Degryse wijst naar Vandenhaute na ontslag Hubert

536 stemmen
Degryse wijst naar Vandenhaute na ontslag Hubert

Er ging donderdagochtend een schokgolf door het Lotto Park, want plots kondigde Anderlecht aan dat David Hubert ontslagen werd. Er kwam meteen ook een opvolger in de persoon van Besnik Hasi, die een contract tot het einde van het seizoen tekende.

Voor vrijwel iedereen kwam die beslissing toch als een verrassing. Hubert was pas in september aan de slag gegaan als opvolger van Brian Riemer, maar moet na amper zes maanden zelf alweer beschikken. Ergens kan Marc Degryse dat ook begrijpen.

LEES OOK: Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

Degryse heeft twijfels bij Hasi op lange termijn

"De statistieken zijn dramatisch. De voorbije elf wedstrijden verloor Anderlecht zes keer. Een reeks die voor Nieuwjaar begon tegen Racing Genk en - veel erger - een verdiende thuisnederlaag tegen Dender", stelt de analist vast in Het Laatste Nieuws. "En wanneer Anderlecht won, was de prestatie zelden overtuigend."

Anderlecht probeerde daarom om een schokeffect te creëren met de trainerswissel. Besnik Hasi moet de trein weer op de rails krijge, maar daar heeft Degryse op lange termijn twijfels bij. "Ik stel me zeer de vraag of Hasi de man is die Anderlecht de komende drie jaar bij de hand kan nemen."

Vandenhaute keert alweer zijn kar

De tweede trainerswissel van het seizoen zorgt er meer dan ooit voor dat Wouter Vandenhaute weer vol in de wind komt te staan. De voorzitter is al niet populair bij de supporters en slaagt er ook maar niet in om stabiliteit te creëren. Eerder dit seizoen werden ook al Brian Riemer en CEO Sports Jesper Fredberg ontslagen.

"Ik stel me de vraag wanneer dit eens gaat eindigen bij Anderlecht. Het wordt wel héél veel. Het kan niet alleen aan de trainer liggen, als er al zoveel gesneuveld zijn", uit ook Degryse nu zijn twijfels. "Ooit moet het er wel óp zijn, natuurlijk."

Is Vandenhaute de grootste schuldige voor de huidige malaise?

Meest recent

'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

100
100
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

36
36
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

32
32
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

26
26
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

334
334
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

54
54
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

194
194
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

39
39
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

228
228
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

160
160
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

107
107
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

673
673
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

65
65
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

170
170
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

167
167
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

1050
1050
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

67
67
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

677
677
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

445
445
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

842
842
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

836
836
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

137
137
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

491
491
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

806
806
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

397
397

Meer sportnieuws