Antwerp zet JPL op stelten met ‘horrortransfer’

1361
Antwerp zet JPL op stelten met ‘horrortransfer’

Antwerp FC versterkt zich transfervrij met Daam Foulon, een harde klap voor KV Mechelen. De linksachter, wiens contract afloopt, kiest voor een hoger salaris en tekengeld bij Antwerp en wordt mogelijk de vervanger van Olivier Deman. Mechelen probeerde Foulon te behouden met een sterk contractvoorstel, maar kon niet opboksen tegen zijn financiële en sportieve ambities. Het scenario herhaalt zich daarmee voor Malinwa, dat eerder al Gaëtan Coucke zonder transfersom zag vertrekken, iets wat de club net wilde vermijden.

Foulon casht tekengeld en hoger salaris

Antwerp FC heeft een akkoord bereikt met Daam Foulon om volgend seizoen naar de Bosuil te verhuizen. De linksachter beschikte over een aflopend contract bij KV Mechelen, waar hij een vaste waarde en basisspeler was.

Foulon is de derde speler van Malinwa die straks de overstap maakt naar Antwerp. Ook Yannick Thoelen (34) en Geoffry Hairemans (33) tekenden een overeenkomst voor het volgende seizoen.

Antwerp betaalt dus geen transfersom voor Foulon, die wellicht de vervanger wordt van Olivier Deman. Die wordt momenteel zonder aankoopoptie gehuurd van Werder Bremen. Deman zou Antwerp enkele miljoenen euro’s kosten, waardoor Foulon een interessantere optie is.

Zelf kan hij als vrije speler een mooi tekengeld opstrijken en meer verdienen dan bij KV, al primeren zijn sportieve ambities.

Antwerp maakt horrorscenario voor KVM waar

Daam Foulon besliste al een tijdje geleden dat hij zijn in juni aflopende contract bij KV Mechelen niet zou verlengen. Na twee seizoenen in Mechelen voelt hij zich opnieuw klaar voor een stap hogerop.

Naar verluidt wilde Foulon niet bijtekenen tegen de voorwaarden die de club hem voorstelde, een scenario dat Malinwa nochtans absoluut wilde vermijden. Hij beleeft opnieuw een sterk seizoen en wilde die goede prestaties komende zomer verzilveren.

Sportief manager Tim Matthys liet eerder al optekenen dat Foulon “een salaris wil dat wij niet kunnen betalen.” Binnen Mechelen was er altijd weinig hoop dat hij zou bijtekenen.

Begin dit seizoen verklaarde Matthys in Het Nieuwsblad dat de club verschillende inspanningen had gedaan om zijn contract open te breken en dat er zelfs een “zeer sterk” voorstel op tafel lag.

“Een scenario zoals bij Gaëtan Coucke - die na lang proberen gratis vertrok - wil ik niet meer”, aldus Matthys. Toch kwam dat horrorscenario uiteindelijk opnieuw uit.

Loopwonder en publiekslieveling: zoals De Laet en Bataille

Daam Foulon kan zowel in een viermansdefensie als als wingback spelen. De 25-jarige valt op door zijn offensieve kwaliteiten en zijn indrukwekkende fysieke paraatheid.

Hij is een strijder die op karakter altijd nog iets extra kan brengen. Naar eigen zeggen ligt 50 procent van zijn kwaliteiten in zijn agressiviteit. “Ons loopwonder, dat met zijn intense manier van spelen een enorme meerwaarde biedt”, zei ploegmaat Toon Raemaekers eerder dit seizoen.

Het is dan ook geen toeval dat Foulon een publiekslieveling is bij Mechelen en vorig seizoen werd verkozen tot Kakker van het Seizoen.

“Wat dat betreft is hij de ideale back om de straks opnieuw gevulde Tribune 2 op te zwepen, als linkerflankversie van Ritchie De Laet”, aldus Het Nieuwsblad.

Foulon is onze Bataille. Hij gaat en blijft gaan, zonder poespas. Een heerlijke speler. Ik ben er echt verliefd op”, zei Evert Winkelmans in Gazet van Antwerpen.

Foulon trekt de goede lijn van vorig seizoen door en is belangrijk voor Malinwa. Het kan dan ook geen toeval zijn dat Mechelen dit seizoen geen enkele van de tien wedstrijden zonder Foulon - die een tijdje out was - wist te winnen.

Analist Patrick Goots benadrukte zijn présence en fysieke capaciteiten. “Wel vijfhonderd keer per wedstrijd loopt hij zijn flank op en af”, zei Goots in Gazet van Antwerpen.

