Albert: "Ik begrijp de keuzes van Garcia niet, maar..."

door
Albert:

De debuutwedstrijd van Rudi Garcia als bondscoach van de Rode Duivels werd er één om snel te vergeten. Na een 3-1-nederlaag tegen Oekraïne staan de Duivels zondag in de terugmatch in Genk voor een loodzware opdracht om het behoud in de Nations League nog te verzekeren.

Er was bovendien ook één en ander te doen over de keuzes van de bondscoach. Die verraste alles en iedereen met zijn basiselftal. Zo had niemand zien aankomen dat het duo De Winter-Mechele zou starten centraal achterin, of dat Debast op het middenveld zou spelen.

LEES OOK: Doek valt over Hasi: opzienbarende opvolger al genoemd

Weinig begrip voor keuzes Garcia

Ook voorin deed Garcia de nodige wenkbrauwen fronsen door op de flanken te kiezen voor Trossard en De Ketelaere boven Lukebakio - nochtans sterk op dreef bij Sevilla - en Doku. Die laatste mocht zelfs niet invallen.

"Ik begreep de keuzes van Garcia niet", stelt ook Philippe Albert bij RTBF. "Maar ik hoopte me te vergissen. Er waren te veel wijzigingen in de ploeg, te weinig automatismen. Dat was er ook aan te zien in het laatste halfuur."

Schuld niet bij Garcia leggen

Het was daarin dat de Duivels de wedstrijd helemaal uit handen gaven, met drie tegendoelpunten in slechts twaalf minuten tijd. Maar desondanks heeft Albert nog geduld met Garcia.

"We moeten de schuld nu ook niet bij de trainer leggen", zalft hij. "Er is nog een terugwedstrijd in een volgepakt stadion en ik ben ervan overtuigd dat we dan een volledig ander elftal zullen zien. Anders zal iemand me dat toch eens moeten uitleggen! Maar ik geloof dat we dit nog kunnen rechtzetten. We hebben er de spelers voor."

Verdient Garcia nog wat meer geduld?

Meest recent

AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

AA Gent maakte de voorbije weken een mooie opmars en drong zelfs weer de top zes binnen na een negen ...

45
45
'Knaltransfer Ordoñez: ook Engelse grootmacht meldt zich'

Club Brugge beleefde al bij al een rustige wintermercato, maar in de zomer mogen we opnieuw vuurwerk ...

48
48
Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

54
54
Gent schiet zichzelf in voet: pijnlijke nederlaag tegen OHL

AA Gent was de voorbije weken weer de top zes binnengeslopen, maar heeft zijn positie daar weer in ...

81
81
PSV ontdekt nieuwe Belg: "Zoveel mogelijk meepikken"

De voorbije weken kampten ze bij PSV met een stevige blessurecrisis. Dat had echter ook tot gevolg ...

23
23
Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Zaterdagavond stonden er nog drie wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. Daarin ...

71
71
'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Bij Anderlecht was het alweer een drukke transferperiode. En ook in de zomer lijkt er weer heel wat ...

335
335
Harde woorden bij Charleroi na einde fraaie reeks

Charleroi was de laatste weken bezig aan een zeer straffe reeks en was in 2026 nog altijd ...

48
48
Chelsea-coach verschaft update over rentree Lavia

Al jarenlang geldt Roméo Lavia als misschien wel hét grootste talent van het Belgische ...

50
50
'Raskin op weg naar knaltransfer voor een prikje'

De titelstrijd in Schotland belooft de komende maanden nog zeer spannend te worden. Het verrassende ...

106
106
Tienkoppig Cercle stunt en stopt straffe reeks Charleroi

Charleroi was de voorbije weken aan een zeer straffe reeks bezig. Nadat het zes veelal topmatchen ...

63
63
Riemer zijn hart gebroken: RSCA-lieveling verdwijnt

Brian Riemer was de laatste trainer die het best goed deed in Anderlecht. Hij werd door een ...

194
194
Cercle Brugge cashte opnieuw: derde duurste ooit

Cercle Brugge kende een zeer stevige wintermercato. De Bruggelingen lieten heel veel miljoenen ...

126
126
Van der Elst fronst: eerste keuze van Still verrast

Edward Still nam over na het ontslag van Besnik Hasi. Zijn eerste match ging meteen al niet goed: ...

136
136
'FC Barcelona duwt door: megadeal lijkt beslist'

FC Barcelona is bezig aan een goed seizoen. Ze kunnen nog de titel en de Champions League winnen. De ...

93
93
'Spoedoverleg bij Anderlecht: stuntnaam duikt op'

De klok tikt bij Anderlecht in de zoektocht naar een nieuwe hoofdcoach. Een piste-Thorsten Fink viel ...

612
612
'Bitsige strijd tussen Standard en Charleroi barst los'

Standard en Sporting Charleroi zijn twee ploegen die knokken voor een plaats in de top zes in de ...

48
48
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

315
315
Beslissende Trossard zet Arsenal op stevige titelkoers

In de Premier League stonden er om 16u maar liefst vijf wedstrijden op het programma. Arsenal was de ...

33
33
Zulte Waregem gaat compleet uit zijn dak na late treffer

Om 16u was er toch de nodige spanning aan de Gaverbeek. Zulte Waregem gaf FCV Dender partij en dat ...

110
110
Dortmund zet Kompany & co zeer zwaar onder druk

Gaat het alsnog spannend worden in de Bundesliga? Borussia Dortmund staat op zes punten van Bayern ...

44
44
Euvrard ziet probleem bij Standard: coach voert druk stevig op

Standard won vorige week gevleid van RSC Anderlecht. Het was een zege die héél veel ...

101
101
Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

93
93
Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Vincent Kompany weet wat hij dit weekend moet doen met Bayern: winnen. Na de 1 op 6 staat er druk op ...

64
64
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

556
556

Meer sportnieuws