Vanhaezebrouck eist VARanderingen: “Onbegrijpelijk!”

320
Vanhaezebrouck eist VARanderingen: “Onbegrijpelijk!”

De reguliere competitie is afgelopen en de kaarten zijn geschud voor de Play-Offs. Op de slotspeeldag was er heel wat ophef over de arbitrage en de VAR. Vooral STVV-coach Felice Mazzu schoot uit zijn krammen, maar Hein Vanhaezebrouck vond echter dat een andere club zwaar werd benadeeld. 

Beerschot staat al bijna heel het seizoen op de laatste plek in het klassement en sluit de reguliere competitie ook af als rode lantaarn. Onder meer Cercle Brugge en STVV waren na hun nederlagen niet tevreden over scheidsrechterlijke beslissingen, maar Vanhaezebrouck is van mening dat Beerschot pas écht reden had tot klagen.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Onbegrijpelijk

Westerlo kreeg een zéér lichte penalty tegen Beerschot. “Weet je waar de VAR in de fout ging? Op Beerschot. Die penalty voor Westerlo is véél te licht voor een VAR-interventie. Er zwaait een arm achteruit die Rommens in het gezicht raakt. Enkel omdat hij blijft liggen werd ernaar gekeken. Dus, boodschap aan alle spelers: blijf liggen na een hoekschop als er ergens geduwd wordt. Dan wordt de VAR wakker en zal hij kijken.”

De VAR kwam alsnog tussenbeide. Vanhaezebrouck kon zijn ogen niet geloven. “Ik vond dat veel te weinig ‘clear and obvious’ voor een VAR-tussenkomst. In de tweede helft is er een duidelijke elleboog van Tshimanga aan Yow en daar wordt niet tussengekomen. Dat was overduidelijk en dus wél penalty. Onbegrijpelijk”, citeert Het Nieuwsblad de analist.

Clean error

Volgens HVH is de VAR in België niet van een degelijk niveau en moet er wat veranderen. “Ik stel vast dat de laatste weken jonge scheidsrechters VAR zijn. Heeft dat ermee te maken? Vorige week was die VAR-interventie in de laatste minuut tussen Dender en Genk ook onnodig. Niemand kon duidelijk zien wie die bal raakte. Clear error? Dat was zo unclear als het maar kon.”

Vind jij de VAR op de Belgische velden ondermaats?

Meest recent

Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

94
94
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

235
235
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

153
153
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

176
176
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

45
45
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

239
239
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

89
89
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

34
34
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

28
28
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

32
32
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

34
34
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

104
104
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

94
94
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

54
54
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

36
36
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

26
26
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

37
37
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

126
126
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

53
53
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

269
269
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

110
110
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

214
214
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

86
86
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

82
82

Meer sportnieuws