"Wat heeft Vanhaezebrouck na titel met Gent nog klaargespeeld?"

door

Rudi Garcia werd aangesteld als de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels. De Fransman moet de Belgen weer beter laten voetballen nadat Domenico Tedesco een miscast was. In Frankrijk zien ze het wel goed komen met de Belgen.

LEES OOK: Romeo Lavia krijgt duidelijke boodschap bij Chelsea

Garcia de beste keuze

Joël Domenighetti, adjunct-hoofdredacteur van de Franse sportkrant L’Équipe, gaf een interview aan Humo. Daar sprak hij over de keuze van de KBVB om Rudi Garcia aan te stellen. Volgens hem was dat de beste keuze die bondstop kon maken.

"Mij hoor je niet zeggen dat Rudi Garcia de beste trainer van de wereld is. Maar vínd maar eens iemand met zijn staat van dienst. Zelfs Michel Preud’homme, die een goede trainer is, heeft niet de helft bereikt van wat Garcia kan voorleggen. En wat heeft Hein Vanhaezebrouck nog klaargespeeld na zijn titel met Gent? Niets, ook al heeft hij voor grote clubs gewerkt", stelt Domenighetti vast. 

MPH, Vanhaezebrouck en Lopetegui

Een terechte analyse. In België kreeg Garcia vanuit bepaalde hoek kritiek omdat bepaalde passages, zoals die bij Napoli, geen succes waren. Maar Garcia heeft een carrière die je ongeveer kan vergelijken met Eric Gerets in het verleden. Enkel Vincent Kompany en Raymond Goethals werkten als coach op een hoger niveau dan Gerets.

"Julen Lopetegui was ook in beeld: die is bij Wolverhampton en West Ham, zijn laatste twee clubs, snel weer ontslagen. Geef mij dan maar Garcia. En dat zeg ik niet omdat hij een Fransman is", aldus de journalist.

Garcia krijgt meteen een kans tegen Oekraïne om voor een goede start te zorgen. Al mogen daar zeker geen conclusies worden uit getrokken. De Franse trainer zal pas na een vijftal interlands echt beoordeeld kunnen worden. Al zullen de superlatieven wel weer worden bovengehaald bij een nieuwe start. Remember Tedesco na zijn eerste twee interlands?

Gaat Vanhaezebrouck ooit nog een topclub trainen?

Meest recent

Union haalt vierde aanwinst, sterkhouder naar Engeland?

Het gaat Union dit seizoen weer voor de wind, want de landskampioen prijkt aan de leiding in de ...

17
17
'Club wil verbazen: knaltransfer alsnog weer op tafel'

Club Brugge blijft verbazen op het Europese toneel. Met een klinkende zege tegen Marseille haalde ...

159
159
Zo ziet het verdere parcours van Genk in de EL eruit

Om 13u vond in het hoofdkwartier van de UEFA ook de loting plaats voor de knock-outfase van de ...

158
158
'Straf transfergerucht over verguisde Vermeeren'

Olympique Marseille keerde met een forse kater terug uit Brugge, nadat het woensdag een 3-0 om de ...

45
45
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

33
33
'Genk plooit niet: miljoenenbod van tafel geveegd'

KRC Genk boekte donderdag opnieuw een knappe zege in de Europa League en tankte daarmee ook ...

112
112
Club Brugge kent zijn verder parcours in Champions League

Club Brugge zette woensdag een zeer straffe prestatie neer. Het klopte Olympique Marseille met 3-0 ...

445
445
TRANSFERUURTJE: 'Plotse wending bij Club, Antwerp wil JPL-sensatie'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

236
236
Onana spreekt over WK-favorieten én Trump-boycot

De opmars van Amadou Onana is indrukwekkend. Van nobele onbekende evolueerde hij naar sterkhouder in ...

50
50
KAA Gent hakt koop door en neemt afscheid

KAA Gent heeft transferknopen doorgehakt. Meubelstuk Stefan Mitrovic zal de club verlaten, dat ...

79
79
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

52
52
KV Mechelen verbaast met komst nieuwe pion

KV Mechelen heeft op de officiële kanalen uitgepakt met de komst van een nieuwe pion. Malinwa ...

30
30
‘Transferplan Stankovic: Club-smaakmaker imponeert’

Club Brugge heeft zich weer weten te verzekeren voor een plekje in de tussenronde van de Champions ...

382
382
Streep door WK De Bruyne? “Ik twijfel of we hem terugzien”

Kevin De Bruyne kampt met een vervelende hamstringblessure en de middenvelder is hard aan zijn ...

311
311
Mbappé haalt snoeihard uit naar Real-ploegmakkers

Het rommelt ferm bij Real Madrid. Xabi Alonso werd ontslagen en in de Champions League ging de ...

121
121
'Espanyol sluit straffe deal voor Rode Duivel'

Na 21 speeldagen zijn het in LaLiga met FC Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid en Villarreal de ...

30
30
'Lammens zorgt voor transferwending bij Man Utd'

Voor Senne Lammens werd 2025 een droomjaar. Hij debuteerde in november als Rode Duivel, nadat hij in ...

196
196
Standard greep naast Rode Duivel

Bij Standard proberen ze de oude gloriedagen te doen herleven, maar dat proces loopt voorlopig ...

127
127
Amadou Onana doet pikante transfervoorspelling

Op het middenveld beschikken de Rode Duivels over heel wat weelde, al lijkt de driehoek in principe ...

76
76
'Juventus hakt transferknoop over Openda door'

Eind augustus leek Loïs Openda nog een absolute droomtransfer te versieren toen hij RB Leipzig ...

108
108
'KV Mechelen verrast met Belgische coach'

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en is op acht speeldagen van het einde van de ...

202
202
'Waanzinnige transferzomer Club: meer dan 100 miljoen'

Club Brugge plaatste zich voor het tweede seizoen op rij voor de play-offs van de Champions League ...

449
449
'Union brengt exit bij Genk in stroomversnelling'

De wintermercato gaat zijn laatste weekend in en dus mogen er nog pittige discussies verwacht worden ...

445
445
‘Comebackbom bij Club Brugge? Fans slikken dit niet’

Plots duikt er naam op die voor verbazing en frustratie zorgt bij Club Brugge. Eén vraag ...

780
780
België doet geweldige coëfficiëntenzaak na Nederlands drama

Het is een zeer mooie Europese week geworden voor de Belgische clubs. Club Brugge, Union en KRC Genk ...

399
399

Meer sportnieuws