Buitenlandse media oordelen over 'nachtmerrie' Rode Duivels

413 stemmen
Buitenlandse media oordelen over 'nachtmerrie' Rode Duivels

Het tijdperk-Rudi Garcia is voor de Rode Duivels begonnen met een zeperd. Ze gingen donderdagavond op pijnlijke wijze met 3-1 onderuit tegen Oekraïne en riskeren daardoor ook degradatie uit Divisie A van de Nations League.

Dat bleef ook niet onopgemerkt in het buitenland, waar ze niet anders kunnen dan vaststellen dat de negatieve tendens van het laatste halfjaar zich ook met een nieuwe bondscoach gewoon verderzet. Dat blijkt bijvoorbeeld uit de kop van VI.

LEES OOK: The Last Dance: na WK afscheid van vier Rode Duivels?

Chagrijn blijft na gemist debuut Garcia

"Chagrijn bij België blijft, ondanks nieuwe bondscoach en debuut Mokio", titelt het Nederlandse blad immers. "Het debuut van de nieuwe bondscoach Rudi Garcia viel donderdag in twaalf minuten compleet in het water tegen Oekraïne."

"Rudi Garcia mist zijn debuut", klinkt het dan weer bij L'Equipe. "Drie tegendoelpunten in twaalf minuten maken duidelijk dat de defensie zijn grootste werkpunt zal worden." De Franse krant noemt de Rode Duivels ook 'alsmaar meer ontgoochelend'.

Terugkeer Courtois kan Duivels niet redden

Elders was er meer aandacht voor de terugkeer van Thibaut Courtois na dik anderhalf jaar afwezigheid. Dat was bijvoorbeeld het geval bij de BBC, dat opmerkte dat de aanstelling van Garcia voor zijn terugkeer zorgde. "Na de openingsgoal van Lukaku leek de Fransman op weg naar een droomdebuut, maar Oekraïne antwoordde met drie goals in twaalf minuten na rust."

"Courtois deed wat hij het beste doet: met zijn reddingen zijn ploeg rechthoude", klonk het tenslotte bij AS, dat zijn rentree een 'nachtmerrie' noemde. "Maar zelfs dat was niet genoeg tegen de Oekraïense stormloop in de tweede helft. Na het tumultueuze tijdperk-Tedesco geeft het debuut van Garcia het gevoel dat België zwak is."

Zal Garcia het tij nog kunnen keren?

Meest recent

De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

48
48
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

61
61
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

68
68
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

38
38
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

42
42
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

18
18
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

101
101
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

132
132
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

24
24
'Rode Duivels nemen bijzondere maatregelen voor Egypte'

De start van het WK van de Rode Duivels komt stilaan zeer dichtbij. Maandag begint ook voor hen het ...

92
92
'Leko baalt: ook leegloop in staf Club Brugge'

Club Brugge gaat een zeer bewogen zomer tegemoet. Nadat het dit seizoen kampioen werd en weer de ...

305
305
'Cercle verrast en haalt ex-speler Union terug naar JPL'

Cercle Brugge beleefde alweer een moeilijk seizoen, maar verzekerde in de Relegation Play-Off alsnog ...

287
287
'AA Gent wil transferslag slaan in Duitsland'

AA Gent pakte dit seizoen op de valreep nog een Europees ticket, maar dat betekent wel dat ze deze ...

189
189
'Lewandowski krijgt Belgische spitsbroeder na straffe transfer'

Het wereldkampioenschap moet hij vanuit de zetel volgen. Toch zou Robert Lewandowski wel eens snel ...

59
59
Rik Verheye verrast iedereen met opmerkelijke liefdesbom

Na een woelige periode, waarin zijn naam maandenlang onderwerp van gesprek bleef, lijkt het leven ...

63
63
The Last Dance: na WK afscheid van vier Rode Duivels?

Thibaut Courtois windt er geen doekjes om. De doelman liet deze week verstaan dat hij na het WK 2026 ...

134
134
Recordtransfer Tzolis op koers: insider heeft cruciaal nieuws

Met een geweldige campagne in de Play-Offs loodste Christos Tzolis Club Brugge naar zijn 20ste ...

268
268
Collectieve ergernis op WK: "Hopelijk trekt FIFA het niet door"

Het wereldkampioenschap draait stilaan op toerental. Zaterdagavond en zondagnacht/ochtend staan ...

191
191
"Puur voetbal" - Alderweireld verklaart liefde voor één Duivel

Nog twee keer slapen en de Rode Duivels beginnen aan hun campagne op het wereldkampioenschap. Egypte ...

90
90
Miljoenen views: Celine Dept laat tranen lopen bij ontmoeting Ronaldo

De Belgische Celine Dept maakt al jaren met content met de grootste namen in het mondiale voetbal. ...

64
64
'Eerste zomeraanwinst Kompany: Bayern telt 55 miljoen neer'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

77
77
'Mercato Club Brugge ontploft: deal van 45 miljoen euro'

Zowat alle kenners en waarnemers zijn het er erover eens dat de zomermercato dit seizoen pas echt op ...

652
652
TRANSFERUURTJE: 'Spektakel Club Brugge, transferbom Burgess'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

703
703
FIFA slaat keihard terug na WK-commotie lege zitjes

Het WK is nog maar net begonnen of de eerste controverse is al ontploft. Voor de start van het ...

152
152
Witsel doet boekje open over Anderlecht-terugkeer Lukaku

Romelu Lukaku wordt al een tijdje in verband gebracht met een terugkeer naar RSC Anderlecht. De ...

456
456

Meer sportnieuws