Done deal: Anderlecht deelt KRC Genk ferme tik uit

door
Done deal: Anderlecht deelt KRC Genk ferme tik uit

Onze redactie gaf jullie vorige week de primeur dat RSC Anderlecht twee toptalenten wegplukte bij KRC Genk. Eén van de vaders van de talenten maakte dat nieuws nu ook officieel bekend aan L'Avenir. Hij gaf er meer uitleg over.

LEES OOK: Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Lukoki verlaat Genk

Je kon vorige week bij VoetbalNieuws lezen dat Houdayfa Gassa en Denzel Lukoki, twee jongens van de geweldige lichting van de U13 van KRC Genk, de overstap maken naar Anderlecht. RSCA haalt daarbij twee grote talenten naar Neerpede.

De vader van Lukoki gaf er tekst en uitleg over in de Waalse krant. "Denzel speelt al vijf seizoenen voor Genk. Anderlecht benaderde ons en we waren overtuigd door hun visie op de lange termijn. We voelden dat we met hen verder vooruit konden kijken... Zeker met het vooruitzicht op het eerste profcontract", verklaart hij.

Anderlecht slaat toe

Bij KRC Genk zullen ze ongetwijfeld balen. "We spraken met Koen Daerden, technisch directeur van de jeugd bij Genk, om onze beslissing toe te lichten. Ik denk dat we iets anders nodig hadden. En om verder te kijken dan seizoen na seizoen...", zei de vader van Lukoki.

Bij Anderlecht kenden ze even een impasse door de situatie met Jean Kindermans. In die periode vertrokken er een aantal grote talenten naar KRC Genk, Club Brugge en AA Gent. Sinds de club duidelijkheid kreeg en Peter Verbeke en Henk Mariman instapten, hebben ze zelf ook weer wat spelers kunnen weghalen bij onder meer Club Brugge en KRC Genk.

De Brusselse fans mogen alvast op beide oren slapen, want de komende jaren staan er nog heel wat talenten klaar om de overstap richting A-kern te maken. De bron is allerminst opgedroogd.

Goede aanwinst voor RSCA?

Meest recent

Peperdure slipper Real na wereldgoal en bizarre actie Rüdiger

Real Madrid laat het momenteel afweten in de Spaanse titelstrijd. Maandagavond boekten Thibaut ...

4
4
Bayat en Charleroi ambitieus: JPL-topclub als hét voorbeeld

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportieve baas. De Argentijn ...

36
36
Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

65
65
Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

120
120
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

210
210
"Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Sporting Charleroi leek zondag op weg naar een goed resultaat tegen een matig Club Brugge. Maar de ...

272
272
De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

103
103
'Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

85
85
'Overmars in actie: oude bekende als eerste zomeraanwinst'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

181
181
'Monstertransfer Club: PSG klopt aan voor sterkhouder'

Club Brugge KV toonde zich de voorbije jaren een ideale springplank richting de Europese ...

548
548
Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

206
206
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

750
750
Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

199
199
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

131
131
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

162
162
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

245
245
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

669
669
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

71
71
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

384
384
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

332
332
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

187
187
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

441
441
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

206
206
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

75
75
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

56
56

Meer sportnieuws