Mbappé geeft de ideale opvolger voor Deschamps prijs

83 stemmen
Mbappé geeft de ideale opvolger voor Deschamps prijs

Didier Deschamps kondigde enkele maanden aan dat het WK 2026 zijn laatste toernooi gaat worden als bondscoach van Frankrijk. Ondertussen doet er één naam vooral de ronde als mogelijke opvolger: Zinédine Zidane. Wat had Kylian Mbappé over dit te zeggen?

LEES OOK: Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Exit Deschamps

Mbappé wil Deschamps een mooi afscheid gunnen. "Ik denk dat hij in 2026 op de best mogelijke manier wil eindigen. Dat willen wij als groep ook, dus we gaan hem eren door dat WK ook voor hem te winnen."

Mbappé zou de komst van Zidane zeker zien zitten. "Hij is mijn idool, zoals hij dat van veel kinderen was. Hij heeft voor altijd zijn stempel gedrukt op de historische van het Franse elftal en zal voor altijd in de harten van het Franse volk zitten. Als Fransman is het makkelijk om over Zidane te praten."

Zidane als opvolger?

De aanvaller van Real Madrid vindt dat het niet aan hem is om Zizou naar voren te schuiven. "Mijn liefde voor Zinedine Zidane staat buiten kijf, maar ik ga daar niet over", zei de sterspeler van Real Madrid.

Mbappé paste in de Nations League vorig jaar voor het nationaal elftal. Deze competitie wordt dan ook terecht aanzien als een compleet overbodige landencompetitie. Veel spelers haken in de groepsfase af voor matchen. De kalender is immers véél te vol, zodat spelers af en toe afhaken voor matchen van de Nations Lague. Mbappé kreeg toen veel kritiek.

"Ik heb altijd contact gehouden met de trainer. Het was een lastige periode, maar het was voor alle partijen de beste beslissing. Ook voor de Franse nationale ploeg. Die gaat boven alles. Niets is belangrijker dan het blauwe shirt. Mijn focus ligt op het WK. Ik wil opnieuw wereldkampioen worden", zei Mbappé diplomatisch.

Gaat Zidane Deschamps opvolgen?

Meest recent

Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

7
7
Manchester City maakt eindelijk opvolger Guardiola bekend

Na vele maanden van geruchten heeft Manchester City eindelijk de opvolger van succescoach Pep ...

22
22
"Ik wil dolgraag de overstap maken naar Union SG"

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

70
70
'AA Gent legt pittig prijskaartje vast: 8 miljoen euro'

AA Gent zal deze zomer snel klaar moeten zijn met zijn transferhuiswerkt, want de eerste opdracht in ...

116
116
'Meunier heeft nieuwe club zo goed als beet'

Voor Thomas Meunier is de wereldbeker nog geen echt succes geworden. De rechtsachter begon het ...

44
44
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

100
100
Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

Engeland overleefde vlotjes de groepsfase op het WK, want met een zeven op negen tegen Kroatië, ...

95
95
'Standard zet volgende oude bekende op wenslijst'

Standard is deze zomer al behoorlijk druk in de weer op de transfermarkt. Daarbij vist het tot ...

54
54
'Club Brugge en Anderlecht azen op WK-revelatie'

We zijn zowat halfweg het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, want de groepsfase zit erop ...

355
355
Vanaken of Onana? Boeckx voorspelt keuze van Garcia

De Rode Duivels moeten woensdag aan de bak in de zestiende finales van het WK, waarin ze met Senegal ...

313
313
'OH Leuven pakt stevig uit met komst jeugdinternational'

OH Leuven blikt terug op alweer een grijs seizoen. Het kon pas op de valreep de Relegation Play-Off ...

96
96
Pion alweer weg bij Anderlecht: "Sibierski was correct"

Bij Anderlecht is er in de voorbije maanden alweer heel wat veranderd. Nadat vorig seizoen de ...

304
304
Onana zorgt voor onrust: Vandenbempt sust controverse

De knock-outfase van het WK werd zondagavond afgetrapt met de zestiende finale tussen Canada en ...

99
99
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil middenvelder, Club kiest keeper'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

253
253
Blessuregolf in Anderlecht: exact verdict bekend

De voorbije jaren werd RSC Anderlecht geregeld geteisterd door blessureleed. Nog voor het seizoen ...

247
247
'Club Brugge akkoord: transfer in kannen en kruiken'

Club Brugge vatte maandag de voorbereiding op volgend seizoen. Uiteraard ontbraken er wel nog heel ...

461
461
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit: "Losers eerste klas!"

Hij is gewend dat er over hem geschreven wordt. Dat er over hem gepraat wordt, nog meer. Maar deze ...

179
179
Standard pakt uit met komst ex-Rode Duivel

Standard heeft zijn technische staf vandaag weten te versterken. De Rouches maakten de komst van een ...

93
93
Club Brugge slaat toe met contract tot medio 2029

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren nog wat jonge binnen- en buitenlandse talenten te laten ...

233
233
STVV heeft beet en stelt tweede zomeraanwinst voor

STVV heeft zopas zijn tweede zomeraanwinst voorgesteld. Nadat het Joedrick Pupe definitief overnam, ...

75
75
'Ajax verbaast iedereen met stunttransfer bij FC Barcelona'

Ajax heeft duidelijk versterking nodig en de club mikt op ervaren namen. Technisch directeur Jotdi ...

151
151
Kevin De Bruyne schiet twee keer raak: "Geen woorden voor"

Op het veld oogt hij vaak koel, berekend en bijna onbewogen. Maar achter de wereldster die al ...

71
71
Absolute kraker op WK: Marokko waarschuwt Nederland

Komende nacht staat er om 3u een waanzinnige topper op het programma. Marokko en Nederland nemen het ...

162
162
Anderlecht en Feyenoord? Vrancken doet boekje open

Hearts stelde onlangs Wouter Vrancken voor als zijn nieuwe coach. De Belgische trainer werd aan veel ...

280
280
Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Het transferdossier rond Noah Adedji-Sternberg bedaart al enkele dagen de gemoederen. KRC Genk en ...

675
675

Meer sportnieuws