Brokkenparcours Vandenhaute: Hubert volgende slachtoffer

door
Brokkenparcours Vandenhaute: Hubert volgende slachtoffer

RSC Anderlecht heeft wéér een trainer ontslagen. Het Lotto Park is een duiventil pur sang geworden. De Brusselse fans zijn niet te spreken over de nieuwe wending. Voorzitter Wouter Vandenhaute krijgt de volle laag.

De afgelopen weken is een deeltje van het RSCA-publiek terug begonnen met 'Wouter buiten' te roepen. Voorlopig krijgen ze geen gehoor van de rest van het stadion, die vooral hopen dat de beker wordt gewonnen. Zij willen rust en hebben daar vooral nood aan. Op de sociale media krijgt Marc Coucke al weken tags met kritiek aan het adres van de voorzitter.

LEES OOK: Vandenhaute haalt gram: "Mooie erfenis bij Anderlecht"

5 trainers in 4 jaar tijd onder Vandenhaute

Vandenhaute werd op 6 januari 2021 officieel benoemd tot voorzitter van Anderlecht. Tot op heden is zijn parcours op sportief vlak absoluut geen succes geweest. RSCA blinkt vooral niet uit in stabiliteit. We kondigden na het vertrek van Fredberg al snel aan dat het in 2025 ook een komen en gaan van spelers zal worden.

In januari werden er al opvallend veel transacties afgerond, in- en uitgaand. Waarbij ook vragen dienden gesteld te worden, zoals de uitgaande transfers van Anders Dreyer en Francis Amuzu onder de marktwaarde. In de zomer gaat er héél veel gebeuren in het Lotto Park. Een komen en gaan van spelers. Nog maar eens de kern door elkaar schudden. De hoeveelste keer al in 4 jaar tijd?

Nog erger is het feit dat RSCA in amper vier jaar tijd al 5 hoofdtrainers heeft gehad. Vincent Kompany leek voor stabiliteit te zorgen, met een duidelijke visie en speelstijl. Net op het moment dat Anderlecht weer Belgische top was, ging het naar beneden. Kompany werd richting uitgang geduwd, Felice Mazzu kwam. Een persoonlijke keuze van Vandenhaute, een grote blunder. RSCA eindigde dat seizoen 11de.

Stabiliteit blijft ver te zoeken

Brian Riemer kwam in de plaats. Met zeer pragmatisch voetbal, maar met een duidelijke visie dankzij Fredberg. De Denen kregen veel kritiek, maar er stond wel snel iets. RSCA deed tot de laatste dag mee voor de titel. Was die visie wat we gewend waren van het grote RSCA? Neen zeker niet, maar het zorgde op de korte termijn wel voor een vlucht naar boven. Er kwam rust en stabiliteit. 

In de zomer bleek al snel dat er intern een machtsstrijd was. Fredberg had véél te zeggen, Vandenhaute greep terug meer en meer macht. Na enkele maanden in het nieuwe seizoen werden Riemer en Fredberg al bij de minste tegenslag ontslagen. Vandenhaute haalde Olivier Renard en stelde zelf David Hubert aan. Een risico. Die laatste kwam als onervaren trainer immers niet zoals Nicky Hayen bij Club Brugge terecht in een stabiele sportieve organisatie. Hubert werd al na vijf maanden ontslagen. 

Vandenhaute heeft met Kompany, Mazzu, Riemer, Hubert, Hasi (en dan rekenen we interim-trainer Veldman nog niet mee) al 5! trainers in 4 jaar gehad. Met Verbeke, Fredberg en Riemer passeerden er al al drie TD's en op Neerpede stonden er met Kindermans, Hemmersam en nu Borguet ook al drie anderen aan de top van de piramide. 

De druk op de resterende 11 matchen is enorm. De aanstelling van Hasi zorgt voor heel veel controverse binnen de ooit zo fiere Brusselse aanhang. We haalden na de ontslagronde van Riemer en Fredberg aan dat Vandenhaute voor een cruciaal jaar stond. De laatste kans om het te laten slagen. De druk is méér dan ooit héél groot op zijn functioneren. Je kan immers niet blijven wisselen op cruciale posities. De excuses zijn ondertussen helemaal opgebruikt. 

CR

Is Vandenhaute nog de juiste man voor Anderlecht?

Meest recent

Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

5
5
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

13
13
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

71
71
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

69
69
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

115
115
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

56
56
Mokerslag De Cuyper: WK plots in gevaar?

Maxim De Cuyper heeft de afgelopen jaren een ferme opmars gemaakt. Van Club Brugge naar een ...

71
71
‘Strijd om Amadou Onana barst los: drie grootmachten’

Amadou Onana is bij de Rode Duivels niet meer weg te denken. Bij Aston Villa speelt de boomlange ...

50
50
Raman deelt ferme steek uit aan Club Brugge-fans

Benito Raman en Club Brugge, het zal nooit meer goedkomen. De aanvaller maakt nu het mooie weer bij ...

282
282
Vervanger Lukaku? Rudi Garcia maakt keuze

Romelu Lukaku geeft verstek voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten. De topscorer ...

62
62
De Cuyper slaat terug na kritiek op defensie Duivels

Komende zomer willen de Rode Duivels op het WK graag hoge ogen gooien. Om zo goed mogelijk aan de ...

40
40
Ruzie escaleert: Napoli stelt Lukaku ultimatum

De Rode Duivels stomen zich in de Verenigde Staten klaar voor het WK zonder Romelu Lukaku. De ...

231
231
De Cat voor toptransfer? Oude bekende duikt op

Nathan De Cat speelde zich de voorbije maanden al in de kijker en in de komende dagen zal zijn ...

80
80
'BOM: Real wil droomdeal Barça saboteren'

FC Barcelona stevent voorlopig af op de titel in LaLiga en is ook in de Champions League nog steeds ...

62
62
Anderlecht botst op njet van Rode Duivel

Anderlecht heeft nog eens een Rode Duivel, want Nathan De Cat werd voor de oefenmatchen tegen de VS ...

168
168
'Rode Duivel bekroont boerenjaar met knaltransfer'

De Rode Duivels oefenen in de komende dagen tegen de Verenigde Staten en Mexico en die matchen ...

71
71
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club in gevaar, Kompany hakt knoop door'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

136
136
Peperdure flop Anderlecht: pijnlijke details onthuld

RSC Anderlecht laat zich niet opjagen in de zoektocht naar een nieuwe sportieve baas. Maar goed ook, ...

212
212
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

585
585
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

137
137
AA Gent draait overuren: overeenkomst tot medio 2029

Voor het tweede jaar op rij kwalificeerde AA Gent zich voor de Champions' Play-Offs, waarin het dit ...

100
100
Club Brugge trendsetter: "Goed gezien van Verhaeghe"

Na de landstitel van afgelopen seizoen begint Union straks alweer in polepositie aan de play-offs. ...

455
455
Ophef bij VRT: Van Gucht deelt onverwachte tik uit

Ruben Van Gucht heeft onlangs zelf de speculatie rond zijn toekomst flink aangewakkerd. Met een ...

129
129
Italianen zorgen voor woede: pikante beelden na kwalificatie

Donderdagavond werden de halve finales van de WK-barrages afgewerkt. Daarin zette onder meer ...

170
170
'Twee clubs doen strijd om Karetsas helemaal losbarsten'

KRC Genk greep vorige week naast de top zes en dat maakte heel wat los. Heel wat analisten toonden ...

520
520

Meer sportnieuws