De Bilde velt oordeel over keuze voor Hasi

door
De Bilde velt oordeel over keuze voor Hasi

Anderlecht heeft voor de start van de play-offs nog een drastische beslissing genomen. Ondanks een 3-0-zege vorig weekend tegen Cercle Brugge nam het afscheid van David Hubert, die na amper zes maanden als hoofdtrainer alweer moet opkrassen.

Zijn vervanger werd meteen ook gekozen. Anderlecht haalt Besnik Hasi negen jaar na zijn ontslag terug om de ploeg door de play-offs en bekerfinale te leiden. Kort na zijn ontslag bij KV Mechelen moet de Albanees voor een schokeffect zorgen.

LEES OOK: Hubert in de wolken na waanzinnige reeks Union

De Bilde heeft begrip voor timing van beslissing

Vooral de timing van de beslissing kwam voor velen als een verrassing, maar Gilles De Bilde kan er wel begrip voor opbrengen. "Het is een beslissing die je als bestuur moet maken. Wacht je tot na de play-offs of misschien zelfs midden in de play-offs? Maar dan is het kalf misschien al verdronken", stelt hij bij DAZN.

"Nu heb je een schokeffect net voor het begin van die play-offs, waardoor er misschien een andere energie in het elftal komt", aldus de ex-spits van Paars-Wit. "Ook een andere coach die misschien andere accenten zal leggen."

Hasi hanteert hardere hand

Met Hasi haalt Anderlecht immers een volledig ander profiel binnen dan de minzame Hubert. De voorbije maanden lag die eerste bij KV Mechelen regelmatig onder vuur omdat hij in de pers uithaalde naar zijn spelers en bestuur.

"Hij is in principe iemand die een hardere hand zal hanteren", weet De Bilde. "Hij zal meer op tafel kloppen en het zeggen zoals het is. Bij KV Mechelen werd het hem niet altijd in dank afgenomen dat hij zo expliciet was in zijn bewoordingen. Maar als je het doet, kan je misschien wel stellen dat het beter is om het nu te doen voor de play-offs dan om te wachten tot het te laat is."

Denk je dat Hasi voor een schokeffect zal zorgen?

Meest recent

De Condé spreekt klare taal: seizoen Genk mislukt?

KRC Genk beleeft een seizoen met twee gezichten. In de Europa League wenkt voor de tweede keer in ...

30
30
D-Day in JPL: scheidsrechters slotspeeldag bekend

Zondag valt de reguliere competitie in zijn beslissende plooi. Alle wedstrijden worden op hetzelfde ...

56
56
'Grote kuis in Genk: drie meubelstukken richting exit'

Ondanks het matige seizoen in eigen land gaat KRC Genk mede dankzij de knappe prestaties in de ...

123
123
Taravel moet puzzelen: extra opdoffer voor Anderlecht

De kwalificatie voor de Champions' Play-Offs lijkt louter nog een formaliteit, al kan RSC Anderlecht ...

0
0
De Bruyne zet Conte op z’n plek: de maat is vol

Kevin De Bruyne heeft tegen Lecce meteen getoond waarom Napoli hem niet langer kan missen. Zijn ...

128
128
'De Condé speelt open kaart: kassa rinkelt in Genk'

In eigen land dreigt KRC Genk naast de top zes te grijpen, maar in Freiburg hoopt het straks een ...

101
101
'Club Brugge opent debatten: toptransfer krijgt vorm'

Komende zomer staat er een heuse leegloop op til bij Club Brugge, want tal van smaakmakers blijken ...

207
207
'Hayen speelt blufpoker: opstelling Genk lekt uit'

KRC Genk heeft donderdag om 18u45 een afspraak met de geschiedenis, want in Freiburg kan het zich ...

78
78
'Anderlecht zoekt spits: 17 miljoen in de vuilbak'

Jérémy Taravel mag het seizoen volmaken als T1 van RSC Anderlecht, maar wie Olivier ...

328
328
Schokkende beelden: Lang afgevoerd na bloederige blessure

Noa Lang heeft woensdag een ware rampavond beleefd. Als invaller werd hij met Galatasaray vrij ...

260
260
Voetbalporno! Ontdek de héérlijke affiches in kwartfinales UCL

De kaarten zijn geschud in de 1/8ste finales van de Champions League. Woensdagavond werden de ...

243
243
UCL: Nieuwe demonstratie Bayern, Liverpool maakt statement

De laatste tickets voor de kwartfinales van de Champions League zijn verdeeld. Het Bayern ...

50
50
'Villa neemt rigoureus transferbesluit met Tielemans'

Youri Tielemans hersteld momenteel van een blessure aan de enkels die hem ondertussen al enkele ...

147
147
Transferfabriek Union: drie nieuwe miljoenendeals in pijplijn

Union SG legde sinds de promotie uitstekende resultaten neer, maar wist ook op de transfermarkt erg ...

84
84
Supporters in de wolken: grote comeback bij Anderlecht

RSC Anderlecht wil zich zondagavond tegen Cercle Brugge mathematisch verzekeren van een plek in de ...

383
383
'Beslissing gevallen: miljoenentransfer bij Club Brugge'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet. Met name aan uitgaande zijde belooft ...

333
333
Nieuwe patron bij Duivels: opvallende aanwezige op stage

De Rode Duivels trekken volgende week naar de Verenigde Staten voor een stage in aanloop naar het WK ...

170
170
Spektakelstuk met 9 goals: Barça wervelt naar kwartfinales

FC Barcelona heeft zich op uiterst spectaculaire wijze geplaatst voor de kwartfinales van de ...

75
75
Ultieme wending voor PO I? Analisten doen voorspelling

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

259
259
‘Garcia haalt 'eeuwige flop' terug naar Rode Duivels’

Rudi Garcia lijkt een opvallende naam opnieuw naar Rode Duivels te halen. Dat zorgt meteen voor ...

197
197
'Taravel met handen in haar: zeer straffe rentree op komst?'

Anderlecht is nog altijd niet zeker van zijn plaats in de Champions' Play-Off na de nederlaag tegen ...

512
512
Van kwaad naar erger: Bakayoko onder vuur bij Leipzig

Op enkele posities beschikken de Rode Duivels over ongeziene weelde. Dat is bijvoorbeeld het geval ...

95
95
WK-kandidatuur voor Garcia: "Nog vrij in juni en juli"

Vrijdag zal Rudi Garcia normaliter zijn selectie bekendmaken voor de komende stage van de Rode ...

71
71
Herhaling van STVV-scenario? Hayen geeft grote hint

KRC Genk greep vorig weekend zijn laatste strohalm in de strijd om de Champions' Play-Off met een ...

80
80
Sleutelrol voor Club Brugge in transfer De Cat?

Het lijkt er alsmaar minder op dat Nathan De Cat volgend seizoen nog bij Anderlecht te bewonderen ...

342
342

Meer sportnieuws