Degryse wijst naar Vandenhaute na ontslag Hubert

536 stemmen
Degryse wijst naar Vandenhaute na ontslag Hubert

Er ging donderdagochtend een schokgolf door het Lotto Park, want plots kondigde Anderlecht aan dat David Hubert ontslagen werd. Er kwam meteen ook een opvolger in de persoon van Besnik Hasi, die een contract tot het einde van het seizoen tekende.

Voor vrijwel iedereen kwam die beslissing toch als een verrassing. Hubert was pas in september aan de slag gegaan als opvolger van Brian Riemer, maar moet na amper zes maanden zelf alweer beschikken. Ergens kan Marc Degryse dat ook begrijpen.

LEES OOK: Degryse briest: “Ontzettend jammer voor Belgisch voetbal”

Degryse heeft twijfels bij Hasi op lange termijn

"De statistieken zijn dramatisch. De voorbije elf wedstrijden verloor Anderlecht zes keer. Een reeks die voor Nieuwjaar begon tegen Racing Genk en - veel erger - een verdiende thuisnederlaag tegen Dender", stelt de analist vast in Het Laatste Nieuws. "En wanneer Anderlecht won, was de prestatie zelden overtuigend."

Anderlecht probeerde daarom om een schokeffect te creëren met de trainerswissel. Besnik Hasi moet de trein weer op de rails krijge, maar daar heeft Degryse op lange termijn twijfels bij. "Ik stel me zeer de vraag of Hasi de man is die Anderlecht de komende drie jaar bij de hand kan nemen."

Vandenhaute keert alweer zijn kar

De tweede trainerswissel van het seizoen zorgt er meer dan ooit voor dat Wouter Vandenhaute weer vol in de wind komt te staan. De voorzitter is al niet populair bij de supporters en slaagt er ook maar niet in om stabiliteit te creëren. Eerder dit seizoen werden ook al Brian Riemer en CEO Sports Jesper Fredberg ontslagen.

"Ik stel me de vraag wanneer dit eens gaat eindigen bij Anderlecht. Het wordt wel héél veel. Het kan niet alleen aan de trainer liggen, als er al zoveel gesneuveld zijn", uit ook Degryse nu zijn twijfels. "Ooit moet het er wel óp zijn, natuurlijk."

Is Vandenhaute de grootste schuldige voor de huidige malaise?

Meest recent

Courtois verbaast en koopt zich bij nieuwe club in

Thibaut Courtois haalt op zijn 34ste nog steeds een bijzonder hoog niveau. De doelman van Real ...

18
18
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

59
59
'Hubert na pandoering plots op de wip bij Union'

Union is op enkele dagen tijd van de hemel naar de hel gegaan. Donderdag pakte het nog de Croky Cup ...

220
220
Wansmakelijke Lukaku-taferelen bij titelviering Inter

Inter speelde zondag zijn laatste thuiswedstrijd van het seizoen en dat ging gepaard met een groot ...

67
67
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht kan cashen, Club heeft beet'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

230
230
Llansana haalt ferm uit na KV Mechelen: “Heel het seizoen al”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen KV Mechelen. Paars-Wit moet nog vol aan ...

246
246
Degryse briest: “Ontzettend jammer voor Belgisch voetbal”

Club Brugge is op weg naar een nieuwe landstitel. Na een tweestrijd met Union SG in de Champions ...

369
369
Ophef na Club-Union: opvallend gebaar veroorzaakt storm

Club Brugge heeft de topper van Union SG overtuigend gewonnen. Aan het einde van de wedstrijd stond ...

716
716
Epolo onder de indruk: "Zij horen thuis in PO 1"

Standard speelde 0-0 in eigen huis tegen Racing Genk. Een gemiste kans voor de Luikenaars. Ibe ...

142
142
Fans keren RSCA de rug toe: De Cat en Taravel reageren

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen, waardoor ze nog steeds vierde staan. De Brusselaars ...

313
313
El Ouahdi vol vertrouwen: “Dan komt het in orde”

KRC Genk speelde 0-0 op het veld van Standard. Een belangrijk punt, want de Limburgers hebben nu ...

98
98
'JPL lonkt voor Nederlandse doelpuntenmachine'

Heel veel Belgische clubs gaan op zoek naar een nieuwe spits. In Nederland loopt één ...

151
151
'Wéér jackpot voor Club Brugge: miljoenen lonken'

Club Brugge verkocht Antonio Nusa voor 21 miljoen euro aan RB Leipzig. Het is de verwachting dat de ...

417
417
'Charleroi droomt van absolute monstertransfer'

Bij Sporting Charleroi zullen er in de zomer topspelers de club verlaten. Ze hopen één ...

57
57
Auwch! Club maakt Union extra belachelijk na pandoering

Club Brugge heeft zondag een aanzienlijke claim op de landstitel gelegd. In een rechtstreeks duel ...

450
450
'Genk vindt nieuwe steunpilaar: ervaren kracht naar uitgang'

KRC Genk blijft op koers om de Europe Play-Offs te winnen. De Limburgers hielden zaterdag stand op ...

297
297
'Lewandowski zwaait af in tranen: spectaculaire opvolger'

De emoties liepen zondagavond even hoog op in Camp Nou. Met tranen in de ogen nam Robert Lewandowski ...

220
220
Club Brugge donderdag kampioen? Dit zijn de scenario's

In de voorbije jaren viel de beslissing in de titelstrijd pas op de slotspeeldag, dit seizoen kan ...

425
425
'Kompany zorgt voor schokgolf rond De Ketelaere'

Charles De Ketelaere zou zelf al groen licht hebben gegeven voor een transfer naar Bayern ...

327
327
'Zomerwerken Anderlecht: Sibierski bouwt verder op viertal'

Dat RSC Anderlecht komende zomer een metamorfose moet ondergaan, werd zondagnamiddag andermaal ...

860
860
'Nieuwe coach krijgt meteen rampzalig nieuws bij Antwerp'

Antwerp FC heeft afgelopen weekend met onmiddelijke ingang afscheid genomen van Joseph Oosting. De ...

627
627
Prestatie Vanaken doet monden openvallen: "Beste van België"

Club Brugge heeft zijn 20ste landstitel binnen handbereik. Voor Blauw-Zwart kan het nauwelijks nog ...

531
531
Ingeving Taravel wordt nefast: grote klos bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

373
373
Extra ontgoocheling Union: "Was de wereld rondgegaan"

Union lijkt definitief een kruis te moeten maken over de titel nadat het een 5-0 om de oren kreeg ...

160
160
Pakkend afscheid Lewandowski: Barça pakt record

In LaLiga is de titelstrijd al gestreden. Daardoor mocht FC Barcelona wat later op zondagavond aan ...

147
147

Meer sportnieuws