Vanhaezebrouck eist VARanderingen: “Onbegrijpelijk!”

door
Vanhaezebrouck eist VARanderingen: “Onbegrijpelijk!”

De reguliere competitie is afgelopen en de kaarten zijn geschud voor de Play-Offs. Op de slotspeeldag was er heel wat ophef over de arbitrage en de VAR. Vooral STVV-coach Felice Mazzu schoot uit zijn krammen, maar Hein Vanhaezebrouck vond echter dat een andere club zwaar werd benadeeld. 

Beerschot staat al bijna heel het seizoen op de laatste plek in het klassement en sluit de reguliere competitie ook af als rode lantaarn. Onder meer Cercle Brugge en STVV waren na hun nederlagen niet tevreden over scheidsrechterlijke beslissingen, maar Vanhaezebrouck is van mening dat Beerschot pas écht reden had tot klagen.

LEES OOK: PO1-kandidaat zwaar onder druk: “Grote ontgoocheling”

Onbegrijpelijk

Westerlo kreeg een zéér lichte penalty tegen Beerschot. “Weet je waar de VAR in de fout ging? Op Beerschot. Die penalty voor Westerlo is véél te licht voor een VAR-interventie. Er zwaait een arm achteruit die Rommens in het gezicht raakt. Enkel omdat hij blijft liggen werd ernaar gekeken. Dus, boodschap aan alle spelers: blijf liggen na een hoekschop als er ergens geduwd wordt. Dan wordt de VAR wakker en zal hij kijken.”

De VAR kwam alsnog tussenbeide. Vanhaezebrouck kon zijn ogen niet geloven. “Ik vond dat veel te weinig ‘clear and obvious’ voor een VAR-tussenkomst. In de tweede helft is er een duidelijke elleboog van Tshimanga aan Yow en daar wordt niet tussengekomen. Dat was overduidelijk en dus wél penalty. Onbegrijpelijk”, citeert Het Nieuwsblad de analist.

Clean error

Volgens HVH is de VAR in België niet van een degelijk niveau en moet er wat veranderen. “Ik stel vast dat de laatste weken jonge scheidsrechters VAR zijn. Heeft dat ermee te maken? Vorige week was die VAR-interventie in de laatste minuut tussen Dender en Genk ook onnodig. Niemand kon duidelijk zien wie die bal raakte. Clear error? Dat was zo unclear als het maar kon.”

Vind jij de VAR op de Belgische velden ondermaats?

Meest recent

Atletico kent goede generale repetitie, Godts weer bepalend

Atletico Madrid heeft zaterdag een goede generale repetitie gekend voor de terugmatch tegen Club ...

8
8
Onrust over David: Hubert brengt eerste update

Union heeft zondag zijn koppositie in de Jupiler Pro League kunnen behouden. Tegen Antwerp moest het ...

18
18
'Man Utd zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United lijkt de laatste weken weer stappen gezet te hebben. Sinds de aanstelling van ...

34
34
Dubbele emoties bij Union: Zorgen om David, euforie in slot

Voor Union werd het een avond met héél veel emoties. De landskampioen zag ...

75
75
Lemaréchal velt oordeel na basisdebuut bij Club

Club Brugge heeft zaterdagavond zijn opdracht in de Jupiler Pro League tot een goed einde gebracht. ...

168
168
Lammens uit straffe ambitie: "Hopelijk kom ik op dat punt"

Velen in Engeland fronsten de wenkbrauwen toen Manchester United in de zomer meer dan 20 miljoen ...

55
55
Vuur en vuurwerk: Hete avond in Challenger Pro League

Het werd een 'aparte' dag in de Challenger Pro League vandaag. Deze namiddag gooide een opvallend ...

68
68
OHL baalt: "Spijtig dat we geen punt pakken"

OH Leuven had zaterdagavond een geweldige zaak kunnen doen in de strijd om het behoud. Het liet ...

42
42
Leko komt met verrassende reactie na moeizame zege

Club Brugge heeft na het knappe gelijkspel in de Champions League tegen Atletico Madrid in de ...

181
181
Thomas Meunier haalt zeer belangrijke slag bij de FIFA

Thomas Meunier is dezer dagen gelukkig bij Lille, maar daarvoor beleefde de Rode Duivel een woelige ...

42
42
Courtois en co beleven bijzonder pijnlijke avond

Na alle ophef rond de wedstrijd op Benfica in de Champions League heeft Real Madrid zaterdag een ...

36
36
Mokio onder vuur na bizarre keuze: "Hij is te jong"

Bij Ajax zijn het dezer dagen de jonge Belgen die fuore maken. Mika Godts is dit seizoen uitgegroeid ...

63
63
Van Atlético naar OHL: Club serveert nieuw spektakel

De vele fans op Jan Breydel zijn de laatste dagen verwend geweest met heel wat spektakel. Na het ...

101
101
Saudi’s verstommen: Anderlecht plant brutale Schreuder-coup

Drie weken na het ontslag van Besnik Hasi zit RSC Anderlecht nog altijd zonder nieuwe hoofdtrainer. ...

291
291
Degradatie lonkt in JPL: "We willen dit nog omkeren"

FCV Dender verloor al bij al kansloos met 1-4 van STVV, ook al kwamen ze heel snel 1-0 voor. Bij ...

130
130
Boskamp met hoop voor RSCA: "Dan komt het in orde"

Eigenaar Marc Coucke weet dat het van moeten is. De nieuwe paleisrevolutie is de laatste kans, ...

176
176
STVV is 'onstopbaar': Kanaries maken nieuwe ambities bekend

STVV blijft vriend en vijand verbazen. De Truienaars wonnen zeer knap met 1-4 op het veld van FCV ...

137
137
'Plots heel verrassende transferwending rondom Raskin'

Nicolas Raskin leek enkele maanden geleden nog op weg naar een vertrek bij Rangers FC. Maar na een ...

103
103
Donkere wolken pakken zich samen boven Gert Verheyen

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen zichzelf heruitvinden. Waar hij voor het grote publiek ...

480
480
Euvrard voert druk stevig op: "Anders is het gedaan"

Standard mikte in de zomer en in januari op ervaren spelers om Operatie PO I tot een goed einde te ...

92
92
Aston Villa en Chelsea incasseren duur puntenverlies

In de Premier League kwamen er om 16u zes ploegen in actie. Onder meer Aston Villa en Chelsea gingen ...

17
17
STVV overleeft horrorstart en zet droomseizoen verder

Meer dan ooit lijkt STVV echt een te duchten titelkandidaat. Op bezoek bij hekkensluiter Dender ...

48
48
Nonchalant Bayern zwetend de winnaar, Juventus onderuit

In de Bundesliga en Serie A kwamen namiddag Bayern München en Juventus in actie. Beiden gingen ...

19
19
Leko voert vier wissels door bij Club Brugge

Club Brugge toonde zich midweeks weer aan Europa met een 3-3-gelijkspel tegen Atlético ...

162
162
Deschacht over smaakmaker Union: "Zou niet slagen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht willen ze terug een visie ontwikkelen die past bij de club. Niet meer proberen te ...

165
165

Meer sportnieuws