Vanhaezebrouck eist VARanderingen: “Onbegrijpelijk!”

stemmen
Vanhaezebrouck eist VARanderingen: “Onbegrijpelijk!”

De reguliere competitie is afgelopen en de kaarten zijn geschud voor de Play-Offs. Op de slotspeeldag was er heel wat ophef over de arbitrage en de VAR. Vooral STVV-coach Felice Mazzu schoot uit zijn krammen, maar Hein Vanhaezebrouck vond echter dat een andere club zwaar werd benadeeld. 

Beerschot staat al bijna heel het seizoen op de laatste plek in het klassement en sluit de reguliere competitie ook af als rode lantaarn. Onder meer Cercle Brugge en STVV waren na hun nederlagen niet tevreden over scheidsrechterlijke beslissingen, maar Vanhaezebrouck is van mening dat Beerschot pas écht reden had tot klagen.

LEES OOK: Keihard verdict bij Anderlecht: "Deze club is stuurloos"

Onbegrijpelijk

Westerlo kreeg een zéér lichte penalty tegen Beerschot. “Weet je waar de VAR in de fout ging? Op Beerschot. Die penalty voor Westerlo is véél te licht voor een VAR-interventie. Er zwaait een arm achteruit die Rommens in het gezicht raakt. Enkel omdat hij blijft liggen werd ernaar gekeken. Dus, boodschap aan alle spelers: blijf liggen na een hoekschop als er ergens geduwd wordt. Dan wordt de VAR wakker en zal hij kijken.”

De VAR kwam alsnog tussenbeide. Vanhaezebrouck kon zijn ogen niet geloven. “Ik vond dat veel te weinig ‘clear and obvious’ voor een VAR-tussenkomst. In de tweede helft is er een duidelijke elleboog van Tshimanga aan Yow en daar wordt niet tussengekomen. Dat was overduidelijk en dus wél penalty. Onbegrijpelijk”, citeert Het Nieuwsblad de analist.

Clean error

Volgens HVH is de VAR in België niet van een degelijk niveau en moet er wat veranderen. “Ik stel vast dat de laatste weken jonge scheidsrechters VAR zijn. Heeft dat ermee te maken? Vorige week was die VAR-interventie in de laatste minuut tussen Dender en Genk ook onnodig. Niemand kon duidelijk zien wie die bal raakte. Clear error? Dat was zo unclear als het maar kon.”

🚀

Vind jij de VAR op de Belgische velden ondermaats?

Meest recent

'Barça niet af te remmen: officieel bod van 100 miljoen'

FC Barcelona is van plan een er een historische zomermercato van te maken. Zo spendeerde de Spaanse ...

5
5
Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

184
184
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

166
166
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

596
596
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

146
146
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

400
400
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

43
43
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

510
510
Kroatisch bondscoach vreest twee Duivels: "Geweldige speler"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

263
263
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

244
244
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

139
139
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1283
1283
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

108
108
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

56
56
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

332
332
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

199
199
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

255
255
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

203
203
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

218
218
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

518
518
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

926
926
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

50
50
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

715
715
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

278
278
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

156
156

Meer sportnieuws