Hoe Jérémy Doku Roméo Lavia héél veel hoop geeft

door
Hoe Jérémy Doku Roméo Lavia héél veel hoop geeft

Jérémy Doku is er uiteraard bij onder Rudi Garcia, Roméo Lavia is pas weer fit en behoort logischerwijs niet tot de selectie. Doku zorgt dat Lavia nog hoop heeft, want eerstgenoemde was in Frankrijk héél vaak geblesseerd. Dat is nu héél wat minder geworden.

LEES OOK: Niet enkel in België: Guardiola verwoest arbitrage én VAR

Een voorbeeld voor Lavia?

"Blessures blijven een issue bij Doku", lazen we deze week. Dat is niet meer echt het geval bij Manchester City. Sinds Doku in de zomer van 2023 de overstap maakte van Stade Rennes naar Manchester City, is de flankaanvaller een pak minder geblesseerd. Er wordt op dat vlak zeer goed met hem gewerkt. Doku miste 20 matchen met Manchester City door blessures. Hij was in totaal 87 dagen buiten strijd. Voorlopig is dat een gemiddelde van 43,5 dagen per seizoen, iets meer dan een maand per seizoen.

Bij Stade Rennes was hij in iets minder dan drie jaar maar liefst 225 dagen out, een gemiddelde van 75 dagen per seizoen. Iets meer dan twee maanden per seizoen. Het is dus een teken dat Doku sterker en minder blessuregevoelig is geworden. Dat hij dit seizoen niet altijd speelde, kwam ook omdat hij een tijdlang niet zijn beste niveau haalde. Dit seizoen kampte hij twee keer met een blessure: begin november en begin februari.

Doku werd fitter bij Man City

Doku speelde bij Rennes in drie jaar tijd 92 duels en tikte af op 5.238 minuten. Dat is een gemiddelde van 1.746 minuten per seizoen. Het equivalent van net geen 20 matchen. Bij Manchester City staat de teller, met nog minstens 10 matchen te gaan, in twee seizoenen tijd op 1.853,50 minuten per seizoen. Dat is het equivalent van net geen 21 matchen. Al zal dat gemiddelde wellicht nog gaan stijgen met pakweg drie duels, als hij blijft spelen aan het gemiddelde van dit seizoen.

Doku is een zéér explosieve speler en zal altijd moeten opletten voor spierblessures, vooral aan de hamstrings. Maar het is duidelijk dat ze bij Man City best goed omgaan met Doku. Dat is ook goed nieuw voor de Rode Duivels. Sinds Doku bij City tekende, miste hij amper twee matchen met de Rode Duivels door een blessure. De laatste twee. Sinds de zomer van 2023 speelde Doku mee in 18 van de 22 matchen. Twee keer bleef hij op de bank.

Lavia: nood aan andere omgeving? 

Roméo Lavia zit momenteel in een zeer moeilijke situatie bij Chelsea. De middenvelder is aan zijn tweede seizoen bezig bij de Blues en hij kwam nog maar aan 628 minuten in 14 matchen. Ondertussen is hij weer fit, maar Lavia lag sinds de zomer van 2023 al 415 dagen in de lappenmand. De ex-jeugdspeler van Anderlecht moet proberen dit seizoen nog wat minuten te sprokkelen. Volgend seizoen moet hij dan eindelijk eens veelvuldig gaan spelen.

Is Chelsea daarvoor nog een goede omgeving? Moet Lavia net als Doku andere oorden gaan opzoeken? Het parcours van Doku toont aan dat er nog hoop is voor hem. Mits een goede begeleiding en schema kan hij wel degelijk veel aan de bak komen, al zullen Doku en Lavia altijd goed moeten opletten voor spierblessures.

Claudio Reulens

Gaat Lavia in 2025 helemaal doorbreken bij de Rode Duivels?

Meest recent

Kassa Cercle: 60 miljoen euro én straffe herinvestering

Cercle Brugge kan de afgelopen jaren straffe transfercijfers voorleggen. Het Laatste Nieuws zocht ...

13
13
‘Ongeziene trainerscarrousel met Mourinho en Amorim’

De Europese topclubs beginnen te bewegen. De resultaten van de eerste seizoenshelft zijn ...

