De Bilde velt oordeel over keuze voor Hasi

door
De Bilde velt oordeel over keuze voor Hasi

Anderlecht heeft voor de start van de play-offs nog een drastische beslissing genomen. Ondanks een 3-0-zege vorig weekend tegen Cercle Brugge nam het afscheid van David Hubert, die na amper zes maanden als hoofdtrainer alweer moet opkrassen.

Zijn vervanger werd meteen ook gekozen. Anderlecht haalt Besnik Hasi negen jaar na zijn ontslag terug om de ploeg door de play-offs en bekerfinale te leiden. Kort na zijn ontslag bij KV Mechelen moet de Albanees voor een schokeffect zorgen.

LEES OOK: Vloek op leider in play-offs? Dit vindt Hubert ervan

De Bilde heeft begrip voor timing van beslissing

Vooral de timing van de beslissing kwam voor velen als een verrassing, maar Gilles De Bilde kan er wel begrip voor opbrengen. "Het is een beslissing die je als bestuur moet maken. Wacht je tot na de play-offs of misschien zelfs midden in de play-offs? Maar dan is het kalf misschien al verdronken", stelt hij bij DAZN.

"Nu heb je een schokeffect net voor het begin van die play-offs, waardoor er misschien een andere energie in het elftal komt", aldus de ex-spits van Paars-Wit. "Ook een andere coach die misschien andere accenten zal leggen."

Hasi hanteert hardere hand

Met Hasi haalt Anderlecht immers een volledig ander profiel binnen dan de minzame Hubert. De voorbije maanden lag die eerste bij KV Mechelen regelmatig onder vuur omdat hij in de pers uithaalde naar zijn spelers en bestuur.

"Hij is in principe iemand die een hardere hand zal hanteren", weet De Bilde. "Hij zal meer op tafel kloppen en het zeggen zoals het is. Bij KV Mechelen werd het hem niet altijd in dank afgenomen dat hij zo expliciet was in zijn bewoordingen. Maar als je het doet, kan je misschien wel stellen dat het beter is om het nu te doen voor de play-offs dan om te wachten tot het te laat is."

Denk je dat Hasi voor een schokeffect zal zorgen?

Meest recent

'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

6
6
Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

8
8
Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht kreeg vorig weekend op Club Brugge nog eens een reality check, want de 4-2-nederlaag ...

24
24
Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

44
44
'Congo wil alweer talent bij Rode Duivels weghouden'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al verschillende talenten afhaken. Konstantinos Karetsas ...

64
64
'Lommel wil vervolg breien aan voetbalsprookje'

De Challenger Pro League kent in de komende weken zijn ontknoping, waarin onder meer de strijd om de ...

18
18
Cornelis reageert na ontslag, opvolger bekend

Er viel dinsdag nog maar eens een trainerswissel te noteren in de Jupiler Pro League. Nu was het ...

66
66
'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

222
222
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

99
99
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

182
182
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

49
49
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

183
183
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

85
85
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

28
28
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

132
132
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

84
84
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

336
336
'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is ...

232
232
Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

325
325
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

300
300
Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

435
435
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

212
212
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

65
65
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

366
366

Meer sportnieuws