De Bilde velt oordeel over keuze voor Hasi

368 stemmen
De Bilde velt oordeel over keuze voor Hasi

Anderlecht heeft voor de start van de play-offs nog een drastische beslissing genomen. Ondanks een 3-0-zege vorig weekend tegen Cercle Brugge nam het afscheid van David Hubert, die na amper zes maanden als hoofdtrainer alweer moet opkrassen.

Zijn vervanger werd meteen ook gekozen. Anderlecht haalt Besnik Hasi negen jaar na zijn ontslag terug om de ploeg door de play-offs en bekerfinale te leiden. Kort na zijn ontslag bij KV Mechelen moet de Albanees voor een schokeffect zorgen.

LEES OOK: 'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

De Bilde heeft begrip voor timing van beslissing

Vooral de timing van de beslissing kwam voor velen als een verrassing, maar Gilles De Bilde kan er wel begrip voor opbrengen. "Het is een beslissing die je als bestuur moet maken. Wacht je tot na de play-offs of misschien zelfs midden in de play-offs? Maar dan is het kalf misschien al verdronken", stelt hij bij DAZN.

"Nu heb je een schokeffect net voor het begin van die play-offs, waardoor er misschien een andere energie in het elftal komt", aldus de ex-spits van Paars-Wit. "Ook een andere coach die misschien andere accenten zal leggen."

Hasi hanteert hardere hand

Met Hasi haalt Anderlecht immers een volledig ander profiel binnen dan de minzame Hubert. De voorbije maanden lag die eerste bij KV Mechelen regelmatig onder vuur omdat hij in de pers uithaalde naar zijn spelers en bestuur.

"Hij is in principe iemand die een hardere hand zal hanteren", weet De Bilde. "Hij zal meer op tafel kloppen en het zeggen zoals het is. Bij KV Mechelen werd het hem niet altijd in dank afgenomen dat hij zo expliciet was in zijn bewoordingen. Maar als je het doet, kan je misschien wel stellen dat het beter is om het nu te doen voor de play-offs dan om te wachten tot het te laat is."

Denk je dat Hasi voor een schokeffect zal zorgen?

Meest recent

SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

12
12
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

31
31
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

157
157
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

469
469
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

67
67
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

175
175
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

120
120
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

121
121
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

227
227
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

36
36
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

39
39
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

145
145
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

468
468
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

225
225
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

209
209
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

135
135
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

86
86
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

442
442
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

337
337
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

145
145
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

137
137
WK-speech gaat viraal: Van der Bruggen haalt zwaar uit

Het WK heeft al voor enkele opvallende momenten gezorgd. Bij Tunesië werd bondscoach Lamouchi ...

26
26
Rigaux verblijdt Feyenoord met Belgische knaltransfer

Devy Rigaux trok de deur van Club Brugge achter zich dicht om een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

128
128
‘Anderlecht gaat plots voor absolute stunttransfer’

RSC Anderlecht wil weer hoog mikken en dat is ook te zien aan de transfergeruchten op de ...

576
576
Hans Vanaken zorgt voor totaal ongeloof bij VRT-gezicht

Op een WK waar de spotlights vooral naar de grote sterren gaan, kreeg Hans Vanaken onverwacht een ...

350
350

Meer sportnieuws