Brokkenparcours Vandenhaute: Hubert volgende slachtoffer

260 stemmen
Brokkenparcours Vandenhaute: Hubert volgende slachtoffer

RSC Anderlecht heeft wéér een trainer ontslagen. Het Lotto Park is een duiventil pur sang geworden. De Brusselse fans zijn niet te spreken over de nieuwe wending. Voorzitter Wouter Vandenhaute krijgt de volle laag.

De afgelopen weken is een deeltje van het RSCA-publiek terug begonnen met 'Wouter buiten' te roepen. Voorlopig krijgen ze geen gehoor van de rest van het stadion, die vooral hopen dat de beker wordt gewonnen. Zij willen rust en hebben daar vooral nood aan. Op de sociale media krijgt Marc Coucke al weken tags met kritiek aan het adres van de voorzitter.

LEES OOK: Jaecques licht taken Vandenhaute toe: "Antwerp 2.0"

5 trainers in 4 jaar tijd onder Vandenhaute

Vandenhaute werd op 6 januari 2021 officieel benoemd tot voorzitter van Anderlecht. Tot op heden is zijn parcours op sportief vlak absoluut geen succes geweest. RSCA blinkt vooral niet uit in stabiliteit. We kondigden na het vertrek van Fredberg al snel aan dat het in 2025 ook een komen en gaan van spelers zal worden.

In januari werden er al opvallend veel transacties afgerond, in- en uitgaand. Waarbij ook vragen dienden gesteld te worden, zoals de uitgaande transfers van Anders Dreyer en Francis Amuzu onder de marktwaarde. In de zomer gaat er héél veel gebeuren in het Lotto Park. Een komen en gaan van spelers. Nog maar eens de kern door elkaar schudden. De hoeveelste keer al in 4 jaar tijd?

Nog erger is het feit dat RSCA in amper vier jaar tijd al 5 hoofdtrainers heeft gehad. Vincent Kompany leek voor stabiliteit te zorgen, met een duidelijke visie en speelstijl. Net op het moment dat Anderlecht weer Belgische top was, ging het naar beneden. Kompany werd richting uitgang geduwd, Felice Mazzu kwam. Een persoonlijke keuze van Vandenhaute, een grote blunder. RSCA eindigde dat seizoen 11de.

Stabiliteit blijft ver te zoeken

Brian Riemer kwam in de plaats. Met zeer pragmatisch voetbal, maar met een duidelijke visie dankzij Fredberg. De Denen kregen veel kritiek, maar er stond wel snel iets. RSCA deed tot de laatste dag mee voor de titel. Was die visie wat we gewend waren van het grote RSCA? Neen zeker niet, maar het zorgde op de korte termijn wel voor een vlucht naar boven. Er kwam rust en stabiliteit. 

In de zomer bleek al snel dat er intern een machtsstrijd was. Fredberg had véél te zeggen, Vandenhaute greep terug meer en meer macht. Na enkele maanden in het nieuwe seizoen werden Riemer en Fredberg al bij de minste tegenslag ontslagen. Vandenhaute haalde Olivier Renard en stelde zelf David Hubert aan. Een risico. Die laatste kwam als onervaren trainer immers niet zoals Nicky Hayen bij Club Brugge terecht in een stabiele sportieve organisatie. Hubert werd al na vijf maanden ontslagen. 

Vandenhaute heeft met Kompany, Mazzu, Riemer, Hubert, Hasi (en dan rekenen we interim-trainer Veldman nog niet mee) al 5! trainers in 4 jaar gehad. Met Verbeke, Fredberg en Riemer passeerden er al al drie TD's en op Neerpede stonden er met Kindermans, Hemmersam en nu Borguet ook al drie anderen aan de top van de piramide. 

De druk op de resterende 11 matchen is enorm. De aanstelling van Hasi zorgt voor heel veel controverse binnen de ooit zo fiere Brusselse aanhang. We haalden na de ontslagronde van Riemer en Fredberg aan dat Vandenhaute voor een cruciaal jaar stond. De laatste kans om het te laten slagen. De druk is méér dan ooit héél groot op zijn functioneren. Je kan immers niet blijven wisselen op cruciale posities. De excuses zijn ondertussen helemaal opgebruikt. 

CR

Is Vandenhaute nog de juiste man voor Anderlecht?

Meest recent

Anderlecht 10 jaar zonder prijs: Bruno spreekt over ambities

Bij RSC Anderlecht beginnen ze het seizoen met een thuismatch tegen La Louvière. Het ...

21
21
'Bruno schuift met pionnen: groot slachtoffer in basiself'

RSC Anderlecht begint zondagavond aan zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De ...

