Degryse wijst naar Vandenhaute na ontslag Hubert

536 stemmen
Degryse wijst naar Vandenhaute na ontslag Hubert

Er ging donderdagochtend een schokgolf door het Lotto Park, want plots kondigde Anderlecht aan dat David Hubert ontslagen werd. Er kwam meteen ook een opvolger in de persoon van Besnik Hasi, die een contract tot het einde van het seizoen tekende.

Voor vrijwel iedereen kwam die beslissing toch als een verrassing. Hubert was pas in september aan de slag gegaan als opvolger van Brian Riemer, maar moet na amper zes maanden zelf alweer beschikken. Ergens kan Marc Degryse dat ook begrijpen.

LEES OOK: Degryse briest: “Ontzettend jammer voor Belgisch voetbal”

Degryse heeft twijfels bij Hasi op lange termijn

"De statistieken zijn dramatisch. De voorbije elf wedstrijden verloor Anderlecht zes keer. Een reeks die voor Nieuwjaar begon tegen Racing Genk en - veel erger - een verdiende thuisnederlaag tegen Dender", stelt de analist vast in Het Laatste Nieuws. "En wanneer Anderlecht won, was de prestatie zelden overtuigend."

Anderlecht probeerde daarom om een schokeffect te creëren met de trainerswissel. Besnik Hasi moet de trein weer op de rails krijge, maar daar heeft Degryse op lange termijn twijfels bij. "Ik stel me zeer de vraag of Hasi de man is die Anderlecht de komende drie jaar bij de hand kan nemen."

Vandenhaute keert alweer zijn kar

De tweede trainerswissel van het seizoen zorgt er meer dan ooit voor dat Wouter Vandenhaute weer vol in de wind komt te staan. De voorzitter is al niet populair bij de supporters en slaagt er ook maar niet in om stabiliteit te creëren. Eerder dit seizoen werden ook al Brian Riemer en CEO Sports Jesper Fredberg ontslagen.

"Ik stel me de vraag wanneer dit eens gaat eindigen bij Anderlecht. Het wordt wel héél veel. Het kan niet alleen aan de trainer liggen, als er al zoveel gesneuveld zijn", uit ook Degryse nu zijn twijfels. "Ooit moet het er wel óp zijn, natuurlijk."

Is Vandenhaute de grootste schuldige voor de huidige malaise?

Meest recent

Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

9
9
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

64
64
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

165
165
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

217
217
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

146
146
Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

166
166
Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

103
103
"Niet eerlijk met hem" - Kampioenenmaker staat op bij Club

Club Brugge kreeg donderdag een eerste kans om de titelstrijd te beklinken. Een zege op KV Mechelen ...

114
114
'Tuchel schokt Engeland: grote namen gedumpt voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden en dus maken de deelnemende landen volop hun selecties ...

244
244
Van Bommel onthult: "Dán was ik bij Antwerp gebleven"

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

239
239
'Kompany-reünie in München: Bayern ziet koopje bij City'

Vincent Kompany en zijn troepen bij Bayern München bereiden zich momenteel voor op de ...

96
96
Club kampioen? Ontdek de basisteams van voorlaatste speeldag

Donderdagavond kan het doek vallen over de titelstrijd in de Champions' Play-Offs. Indien Club ...

39
39
'Maresca zet PL in lichterlaaie met eerste City-transfer'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar het heeft er alle schijn van Pep Guardiola zondag ...

82
82
'Genk-bestuur schiet in actie: vizier op JPL-smaakmaker'

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen, maar blijft wel in de running voor eindwinst in ...

546
546
Uitgang wagenwijd open: Anderlecht bevestigt exit na 82 duels

Behoudens het een barragematch om het Europese ticket, werkt RSC Anderlecht donderdagavond zijn ...

193
193
Laatste thuismatch gespeeld? Transferstatement El Ouahdi

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

443
443
Club-fans geloven het niet: bizarre wending rond Vormer

Ruud Vormer blijft in Brugge een naam die iets losmaakt. De ex-kapitein van Club Brugge begint zelf ...

510
510
Milicevic breekt stilte en trapt na richting AA Gent

Voorlopig bezet het nog steeds de vijfde plek, maar AA Gent wacht wel nog altijd op een eerste zege ...

175
175
'STVV vreest leegloop: halve basisploeg richting exit'

Mogelijk krijgt het ticket nog een upgrade, maar STVV is nu al zeker van Europees voetbal tot na ...

95
95
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

241
241
Anderlecht glundert: twee talenten in top 10 wereldwijd

Terwijl het seizoen er in een aantal landen al opzit, nadert ook de Jupiler Pro League zijn finale ...

144
144
Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Mogelijk weten we straks al wie zich dit seizoen tot landskampioen kroont, en ook de Europese ...

89
89
Anderlecht neemt afscheid: Verschaeren zegt vaarwel

RSC Anderlecht maakte zopas officieel bekend dat Thorgan Hazard straks zijn laatste thuismatch ...

338
338
RSCA-STVV: Taravel twijfelt, geen Goto in Anderlecht?

Terwijl de meeste ogen op de ontknoping van de titelrace gericht zijn, staan de zenuwen ook in het ...

257
257
Malinwa bevestigt exit meubelstuk: "Het doet pijn"

KV Mechelen hoopt om het titelfeest van Club Brugge nog even uit te stellen. Hoe dan ook ...

110
110

Meer sportnieuws