Mbappé geeft de ideale opvolger voor Deschamps prijs

door
Mbappé geeft de ideale opvolger voor Deschamps prijs

Didier Deschamps kondigde enkele maanden aan dat het WK 2026 zijn laatste toernooi gaat worden als bondscoach van Frankrijk. Ondertussen doet er één naam vooral de ronde als mogelijke opvolger: Zinédine Zidane. Wat had Kylian Mbappé over dit te zeggen?

LEES OOK: 'Bom bij Real: Courtois in de clinch met ploegmakkers'

Exit Deschamps

Mbappé wil Deschamps een mooi afscheid gunnen. "Ik denk dat hij in 2026 op de best mogelijke manier wil eindigen. Dat willen wij als groep ook, dus we gaan hem eren door dat WK ook voor hem te winnen."

Mbappé zou de komst van Zidane zeker zien zitten. "Hij is mijn idool, zoals hij dat van veel kinderen was. Hij heeft voor altijd zijn stempel gedrukt op de historische van het Franse elftal en zal voor altijd in de harten van het Franse volk zitten. Als Fransman is het makkelijk om over Zidane te praten."

Zidane als opvolger?

De aanvaller van Real Madrid vindt dat het niet aan hem is om Zizou naar voren te schuiven. "Mijn liefde voor Zinedine Zidane staat buiten kijf, maar ik ga daar niet over", zei de sterspeler van Real Madrid.

Mbappé paste in de Nations League vorig jaar voor het nationaal elftal. Deze competitie wordt dan ook terecht aanzien als een compleet overbodige landencompetitie. Veel spelers haken in de groepsfase af voor matchen. De kalender is immers véél te vol, zodat spelers af en toe afhaken voor matchen van de Nations Lague. Mbappé kreeg toen veel kritiek.

"Ik heb altijd contact gehouden met de trainer. Het was een lastige periode, maar het was voor alle partijen de beste beslissing. Ook voor de Franse nationale ploeg. Die gaat boven alles. Niets is belangrijker dan het blauwe shirt. Mijn focus ligt op het WK. Ik wil opnieuw wereldkampioen worden", zei Mbappé diplomatisch.

Gaat Zidane Deschamps opvolgen?

Meest recent

'Eindelijk witte rook: Antwerp heeft nieuwe coach beet'

Vorig weekend noteerden we het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League. ...

51
51
'Nieuwe domper Belgische fans: traditie eindigt na 50 jaar'

Het is voorlopig nog geen al te fijn seizoen voor de Belgische voetbalsupporter. Die kon de Jupiler ...

39
39
TRANSFERUURTJE: 'West Ham berooft JPL, cruciaal nieuws Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

132
132
'Rentree in zicht: Lukaku maakt comeback in topper'

Napoli pakte deze week een cruciale zege in de Champions League tegen Qarabag, waarmee het opnieuw ...

43
43
'Financiële mokerslag: dit zal nieuw tv-contract nog opleveren'

Het Belgische voetbal verkeert momenteel in grote onzekerheid. DAZN besloot deze week dat ze het ...

221
221
Paniekmodus bij Club: cruciale beslissing hangt

Club Brugge kende woensdag een off-day in de Champions League. Het botste in Lissabon op zijn ...

231
231
'AA Gent wil cashen op verrassende naam'

AA Gent hoopte dit seizoen na een tegenvallend jaar weer stappen vooruit te zetten. Dat gaat ...

126
126
Club Brugge bevestigt keihard verdict voor Jackers

Voor Club Brugge is de trip naar Lissabon uiteindelijk toch een ramp geworden. De afreis werd ...

436
436
Bounida schittert bij Ajax: wat met Rode Duivels?

De crisis bij Ajax blijft verdergaan, met deze week een nieuwe nederlaag in de Champions League. Ze ...

144
144
'Union greep naast pikante transfer bij Anderlecht'

Er staan dit weekend enkele interessante affiches op het programma in de Jupiler Pro League. Zondag ...

169
169
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

124
124
Hayen helemaal de mist in: Boeckx en Degryse zijn keihard

Club Brugge heeft woensdagavond een mokerslag gekregen in de Champions League. Het droomde van ...

211
211
'DAZN vs Pro League: minister eist meteen antwoord'

Het blijft hoogst onduidelijk hoe het nu verder moet met het Belgische voetbal, nadat DAZN dinsdag ...

245
245
KRC Genk mag hopen: van de top naar de krochten van Europa

KRC Genk ontvangt FC Basel in de Cegeka Arena. De Zwitsers waren in het verleden nog ...

114
114
'Masterplan Anderlecht met De Cat: dit ligt op tafel'

Er doen heel veel geruchten de ronde over Nathan De Cat. De 17-jarige middenvelder is dé ...

404
404
Kane verklapt: Bayern München of FC Barcelona?

De afgelopen weken was er heel veel te doen over de toekomst van Harry Kane. De Britse aanvaller ...

99
99
Seys scherp voor zichzelf en team: "Dramatisch!"

Net als heel Club Brugge speelde ook Joaquin Seys geen goede partij. De blonde linksachter was na de ...

91
91
'DAZN-crash: legt Club Brugge een bom onder de JPL?'

De DAZN-crash heeft het Belgische voetbal volledig in de war gestuurd: het tv-contract ligt aan ...

726
726
Ferdinand lyrisch over Rode Duivel: "Belachelijk goed"

Er spelen heel veel Rode Duivels in topcompetities. Eén van hen is Leandro Trossard. Die kent ...

141
141
Vanaken geeft dé reden voor mindere Champions League-reeks

Club Brugge bakte er niets van tegen Sporting CP. Een terechte 3-0 was een feit. Bij Blauw-Zwart ...

261
261
Club Brugge met de grond gelijk gemaakt: "Zoals in jaren '80"

Club Brugge speelde een povere partij op het veld van Sporting CP. Het ging terecht met 3-0 onderuit ...

309
309
‘Slimste clubs in Europa’: één JPL-topclub in top tien

Union SG is een waanzinnig goed geleide club. De Brusselaars verdienen niets dan lof voor hun ...

175
175
Hayen geeft update over blessure van Jackers

Club Brugge verloor kansloos met 3-0 van Sporting CP. Een verdiende nederlaag voor een matig ...

460
460
Club-ster valt zwáár door de mand: kranten geven 3 op 10

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

368
368
Extra drama voor Club: titularis afgevoerd op brancard

In de Champions League heeft Club Brugge woensdagavond een flinke opdoffer geslikt. Na een pover ...

318
318

Meer sportnieuws