Antwerp zet JPL op stelten met ‘horrortransfer’

door
Antwerp zet JPL op stelten met ‘horrortransfer’

Antwerp FC versterkt zich transfervrij met Daam Foulon, een harde klap voor KV Mechelen. De linksachter, wiens contract afloopt, kiest voor een hoger salaris en tekengeld bij Antwerp en wordt mogelijk de vervanger van Olivier Deman. Mechelen probeerde Foulon te behouden met een sterk contractvoorstel, maar kon niet opboksen tegen zijn financiële en sportieve ambities. Het scenario herhaalt zich daarmee voor Malinwa, dat eerder al Gaëtan Coucke zonder transfersom zag vertrekken, iets wat de club net wilde vermijden.

Foulon casht tekengeld en hoger salaris

Antwerp FC heeft een akkoord bereikt met Daam Foulon om volgend seizoen naar de Bosuil te verhuizen. De linksachter beschikte over een aflopend contract bij KV Mechelen, waar hij een vaste waarde en basisspeler was.

Foulon is de derde speler van Malinwa die straks de overstap maakt naar Antwerp. Ook Yannick Thoelen (34) en Geoffry Hairemans (33) tekenden een overeenkomst voor het volgende seizoen.

Antwerp betaalt dus geen transfersom voor Foulon, die wellicht de vervanger wordt van Olivier Deman. Die wordt momenteel zonder aankoopoptie gehuurd van Werder Bremen. Deman zou Antwerp enkele miljoenen euro’s kosten, waardoor Foulon een interessantere optie is.

Zelf kan hij als vrije speler een mooi tekengeld opstrijken en meer verdienen dan bij KV, al primeren zijn sportieve ambities.

Antwerp maakt horrorscenario voor KVM waar

Daam Foulon besliste al een tijdje geleden dat hij zijn in juni aflopende contract bij KV Mechelen niet zou verlengen. Na twee seizoenen in Mechelen voelt hij zich opnieuw klaar voor een stap hogerop.

Naar verluidt wilde Foulon niet bijtekenen tegen de voorwaarden die de club hem voorstelde, een scenario dat Malinwa nochtans absoluut wilde vermijden. Hij beleeft opnieuw een sterk seizoen en wilde die goede prestaties komende zomer verzilveren.

Sportief manager Tim Matthys liet eerder al optekenen dat Foulon “een salaris wil dat wij niet kunnen betalen.” Binnen Mechelen was er altijd weinig hoop dat hij zou bijtekenen.

Begin dit seizoen verklaarde Matthys in Het Nieuwsblad dat de club verschillende inspanningen had gedaan om zijn contract open te breken en dat er zelfs een “zeer sterk” voorstel op tafel lag.

“Een scenario zoals bij Gaëtan Coucke - die na lang proberen gratis vertrok - wil ik niet meer”, aldus Matthys. Toch kwam dat horrorscenario uiteindelijk opnieuw uit.

Loopwonder en publiekslieveling: zoals De Laet en Bataille

Daam Foulon kan zowel in een viermansdefensie als als wingback spelen. De 25-jarige valt op door zijn offensieve kwaliteiten en zijn indrukwekkende fysieke paraatheid.

Hij is een strijder die op karakter altijd nog iets extra kan brengen. Naar eigen zeggen ligt 50 procent van zijn kwaliteiten in zijn agressiviteit. “Ons loopwonder, dat met zijn intense manier van spelen een enorme meerwaarde biedt”, zei ploegmaat Toon Raemaekers eerder dit seizoen.

Het is dan ook geen toeval dat Foulon een publiekslieveling is bij Mechelen en vorig seizoen werd verkozen tot Kakker van het Seizoen.

“Wat dat betreft is hij de ideale back om de straks opnieuw gevulde Tribune 2 op te zwepen, als linkerflankversie van Ritchie De Laet”, aldus Het Nieuwsblad.

Foulon is onze Bataille. Hij gaat en blijft gaan, zonder poespas. Een heerlijke speler. Ik ben er echt verliefd op”, zei Evert Winkelmans in Gazet van Antwerpen.

Foulon trekt de goede lijn van vorig seizoen door en is belangrijk voor Malinwa. Het kan dan ook geen toeval zijn dat Mechelen dit seizoen geen enkele van de tien wedstrijden zonder Foulon - die een tijdje out was - wist te winnen.

Analist Patrick Goots benadrukte zijn présence en fysieke capaciteiten. “Wel vijfhonderd keer per wedstrijd loopt hij zijn flank op en af”, zei Goots in Gazet van Antwerpen.

