Mbappé geeft de ideale opvolger voor Deschamps prijs

door
Mbappé geeft de ideale opvolger voor Deschamps prijs

Didier Deschamps kondigde enkele maanden aan dat het WK 2026 zijn laatste toernooi gaat worden als bondscoach van Frankrijk. Ondertussen doet er één naam vooral de ronde als mogelijke opvolger: Zinédine Zidane. Wat had Kylian Mbappé over dit te zeggen?

LEES OOK: Karim Benzema flirt met spectaculaire comeback

Exit Deschamps

Mbappé wil Deschamps een mooi afscheid gunnen. "Ik denk dat hij in 2026 op de best mogelijke manier wil eindigen. Dat willen wij als groep ook, dus we gaan hem eren door dat WK ook voor hem te winnen."

Mbappé zou de komst van Zidane zeker zien zitten. "Hij is mijn idool, zoals hij dat van veel kinderen was. Hij heeft voor altijd zijn stempel gedrukt op de historische van het Franse elftal en zal voor altijd in de harten van het Franse volk zitten. Als Fransman is het makkelijk om over Zidane te praten."

Zidane als opvolger?

De aanvaller van Real Madrid vindt dat het niet aan hem is om Zizou naar voren te schuiven. "Mijn liefde voor Zinedine Zidane staat buiten kijf, maar ik ga daar niet over", zei de sterspeler van Real Madrid.

Mbappé paste in de Nations League vorig jaar voor het nationaal elftal. Deze competitie wordt dan ook terecht aanzien als een compleet overbodige landencompetitie. Veel spelers haken in de groepsfase af voor matchen. De kalender is immers véél te vol, zodat spelers af en toe afhaken voor matchen van de Nations Lague. Mbappé kreeg toen veel kritiek.

"Ik heb altijd contact gehouden met de trainer. Het was een lastige periode, maar het was voor alle partijen de beste beslissing. Ook voor de Franse nationale ploeg. Die gaat boven alles. Niets is belangrijker dan het blauwe shirt. Mijn focus ligt op het WK. Ik wil opnieuw wereldkampioen worden", zei Mbappé diplomatisch.

Gaat Zidane Deschamps opvolgen?

Meest recent

‘KRC Genk incasseert klappen: topkandidaat haakt af’

KRC Genk is na het ontslag van Thorsten Fink naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. ...

6
6
'Essevee pakt uit met zeer straffe aanwinst'

Zulte Waregem heeft intussen al twee maanden geen wedstrijd meer gewonnen, maar desondanks kan de ...

7
7
'Nieuwe mokerslag voor Julien Duranville'

Vrijdagavond opent Borussia Dortmund de vijftiende speeldag in de Bundesliga met een thuiswedstrijd ...

37
37
Uithaal Garcia naar Club: Albert kiest duidelijke kant

Rudi Garcia gaf donderdag een persconferentie over de Rode Duivels en het nakende WK, maar die werd ...

91
91
'PSG wil België veroveren en legt masterplan op tafel'

Paris Saint-Germain gooide jarenlang vruchteloos met miljoenen om de wereld te veroveren. In 2025 ...

60
60
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

57
57
Anderlecht slaat toe en houdt talent uit buitenlandse handen

Anderlecht zag dit seizoen Nathan De Cat helemaal ontbolsteren en hoopt dat het in de komende ...

96
96
'De Ketelaere verrast met zet: transfer op komst?'

Ook dit seizoen is Charles De Ketelaere weer een cruciale pion bij Atalanta. De Rode Duivel was ...

74
74
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest sterkhouder, Genk kiest trainer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

226
226
‘Anderlecht wil stunten met terugkeer supertalent’

RSC Anderlecht heeft een bekende jeugdopleiding, maar het gebeurt meer en meer dat een toptalent op ...

200
200
Ex zet PSV-fan Van Gerwen voor schut : "Hersenloos wicht!"

De breuk tussen Michael van Gerwen en zijn jeugdliefde Daphne Govers sloeg eerder dit jaar in als ...

58
58
‘Club Brugge en Anderlecht strijden om bekende naam’

De wintermercato staat voor de deur en de Belgische clubs zijn naarstig op zoek naar versterkingen. ...

147
147
Penders verbaast zelfs tegenstander: “In godsnaam…”

Mike Penders staat onder contract bij Chelsea, maar de doelman speelt dit seizoen op huurbasis bij ...

47
47
Beerschot in diepe rouw: clubicoon Ludo Driesen overleden

Beerschot is in diepe rouw gedompeld. De club kwam op de officiële kanalen met het nieuws dat ...

0
0
Vandenbempt haalt hard uit naar hervorming

De competitiehervorming is een gespreksonderwerp dat nog even de voorpagina’s zal halen. De ...

299
299
Rode Duivel afgemaakt: ‘Genadeloos vertrek dreigt'

Koni De Winter werd de afgelopen interlandperiodes telkens geselecteerd door bondscoach Rudi Garcia ...

144
144
Ronald Koeman deelt nieuws dat door merg en been gaat

Ronald Koeman heeft donderdagavond in het televisieprogramma Eva openhartig verteld over een ...

126
126
Breekt voormalige 'Kompany-revelatie' eindelijk door in JPL?

Vanavond nemen Sporting Charleroi en KRC Genk het tegen elkaar op. De kans is bestaande dat de ...

68
68
AA Gent verrast met terugkeer van oude bekende

AA Gent stelde Rik De Mil aan als nieuwe trainer. De Buffalo's hebben vandaag nog meer nieuws ...

131
131
Garcia ziet één 'voordeel' aan blessures Lukaku en De Bruyne

België maakt zich stilaan al klaar voor het WK van komende zomer. Met Egypte, Iran en ...

44
44
Vanderhaeghe verrast bij comeback: 'Club of Anderlecht?'

Veel langer dan hem lief is, zat Yves Vanderhaeghe de laatste maanden aan de bank gekluisterd. De ...

437
437
Van Dijk onthult hoe hij echt over Salah denkt

Heeft Mohammed Salah zijn laatste match gespeeld voor Liverpool? De kans is zeker bestaande, want de ...

63
63
Heymans baalt, maar ziet ook nieuwe kans na vertrek Fink

Bij KRC Genk nemen ze het vanavond op tegen Sporting Charleroi. Het is de eerste match na het ...

194
194
'Dé aankoop van 100 miljoen die Real Madrid nodig heeft'

Real Madrid is nu al uiteraard bezig met transfers voor komende zomer. De Koninklijke zou volgens ...

92
92
Kindermans 'helpt' Anderlecht handje in transferdossier

Bij RSC Anderlecht gaan ze in 2026 voor een aantal spelers zeer grof geld kunnen verdienen. Twee ...

358
358

Meer sportnieuws