België te laat voor Anderlecht-talent? "Zo werkt het niet"

283 stemmen
België te laat voor Anderlecht-talent?

Er is dezer dagen heel wat te doen over spelers met een dubbele nationaliteit. Dat is bij de KBVB plots een hot item, nadat op korte tijd verschillende grote talenten de Rode Duivels de rug toekeerden. Kos Karetsas en Chemsdine Talbi waren de grootste namen, maar ze zijn lang niet alleen.

Ook Ilay Camara (Senegal) en Matias Fernandez-Pardo (Spanje) besloten in de voorbije weken om na een verleden als Belgisch jeugdinternational voor een ander land uit te komen. Daarnaast zijn er nog verschillende talenten die hun keuze moeten maken.

LEES OOK: 'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

België ook te laat voor Maamar?

Zo is er bijvoorbeeld Rayane Bounida, die ook het hof gemaakt wordt door Marokko. Het Noord-Afrikaanse land maakt de KBVB het leven al langer zuur, want naast Talbi wisten ze ook onder meer Bilal El Khannouss en Zakaria El Ouahdi te overtuigen.

En nu lijkt Marokko ook met een talent van Anderlecht te gaan lopen. Ali Maamar brak dit seizoen door in de hoofdmacht van Paars-Wit. Als rechtsachter komt de 19-jarige bovendien uit op een positie die bij de nationale ploeg dunbezaaid is.

Stevige kritiek op werkwijze KBVB

Mo Ouahbi, voormalig jeugdtrainer van Anderlecht en tegenwoordig bondscoach van de Marokkaanse U20, is bij RTBF kritisch voor de manier waarop de bond zijn dossier aanpakt. "Ik roep hem al 2,5 jaar op, terwijl hij door België nooit geselecteerd werd. Ik heb altijd in hem geloofd. En nu gaat België de forcing voeren om hem op te kunnen roepen voor de U21. Zo werkt het natuurlijk niet."

Maamar speelde in 2021 één interland voor de Belgische U17, maar werd daarna nooit meer opgeroepen. In mei 2023 haalde Ouahbi hem bij de Marokkaanse U20 en sindsdien verzamelde Mamaar er maar liefst 20 caps. 

Had de KBVB hem sneller moeten oproepen?

Meest recent

Volgende vertrekker bij Antwerp officieel bevestigd

Antwerp staat voor een bijzonder drukke transferzomer. Technisch directeur Marc Overmars lijkt een ...

0
0
'Hoefkens verbaast en keert toch terug naar JPL'

Voor Carl Hoefkens is het een zeer woelig seizoen geweest. De trainer slaagde er uiteindelijk niet ...

49
49
TRANSFERUURTJE: 'Transfer De Cat nadert, dubbelslag bij Club'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

120
120
“Van Dijk moet Koeman aanpakken”: onrust bij Oranje

Onze Noorderburen zijn het WK op een valse nooit gestart. Nederland kwam tegen Japan tot twee keer ...

82
82
Depay onderdeel van spot: één beeld zorgt voor ophef

Memphis Depay stond zondag niet in de basis bij Nederland tegen Japan, maar wist toch al ruim voor ...

80
80
Viertal Duivels dé sleutel voor WK: “Lot ligt in hun handen”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Egypte in de eerste WK-wedstrijd van Groep G. Bondscoach ...

52
52
Real pakt uit: Mourinho heeft monstertransfer beet

José Mourinho is nog maar net officieel coach van Real Madrid, maar de geruchtenmolen draait ...

115
115
'Anderlecht gaat voor stunttransfer bij Manchester United'

RSC Anderlecht speurt wereldwijd rond naar versterking. Ze kijken rond naar ervaren jongens, maar ...

194
194
Tielemans laat fans nu al dromen: "Op alles voorbereid"

De Rode Duivels openen vanavond hun WK met een partij tegen Egypte. Youri Tielemans start uiteraard ...

41
41
Leegloop Antwerp: ervaren pion plots naar Saudi-Arabie

De leegloop bij Royal Antwerp FC houdt aan. De Antwerpse club ziet nog een speler de club verlaten. ...

175
175
Vanaken krijgt emotionele verrassing vlak voor WK-start

Terwijl de ogen van voetballiefhebbers deze avond gericht zijn op de eerste WK-opdracht van de Rode ...

321
321
Vrancken naar Anderlecht? Tavolieri geeft het antwoord

RSC Anderlecht start binnen een week aan de voorbereiding van het nieuwe seizoen. Tegen dan moet er ...

893
893
Eén groot vraagteken blijft Duivels achtervolgen

België begint vanavond aan zijn WK met een match tegen Egypte. Wat mogen we dit WK verwachten ...

44
44
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

151
151
Vanaken-schok tegen Egypte? "Best mogelijke combinatie"

Bondscoach Rudi Garcia wou op zijn persbabbel daags voor de match niet in zijn kaarten laten kijken. ...

226
226
Egypte waarschuwt voor vier Duivels: "Vergeet hem niet"

De WK-stress bereikt stilaan een hoogtepunt, het aftellen is nu ook echt begonnen. Maandagavond ...

139
139
Theate of Mechele in basis? Albert hakt knoop al door

De Rode Duivels kruisen maandagavond in Seattle de degens met Egypte. Voor de eerste groepsmatch op ...

116
116
"Niet moeien": Doku krijgt duidelijke reactie op 'bevallingsverlof'

Jérémy Doku moet dit WK dé blinkvanger worden bij de Rode Duivels. Maar door ...

328
328
Rode Duivels krijgen al eerste mokerslag voor WK-opener

Nog voor de WK-opener krijgen de Rode Duivels al een stevige waarschuwing. België wordt overal ...

561
561
Valse start Oranje: grote zondebok krijgt natie over zich heen

Voor Nederland is het WK 2026 met een valse noot van start gegaan. Tegen Japan gaf Oranje in de ...

198
198
Bibberen voor Belgen: databureaus voorspellen clash met Egypte

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

741
741
Opstelling België-Egypte: Garcia stelt één Duivel diep teleur

Het wachten is eindelijk voorbij, maandagavond trappen de Rode Duivels hun campagne op het WK 2026 ...

818
818
Ecuador vervloekt lat bij zege Ivoorkust, Zweden haalt fors uit

Ivoorkust heeft maandagnacht een gouden zaak gedaan op het WK. De Oranje Olifanten wonnen in ...

128
128
Domper voor Oranje: Eredivisie-speler bezorgt Japan nog punt

Er vielen op de eerste dagen van het WK al enkele verrassingen te noteren en ook Nederland heeft ...

97
97
Garcia verklapt één ding over opstelling Rode Duivels

Maandagavond is het eindelijk zover: dan beginnen de Rode Duivels aan hun WK. Om 21u Belgische tijd ...

204
204

Meer sportnieuws