Foulon is een aanwinst voor Antwerp

Meest recent

'Anderlecht in overdrive: bod op volgende middenvelder'

Anderlecht heeft zich donderdagavond zoals verwacht weten te plaatsen voor de league phase van de ...

31
31
'Na komst Martinez: dit is Chelsea's plan met Penders'

Donderdagavond maakte Mike Penders eindelijk zijn officiële debuut voor Chelsea, zowat twee ...

48
48
'Nieuwe twist in transferdossier Ndiaye bij Anderlecht'

Anderlecht was vorige week al zeer actief op de transfermarkt met de komst van Marten Winkler en ...

130
130
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht breekt record, transferbom bij Club?'

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

113
113
Burgess helpt KAA Gent ook financieel: "Héél belangrijk"

Christian Burgess kwam transfervrij over van Union SG en de centrale verdediger is direct onmisbaar ...

106
106
Defour ruilt voetbalveld voor iets wat hij nog nooit deed

Steven Defour staat binnenkort voor een uitdaging die helemaal anders is dan wat hij de voorbije ...

23
23
Verhaeghe sneert naar FIFA: “Miljoenenverlies Club Brugge”

Club Brugge zag heel wat spelers naar het WK vertrekken. Blauw-Zwart kon zo de prijs opdrijven voor ...

449
449
Vitor Bruno vergelijkt Anderlecht met Europese topclub

RSC Anderlecht heeft zich geplaatst voor de League Phase van de Europa League. Het Kazachse Kairat ...

348
348
De Mil vreest struikelblok KAA Gent: “Groot probleem”

KAA Gent wist zich op het nippertje te plaatsen voor de League Phase van de Conference League. Het ...

156
156
‘Veel lof voor Penders: Chelsea deelt toch mokerslag uit’

Mike Penders mocht in de tweede ronde van de League Cup onder de lat beginnen bij Chelsea. In de ...

162
162
Tresoldi en Seys nog weg bij Club? Verhaeghe is duidelijk

Club Brugge droomt ervan om opnieuw de league phase in de Champions League te overleven, maar ...

460
460
Einde verhaal voor ervaren Duivel? "Het wordt moeilijk"

Binnen enkele weken moet Mark van Bommel zijn eerste selectie bij de Rode Duivels bekendmaken, want ...

137
137
Frank Boeckx krijgt het plots heel heet onder de voeten

Frank Boeckx was als analist wel wat gewoon. De voormalige doelman van onder meer AA Gent en ...

190
190
Union verbaast: geen transfer, wel nieuw contract

Union heeft alweer een bewogen transferzomer achter de kiezen, waarin het zoals gebruikelijk de ...

66
66
Thorup slaat terug na kritiek op houding en Heynen

Vrijdagavond wordt de vierde speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Daarbij hoopt KRC ...

281
281
Meunier doet Duivelse bekentenis: "Ik haatte het"

De Rode Duivels nemen in september een frisse start in de Nations League, want met Mark van Bommel ...

191
191
Europese domper STVV: De Meyer duidt oorzaak aan

Het werd donderdag net geen perfecte avond voor de Belgische clubs in Europa. Terwijl Anderlecht en ...

149
149
Anderlecht ontdekt nieuw goudhaantje: Bruno looft Neerpede

Het werd donderdag voor Anderlecht een zeer geslaagde avond. Het rekende opnieuw probleemloos af met ...

704
704
'Union heeft beet en dokt miljoenen voor Belg'

Union was deze zomer zeer vroeg zeer actief op de transfermarkt, wat maakt dat de Brusselaars met ...

149
149
‘Club Brugge-speler moet meteen weg door enorme blunder’

Club Brugge wil deze zomer koste wat kost af van een dure speler. Maar de harde aanpak van ...

1127
1127
'Theate op weg naar zeer verrassende transfer'

Het slot van de mercato lijkt voor heel wat Rode Duivels nog een transfer te gaan brengen. Terwijl ...

100
100
Baro na Gentse thriller: "Paar jaar van mijn leven gekost"

Het is een vrijwel perfecte Europese zomer geworden voor het Belgische voetbal, want alle vijf de ...

255
255
Coosemans duidt grote verschil met vorig seizoen aan

Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaats voor de league phase van de Europa League en dat deed ...

410
410
Verhaeghe uit straffe ambitie ondanks pittige loting

Club Brugge stond donderdagavond weer te blinken tussen de allergrootste clubs van Europa bij de ...

294
294
Anderlecht all-in na Europese triomf: Stanciu-record aan diggelen?

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaatst voor de League Phase van de Europa League. ...

829
829

Meer sportnieuws