Vanhaezebrouck eist VARanderingen: “Onbegrijpelijk!”

door
Vanhaezebrouck eist VARanderingen: “Onbegrijpelijk!”

De reguliere competitie is afgelopen en de kaarten zijn geschud voor de Play-Offs. Op de slotspeeldag was er heel wat ophef over de arbitrage en de VAR. Vooral STVV-coach Felice Mazzu schoot uit zijn krammen, maar Hein Vanhaezebrouck vond echter dat een andere club zwaar werd benadeeld. 

Beerschot staat al bijna heel het seizoen op de laatste plek in het klassement en sluit de reguliere competitie ook af als rode lantaarn. Onder meer Cercle Brugge en STVV waren na hun nederlagen niet tevreden over scheidsrechterlijke beslissingen, maar Vanhaezebrouck is van mening dat Beerschot pas écht reden had tot klagen.

LEES OOK: Ophef bij Westerlo: club komt met statement

Onbegrijpelijk

Westerlo kreeg een zéér lichte penalty tegen Beerschot. “Weet je waar de VAR in de fout ging? Op Beerschot. Die penalty voor Westerlo is véél te licht voor een VAR-interventie. Er zwaait een arm achteruit die Rommens in het gezicht raakt. Enkel omdat hij blijft liggen werd ernaar gekeken. Dus, boodschap aan alle spelers: blijf liggen na een hoekschop als er ergens geduwd wordt. Dan wordt de VAR wakker en zal hij kijken.”

De VAR kwam alsnog tussenbeide. Vanhaezebrouck kon zijn ogen niet geloven. “Ik vond dat veel te weinig ‘clear and obvious’ voor een VAR-tussenkomst. In de tweede helft is er een duidelijke elleboog van Tshimanga aan Yow en daar wordt niet tussengekomen. Dat was overduidelijk en dus wél penalty. Onbegrijpelijk”, citeert Het Nieuwsblad de analist.

Clean error

Volgens HVH is de VAR in België niet van een degelijk niveau en moet er wat veranderen. “Ik stel vast dat de laatste weken jonge scheidsrechters VAR zijn. Heeft dat ermee te maken? Vorige week was die VAR-interventie in de laatste minuut tussen Dender en Genk ook onnodig. Niemand kon duidelijk zien wie die bal raakte. Clear error? Dat was zo unclear als het maar kon.”

🚀

Vind jij de VAR op de Belgische velden ondermaats?

Meest recent

Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

14
14
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

67
67
'Sibierski verbaast: Anderlecht dumpt steunpilaar'

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

115
115
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

62
62
Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

86
86
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

25
25
'Hongaars international op weg naar Jupiler Pro League'

We zouden dit seizoen in een aantal Europese competities weleens een verrassende kampioen kunnen ...

50
50
'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

97
97
Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

47
47
'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

191
191
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

19
19
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

78
78
Franky Van der Elst compleet verrast: woorden raken diep

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

80
80
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

141
141
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

181
181
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

124
124
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

80
80
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

64
64
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

115
115
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

82
82
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

341
341
'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden. In de komende weken zullen de eerste selecties voor ...

399
399
Lukaku biedt zichzelf aan: pikante toptransfer lonkt

Romelu Lukaku werkt nog steeds in België aan zijn terugkeer, nadat eind maart een nieuwe ...

366
366
Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

25
25
'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'

Bij Standard gaat er deze zomer sowieso volk vertrekken. De Rouches moeten zoals elke Belgische ...

114
114

Meer sportnieuws