Hoe Jérémy Doku Roméo Lavia héél veel hoop geeft

door
Hoe Jérémy Doku Roméo Lavia héél veel hoop geeft

Jérémy Doku is er uiteraard bij onder Rudi Garcia, Roméo Lavia is pas weer fit en behoort logischerwijs niet tot de selectie. Doku zorgt dat Lavia nog hoop heeft, want eerstgenoemde was in Frankrijk héél vaak geblesseerd. Dat is nu héél wat minder geworden.

LEES OOK: Guardiola meldt enorme domper voor Doku

Een voorbeeld voor Lavia?

"Blessures blijven een issue bij Doku", lazen we deze week. Dat is niet meer echt het geval bij Manchester City. Sinds Doku in de zomer van 2023 de overstap maakte van Stade Rennes naar Manchester City, is de flankaanvaller een pak minder geblesseerd. Er wordt op dat vlak zeer goed met hem gewerkt. Doku miste 20 matchen met Manchester City door blessures. Hij was in totaal 87 dagen buiten strijd. Voorlopig is dat een gemiddelde van 43,5 dagen per seizoen, iets meer dan een maand per seizoen.

Bij Stade Rennes was hij in iets minder dan drie jaar maar liefst 225 dagen out, een gemiddelde van 75 dagen per seizoen. Iets meer dan twee maanden per seizoen. Het is dus een teken dat Doku sterker en minder blessuregevoelig is geworden. Dat hij dit seizoen niet altijd speelde, kwam ook omdat hij een tijdlang niet zijn beste niveau haalde. Dit seizoen kampte hij twee keer met een blessure: begin november en begin februari.

Doku werd fitter bij Man City

Doku speelde bij Rennes in drie jaar tijd 92 duels en tikte af op 5.238 minuten. Dat is een gemiddelde van 1.746 minuten per seizoen. Het equivalent van net geen 20 matchen. Bij Manchester City staat de teller, met nog minstens 10 matchen te gaan, in twee seizoenen tijd op 1.853,50 minuten per seizoen. Dat is het equivalent van net geen 21 matchen. Al zal dat gemiddelde wellicht nog gaan stijgen met pakweg drie duels, als hij blijft spelen aan het gemiddelde van dit seizoen.

Doku is een zéér explosieve speler en zal altijd moeten opletten voor spierblessures, vooral aan de hamstrings. Maar het is duidelijk dat ze bij Man City best goed omgaan met Doku. Dat is ook goed nieuw voor de Rode Duivels. Sinds Doku bij City tekende, miste hij amper twee matchen met de Rode Duivels door een blessure. De laatste twee. Sinds de zomer van 2023 speelde Doku mee in 18 van de 22 matchen. Twee keer bleef hij op de bank.

Lavia: nood aan andere omgeving? 

Roméo Lavia zit momenteel in een zeer moeilijke situatie bij Chelsea. De middenvelder is aan zijn tweede seizoen bezig bij de Blues en hij kwam nog maar aan 628 minuten in 14 matchen. Ondertussen is hij weer fit, maar Lavia lag sinds de zomer van 2023 al 415 dagen in de lappenmand. De ex-jeugdspeler van Anderlecht moet proberen dit seizoen nog wat minuten te sprokkelen. Volgend seizoen moet hij dan eindelijk eens veelvuldig gaan spelen.

Is Chelsea daarvoor nog een goede omgeving? Moet Lavia net als Doku andere oorden gaan opzoeken? Het parcours van Doku toont aan dat er nog hoop is voor hem. Mits een goede begeleiding en schema kan hij wel degelijk veel aan de bak komen, al zullen Doku en Lavia altijd goed moeten opletten voor spierblessures.

Claudio Reulens

Gaat Lavia in 2025 helemaal doorbreken bij de Rode Duivels?

Meest recent

'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

6
6
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

125
125
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

37
37
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

400
400
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

79
79
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doe zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

145
145
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

198
198
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

89
89
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

237
237
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

287
287
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

60
60
Mokio doet openhartig relaas: "Zware periode bij Ajax"

Jorthy Mokio (17) kwam als een sneltrein op de voorgrond bij Ajax. Na zijn overstap van KAA Gent ...

34
34
‘KAA Gent verklaart oorlog: competitievervalsing door Club’

Het is oorlog tussen KAA Gent en Club Brugge. Na het vertrek van hoofdtrainer Ivan Leko en assistent ...

817
817
Schrijnende situatie Broos: “Vrouw en kinderen afgezien”

Hugo Broos zit in het oog van de storm vlak voor de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer van ...

87
87
Mario Stroeykens incasseert mokerslag van jewelste

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende Belgische clubs zagen spelers vertrekken richting ...

147
147
Gouden Schoen: vijf grote favorieten, drie outsiders

De Gouden Schoen komt dichterbij en dan komende kranten en analisten met voorspellingen naar buiten. ...

667
667
‘Club op ramkoers met Gent: ook Antwerp-pion in beeld’

Club Brugge is bezig aan een nieuw tijdperk onder Ivan Leko. Nicky Hayen en consorten werden ...

351
351
‘Anderlecht vreest vertrek: Belgische clubs op vinkenslag’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen begint op volle toeren te draaien. De ...

258
258
‘Club Brugge all-in voor stunttransfer van 10 miljoen euro’

Club Brugge heeft de afgelopen seizoenen op financieel vlak zéér goed geboerd. De ...

613
613
KV Kortrijk snauwt naar Anderlecht: “Dat is pure diefstal”

Het competitieformat en de perikelen met DAZN blijven de gemoederen bezighouden. Inmiddels hebben ...

419
419
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht-plan met De Cat, Genk wil stunten’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

380
380
Tom Waes terug in de spotlights: ‘Het loopt behoorlijk fout’

Het moment dat alles verandert, komt soms onverwacht en onverbiddelijk. Dat mocht Tom Waes eind ...

90
90
‘Grof wild: ook Kompany wil shoppen bij Club Brugge’

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel wat miljoenen binnen met uitgaande transfers. Blauw-Zwart ...

810
810
‘Knaltransfer van formaat? Toekomst Tielemans is bekend’

Youri Tielemans is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een smaakmaker van de Premier League. Bij ...

277
277
Laurent Ciman maakt Standard compleet af: “Héél triestig”

Standard Luik is al jaren zoekende, zowel op sportief vlak als achter de schermen. Nu de club weer ...

145
145

Meer sportnieuws