België te laat voor Anderlecht-talent? "Zo werkt het niet"

door
België te laat voor Anderlecht-talent?

Er is dezer dagen heel wat te doen over spelers met een dubbele nationaliteit. Dat is bij de KBVB plots een hot item, nadat op korte tijd verschillende grote talenten de Rode Duivels de rug toekeerden. Kos Karetsas en Chemsdine Talbi waren de grootste namen, maar ze zijn lang niet alleen.

Ook Ilay Camara (Senegal) en Matias Fernandez-Pardo (Spanje) besloten in de voorbije weken om na een verleden als Belgisch jeugdinternational voor een ander land uit te komen. Daarnaast zijn er nog verschillende talenten die hun keuze moeten maken.

LEES OOK: Straks twee wereldkampioenen in basiself Anderlecht?

België ook te laat voor Maamar?

Zo is er bijvoorbeeld Rayane Bounida, die ook het hof gemaakt wordt door Marokko. Het Noord-Afrikaanse land maakt de KBVB het leven al langer zuur, want naast Talbi wisten ze ook onder meer Bilal El Khannouss en Zakaria El Ouahdi te overtuigen.

En nu lijkt Marokko ook met een talent van Anderlecht te gaan lopen. Ali Maamar brak dit seizoen door in de hoofdmacht van Paars-Wit. Als rechtsachter komt de 19-jarige bovendien uit op een positie die bij de nationale ploeg dunbezaaid is.

Stevige kritiek op werkwijze KBVB

Mo Ouahbi, voormalig jeugdtrainer van Anderlecht en tegenwoordig bondscoach van de Marokkaanse U20, is bij RTBF kritisch voor de manier waarop de bond zijn dossier aanpakt. "Ik roep hem al 2,5 jaar op, terwijl hij door België nooit geselecteerd werd. Ik heb altijd in hem geloofd. En nu gaat België de forcing voeren om hem op te kunnen roepen voor de U21. Zo werkt het natuurlijk niet."

Maamar speelde in 2021 één interland voor de Belgische U17, maar werd daarna nooit meer opgeroepen. In mei 2023 haalde Ouahbi hem bij de Marokkaanse U20 en sindsdien verzamelde Mamaar er maar liefst 20 caps. 

Had de KBVB hem sneller moeten oproepen?

Meest recent

Fink ondanks puntenverlies: "Ik ben trots op mijn spelers"

Ook dit weekend is KRC Genk er nog niet in geslaagd om de top zes binnen te dringen. Het moest ...

32
32
Straf: JPL-speler opgeroepen voor wereldkampioen Argentinië

De Jupiler Pro League was al langer een visvijver voor clubs uit topcompetities, maar spelers uit ...

56
56
Lewandowski sleurt alweer bibberend Barça er nog door

FC Barcelona heeft duidelijk zijn lessen niet getrokken uit het 3-3-gelijkspel van deze week op Club ...

13
13
Inter grijpt macht, PSG wist wereldgoal op valreep uit

Het was zondagavond nog spannend om de koppositie in de Serie A en de Ligue 1. In Italië greep ...

17
17
'Enorme domper: volgende sterkhouder haakt af bij Duivels'

De Rode Duivels moeten volgende week de kwalificatie voor het WK definitief zien binnen te halen. ...

126
126
Guardiola wild na glansprestatie Doku: "Luister..."

Manchester City heeft zondag een aardig statement gemaakt in de Premier League. Het duwde ...

125
125
Grote verrassing bij Gent: "Dit is een droom die uitkomt"

AA Gent is er zondag niet in geslaagd om de pandoering van vorige week in Leuven door te spoelen met ...

81
81
Hasi waarschuwt en trekt vergelijking met Club

De teneur rond Anderlecht is pijlsnel gekeerd. Een dikke week loerde er nog een crisis om de hoek, ...

220
220
Union laat gouden kans liggen na late penaltygoal KVM

Union heeft de kans laten liggen om een gouden zaak te doen na het verlies van Club Brugge op ...

95
95
Vanaken en Jackers verklaren hét probleem bij Club Brugge

Club Brugge blijft toch teleurstellen in de Jupiler Pro League. Het voetbal is maanden niet goed ...

343
343
AA Gent en KRC Genk houden elkaar in evenwicht

In de Jupiler Pro League hoopten AA Gent en KRC Genk een goede zaak te doen in het klassement. Beide ...

59
59
Coosemans blijft nuchter: "Dat mag niet meer gebeuren"

Wat een ontlading na de match. RSC Anderlecht wist voor het eerst in 4,5 jaar nog eens te winnen van ...

167
167
Vrancken weet niet wat hij ziet: "Nog nooit meegemaakt"

STVV is bezig aan een indrukwekkend seizoen. Deze ploeg mag dromen van de top zes, dat bleek nog ...

119
119
Doku schittert en laat sterretjes Liverpool zien

In de Premier League stond om 17u30 de altijd beladen topper tussen Manchester City en Liverpool op ...

81
81
Hazard komt met verbazende verklaring over Anderlecht

Thorgan Hazard een probleem? We haalden het al eerder van niet, en dat bewees de ex-Gouden Schoen al ...

406
406
Hayen verbaast op persbabbel: opvallende schuldige bij Club

Het is Club Brugge andermaal niet gelukt om na een knappe prestatie in Europa aan te knopen met ...

526
526
Clean-sheet Courtois onvoldoende, PSV haalt uit in Eredivisie-clash

In de Spaanse Primera Division heeft leider Real Madrid zondag duur puntenverlies geleden. Ondanks ...

45
45
CPL: Beerschot doet puike zaak, Club Nxt plots hekkensluiter

In de Challenger Pro League heeft ook Beerschot VA optimaal geprofiteerd van het puntenverlies van ...

117
117
Minouche Van der Gijp choqueert René: “Begrijpt er niks van”

Minouche van der Gijp (51), de vrouw van oud-voetballer en tv-persoonlijkheid René van der ...

18
18
Belabberd Standard zwaar afgestraft: STVV blijft knap vierde

Standard blijft dit seizoen bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Een week na de cruciale ...

141
141
Kranten zien uitblinker na Anderlecht-Club: "De Bruyne-achtig"

Het Lotto Park heeft zondagmiddag een heus feestje kunnen bouwen. Onder het toeziend oog van enkele ...

557
557
Onana vuurt kanonskogel af, nieuwe optater voor Napoli

Amadou Onana lijkt helemaal klaar voor het komende tweeluik van de Rode Duivels. Met onder meer een ...

38
38
Club-fans spuwen miljoenenaankoop uit: "Waardeloos!"

Slechts enkele dagen na de Europese stunt tegen FC Barcelona, werd Club Brugge KV in eigen land ...

367
367
Herman Brusselmans ontketent storm met giftige uithaal

Schrijver Herman Brusselmans heeft het weer klaargespeeld: met een combinatie van spot, provocatie ...

108
108
Vernietigend signaal Garcia: Rode Duivel in grote problemen

Maandag komen de Rode Duivels opnieuw samen in Tubeke om de WK-kwalificatieduels tegen Kazachstan en ...

254
254

Meer sportnieuws