"Dan was El Khannouss Rode Duivel geweest"

301 stemmen

Er was de voorbije weken heel veel te doen om de Belgische spelers met een dubbele nationaliteit, nadat Kos Karetsas en Chemsdine Talbi lieten weten dat ze voor respectievelijk Griekenland en Marokko kiezen. Dat heeft voor een groot debat gezorgd.

Karetsas en Talbi waren immers jarenlang Belgisch jeugdinternational, maar lieten toch blijken iets te weinig waardering te voelen vanuit de voetbalbond. Die zag de voorbije jaren al regelmatig grote talenten door de vingers glippen.

LEES OOK: Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Rode Duivels grepen door COVID naast El Khannouss

Zo was er bijvoorbeeld enkele jaren geleden nog Bilal El Khannouss. De huidige spelmaker van Leicester City vertegenwoordigde tot en met de U18 in 2021 de Belgische nationale jeugdelftallen, maar koos daarna voor Marokko en verzamelde er intussen al achttien caps.

Bob Browaeys, die El Khannouss bij de nationale jeugdelftallen onder zijn hoede had, wijst echter naar een opmerkelijke oorzaak voor het misgrijpen van ons land. "Ik ben ervan overtuigd dat El Khannouss zonder COVID nu Rode Duivel geweest was", geeft hij aan in La Dernière Heure.

Marokko kon sneller op de bal spelen

"Hij maakte deel uit van de generatie geboren in 2004, die daardoor beroofd werd van een belangrijke periode met de nationale ploeg. In januari selecteerde Marokko hem voor een stage, terwijl we in België nog niets mochten doen", legt Browaeys uit. "Mocht dat niet gebeurd zijn, ben ik zeker dat hij voor de Duivels gekozen had."

Uiteindelijk waren ze er bij Marokko ook als de kippen bij om El Khannouss helemaal vast te leggen. Hij mocht eind 2022 meteen mee naar het WK in Qatar, ondanks dat hij pas drie maanden daarvoor zijn debuut gemaakt had in het eerste elftal van Genk.

Hadden de Rode Duivels El Khannouss kunnen gebruiken?

Meest recent

'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

0
0
'Vaste Rode Duivel naar de bank om opvallende reden'

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

34
34
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

44
44
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

34
34
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

52
52
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

42
42
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

23
23
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

125
125
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

42
42
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

197
197
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

88
88
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

190
190
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

31
31
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

275
275
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

172
172
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

865
865
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

1134
1134
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

389
389
'City verwent opvolger Guardiola met nieuwe sterspeler'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

187
187
KBVB leert lesje: Garcia ontvangt cruciaal toekomstnieuws

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

260
260
Schrikken bij Duivels: grote smaakmaker staakt training

De Rode Duivels hebben een geslaagde oversteek van de Atlantische Oceaan gemaakt. Inmiddels werd ...

204
204
Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

60
60
'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

165
165
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

91
91
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

191
191

Meer sportnieuws