Mbappé geeft de ideale opvolger voor Deschamps prijs

83 stemmen
Mbappé geeft de ideale opvolger voor Deschamps prijs

Didier Deschamps kondigde enkele maanden aan dat het WK 2026 zijn laatste toernooi gaat worden als bondscoach van Frankrijk. Ondertussen doet er één naam vooral de ronde als mogelijke opvolger: Zinédine Zidane. Wat had Kylian Mbappé over dit te zeggen?

LEES OOK: Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Exit Deschamps

Mbappé wil Deschamps een mooi afscheid gunnen. "Ik denk dat hij in 2026 op de best mogelijke manier wil eindigen. Dat willen wij als groep ook, dus we gaan hem eren door dat WK ook voor hem te winnen."

Mbappé zou de komst van Zidane zeker zien zitten. "Hij is mijn idool, zoals hij dat van veel kinderen was. Hij heeft voor altijd zijn stempel gedrukt op de historische van het Franse elftal en zal voor altijd in de harten van het Franse volk zitten. Als Fransman is het makkelijk om over Zidane te praten."

Zidane als opvolger?

De aanvaller van Real Madrid vindt dat het niet aan hem is om Zizou naar voren te schuiven. "Mijn liefde voor Zinedine Zidane staat buiten kijf, maar ik ga daar niet over", zei de sterspeler van Real Madrid.

Mbappé paste in de Nations League vorig jaar voor het nationaal elftal. Deze competitie wordt dan ook terecht aanzien als een compleet overbodige landencompetitie. Veel spelers haken in de groepsfase af voor matchen. De kalender is immers véél te vol, zodat spelers af en toe afhaken voor matchen van de Nations Lague. Mbappé kreeg toen veel kritiek.

"Ik heb altijd contact gehouden met de trainer. Het was een lastige periode, maar het was voor alle partijen de beste beslissing. Ook voor de Franse nationale ploeg. Die gaat boven alles. Niets is belangrijker dan het blauwe shirt. Mijn focus ligt op het WK. Ik wil opnieuw wereldkampioen worden", zei Mbappé diplomatisch.

Gaat Zidane Deschamps opvolgen?

Meest recent

Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

31
31
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

106
106
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

52
52
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

74
74
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

379
379
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

96
96
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

144
144
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

524
524
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

64
64
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

251
251
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

373
373
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

1332
1332
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

568
568
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

188
188
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

209
209
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

843
843
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

616
616
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

281
281
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

23
23
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

145
145
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

208
208
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

55
55
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

75
75
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

64
64
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

88
88

Meer sportnieuws