Brokkenparcours Vandenhaute: Hubert volgende slachtoffer

door
Brokkenparcours Vandenhaute: Hubert volgende slachtoffer

RSC Anderlecht heeft wéér een trainer ontslagen. Het Lotto Park is een duiventil pur sang geworden. De Brusselse fans zijn niet te spreken over de nieuwe wending. Voorzitter Wouter Vandenhaute krijgt de volle laag.

De afgelopen weken is een deeltje van het RSCA-publiek terug begonnen met 'Wouter buiten' te roepen. Voorlopig krijgen ze geen gehoor van de rest van het stadion, die vooral hopen dat de beker wordt gewonnen. Zij willen rust en hebben daar vooral nood aan. Op de sociale media krijgt Marc Coucke al weken tags met kritiek aan het adres van de voorzitter.

LEES OOK: Hubert verrast bij Union SG: "Hij kan weer spelen"

5 trainers in 4 jaar tijd onder Vandenhaute

Vandenhaute werd op 6 januari 2021 officieel benoemd tot voorzitter van Anderlecht. Tot op heden is zijn parcours op sportief vlak absoluut geen succes geweest. RSCA blinkt vooral niet uit in stabiliteit. We kondigden na het vertrek van Fredberg al snel aan dat het in 2025 ook een komen en gaan van spelers zal worden.

In januari werden er al opvallend veel transacties afgerond, in- en uitgaand. Waarbij ook vragen dienden gesteld te worden, zoals de uitgaande transfers van Anders Dreyer en Francis Amuzu onder de marktwaarde. In de zomer gaat er héél veel gebeuren in het Lotto Park. Een komen en gaan van spelers. Nog maar eens de kern door elkaar schudden. De hoeveelste keer al in 4 jaar tijd?

Nog erger is het feit dat RSCA in amper vier jaar tijd al 5 hoofdtrainers heeft gehad. Vincent Kompany leek voor stabiliteit te zorgen, met een duidelijke visie en speelstijl. Net op het moment dat Anderlecht weer Belgische top was, ging het naar beneden. Kompany werd richting uitgang geduwd, Felice Mazzu kwam. Een persoonlijke keuze van Vandenhaute, een grote blunder. RSCA eindigde dat seizoen 11de.

Stabiliteit blijft ver te zoeken

Brian Riemer kwam in de plaats. Met zeer pragmatisch voetbal, maar met een duidelijke visie dankzij Fredberg. De Denen kregen veel kritiek, maar er stond wel snel iets. RSCA deed tot de laatste dag mee voor de titel. Was die visie wat we gewend waren van het grote RSCA? Neen zeker niet, maar het zorgde op de korte termijn wel voor een vlucht naar boven. Er kwam rust en stabiliteit. 

In de zomer bleek al snel dat er intern een machtsstrijd was. Fredberg had véél te zeggen, Vandenhaute greep terug meer en meer macht. Na enkele maanden in het nieuwe seizoen werden Riemer en Fredberg al bij de minste tegenslag ontslagen. Vandenhaute haalde Olivier Renard en stelde zelf David Hubert aan. Een risico. Die laatste kwam als onervaren trainer immers niet zoals Nicky Hayen bij Club Brugge terecht in een stabiele sportieve organisatie. Hubert werd al na vijf maanden ontslagen. 

Vandenhaute heeft met Kompany, Mazzu, Riemer, Hubert, Hasi (en dan rekenen we interim-trainer Veldman nog niet mee) al 5! trainers in 4 jaar gehad. Met Verbeke, Fredberg en Riemer passeerden er al al drie TD's en op Neerpede stonden er met Kindermans, Hemmersam en nu Borguet ook al drie anderen aan de top van de piramide. 

De druk op de resterende 11 matchen is enorm. De aanstelling van Hasi zorgt voor heel veel controverse binnen de ooit zo fiere Brusselse aanhang. We haalden na de ontslagronde van Riemer en Fredberg aan dat Vandenhaute voor een cruciaal jaar stond. De laatste kans om het te laten slagen. De druk is méér dan ooit héél groot op zijn functioneren. Je kan immers niet blijven wisselen op cruciale posities. De excuses zijn ondertussen helemaal opgebruikt. 

CR

Is Vandenhaute nog de juiste man voor Anderlecht?

Meest recent

Stankovic schenkt klare wijn over transfer naar Inter

Club Brugge gaat in de zomer een resem sterkhouders verliezen, dat staat nu al vast. Blauw-Zwart ...

