Antwerp zet JPL op stelten met ‘horrortransfer’

1361
Antwerp zet JPL op stelten met ‘horrortransfer’

Antwerp FC versterkt zich transfervrij met Daam Foulon, een harde klap voor KV Mechelen. De linksachter, wiens contract afloopt, kiest voor een hoger salaris en tekengeld bij Antwerp en wordt mogelijk de vervanger van Olivier Deman. Mechelen probeerde Foulon te behouden met een sterk contractvoorstel, maar kon niet opboksen tegen zijn financiële en sportieve ambities. Het scenario herhaalt zich daarmee voor Malinwa, dat eerder al Gaëtan Coucke zonder transfersom zag vertrekken, iets wat de club net wilde vermijden.

Foulon casht tekengeld en hoger salaris

Antwerp FC heeft een akkoord bereikt met Daam Foulon om volgend seizoen naar de Bosuil te verhuizen. De linksachter beschikte over een aflopend contract bij KV Mechelen, waar hij een vaste waarde en basisspeler was.

Foulon is de derde speler van Malinwa die straks de overstap maakt naar Antwerp. Ook Yannick Thoelen (34) en Geoffry Hairemans (33) tekenden een overeenkomst voor het volgende seizoen.

Antwerp betaalt dus geen transfersom voor Foulon, die wellicht de vervanger wordt van Olivier Deman. Die wordt momenteel zonder aankoopoptie gehuurd van Werder Bremen. Deman zou Antwerp enkele miljoenen euro’s kosten, waardoor Foulon een interessantere optie is.

Zelf kan hij als vrije speler een mooi tekengeld opstrijken en meer verdienen dan bij KV, al primeren zijn sportieve ambities.

Antwerp maakt horrorscenario voor KVM waar

Daam Foulon besliste al een tijdje geleden dat hij zijn in juni aflopende contract bij KV Mechelen niet zou verlengen. Na twee seizoenen in Mechelen voelt hij zich opnieuw klaar voor een stap hogerop.

Naar verluidt wilde Foulon niet bijtekenen tegen de voorwaarden die de club hem voorstelde, een scenario dat Malinwa nochtans absoluut wilde vermijden. Hij beleeft opnieuw een sterk seizoen en wilde die goede prestaties komende zomer verzilveren.

Sportief manager Tim Matthys liet eerder al optekenen dat Foulon “een salaris wil dat wij niet kunnen betalen.” Binnen Mechelen was er altijd weinig hoop dat hij zou bijtekenen.

Begin dit seizoen verklaarde Matthys in Het Nieuwsblad dat de club verschillende inspanningen had gedaan om zijn contract open te breken en dat er zelfs een “zeer sterk” voorstel op tafel lag.

“Een scenario zoals bij Gaëtan Coucke - die na lang proberen gratis vertrok - wil ik niet meer”, aldus Matthys. Toch kwam dat horrorscenario uiteindelijk opnieuw uit.

Loopwonder en publiekslieveling: zoals De Laet en Bataille

Daam Foulon kan zowel in een viermansdefensie als als wingback spelen. De 25-jarige valt op door zijn offensieve kwaliteiten en zijn indrukwekkende fysieke paraatheid.

Hij is een strijder die op karakter altijd nog iets extra kan brengen. Naar eigen zeggen ligt 50 procent van zijn kwaliteiten in zijn agressiviteit. “Ons loopwonder, dat met zijn intense manier van spelen een enorme meerwaarde biedt”, zei ploegmaat Toon Raemaekers eerder dit seizoen.

Het is dan ook geen toeval dat Foulon een publiekslieveling is bij Mechelen en vorig seizoen werd verkozen tot Kakker van het Seizoen.

“Wat dat betreft is hij de ideale back om de straks opnieuw gevulde Tribune 2 op te zwepen, als linkerflankversie van Ritchie De Laet”, aldus Het Nieuwsblad.

Foulon is onze Bataille. Hij gaat en blijft gaan, zonder poespas. Een heerlijke speler. Ik ben er echt verliefd op”, zei Evert Winkelmans in Gazet van Antwerpen.

Foulon trekt de goede lijn van vorig seizoen door en is belangrijk voor Malinwa. Het kan dan ook geen toeval zijn dat Mechelen dit seizoen geen enkele van de tien wedstrijden zonder Foulon - die een tijdje out was - wist te winnen.

Analist Patrick Goots benadrukte zijn présence en fysieke capaciteiten. “Wel vijfhonderd keer per wedstrijd loopt hij zijn flank op en af”, zei Goots in Gazet van Antwerpen.

Foulon is een aanwinst voor Antwerp

Meest recent

Beerschot haalt nieuwe Japanner binnen

Beerschot is sinds vorig seizoen in handen van Kinpoudou Holdings en de eigenaars laten hun invloed ...

