Buitenlandse media oordelen over 'nachtmerrie' Rode Duivels

door
Buitenlandse media oordelen over 'nachtmerrie' Rode Duivels

Het tijdperk-Rudi Garcia is voor de Rode Duivels begonnen met een zeperd. Ze gingen donderdagavond op pijnlijke wijze met 3-1 onderuit tegen Oekraïne en riskeren daardoor ook degradatie uit Divisie A van de Nations League.

Dat bleef ook niet onopgemerkt in het buitenland, waar ze niet anders kunnen dan vaststellen dat de negatieve tendens van het laatste halfjaar zich ook met een nieuwe bondscoach gewoon verderzet. Dat blijkt bijvoorbeeld uit de kop van VI.

LEES OOK: Courtois-bom: België ontploft na schokkende Real-blunder

Chagrijn blijft na gemist debuut Garcia

"Chagrijn bij België blijft, ondanks nieuwe bondscoach en debuut Mokio", titelt het Nederlandse blad immers. "Het debuut van de nieuwe bondscoach Rudi Garcia viel donderdag in twaalf minuten compleet in het water tegen Oekraïne."

"Rudi Garcia mist zijn debuut", klinkt het dan weer bij L'Equipe. "Drie tegendoelpunten in twaalf minuten maken duidelijk dat de defensie zijn grootste werkpunt zal worden." De Franse krant noemt de Rode Duivels ook 'alsmaar meer ontgoochelend'.

Terugkeer Courtois kan Duivels niet redden

Elders was er meer aandacht voor de terugkeer van Thibaut Courtois na dik anderhalf jaar afwezigheid. Dat was bijvoorbeeld het geval bij de BBC, dat opmerkte dat de aanstelling van Garcia voor zijn terugkeer zorgde. "Na de openingsgoal van Lukaku leek de Fransman op weg naar een droomdebuut, maar Oekraïne antwoordde met drie goals in twaalf minuten na rust."

"Courtois deed wat hij het beste doet: met zijn reddingen zijn ploeg rechthoude", klonk het tenslotte bij AS, dat zijn rentree een 'nachtmerrie' noemde. "Maar zelfs dat was niet genoeg tegen de Oekraïense stormloop in de tweede helft. Na het tumultueuze tijdperk-Tedesco geeft het debuut van Garcia het gevoel dat België zwak is."

Zal Garcia het tij nog kunnen keren?

Meest recent

'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

29
29
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

19
19
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

45
45
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

142
142
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

60
60
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

190
190
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

73
73
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

140
140
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

124
124
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

218
218
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

500
500
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

120
120
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

238
238
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

56
56
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

191
191
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

92
92
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

143
143
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

312
312
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

281
281
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

140
140
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

322
322
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

239
239
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

249
249
Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Op voorzet van de pers liet Bart Verhaeghe zich ooit ontvallen dat hij van Club Brugge maar al te ...

911
911
Vandenhaute haalt gram: "Mooie erfenis bij Anderlecht"

RSC Anderlecht heeft alweer een turbulente campagne achter de rug, waarin onder andere trainer ...

285
285

Meer sportnieuws