TRANSFERUURTJE: 'Wending rond De Cuyper, Nainggolan vertrekt'

624 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Wending rond De Cuyper, Nainggolan vertrekt'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor komende zomer. Bovendien wordt er weer volop van (bonds)coaches gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Niet alleen Trossard: ook andere Duivel plots onmisbaar

Jupiler Pro League

Het lijkt stilaan vrijwel zeker dat Maxim De Cuyper in de zomer Club Brugge zal verlaten. De vraag is alleen nog wat zijn bestemming zal worden. Een verrassende club zou de debatten kunnen openen, want Bournemouth zou serieus werk willen maken van zijn komst. De Cuyper moet er de vervanger worden van Milos Kerkez, die gegeerd is door vele topclubs.

Ook Joel Ordoñez zal wellicht niet te houden zijn voor Club. Nu zou ook Atalanta zich gemeld hebben voor de sterkhouder achterin. Al zouden ze in Italië wel twijfelen of de Ecuadoraan financieel wel haalbaar is voor La Dea.

Wie daarentegen niet lijkt te gaan vertrekken, is Ardon Jashari. In de Zwitserse pers bevestigde Director of Football Dévy Rigaux dat het de bedoeling is dat de middenvelder nog een seizoen op Jan Breydel blijft. Tenzij er een niet te weigeren bod binnenkomt, natuurlijk.

Ondertussen blijven ze bij Club wel werken aan de toekomst. Zo hebben ze Lucas Delorge langer aan zich kunnen binden. De 17-jarige middenvelder, broer van AA Gent-speler Mathias, tekende bij voor drie seizoenen.

Voor Radja Nainggolan zou er na nog geen halfjaar alweer een einde kunnen komen aan zijn avontuur bij Lokeren-Temse. De ex-Rode Duivel bleek de voorbije maanden een onmiskenbare meerwaarde, maar door zijn leeftijd twijfelen ze op Daknam of ze zijn contract wel moeten verlengen. Ook de toekomst van trainer Stijn Vreven is gezien zijn aflopende contract nog onzeker.

Mogelijk kunnen Belgische clubs een zaakje doen bij PSV. Een aantal clubs uit ons land zouden hun oog laten vallen hebben op Samuel Gomez Van Hoogen, die einde contract is en dus mogelijk gratis op te halen is. De 19-jarige verdediger is een jeugdinternational en mocht dit seizoen al debuteren in de hoofdmacht, waardoor PSV hem wel graag langer aan boord wil houden.

Bij Antwerp hebben ze hun eerste zomertransfer officieel gepresenteerd. Daam Foulon komt in de zomer transfervrij over van KV Mechelen en tekende een contract voor drie seizoenen op de Bosuil.

Het is mogelijk de eerste van een resem transfers, want er lijkt heel wat beweging aan te komen op de Bosuil. Uit de huidige kern hebben amper zes spelers een contract dat langer loopt dan 2026. Van die zes zijn bovendien enkel Senne Lammens en Mahamadou Doumbia basisspelers, die bovendien in de kijker lopen. Marc Overmars zal dus ofwel veel contracten snel moeten verlengen, ofwel veel transfers doen.

Buitenland

Dit seizoen gooit Daniel Muñoz zeer hoge ogen bij Crystal Palace. Dat kan de voormalige rechtsachter van Genk in de zomer een absolute knaltransfer gaan opleveren. Hij zou hoog op het verlanglijstje staan van Manchester City, dat na het vertrek van Walker nog een rechtsback zoekt.

Zou Bournemouth een goede stap zijn voor De Cuyper?

Meest recent

'Tottenham gaat als gek tekeer: dubbelslag van 215 miljoen'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

4
4
"Hij is te plat voor Duivels" - België op achtervolgen, aanvaller kop van Jut

De Rode Duivels mikten woensdagavond op een plek in de 1/8ste finales van het WK 2026. Daarvoor ...

192
192
'Deal van 30 mil: topploeg schiet in actie voor Tresoldi'

Club Brugge zal deze zomer verschillende sterkhouders verliezen, maar is zeker niet van plan zijn ...

116
116
Transfers bij KVM en Westerlo, Union legt smaakmaker vast

De ploegen uit de Jupiler Pro League blijven zich roeren op de transfermarkt. Zo passeerde KVC ...

11
11
Vader Vital verklapt: zó reageert Vanaken op keuzes Garcia

Hans Vanaken is één van de meest besproken Rode Duivels dit WK. Zo woedt al wekenlang ...

102
102
"Nog niks gedaan" - Tweetal zorgt voor commotie in basiself Duivels

Woensdagavond vormt het Lumen Stadium in Seattle het decor van de 1/16de WK-finales van de Rode ...

72
72
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

610
610
Opstelling Duivels bekend! Garcia maakt statement tegen Senegal

De Rode Duivels strijden woensdagavond tegen Senegal voor een plek in de 1/8ste finales van het WK. ...

310
310
Antwerp tussen hoop en vrees: "Eén ding is zeker ..."

Antwerp FC leeft in grote onduidelijkheid wat de toekomst betreft. Dinsdag verstreek de deadline ...

409
409
Kane flikt het! Engeland doorprikt Congolese droom in slot

Engeland heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Tegen een dapper DR ...

45
45
'Overmars wil stunten met terugkeer oude bekende'

Antwerp zag de voorbije weken zijn kern gedecimeerd worden. Het zag vooral een pak kwaliteit en ...

354
354
'Antwerp blijft in spanning: dit scenario waarschijnlijkst'

Quo vadis, Royal Antwerp? Deze week werd de toekomst van de Great Old wel heel prangend, want tegen ...

316
316
'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Bij KRC Genk zullen ze zich de voorbije jaren wel een paar keer voor het hoofd geslagen hebben dat ...

233
233
Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

21
21
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

107
107
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

59
59
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

105
105
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

300
300
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

85
85
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

187
187
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

480
480
STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

171
171
Union SG raast door en heeft miljoenendeal beet

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

93
93
Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland ligt uit het WK. Dat is geen verrassing wie Oranje de afgelopen maanden en jaren heeft ...

107
107
‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

229
229

Meer sportnieuws