"Dan was El Khannouss Rode Duivel geweest"

301

Er was de voorbije weken heel veel te doen om de Belgische spelers met een dubbele nationaliteit, nadat Kos Karetsas en Chemsdine Talbi lieten weten dat ze voor respectievelijk Griekenland en Marokko kiezen. Dat heeft voor een groot debat gezorgd.

Karetsas en Talbi waren immers jarenlang Belgisch jeugdinternational, maar lieten toch blijken iets te weinig waardering te voelen vanuit de voetbalbond. Die zag de voorbije jaren al regelmatig grote talenten door de vingers glippen.

LEES OOK: 'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

Rode Duivels grepen door COVID naast El Khannouss

Zo was er bijvoorbeeld enkele jaren geleden nog Bilal El Khannouss. De huidige spelmaker van Leicester City vertegenwoordigde tot en met de U18 in 2021 de Belgische nationale jeugdelftallen, maar koos daarna voor Marokko en verzamelde er intussen al achttien caps.

Bob Browaeys, die El Khannouss bij de nationale jeugdelftallen onder zijn hoede had, wijst echter naar een opmerkelijke oorzaak voor het misgrijpen van ons land. "Ik ben ervan overtuigd dat El Khannouss zonder COVID nu Rode Duivel geweest was", geeft hij aan in La Dernière Heure.

Marokko kon sneller op de bal spelen

"Hij maakte deel uit van de generatie geboren in 2004, die daardoor beroofd werd van een belangrijke periode met de nationale ploeg. In januari selecteerde Marokko hem voor een stage, terwijl we in België nog niets mochten doen", legt Browaeys uit. "Mocht dat niet gebeurd zijn, ben ik zeker dat hij voor de Duivels gekozen had."

Uiteindelijk waren ze er bij Marokko ook als de kippen bij om El Khannouss helemaal vast te leggen. Hij mocht eind 2022 meteen mee naar het WK in Qatar, ondanks dat hij pas drie maanden daarvoor zijn debuut gemaakt had in het eerste elftal van Genk.

Hadden de Rode Duivels El Khannouss kunnen gebruiken?

Meest recent

Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

1
1
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

37
37
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

34
34
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

31
31
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

30
30
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

9
9
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

12
12
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

22
22
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

100
100
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

28
28
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

214
214
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

98
98
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

198
198
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

67
67
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

65
65
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

230
230
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

54
54
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

107
107
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

50
50
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

262
262
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

56
56
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

104
104
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

213
213
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

147
147
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

89
89

Meer sportnieuws