De Bilde velt oordeel over keuze voor Hasi

door
De Bilde velt oordeel over keuze voor Hasi

Anderlecht heeft voor de start van de play-offs nog een drastische beslissing genomen. Ondanks een 3-0-zege vorig weekend tegen Cercle Brugge nam het afscheid van David Hubert, die na amper zes maanden als hoofdtrainer alweer moet opkrassen.

Zijn vervanger werd meteen ook gekozen. Anderlecht haalt Besnik Hasi negen jaar na zijn ontslag terug om de ploeg door de play-offs en bekerfinale te leiden. Kort na zijn ontslag bij KV Mechelen moet de Albanees voor een schokeffect zorgen.

LEES OOK: Zware domper Union SG: wéér speler wekenlang out

De Bilde heeft begrip voor timing van beslissing

Vooral de timing van de beslissing kwam voor velen als een verrassing, maar Gilles De Bilde kan er wel begrip voor opbrengen. "Het is een beslissing die je als bestuur moet maken. Wacht je tot na de play-offs of misschien zelfs midden in de play-offs? Maar dan is het kalf misschien al verdronken", stelt hij bij DAZN.

"Nu heb je een schokeffect net voor het begin van die play-offs, waardoor er misschien een andere energie in het elftal komt", aldus de ex-spits van Paars-Wit. "Ook een andere coach die misschien andere accenten zal leggen."

Hasi hanteert hardere hand

Met Hasi haalt Anderlecht immers een volledig ander profiel binnen dan de minzame Hubert. De voorbije maanden lag die eerste bij KV Mechelen regelmatig onder vuur omdat hij in de pers uithaalde naar zijn spelers en bestuur.

"Hij is in principe iemand die een hardere hand zal hanteren", weet De Bilde. "Hij zal meer op tafel kloppen en het zeggen zoals het is. Bij KV Mechelen werd het hem niet altijd in dank afgenomen dat hij zo expliciet was in zijn bewoordingen. Maar als je het doet, kan je misschien wel stellen dat het beter is om het nu te doen voor de play-offs dan om te wachten tot het te laat is."

Denk je dat Hasi voor een schokeffect zal zorgen?

Meest recent

Trainersplan Anderlecht op helling: "Anders riskeer je gezeik"

RSC Anderlecht dreigt zijn trainersplan alsnog te moeten omgooien. De recordkampioen had de intentie ...

38
38
Club Brugge bij Europese subtop? "Om er echt bij te horen ..."

Club Brugge maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

161
161
Nieuwe twist in Vinicius-rel: dít zegt Prestianni tegen UEFA

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid werd deze week overschaduwd door de ...

197
197
AA Gent incasseert zware klap: "Serieus over praten"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

162
162
TRANSFERUURTJE: 'Barça vol voor Duivel, bliksemexit bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

176
176
Stankovic wijst naar woorden Leko: “Mooiste compliment”

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic compleet losgebarsten. De zoon van Inter-legende Dejan is ...

114
114
Turkse fans pakken Tedesco genadeloos aan: “Parasiet!”

Domenico Tedesco was in het verleden de bondscoach van de Rode Duivels, maar dat draaide uit op een ...

87
87
Engeland wild van Lammens: “In voetsporen van legende”

Senne Lammens speelde in het verleden bij Club Brugge en Royal Antwerp FC, maar de Belgische doelman ...

163
163
Antwerp pakt uit met glorieus nieuw shirt: 145 jaar

Royal Antwerp FC bestaat al sinds 1880 en voor het 145-jarige bestaan heeft de club uitgepakt met ...

58
58
Dejan Stankovic dropt grote hint over toekomst zoonlief

Aleksandar Stankovic is niet meer weg te denken uit de basisopstelling van Club Brugge. Op korte ...

337
337
Scherpe De Mil vreest voor Play-Off 1: “Op deze manier…”

KAA Gent kreeg een ferme mokerslag vrijdagavond. In eigen huis werd verloren van laagvlieger Cercle ...

109
109
Renard bijzonder scherp voor twee RSCA'ers: "Schokte me"

Olivier Renard gaf een zeer pittig interview aan La Capitale. Daar haalde hij heel hard uit naar het ...

363
363
Vanzeir neemt wraak: "Toon me dat ik blind ben, zei hij"

Rik De Mil blijft het moeilijk hebben om standvastige resultaten te boeken. Met een 13 op 27 zijn ...

158
158
Taravel zet RSCA-speler op zijn plaats: "Hij gaf mij gelijk"

Bij RSC Anderlecht hebben ze heel wat problemen. Sportief kent het een zeer matig seizoen. Alleen ...

254
254
Verschaeren verlaat Anderlecht: 'ideale nieuwe club' bekend

Yari Verschaeren kan dit weekend zijn 250ste match voor de hoofdmacht van RSC Anderlecht spelen. De ...

553
553
Vermeeren kopje onder: Franse pers haalt botte bijl boven

Habib Beye heeft zijn debuut als hoofdcoach van Olympique Marseille helemaal gemist. Vrijdagavond ...

203
203
‘Code rood Anderlecht: basisspeler stoomt naar uitgang’

Anderlecht is bereid mee te werken aan een vertrek van een basisspeler, als de juiste voorwaarden op ...

337
337
'Alarm Club Brugge: bliksemvertrek Tresoldi krijgt vorm'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Daarbij jongens die al een ...

412
412
'Trainersdossier Anderlecht: grandioze wending in de maak'

Ondertussen is het alweer een drietal weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd en van een nieuwe ...

852
852
'Simonis zeker niet Anderlecht: volgende club bekend'

Paul Simonis werd gelinkt aan RSC Anderlecht, maar de Nederlander zal zeker niet de nieuwe trainer ...

116
116
Presidentskandidaat FC Barcelona gaat voor megatransfer

Bij FC Barcelona gaat er weer een strijd losbarsten voor het presidentsschap van de club. Uiteraard ...

116
116
Uitgerekend Vanzeir deelt AA Gent gigantische mokerslag uit

In de Jupiler Pro League stond er met AA Gent tegen Cercle Brugge een heel belangrijk duel op het ...

153
153
Blijft Vrancken bij STVV? Coach geeft belangrijke update

Wouter Vrancken is bezig aan een fantastisch seizoen bij STVV. De Truienaars staan tweede en doen op ...

249
249
'Anderlecht baalt: Club Brugge deelde transferslag uit'

Club Brugge en RSC Anderlecht zijn de twee ploegen die dit seizoen het meest spendeerden aan ...

846
846
RSCA Futures pakt scalp Jong Genk, Club NXT onderuit

In de Challenger Pro League stonden er om 20u matchen op het programma. RSCA Futures ontving Jong ...

110
110

Meer sportnieuws