6
6
'Club moet alsnog vrezen in stadiondossier'

Club Brugge kreeg begin juli eindelijk het nieuws waar het al zowat 20 jaar op wachtte. Het kreeg ...

141
141
Toby Alderweireld verrast met straffe nieuwe job

Toby Alderweireld maakte deze zomer een beetje zijn rentree in de voetbalwereld, want hij stapte mee ...

66
66
'Lommel gaat wéér shoppen bij Ajax'

Voor Lommel is het seizoen begonnen met een één op zes. De promovendus wil echter zo ...

27
27
Union pakt uit: sterkhouder verlengt contract

Union kent alweer een zeer bewogen transferzomer. Het zag dinsdagavond met Promise David alweer een ...

42
42
'Oplossing in de maak voor overbodige pion Anderlecht'

Anderlecht vertoeft momenteel in Kazachstan, waar het donderdag een grote stap hoopt te zetten ...

478
478
'Tresoldi naar Barça: Club houdt hart vast'

Voor Club Brugge worden de laatste weken van de zomermercato nog bijzonder spannend. Zo blijven er ...

482
482
'Antwerp heeft beet: smaakmaker keert terug'

Antwerp nam een perfecte competitiestart met een zes op zes tegen SK Beveren en KV Kortrijk. Dat was ...

481
481
Flinke opsteker Lokeren, opmerkelijke vertrekker bij Dender

Vorig weekend werd ook in de Challenger Pro League het nieuwe seizoen op gang gertrapt. Bij ...

74
74
'Club fronst wenkbrauwen: Man Utd neemt Seys-standpunt in'

Bij Club Brugge zijn ze dezer dagen op zoek naar een nieuwe linksachter, want na het vertrek van ...

917
917
'BIsiwu krijgt meteen aanbieding van topclub'

In Spanje gaat de naam van Jesse Bisiwu de laatste dagen zeer veel over de tongen. De 18-jarige Belg ...

328
328
Bornauw heeft nieuwe club beet en is terug in Bundesliga

Sebastiaan Bornauw is intussen al een hele tijd uit beeld verdwenen bij de Rode Duivels, maar zal ...

50
50
'Tielemans slikt: Man Utd biedt 70 miljoen voor concurrent'

Youri Tielemans versierde deze zomer een droomtransfer, want hij verruilde Aston Villa voor ...

103
103
Topseizoen, dan knaltransfer bij Club? "Ik ga knallen"

Bij Club Brugge zagen ze deze zomer weer de nodige goudhaantjes vertrekken met de transfers van ...

526
526
TRANSFERUURTJE: 'Nieuw target Anderlecht, plotse knaltransfer David'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

330
330
Mark van Bommel jubelt: Openda bloeit open bij Lyon

Lois Openda miste het WK na een miserabel seizoen bij Juventus. De aanvaller zit dit seizoen bij ...

97
97
Coucke kookt van woede en deelt snoeiharde boodschap

Marc Coucke heeft de voorbije uren opnieuw duidelijk laten merken dat hij zich niet zomaar neerlegt ...

331
331
Nu al onbegrip na debuut Romelu Lukaku bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku heeft zijn debuut bij Fenerbahçe gemaakt. In de Champions League ...

291
291
'Doorbraak in zicht: Club dicht bij zevende zomeraanwinst'

Club Brugge haalde deze zomermercato al een zestal verse krachten in huis. En ook de zevende ...

741
741
'Jamie Vardy zorgt op 39ste nog voor stunttransfer'

De transfermarkt is nog een tweetal weken geopend, maar ondertussen lopen er ook nog heel wat ...

190
190
Onthuld: 'Garcia dumpte straffe naam vlak voor WK uit selectie'

Tegenover het Waalse 'SudPresse' heeft Rudi Garcia deze week een eerste keer gereageerd op het ...

1383
1383
Keiharde keuze Leko: Club-uitblinker moet vrezen voor plek

Club Brugge speelde afgelopen weekend geen grootse wedstrijd, maar won uiteindelijk wel verdiend op ...

796
796
'Blauw-zwarte reünie in de maak: transfertwist Noa Lang'

Noa Lang is op weg naar de uitgang bij SSC Napoli. Een terugkeer naar Ajax of Galatasaray leek in de ...

427
427
Alderweireld in hevige discussie: beelden zorgen voor ophef

Toby Alderweireld heeft in zijn carrière al heel wat druk en spanning doorstaan. De ...

450
450
'Samen 354 matchen bij Anderlecht: viertal naar exit geduwd'

De selectie van RSC Anderlecht onderging de voorbije weken een serieuze make-over. Paars-Wit haalde ...

901
901

Meer sportnieuws