"Dan was El Khannouss Rode Duivel geweest"

301

Er was de voorbije weken heel veel te doen om de Belgische spelers met een dubbele nationaliteit, nadat Kos Karetsas en Chemsdine Talbi lieten weten dat ze voor respectievelijk Griekenland en Marokko kiezen. Dat heeft voor een groot debat gezorgd.

Karetsas en Talbi waren immers jarenlang Belgisch jeugdinternational, maar lieten toch blijken iets te weinig waardering te voelen vanuit de voetbalbond. Die zag de voorbije jaren al regelmatig grote talenten door de vingers glippen.

LEES OOK: Rode Duivels: vuilbak gaat open over Van Bommel en Mannaert

Rode Duivels grepen door COVID naast El Khannouss

Zo was er bijvoorbeeld enkele jaren geleden nog Bilal El Khannouss. De huidige spelmaker van Leicester City vertegenwoordigde tot en met de U18 in 2021 de Belgische nationale jeugdelftallen, maar koos daarna voor Marokko en verzamelde er intussen al achttien caps.

Bob Browaeys, die El Khannouss bij de nationale jeugdelftallen onder zijn hoede had, wijst echter naar een opmerkelijke oorzaak voor het misgrijpen van ons land. "Ik ben ervan overtuigd dat El Khannouss zonder COVID nu Rode Duivel geweest was", geeft hij aan in La Dernière Heure.

Marokko kon sneller op de bal spelen

"Hij maakte deel uit van de generatie geboren in 2004, die daardoor beroofd werd van een belangrijke periode met de nationale ploeg. In januari selecteerde Marokko hem voor een stage, terwijl we in België nog niets mochten doen", legt Browaeys uit. "Mocht dat niet gebeurd zijn, ben ik zeker dat hij voor de Duivels gekozen had."

Uiteindelijk waren ze er bij Marokko ook als de kippen bij om El Khannouss helemaal vast te leggen. Hij mocht eind 2022 meteen mee naar het WK in Qatar, ondanks dat hij pas drie maanden daarvoor zijn debuut gemaakt had in het eerste elftal van Genk.

Hadden de Rode Duivels El Khannouss kunnen gebruiken?

Meest recent

'AC Milan haalt opvolger Modric in JPL'

Bij AC Milan kunnen ze dit seizoen nog steeds genieten van Luka Modric. De Kroatische middenvelder ...

11
11
Compper briest na rode kaart: "Ik ben nog steeds boos"

Antwerp had gehoopt om zich te herpakken nadat het zijn vier laatste wedstrijden voor de ...

35
35
'Club bidt voor Forbs: plan-B ligt op tafel'

Club Brugge heeft dit weekend geen steek laten vallen in de Jupiler Pro League en ging vlotjes met ...

43
43
KV Mechelen pakt na spektakelstuk eindelijk eerste zege

Een collectieve zucht van opluchting in het AFAS Stadion. KV Mechelen heeft op de achtste speeldag ...

41
41
Hubert zeer scherp voor Union: "Dat kan niet!"

Union SG speelde 1-1 tegen OH Leuven en dat was al bij al logisch op basis van de twee helften. De ...

46
46
Westerlo feest en duwt Antwerp in stevige sportieve crisis

Om 18u30 ontving KVC Westerlo Royal Antwerp FC. De bezoekers moesten na een slechte reeks punten ...

93
93
'Eerste winterknaller Club Brugge: ‘beest’ van 6M'

Club Brugge kijkt nu al vooruit naar de wintermercato. Blauw-zwart heeft een Spaanse flankaanvaller ...

364
364
Stunt van formaat: Seedorf trainer bij buitenlandse topclub

Zeer verrassend nieuws in de voetbalwereld. Clarence Seedorf heeft een nieuwe club gevonden als ...

32
32
Beresterke Doku speelt Liverpool compleet aan flarden

Manchester City en Liverpool gaven elkaar om 17u30 partij. Het werd een zeer beladen dueln met ...

152
152
Standard pakt 0 op 9: Euvrard laat frustraties vrije loop

Standard begon erg veelbelovend aan het huidige seizoen. Maar momenteel zijn de Rouches op een ...

65
65
De Meyer spreekt klare taal: “Of ik de druk op mijn positie voel?”

STVV speelt een belangrijk duel tegen KV Mechelen. De Truienaars willen na een 0 op 6 weer aanknopen ...

32
32
3.5 op 10: basisdebutant zakt door ijs bij zwak Union

Union SG is tegenvallend aan het twee luik van het seizoen begonnen. De Brusselaars mochten zondag ...

43
43
Droomdebuut voor Ferrera bij Patro: derby ontspoort in slot

Patro Eisden en Jong Genk maakten er een bijzonder geladen Limburgse derby van. Met Radja Nainggolan ...

313
313
Evenepoel steelt show bij Serie A-topper; baalmiddag Sels

In de Engelse Premier League heeft Nottingham Forrest andermaal puntenverlies geleden. Matz Sels en ...

51
51
Sterk OHL zorgt voor stevige verrassing op veld van Union

Uiterst verrassend, maar absoluut verdiend, heeft OHL deze namiddag Union in bedwang gehouden. De ...

71
71
Club Brugge kruist vingers: eerste update blessure Forbs

Club Brugge staat in de Champions League voor de lastige verplaatsing naar Inter Milaan. Daarvoor ...

274
274
Standard spreekt schande: veelzeggende reactie Lardot

Standard heeft zich na de interland-break niet kunnen herpakken. In een leeg Sclessin boekten de ...

228
228
Anderlecht grijpt rigoureus in met matchwinnaar Bertaccini

RSC Anderlecht heeft zaterdagnamiddag de drie punten gepakt op het veld van Cercle Brugge. Maar de ...

396
396
Hopelijk geen voorbode: Club Brugge kent ref in Milaan

Volgende week is het zover, dan trekt de Champions League zich weer op gang. Club Brugge staat dan ...

177
177
Nieuwe blamage United: Neville neemt Lammens in vizier

Manchester United blijft maar aanmodderen in de Premier League. De Mancunians gaven zaterdag ook ...

139
139
De Bruyne zorgt voor penalty-incident: misnoegde Allegri reageert

Kevin De Bruyne heeft zijn sterke prestaties bij de Rode Duivels bevestigd bij zijn club SSC Napoli. ...

101
101
Choc Wallon in spookstadion: Zebra's glunderen, Standard in crisis

De Choc Wallon werd in een leeg en kil Sclessin een kolfje naar de hand van Charleroi. De Zebra's ...

84
84
Club Brugge gered door VAR? Vanhaezebrouck velt verdict

Club Brugge heeft het seizoen hervat met een ruime overwinning op het veld van La Louvière: ...

572
572
Trieste taferelen: 'Choc Wallon' in desolaat Sclessin

In de Jupiler Pro League staat zondagmiddag de Waalse clash tussen Standard en Sporting Charleroi op ...

44
44
'Toptransfer Seys: volgende grootmacht meldt zich'

Arsenal FC dokte afgelopen zomer zo'n 40 miljoen euro om Christos Tzolis over te nemen van Club ...

272
272

Meer sportnieuws