32
32
Union haalt zijn gram met opmerkelijke koers

Bij Union loopt het dit seizoen alweer zeer netjes. De Brusselaars prijken al maandenlang aan de ...

13
13
Hasi moet puzzelen achterin: onverwachte oplossing?

Anderlecht begon het nieuwe jaar uitstekend, want het plaatste zich donderdag met een zege tegen AA ...

100
100
'Lammens en Openda slikken transferdompers'

Verschillende Rode Duivels maakten vorige zomer een transfer. Voor sommigen leek dat op het moment ...

67
67
Kritiek op Verhaeghe: "Daar zal Leko niet gelukkig mee zijn"

Voor Club Brugge is 2026 begonnen met een flinke tegenvaller. Het leverde dinsdag op Mambourg immers ...

221
221
'Strijd om Keita helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

In oktober 2023 maakte Mandela Keita nog zijn debuut voor de Rode Duivels, maar voorlopig is het bij ...

48
48
'Club ziet kansen op komst toptalent stijgen'

Club Brugge heeft deze wintermercato voorlopig nog niet toegeslaan, maar achter de schermen worden ...

166
166
'Bounida maakt in de zomer absolute droomtransfer'

Het heeft langer geduurd dan velen verwacht hadden, maar dit seizoen is Rayane Bounida eindelijk ...

90
90
Onrust rond Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt de stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

248
248
Toch opsteker voor Gent: "Daarover mogen we positief zijn"

Voor AA Gent is donderdagavond een einde gekomen aan het bekeravontuur. Het sneuvelde in de ...

95
95
Anderlecht davert: Coosemans op scherp

Het rommelt bij Anderlecht, en dit keer gaat het recht naar de kern. Colin Coosemans voelt zich ...

233
233
'Union trekt transferles en start onderhandelingen op'

Union was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt. Het liet Sofiane Boufal vertrekken ...

44
44
'Anderlecht doet geschiedenis herleven met nieuwe deal'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de halve finale van de beker en hoopt dat het daarmee ...

364
364
‘Guardiola wil sleutelpion van Club Brugge wegplukken’

Het is nog wachten op de eerste aanwinst van de winter bij Club Brugge. Aan uitgaande zijde beweegt ...

417
417
Ontsnapt aan rood? Zo oordeelt Kana zelf over fase

Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaatst voor de halve finale van de beker na een nipte zege ...

281
281
Anderlecht bevoordeeld? Hasi en De Mil bikkelen over dé fase

RSC Anderlecht is goed aan zijn tweede seizoenshelft begonnen. Paars-Wit plaatste zich donderdag ten ...

401
401
Romano bevestigt Club-transfer, 'geheime trip' Van den Bosch

De tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League staat in de startblokken. Maar ondertussen zijn de ...

224
224
Milan-Belgen vieren, Barça bekert verder na hemelse assist

Aan de top van de Italiaanse Serie A blijven de twee clubs uit Milaan mekaar amper iets toegeven. AC ...

65
65
Analisten geloven ogen niet bij sleutelmoment Anderlecht-Gent

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van KAA Gent voor de halve finales van de beker, ...

556
556
Met dank aan arbitrage: Anderlecht voorbij Gent naar halve finales

De halve finalisten in de Croky Cup zijn gekend. Zo heeft ook RSC Anderlecht zich donderdag ...

507
507
'Sensatie! Barça én Real zetten zinnen op Jonge Duivel'

Nu de zogenaamde 'Gouden Generatie' stilaan is uitgedoofd, is het aantal Belgen aan de absolute top ...

197
197
'Totaalakkoord bereikt: tweede wintertransfer Club Brugge'

Bij Club Brugge blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de wintermercato. ...

392
392
Volgende vertrekker bij Gent, leegloop Westerlo blijft duren

Vrijdagavond is het zover, dan trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterstop weer op ...

115
115
Bekergelukje voor Anderlecht? Hein fileert strafschopfase

In de Croky Cup stond donderdagavond de laatste kwartfinale op het programma. Het werd een ...

771
771

Meer sportnieuws