"Dan was El Khannouss Rode Duivel geweest"

301 stemmen

Er was de voorbije weken heel veel te doen om de Belgische spelers met een dubbele nationaliteit, nadat Kos Karetsas en Chemsdine Talbi lieten weten dat ze voor respectievelijk Griekenland en Marokko kiezen. Dat heeft voor een groot debat gezorgd.

Karetsas en Talbi waren immers jarenlang Belgisch jeugdinternational, maar lieten toch blijken iets te weinig waardering te voelen vanuit de voetbalbond. Die zag de voorbije jaren al regelmatig grote talenten door de vingers glippen.

LEES OOK: Groepswinnaar! Sterke Duivels hakken Nieuw-Zeeland in de pan

Rode Duivels grepen door COVID naast El Khannouss

Zo was er bijvoorbeeld enkele jaren geleden nog Bilal El Khannouss. De huidige spelmaker van Leicester City vertegenwoordigde tot en met de U18 in 2021 de Belgische nationale jeugdelftallen, maar koos daarna voor Marokko en verzamelde er intussen al achttien caps.

Bob Browaeys, die El Khannouss bij de nationale jeugdelftallen onder zijn hoede had, wijst echter naar een opmerkelijke oorzaak voor het misgrijpen van ons land. "Ik ben ervan overtuigd dat El Khannouss zonder COVID nu Rode Duivel geweest was", geeft hij aan in La Dernière Heure.

Marokko kon sneller op de bal spelen

"Hij maakte deel uit van de generatie geboren in 2004, die daardoor beroofd werd van een belangrijke periode met de nationale ploeg. In januari selecteerde Marokko hem voor een stage, terwijl we in België nog niets mochten doen", legt Browaeys uit. "Mocht dat niet gebeurd zijn, ben ik zeker dat hij voor de Duivels gekozen had."

Uiteindelijk waren ze er bij Marokko ook als de kippen bij om El Khannouss helemaal vast te leggen. Hij mocht eind 2022 meteen mee naar het WK in Qatar, ondanks dat hij pas drie maanden daarvoor zijn debuut gemaakt had in het eerste elftal van Genk.

Hadden de Rode Duivels El Khannouss kunnen gebruiken?

Meest recent

Groepswinnaar! Sterke Duivels hakken Nieuw-Zeeland in de pan

De Rode Duivels hebben het dan toch gedaan. In hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026 maakten de ...

0
0
Garcia verrast compleet met basisploeg Rode Duivels

Om 5u nemen de Rode Duivels het op tegen Nieuw-Zeeland. Een cruciale partij voor beide ploegen, maar ...

108
108
Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

88
88
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

85
85
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

39
39
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

39
39
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

37
37
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

122
122
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

116
116
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

455
455
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

82
82
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

162
162
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

327
327
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

64
64
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

969
969
'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

509
509
Patro Eisden strikt al zijn vijfde én zesde aanwinst

Patro Eisden laat er geen gras over groeien. De Limburgse tweedeklasser heeft vanavond zijn volgende ...

35
35
Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

11
11
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

185
185
Relletje rond stadiondossier: Club Brugge reageert

Bart Verhaeghe kijkt vast met enige jaloezie naar het WK, waar de ene na de andere voetbaltempel de ...

952
952
Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Onder leiding van Antoine Sibierski en Vitor Bruno hoopt RSC Anderlecht een nieuwe koers te varen. ...

161
161
Rode Duivel gooit eigen ruiten in: Garcia grijpt hard in

Indien ze nog langer op het WK willen blijven zit er voor de Rode Duivels wellicht niks anders op ...

461
461
'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

839
839
'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

573
573
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

357
357

Meer sportnieuws