Hoe Jérémy Doku Roméo Lavia héél veel hoop geeft

110
Hoe Jérémy Doku Roméo Lavia héél veel hoop geeft

Jérémy Doku is er uiteraard bij onder Rudi Garcia, Roméo Lavia is pas weer fit en behoort logischerwijs niet tot de selectie. Doku zorgt dat Lavia nog hoop heeft, want eerstgenoemde was in Frankrijk héél vaak geblesseerd. Dat is nu héél wat minder geworden.

LEES OOK: Defour lyrisch over Rode Duivel: "Dat maakt hem heel speciaal"

Een voorbeeld voor Lavia?

"Blessures blijven een issue bij Doku", lazen we deze week. Dat is niet meer echt het geval bij Manchester City. Sinds Doku in de zomer van 2023 de overstap maakte van Stade Rennes naar Manchester City, is de flankaanvaller een pak minder geblesseerd. Er wordt op dat vlak zeer goed met hem gewerkt. Doku miste 20 matchen met Manchester City door blessures. Hij was in totaal 87 dagen buiten strijd. Voorlopig is dat een gemiddelde van 43,5 dagen per seizoen, iets meer dan een maand per seizoen.

Bij Stade Rennes was hij in iets minder dan drie jaar maar liefst 225 dagen out, een gemiddelde van 75 dagen per seizoen. Iets meer dan twee maanden per seizoen. Het is dus een teken dat Doku sterker en minder blessuregevoelig is geworden. Dat hij dit seizoen niet altijd speelde, kwam ook omdat hij een tijdlang niet zijn beste niveau haalde. Dit seizoen kampte hij twee keer met een blessure: begin november en begin februari.

Doku werd fitter bij Man City

Doku speelde bij Rennes in drie jaar tijd 92 duels en tikte af op 5.238 minuten. Dat is een gemiddelde van 1.746 minuten per seizoen. Het equivalent van net geen 20 matchen. Bij Manchester City staat de teller, met nog minstens 10 matchen te gaan, in twee seizoenen tijd op 1.853,50 minuten per seizoen. Dat is het equivalent van net geen 21 matchen. Al zal dat gemiddelde wellicht nog gaan stijgen met pakweg drie duels, als hij blijft spelen aan het gemiddelde van dit seizoen.

Doku is een zéér explosieve speler en zal altijd moeten opletten voor spierblessures, vooral aan de hamstrings. Maar het is duidelijk dat ze bij Man City best goed omgaan met Doku. Dat is ook goed nieuw voor de Rode Duivels. Sinds Doku bij City tekende, miste hij amper twee matchen met de Rode Duivels door een blessure. De laatste twee. Sinds de zomer van 2023 speelde Doku mee in 18 van de 22 matchen. Twee keer bleef hij op de bank.

Lavia: nood aan andere omgeving? 

Roméo Lavia zit momenteel in een zeer moeilijke situatie bij Chelsea. De middenvelder is aan zijn tweede seizoen bezig bij de Blues en hij kwam nog maar aan 628 minuten in 14 matchen. Ondertussen is hij weer fit, maar Lavia lag sinds de zomer van 2023 al 415 dagen in de lappenmand. De ex-jeugdspeler van Anderlecht moet proberen dit seizoen nog wat minuten te sprokkelen. Volgend seizoen moet hij dan eindelijk eens veelvuldig gaan spelen.

Is Chelsea daarvoor nog een goede omgeving? Moet Lavia net als Doku andere oorden gaan opzoeken? Het parcours van Doku toont aan dat er nog hoop is voor hem. Mits een goede begeleiding en schema kan hij wel degelijk veel aan de bak komen, al zullen Doku en Lavia altijd goed moeten opletten voor spierblessures.

Claudio Reulens

Gaat Lavia in 2025 helemaal doorbreken bij de Rode Duivels?

Meest recent

Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

0
0
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

14
14
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

58
58
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

59
59
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

109
109
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

13
13
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

140
140
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

290
290
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

296
296
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

282
282
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

41
41
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

296
296
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

72
72
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

39
39
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

147
147
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

135
135
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

80
80
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

56
56
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

62
62
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

64
64
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

371
371
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

68
68
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

55
55
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

155
155
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

98
98

Meer sportnieuws