Vandenbempt velt oordeel over 'mea culpa' Courtois

door
Vandenbempt velt oordeel over 'mea culpa' Courtois

Thibaut Courtois mag zichzelf officieel terug Rode Duivel noemen. Nadat alle plooien met zijn ploegmaats werden gladgestreken stond de doelman van Real Madrid dinsdag ook de verzamelde pers te woord. Achteraf lieten diverse waarnemers hun licht schijnen op zijn betoog.

Vincent Mannaert blijkt alleszins tevreden met de aanpak van Courtois. "Hij heeft open, transparant en duidelijk gecommuniceerd en is geen vragen of thema's uit de weg gegaan. Meer kan hij niet doen", benadrukt de technisch directeur van de KBVB, die vooral opgelucht is dat de rangen nu weer gesloten worden, meermaals in een gesprek met Sporza.

LEES OOK: Alweer weg bij bond? Mannaert dropt toekomsthint

Mea culpa Courtois

Daar merkt Peter Vandenbempt evenwel op hoe Courtois weigerde om nog eens zijn excuses aan te bieden, zoals hij eerder al deed. "In zijn discours gaf Courtois wel toe dat hij soms fout zat, maar nog eens expliciet excuses over de lippen krijgen? Dat zat er niet in. Ik hoor dat dat ook in het overleg met de andere spelers niet het geval was", klinkt het.

"Of het dispuut nu definitief begraven is zal moeten blijken", aldus Vandenbempt, die tevens vaststelde hoe Courtois ondanks zijn uitgebreide mea culpa de schuld voornamelijk in de schoenen van Domenico Tedesco en de Belgische media probeerde te schuiven. Daarnaast kreeg ook Koen Casteels nog een veeg uit de pan voor zijn recente uitlatingen.

Geen excuses meer

Vandenbempt vraagt zich nu dan ook vooral af of de fans Courtois weer in de armen zullen sluiten. "Voor hen was het misschien toch leuk geweest om hem de hand nog eens in eigen boezem te horen steken", luidt het. Eenzelfde geluid valt te rapen bij Ludo Vandewalle. "Hij kwam soms wel in de buurt, maar excuses kwamen niet meer over zijn lippen."

"Perswoordvoerder David Steegen begon met de aankondiging dat Courtois in december 2023 al middels een interview met onze kranten van Mediahuis en Sporza zijn excuses aan het publiek en de medespelers had aangeboden. Een duidelijke indicatie dat hij niet van plan was om dat opnieuw te doen", stelt de chef voetbal van Het Nieuwsblad vast.

Excuses aanvaard?

Meest recent

'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

219
219
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

177
177
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

186
186
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

287
287
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

390
390
'Vuurwerk op Bosuil: Antwerp wil terugkeer kampioenenmaker'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

249
249
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

575
575
Spectaculaire winnaar Gouden Schoen? De Cat reageert

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

199
199
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

33
33
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

551
551
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

297
297
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

1327
1327
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

438
438
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

419
419
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

398
398
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

294
294
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

523
523
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

209
209
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

368
368
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

243
243
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

404
404
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

3113
3113
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

799
799
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

485
485
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

368
368

Meer sportnieuws