Degryse wijst naar Vandenhaute na ontslag Hubert

door
Degryse wijst naar Vandenhaute na ontslag Hubert

Er ging donderdagochtend een schokgolf door het Lotto Park, want plots kondigde Anderlecht aan dat David Hubert ontslagen werd. Er kwam meteen ook een opvolger in de persoon van Besnik Hasi, die een contract tot het einde van het seizoen tekende.

Voor vrijwel iedereen kwam die beslissing toch als een verrassing. Hubert was pas in september aan de slag gegaan als opvolger van Brian Riemer, maar moet na amper zes maanden zelf alweer beschikken. Ergens kan Marc Degryse dat ook begrijpen.

LEES OOK: Titelstrijd in beslissende plooi? Analisten doen uitspraak

Degryse heeft twijfels bij Hasi op lange termijn

"De statistieken zijn dramatisch. De voorbije elf wedstrijden verloor Anderlecht zes keer. Een reeks die voor Nieuwjaar begon tegen Racing Genk en - veel erger - een verdiende thuisnederlaag tegen Dender", stelt de analist vast in Het Laatste Nieuws. "En wanneer Anderlecht won, was de prestatie zelden overtuigend."

Anderlecht probeerde daarom om een schokeffect te creëren met de trainerswissel. Besnik Hasi moet de trein weer op de rails krijge, maar daar heeft Degryse op lange termijn twijfels bij. "Ik stel me zeer de vraag of Hasi de man is die Anderlecht de komende drie jaar bij de hand kan nemen."

Vandenhaute keert alweer zijn kar

De tweede trainerswissel van het seizoen zorgt er meer dan ooit voor dat Wouter Vandenhaute weer vol in de wind komt te staan. De voorzitter is al niet populair bij de supporters en slaagt er ook maar niet in om stabiliteit te creëren. Eerder dit seizoen werden ook al Brian Riemer en CEO Sports Jesper Fredberg ontslagen.

"Ik stel me de vraag wanneer dit eens gaat eindigen bij Anderlecht. Het wordt wel héél veel. Het kan niet alleen aan de trainer liggen, als er al zoveel gesneuveld zijn", uit ook Degryse nu zijn twijfels. "Ooit moet het er wel óp zijn, natuurlijk."

Is Vandenhaute de grootste schuldige voor de huidige malaise?

Meest recent

'Club Brugge druipt af in transferstrijd'

Het bleef tot dusver nog stil bij Club Brugge wat betreft aanwinsten voor volgend seizoen, maar er ...

11
11
Pikante onthulling Brusselmans zorgt voor opschudding

Herman Brusselmans heeft opnieuw voor opschudding gezorgd. De schrijver staat bekend om zijn ...

7
7
'OHL gaat transferstrijd aan met Athletic Bilbao'

Voor OH Leuven werd het alweer een grijs seizoen. Het wist maar op het nippertje de play-downs te ...

6
6
'Eindelijk witte rook: Anderlecht heeft nieuwe TD'

De voorbije maanden waren er heel wat vraagtekens bij Anderlecht. Begin februari werden zowel ...

201
201
'STVV krijgt belangrijk nieuws over vertrek Vrancken'

STVV pakte vorig weekend een stuntzege tegen Union. Daarmee is het stilaan helemaal zeker van de ...

70
70
"Ik was beschaamd" - Hazard met de grond gelijk gemaakt

Anderlecht werd zondag nog maar eens pijnlijk met de neus op de feiten gedrukt door Club Brugge. Dat ...

215
215
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

19
19
Godts ondanks heldenrol aangepakt: "No f*cking way"

Ajax sprokkelde afgelopen weekend op de valreep nog een punt tegen PSV en daarvoor mocht het nog ...

42
42
Geen medelijden met Union: "Als je met vuur speelt..."

Het is een bewogen weekend geweest in de Champions' Play-Off. Daarin werd Club Brugge de nieuwe ...

196
196
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Ordoñez, De Bruyne beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

237
237
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

52
52
Vandenbempt: "Historische pandoering voor Anderlecht"

RSC Anderlecht verloor net als tegen Union SG met 1-3 van Club Brugge. Maar deze partij verliep ...

236
236
Coosemans en Kana voeren druk op: Anderlecht bibbert

RSC Anderlecht werd overklast door een veel sterker Club Brugge. De Brusselaars staan nog altijd ...

233
233
Standard leeft weer op: Euvrard vol lof

Standard droomt plots weer van een Europees ticket. De Rouches wonnen zeer knap met 0-5 van een ...

106
106
Vandenbempt maakt Burgess compleet met de grond gelijk

Union SG heeft al heel veel lof gekregen de afgelopen jaren, maar nu staan ze in het oog van de ...

496
496
Na vernedering Antwerp: Oosting komt met vreemde reactie

Royal Antwerp FC is afgezakt tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Pijnlijk. Tegen ...

306
306
Hugo Vetlesen onder de indruk: “Hij stuurt ons”

Hugo Vetlesen is weer een vaste waarde bij Club Brugge. De Noor was met Club oppermachtig in het ...

399
399
'Anderlecht incasseert nieuwe klap: sterkhouder valt weg'

Bij RSC Anderlecht blijven ze ook dit jaar toch te veel blessures hebben. En dat in een seizoen ...

291
291
Bekerfinale Anderlecht - Union SG dan toch op televisie

RSC Anderlecht en Union SG spelen volgende week donderdag de bekerfinale. De Brusselse finale leek ...

152
152
Leko verrast: “Na ons de beste van België”

Club Brugge is bezig aan ijzersterke Play-Offs. Blauw-Zwart won bijzonder makkelijk met 1-3 van een ...

317
317
Keepersellende bij Club: onheilspellende update Leko

De keeperspositie bij Club Brugge lijkt dit seizoen wel vervloekt. Zondag viel Nordin Jackers ...

247
247
Union bestolen? Oud-refs unaniem na rode kaart Mac Allister

Union SG heeft een behoorlijk dramatisch weekend achter de rug. De titelverdediger verspeelde ...

1299
1299
Eerste United-blunder Lammens: opvallende reactie Roy Keane

Manchester United boekte zondagavond een prestigezege tegen rivaal Liverpool FC: 3-2. Daarbij mocht ...

285
285
Nieuwe optater Gent: "Iedereen in de kleedkamer ..."

AA Gent blijft na zes speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning in de Champions' Play-Offs. De ...

199
199
'Maat is vol bij KRC Genk: misnoegd bestuur grijpt in'

In de Europe Play-Offs is KRC Genk uiterst tegenvallend aan de terugronde begonnen. De Limburgers ...

1323
1323

Meer sportnieuws