149
149
Euvrard zwaar onder de indruk van drie spelers Zulte Waregem

Standard neemt het morgenavond aan de Gaverbeek op tege Zulte Waregem. De Rouches hebben maar ...

43
43
Taravel verklaart deze grote metamorfose bij Anderlecht

Kan RSC Anderlecht nog eens punten rapen in Brugge? De match tegen Club Brugge is cruciaal om te ...

92
92
Leko waarschuwt Anderlecht: Paars-Wit 'vreest'

Club Brugge neemt het morgen in eigen huis op tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit wist er voor het ...

195
195
KRC Genk hoopt mee: "Ik wil mee naar het WK"

Bij KRC Genk draaien ze een zeer wisselvallig seizoen. Nicky Hayen kreeg dat er ook nog niet ...

41
41
Arsenal door in FA Cup: grote zorgen om Trossard

Arsenal speelde om 13u15 zijn partij in de FA Cup tegen Mansfield Town. De Gunners hadden het knap ...

17
17
Van der Elst ‘tipt’ JPL-topclubs: "Klaar voor volgende stap"

Bij KVC Westerlo hopen ze elke mercato een uitgaande miljoenentransfer af te ronden. In januari ...

35
35
Boskamp opent frontale aanval op Donald Trump

Voormalig publiekslieveling Johan Boskamp is de laatste maanden minder op televisie te zien. De ...

63
63
Kljestan verrast: "Anderlecht had hem moeten houden"

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een cruciale fase. Als ze nog echt willen meedoen voor de top drie, ...

131
131
Hoe KRC Genk dankzij Union SG zijn lesje heeft geleerd

KRC Genk staat voor een zeer moeilijke verplaatsing naar Union SG. De Limburgers lopen daar een oude ...

70
70
'Jackpot KRC Genk in zicht: extra WK-ganger in de maak'

KRC Genk lijkt komende zomer opnieuw te gaan cashen op verschillende spelers. Eén van de ...

90
90
Gentse natrap op Leko: "Dan hoor je hier misschien niet thuis"

Mathematisch is nog steeds heel wat mogelijk, maar AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' ...

158
158
Anderlecht lacht tanden bloot: "Híj́ is de beste speler in JPL"

Een kleine maand geleden lag RSC Anderlecht nog tegen de touwen en was de crisis bij de ...

186
186
"Dan maakt niemand kans" - zware titelclaim bij Club Brugge

Het einde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League is in zicht, de titelstrijd in de ...

213
213
Marc Coucke bakt het bruin: 'Helse uitdaging wacht'

Ondernemer, voetbalbaas en showman: Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de aandacht moet ...

52
52
TRANSFERUURTJE: 'Kassa rinkelt in Gent, zware dreun Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

237
237
Antwerp-lichtpuntje blijft strijdvaardig na teleurstelling

Play-Off 1 lijkt wel heel erg ver voor Royal Antwerp FC na het gelijkspel tegen La Louvière. ...

59
59
Conte schept duidelijkheid over De Bruyne én Lukaku

Kevin De Bruyne maakte eindelijk zijn rentree bij Napoli na een slepende blessure. Ook Romelu Lukaku ...

44
44
Proto verrast met open sollicitatie bij Anderlecht

Silvio Proto is momenteel assistent van Jeremy Taravel bij RSC Anderlecht. De voormalige doelman ...

257
257
Tresoldi eerlijk over concurrentiestrijd bij Club Brugge

Nicolo Tresoldi is dit seizoen volledig ontploft bij Club Brugge. De aanvaller scoort aan de lopende ...

161
161
Kouyaté verbaast iedereen met uitspraken na Antwerp-zeperd

Royal Antwerp FC heeft de kansen op een plek in de top 6 helemaal om zeep geholpen. The Great Old ...

172
172
Pocognoli geeft criticasters lik op stuk: Frankrijk keert kar

Sebastien Pocognoli kende een desastreuze start bij AS Monaco en er werd meteen al over een ...

118
118
Niet Vanaken, Bertaccini ziet beste JPL-speler bij Club

Club Brugge is de grote favoriet voor het duel met RSC Anderlecht. Adriano Bertaccini hoopt in de ...

270
270
Kompany verliest geduld met media na Bayern-zege

Bayern München won makkelijk met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. De titel kan Bayern ...

277
277
Proto bijt terug naar Renard na uitval over Anderlecht

Olivier Renard haalde enkele weken geleden zeer hard uit naar RSC Anderlecht, nadat hij er werd ...

229
229

Meer sportnieuws