Vandenbempt velt oordeel over 'mea culpa' Courtois

door
Vandenbempt velt oordeel over 'mea culpa' Courtois

Thibaut Courtois mag zichzelf officieel terug Rode Duivel noemen. Nadat alle plooien met zijn ploegmaats werden gladgestreken stond de doelman van Real Madrid dinsdag ook de verzamelde pers te woord. Achteraf lieten diverse waarnemers hun licht schijnen op zijn betoog.

Vincent Mannaert blijkt alleszins tevreden met de aanpak van Courtois. "Hij heeft open, transparant en duidelijk gecommuniceerd en is geen vragen of thema's uit de weg gegaan. Meer kan hij niet doen", benadrukt de technisch directeur van de KBVB, die vooral opgelucht is dat de rangen nu weer gesloten worden, meermaals in een gesprek met Sporza.

LEES OOK: Jan Vertonghen mee naar WK? Mannaert hakt knopen door

Mea culpa Courtois

Daar merkt Peter Vandenbempt evenwel op hoe Courtois weigerde om nog eens zijn excuses aan te bieden, zoals hij eerder al deed. "In zijn discours gaf Courtois wel toe dat hij soms fout zat, maar nog eens expliciet excuses over de lippen krijgen? Dat zat er niet in. Ik hoor dat dat ook in het overleg met de andere spelers niet het geval was", klinkt het.

"Of het dispuut nu definitief begraven is zal moeten blijken", aldus Vandenbempt, die tevens vaststelde hoe Courtois ondanks zijn uitgebreide mea culpa de schuld voornamelijk in de schoenen van Domenico Tedesco en de Belgische media probeerde te schuiven. Daarnaast kreeg ook Koen Casteels nog een veeg uit de pan voor zijn recente uitlatingen.

Geen excuses meer

Vandenbempt vraagt zich nu dan ook vooral af of de fans Courtois weer in de armen zullen sluiten. "Voor hen was het misschien toch leuk geweest om hem de hand nog eens in eigen boezem te horen steken", luidt het. Eenzelfde geluid valt te rapen bij Ludo Vandewalle. "Hij kwam soms wel in de buurt, maar excuses kwamen niet meer over zijn lippen."

"Perswoordvoerder David Steegen begon met de aankondiging dat Courtois in december 2023 al middels een interview met onze kranten van Mediahuis en Sporza zijn excuses aan het publiek en de medespelers had aangeboden. Een duidelijke indicatie dat hij niet van plan was om dat opnieuw te doen", stelt de chef voetbal van Het Nieuwsblad vast.

Excuses aanvaard?

Meest recent

'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

12
12
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

79
79
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

93
93
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

43
43
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

91
91
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

417
417
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

87
87
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

180
180
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

47
47
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

163
163
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

79
79
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

127
127
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

277
277
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

266
266
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

127
127
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

296
296
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

219
219
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

240
240
Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Op voorzet van de pers liet Bart Verhaeghe zich ooit ontvallen dat hij van Club Brugge maar al te ...

820
820
Vandenhaute haalt gram: "Mooie erfenis bij Anderlecht"

RSC Anderlecht heeft alweer een turbulente campagne achter de rug, waarin onder andere trainer ...

256
256
Toby Alderweireld doet fans dromen van grote comeback

Toby Alderweireld stopte ongeveer een jaar geleden als voetballer. De verdediger beleefde nog een ...

675
675
Duivels U17 zetten op valreep stap richting EK en WK

Er staan de komende dagen heel wat interlands op het programma en dat niet alleen bij de grote ...

132
132
Duranville onthult waarom hij voor Basel koos

De Jonge Duivels staan deze week voor een belangrijke EK-kwalificatiematch tegen Oostenrijk en ...

86
86
'Real Madrid wil uitpakken met Ronaldo-transferbom'

Wie Cristiano Ronaldo zegt, denkt bijna onvermijdelijk ook aan Real Madrid. Het was bij de ...

153
153
'Hoefkens in shock: Belgische collega zaagt aan stoelpoten'

Het zijn geen prettige tijden voor Carl Hoefkens. Onze landgenoot ligt dezer dagen zwaar onder vuur ...

73
73

Meer sportnieuws