De Bilde velt oordeel over keuze voor Hasi

368 stemmen
De Bilde velt oordeel over keuze voor Hasi

Anderlecht heeft voor de start van de play-offs nog een drastische beslissing genomen. Ondanks een 3-0-zege vorig weekend tegen Cercle Brugge nam het afscheid van David Hubert, die na amper zes maanden als hoofdtrainer alweer moet opkrassen.

Zijn vervanger werd meteen ook gekozen. Anderlecht haalt Besnik Hasi negen jaar na zijn ontslag terug om de ploeg door de play-offs en bekerfinale te leiden. Kort na zijn ontslag bij KV Mechelen moet de Albanees voor een schokeffect zorgen.

LEES OOK: 'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

De Bilde heeft begrip voor timing van beslissing

Vooral de timing van de beslissing kwam voor velen als een verrassing, maar Gilles De Bilde kan er wel begrip voor opbrengen. "Het is een beslissing die je als bestuur moet maken. Wacht je tot na de play-offs of misschien zelfs midden in de play-offs? Maar dan is het kalf misschien al verdronken", stelt hij bij DAZN.

"Nu heb je een schokeffect net voor het begin van die play-offs, waardoor er misschien een andere energie in het elftal komt", aldus de ex-spits van Paars-Wit. "Ook een andere coach die misschien andere accenten zal leggen."

Hasi hanteert hardere hand

Met Hasi haalt Anderlecht immers een volledig ander profiel binnen dan de minzame Hubert. De voorbije maanden lag die eerste bij KV Mechelen regelmatig onder vuur omdat hij in de pers uithaalde naar zijn spelers en bestuur.

"Hij is in principe iemand die een hardere hand zal hanteren", weet De Bilde. "Hij zal meer op tafel kloppen en het zeggen zoals het is. Bij KV Mechelen werd het hem niet altijd in dank afgenomen dat hij zo expliciet was in zijn bewoordingen. Maar als je het doet, kan je misschien wel stellen dat het beter is om het nu te doen voor de play-offs dan om te wachten tot het te laat is."

Denk je dat Hasi voor een schokeffect zal zorgen?

Meest recent

Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

171
171
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

128
128
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

258
258
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

158
158
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

99
99
Garcia slikt bittere pil: WK al afgelopen voor Doku?

Na de magere twee op zes kunnen de Rode Duivels zich geen misstap meer veroorloven. Winst tegen ...

112
112
Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

304
304
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

461
461
'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

276
276
Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

Sporting Hasselt was al heel actief op de transfermarkt. De Limburgers zijn echter nog niet klaar ...

120
120
'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

36
36
Sibierski in tijdsnood: Anderlecht moet dringend toeslaan

RSC Anderlecht startte vandaag met de veldtraining. Zonder coach. Daar komt snel verandering in. ...

379
379
Lionel Messi, de man die alle data nutteloos maakt

Het WK kan tot op heden heel erg bekoren. Goed voetbal, verrassingen van de kleintjes en de meeste ...

51
51
België barst: De Bruyne & co, geen lieve verhaaltjes meer

België bakt er voorlopig niks van dit WK. Van de ervaren kleppers is alleen Thibaut Courtois ...

447
447
'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

655
655
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

117
117
Nainggolan betrokken bij verkeersincident in Antwerpen

Radja Nainggolan is met Patro Eisden begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ...

106
106
Vanaken in de basis: grote gevolgen voor de aanval

Hans Vanaken wordt in de basis geschreeuwd door bepaalde analisten. Maar Rudi Garcia gaat dan knopen ...

309
309
Chadli corrigeert Garcia: "Zij hadden sneller moeten komen"

De Rode Duivels likken hun wonden na een nieuwe ontgoochelende prestatie op het WK. Na de ...

127
127
Drukte bij Lommel: 4 vertrekkers, 3 anderen kunnen blijven

Lommel SK wist het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 te pakken. De Limburgers ...

48
48
Mazzu heeft nieuwe Belgische club beet

Felice Mazzu hopte de voorbije jaren al tussen heel wat Belgische clubs. De ervaren trainer moest ...

97
97
Transfers: aanwinsten voor Charlerloi, Beveren, La Louvière

Door het WK is het nog even wachten op echte toptransfers, maar heel wat kleinere clubs zijn wel al ...

215
215
Mokerslag Duitsland: einde WK voor sterkhouder

Drie landen zijn op dit moment al zeker van kwalificatie voor de knock-outfase van het WK. Naast ...

39
39
Vanden Borre veegt de vloer aan met Garcia

De Rode Duivels moeten door het stof nadat ook hun tweede wedstrijd op het WK een ontgoocheling ...

225
225
Exodus gaat verder: STVV kondigt volgende vertrekker aan

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, dat het uiteindelijk afsloot op de derde plaats in de ...

51
51

Meer sportnieuws