Degryse wijst naar Vandenhaute na ontslag Hubert

door
Degryse wijst naar Vandenhaute na ontslag Hubert

Er ging donderdagochtend een schokgolf door het Lotto Park, want plots kondigde Anderlecht aan dat David Hubert ontslagen werd. Er kwam meteen ook een opvolger in de persoon van Besnik Hasi, die een contract tot het einde van het seizoen tekende.

Voor vrijwel iedereen kwam die beslissing toch als een verrassing. Hubert was pas in september aan de slag gegaan als opvolger van Brian Riemer, maar moet na amper zes maanden zelf alweer beschikken. Ergens kan Marc Degryse dat ook begrijpen.

LEES OOK: Het leven na Anderlecht: “Onrechtvaardig voor Vandenhaute”

Degryse heeft twijfels bij Hasi op lange termijn

"De statistieken zijn dramatisch. De voorbije elf wedstrijden verloor Anderlecht zes keer. Een reeks die voor Nieuwjaar begon tegen Racing Genk en - veel erger - een verdiende thuisnederlaag tegen Dender", stelt de analist vast in Het Laatste Nieuws. "En wanneer Anderlecht won, was de prestatie zelden overtuigend."

Anderlecht probeerde daarom om een schokeffect te creëren met de trainerswissel. Besnik Hasi moet de trein weer op de rails krijge, maar daar heeft Degryse op lange termijn twijfels bij. "Ik stel me zeer de vraag of Hasi de man is die Anderlecht de komende drie jaar bij de hand kan nemen."

Vandenhaute keert alweer zijn kar

De tweede trainerswissel van het seizoen zorgt er meer dan ooit voor dat Wouter Vandenhaute weer vol in de wind komt te staan. De voorzitter is al niet populair bij de supporters en slaagt er ook maar niet in om stabiliteit te creëren. Eerder dit seizoen werden ook al Brian Riemer en CEO Sports Jesper Fredberg ontslagen.

"Ik stel me de vraag wanneer dit eens gaat eindigen bij Anderlecht. Het wordt wel héél veel. Het kan niet alleen aan de trainer liggen, als er al zoveel gesneuveld zijn", uit ook Degryse nu zijn twijfels. "Ooit moet het er wel óp zijn, natuurlijk."

Is Vandenhaute de grootste schuldige voor de huidige malaise?

Meest recent

Charleroi schreeuwt moord en brand: "Schuld ligt bij ref"

Charleroi kwam zondag dicht bij een nieuwe stunt tegen Club Brugge, dat het in januari al in de ...

57
57
Doelhout houdt Cercle en Dender van drie gouden punten

De kelderkraker tussen Cercle Brugge en Dender is voor beide teams op een sof geëindigd. ...

25
25
Hubert legt uit wat er allemaal misliep bij Union SG

Union SG speelde een zeer zwakke partij op het veld van KVC Westerlo. De landskampioen speelde ruim ...

41
41
Pover Club Brugge pakt in 100ste minuut alsnog de zege

Club Brugge kon een uitstekende zaak doen door het puntenverlies van STVV en Union SG. Om 18u30 ...

225
225
'Anderlecht verrast: bizarre zet om topaanwinst te strikken'

Anderlecht speurt naar defensieve versterking en heeft een opvallend, duur dossier bovenaan liggen. ...

183
183
De Mil trekt héél pijnlijke conclusie over AA Gent

De komst van Rik De Mil naar AA Gent is vooralsnog geen succes. De trainer zal de komende drie ...

110
110
Arsenal blijft op titelkoers, Chelsea in de problemen

In de Premier League stond er om 17u30 een interessant duel op het programma. Arsenal moest in eigen ...

27
27
Club Brugge in de problemen: fans luiden alarmbel

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn partij op het veld van Sporting Charleroi. De eerste 45 ...

245
245
KRC Genk kent topweek: Hayen ziet 'cruciaal' momentum

KRC Genk staat weer onder de mensen. Een achtste finale in de Europa League én momenteel ...

92
92
Kums geeft RSCA tip: "Dat ze niet aan hem denken als TD..."

Bij RSC Anderlecht zijn ze op zoek naar een hoofdtrainer en een sportief directeur. De Brusselaars ...

300
300
'Fenerbahçe klopt aan bij KRC Genk: zéér verrassende deal'

KRC Genk heeft heel veel talent rondlopen. De Limburgers krijgen elke match heel wat scouts over de ...

167
167
Crisis bij AA Gent: "Zo kan het niet verder!"

AA Gent verloor kansloos met 3-0 van KRC Genk. Met nog drie speeldagen te gaan staan ze zo plots ...

232
232
Zwak Union SG verliest dure punten tegen tienkoppig Westerlo

Union SG kon door de nederlaag van STVV een zeer goede zaak doen in het klassement. Ze moesten ...

64
64
Charleroi - Club Brugge: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na uitschakeling in de Champions League richten op de Jupiler Pro League. Een ...

249
249
Anderlecht heeft vervanger Verschaeren nu al beet

RSC Anderlecht en Yari Verschaeren lijken na het seizoen uit elkaar te gaan. Een afscheid na een ...

344
344
Man United derde na comeback, code rood bij Tottenham

Manchester United blijft zijn opmars in de Premier League voortzetten. Ondanks een achterstand aan ...

60
60
Eén valse noot in 'perfecte week' Genk: "Dit is heel zuur"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

174
174
Kerk bejubelt Antwerp-ploegmaat: "Je ziet hem groeien"

Antwerp FC heeft zaterdagavond de knop omgedraaid na een reeks van vier opeenvolgende nederlagen. De ...

119
119
'Club nóg rijker: duizelingwekkende transfersom Tzolis'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Ook een vertrek van ...

236
236
Genk grijpt 6de plaats! AA Gent in nesten na zware nederlaag

Met nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie, heeft KRC Genk een grote stap gezet ...

198
198
Eén dissonant bij sterk Anderlecht: "Altijd foute keuze"

RSC Anderlecht heeft zaterdagavond nog eens ouderwets uitgehaald in eigen huis. Zo werd OH Leuven op ...

217
217
De Winter cruciaal in late zege Milan, uitschuiver zwak Ajax

In de strijd om de Italiaanse Champions League-tickets heeft AC Milan nipt averij voorkomen. Na een ...

26
26
'Vette jackpot voor Genk: Man City springt in de dans'

KRC Genk kon ook zondagmiddag in het cruciale duel tegen AA Gent geen beroep doen op Kos Karetsas in ...

235
235
"Kwaad naar erger" - zware transferkater bij Club Brugge

Club Brugge haalde afgelopen zomer opnieuw verschillende verse krachten in huis. Een aantal van die ...

308
308
WK-selectie Duivels: grote Anderlecht-verrassing Garcia?

Eind deze maand staat voor de Rode Duivels een belangrijke afspraak op het programma met oog op het ...

321
321

Meer sportnieuws