Mbappé geeft de ideale opvolger voor Deschamps prijs

door
Mbappé geeft de ideale opvolger voor Deschamps prijs

Didier Deschamps kondigde enkele maanden aan dat het WK 2026 zijn laatste toernooi gaat worden als bondscoach van Frankrijk. Ondertussen doet er één naam vooral de ronde als mogelijke opvolger: Zinédine Zidane. Wat had Kylian Mbappé over dit te zeggen?

Exit Deschamps

Mbappé wil Deschamps een mooi afscheid gunnen. "Ik denk dat hij in 2026 op de best mogelijke manier wil eindigen. Dat willen wij als groep ook, dus we gaan hem eren door dat WK ook voor hem te winnen."

Mbappé zou de komst van Zidane zeker zien zitten. "Hij is mijn idool, zoals hij dat van veel kinderen was. Hij heeft voor altijd zijn stempel gedrukt op de historische van het Franse elftal en zal voor altijd in de harten van het Franse volk zitten. Als Fransman is het makkelijk om over Zidane te praten."

Zidane als opvolger?

De aanvaller van Real Madrid vindt dat het niet aan hem is om Zizou naar voren te schuiven. "Mijn liefde voor Zinedine Zidane staat buiten kijf, maar ik ga daar niet over", zei de sterspeler van Real Madrid.

Mbappé paste in de Nations League vorig jaar voor het nationaal elftal. Deze competitie wordt dan ook terecht aanzien als een compleet overbodige landencompetitie. Veel spelers haken in de groepsfase af voor matchen. De kalender is immers véél te vol, zodat spelers af en toe afhaken voor matchen van de Nations Lague. Mbappé kreeg toen veel kritiek.

"Ik heb altijd contact gehouden met de trainer. Het was een lastige periode, maar het was voor alle partijen de beste beslissing. Ook voor de Franse nationale ploeg. Die gaat boven alles. Niets is belangrijker dan het blauwe shirt. Mijn focus ligt op het WK. Ik wil opnieuw wereldkampioen worden", zei Mbappé diplomatisch.

Gaat Zidane Deschamps opvolgen?

Meest recent

Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Het belooft weer een drukke week te worden op de Belgische velden. Eerst staan de terugmatchen in de ...

18
18
Anderlecht zoekt T1: vier topkandidaten in de race

Door het ontslag van Olivier Renard zoekt RSC Anderlecht een nieuwe sportief directeur, al is dat ...

146
146
'Leegloop bij Antwerp: Overmars geeft goudhaantje op'

Antwerp leek even weer naar boven te mogen kijken, maar voorlopig blijkt het stamnummer ...

98
98
Coucke trapt na: zondebok Anderlecht krijgt volle laag

Het is meer dan ooit crisis bij RSC Anderlecht, en dus ziet het bestuur van de Brusselaars zich ...

313
313
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

158
158
Garcia trekt bleek weg: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Nog zo'n 122 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Als ...

88
88
Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

459
459
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

74
74
Leko krijgt cruciaal nieuws uit ziekenboeg Club Brugge

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

268
268
Hayen wijst spelers terecht: "Overvloedig op getraind"

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

258
258
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

526
526
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

773
773
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

806
806
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

349
349
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

45
45
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

294
294
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

601
601
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

356
356
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

360
360
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

174
174
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

256
256
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

363
363
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

726
726
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

217
217
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

399
399

Meer sportnieuws