Vandenbempt velt oordeel over 'mea culpa' Courtois

261 stemmen
Vandenbempt velt oordeel over 'mea culpa' Courtois

Thibaut Courtois mag zichzelf officieel terug Rode Duivel noemen. Nadat alle plooien met zijn ploegmaats werden gladgestreken stond de doelman van Real Madrid dinsdag ook de verzamelde pers te woord. Achteraf lieten diverse waarnemers hun licht schijnen op zijn betoog.

Vincent Mannaert blijkt alleszins tevreden met de aanpak van Courtois. "Hij heeft open, transparant en duidelijk gecommuniceerd en is geen vragen of thema's uit de weg gegaan. Meer kan hij niet doen", benadrukt de technisch directeur van de KBVB, die vooral opgelucht is dat de rangen nu weer gesloten worden, meermaals in een gesprek met Sporza.

LEES OOK: Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

Mea culpa Courtois

Daar merkt Peter Vandenbempt evenwel op hoe Courtois weigerde om nog eens zijn excuses aan te bieden, zoals hij eerder al deed. "In zijn discours gaf Courtois wel toe dat hij soms fout zat, maar nog eens expliciet excuses over de lippen krijgen? Dat zat er niet in. Ik hoor dat dat ook in het overleg met de andere spelers niet het geval was", klinkt het.

"Of het dispuut nu definitief begraven is zal moeten blijken", aldus Vandenbempt, die tevens vaststelde hoe Courtois ondanks zijn uitgebreide mea culpa de schuld voornamelijk in de schoenen van Domenico Tedesco en de Belgische media probeerde te schuiven. Daarnaast kreeg ook Koen Casteels nog een veeg uit de pan voor zijn recente uitlatingen.

Geen excuses meer

Vandenbempt vraagt zich nu dan ook vooral af of de fans Courtois weer in de armen zullen sluiten. "Voor hen was het misschien toch leuk geweest om hem de hand nog eens in eigen boezem te horen steken", luidt het. Eenzelfde geluid valt te rapen bij Ludo Vandewalle. "Hij kwam soms wel in de buurt, maar excuses kwamen niet meer over zijn lippen."

"Perswoordvoerder David Steegen begon met de aankondiging dat Courtois in december 2023 al middels een interview met onze kranten van Mediahuis en Sporza zijn excuses aan het publiek en de medespelers had aangeboden. Een duidelijke indicatie dat hij niet van plan was om dat opnieuw te doen", stelt de chef voetbal van Het Nieuwsblad vast.

Excuses aanvaard?

Meest recent

'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

15
15
Vanhaezebrouck doet straffe uitspraak over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

48
48
Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

34
34
Farce rond U23-teams in 1B krijgt weer nieuwe wending

Het voorbije jaar was er heel wat te doen rond het quotum voor U23-teams in de Challenger Pro ...

150
150
Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

De Jonge Duivels hebben zondag op tragische wijze naast de Europese titel bij de U17 gegrepen. Ze ...

96
96
'Rigaux haalt meteen Belgische coach naar Feyenoord'

Dévy Rigaux is nog maar net aan de slag gegaan als sportief directeur bij Feyenoord, maar ...

182
182
'Transferdroom Real Madrid meteen aan diggelen geslagen'

Zondagavond werd Florentino Perez herverkozen tot voorzitter van Real Madrid. Dat betekent dat we in ...

98
98
Deense dokter komt met update na nieuw Eriksen-drama

De voetbalwereld werd zondagavond flink opgeschrikt. De oefeninterland tussen Denemarken en ...

128
128
Belgische U17 geen Europees kampioen na penaltythriller

De U17 van België speelden vanavond de finale van het EK tegen Italië. Konden de jonge ...

104
104
Christian Eriksen zakt in elkaar: match gestaakt

Denemarken en Oekraïne speelden vanavond een oefenmatch tegen elkaar, maar de partij is ...

0
0
Coucke-verzet loopt uit de hand: Anderlecht slaat keihard terug

Hoewel de voorbereiding op het nieuwe seizoen pas eind deze maand van start gaat, blijft het ...

780
780
''Laat me gaan': Club Brugge-speler eist vertrek'

Club Brugge dreigt een toekomstige topspeler kwijt te spelen. FC Barcelona duwt door en de speler ...

1066
1066
'Arsenal verzilvert titel: nieuwe smaakmaker naar Emirates'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

74
74
'Versterking Anderlecht: Sibierski lonkt naar eigen land'

Sportief directeur Antoine Sibierski is momenteel druk in de weer bij RSC Anderlecht. Zo is hij ...

528
528
"Dé openbaring" - Vandenbempt smult van verrassende Duivel

De Rode Duivels hebben een uitstekende indruk achtergelaten in hun laatste voorbereidingswedstrijd ...

165
165
Drastische beslissing Rigaux: Van Persie op straat gezet

Na jarenlange trouwe dienst bij Club Brugge, trok Dévy Rigaux naar Feyenoord om er de nieuwe ...

288
288
Uittocht Club Brugge: volgende drie vertrekkers staan klaar

Simon Mignolet. Dani van den Heuvel. Aleksandar Stankovic. Club Brugge zag inmiddels al drie spelers ...

632
632
Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

163
163
'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Met de komst van Anthony Gordon, die voor zo'n 70 à 80 miljoen euro overkwam van Newcastle ...

154
154
De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

357
357
'Club zet zich schrap: Barça geeft transferdeal niet op'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

214
214
'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Bij Real Madrid wordt zondag voorzittersverkiezing gehouden, de exit polls voorspellen echter dat ...

223
223
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

257
257
'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Op zijn eerste WK wordt het nog minstens 4 jaar wachten, maar Konstantinos Karetsas staat toch voor ...

794
794
Anderlecht-protest escaleert: privé-villa Coucke geviseerd

Het seizoen mag dan wel voorbij zijn, de onvrede bij de achterban van RSC Anderlecht is dat ...

516
516

Meer sportnieuws