Hoe Jérémy Doku Roméo Lavia héél veel hoop geeft

door
Hoe Jérémy Doku Roméo Lavia héél veel hoop geeft

Jérémy Doku is er uiteraard bij onder Rudi Garcia, Roméo Lavia is pas weer fit en behoort logischerwijs niet tot de selectie. Doku zorgt dat Lavia nog hoop heeft, want eerstgenoemde was in Frankrijk héél vaak geblesseerd. Dat is nu héél wat minder geworden.

LEES OOK: Knaltransfer Doku naar Real? “Vervanger van Vini Jr”

Een voorbeeld voor Lavia?

"Blessures blijven een issue bij Doku", lazen we deze week. Dat is niet meer echt het geval bij Manchester City. Sinds Doku in de zomer van 2023 de overstap maakte van Stade Rennes naar Manchester City, is de flankaanvaller een pak minder geblesseerd. Er wordt op dat vlak zeer goed met hem gewerkt. Doku miste 20 matchen met Manchester City door blessures. Hij was in totaal 87 dagen buiten strijd. Voorlopig is dat een gemiddelde van 43,5 dagen per seizoen, iets meer dan een maand per seizoen.

Bij Stade Rennes was hij in iets minder dan drie jaar maar liefst 225 dagen out, een gemiddelde van 75 dagen per seizoen. Iets meer dan twee maanden per seizoen. Het is dus een teken dat Doku sterker en minder blessuregevoelig is geworden. Dat hij dit seizoen niet altijd speelde, kwam ook omdat hij een tijdlang niet zijn beste niveau haalde. Dit seizoen kampte hij twee keer met een blessure: begin november en begin februari.

Doku werd fitter bij Man City

Doku speelde bij Rennes in drie jaar tijd 92 duels en tikte af op 5.238 minuten. Dat is een gemiddelde van 1.746 minuten per seizoen. Het equivalent van net geen 20 matchen. Bij Manchester City staat de teller, met nog minstens 10 matchen te gaan, in twee seizoenen tijd op 1.853,50 minuten per seizoen. Dat is het equivalent van net geen 21 matchen. Al zal dat gemiddelde wellicht nog gaan stijgen met pakweg drie duels, als hij blijft spelen aan het gemiddelde van dit seizoen.

Doku is een zéér explosieve speler en zal altijd moeten opletten voor spierblessures, vooral aan de hamstrings. Maar het is duidelijk dat ze bij Man City best goed omgaan met Doku. Dat is ook goed nieuw voor de Rode Duivels. Sinds Doku bij City tekende, miste hij amper twee matchen met de Rode Duivels door een blessure. De laatste twee. Sinds de zomer van 2023 speelde Doku mee in 18 van de 22 matchen. Twee keer bleef hij op de bank.

Lavia: nood aan andere omgeving? 

Roméo Lavia zit momenteel in een zeer moeilijke situatie bij Chelsea. De middenvelder is aan zijn tweede seizoen bezig bij de Blues en hij kwam nog maar aan 628 minuten in 14 matchen. Ondertussen is hij weer fit, maar Lavia lag sinds de zomer van 2023 al 415 dagen in de lappenmand. De ex-jeugdspeler van Anderlecht moet proberen dit seizoen nog wat minuten te sprokkelen. Volgend seizoen moet hij dan eindelijk eens veelvuldig gaan spelen.

Is Chelsea daarvoor nog een goede omgeving? Moet Lavia net als Doku andere oorden gaan opzoeken? Het parcours van Doku toont aan dat er nog hoop is voor hem. Mits een goede begeleiding en schema kan hij wel degelijk veel aan de bak komen, al zullen Doku en Lavia altijd goed moeten opletten voor spierblessures.

Claudio Reulens

Gaat Lavia in 2025 helemaal doorbreken bij de Rode Duivels?

Meest recent

'Vazquez buiten: Anderlecht zet zinnen op peperdure spits'

RSC Anderlecht wil zich tijdens de komende wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

2
2
'Winterse toptransfer Tzolis: Club Brugge heeft beslist'

Club Brugge heeft momenteel opnieuw verschillende spelers rond lopen die op termijn in aanmerking ...

49
49
'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

263
263
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

224
224
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

223
223
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

319
319
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

421
421
'Vuurwerk op Bosuil: Antwerp wil terugkeer kampioenenmaker'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

271
271
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

599
599
Spectaculaire winnaar Gouden Schoen? De Cat reageert

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

210
210
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

34
34
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

588
588
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

300
300
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

1353
1353
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

449
449
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

426
426
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

411
411
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

301
301
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

529
529
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

211
211
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

374
374
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

243
243
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

412
412
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

3125
3125
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

816
816

Meer sportnieuws