Vandenbempt velt oordeel over 'mea culpa' Courtois

door
Vandenbempt velt oordeel over 'mea culpa' Courtois

Thibaut Courtois mag zichzelf officieel terug Rode Duivel noemen. Nadat alle plooien met zijn ploegmaats werden gladgestreken stond de doelman van Real Madrid dinsdag ook de verzamelde pers te woord. Achteraf lieten diverse waarnemers hun licht schijnen op zijn betoog.

Vincent Mannaert blijkt alleszins tevreden met de aanpak van Courtois. "Hij heeft open, transparant en duidelijk gecommuniceerd en is geen vragen of thema's uit de weg gegaan. Meer kan hij niet doen", benadrukt de technisch directeur van de KBVB, die vooral opgelucht is dat de rangen nu weer gesloten worden, meermaals in een gesprek met Sporza.

LEES OOK: Trossard krijgt lof: Engelse media onder de indruk

Mea culpa Courtois

Daar merkt Peter Vandenbempt evenwel op hoe Courtois weigerde om nog eens zijn excuses aan te bieden, zoals hij eerder al deed. "In zijn discours gaf Courtois wel toe dat hij soms fout zat, maar nog eens expliciet excuses over de lippen krijgen? Dat zat er niet in. Ik hoor dat dat ook in het overleg met de andere spelers niet het geval was", klinkt het.

"Of het dispuut nu definitief begraven is zal moeten blijken", aldus Vandenbempt, die tevens vaststelde hoe Courtois ondanks zijn uitgebreide mea culpa de schuld voornamelijk in de schoenen van Domenico Tedesco en de Belgische media probeerde te schuiven. Daarnaast kreeg ook Koen Casteels nog een veeg uit de pan voor zijn recente uitlatingen.

Geen excuses meer

Vandenbempt vraagt zich nu dan ook vooral af of de fans Courtois weer in de armen zullen sluiten. "Voor hen was het misschien toch leuk geweest om hem de hand nog eens in eigen boezem te horen steken", luidt het. Eenzelfde geluid valt te rapen bij Ludo Vandewalle. "Hij kwam soms wel in de buurt, maar excuses kwamen niet meer over zijn lippen."

"Perswoordvoerder David Steegen begon met de aankondiging dat Courtois in december 2023 al middels een interview met onze kranten van Mediahuis en Sporza zijn excuses aan het publiek en de medespelers had aangeboden. Een duidelijke indicatie dat hij niet van plan was om dat opnieuw te doen", stelt de chef voetbal van Het Nieuwsblad vast.

Excuses aanvaard?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

99
99
Racismerel in Italië: “Deze lafaard noemde me een aap”

In Italië is er een nieuwe racismerel ontstaan. Tijdens de wedstrijd tussen Cagliari en Udinese ...

2
2
Leko ziet toch minpunt en waarschuwt Club Brugge

Club Brugge blijft aan de leiding in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart won met 2-0 van ...

42
42
Engelse pers ontploft door "meedogenloze" Doku

Jérémy Doku is on fire in Engeland. De Rode Duivel was vorige speeldag al belangrijk ...

75
75
Union SG rekent op doorbraak: Deschacht heeft geen ongelijk

Olivier Deschacht was onlangs in de populaire podcast Ongefilterd snoeihard voor de aanvallende ...

53
53
Vrancken legt pijnpunt bloot na nederlaag tegen Club

STVV verloor kansloos met 2-0 van Club Brugge en het mocht tevreden zijn dat het geen pandoering ...

102
102
Francis Amuzu floreert: verrassende terugkeer naar JPL?

De zomermercato nadert en de Belgische clubs speuren de wereld rond naar versterking. Wie weet ...

138
138
'Geraerts plots in héél vieze papieren'

Karel Geraerts is momenteel trainer van de Franse tweedeklasser Stade Reims. De Belgische coach ...

90
90
Club Brugge blijft gefocust: ‘Niet naar Union kijken’

Club Brugge lijkt niet meer te stoppen richting landstitel. STVV werd met 2-0 geklopt, al had ...

143
143
Na lof van Nainggolan: volgende parel staat voor RSCA-debuut

RSC Anderlecht speelt namiddag in en tegen AA Gent. De Brusselaars zitten echter met een gigantisch ...

226
226
FC Barcelona ‘overklast’ Real Madrid: enorm verschil

Om 21u staat de grootste voetbalmatch ter wereld op het programma: FC Barcelona – Real Madrid. ...

170
170
Sibierski ontketend: megadeals op komst bij Anderlecht

Antoine Sibierski zet meteen de toon bij Anderlecht. De nieuwe sportief directeur wil slimme deals ...

462
462
Henry ziet twee absolute kleppers bij de Rode Duivels

Binnen een maandje start het WK. De Rode Duivels zitten in een groep met Iran, Nieuw-Zeeland en ...

178
178
Sibierski aan zet: Anderlecht beslist over aankoop verdediger

Bij RSC Anderlecht gaat Antoine Sibierski samen met de scouting heel wat knopen moeten doorhakken. ...

286
286
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

291
291
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

315
315
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hij is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

146
146
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

219
219
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

136
136
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

168
168
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

83
83
'Van Bommel dicht bij comeback: topclub lonkt'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

177
177
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

38
38
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

75
75
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

252
252
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1442
1442

Meer sportnieuws