5
5
'Liverpool helemaal los: stuntdeal bij Barça, bod van 115 mil'

Na een tegenvallend seizoen wil Liverpool FC in de komende jaargang opnieuw een gooi doen naar de ...

18
18
Potts debuteert bij Club: ploegmaats doen boekje open

Club Brugge heeft de competitie geopend met een vlotte 3-0-overwinning tegen KV Kortrijk. Daarbij ...

206
206
Vermeeren forceert plots sensationele transferwending

Arthur Vermeeren leek bij RB Leipzig opnieuw op weg naar de uitgang. Enkele maanden later ligt alles ...

175
175
'Genk lanceert nieuw offensief: dríé extra aanwinsten'

KRC Genk opent zondagnamiddag zijn nieuwe seizoen met een bezoek aan Zulte Waregem. Ondertussen ...

265
265
Club Brugge heeft nieuw 'monster': kranten gaan uit hun dak

Club Brugge is foutloos aan de nieuwe jaargang in de Jupiler Pro League begonnen. Vrijdagavond ...

478
478
Koffi of Chambaere? Hubert geeft zijn keuze prijs

Union SG zag Kjell Scherpen naar Ipswich Town in Engeland vertrekken en haalde Hervé Koffi ...

61
61
Vanaken looft aanwinst: "Ongelooflijk!"

Club Brugge won met 3-0 van KV Kortrijk. Een goede opener van het seizoen. De landskampioen had ...

578
578
Lee meteen lieveling bij Club: "Heb ik nog nooit meegemaakt"

Club Brugge heeft het seizoen geopend met een vlotte 3-0-zege tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart is nog ...

762
762
Efficiënt Club haalt na rust trekker over tegen kranig KVK

Club Brugge moest even op gang komen, maar maakte na rust toch komaf met een kranig KV Kortrijk. De ...

118
118
'Clement vangt bot: Standard eist 8 miljoen euro'

Als het van Philippe Clement afhangt, dan gaat hij deze zomer nog shoppen bij Standard. Dat meldt ...

313
313
Tzolis: "Daarom verliet ik Club voor Arsenal"

Bij Club Brugge zagen ze Christos Tzolis naar Arsenal vertrekken. Dat leverde 40 miljoen euro op. De ...

515
515
Club Brugge op voorsprong: Brugse fans schrikken even

Club Brugge en KV Kortrijk openden vanavond de Jupiler Pro League. De eerste 45 minuten liggen ...

219
219
"Ik verlaat Anderlecht komende zomer niét"

Bij RSC Anderlecht was het de afgelopen jaren een komen en gaan van spelers. Vaak waren spelers al ...

468
468
Standard hoopt op nieuwe sensatie: "Enorme club"

Standard plukte Salieu Drammeh voor ruim twee miljoen euro weg bij het Noorse Lillestrøm SK. ...

182
182
Stevige bom onder spraakmakend huwelijk Cristiano Ronaldo?

Cristiano Ronaldo blijft ook na zijn 40ste de debatten beheersen. De Portugees staat voor een ...

100
100
Madou maakt volgende ingaande transfer Club Brugge bekend

Club Brugge staat op het punt om een nieuwe opvallende zomertransfer af te ronden. De Spaanse ...

542
542
Jupiler Pro League met 5 jonge parels: van RSCA tot Club Brugge

Alle jaren horen we hetzelfde cliché: de competitie is kwalitatief armer geworden. De Jupiler ...

319
319
'Na Club Brugge-akkoord: ongeziene wending rond Adedeji'

Na zijn akkoord met Club Brugge leek Noah Adedeji-Sternberg op weg naar de uitgang bij KRC Genk. ...

1573
1573
Ruben Van Gucht zorgt voor enorme relationele schokgolf

Ruben Van Gucht blijft een naam die reacties uitlokt. De sportjournalist haalt al jaren de ...

107
107
Club Brugge - KV Kortrijk: Leko voert twee wissels door

Club Brugge en KV Kortrijk openen vanavond de Jupiler Pro League. Blauw-Zwart wil na de nederlaag in ...

125
125
Standard stalt verdediger bij andere Belgische club

Bij Standard kenden ze al een zeer drukke zomermercato. Sportief directeur Marc Wilmots wist al de ...

65
65
Biancone geeft smaakmaker RSCA raad: "Nog jaar blijven"

Bij RSC Anderlecht verloren ze met Thorgan Hazard en Nathan De Cat twee sterkhouders, Keisuke Goto ...

512
512
Sommer geeft toe: “Die club was ook een optie”

Club Brugge pakte stevig uit door Yann Sommer transfervrij aan te trekken. Hij was vorig jaar nog ...

469
469

Meer sportnieuws