'STVV neemt beslissing over ontslag Mazzu'

door
'STVV neemt beslissing over ontslag Mazzu'

Peter Vandenbempt kwam gisteren met de informatie naar buiten dat er een vergadering op til stond om over de positie van Felice Mazzu te praten. Het STVV-bestuur gaf een duidelijk signaal. Dat meldt Het Belang van Limburg.

Mazzu staat volgens de krant voorlopig niet ter discussie. Er was volgens hen immers geen vergadering om over het lot van de coach te praten. Al scoorde die geen punten bij zijn bestuur met zijn compleet overbodige scherpe uithalen naar de spelleiding. Daarmee win je niets als coach en duidt vooral op nervositeit.

LEES OOK: Vandenbempt kiest verkeerde richting: verbijstering alom

Onder Mazzu 10de plaats

STVV verloor van OH Leuven, maar pakte voordien wel 8 op 12. Sindsdien Mazzu overnam van Lattanzio, legde de trainer van de Kanaries de 10de beste resultaten neer in de Jupiler Pro League. Inzake resultaten doet Mazzu het dus niet al te slecht.

Sinds Mazzu overnam als trainer van STVV, haalde hij 28 op 72. Daarmee doet hij als coach van STVV even goed als Charleroi en beter dan Westerlo, OH Leuven, Cercle Brugge, FCV Dender, KV Kortrijk en Beerschot. Een teken dat de grote schade toch vooral in het begin van het seizoen werd geleden. 

1 op 18 nekte STVV

Lattanzio boekte toen een 3 op 18, enkel Beerschot deed toen slechter met 1 op 18. STVV hoopt in de Play-Downs het behoud veilig te stellen. Ze mogen alvast met vertrouwen aan die minicompetitie beginnen. STVV behaalde tegen Cercle Brugge, Beerschot en KV Kortrijk een 12 op 18. Mazzu was vijf van de zes matchen trainer en daarin wist STVV een 11 op 15 bij elkaar te sprokkelen.

De tendens in bepaalde media dat Mazzu dus gefaald heeft, is cijfermatig toch wat kort door de bocht… De grote schade werd immers dus vooral in het begin van het seizoen geleden.

Goede beslissing van STVV?

Meest recent

Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

38
38
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

27
27
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

26
26
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

27
27
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

434
434
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

225
225
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

104
104
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

360
360
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

127
127
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

207
207
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

177
177
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

137
137
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

93
93
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

106
106
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

119
119
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

69
69
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

305
305
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

86
86
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

150
150
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

151
151
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

515
515
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

376
376
'Club Brugge brengt bod uit op peperdure linksback'

Club Brugge moet komende zomer terug naar de tekentafel, want tal van smaakmakers zetten dan allicht ...

524
524
Mannaert onthult: Genk-revelatie op radar Rode Duivels

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

460
460
'Bliksemtransfer Hazard: concurrentie op de loer'

Wie dacht dat Thorgan Hazard en RSC Anderlecht er wel zouden uitgeraken zonder zaakwaarnemer en ...

393
393

Meer sportnieuws