Foulon is een aanwinst voor Antwerp

Meest recent

UCL: Atlético geplaatst, Club vloekt na goal in 94ste minuut

In de Champions League worden woensdag de resterende wedstrijden van de voorlaatste speeldag van de ...

44
44
Bayern - Union: Kompany toont geen greintje genade

In de Champions League staat landskampioen Union SG woensdag voor een loodzware opdracht. Zo wacht ...

62
62
Mechele toont grote liefde, warm gebaar raakt iedereen

Brandon Mechele blijft zijn status bij Club Brugge maar versterken. In de verre en ijskoude ...

102
102
Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Anderlecht dacht dat één dossier stilaan gesloten was, maar plots hangt er weer ...

286
286
Hayen stuurt Genk-spelers boodschap na nieuwe zeperd

Club Brugge deed dinsdagavond al een uitstekende zaak voor de Belgische coëfficiënt met ...

102
102
'De Busser versiert transfer naar Nederlandse grootmacht'

Tot enkele maanden geleden was Jari De Busser nog onbekend en onbemind, maar tegenwoordig is de ...

44
44
Romano bevestigt: Anderlecht ziet toptalent vertrekken

Anderlecht deed de voorbije dagen uitstekende zaken. Het liet met Mads Kikkenborg en Luis Vazquez ...

204
204
Westerlo heeft opvolger voor Rommens beet

Westerlo kent een bewogen wintermercato, want het zag de voorbije weken al de nodige smaakmakers ...

25
25
Stijn Stijnen doet het weer: zitting van 3 uur(!)

De voorbije jaren stond Stijn Stijnen meer dan eens in het oog van de storm. De knappe resultaten ...

169
169
Anderlecht pakt wéér uit: sterkhouder tekent bij

Het is de voorbije twee weken relatief stil gebleven bij Anderlecht, maar nu is het helemaal onder ...

191
191
'Deal beklonken: Duranville heeft nieuwe club beet'

De voorbije weken was duidelijk geworden dat Julien Duranville zou vertrekken bij Borussia Dortmund. ...

65
65
'Nieuwe Japanse sensatie en oude bekende terug naar JPL'

De winterse transferperiode loopt nog een tiental dagen en daarin zullen ongetwijfeld nog heel wat ...

154
154
'RSCA en AA Gent vallen van hun stoel na horen prijskaartje'

Anderlecht en AA Gent hebben zich deze winter al geroerd op de transfermarkt, zij het bij de ...

456
456
Zulte Waregem en La Louvière kondigen vertrekkers aan

Zulte Waregem en La Louvière zijn achter de schermen bezig met een aantal transfersdeals. ...

75
75
'Anderlecht en Antwerp lonken naar nieuwe parel'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC worden aan heel veel spelers gelinkt. Dat is logisch in een ...

139
139
'Engels op weg naar absolute stunttransfer'

Arne Engels kreeg geen kansen bij Club Brugge, maar nadien ging het zeer snel voor de middenvelder. ...

95
95
Hoe 'Kompany Ball' heel Europa laat verstommen

Vincent Kompany neemt het met Bayern München vanavond op tegen Union SG. De trainer is bezig ...

119
119
Renard 'on fire': vijfde winterdeal officieel afgerond

Olivier Renard kent een zeer drukke mercato bij RSC Anderlecht. De Brusselaars hebben vandaag ook de ...

371
371
Verhuurde JPL-spelers: één speler blijft indruk maken

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

110
110
Anderlecht doet grote inspanning: transfersom Sikan bekend

Anderlecht beleefde zondag een pijnlijke namiddag in Gent, want het gaf in de slotfase een ...

351
351
'Schokkende transferwending rond Mike Penders'

Mike Penders zette de voorbije maanden opnieuw grote stappen in zijn ontwikkeling. De 20-jarige ...

294
294
'Garcia houdt deur op een kier: onverwachte naam duikt op'

Voor de Rode Duivels staat 2026 uiteraard in het teken van het WK. De selectie voor het toernooi ...

177
177
'Miljoenendeal zeer nabij voor Zulte Waregem'

Zulte Waregem zette zijn 2026 uitstekend in. Het boekte vorig weekend een knappe zege tegen Genk en ...

308
308
Anderlecht jubelt: nieuwe spits strijkt eindelijk neer

De wintermercato van Anderlecht lijkt helemaal gelanceerd. Dinsdag streek met Justin Heereken al een ...

330
330
'AA Gent moet nog wachten op miljoenentransfer'

AA Gent wil zich deze winter versterken met het oog op de strijd om de top zes, maar voorlopig zien ...

208
208

Meer sportnieuws