Antwerp zet JPL op stelten met ‘horrortransfer’

door
Antwerp zet JPL op stelten met ‘horrortransfer’

Antwerp FC versterkt zich transfervrij met Daam Foulon, een harde klap voor KV Mechelen. De linksachter, wiens contract afloopt, kiest voor een hoger salaris en tekengeld bij Antwerp en wordt mogelijk de vervanger van Olivier Deman. Mechelen probeerde Foulon te behouden met een sterk contractvoorstel, maar kon niet opboksen tegen zijn financiële en sportieve ambities. Het scenario herhaalt zich daarmee voor Malinwa, dat eerder al Gaëtan Coucke zonder transfersom zag vertrekken, iets wat de club net wilde vermijden.

Foulon casht tekengeld en hoger salaris

Antwerp FC heeft een akkoord bereikt met Daam Foulon om volgend seizoen naar de Bosuil te verhuizen. De linksachter beschikte over een aflopend contract bij KV Mechelen, waar hij een vaste waarde en basisspeler was.

Foulon is de derde speler van Malinwa die straks de overstap maakt naar Antwerp. Ook Yannick Thoelen (34) en Geoffry Hairemans (33) tekenden een overeenkomst voor het volgende seizoen.

Antwerp betaalt dus geen transfersom voor Foulon, die wellicht de vervanger wordt van Olivier Deman. Die wordt momenteel zonder aankoopoptie gehuurd van Werder Bremen. Deman zou Antwerp enkele miljoenen euro’s kosten, waardoor Foulon een interessantere optie is.

Zelf kan hij als vrije speler een mooi tekengeld opstrijken en meer verdienen dan bij KV, al primeren zijn sportieve ambities.

Antwerp maakt horrorscenario voor KVM waar

Daam Foulon besliste al een tijdje geleden dat hij zijn in juni aflopende contract bij KV Mechelen niet zou verlengen. Na twee seizoenen in Mechelen voelt hij zich opnieuw klaar voor een stap hogerop.

Naar verluidt wilde Foulon niet bijtekenen tegen de voorwaarden die de club hem voorstelde, een scenario dat Malinwa nochtans absoluut wilde vermijden. Hij beleeft opnieuw een sterk seizoen en wilde die goede prestaties komende zomer verzilveren.

Sportief manager Tim Matthys liet eerder al optekenen dat Foulon “een salaris wil dat wij niet kunnen betalen.” Binnen Mechelen was er altijd weinig hoop dat hij zou bijtekenen.

Begin dit seizoen verklaarde Matthys in Het Nieuwsblad dat de club verschillende inspanningen had gedaan om zijn contract open te breken en dat er zelfs een “zeer sterk” voorstel op tafel lag.

“Een scenario zoals bij Gaëtan Coucke - die na lang proberen gratis vertrok - wil ik niet meer”, aldus Matthys. Toch kwam dat horrorscenario uiteindelijk opnieuw uit.

Loopwonder en publiekslieveling: zoals De Laet en Bataille

Daam Foulon kan zowel in een viermansdefensie als als wingback spelen. De 25-jarige valt op door zijn offensieve kwaliteiten en zijn indrukwekkende fysieke paraatheid.

Hij is een strijder die op karakter altijd nog iets extra kan brengen. Naar eigen zeggen ligt 50 procent van zijn kwaliteiten in zijn agressiviteit. “Ons loopwonder, dat met zijn intense manier van spelen een enorme meerwaarde biedt”, zei ploegmaat Toon Raemaekers eerder dit seizoen.

Het is dan ook geen toeval dat Foulon een publiekslieveling is bij Mechelen en vorig seizoen werd verkozen tot Kakker van het Seizoen.

“Wat dat betreft is hij de ideale back om de straks opnieuw gevulde Tribune 2 op te zwepen, als linkerflankversie van Ritchie De Laet”, aldus Het Nieuwsblad.

Foulon is onze Bataille. Hij gaat en blijft gaan, zonder poespas. Een heerlijke speler. Ik ben er echt verliefd op”, zei Evert Winkelmans in Gazet van Antwerpen.

Foulon trekt de goede lijn van vorig seizoen door en is belangrijk voor Malinwa. Het kan dan ook geen toeval zijn dat Mechelen dit seizoen geen enkele van de tien wedstrijden zonder Foulon - die een tijdje out was - wist te winnen.

Analist Patrick Goots benadrukte zijn présence en fysieke capaciteiten. “Wel vijfhonderd keer per wedstrijd loopt hij zijn flank op en af”, zei Goots in Gazet van Antwerpen.

Foulon is een aanwinst voor Antwerp

Meest recent

Burgess haalt snoeihard uit na vroege rode kaart

Twee weken geleden riepen velen Union al uit tot kampioen toen het na een zege in de kraker tegen ...

