België te laat voor Anderlecht-talent? "Zo werkt het niet"

283 stemmen
België te laat voor Anderlecht-talent?

Er is dezer dagen heel wat te doen over spelers met een dubbele nationaliteit. Dat is bij de KBVB plots een hot item, nadat op korte tijd verschillende grote talenten de Rode Duivels de rug toekeerden. Kos Karetsas en Chemsdine Talbi waren de grootste namen, maar ze zijn lang niet alleen.

Ook Ilay Camara (Senegal) en Matias Fernandez-Pardo (Spanje) besloten in de voorbije weken om na een verleden als Belgisch jeugdinternational voor een ander land uit te komen. Daarnaast zijn er nog verschillende talenten die hun keuze moeten maken.

LEES OOK: Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

België ook te laat voor Maamar?

Zo is er bijvoorbeeld Rayane Bounida, die ook het hof gemaakt wordt door Marokko. Het Noord-Afrikaanse land maakt de KBVB het leven al langer zuur, want naast Talbi wisten ze ook onder meer Bilal El Khannouss en Zakaria El Ouahdi te overtuigen.

En nu lijkt Marokko ook met een talent van Anderlecht te gaan lopen. Ali Maamar brak dit seizoen door in de hoofdmacht van Paars-Wit. Als rechtsachter komt de 19-jarige bovendien uit op een positie die bij de nationale ploeg dunbezaaid is.

Stevige kritiek op werkwijze KBVB

Mo Ouahbi, voormalig jeugdtrainer van Anderlecht en tegenwoordig bondscoach van de Marokkaanse U20, is bij RTBF kritisch voor de manier waarop de bond zijn dossier aanpakt. "Ik roep hem al 2,5 jaar op, terwijl hij door België nooit geselecteerd werd. Ik heb altijd in hem geloofd. En nu gaat België de forcing voeren om hem op te kunnen roepen voor de U21. Zo werkt het natuurlijk niet."

Maamar speelde in 2021 één interland voor de Belgische U17, maar werd daarna nooit meer opgeroepen. In mei 2023 haalde Ouahbi hem bij de Marokkaanse U20 en sindsdien verzamelde Mamaar er maar liefst 20 caps. 

Had de KBVB hem sneller moeten oproepen?

Meest recent

Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

5
5
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

131
131
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

119
119
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

106
106
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

283
283
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

478
478
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

303
303
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3240
3240
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

58
58
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

64
64
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

141
141
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

53
53
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

188
188
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

67
67
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

22
22
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

203
203
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

191
191
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

167
167
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

101
101
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

35
35
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

115
115
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

122
122
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

127
127
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

120
120
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

251
251

Meer sportnieuws