TRANSFERUURTJE: 'Wending rond De Cuyper, Nainggolan vertrekt'

door
TRANSFERUURTJE: 'Wending rond De Cuyper, Nainggolan vertrekt'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor komende zomer. Bovendien wordt er weer volop van (bonds)coaches gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Rudi Garcia baalt: “Rode Duivel plots onder niveau”

Jupiler Pro League

Het lijkt stilaan vrijwel zeker dat Maxim De Cuyper in de zomer Club Brugge zal verlaten. De vraag is alleen nog wat zijn bestemming zal worden. Een verrassende club zou de debatten kunnen openen, want Bournemouth zou serieus werk willen maken van zijn komst. De Cuyper moet er de vervanger worden van Milos Kerkez, die gegeerd is door vele topclubs.

Ook Joel Ordoñez zal wellicht niet te houden zijn voor Club. Nu zou ook Atalanta zich gemeld hebben voor de sterkhouder achterin. Al zouden ze in Italië wel twijfelen of de Ecuadoraan financieel wel haalbaar is voor La Dea.

Wie daarentegen niet lijkt te gaan vertrekken, is Ardon Jashari. In de Zwitserse pers bevestigde Director of Football Dévy Rigaux dat het de bedoeling is dat de middenvelder nog een seizoen op Jan Breydel blijft. Tenzij er een niet te weigeren bod binnenkomt, natuurlijk.

Ondertussen blijven ze bij Club wel werken aan de toekomst. Zo hebben ze Lucas Delorge langer aan zich kunnen binden. De 17-jarige middenvelder, broer van AA Gent-speler Mathias, tekende bij voor drie seizoenen.

Voor Radja Nainggolan zou er na nog geen halfjaar alweer een einde kunnen komen aan zijn avontuur bij Lokeren-Temse. De ex-Rode Duivel bleek de voorbije maanden een onmiskenbare meerwaarde, maar door zijn leeftijd twijfelen ze op Daknam of ze zijn contract wel moeten verlengen. Ook de toekomst van trainer Stijn Vreven is gezien zijn aflopende contract nog onzeker.

Mogelijk kunnen Belgische clubs een zaakje doen bij PSV. Een aantal clubs uit ons land zouden hun oog laten vallen hebben op Samuel Gomez Van Hoogen, die einde contract is en dus mogelijk gratis op te halen is. De 19-jarige verdediger is een jeugdinternational en mocht dit seizoen al debuteren in de hoofdmacht, waardoor PSV hem wel graag langer aan boord wil houden.

Bij Antwerp hebben ze hun eerste zomertransfer officieel gepresenteerd. Daam Foulon komt in de zomer transfervrij over van KV Mechelen en tekende een contract voor drie seizoenen op de Bosuil.

Het is mogelijk de eerste van een resem transfers, want er lijkt heel wat beweging aan te komen op de Bosuil. Uit de huidige kern hebben amper zes spelers een contract dat langer loopt dan 2026. Van die zes zijn bovendien enkel Senne Lammens en Mahamadou Doumbia basisspelers, die bovendien in de kijker lopen. Marc Overmars zal dus ofwel veel contracten snel moeten verlengen, ofwel veel transfers doen.

Buitenland

Dit seizoen gooit Daniel Muñoz zeer hoge ogen bij Crystal Palace. Dat kan de voormalige rechtsachter van Genk in de zomer een absolute knaltransfer gaan opleveren. Hij zou hoog op het verlanglijstje staan van Manchester City, dat na het vertrek van Walker nog een rechtsback zoekt.

Zou Bournemouth een goede stap zijn voor De Cuyper?

Meest recent

Stijnen steelt show: finalisten Promotion PO's bekend

In de Jupiler Pro League zijn alle ogen gericht op de titelrace, maar ook in de tweede afdeling valt ...

75
75
'Taravel hakt knopen door: De Cat in, Hazard out?'

Na de pijnlijke nul op zes tegen STVV en Union is het alweer alarmfase rood bij RSC Anderlecht, waar ...

25
25
'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Dankzij een fraaie negen op negen mag Antwerp alsnog hoop koesteren op een Europees ticket, maar ...

220
220
Anderlecht in nesten: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

87
87
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

193
193
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

127
127
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

144
144
'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

345
345
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

230
230
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

119
119
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

268
268
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

59
59
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

148
148
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

137
137
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

75
75
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

268
268
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

265
265
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

420
420
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

64
64
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

207
207
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

97
97
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

91
91
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

335
335
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

153
153
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

552
552

Meer sportnieuws