215
215
Barça zet reuzenstap naar titel, Schalke promoveert

Er werd zaterdagavond ook in het buitenland nog gevoetbald. In LaLiga staat FC Barcelona na een late ...

45
45
Na knotsgek einde: Union lijdt dure nederlaag op Stayen

De titelstrijd heeft zaterdag mogelijk een nieuwe wending gekregen. Leider Union leedt immers een ...

274
274
'Waanzinnige transfer Sadiki op komst'

Vorig seizoen was hij nog één van de uitblinkers bij het Union dat de titel pakte, ...

92
92
Godts nu ook in kraker tegen PSV de grote man bij Ajax

Ajax is er zaterdagavond niet in geslaagd om de derde plaats in de Eredivisie te pakken, maar het ...

80
80
Lommel neemt optie op promotie met zege tegen Beerschot

Lommel heeft zaterdagavond een serieuze optie genomen op eindwinst in de play-offs van de Challenger ...

179
179
Hayen trekt zorgwekkende conclusie bij Genk

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Het leed zaterdagavond zijn eerste ...

246
246
Na comeback ook transfer? Lokonga spreekt duidelijk

Albert Sambi Lokonga blikt terug op enkele moeilijke jaren. Hij belandde bij Arsenal op een zijspoor ...

72
72
Sterkhouder Union gelooft in transfer: "Er komen kansen"

Union zal in de zomer ongetwijfeld weer een aantal sterkhouders zien vertrekken, ook als het erin ...

29
29
Arsenal zet City weer onder druk met assist Trossard

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Arsenal heeft zaterdagavond de druk weer ...

26
26
Zwak Genk lijdt in Charleroi eerste nederlaag van play-offs

Voor KRC Genk zijn de Europe Play-Off nog geen geweldig succes. Het speelde in zijn drie ...

64
64
Gedaan met Club Brugge: Onyedika neemt pijnlijk besluit

Club Brugge zit in volle titelstrijd, maar tegelijk groeit de onrust rond Raphaël Onyedika. De ...

632
632
Charai en Lapage na comeback: "Ongelooflijk"

KRC Genk haalde opgelucht adem, want KVC Westerlo speelde 3-3 in eigen huis tegen OH Leuven. Ze ...

45
45
Kompany over 'Bayern-probleem': "Of ik mij zorgen maak?"

Bayern München speelde een zwakke partij tegen Heidenheim. Het speelde 3-3 en na de partij ...

63
63
Vanden Borre opent deur: “Kompany in die rol bij RSCA?"

Romelu Lukaku keert nog terug naar RSC Anderlecht. Het is niet duidelijk wanneer. Vincent Kompany ...

158
158
Camara bijzonder scherp voor Belgische voetbalbond

Ilay Camara is weer fit bij RSC Anderlecht, wat een zeer goede zaak is voor de Brusselaars. Er ...

88
88
"De Rode Duivels? Neen, focus mij alleen op KRC Genk"

Bij KRC Genk kenden ze een zeer goed Europees seizoen, maar een zwakke jaargang in België. Er ...

77
77
Saliba héél duidelijk over zomers vertrek bij Anderlecht

Nathan Saliba werd door Olivier Renard voor 2 miljoen euro naar RSC Anderlecht gehaald. Hij is een ...

171
171
Westerlo en OHL verwennen fans met énorm spektakelstuk

KVC Westerlo kon KRC Genk onder druk zetten als ze in eigen huis konden winnen van een uitgeblust OH ...

39
39
West Ham United doet énorm slechte zaak in Premier League

In de Premier League stonden er drie matchen op de menukaart. De topclubs kwamen niet aan de bak, ...

46
46
Kompany en Bayern pakken punt in minuut 100

In de Bundesliga stonden er om 15u30 een aantal duels op het programma. Onder meer Bayern ...

32
32
'Anderlecht geeft spits kans tijdens proefperiode'

RSC Anderlecht en alle andere Belgische clubs hebben de afgelopen dagen uitgepakt met heel wat jonge ...

128
128
El Hadj looft ploegmaat: "Klaar voor volgende stap"

Bij Union SG hebben ze minder aanvallende smaakmakers in de rangen dan andere jaren, maar er zijn ...

24
24
Zorgt goede band Kompany/Vrancken voor straffe uitkomst?

Het is geen geheim dat Vincent Kompany en Wouter Vrancken een goed contact hebben. De coach van STVV ...

156
156
Deschacht geeft RSCA transfertip: "Haal hem weg bij STVV"

RSC Anderlecht gaat in de zomer heus niet 75% van de kern wegdoen zoals we her en der lezen. Elke ...

225
225

Meer sportnieuws