Opvallende uitspraak

Roméo Lavia staat er weer bij Chelsea. De Rode Duivel verdween na de interlandperiode even ...

55
55
Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

358
358
Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

De voetbalwereld is opgeschrikt door een droevig incident. In de Spaanse tweede klasse overleed een ...

0
0
Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old haalde Arthur Vermeeren op ...

333
333
Nieuw Club Brugge-systeem op komst: nog hoger niveau

Club Brugge is aan een straffe opmars bezig. De afgelopen seizoenen maakte Blauw-Zwart veel indruk ...

167
167
Voetbalwereld in rouw: Spaanse spits overlijdt na botsing

Voetbal is de belangrijkste bijzaak, maar af en toe wordt het spelletje plots wel erg relatief. Zo ...

0
0
Asian Cup jaar uitgesteld: grote impact Belgische clubs

Dat de voetbalkalender tegenwoordig bomvol zit, hoeven we hier vast niet meer te vertellen. Een ...

124
124
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komend weeekend wordt in de Jupiler Pro League speeldag 11 afgerond. Ondertussen maakte de ...

112
112
PSV-Club Brugge lokt topscouts: één speler in de spotlights

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

189
189
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

185
185
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

1608
1608
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

380
380
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

301
301
Anderlecht begaat grove blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

321
321
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

93
93
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

228
228
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

247
247
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

106
106

Meer sportnieuws