Vandenbempt velt oordeel over 'mea culpa' Courtois

door
Vandenbempt velt oordeel over 'mea culpa' Courtois

Thibaut Courtois mag zichzelf officieel terug Rode Duivel noemen. Nadat alle plooien met zijn ploegmaats werden gladgestreken stond de doelman van Real Madrid dinsdag ook de verzamelde pers te woord. Achteraf lieten diverse waarnemers hun licht schijnen op zijn betoog.

Vincent Mannaert blijkt alleszins tevreden met de aanpak van Courtois. "Hij heeft open, transparant en duidelijk gecommuniceerd en is geen vragen of thema's uit de weg gegaan. Meer kan hij niet doen", benadrukt de technisch directeur van de KBVB, die vooral opgelucht is dat de rangen nu weer gesloten worden, meermaals in een gesprek met Sporza.

LEES OOK: Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Mea culpa Courtois

Daar merkt Peter Vandenbempt evenwel op hoe Courtois weigerde om nog eens zijn excuses aan te bieden, zoals hij eerder al deed. "In zijn discours gaf Courtois wel toe dat hij soms fout zat, maar nog eens expliciet excuses over de lippen krijgen? Dat zat er niet in. Ik hoor dat dat ook in het overleg met de andere spelers niet het geval was", klinkt het.

"Of het dispuut nu definitief begraven is zal moeten blijken", aldus Vandenbempt, die tevens vaststelde hoe Courtois ondanks zijn uitgebreide mea culpa de schuld voornamelijk in de schoenen van Domenico Tedesco en de Belgische media probeerde te schuiven. Daarnaast kreeg ook Koen Casteels nog een veeg uit de pan voor zijn recente uitlatingen.

Geen excuses meer

Vandenbempt vraagt zich nu dan ook vooral af of de fans Courtois weer in de armen zullen sluiten. "Voor hen was het misschien toch leuk geweest om hem de hand nog eens in eigen boezem te horen steken", luidt het. Eenzelfde geluid valt te rapen bij Ludo Vandewalle. "Hij kwam soms wel in de buurt, maar excuses kwamen niet meer over zijn lippen."

"Perswoordvoerder David Steegen begon met de aankondiging dat Courtois in december 2023 al middels een interview met onze kranten van Mediahuis en Sporza zijn excuses aan het publiek en de medespelers had aangeboden. Een duidelijke indicatie dat hij niet van plan was om dat opnieuw te doen", stelt de chef voetbal van Het Nieuwsblad vast.

Excuses aanvaard?

Meest recent

Straffe reeks doorprikt: Vanderbiest geeft reden slipper KVM

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

6
6
Genk bijt tanden stuk op OHL: Westerlo leider in Play-Off II

Verrassende wending in de Europe Play-Offs. Tijdens zijn eerste thuismatch van de nacompetitie ...

47
47
Enorme verrassing bij Anderlecht, één wissel bij AA Gent

RSC Anderlecht ging in zijn drie voorbije wedstrijden telkens onderuit. Zondagavond moet dan ook een ...

85
85
Spurs virtueel op degraderen, dure slipper De Bruyne en co

In Engeland is de crisis bij Tottenham Hotspur compleet. De Londense club verloor zondag ook van ...

34
34
Wout wint Roubaix! Voetbalwereld smult mee van droomzege Van Aert

Wout van Aert heeft zondag een mooi stukje wielergeschiedenis geschreven. Na een beklijvend duel van ...

156
156
Totale afgang Diakhon: pijnlijke details raken bekend

Club Brugge boekte zaterdagavond op het veld van STVV een cruciale driepunter (1-2), maar maakte ...

310
310
'Carrick legt transfereis neer: United-bom van 90 miljoen'

Na een uitstekende reeks in de voorbije weken, is Manchester United goed op weg naar de derde plaats ...

74
74
Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de Challenger Pro League afgewerkt. Het wordt dan ...

107
107
Union doorbreekt Mechelse vloek: met 6 op 6 naar titelclash

Union SG is met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs begonnen. Dankzij een doelpunt van ...

88
88
Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

KRC Genk is met belangrijke uitoverwinning aan de Europe Play-Offs begonnen. Dat vraagt wel om een ...

13
13
Toptarget speelt open kaart: "Transfer naar Club Brugge?"

Of hij nog in actie zal komen bij Club Brugge, zal afhangen van zijn revalidatie. Maar feit is dat ...

183
183
Leko dropt hint: essentiële wissel in basiself Club?

Club Brugge wist zaterdagavond de volle buit te pakken na een erg moeizame wedstrijd op het veld van ...

127
127
'Maat is vol: RSCA-titularis speelt plek definitief kwijt'

RSC Anderlecht krijgt zondagavond het bezoek van AA Gent. De algemene verwachting is dat coach ...

251
251
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern contacteert steraanvaller'

Bayern München heeft zaterdagavond geschiedenis geschreven. Tijdens de vlotte zege op St. Pauli ...

150
150
'Standard ruikt centen: transfersom van 10 miljoen'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

184
184
KV Mechelen - Union: Vanderbiest en Hubert wisselen één keer

Union SG is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen, maar moet zondagmiddag wel bevestigen op ...

24
24
Hayen klopt op tafel bij Genk: "Gaan er alles aan doen"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

218
218
'City steekt zomermercato in de fik met topmiddenvelder'

Manchester City maakt zich op voor Premier League-toppers die de Engelse titelstrijd in een ...

75
75
TU: 'Gepeperde transfersom Vermeeren, Club vindt aanvaller'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

234
234
KV Kortrijk promoveert naar JPL: transfervuurwerk op komst

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer te zien zijn in de Jupiler Pro League. De Kerels waren zeker ...

315
315
Sebaoui briest na STVV – Club Brugge: ploegmakkers afgemaakt

STVV stond op voorsprong in de eerste helft tegen Club Brugge. De Kanaries speelden een sterke ...

144
144
Uitblinker Godts spreekt over zomerse knaltransfer

Mika Godts behoorde bij Ajax weer tot de uitblinkers. De buitenspeler was goed voor een doelpunt, ...

44
44
Vetlesen zet Club Brugge op scherp: “Assholes…”

Het zag er na 45 minuten op Stayen niet goed uit voor Club Brugge. Blauw-Zwart stond op achterstand ...

223
223
Union Berlin pakt uit met primeur: eerste vrouwelijke T1

Union Berlin staat in de Bundesliga op een elfde plek, op zeven punten van de degradatiestreep. De ...

45
45
Valentine gooit bom rond Van Gucht: Charlotte slaat terug

De liefdesperikelen rond Ruben Van Gucht hebben een nieuwe, opvallende wending genomen. In een ...

117
117

Meer sportnieuws