Swerts niet eens met kritiek: "Kiezen wél voor België"

door
Swerts niet eens met kritiek:

België is een heel divers land en er zijn héél veel jonge talenten die door hun achtergrond voor meerdere landen kunnen kiezen in hun voetbalcarrière. Gill Swerts, coach van de beloften van België, kwam met een heel duidelijk statement over alle ophef van de afgelopen weken. Er zullen nog véél dossiers volgen.

LEES OOK: Mannaert, opgelet: Congo aast wéér op jonge Duivel

Veel spelers kiezen wél voor België

Mohamed Oauhbi gooide als vertegenwoordiger van Marokko en ex-jeugdcoach van Anderlecht nog eens wat olie op het vuur door aan te halen dat de Belgische voetbalbond geen al te beste werk leverde met jongens met een dubbele nationaliteit. Zo haalde hij Ali Maamar aan, die in de jeugd wel werd opgeroepen door Marokko maar niet door België. Dat vond hij niet kunnen, omdat de KBVB hem nu wel bij de U21 wilde halen. De coach spreekt vooral voor eigen winkel en het feit dat Marokko wél zoveel moeite doet, en België zogezegd niet. Er moet ook door dergelijke uitspraken worden gekeken.

Maamar was geen echte uitblinker bij de jeugd van RSCA, maar hij ontwikkelt zich dit seizoen goed en het is dan ook logisch dat hij dan in de kijker loopt. In België is er héél veel talent en zo heeft een speler als Maamar heel wat concurrentie op zijn positie.

Mbangula & co

Swerts gaat terecht niet mee in het verhaal dat er 'weinig moeite' wordt gedaan voor die jongens. Zo werden spelers als Talbi en Karetsas jarenlang opgeroepen voor de nationale jeugdploegen. Sommigen maken nadien nu eenmaal andere keuzes. We haalden al aan dat er véél jongens wél voor België kiezen..

"Ik vind dat we te veel focus leggen op de jongens die niet voor België kiezen, want er zijn velen die dat wel doen. Samuel Mbangula kan ook voor Congo uitkomen. Hij werd niet opgeroepen voor de eerste ploeg, maar had echt zin om voor de beloften uit te komen. Een teken dat hij echt voor België wil spelen. Noah Adededji-Sternberg kan ook voor Duitsland kiezen, maar de signalen voor België zijn op dit moment goed", geeft hij aan in La Dernière Heure.

Swerts verklaart ook dat de KBVB altijd goede contacten heeft onderhouden met dergelijke spelers. Hij vindt het wel vreemd dat een speler die altijd voor de jeugdploegen van België heeft gespeeld, nadien nog voor een ander land kan kiezen.

Is er te veel ophef omtrent deze keuzes?

Meest recent

'Hasi velt verdict: aanwinst Renard verlaat Anderlecht'

De wintermercato opent pas binnen anderhalve maand zijn deuren, maar RSC Anderlecht blijkt nu al ...

46
46
Pech voor Garcia: steunpilaar Rode Duivels haakt af

Zaterdag bleven de Rode Duivels steken op een gelijkspel in Kazachstan. Een afgesloten hoofdstuk, zo ...

99
99
Bayern ontploft: Duitsers vrezen drama voor De Cat

Nathan De Cat staat op een kruispunt dat zijn hele carrière kan maken of kraken. In Duitsland ...

206
206
Garcia stevig: "Anders ben je geen fan van de Rode Duivels"

Rudi Garcia heeft zijn persbabbel met flinke tegenzin afgewerkt. De Franse coach van de Rode Duivels ...

62
62
Marc Coucke gooit alles op tafel: "Ruim 30.000 zijn het er!"

Marc Coucke is een naam die ondertussen klinkt als een klok in heel België. De man maakte ...

172
172
Raskin voert druk op: "Anders geen plaats op het WK"

Nicolas Raskin staat voor een zeer leuk duel. Hij neemt het met de Rode Duivels morgen op tegen ...

35
35
Gepikeerde Garcia scherp over uithaal Doku en forse kritiek

Rudi Garcia kreeg na het 1-1-gelijkspel tegen Kazachstan bakken kritiek over zich heen. Deels ...

214
214
Marc Wilmots slaat toe met volgende topdeal

Marc Wilmots heeft een volgende slag weten te slaan. Standard heeft een van zijn sterkhouders immers ...

63
63
Nederland 'ontdekt' Kompany: "Blij met 10de keuze"

Vincent Kompany is anno 2025 een van de betere trainers in Europa. Na passages bij RSC Anderlecht en ...

131
131
De Cat naar München? Sterke man Bayern reageert

Nathan De Cat wordt ondertussen aan zowat elke Europese subtopper gelinkt, met daarbij ook nog eens ...

205
205
FC Barcelona verrast iedereen met gigantisch groot nieuws

FC Barcelona heeft vandaag groot nieuws meegedeeld. De Catalanen zullen komend weekend immers terug ...

82
82
Marbella komt met update over blessure Vanheusden

Zinho Vanheusden viel onlangs uit met een knieblessure. Er werd meteen gevreesd voor een lange ...

70
70
Rode Duivels terug thuis bij Standard: vijftal keert terug

De Rode Duivels spelen morgen in een vol huis tegen Liechtenstein. Voor de Luikse fans is het ...

123
123
'Club Brugge blijft in running voor pittige transfer'

Het lijkt er niet op dat we bij Club Brugge al te veel transferactiviteit zullen moeten verwachten ...

200
200
Is dit de reden waarom Overmars Antwerp boven Ajax kiest?

Ajax is de laatste weken in een diepe crisis beland. Trainer John Heitinga werd ontslagen en ...

192
192
'Vol huis voor Rode Duivels: KBVB smeedt nu al plan'

Na het gelijkspel van vorig weekend in Kazachstan zijn de Rode Duivels nog niet zeker van hun ticket ...

79
79
Bondscoach benoemt dé reden voor pijnlijke exit op WK U17

Het lijkt voor de Belgische elftallen geen al te beste interlandbreak te worden. De Rode Duivel ...

177
177
Wilmots helemaal overtuigd van Duivel: "Een goudmijn"

De ontgoocheling was de voorbije dagen enorm bij en rond de Rode Duivels na het teleurstellende ...

149
149
'Anderlecht gaat in januari voor Man City-sensatie'

Anderlecht kende al een zeer drukke zomer, maar lijkt ook in januari nog de transfermarkt op te gaan ...

373
373
Trofee Raymond Goethals: deze 3 trainers maken kans

Sinds 2011 wordt in december elk jaar de Trofee Raymond Goethals uitgereikt, die de Belgische ...

184
184
Verrassende Belg duikt op in straf lijstje met Yamal en co

Komend weekend trekt het clubvoetbal zich weer op gang na een korte onderbreking door de ...

55
55
'Lukaku bijna terug: datum voor comeback gepind'

De Rode Duivels moeten het dinsdag tegen Liechtenstein nog altijd zien te stellen zonder Romelu ...

82
82
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe grootmacht voor De Cat, Club mist miljoenen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

165
165
Tip voor Garcia: drastische ingreep bij Rode Duivels?

Voorlopig mag hij nog op zijn beide oren slapen, maar door de blamage in Kazachstan maakte ook Rudi ...

122
122
DAZN-soap loopt spuigaten uit: worstcasescenario wenkt

De interlandbreak biedt niet alleen de clubs een adempauze, voor DAZN en de Pro League is het ...

999
999

Meer sportnieuws