Hoe Jérémy Doku Roméo Lavia héél veel hoop geeft

110 stemmen
Hoe Jérémy Doku Roméo Lavia héél veel hoop geeft

Jérémy Doku is er uiteraard bij onder Rudi Garcia, Roméo Lavia is pas weer fit en behoort logischerwijs niet tot de selectie. Doku zorgt dat Lavia nog hoop heeft, want eerstgenoemde was in Frankrijk héél vaak geblesseerd. Dat is nu héél wat minder geworden.

LEES OOK: 'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

Een voorbeeld voor Lavia?

"Blessures blijven een issue bij Doku", lazen we deze week. Dat is niet meer echt het geval bij Manchester City. Sinds Doku in de zomer van 2023 de overstap maakte van Stade Rennes naar Manchester City, is de flankaanvaller een pak minder geblesseerd. Er wordt op dat vlak zeer goed met hem gewerkt. Doku miste 20 matchen met Manchester City door blessures. Hij was in totaal 87 dagen buiten strijd. Voorlopig is dat een gemiddelde van 43,5 dagen per seizoen, iets meer dan een maand per seizoen.

Bij Stade Rennes was hij in iets minder dan drie jaar maar liefst 225 dagen out, een gemiddelde van 75 dagen per seizoen. Iets meer dan twee maanden per seizoen. Het is dus een teken dat Doku sterker en minder blessuregevoelig is geworden. Dat hij dit seizoen niet altijd speelde, kwam ook omdat hij een tijdlang niet zijn beste niveau haalde. Dit seizoen kampte hij twee keer met een blessure: begin november en begin februari.

Doku werd fitter bij Man City

Doku speelde bij Rennes in drie jaar tijd 92 duels en tikte af op 5.238 minuten. Dat is een gemiddelde van 1.746 minuten per seizoen. Het equivalent van net geen 20 matchen. Bij Manchester City staat de teller, met nog minstens 10 matchen te gaan, in twee seizoenen tijd op 1.853,50 minuten per seizoen. Dat is het equivalent van net geen 21 matchen. Al zal dat gemiddelde wellicht nog gaan stijgen met pakweg drie duels, als hij blijft spelen aan het gemiddelde van dit seizoen.

Doku is een zéér explosieve speler en zal altijd moeten opletten voor spierblessures, vooral aan de hamstrings. Maar het is duidelijk dat ze bij Man City best goed omgaan met Doku. Dat is ook goed nieuw voor de Rode Duivels. Sinds Doku bij City tekende, miste hij amper twee matchen met de Rode Duivels door een blessure. De laatste twee. Sinds de zomer van 2023 speelde Doku mee in 18 van de 22 matchen. Twee keer bleef hij op de bank.

Lavia: nood aan andere omgeving? 

Roméo Lavia zit momenteel in een zeer moeilijke situatie bij Chelsea. De middenvelder is aan zijn tweede seizoen bezig bij de Blues en hij kwam nog maar aan 628 minuten in 14 matchen. Ondertussen is hij weer fit, maar Lavia lag sinds de zomer van 2023 al 415 dagen in de lappenmand. De ex-jeugdspeler van Anderlecht moet proberen dit seizoen nog wat minuten te sprokkelen. Volgend seizoen moet hij dan eindelijk eens veelvuldig gaan spelen.

Is Chelsea daarvoor nog een goede omgeving? Moet Lavia net als Doku andere oorden gaan opzoeken? Het parcours van Doku toont aan dat er nog hoop is voor hem. Mits een goede begeleiding en schema kan hij wel degelijk veel aan de bak komen, al zullen Doku en Lavia altijd goed moeten opletten voor spierblessures.

Claudio Reulens

🚀

Gaat Lavia in 2025 helemaal doorbreken bij de Rode Duivels?

Meest recent

Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

1
1
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

284
284
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

326
326
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

250
250
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

115
115
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

205
205
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

76
76
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

50
50
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

168
168
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

79
79
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

56
56
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

347
347
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

185
185
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

211
211
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

419
419
Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Cercle Brugge kende een minder seizoen, maar Groen-Zwart is ook volgend seizoen nog in de Jupiler ...

108
108
Plan van Senegal bloot: gouden raad voor Garcia

Tom Saintfiet heeft heel wat ervaring met het Afrikaanse voetbal. De Belgische coach stond in de ...

243
243
Lukaku maakt korte metten met criticasters op WK

De groepsfase zit erop en de Rode Duivels kregen al heel wat kritiek. Na het gelijkspel tegen Egypte ...

78
78
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

429
429
Sporza-man de grond ingeboord: "Tenenkrullend schouwspel"

Hij moest voor wat luchtigheid zorgen tijdens de lange WK-avonden, maar intussen lijkt hij zelf het ...

197
197
Woedende Nagelsmann slaat keihard terug na uitschakeling

Duitsland ligt uit het WK. Na penalty’s ging het mis tegen Paraguay en uiteraard is er in de ...

182
182
Union stelt nieuw thuisshirt voor: unieke samenwerking

Union SG is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een Belgische topclub. Na de promotie schoot de ...

77
77
‘KV Mechelen duwt Lierse in de put: buitenland afgetroefd’

KV Mechelen is druk in de weer op de zomermercato. Malinwa kijkt daarvoor vooral rond op de ...

319
319
‘Anderlecht gaat strijd aan: gewilde verdediger in vizier’

RSC Anderlecht is de transfermarkt aan het afspeuren. Antoine Sibierski en consorten willen ook de ...

307
307
Westerlo bevestigt miljoenentransfer: kassa ontploft

Westerlo is de afgelopen jaren aan een ferme opmars bezig. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

108
108

Meer sportnieuws