"Dan was El Khannouss Rode Duivel geweest"

door

Er was de voorbije weken heel veel te doen om de Belgische spelers met een dubbele nationaliteit, nadat Kos Karetsas en Chemsdine Talbi lieten weten dat ze voor respectievelijk Griekenland en Marokko kiezen. Dat heeft voor een groot debat gezorgd.

Karetsas en Talbi waren immers jarenlang Belgisch jeugdinternational, maar lieten toch blijken iets te weinig waardering te voelen vanuit de voetbalbond. Die zag de voorbije jaren al regelmatig grote talenten door de vingers glippen.

LEES OOK: Garcia schrapt één naam genadeloos voor Rode Duivels

Rode Duivels grepen door COVID naast El Khannouss

Zo was er bijvoorbeeld enkele jaren geleden nog Bilal El Khannouss. De huidige spelmaker van Leicester City vertegenwoordigde tot en met de U18 in 2021 de Belgische nationale jeugdelftallen, maar koos daarna voor Marokko en verzamelde er intussen al achttien caps.

Bob Browaeys, die El Khannouss bij de nationale jeugdelftallen onder zijn hoede had, wijst echter naar een opmerkelijke oorzaak voor het misgrijpen van ons land. "Ik ben ervan overtuigd dat El Khannouss zonder COVID nu Rode Duivel geweest was", geeft hij aan in La Dernière Heure.

Marokko kon sneller op de bal spelen

"Hij maakte deel uit van de generatie geboren in 2004, die daardoor beroofd werd van een belangrijke periode met de nationale ploeg. In januari selecteerde Marokko hem voor een stage, terwijl we in België nog niets mochten doen", legt Browaeys uit. "Mocht dat niet gebeurd zijn, ben ik zeker dat hij voor de Duivels gekozen had."

Uiteindelijk waren ze er bij Marokko ook als de kippen bij om El Khannouss helemaal vast te leggen. Hij mocht eind 2022 meteen mee naar het WK in Qatar, ondanks dat hij pas drie maanden daarvoor zijn debuut gemaakt had in het eerste elftal van Genk.

Hadden de Rode Duivels El Khannouss kunnen gebruiken?

Meest recent

'Club Brugge aast op sensatie uit 1B'

Bij Club Brugge zullen ze al volop bezig zijn met de zomermercato, want maart en april zijn ...

58
58
'Anderlecht wil fraaie slag slaan bij Dortmund'

Bij Anderlecht hebben ze nog altijd geen nieuwe sportief directeur gevonden om de in februari ...

81
81
'Knoop rond Vertonghen bij Duivels doorgehakt'

De Rode Duivels stappen woensdagnamiddag op het vliegtuig naar Atlanta, waar ze op stage gaan en op ...

37
37
Bizar scenario JPL: geen Europees voor derde in eindstand?

Komend weekend wordt er in België niet gevoetbald omdat er interlandvoetbal gepland staat, maar ...

136
136
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

94
94
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haalt lieveling terug, Meunier naar rivaal Club?'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

162
162
Doku doet Guardiola na: ploegmakker spot met Duivel

De Rode Duivels arriveerden dinsdag in Tubize en dan werd er ook weer naar de kledij van de spelers ...

22
22
Belgische clubs in buitenlandse handen: “Geen beperkingen”

De Belgische clubs worden vaker overgenomen door buitenlandse investeerders. Het Nieuwsblad ...

83
83
‘El Khannouss heeft knaltransfer helemaal te pakken’

Bilal El Khannouss maakte in het verleden het mooie weer vooraleer hij de transfer naar Leicester ...

174
174
Rampscenario Lukaku: alarmbellen bij Rode Duivels voor WK

Romelu Lukaku kent een ongezien pechseizoen. De aanvaller viel tijdens de voorbereiding bij Napoli ...

158
158
Bounida stuurt brief naar KBVB: Swerts schakelt door

Rayane Bounida kiest voor Marokko, dat nieuws kwam al een tijdje geleden naar buiten. Het talent ...

320
320
Duranville haalt zwaar uit: transfer op komst?

Julien Duranville ging op jonge leeftijd van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, maar in ...

201
201
'Opvolger Lewandowski: Barça heeft spectaculair plan-B'

FC Barcelona wil in de komende weken serieus oogsten met Robert Lewandowski als aanvallend ...

70
70
Voetbalfans helemaal overtuigd: "Híj́ wordt de topschutter"

Na de interland-break barst niet enkel de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal los. In de ...

232
232
Miljoenenaankoop verdwenen bij Anderlecht: pijnlijke reden bekend

RSC Anderlecht haalde in januari een vijftal aanwinsten in huis. Daarvan is Moussa Diarra inmiddels ...

335
335
Toby Alderweireld doet fans dromen van grote comeback

Toby Alderweireld stopte ongeveer een jaar geleden als voetballer. De verdediger beleefde nog een ...

328
328
Haaland geeft fortuin uit en raakt daarmee duizenden fans

Erling Haaland leeft van doelpunten en doet dat nu al ruime tijd bij Manchester City. De Noorse ...

97
97
'Salah verlaat Liverpool: twee toekomstopties genoemd'

Liverpool FC kondigde dinsdagavond het einde van een tijdperk aan. Via de officiële kanalen ...

63
63
'Garcia zwaar de mist in met Romeo Vermant'

Omdat zijn fysieke gesteldheid nog steeds niet optimaal is, besloot Romelu Lukaku om de trip van de ...

398
398
De Condé aan de slag: grote transferprioriteit bij Genk

Bij KRC Genk zal van de interland-break ongetwijfeld gebruik gemaakt worden om een evaluatie van de ...

479
479
Lukaku deelt publieke uppercut uit: mokerslag voor Garcia

Rudi Garcia zag in de oefentrip naar de VS een ideaal moment om Romelu Lukaku weer ritme te geven. ...

209
209
Lavia níét naar Jonge Duivels: oorzaak bizarre soap bekend

Hoewel hij liefst 28 spelers selecteerde, had bondscoach Rudi Garcia geen plaats voor Roméo ...

131
131
'Kompany onverbiddelijk: peperdure aankoop moet opkrassen'

Nu het seizoen even onderbroken is door het interland-voetbal, is het voor de clubs een ideaal ...

154
154
'Nervositeit bij Anderlecht: vertrek De Cat krijgt vorm'

Nathan De Cat meldde zich dinsdag voor een eerste keer bij de nationale ploeg. Een zoveelste ...

498
498
Op naar titanenduel: analisten geven dé titelfavoriet

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

240
240

Meer sportnieuws